Alweer nieuw NSR-bestuur BOMHOFF WEER TERUGGEHAALD Kort en bondig Welke landen krijgen wapens uit Nederland? Ondanks bezwaren toch commissie-behande ling Strijd om Chinese speelwinsten Agenda voor Haarlem en de IJmond Filmster in Zandvoort RINGVERWARMING warmtecentrum WÊ Niet hard maar ook niet langzaam rijden Kamerlid vraagt ministers Gevangene vlucht uit ziekenhuis De „Rotterdam" verdwijnt van New Yorklijn „Grieken hebben begrip voor de kwestie-Cyprus" Jonge vrouw komt na twee dagen naar de politie Meisje spoorloos verdwenen Iets warmer I „Van Ouds 't Roomhuys" s! DONDERDAG 18 JULI 196 8 2 D M otie Oorzaken Op Duitse autobaan GELDROOF MISLUKT Rijksbegroting pas in maart afgedaan Turkse minister in Nederland: I oetganger doodgereden Felle brand vernielt twee verfreservoirs Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 41 ii UTRECHT. De Nederlandse Studen tenraad heeft weer een nieuw bestuur. Het is met uitzondering van penningmees ter Groos, die niet meer beschikbaar was, het volledige bestuur-Bomhoff, dat op 30 maart werd benoemd, daarna naar huis werd gezonden, op 30 april werd benoemd en op 29 juni opnieuw werd afgezet. Tij dens de woensdagavond in Utrecht gehou den rumoerige vergadering van de N.S.R. nam het S.V.B.-bestuur de leiding over van het rompbestuur van overwegend N.S.A.-signatuur, dat sinds 29 juni de zaken heeft waargenomen. De nieuwe bestuurswisseling kwam tot stand na aanneming van een motie van de Studenten Vakbeweging, die 24 voor stemmers kreeg, 13 tegenstemmers, en 7 onthoudingen. Twee leden van Stud 75 en vijf van de N.S.A. onthielden zich van stemming. De beide vertegenwoordigers van het Algemeen Non-politiek Studenten belang trokken zich na aanneming van de motie uit de raad terug. Zij verklaarden, nu het S.V.B.-bestuur voor de derde keer is teruggehaald geen interesse meer te hebben voor het raadswerk. „Niemand wenst verantwoordelijkheid te dragenvoor deze kindercrèche", aldus verklaarde A.N.P.S.-woordvoerder Potasse. De nieu we voorzitter van het bestuur van de N.S.R. de heer Bomhoff, verklaarde hoop vol te zijn ten aanzien van de toekomst. De S.V.B.-motie waardoor het bestuur- Bomhoff terugkeerde, viel in twee delen uiteen. In het eerste deel werd het romp- bestuur-Tick onder dankzegging gedechar geerd met behoud van de financiële ver antwoordelijkheid. Deze motie werd aan vaard met 23 stemmen vóór, 20 tegen en één onthouding. Met de N.S.A. stemden tegen twee raadsleden van S.T.U.D., twee van de C.C.L. en er was een ont houding de heer Wiebenga, die voorlopig als penningmeester is opgetreden, ver klaarde dat de liquiditeit van de N.S.R. zeer moeilijk is. Op de girorekening staan nog slechts enkele tientjes. Er zullen spoedig onderhandelingen moe ten worden gevoerd over een lening. De heer Bomhoff liet doorschemeren dat de Amsterdamse Standaard Trust-maat schappij de lening van 14.000 heeft her roepen wegens gebrek aan stabiliteit in de N.S.R. De samenstelling van het bestuur heeft bij de beoordeling door de trust maatschappij geen enkele rol gespeeld, wel de onzekere situatie. De heer Bomhoff verklaarde in de af gelopen weken hebbe ngezocht naar aan leiding en oorzaken van de crises in de N.S.R.. Wrijvingen tussen bestuur en een deel van de raad en enkele fouten van Cherchez la femme De politie van Dordrecht heeft een 20-jarige broodbe zorger gearresteerd, die op 1 juli de klanten in zijn wijk liet zitten, „vergat" met zijn patroon af te rekenen en met een gehuurde auto naar Eindhoven reed om daar uit een inrichting een minderjarig meisje, met wie hij kort te voren had kennisgemaakt, te schaken. Met haar toerde hij door Frankrijk. Toen het geld op was liet het paar de auto ergens staan en lifte naar Parijs. Daar liet het meisje haar bakker in de steek, die toen maar naar Dordrecht teruglifte. Het meisje is nog niet terug. De autoverhuurder zal 2.500 kilometer moeten rijden om zijn w%gen terug te krijgen. Mr. J. van Viegen. Mr. J. van Viegen te Rijswijk zal bij het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk worden toegevoegd aan de se cretaris-generaal. Het is de bedoeling dat mr. Van Viegen in oktober 1969 de secretaris-generaal zal opvolgen, die dan met pensioen gaat. Mr. van Viegen, thans lector in Leiden, was voordien reeds bij het ministerie werkzaam. Geen treinlading naar Italië. Het goe derenvervoer per trein naar Italië zal door een actie van de vakbonden bij de Italiaanse spoorwegen vrijdag en zater dag grotendeels gestremd zijn. De Nederlandse Spoorwegen nemen geen wagonladingen aan via Chiasso, Luino en Domodossola. Nieuwe directeur. Ir. T. Verheul te Goes wordt directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. Hij zal ir. C. van Rooijen opvolgen, die op 1 sep tember 1969 met pensioen gaat. Prijzen voor studenten. Het Bataafsch Genootschap der Proefondervindelijke Wijsbegeerte geeft gedurende vijf jaar jaarlijks twee prijzen beschikbaar voor twee studenten met uitmuntende studie resultaten. Eén van de prijzen is be stemd voor een preklinisch en de an dere voor een klinisch student. Rumoer in Valkenburg. In Valkenburg (L.) wilden woensdagavond jongelui een happening houden. Toen zij bloem bakken gingen vernielen greep de po litie in. Bij de mensen die klappen op liepen, was ook een persfotograaf. Vijf tien jongelui moesten mee naar het po litiebureau waar tegen hen procesver baal werd opgemaakt. Dr. J. Einaar. Dr. J. Einaar, oud-gevol machtigd minister van Suriname in Nederland, zal door de Surinaamse re gering worden benoemd tot voorzitter van het college van curatoren van de Surinaamse universiteit. Het ontwikke lingsfonds van de E.E.G. heeft vier mil joen gulden beschikbaar gesteld voor de bouw van de universiteit. Russisch passagiersschip. Amsterdam heeft gisteren bezoek gehad van het 20.000 brt. metende Russische passa giersschip „Ivan Franko", dat een reis maakt langs Westeuropese en Scandina vische havens met 500 merendeels Ita liaanse toeristen. Gisteravond vertrok het schip weer naar Noorwegen. zijn bestuur noemde de heer Bomhoff als aanleiding. De oorzaken had de heer Bomhoff gevonden in de verdeling links- rechts in de raad, die in aantal vrijwel gelijk zijn en de daartussen staande groep van acht „zonder mening". De Studenten Vakbeweging heeft overleg geplegd met twee groeperingen in de raad, het Coali tie Centrum Links en Stud 75, die samen zes zetels in de raad bezetten. Zij zullen voortaan de fractievergaderingen van de S.V.B. bijwonen en voor Stud ligt mis schien zeifs een bestuurszetel in het ver schiet. Daardoor kan het teruggehaalde bestuur in de raad op een kleine meer derheid (28 stemmen) rekenen. De heer Bomhoff noemde deze recente ontwikke ling het winstpunt van de laatste crisis. DEN HAAG. De Duitse toer^ngclub „ADAC" is van oordeel, dat Nederlandse en Belgische automobilisten, die achter hun auto een caravan hebben, zich op de Duitse autobanen vaak niet houden aan de voor aanhangwagens voorgeschre ven maximumsnelheid van 110 km per uur. De Duitse politie treedt daartegen streng op. Anderzijds worden ook zeer lage snel heden geconstateerd, juist bij buitenlandse toeristen. De autobaan is hiervoor niet geschikt. Lage snelheden dwingen ande ren tot meer inhaalmanoeuvres dan no dig zijn en vergroten daarmee de onvei ligheid. De ADAC en de Duitse politie adviseren degenen, die op hun gemak dus in laag tempo toeristisch willen genieten, niet van de autobanen gebruik te maken, maar van de overige wegen. De Duitse hoofdrolspeelster van de film „Engelchen", die momenteel in ons land draait, was woensdag in Zandvoort. Natuurlijk moest de 24-jarige Gila von Wettershausen ook de befaamde Hollandse nieuwe proberen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid drs. E. C. Visser (D'66) heeft aan de ministers van Buitenlandse Zaken en van Economische Zaken gevraagd of zij regel matig de Tweede Kamer een opgave wil len verschaffen van de landen, die, met hun goedkeuring vanuit Nederland wa pens hebben gekregen. Drs. Visser zegt dat het parlement pas achteraf invloed kan uitoefenen op de gang van zaken bij wapenleveranties uit of via Nederland. Dat leidt soms tot kort sluitingen tussen regering en Kamer (kwestie-Nigeria-Biafra). Zijn verzoek heeft ten doel, zonder het repressief ka- ADVERTENTIE De ideale, gezellige C.V. verstrekt u alle inlichtingen HAARLEM Grote Houtstr. 162 - Tel. 10212 IJMUIDEN Kennemerlaan 44 - Tel. 14643 rakter aan te tasten de Kamer in staat te stellen sneller en op grond van door de regering zelf verschafte gegevens te kun nen reageren in situaties, waarin de Ka mer dat nodig acht. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Uit een paviljoen voor geestelijk gestoorden van het Wilhel- mina Gasthuis in Amsterdam is woens dag een 30-jarige man uit de hoofdstad weggelopen- De man zat officieel in voorarrest. Hij was door de politie aangehouden omdat hij verdovende middelen in zijn bezit had Hij gebruikte deze zelf. Voor een ontwen ningskuur werd hij tijdens het voorarrest naar het ziekenhuis overgebracht. Hij was daar lopend patiënt. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het vlaggeschip van de Nederlandse koopvaardijvloot, de 38.621 brt. metenue „Rotterdam" zal in het na jaar zijn laatste reis in de normale dienst op New York maken. Daarna zal het voor een verbouwing uit de vaart worden geno men. Er worden dan nieuwe passagiershutten bijgebouwd. Een aantal hutten wordt van privé-badkamers voorzien. Er zullen ook nog andere verbeteringen worden aange bracht in het interieur. Het is de bedoeling dat de „Rotterdam" daarna uitsluitend wordt gebruikt voor pleziervaarten tussen New York en de Westindische Archipel. De dienst op New York zal dan worden onderhouden door de „Nieuw-Amsterdam" en de „Statendam". De verwachting is dat het Engelse passagiersschip „Queen Eliza beth II" in de komende zomer in de vaart komt, waardoor het passagiersaanbod voor de andere schepen zal teruglopen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Door kordaat optre den voorkwam de 6I-jarige kruidenier ster H. Tukker woensdag dat haar kassa werd leeggeroofd. Om half acht kwam een jongeman in haar winkel met het verzoek 25 gulden te wisselen. Toen de vrouw de kassa opende, gooide de jongeman haar ammoniak in het ge zicht en wilde een greep in het geld doen. De vrouw, die slechts lichte brandwon den aan haar mond had opgelopen, greep een pook, waarop de jongeman ijlings vluchtte. Hij meldde zich later vrijwillig bij de politie. Het is een 24-jarige loswerkman uit Eindhoven. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het staat vast dat niet vóór Kerstmis de gehele rijksbegroting 1969 door de Tweede Kamer zal kunnen worden afgedaan, volgens de Commissie voor de Werkwijze der Kamer. Als echter vóór Kerstmis een belangrijk aantal DEN HAAG. „Wij hebben niet te klagen over begrip van Griekse zijde over de kwestie-Cyprus. Wat de huidige si- tupatie in Griekenland zelf betreft staan wij op het standpunt dat de democratie in dat land zo spoedig moet worden her steld." Dit zei de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Caglayangil, gisteren in Den Haag, na afloop van be sprekingen met minister Luns. Tijdens dat gesprek is gesproken over internationale vraagstukken en bilaterale samenwerking. Met name ging het overleg over uitbreiding van de Turkse handel met de E.E.G., waarvan Turkije geasso cieerd lid is. Minister Caglayangil noemde de wederzijdse betrekkingen tussen zijn land en Nederland „harmonisch". Er zijn geen problemen. De Turkse bewindsman, die een vijfdaags officieel bezoek aan Ne derland brengt, vertrekt morgen naar Brussel voor besprekingen met minister Harmei. AMSTERDAM In de nacht van maan dag op dinsdag is op de Ceintuurbaan in Amsterdam de 65-jarige voetganger G. Hol door een sportauto aangereden. Hij werd op de motorkap enkele tientallen meters meegesleurd en viel toen op de weg. Korte tijd later is hij overleden. De sportauto reed zonder te stoppen door. Twee dagen heeft de politie naar de bestuurster volgens getuigen een jonge vrouw, gezocht. Zij heeft zich gisteren bij de politie aangemeld en verklaard dat zij geen voet ganger had gezien maar wel gemerkt had dat zij iets geraakt had. De vrouw een 22-jarige gehuwde in woonster van Nieuwkoop, is na verhoor vrij gelaten. BUNSCHOTEN Een felle brand in de metaalindustrie Podynorm in Bunschoten heeft gisteren twee verfreservoirs ver nield. De brand ontstond toen men in de hal, waar de reservoirs stonden, aan het lassen was. Een vonk stak de verf in brand. Niemand werd gewond. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Sik Wah Wong, de alleenheerser over de drie Chinese speel huizen in de Amsterdamse Binnenban- tammerstraat is terug in zijn „rijk". Een machtsstrijd met de uit Londen overge komen Lee Kwok Shui had hem wegens poging tot doodslag in voorarrest gebracht. Woensdag werd hij door de Amsterdamse rechtbank onmiddellijk in vrijheid ge steld. Tot het voorjaar was de „alleenheer schappij" van Wong over de speelhuizen onbetwist. Van één was hij helemaal eige naar, in de tweede had hij een meerder heidsaandeel en ook over het derde huis had hij alles te zeggen. In maart verscheen plotseling Shui ten tonele. Hij zou een niet gering aandeel in de winsten van de speelhuizen eisen. Op 1 april leidde dit in een Chinees restau rant tot een vechtpartij tussen Wong en Shui. Shui brak een van Wong's enkels en Wong schoot Shui in de buik. Deze laatste werd licht gewond en is inmid dels uit ons land verdwenen. Wong, die op krukken de rechtszaal binnenkwam, zei uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Shui zou een meester zijn in het kong fue, een van vader op zoon overgedragen Chinese vechtkunst, die de gene, die haar beheerst in staat stelt een tegenstander gemakkelijker te doden dan met karate mogelijk is. Wong verklaarde tegenover de rechtbank dat Shui met vechten was begonnen. De officier van Justitie vond dat er van beroep op nood weer geen sprake kon zijn en eiste we gens poging tot doodslag één jaar ge vangenisstraf en voor ongeoorloofd wa penbezit twee weken. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. O - BIOSCOPEN Cinema Palace, 14.30 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisje, minderjarig meisje", 18 j. Minerva, 19.30 u.: „Dr. Zjivago", 14 j.; 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Luxor, 14 en 20 u.„Dr. Doolittle", a 1. Studio, 2.15, 19 en 21.15 u.: „Oj, Oj, Oj", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal en Vislial (Grote Markt): „Werken in Textiel", expositie van wand tapijten, appliquékleden en textielplas- tieken van 33 kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 21 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Kunstcentrum Libra (Waag, hoek Spaarne-Damstraat): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Remco v. d. Gugh- ten, Jo Klingers en Jan van Wensveen. Dagelijks van 13 tot 17 u. en zondags van 14 tot 17 u. Tot 22 juli. Galerie-t, 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gouaches en klein plastiek. Linnaeushof (Bennebroek)Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot Ï8 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondag 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Ruïne van Brederode, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Grafiek van Ru van Rossum. Galerie Zijlstraat: Werken van Armand van der Helm, plastieken van Sees Vlag, prenten. DIVERSEN Grote Markt, vrijdag, vanaf 10 u.: Am bachtelijke demonstraties. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), vrijdag, 14.30 u.: De apebrood- boom. DONDERDAG 18 JULI City Theater, 20 u.: „Kus me, sufferd!" (speciale voorstelling). Ruïne van Brederode, Santpoort: Expo sitie grafiek van Ru van Rossum; open van 9 tot 20 u.; tot 28 juli. VRIJDAG 19 JULI City Theater, 20 u.: „Broeders zonder vrees". Stadsschouwburg, 20 u.: „Die rare gekke rot kat". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Truus Menger; tot 21 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, 28 juli: Expositie grafiek van Ru Rossum; open van 9 tot 20 u. DONDERDAG 18 JULI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Fort Utah" Luxor Theater, 16.45 en 21.15 uur: „De Non". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Jacques Siegers. Geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schev- beeck", Velserweg 2, geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Fort Utah". Luxor Theater, 16.45 en 21.15 u.: „De Non". Galerie Buumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Jacques Siegers. Geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 19 JULI Marquette Theater, 20 u.: „Voor paar dollars meer". hoofdstukken van de begroting naar de Eerste Kamer is doorgezonden, meent de commissie dat het verantwoord is pas in het nieuwe jaar met de afdoening van de andere hoofdstukken voort te gaan. De commissie rekent erop, dat dan begin maart de gehele begroting in de Tweede Kamer zal zijn afgedaan. De commissie herhaalt, dat het systeem van de openbare commissievergadering niet onverdeeld gunstig heeft gewerkt, maar meent dat dit systeem niet moet worden prijsgegeven. Onder bepaalde voorwaarden kan het naar de mening van de meerderheid van de commissie goed werken. Het moet dan echter worden verbeterd en het zwaartepunt van de be handeling moet minder dan tot dusverre op de openbare commissievergaderingen en meer op de plenaire behandeling ko men te liggen. De voorbereiding in open bare commissievergaderingen moet in beginsel worden gehandhaafd. Maar bij wijze van uitzondering dient het moge lijk te zijn bepaalde hoofdstukken op een andere manier te behandelen door de openbare beraadslaging te doen voorbe reiden door een voorlopig verslag en een memorie van antwoord. De Kamer moet kunnen besluiten of een hoofdstuk in openbare commissievergadering zal worden behandeld of volgens het systeem van voorlopig verslag en memorie van antwoord. HEERLEN. De Nederlande en Duit se politie zoeken naar het sinds 24 juni verdwenen 18-jarige meisje Agnes Storms uit Simpelveld. De politie houdt ernstig rekening met de mogelijkheid van een misdrijf. Op 24 juni ging Agnes naar haar werk in Heerlen, waar zij echter nooit is aan gekomen. Haar verloofde bracht haar toen weg in de auto en zette haar voor de deur af. Zes dagen later kreeg de getrouwde broer van Agnes Storms een prentbrief kaart uit het Duitse Langenselbold, waar Agnes Storms een aantal kennissen heeft wonen. Ook hier schijnt zij echter niet te zijn aangekomen. ADVERTENTIE A.s. vrijdag speciale Tongen dag Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 Tong in de Roomboter gebakken met verse aardappeltjes en ge mengde salade of Gepocheerde Tongfilets Provengale met gemengde salade of Gegrileerde Tongfilets a la Maison verse aardappeltjes en kleine wor teltjes Reserveer nu reeds Uw tafel Het KNMI deelt mee: Een kleine depressie, die woensdagmid dag in ons land plaatselijk enkele on weersbuien veroorzaakte, trok naar Duits land weg. Een omvangrijk lagedrukgebied boven Noord-Italië en de Balkan bracht vooral in Zuid-Duitsland en Oostenrijk vannacht veel regen. Een hogedrukgebied van de oceaan, breidt zich nu naar West-Europa uit. In ons land wordt dan ook overwegend droog weer verwacht met vooral aan zee zonni ge perioden, waarbij de middagtempera- turen iets hoger zullen zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum .2 u temperaturen d SB tl 3 binnen- en buitenland ifc'u BS BS r¥ CM Den Helder licht bew. n 18 14 0 Ypenburg onbew. nnw j 19 12 0 Vlissingen onbew nnw 19 13 0 Eelde vr. onbew nw 21 10 0 De Bilt half bew. nw 20 11 0 Twente half bew. w.stil 20 7 0 Eindhoven mist nw 20 9 2 7. -Limburg mist zw 19 9 0.1 Helsinki zw. bew. no 16 10 2 Stockholm half bew. O 18 10 0 Oslo half bew. w.stil 23 10 0 Kopenhagen zw. bew. no 17 11 0 Aberdeen zw. bew. wnw 13 9 0 Londen zw. bew. nnw 18 8 0.1 Amsterdam onbew. nw 21 11 0 Brussel half béw. w.stil 19 10 1 Luxemburg onbew. nw. 17 9 1 Parijs licht bew. nw 19 12 5 Bordeaux onbew nw 20 11 1 Grenoble regenbui w 14 11 14 Nice onbewolkt n 28 16 0 Berlijn zw. bew. nnw 21 11 0 Frankfort onbew. w.stil 20 8 0.4 München regen w 15 9 37 Zurich zw. bew. w 14 9 10 Genève regen windstil 14 10 13 Locarno onbewolkt O 21 8 6 Wenen geh. bew. wnw 19 13 6 Innsbruck regen w 13 8 15 Belgrado zw. bew. w 28 16 5 Athene onbew. w.stil 32 24 0 Rome licht bew. w.stil 25 14 0 Barcelona licht bew. nw 24 17 0 Madrid onbew. w.stil 30 11 0 Mallorca zw. bew. w.stil 29 15 0 Lissabon onbew. no 25 19 0 VRIJDAG 19 JULI Zon op 4.43 uur; onder 20.49 uur. Maan op uur; onder 16.02 uur. Nieuwe maan MAANSTANDEN 23 juli 12.49 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN Hoog Laag Hoog Laag DONDERDAG 18 JULI uur en 22.07 uur. uur en 17.32 uur. water 9.41 water 5.09 VRIJDAG 19 JULI water 10.37 uur en 23.05 uur. water 6.01 uur en 18.33 uur. Het noog 10 tot 15 en laag water te mm. vroeger dan Zandvoort i» te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2