Particulier instructiebad in Heemskerk r Burgerlijke stand van Velsen Verdachten ontkennen schuld aan inbraak in Santpoort HAAR JOURNAAL- MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE UST Prinses Galitzine besloot de shows in Rome met pikante doorkijkcreaties LICNE TRIANGLE Dodelijk ongeluk bij Schipholweg: eis 500 boete Wraak van vriend? Kampweken van „De Meerpaal1' Nieuwe expositie in Ruïne van Brederode 7 1 PLANNEN ROND VRIJDAG 19 JULI 196 8 w- i J. F. GROOT BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK RECHTBANK HAARLEM PEYTON PLACE (3 delen) a 3.50 JUF PSALMEN nieuwe berijming BOEKHANDEL ƒ2.50 IJMUIDEN Nieuwstraat 243 Tel. 13144 SANTPOORT Hoofdstraat 234 Tel. 8371 Half jaar Hoedje van veren Ja dames Dameskapsalon Vest pakjes Bont Boven de knie kolen,olie, gas? (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Op een nog niet voor het verkeer opengesteld gedeelte bij de nieuwe Schipholweg gebeurde op 27 maart van dit jaar een ongeluk dat het leven kostte aan een jonge inwoner van de Brabantse plaats Best. De broer van het slachtoffer, een 24-jarige machinist uit Best, stond donderdag terecht voor de meervoudige kamer van de Haarlemse rechtbank. Hij had de auto bestuurd waarin hij zijn twee broers en nog enkele collega's meenam van het werk aan de nieuwe weg naar Badhoevedorp. De mannen werkten allen in de wegenbouw. Zij had den toestemming op het nog niet voor verkeer opengestelde gedeelte te rijden en zich naar rechts met de auto in te voe gen op de al wel in gebruik zijnde rijbaan. De machinist voerde in de namiddag van 27 maart de snelheid van de auto tot over de 100 kilometer op om zich in te kunnen voegen. Hij heeft waarschijnlijk te veel naar rechts gekeken en een grote grinthoop links van hem op de weg niet gezien. Het grint was er juist die dag ge stort. De auto botste tegen de grinthoop en werd daarna tegen de vangrail geslin gerd. De broer van de bestuurder kwam tengevolge van de botsing om het leven. Twee andere inzittenden werden ernstig gewond. De officier van justitie eiste 500 boe te en een half jaar ontzegging. Uitspraak op 1 augustus om half tien 's morgens. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Drie particu lieren, te weten de heren J. E. C. Ma joor uit Bussum, W. Jacobs jr. uit Beverwijk en A. K. J. Muller uit Heemskerk hebben een plan ontwor pen om te komen tot de stichting van een instructiebad op een stuk grond op de hoek van de Maerelaan en de Huibert Pootstraat, vlak naast de openbare lagere school „De Wiek slag". De plannen zijn rond. zodat al leen nog maar de goedkeuring van de overheidsinstanties verkregen moet worden. Aangezien het geheel zowel bij het gemeentebestuur van Heemskerk als bij de provinciale overheid een gunstig onthaal heeft gevonden, hopen en vertrouwen de initiatiefnemers, dat de benodigde goedkeuringen over niet al te lange tijd zullen afkomen. Het bad is een ontwerp van de heer Majoor, die architect in Bussum is. Een soortgelijk bad is al eerder gebouwd in Laren. Daar is het ongeveer acht maan den geleden in gebruik genomen en het ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Alkmaarseweq 22-24 - Beverwijk Telefoon 0 2510-2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING GEBOREN: Hanne M. d. v. J. Bakker en A. van der Ploeg; Lijntje E. d. v. D. van der Kaaden en A. E. Lelieveld; Mathijs R. z. v. C. N. Rietkerk en J. P. de Geus; Frank z. v. W. van den Berg en B. A. Koning; Martin J. z. v. J. W. Ver meer en A. Zaturdag; Daniël z. v. H. Zandbergen en M. G. Leering; Carla d. v. J. H. A. Stikvoort en W. C. Steen; Randy z. v. B. Lindeboom en W. I. Roggen; Juan z. v. F. Montes Sanches en M. R. Alonso Villasenor; Boudewijn A. z. v. J. Montau- ban van Swijndregt en W. M. S. Botenga; Karin d. v. S. Appel en N. M. A. Joores; Sandra A. E. d. v. E. C. Appel en G. A. Zwart; Pancratius J. z. v. B. Numan en J. J. M. Kalb. ONDERTROUWD: M. J. H. A. Rubert en C. J. van Lieshout; J. Kutterink en J L. Hendriks; T. C. G. Paap en J. H. E. Van Velthuijzen. GEHUWD: F. Tromp en C. Weij; T. J. M. Alders en A. M. M. Hoeben; A. M. Glo rie en W. M. de Moei; T. J. J. Jansen en H. A. Oudejans; G. M. de Wilde en M. W. Joor; H. P. Aaldering en J. N. Leijen. Met de enthousiaste medewerking van de gemeentelijke en provinciale overheid kan op dit stuk grond het instructiebad worden gerealiseerd. blijkt een groot succes te zijn. Het heeft een oppervlakte van 20 bij 13,50 meter. Waarschijnlijk zal het project in Heems kerk iets ruimer worden opgezet. Het grootste gedeelte van het gebouw wordt in beslag genomen door twee instructie- baden in de vorm van een langgerekt bassin. Tussen de kleedkamers met dou ches, welke naast het bad geprojecteerd zijn, en de entrée bevindt zich in een rui me hal. Bovendien zijn er nog enkele dienstruimten voor het personeel en een ketelhuis gepland. De aan het gehele pro ject verbonden kosten bedragen ongeveer drie ton. Het bad is daarnaast door een aantal voorzieningen ook bijzonder ge schikt voor het gebruik door gehandicap ten. Het normale zwemonderricht komt echter op de eerste plaats. Met name de heer Muller is van mening, dat het toch eigenlijk te gek is, dat een groot deel van het waterrijke Nederland niet kan zwem men. De basis voor de exploitatie moet dan ook gevormd worden door het school zwemmen tegen 1,10 per leerling per week. Wanneer er in groepen van 30 kin deren een half uur per week gezwommen wordt, kunnen alle Heemskerkse scho len in vier ochtenden worden afgewerkt. De heer Muller meent, dat er door de kleinere groepen van leerlingen beter onderricht gegeven kan worden en de ge meente Heemskerk wat de kosten voor dit schoolzwemmen betreft beslist goed koper uit is. Naar de mening van de heer Muller moeten namelijk de vervoerskos ten naar het sportfondsenbad in Bever wijk ook niet worden onderschat. Naast het schoolzwemmen kan het bad ook worden gebruikt door particulieren, die willen leren zwemmen. Hierbij wordt vooral gedacht aan de iets oudere men sen, die aan een dergelijk instructiebad de voorkeur geven boven een groot zwembad. Tenslotte kunnen ook clubjes of groepjes particulieren het bad huren. De plannen voor het instructiebad zijn niet ontstaan met het doel winst te slaan uit het geheel. De drie initiatiefnemers willen alleen, dat de exploitatie geen ver lies oplevert. Het geld, dat er in gestoken wordt, moet er uitkomen. De heer Muller motiveert het met te zeggen, dat het hem als zakenman helemaal niet interesseert of de Heemskerkers kunnen zwemmen of niet. Als inwoner van Heemskerk gaat hem dit echter wel ter harte. Wanneer de betreffende instanties de plannen zo vlug mogelijk met enthou siasme van het vereiste fiat voorzien, be staat de mogelijkheid, dat de eerste paal voor dit unieke instructiebad dit jaar nog de grond in kan. ADVERTENTIE Sparen in je jeugd, geef je later vreugd. Stichting Nutsspaarba^k in de gemeente Velsen BEVALLEN: H. A. M. van der Kolk- Zwanenburg, d., Wijk aan Zeeërweg 3, IJmuiden; C. S. Schilder-Buis, d., Moer- bergplantsoen 7i, IJmuiden; J. M. Ch. van Roon-Neve, z., Keetberglaan 158, IJmui den; H. van Andel-Koopmans, z., Colen- sostraat 26, Haarlem; W. P. Kramer-Beij- ersbergen van Henegouwen, z„ Orionweg 6 IJmuiden; G. W. Scholten-Blokker, z., Rijnstraat 26, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. G. Rol, Kanaal straat 31 rd., IJmuiden en H. E. Clots, Kanaalstraat 31 rd., IJmuiden; P. F. Bol. Kruidbergerweg 31, Santpoort en L. T. M. Pennock, Zeeweg 327, IJmuiden, t.a. Santpoort, Hagelingerweg 61; A. J. M. Swart, Berghuisstraat 12, Beverwijk, en P. W. T. Koekenbier, Gijzenveltplantsoen 47, IJmuiden, t.a. Beverwijk, Berghuis straat 12; J. Meijboom, Marconistraat 6A, IJmuiden en G. T. F. Hofma, Marconi straat 6A, IJmuiden; J. B. Bakker, No tenplein 138, 's-Gravenhage, en J. Ro- meijn, Keizer Wilhelmstraat 3, IJmuiden, fa. IJmuiden, Keizer Wilhelmstraat 3; L. C. Schaap, Alexander Bellstraat 71, IJmuiden en D. Lodenstein, Vechtstraat 17, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Vechtstraat 17; H. H. Driessen, Frans Naerebouthof 36 hs., Amsterdam, en M. A. C. Duineveld, Overbildtweg 19. Santpoort, t.a. Santpoort, Overbeildtweg 19; H. J. Retz, Eenhoorn straat 37, IJmuiden, en W. L. Langbroek, Kalverstraat 10, IJmuiden, t.a. Bever wijk 63; W. D. Venema, Trompstraat 129, IJmuiden en M. van Ombergen, Spaarne straat 77, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Eiken straat 13; G. Jansen Hendriks, Tromp straat 73, IJmuiden, en M. E. Wubbolts, J. P. Coenstraat 97, IJmuiden, toekomstig adres: Velsen, 's-Gravenlust 31; C. J. Blokker, Douwes Dekkerstraat 9, Heems- kekr 9, en M. C. C. van Egmond, Geel- vinckstraat 100, Velsen (noord), t.a. Vel sen (noord), Geelvinckstraat 100. GETROUWD: J. W. A. Somers-J. M. Schoemaker, Zwanenburg. Amestelle 109; J. P. M. van Hoeve-R. M. van Gelder, Velsen (zuid), J. Kostelijklaan 8; H. Riet- kamp-G. A. Veldmeijer, Beverwijk, Grote Houtweg 72; G. Kluft-C. Verheij, IJmui den, Acaciastraat 33; W. Korving-J. Jas pers, IJmuiden, Edisonstraat 26; R. J. Kruijer-I. Silvius, Velsen (noord), War- denaerstraat 32; L. D. Gage-G. A. I. Coté, Santpoort, Terrasweg 40. OVERLEDEN: S. F. Thoolen, 37 jr., echtgenoot van E. Slootmans, Fazanten laan 23, IJmuiden; L. Oldenburg, 71 jr., Frans Naereboutstraat 26, IJmuiden; G. J. Hoekstra, 27 jr., Trompstraat 126, IJmui den; W. D. Bilderbeek, 77 jr., weduwnaar van M. C. Grapendaal, Wijk aan Zeeër weg 124, IJmuiden; B. van Geldorp. 77 jr., echtgenoot van C. M. Korstjens, Kon. Wilhelminakade 81, IJmuiden; J. W. Veld meijer, 65 jr., Schulpweg 294, Velsen (noord); J. Leene, 71 jr., echtgenoot van: J. Ames, A. v. Saksenlaan 3, Santpoort. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Deze zaak zit goed in de mist", vond donderdag mr. O. H. van Wijk toen hij een 30-jarige betonwerker uit Haarlem als raadsman terzijde stond bij de zitting van de Haarlemse rechtbank. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Het clubhuis „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat te Vel- sen-Noord, dat in zijn nieuwe leider de heer H. M. Hageman een actief werker heeft, gaat morgen zaterdag zijn kamp- weken beginnen, die zich uitstrekken tot en met 10 augustus, 't Eerste kamp wordt tot en met 27 juli gehouden in de „Ren dierhoeve" en is bestemd voor de lagere schooljeugd. Dit kamp biedt 'n ruime mo gelijkheid in het voormalige fraaie Trap pistenklooster aan de weg tussen Tilburg en Moergestel en wordt gebruikt voor de padvinderij. De omgeving van dit prachtige kamp huis met groot speelhuis en 'n zeer ruime recreatiezaal beslaat een oppervlakte van twintig hectare bos. Het zal hier de schooljeugd dus niet aan gelegenheid ontbreken mooie tochten te maken. Voor de jeugd van veertien tot en met zestien jaar gaat „De Meerpaal" op stap voor 'n fietstrektocht rond het IJsselmeer. Elke avond wordt een andere bivakplaats opgezocht waar de tenten een plaats zul len vinden. De tocht gaat van Velsen-Noord over Amersfoort en Zwolle naar Stavoren. Hier wordt de oversteek gemaakt met de boot naar Enkhuizen voor de terugtocht. De bedoeling van deze tocht is de jeugd ver trouwd te maken met het kamperen., wat gebeurt onder de bekwame leiding van de heren B. van Roon en Ed. de Ruyter, die voor dit jaar al volgelingen hebben in het individueel kamperen. Wanneer de „trekkers" op zaterdag, 3 augustus terugkeren zullen de tieners van de „De MeerpaaT'-jeugd in het kamphuis ,,'t Struweel" tussen Apeldoorn en Beek bergen in een van de mooiste Veluwe-ge- deelten, gedurende een volle week kunnen genieten van prachtige tochten en verken ningen van de omgeving. Op 10 augustus eindigt dit kamp en dan wordt weer uitgezien naar het program ma van „De Meerpaal" voor het nieuwe seizoen. De hoofdassistent-leider mejuf frouw G. Luitjes bevindt zich thans voor korte tijd in het ziekenhuis en kan dus niet deelnemen aan het vakantiekamp. De jaarlijkse wielerronde van Velsen- Noord, die wegens omstandigheden werd geschort, zal nu definitief worden gehou den op zaterdag 21 september des mid dags twee uur op het Meerweidenplant- soen. ADVERTENTIE „Die vlinder heeft mijn pyjama aan" „Daar zit een weduwe in de boom" T ERASMUS De betonwerker en een 25-jarige Amster damse Ios-arbeider werden er van be schuldigd in de nacht van 13 oktober bij een bolienbedrijf in Santpoort te hebben ingebroken. „Ik heb er niets mee te maken", zeiden echter ieder op hun beurt de beide ver dachten. Zij ontkenden alles. Een 23-jarige Amsterdammer kwam ech ter als getuige vertellen dat hij samen met de verdachten de inbraak had ge pleegd, dat er toen twee geldkistjes waren ontvreemd en de buit was verdeeld. Een speurhond van de politie had tot drie keer toe bij een sorteerproef de los- arbeider aangewezen. De raadslieden, mr. O. H. van Wijk en mr. H. J. M. Weustink, zagen wraak als het motief van de 23-jarige getuige om de verdachten aan te geven. De getuige was in het oosten van ons land voor een serie inbraken aangehouden. Daar ondervroeg men hem ook over de inbraak in Santpoort. Hij zou toen hebben gedacht dat de betonwerker en los-arbei der hem hadden verraden en hen op zijn beurt hebben aangegeven. Zowel de verdachten als de getuige heb ben geen blanco strafregister. Zij waren ook met elkaar op inbraak uitgeweest. De officier van justitie achtte wel be wezen dat de los-arbeider en betonwerker in het bolienbedrijf op inbraak uit waren gegaan. Hij eiste tegen ieder van de ver dachten een half jaar gevangenisstraf. De 23-jarige Amsterdammer, die als ge tuige optrad zal in verband met zijn aan houding in het oosten van het land, daar terecht staan Uitspraak op 1 augustus om half tien 's morgens. (Door onze moderedactrice) ROME Prinses Irene Galitzine, de Italiaanse modeontwerpster die een half jaar geleden door het cosmetische concern Estee Lauder van een drei gend faillissement werd gered, was gisteravond in haar grijze salon aan de Via Veneto de charmante gastvrouw van de hele Romeinse society. Inkopers van confectiefabrieken en warenhui zen mochten tegen betaling van f 2.000 plaatsnemen op de achterste rij gouden stoeltjes om er samen met de moeder van prinses Paola en een reeks fa meuze filmactrices, de winterjurkjes van de prinses te zien, die per stuk de waarde van riante sportauto's ver tegenwoordigden. Het evenement waarmee de haute-coutureshows gis teravond in Rome werden besloten speelde zich af op de eerste etage van een zeer goedkope schilderijenwinkel voor aandoenlijke herderstafereeltjes. Maar de weinig passende omgeving stoorde zelfs miljonairsechtgenotes, die zich per Rolls Royce lieten voorrijden niet, want prinses Galitzine verraste haar showbezoeksters met een werke lijk vorstelijke collectie. De prinses, dochter van een Russische grootvorst, liet haar voorliefde voor haar geboorte land blijken door grijsgroene gabar dine mantelpakjes die door de asym metrische officiersuniformen leken. Mat dat verschil dat de mannequins er voor de winter wel erg dunne door- kijkblouses onder droegen. De door Yves Saint Laurent gelan ceerde rage om iets meer vrouwelijk schoon bloot te geven, sloeg bij de prinses aan, want ze lanceerde ook een aantal flinterdunne zwarte organza- avondjurken met wijd uit zwierende rokken en een gesmokt bovenlijfje met lange mouwen. Ze leverden een dave rend applaus op, vooral van de zijde De Parijse modist Marc Olivier maakt in zijn wintercollectie hoeden veel gebruik van veren, bijvoorbeeld met deze pruikhoed van witte veren a mêches de castor. IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 13 uur tot zondag avond 24 uur: J. H. van Ginkel, Kenne- merlaan 141, tel. 14058, R. J. Hamer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 14203, J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 15652. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waarne men. Tandartsen Velsen, Beverwijk en Heemskerk: alleen voor spoedgevallen: J. van Ipenburg. Velserhooftlaan I, Santpoort, tel. 02560-8656. Wijkverpleging: Het Groene Kruis voor IJmuiden en IJmuiden-O. zuster C. Go- mes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, tel. 11915; voor Velsen-Noord en Velsen-Z. zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-N, tel. 02510-23936; voor Drie huis en Santpoort: zuster J. Boon, Schouwtjeslaan 63, Haarlem, tel. 023- 17914. Wit-Gele Kruis: zuster M. Vriend, Zee weg 12, IJmuiden. (boven wijkgebouw) tel. 10807. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts Th. Winkel. Van Tuyllweg 17, Velsen- Zuid, tel. 02550-11236. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, hoek Rijksstraatweg Haarlem-Noord, tel. 023-52956. BEVERWIJK. Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, De Ruiter, Versélewel de Witt Ha mer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur. M. Plantin ga, Noorderwijkweg 1, tel. 02510-23340; zondag van 9-24 uur. L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 23364. Voor de artsen Ten Harmsen van den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 tot zondag 24 uur H. J. F. Peeters, Dom- melsingel 2, Beverwijk, tel. 02510-25300. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord van vrijdag 19 juli tot vrijdag 26 juli 18 uur: Apotheek J. Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 02510- 30815; zaterdag van 8-12.30 uur is even eens geopend Apotheek Duinwijk, Popu lierenlaan 44, tel. 02510-23388. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, is niet in de weekends, wel alle avonden in deze week geopend, tel. 02510-32490. Voor tandarts: zie onder IJmuiden. Voor dierenarts: zie onder IJmuiden. HEEMSKERK. Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zon dagmorgen 9 uur: A. J. M. Schumacher v.d. Palmstraat 5, tel. 02510-31402 Apotheek: Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11-13, Tel. 02510-32490; zondag van 9-24 uur: Apotheek Duinwijk, Popu lierenlaan 44, tel. 02510-23388.. Voor tandarts en voor dierenarts: zie onder IJmuiden. ADVERTENTIE ook voor u voor de beste haarverzorging. Wij ontvangen u graag in onze nieuwe salon LANGE NIEUWSTRAAT 181 Voor uw afspraken telefoon 11166. Na 6 uur telefoon 13672. De Parijse coiffeur Jacques Des- sanges heeft voor de komende winter zijn Ligne Triangle gelanceerd: half lang haar met soepele golven. van de bonthandelaren, die deze crea ties vooral toejuichten omdat zij in de winter zeer zeker buitenshuis wel met een bontmantel gedragen moeten wor den. Tenminste evenveel succes hadden de bruingrijze jersey vestpakjes die de prinses voor de meer sportieve ge legenheden ontwierp. Aan het vest had ze aan weerszijden aan de zoom vierkante lakleren zakjes in dezelfde tint bevestigd. Het vest sloot evenals haar mantelpakjes met grote vierkante metalen knopen. Bij de jassen namen dë slank afkledende redingotes de be langrijkste plaats in. Prinses Galitzine maakte ze voornamelijk van witte, zwarte en abrikooskleurige dikke wol len stoffen. Dat men zelfs met bont zeer luchtig gekleed kan gaan bewees even tevoren de Romeinse bontwerker Parodi, die van zwart geschoren Persianer een boezemloze avondjurk maakte. Op merkelijk was het overigens dat het horizontaal verwerkte bont in Italië terug begint te komen en nog wel bij mantels in de charlestonlijn. En daarmee is dan zowat alles ge zegd wat er u over de overigens wel zeer verwarrende nieuwe Italiaanse wintermode te vertellen valt. De 1940- lijn die bij Gregoriana, Ognibene en Schubert viel te bespeuren was totaal zoek bij Antonelli, Centinario en Vene- ziani. Zij zochten het echter ook in het klassieke genre, zodat er in feite van de overigens zeer draagzame en flatteuze creaties niet zo veel nieuws te vertellen valt. De rokken in Italië blijven de ko mende winter boven de knie. Alleen bij Forquet viel de zoom er iets over. De favoriete modekleuren zijn zwart, wit, abrikoos, beige en mokkabruin. Strepen en stippen zullen het komen de seizoen plaats moeten maken voor grote ruiten zo vinden de Romeinse modeontwerpers. Het accent valt bij alle creaties op de taille en wel bij de geruite jurken en mantels door brede schuingenomen taillestukken en bij de pakjes door de brede ceintuurs. De kragen waren aan zienlijk breder dan die van het afge lopen seizoen. De mantels en mantel pakjes sloten vrijwel allen asymme trisch. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745*, [jmuiden (Van een verslaggever) SANTPOORT In de Ruïne van Brederode in Santpoort worden van 2 augustus tot 1 september tekeningen en gouaches geëxposeerd van Reinier Lu- cassen. De tentoonstelling zal vrijdag 2 augus tus om acht uur des avonds worden ge opend door de dichter-schilder C. Deur- kens, die uit zijn eigen werk zal voor dragen. Tevens zal bij die gelegenheid een zo genoemd „free jazz"-programma worden uitgevoerd door het jazz-kwintet van Joop Cavé. Dit kwintet bestaat uit: Joop Cavé, alt saxofoon, Wim Esseld, bas, Peter Voogd, bas, Eric Kromhout, viool, Ralph de Jong. drums. De Ruïne van Brederode is tot en met augustus des avonds verlicht. Tijdens de verlichting wordt iedere avond passende muziek op geluidsband ten gehore ge bracht; iedere vrijdagavond een concert van serieuze muziek op grammofoon platen en iedere zaterdagavond een klankbeeld.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7