DE VIERDE HAARLEMSE HONKBALWEEK Angelo is weer op dreef Ton ter Neuzen en Ron Renooy voerden Nederland naar winst No run-zege van Mike Bramble tegen Italië Antilliaan wint Tour in 1969 DSS na zege op HCK dicht bij prolongatie van titel Hamilton Richardson aanvallend grote ster Jan Janssen de grote winnaar - ook in Haarlem - Programma TRIP NAAR ENGELAND MET SUCCES BEKROOND HONKBALWEEK IN CIJFERS A Italië Schoten raakte punten kwijt HCTIW-ADO 4-2 Van Nes vierde rentree met zege in Denemarken MAANDAG 22 JULI 1968 9 hst i TYBB versloeg VODO wMitlils Mulderij Europees kampioen sharpieklasse Waterpolojeugd gelijk tegten Oost-Duitsland (Van onze honkbalmedewerker HAARLEM. Carl Angelo, een van de drie spelers van de Grand Rapids Sullivans die ook in 1963 van de partij waren, heeft de reputatie van grap penmaker. In 1963 viel hij al op door een bal die hem niet beviel vanaf de werpersheuvel over de perstribune het stadion uit te gooien. Bovendien mani puleerde hij enkele malen met para plu's. Ook in 1968 kan het publiek iets van hem verwachten. Tijdens een vlotte openingsceremonie onderscheid de Angelo zich direct: toen zijn ploeg werd opgeroepen voor de presentatie, kwam hij met grote achterstand op de rest van zijn teamgenoten de dugout uit. Hij sprintte er hard achter aan, struikelde over het eerste honk en kreeg de lachers op zijn hand. On danks de harde smak die Carl maakte, rnenen wij bijna zeker te weten dat deze openingsval ook deel uitmaakt van zijn uitgebreid repertoire. Nederland: Antillen 0-0-5-0-3-2-0-0-x 10 0-0-2-0-0-0-0-0-0 2 Werpersi esulta ten: Nederland: Ter Neuzen 11-2-3 (9 inn.). Antillen: Ja cobs 0-1-3 (12/s inn.); Daniels 1-1-6 (2'A inn.): Rasmijn 2-1-3 (3 inn.). Fouten: Nederland 3, Antillen 4. Homeruns: Nederland: Jelsma (3), Ter Neuzen (6). Beste slagman: Nederland: Richardson .800; Antillen: Gumbs ,500. Sullivans: 0-4-Qri)«-Q-0-Q-2-x 6 Italië 0-0-0-0-0-0*0-0-0 »0 Werpersresultaten: Sullivans: Mike Bramble 10-0-4 (9 inn.). Italië: Ber- toni 3-5-6 (6(4 inn.); Clerici 1-0-2 V/3 inn.). Fouten: Sullivans 1, Italië 2. Homeruns' Sullivans: Benedict (2). Beste slagman: Sullivans: Bramble 1.000 Italië: Mirra, Monaco en Spinosa .333. Sullivans 1-3-0-4-0-2-0-1 11 Antillen 0-0-0-1-0-0-0-0= 1 Werpersresultaten: Sullivans: Bob Geb- ben 1-2-2 (4 inn.); Carl Angelo 1-2-2 (3 inn.); Jack Rumohr 1-1-1 (1 inn.). Antillen- Victor Albus 4-2-8 (VA inn.); Alfonso Sulfaran 1-3-3 (i2A inn.). Fouten: Sullivans 0, Antillen 5. Homeruns: Sullivans: Uhlman (1 en 3), Pojeski (2), Benedict (4). Antillen: Pietersz (4). Beste slagman: Sullivans: Gebben 1.000. Antillen- Albus 1.000. Nederland. 0-0-0-l-2-0-5-0-x 8 Italië 0-0-0-0-0-0-0-1-0=1 Werpersresultaten: Nederland: Ron Re- nooy 9-3-3 (9 inn.). Italië: Paschetto 1-6-1 (4'A inn.); Lercker 4-2-5 (3j4 inn.). Fouten: Nederland 3, Italië 1. Beste slagman: Nederland: Boudewijn Maat 1.000. Italië: Castelli 1.000. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het Nederlands team zit na het eerste weekeinde nog volledig in de slag. Het team van ma nager Charles Urbanus won tweemaal zeer duidelijk dank zij uitstekend werpen van Ton ter Neuzen en Ron Renooy. Ook de Sullivans bleven ongeslagen door moeiteloze overwinningen, zodat dinsdagavond de eerste grote krachtmeting plaats zal vinden. Het publiek zag dit zondagavond reeds aankomen, want in voorverkoop gingen talloze kaarten van de hand. De Haarlemse honkbalweek is voorspoedig van start gegaan: de eerste vier wedstrijden trokken 15.000 toeschouwers en er viel geen druppel regen. De wedstrijdenreeks wordt van avond voortgezet met de wedstrijd ItaliëNederlandse Antillen. r--«sswssiisit Fokke Jelsma, vijfde van links, heeft een homerun geslagen. De eerste in het toernooi. Hij wordt door zijn ploeggenoten binnengehaald. HAARLEM Achter het verras send sterke werpen van Ton ter Neu zen heeft het Nederlands honkbal team in de openingswedstrijd voor een aangename verrassing gezorgd: het zeer sterk geachte team van de Nederlandse Antillen werd namelijk zeer verdiend naar een kansloze 102 nederlaag gespeeld. In de verdediging was Ter Neuzen briljant: hij stond de Antillianen slechts drie honkslagen toe. In de Nederlandse ploeg was Ha milton Richardson aanvallend de grote ster: met vier keiharde honk- slagen uit vijf beurten en een drietal gestolen honken was hij de grote ani mator die de Antilliaanse verdediging dol draaide. Ook Fokke Jelsma was aanvallend zeer nuttig met een home run in de beslissende derde inning. De Antilliaanse eerste werper Sam Jacobs werd al in de derde inning vervangen en zijn vervangers Daniëls en Rasmijn slaagden er ook niet in om de Nederlanders te stoppen. Manager Charles Urbanus had zijn hoop gevestigd op Ton ter Neuzen. De lange Zwanenburger had de Nederlandse Antillen in de West al eens voor grote problemen gezet en daarop gokte Urba nus. Het laatste optreden van Ter Neu zen woensdagavond in de oefenwed strijd tegen de Hanau Hurricanes was verre van indrukwekkend. Het begin van de wedstrijd bracht goed veldspel van beide zijden, maar toen de Neder landse Antillen in de derde inning een 2-0 voorsprong namen dank zij twee Ne derlandse veldfouten, leek het erop dat Nederland en Ter Neuzen een moeilijke middag tegemoet zouden gaan. De gelijkmakende slagbeurt bracht ech ter al de beslissing in het voordeel van de Nederlanders. Met twee nullen had Nederland het derde honk bezet en Ha milton Richardson was de belangrijke schakel in de volgende rally: nadat hij in de eerste inning al een striemende honkslag had gegeven, sloeg hij de bal weer tegen het hek, zodat Wim Crouwel kon scoren (1-2). Richardson stal daarop HAARLEM. ln de eerste lichtwed- strijd versloegen de Grans Rapids Sulli vans die een bijzonder sterke indruk maakten, Italië kansloos met 6-0. De wedstrijd zelf was weinig enerverend, om dat de Amerikanen al in de tweede inning een ruime voorsprong namen en de Azur- ri weinig in te brengen hadden tegen het sublieme werpen van Mike Bramble die de eerste no run-zege op zijn naam bracht. Ondanks het gebrek aan spanning was het een goede wedstrijd, waarin beide teams bijzonder knap veldspel lieten zien. Zo schitterde derdehonkman Al Ware bij de Sullivans, terwijl Monaco bij de Ita lianen uitblonk door een prachtige vang- bal op een tik van Gallaway. De Italia nen maakten bovendien een drievoudig spel. De ploeg van manager Gigi Cameroni verdient een compliment voor de wijze, waarop partij werd geboden aan de supe rieure Sullivans. Onder bijzondere ongun stige weersomstandigheden leken de Ame rikanen naar een grote zege toe te gaan: in de tweede inning sloeg eerstehonkman Jack Benedict met Al Ware op de hon ken een homerun (2-0), waarna ook Hof- mann en Pojeski op de honken kwamen. Er was toen nog geen enkele nul. Hof- mann en Pojeski scoorden wel (4-0), maar werper Bertoni herstelde zich voortreffe lijk. Dank zij voortreffelijke steun van zijn velders hield hij de Sullivans verder van de thuisplaat. In de zesde begon Bertoni tekenen van vermoeidheid te vertonen: hij verloor zijn controle. Ware en Benedict kregen 4w. en met nog geen enkele nul leken Amerikaanse runs onafwendbaar. Hof- mann sloeg echter een line-drive in han den van derdehonkman Mirra die snel reageerde en dat betekende het eerste drievoudige spel in een Haarlemse honk balweek. In de zevende inning werd Ber toni onder luid applaus van het publiek vervangen door de linkshandige Clerici en deze moest de Sullivans in de achtste inning nog eens twee runs toestaan (6-0). (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. In het inhaalprogramma van dit weekeinde kwam van de Haar lemse tweede- en derde-klassers alleen TYBB in het veld en klopte het Haagse VODO met 2-0. De wedstrijd DIO - Ken- nemerland werd te elfder ure uitgesteld, omdat DIO door vakanties geen team op de been kon brengen. TYBB heeft met VODO meer moeite ge had dan vorige week toen de Haarlem mers in Den Haag een gemakkelijke 9-14 zege behaalden. Dit keer werd het na een spannende en zeer snel gespeelde wed strijd (anderhalf uur) een krappe 2-0 over winning. In de eerste slagbeurt scoorde Dernison de stand op 2-0 na een hit van werper Johan Kluyskens, die de slag- ploeg van de Hagenaars volledig aan banden legde en met 6.1.1. winnende wer per werd. Richel verloor met de cijfers 3.2.5. De stand in 3D is nu:HVH 10-20, DVH 11-20. VFC 10-12, TYBB 10-10, Nadov 10- 8, Libanon 10-6, Ripperda 10-4, VODO 10-2. het tweede honk en toen maakte werper Jacobs een belangrijk foutje op een tik van Boudewijn Maat. Jacobs liet de bal vallen op het eerste honk, zodat de snel le Richardson voor 2-2 kon zorgen. Hud son John volgde met een honkslag, waar na een dubbele steelpoging Boudewijn Maat over de thuisplaat bracht (3-2). Fokke Jelsma kwam niet meer tegenover Jacobs te staan, want deze werd ver vangen door Daniëls. Jelsma ontving Da niëls met een homerun, die van de An tilliaanse ploeg een geslagen ploeg maak te. Daarna groeide Ter Neuzen die knappe steun kreeg van zijn velders, naar een ongenaakbare vorm: in het verdere ver loop van de wedstrijd bereikten nog slechts drie Antillianen de honken. Da niëls moest in de vijfde inning drie runs toestaan, waarna Ter Neuzen zijn per soonlijke triomf nog groter maakte door in de zesde inning een homerun te slaan. Het was de inleiding tot de vervanging van Daniëls die even later plaats moest maken voor Raymundo Rasmijn, die de schade beperkte tot 10-2. Ook Italië heeft de kracht van het Ne derlandse honkbalteam moeten ondervin den. Hoewel Charles Urbanus voor een bijzonder moeilijke werperskeuze stond, gaf hij zijn vertrouwen aan Ron Renooy en deze jonge Hagenaar prachtig ge steund door achtervanger Hans Augusti- nus loste zijn beloften in: voor het eerst in een interland staand hield hij de Italiaanse slagploeg op slechts drie honk- slagen. Daarmee verkreeg Nederland een mooi uitgangspunt om naar een ruime ze ge te lopen, hoewel deze slechts moei zaam tot stand kwam. Het werd uiteinde lijk een 8-1 zege die zelden in gevaar kwam. Ron Renooy kreeg aanvankelijk niet al te veel steun van zijn velders. In de eer ste twee innings maakten de Nederlan ders drie veldfouten en dat was nu niet bepaald een- stimulans voor debutant Re nooy die in zijn prille carrière al zo veel in de steek werd gelaten door zijn vel ders. Renooy trok er zich echter weinig van aan en hield met zijn harde worpen goed orde onder de Italiaanse slagploeg. Pas in de vijfde inning gaven de Italia nen de eerste honkslag en in de achtste inning ontging Renooy de no run-zege, toen Rossi kon scoren op een honkslag van Castelli. Intussen was de wedstrijd al beslist. De Italiaanse starting-pitcher Pas chetto hield aanvankelijk ook knap orde onder de Nederlandse hitters. In de vierde inning scoorde Nederland 1-0 door Bou de wijn Maat die na 4w. kon scoren op een fraaie opofferingsstootslag van Fokke Jelsma. Niet de aanvalsdrift van de Ne derlanders, maar een duidelijk gebrek aan controle van Paschetto maakte een einde aan diens ODtreden. Een viertal vrije lopen die resulteerden in twee runs bracht Lercker in plaats van Paschetto op de heuvel in de vijfde inning. Lercker moest in de zevende inning canibderen, toen de Italiaanse ploeg murw bleek: Ne derland scoorde vijf runs op drie honk slagen en een Italiaanse fout. Gumbs van de Antilliaanse ploeg is in op het tweede honk. Stroker krijgt de bal te laat om hem te kunnen uitmaken. HAARLEM. De Antillianen we ren zich geducht op de tribune tijdens de wedstrijden in de Haarlemse honk balweek, waarin het team van de Ne derlandse Antillen uitkomt. Zo ook de in Haarlem woonachtige Jules Nichol son beter bekend als Manito. Zon dagmiddag zat hij op de perstribune van het honkbalstadion, omdat de ove- Tige plaatsen bezet waren. Regelmatig riep hij uit, nadat de Sullivans een ruime voorsprong hadden genomen: „Onze jongens verliezen, maar wij blij ven blij." Toen de speaker aankondigde dat voor het eerst in de geschiedenis van de Tour de France een Nederlander de eindzege had behaald, had Jules maar korte tijd nodig om zijn optimistische kijk op het sport jleven te etaleren: nadat hij duidelijker geïnformeerd was over de aanleiding van het plotselinge enthousiasme in het honkbalstadion, riep hij uit: „Het volgend jaar wint een Antilliaan de Tour." (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De protestcommissie van de KNHB heeft een protest toegewe zen aan HCAW, waardoor de wedstrijd Sohoten-HCAW die indertijd eindigde in een Schoten-zege, ongeldig werd ver klaard. Mocht deze beslissing van essen tieel belang blijken voor de eindstand in de competitie, dan moet de wedstrijd Schoten-HCAW worden overgespeeld vanaf de tweede helft derde inning bij de stand 0-0. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Nicols 15 26 Storks 16 14 Sparta 15 22 HCK 14 10 OVVO 16 20 HCAW 14 8 ABC 15 16 Schoten 15 - HAARLEM. In de eerste klasse A werd als enige wedstrijd HCTIW-ADO gespeeld en de Amsterdammers wonnen deze wedstrijd met 4-2. De stand luidt nu: Eerste klasse A Giants 8 14 HCTIW 8 8 Ajax 8 12 ADO 8 6 Volew. 9 10 Thamen 10 6 RAP 9 10 UW 8 2 HAARLEM De ontmoeting tussen Sullivans - Nederlandse Antillen stond zondagmiddag in het teken van de Tour de France. Aanvankelijk boeide de wed strijd niet, omdat de Sullivans een snel le voorsprong namen, maar Willy Pie tersz gaf de vele Antilliaanse supporters weer stof tot juichen door in de vierde inning een homerun te slaan. De betonnen defensie van de Sullivans gaf echter geen kansen meer weg en toen werd het een kwestie van wachten: wordt de wedstrijd beslist in zeven in nings? Dat gebeurde niet en toen kreeg de Tour de France ieders belangstelling. Vlak voor het einde van de wedstrijd werd bekend dat Jan Janssen de Tour de Fran ce had gewonnen en de enorme toejui ching en het gescandeerde „Janssen"- geroep verbaasde de spelers. Hoofdscheids- rechter Van Dalen informeerde de Ame rikaanse catcher Alex Kanonza en 'n korte tik van manager Bob Sullivan die in de achtste Sullivans-slagbeurt voor de beslis sende run zorgde (11-1) werd amper opge merkt. De wedstrijd Sullivans - Nederlandse Antillen was een eenzijdige vertoning., waarin bleek dat manager Bob Sullivan inderdaad wederom met een bijzonder sterk team naar Haarlem is gekomen. Hoewel de ploeg een aantal bijzonder jeugdige spelers telt, wijkt de sterkte niets af van 1963. Het is een ploeg die met snel honklopen en agressief honkbal punten weet te vergaren, maar boven dien ontbreekt het de Sullivans niet aan „power". In de Amerikaanse com petitie slaat de Sullivans-ploeg gemiddeld twee homeruns per wedstrijd en dat ge schiedt dan op „echte" honbalvelden, dwz dezelfde honkbalvelden als nier, maar ge middeld een meter of 30 groter. Manager Bob Sullivan toonde zich zaterdagavond dan ook ontevreden over die ene home run die Jack Benedict in de wedstrijd tegen Italië sloeg. Na afloop van de wedstrijd tegen de Nederlandse Antillen was Sullivan tevre den: ditmaal werden er vier homeruns geslagen. De wedstrijd zelf was onin teressant, omdat de Nederlandse Antillen klasse tekort kwam tegen de Sullivans. Geen schande, want hetzelfde zal nog en kele malen voorkomen tijdens de vierde Haarlemse honkbalweek. De Amerikanen maakten er een show van en daarom was de laatste tijdrit van de Tour de France een welkome afleiding. Jan Janssen was de grote overwinnaar van zondagmiddag, ook in de Haarlemse honkbalweek. Maandag 22 juli, 20 uur: ItaliëNederlandse Antillen. Dinsdag 23 juli, 20 uur: Nederland—Sullivans. KOPENHAGEN. De Nederlandse roeiers en roeisters zijn dit weekeinde in Kopenhagen tijdens internationale wed strijden op het Bagsvaermeer succesvol geweest. Geheel volgens de verwachting zegevierde de Laga II Van Nes-Sussel- beek, die voor het eerst na hun schorsing weer aan internationale wedstrijden deel namen, met vele lengten. Bij de vier zon der stuurman behaalde Willem II even eens een overwinning. Bij de gestuurde vier eindigde Laga op de tweede plaats achter het sterke Deense Kvik. Bij de dames behaalde nationaal kam pioene Ineke Poelenije een overwinning in de skiff. Voor de tweede Nederlandse zege bij de dames zorgden Truus Bauer en Toos van de Ende, die de dubbeltwee wonnen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Verrassingen bleven in de softbalhoofdklasse niet uit. Kansheb ster voor de titel HHC werd vrijwel zeker uitgeschakeld door de 5-4 nederlaag tegen Onze Gezellen. Edo kan de toekomst weer wat rustiger tegemoet zien. Van het Haag se Vodo SC werd verdiend met 3-1 ge wonnen. Veel somberder ziet daarentegen de toekomst voor Bloemendaal en HCK eruit. Beide ploegen verloren: respectie velijk van Terrasvogels en DSS. Voor DSS ligt na de zege op HCK de titel voor het grijpen. Tot aan de vijfde inning wees echter niets op een grote zege. De ploeg van Verzeylberg, die in (Van onze honkbalmedewerker) HULL. Het Nederlands B-team heeft de trip naar Engeland met succes be kroond. Onder leiding van coach Wim Geestraan speelde het B-team een twee tal wedstrijden die beide overwinningen opleverden. Zaterdag werden de Huil AU Stars met 18-0 verslagen, zondag werd de officiële interland met 7-2 gewonnen. Engeland heeft het Nederlands B-team slechts één inning partij kunnen bieden. Via 1-1 in de eerste inning liep Neder land snel naar een ruime voorsprong die niet meer in gevaar kwam. Aanvallend kwam het voornamelijk van Van Breda, die een homerun en een driehonkslag sloeg, terwijl Boddendijk, Möllman en Blijden ieder twee honkslagen gaven. Rijnders had een perfecte dag aan slag: hij noteerde 1.000. Boddendijk werd win nende werper met 4-2-3 in vijf innings. Korff wierp in drie innings 7-2-0, terwijl Van Westreenen in de laatste inning 1-0-1 noteerde. De inningscijfers waren: Engeland: 1-0-0-0-0-0-0-0-1=2 Nederland: 1-2-0-4-0-0-0-0-0=7 Wil Krieger een goede plaatsvervangster had voor Ans Kroon, leidde toen met 1-0 door een run van de aan slag uitstekend op dreef zijnde Annemiek Herboldt. Met reeds twee nullen in de vijfde inning wees niets op een catastrofe voor HCK. Toen echter verloor Karin Dankmeyer haar controle en ging het HCK-veldwerk fouten maken. Onverwacht groot werd toen de DSS-zege met 10-0. Ondanks het ontbreken van werpster Jetta van 't Land heeft Bloemendaal lange tijd de beste perspectieven op de zege gehad. Tot aan de vierde inning leidde de Whites door een fraaie homerun van Greet Sintenie. Wel kon Terrasvogels door Nel Toon in de vierde inning de stand in evenwicht brengen, maar het duurde tot de aller laatste slagbeurt voor men de winst kon grijpen. Honkslagen van Mieke Boers en Nel Toon plus enkele misgrepen in het buitenveld deden de winst met 4-1 naar Terrasvogels gaan. HHC had tot de vierde inning door slagwerk van Marijke Bouman en Dinie Zwaneveld een 2-0 voorsprong. In de vier de inning bezorgden hits van Linda Hoog land, Marian Eerdmans, Wil Hoogervorst en Ineke Sloot de ploeg van Boudewijn Maat een 3-2 voorsprong gaf. Slagwerk van Marian Eerdmans, Wil Hoogervorst en Corien de Wit deed Onze Gezellen in de voorlaatste slagbeurt verder weglopen tot 5-2. In de slotfase kwam HHC nog gevaarlijk opzetten. Mede door een fraai dubbelspel hield OG de winst met 5-4 nog net vast. Vodo SC heeft het tegen de fel spelende EDO-ploeg van coach Bud van Leuven niet kunnen redden. Wel nam Vodo via Thea Smit in de derde slagbeurt een 1-0 voorsprong, doch Suze van Breu- kelen door een stootslag op de honken gekomen, strafte de gemaakte veldfouten goed af en bracht de stand in evenwicht. In de zesde inning besliste de rood-zwarte ploeg de strijd. Truus van Es door vel- derskeus in scoringspositie gebracht, bracht EDO na een gemiste vang en Cor- rie Termaat met een honkslag maakten de Haarlemse winst tot een feit. BRANCASTER. De Nederlander Mul derij is dit weekeinde bij het Engelse Brancaster Europees zeilkampioen in de Sharpieklasse geworden. Hoewel Mulde rij met ,A11 Weather" in de vierde en laatste race niet werd geplaatst, kon de titel hem door een eerste plaats in de der de, een tweede plaats in de tweede en een derde plaats' in de eerste race niet meer ontgaan. De eindstand luidt: 1. Mulderij (Ned) 2. Dominic (W-Dld), 3. Santos (Portugal). SCHWARZHEIDE Het Nederlandse jeugdwaterpoloteam heeft dit weekeinde in Schwarzheide twee wedstrijden ge speeld tegen de Oostduitse jeugd. Zater dagavond werd met 3-6 verloren. De tus senstanden waren 1-2, 1-3, 1-1, 0-0. De tweede ontmoeting eindigde onbeslist: 6-6 (2-1, 0-1, 2-4. 2-0).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9