Hippisch festijn in Santpoort Winnetou en Witte Veder in Velsen VERENIGINGSNIEUWS msmmmm HH 'VN Mi Feestweek met sterke troeven INSTUIF IN SPORTHAL GROOTSER VAN OPZET Kinderpret op de „Speliade" WSm i (een streep door de prijzen) Recordcijfers bij Shell Oil Verboden terrein Geen voorrang mm m. ter*- 1\ Yv\ DINSDAG 2 3 JULI 1968 5 Concours V elsen-U muiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee T ractorenrace Ringsteken Wielerronde Zilveren zweep Sam-Zam in filPI Rpnnpmtnor 76 BD sMkxw A2 AB A2 24883 AB M/WwfisNons B77801 10014 AF A3 20014 AF Kennemerlaan 36 Umuiden (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT De jaarlijkse feestweek in Santpoort, georganiseerd door de harddraverijvereniging Santpoort en omstreken, groeit ver uit boven een plaatselijk gebeuren. Verscheidene programma-onderdelen rechtvaardigen een regionale belangstelling, zoals uit het volgende pro gramma-overzicht moge blijken. Centraal staat het paard, hetgeen aan deze feestweek een eigen karakter geeft. Men behoeft echter bepaald geen ken ner van de paardesport te zijn om toch veel plezier te beleven aan de ver schillende programma-onderdelen waarin het paard de hoofdrol speelt. De paarden draven namelijk niet alleen op voor prestaties in de sportieve sfeer, maar ook voor oogbekorende schouwspelen. Daarnaast vermeldt het programma onder meer een handicaprace voor tractoren, een wielerronde, een concours d'elegance, een fietsrally voor de jeugd, een etalagewedstrijd, een koopavond, ringsteken en gedurende de gehele week kermis op een terrein aan de Hoofdstraat. Enkele „Indianen" en „bleekgezich- ten" in alle vrede bezig met de voorbereidingen van het grote feest. Zaterdag 27 juli begint de feestweek met het belangrijkste programma-onderdeel, 't concours-hippique op een terrein bij de Ruïne van Brederode met een jeugdspring- concours, een springconcours MA, een springconcours MB en een vrij parcours „Speel uw spel" voor alle deelnemers, met 's morgens tuigpaardennummers en dressuur. De inzet voor het MA-concours is de Copin-wisselprijs, destijds beschikbaar ge steld door kolonel Ch. Labouchère. Het is een zilveren broodmand ter waarde van circa vijftienhonderd gulden, die al tweemaal gewonnen is door de ruiter Tj. Velstra met het paard Good Luck. De heer Velstra heeft voor dit jaar opnieuw met het paard Good Luck ingeschreven. De wisselprijs kan alleen maar definitief in het bezit van een ruiter komen, wanneer deze driemaal wint met hetzelfde paard. De heer Velstra is stellig van plan de wisselprijs te verwerven maar die zal hem even stellig zwaar worden betwist. Aan het MB-concours nemen de sterkste ruiters van Nederland deel met uitzonde ring van Anton Ebben, die geblesseerd is. Het nummer „Speel uw spel" is geadop- DINSDAG 23 JULI Wandelpuzzeltocht, start 19 u.: bij Kof fiehuis Baca, Kromhoutstraat 36-38, IJmuiden. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, ver lichte ruïne van 20 uur tot 22.30 u. WOENSDAG 24 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9-20 en 20-22.30 u. verlichte ruïne. Velser Zwem Vereniging, in het Velser- bad, Briniostraat, 19.30 tot 20.15 u.: zwem- training tot 16 jaar; 21 tot 21.30 u.: polo (training en wedstrijden). Gem Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30-17.30 u.; filiaal Sant- poort-Nrd., Spaarnburg, Wüstelaan 79 (samen met r.k. bibl.) 14.30-17.30 u.; R.-k. Openbare leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30 tot 17.30 u.; fi liaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Raadhuis Velsen, Plein 1945, is te be zichtigen op werkdagen van 10-12 uur. DINSDAG 23 JULI Handenarbeidcentrum, Schulpweg, 19.30 u.: modelbouwclub Kennemer Staten. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77 volw.: 19-21.15 uur. WOENSDAG 24 JULI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: geopend van 14-17 uur. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: volwassenen en jeugd 14.30- 17.30 uur. DINSDAG 23 JULI Huize „Scheybeeek", Velserweg 2, 19 u.: naaicrusus. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99. 20 u.: klaverjassen „Schoppen negen". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: gesloten wegens va- cantie; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 uur; Amstelstraat 44: volw.: 15-17.30 u.; Par- mentierstraat 2: gesloten wegens vakantie. WOENSDAG 24 JULI Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10 u.: tekenen en schilderen voor bejaar den. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84. Ge opend van 7-10 u. (doorlopend); 10-11.45 u. (dames), 12.15-17.15 en 20.45-22 u. (door lopend). Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: gesloten wegens va kantie; Arendsweg 61, volw. en jeugd: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44, volw.: 14.30- 17.30 u.; Parmentierstraat 2: gesloten we gens vakantie. DINSDAG 23 JULI Buurthuis ,,De zandkraai", Handelstraat 93, 10-12 u.: gebruik handenarbeidlokaal; 10-12 u.: biljarten; 13.30-18 u.: bejaarden- sociëteit. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45 en Ruijsdaelstraat la: gesloten wegens vacantie. WOENSDAG 24 JULI Buurthuis „De zandkraai", Handelstraat 93. 10-12 u.gebruik handenarbeidlokaal; 10-12 u.: biljarten; 13.30-18 u.: bejaarden- sociëteit. Verenigde openbare bibliotheek: geslo ten wegens vakantie WOENSDAG 24 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De ïwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 uur. teerd door Hoogovens. Voor de winnaar is er een wisselprijs, beschikbaar gesteld door de slotvoogd van de Ruïne van Bre derode, burgemeester mr. J. C. Bühr- mann, die naast oud-burgemeester mr. M. M. Kwint ere-voorzitter van de harddra verijvereniging is geworden. Wegens va kantie zal burgemeester Bührmann zater dag niet aanwezig kunnen zijn om als slot voogd en beschermheer de wisselprijs uit te reiken. De inschrijving voor de tuigpaarden nummers, waarmee het concours om negen uur start, is dit jaar sterk en dat geldt ook voor de dressuurnummers. Wat de tuigpaardennummers betreft ko men inschrijven voor een- en tweespannen voor heren. Gezien het omvangrijke programma zal het concours zeker niet voor 's avonds zeven uur afgelopen zijn, want er moet ook nog een Nederlands kampioenschap voor rijpaarden worden verwerkt. Zo'n concours is een zeer kostbare aan gelegenheid. De kurk waar de harddra verij vereniging op drijft is de verpachting van het kermisterrein, aangevuld met bij dragen van het bedrijfsleven en de con tributies van de leden. Dankzij een leden werfactie verdubbelde dit jaar het leden tal tot nu ruim vijfhonderd. In de feest week zal een nieuwe werfactie worden in gezet. Hoewel men dit jaar aldus over on geveer zeseneenhalfduizend gulden kon beschikken, was daarmee de financiering van het concours niet verantwoord, maai de gemeente Velsen stelde zich garant voor 4.000. Zondag worden er geen feestelijkheden georganiseerd, 's Maandags draait de ker mis met voor het eerst een reuzenrad en in het centrum van Santpoort wordt des 'avonds de nieuwe feestverlichting ontsto ken, die de harddraverij vereniging aan de winkelstand verhuurt. Bijna dertig exploi tanten schreven in voor de Santpoortse kermis. Die maandagavond zal de aandacht zich ook richten op een handicaprace voor trac- BEVERWIJK. De heer G. J. J. M. van Moorsel is met ingang van 15 okto ber benoemd tot chef van de afdeling on derwijs- culturele- jeugd- en sportzaken, vreemdelingenverkeer, recreatie en bu reauvoorlichting van de gemeente Venlo. Vanaf 1959 is de heer Van Moorsel werk zaam ter gemeentesecretarie Beverwijk aanvankelijk als ambtenaar op de afde ling financiën en onderwijs. Sinds februa ri 1964 is de heer Jan Moorsel chef van de afdeling onderwijs c.a. van de gemeen tesecretarie geweest. NEW YORK. Het geconsolideerde nettoresultaat van Shell Oil Company over het eerste halfjaar van 1968 dollars bedroeg 153,8 miljoen, een stijging van 11 percent ten opzichte van de overeen komstige periode van 1967, en het hoog ste resultaat dat ooit in een eerste half jaar werd bereikt. Dit resultaat komt overeen met dollars 2,38 per aandeel, vergeleken met dollars 2,26 per aandeel over het eerste halfjaar Van 1967, bere kend op basis van het in elk dezer perio den gemiddelde aantal uitstaande aande len. toren op een terrein nabij de Kieftendel- laan. Omdat de meeste agrariërs niet meer over paarden beschikken, maar wel over tractoren is deze behendigheidswed strijd om geldprijzen op het programma gezet. Dinsdag wordt de dag van het ringste ken. Men kan deelnemen op de fiets, met losse paarden, met aangespannen paar den en 's avonds is er een ringsteekwed strijd voor bromfietsers. Voor de woensdagavond staat de wie lerronde van Santpoort voor amateurs op het programma. Er komen bekende ren ners aan de start. Het parcours ligt aan de Terrasweg en de strijd begint om half zeven. Donderdags vindt in de Hoofdstraat de traditionele en spectaculaire strijd om de zilveren zweep plaats, een korte baandra- verij (met totalisator) waarvoor ruim twintig paarden aan de start verschijnen. De wisselprijs is destijds beschikbaar ge steld door de gemeente Velsen. Donderdagsavonds zijn de winkels open en begint de etalagewedstrijd welke zaterdagsmiddags wordt voortgezet. In samenwerking met de winkeliers en de plaatselijke garagebedrijven wordt die zaterdagmiddag een concours d'élegance voor auto's georganiseerd. In de etalages worden auto-onderdelen verwerkt en men moet raden van welk merken auto's deze afkomstig zijn. Vrijdagmorgen wordt er een fietsrally voor de jeugd georganiseerd, die om ne gen uur start in de Frans Netscherlaan en vrijdagavond begint om half zeven de handicaprace voor boerenpaarden en po ny's. Voor de jeugd is er 's zaterdags ook nog een ballonwedstrijd. De harddraverijvereniging had het voor nemen een feest voor de jeugd in de brom fietsleeftijd te organiseren bij de muziek tent in het park en men nam daarvoor contact op met de jongerensociëteit Idee '66. Het bestuur hiervan durfde een der gelijk openluchtevenement niet aan en de harddraverij-vereniging zag er toen ook van af, mede omdat de tijd van voorbe reiding te kort was, maar voor volgend jaar wil men ook voor deze leeftijdsgroep iets speciaals doen. Aan het bestuur van de stichting Sam- Zam samen voor Zambia is de mo gelijkheid geboden gedurende de gehele feestweek bij alle belangrijke evenemen ten een kraam te plaatsen om pinda's het nationale produkt van Zambiaen speldjes met afbeeldingen van Afrikaanse dieren te verkopen ten bate van het door Velsen in het kader van de ontwikkelings hulp geadopteerde project in Zambia. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Maandagmorgen omstreeks zeven uur werden door een jachtopziener twee kustvaartmatrozen uit Rotterdam naar het hoofdbureau van politie overge bracht, nadat hij hen had aangetroffen bij de tankgracht in de Heerenduinen. Een hunner was daarbij in het bezit van een luchtbuks met kogeltjes. Op het bureau bleek dat een der matrozen nog door de politie wordt gezocht, zodat zij voor een nader verhoor aan de afdeling bijzondere wetten werden overgegeven. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Maandagavond om kwart voor zeven verzuimde een 16-jarige be diende uit IJmuiden-West als bestuurder van een bromfiets op het kruispunt De Ruyterstraat-Frans Naereboutstraat voor rang te verlenen aan een naderende per sonenauto, welke verkeersfout een aan rijding ten gevolge had. De bromfietser viel op het wegdek en moest daarna door de ongevaliendienst met een zware her senschudding en schaafwonden aan het gezicht naar het Antoniusziekenhuis wor den overgebracht. De bromfiets werd totaal vernield, terwijl de auto aan de linkerzijde zware schade heeft opgelopen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Als onderdeel van de vele activiteiten, welke de commissie vakantiespelen van de Geemeenschaps- raad Heemskerk gedurende de zomerva kantie voor de schoolgaande jeugd orga niseert, wordt van 22 tot en met 26 juli en van 29 juli tot en met 2 augustus voor de kinderen van 6 tot 12 jaar in de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan een instuif gehouden. Reeds op de eerste dag is hier van, wellicht mede door het slechte weer. druk gebruik gemaakt. Rond de 400 kin deren hebben met volle teugen genoten van de vele mogelijkheden, welke in de grote sporthal geboden worden. Het geheel is veel grootser opgezet dan vorig jaar. Zo is er bijvoorbeeld langs een van de zijwanden een tamelijk grote zandbak neergezet, waarin de kleinere kinderen druk aan het poffertjes en zandtaartjes bakken zijn. De grotere jon gens werpen zich in deze bak vol vuur op het ontwerpen en maken van soms fraaie bouwwerken. Ergens anders bestaat gelegenheid tot tafeltennis, badminton, voetbalspel en sjoelen. Een aantal oude naaimachines biedt aan een aantal meis jes een mooie kans met meer of minder goed resultaat iets in elkaar te naaien. Boetseerklei is in voldoende mate aan wezig om de jeugd in staat te stellen de creatieve vermogens bot te vieren. Op weer een andere plaats in de hal kunnen met name de jongens naar hartelust oude radio's en stofzuigers demonteren en als ze daartoe kans zien pok weer in elkaar zetten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. In het buurthuis „De Loods" aan de Geelvinckstraat heeft in het kader van de „Speliade" een groot aantal kinderen tussen acht en twaalf jaar maandagmiddag naar hartelust In diaantje kunnen spelen. Vol enthousias me en overgave hebben de kinderen zich ingeleefd in hun rol van „Winnetou", „Old Shatterhand", „Witte Veder" en dergelijke figuren. Te zamen met hun squaws en hun broeders en zusters bleek- gezichten hebben zij zich met behulp van de leiding van het buurthuis enige uren kostelijk vermaakt. Het heeft aanvankelijk in de bedoe ling gelegen dit „Indiaantje spelen" in de buitenlucht te doen met echte wigwams en het spel van spoorzoeken. De regen heeft dit verhinderd, zodat een toevlucht in „De Loods" moest worden gezocht. Het plezier van de jeugd is er echter niet minder om geweest. (Van een onzer verslaggevers) Het programma voor woensdag 24 juli van de Speliade 1968 in Velsen is als volgt: 9.30 uur: Filmvoorstelling in de kelder zaal van de Petruskerk, Venusstraat 1, IJmuiden. „Clown Ferdinand's ra- ketreis". 9.30 uur: Filmvoorstelling in jeugdge- bouw „De Haven", Schipbroekweg 6, Santpoort. „Polle gaat naar de maan". 9.30 uur: Judo in Sportzaal „Duinwijk", Radarstraat 1, IJmuiden. 10.30 uur: Judo, idem. 11.30 uur: Judo, idem. 9.30 uur: Vakantieprogramma in Buurt- husi „De Loods", Geelvinkstraat 28, Velsen-N. 4 tot 13 jaar zelf toneel spelen (verkleed komen). Een overzicht van de sporthal, waar maandag bijna vierhonderd kin deren gebruik maakten van de vele instuif mogelijkheden. ADV i Af en toe maken zowel jongens als meisjes van de gelegenheid gebruik langs de rekken met allerlei kledingstukken te lopen als gold het een bezoek aan een of ander modemagazijn, om zich al zoekend van andere kleding te voorzien. Dit draait dan natuurlijk op verkleedpartijen uit, waaraan de kinderen uiteraard veel ge noegen beleven. In een van de hoeken wordt gelegenheid gegeven tot het doen van gezelschapsspelen dan wel rustig plaatjes kijken of lezen, indien en voor zover van „rust" sprake kan zijn. Alle kinderen worden namelijk volkomen vrijgelaten om van de ene mogelijkheid naar de andere te lopen. Zij behoeven niet steeds op dezelfde plaats hun vertier te zoeken. Bovendien mogen zij zoveel leven maken als ze zelf maar willen. Er mag worden gestoeid, gesprongen en ge zongen. Het opmerkelijke hierbij is, dat de vijftien medewerkers en medewerk sters, die ongemerkt een wakend oogje in het zeil houden, niet behoeven in te grijpen bij eventuele stoeipartijen. In goede harmonie en grote vriendschap blijft alles binnen de perken van het toelaatbare. ADVERTENTIE tel uit nw winst IJS ro -u oo ^PRIjè Ai PRIJS tel uit uw winst regenjas met 20.- korting tel uit uw w sport kolbei PRIJS VELSEN. Voor de nog altijd vele kinderen uit Velsen die hun ouders in deze vakantietijd niet vergezellen naar Italiaanse, Spaanse of Joegoslavische cam pings, bood de grote tent aan de Heren duinweg op de regenachtige maandag middag opnieuw een ware uitkomst. In aansluiting op het grote succes van de dinsdag gegeven openingsvoorstelling van de Speliade-vakantiefeesten had de leiding een tweede voorstelling georga niseerd, waarvoor de tent opnieuw stamp vol was gelopen. Dit betekent nogmaals ruim dertienhonderd kinderen zich koste lijk hebben geamuseerd met een program ma, dat geheel op de jeugd was afgestemd. De voorstelling werd verzorgd door Charles Matla en zijn medewerkers, ver enigd in het ensemble „Jeugdpiste", waar van de beide clowns „Patat en Friet" de jeugdige toeschouwers tot een laaiend enthousiasme wisten te stimuleren. De luide aanmoedigingskreten en de dave rende lachsalvo's, die de dertienhonderd kinderen gezamenlijk wisten te produ ceren, moeten dan ook ver in de om geving van de tent hoorbaar zijn geweest. Door dit alles is het succes van de Speliade, waarvan het programma nog lang niet beëindigd is, reeds nu volkomen verzekerd.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5