Nederlandse organisatoren missen Jan Janssen EERZUCHTIGE RINI WAGTMANS PAKTE VOOR TOUR-WINNAAR ZEGE IN DE „ACHT Chaam was eigenlijk te klein voor 70,000 bewonderaars van Janssen Pellenaars bleef thuis Van der Bosch ging vrijuit in finale Nieuw Loosdrechtweek Bowler Koen Kooistra grote uitblinker bij Flamingo's-MCC Lange weg verkleinde de kansen op eindzege van Sjamkowitsj Hïïffl® Zet die fles gerust midden op tafel. Hij mag gezien worden. Liesel Westermann heeft wereldrecord discuswerpen weer Startgeld Janssen stond niet vast Driessen blonk uit bij militairen 15 JONGE JENEVER DONDERDAG 25 JULI 1968 b* |g 11 SCHIEDAM CHAAM „Ik zal waarschijnlijk toch wel in Frankrijk blijven, ook wanneer Pelforth er mee moet ophouden". Aan het woord is Jan Janssen, na zijn glorieuze Tourzege neergestreken op vaderlandse bodem. Bij de Acht van Chaam, verzamel plaats van wielerberoemdheden, steekt Janssen nu in aanzien ver boven alle andere uit. Voor hem is als kleedruimte de slaapkamer van oud-burgemeester Schram nu een enthousiast voorzitter van het rondecomité gereserveerd. Haastig schiet Janssen in zijn rennerskleren, terwijl zijn echtgenote Cora de door het slijk van Vittel besmeurde rennersschoentjes zorgvuldig schoonpoetst. Want ook een Tourwinnaar moet tot in de puntjes verzorgd aan de start komen. „Ik heb de Tour de France in Frankrijk gewonnen, dan kan ik toch niet uit Frankrijk wegblijven". Deze opmerking is aan het adres van organisatoren, die destijds contracten met Janssen sloten voor criteria in Nederland, maar het nu zonder de vedette zullen moeten doen, omdat een clausule in de overeenkomsten zulks voor de Tourwinnaar Janssen mogelijk maakt. Een van de weinigen die gelijk schijnen te hebben is Piet Libregts. Voor de Ronde van Simpelveld op 18 augustus is naar zijn mening een dergelijke clausule niet aanwezig. Maar voor Maarheze, Goirle en Kortenhoef ziet de toekomst er somber uit. Zij zullen het zonder Jans sen moeten doen. Intussen is Janssen bijna klaar om een chaotische maar vorstelijke huldiging in Chaam te ondergaan. „Lieverd, pas op, je zit op de gele trui", waarschuwt Cora wanneer Jan iets te slordig met zijn werkkleding omspringt. F,en renner in een Pelforth-trui met het rugnummer 81 komt binnen en vraagt in het Frans of hij nog iets voor Janssen kan doen. Het is Alain Lesgreves, een tweederangscoureur, die zich altijd aan de slippen van de grootbeden vastklemt. Hij is hier gekomen met Gimondi, die even later ook binnentreedt. Niet dat de slanke Italiaan bang is dat Lesgreves van meester zal veranderen, maar de Tour winnaar van 1965 komt zijn opvolger gelukwensen. Even later stapt Rudi Altig de kamer in: „Stel je voorSan Miguel wint de Tour". Hij schaterlacht en om zijn opluchting te tonen, schudt de Duitser Jan Janssen langdurig de hand. „We zien elkaar waarschijnlijk deze winter wel vaker", meent de zesdagencra<'k Altig. Janssen denkt er anders over: „Ik heb werk zat. Ik doe wel wat op de winterbanen, maar zeker niet te veel". Of hij dan begin december in Amsterdam rijdt? „Vorig jaar heb ik mondeling een afspraak gemaakt maar er zal nu over gepraat moeten worden. In ieder geval neem ik voor Amsterdam een tijdje rust. Misschien wel de maanden oktober en november". „Dinsdag heb ik ook een lekker rustige dag gehad. De baanwedstrijden in Reims gingen wegens regen niet door. Het is een financiële strop, maar na de drukte van de laatste dagen ook wel prettig". Dan hoort Janssen door de microfoons dat hij zaterdagavond in zijn woonplaats Ossendrecht gehuldigd zal worden. Zijn gezicht betrekt. Dit is een van de schaduwkanten van een Tourzege. Janssen gaat fietsen. Tierend stapt hij een paar uur later de slaapkamer weer binnen omdat Rini Wagtmans hem net op de streep heeft geklopt. Maar enkele ogenblikken later is hij de teleurstelling vergeten en wanneer zijn ouders de kamer binnenkomen en moeder Janssen na een verontschuldigend: „Het spijt me jongen, maar we konden er niet eerder door" haar zoon in haar armen sluit. Het is de eerste ontmoeting tussen de Tourwinnaar en zijn ouders. Het is dan ruim 72 uur geleden, dat Janssen in Vincennes Tourhistorie heeft geschreven. (Van een speciale verslaggever) CHAAM Er viel in Chaam slechts één man uit de toon. Hij troonde eenzaam temidden van een groep wielerfans, die als een tros ba nanen in een boom klitte. Een don kere, kleine Italiaan, die telkens op nieuw bij het zien van Gimondi en Bitossi in extase raakte, alsof hein een blik in de hemel werd gegund. Maar hij stond alleen. De menigte, naar schatting 70.000 man sterk, hield zich op aan de rand van de chaos rond Jan Janssen, die als een vorst per praalwagen naar het parcours was vervoerd. Men balanceerde in het grensgebied van de hysterie in een dorp, dat doodeenvoudig te klein was om allen plaats te bieden. Lang vóór de renners zich opmaakten waren de toegangswegen in alle windrichtingen geblokkeerd. (Van onze correspondent) BREDA/RAAMSDONKVEER Ter wijl in Chaam tienduizenden wielersup- porters de eerste Nederlandse Tour de France winnaar bejubelden zat veer tien kilometer verderop in zijn riante huis „Hier is 't" in Princenhage bij Breda de man die tot vorig jaar iedere keer bij deze wielerronde present was maar die het ditmaal beter vond rus tig thuis te blijven: Kees Pellenaars. „Den Pel", die een beetje verbitterd aan zijn zwarte sigaar trekt voordat hij zegt: „vroeger riepen ze hosanna en nu kruisig hem. Niet de eerste maal overigens, want toen ik eens Wim van Est uit de Tourploeg liet, wilden ze aanslagen op mijn leven doen. Zover is het nu niet gekomen, na mijn uit spraak dat „als Jan Janssen een kans maakt de Tour te winnen, dan kan mijn schoonmoeder dat ook". Daar mee zei ik niets kwaads over Jan Janssen. Het was normale renners- taal. Hadden ze de zinnen, die ik daar na zei ook laten horen, dan had nie mand er enige aanstoot aan genomen". Kees Pellenaars neemt een slokje sherry en knipoogt weer als vanouds. „Als ik nog een grapje mag maken: Toch ben ik van mening dat Jan Jans sen volgend jaar geen kans heeft, wan neer mijn 81-jarige schoonmoeder start. Zij traint reeds dagelijks en als ploegleider kan ik wel zeggen, de gele trui neemt zij mee naar Raams- donkveer". In dit dorpje, in een klein uiterst proper bejaardenhuisje waar in de huiskamer aan alle muren foto's in alle afmetingen van Kees Pellenaars hangen, zegt de krasse. 81-jarige me vrouw Antonia Allegonde de Wit,: „Ik vond het helemaal niet erg dat ik zo in de belangstelling kwam te staan. Ik heb er wel om gelachen. Ja, wij heb ben iedere keer naar het fietsen op de televisie gekeken. Ach dat komt zo, vroeger werd er over bijna niets an ders bij ons thuis gesproken en dan raak je wel geïnteresseerd. Ik zou het wel leuk vinden, wanneer ik Jan Jans sen eens echt zou kunnen zien. Ik zou hem dan feliciteren met zijn overwin ning en zijn gele trui, die hij wel heeft verdiend, want wat heeft die jongen er zondag voor gezwoegd. Toen hij zo snikte toen zijn vrouw en dochtertje hem feliciteerden, begon ik bijna te huilen De ervaren Acht van Chaam-bezoekers hadden geen risico genomen. Zij vormden in de nacht de voorhoede van de horde en nestelden zich in het holst van de nacht op de weilanden in een slaapzak. Zij wa ren de bevoorrechten, die kans zagen zich van eten en vooral van alcoholhoudend vocht te voorzien, vpór de vaten leegge- tapt waren. De laatkomers vochten zich vergeefs een weg door de massa naar tap kast en fritestent. Rond deze zaken im mers culmineert het gebeuren dat Acht van Chaam heet. Want alleen gelaafd en gesterkt kan men zich langs het parcours scharen om de vedetten aan het werk te zien. Daar ook, met het warme hoofd op de draad van de afrastering, kan de wie lerfan zjjn eerste lichte roes uitslapen, als het grote uur van de finish nadert is hij dan weer juist voldoende fit om zich op te winden. Voor hem was er in Chaam slechts één coureur: Jan Janssen. De rest mocht men gisteren vergeten! Later, veel later, mocht „angry young man" Rini Wagtmans, de Tourwinnaar dan naar de tweede plaats sprinten. Zelfs dat sloeg in de duizenden supporters van Jan Janssen geen zdele- wond. Dit jaar was er op de Acht van Chaam maar één figuur die telde: Gimon di, Bitossi, Rudi Altig, Pingeon, Charlie Grosskost en Peter Post kregen een wel willend applausje. Janssen werd begroet met „De Zilver vloot" en een gescandeerd „Jams-sen, Jans sen!" De plaatjes uit een ver donker land, waar de opgezweepte massa zich rond het opperhoofd verzamelt, werden woensdag in Chaam tot leven gewekt. Wat kon Tour winnaar Janssen anders doen dan zich per praalwagen laten bejubelen. Hij zat met vrouw en kind, Ab Geldermans en Schulte, hoog en veilig buiten het bereik van de massa, die hem tot moes geduwd zou heb ben als hij zich op eigen risico naar de start had begeven. Alsof vele duivels hem op de hielen zaten vloog hij van de bloe menwagen op de klaargehouden fiets. De race was begonnen En ook die bracht alles wat de wieier- (Van een speciale verslaggever) NIEUW LOOSDRECHT. De deelne mers aan de 27ste nieuw Loosdrechtweek herademden. Eindelijk in de slotfase van dit zeilfestijn bolde een stevige bries de zeilen. De strijd om de hoofdprijzen kreeg een pittig accent. Maar Ruud van der Bosch, de 23-jarige finnzeiler, die op het water achter de fenomenaal varende Rot terdammer Rob de Vries en Kees Douze zijn eindzege met een derde plaats veilig stelde, leefde op de wal nog lang in span ning eer zijn hoofdprijs een feit was. Roel van Heusden (4) had een twijfelach tig protest tegen De Vries ingediend en als deze zou verdwijnen, dan werd Douze een en verloor de gebruinde Van der Bosch zijn fel bevochten hoofdprijs. Na een uur angstig wachten velde het protest comité oordeel: De Vries ging vrijuit en Ruud van der Bosch riep de ober. Voordat de pampussen de startlijn pas seerden waren hier eveneens drie favorie ten: Van Essen, Scholtz en Palsma. Maar op een kwart van het parcours viel Pals ma af en daar de Loosdrechtenaar Van Essen ver voor Scholtz paradeerde was het pleit beslecht. Voor de Goudse Flying junior-zeiler De Wilde is het een geluk geweest, dat de Loosdrechtse F. J. zeiler Martin Heineke een dag later aan de start verscheen. Bram de Wilde had toen reeds een forse puntenvoorsprong op Hei neke genomen door te zegevieren. Heine ke benaderde in de loop van de zeilweek De Wilde op punten, maar ondanks de laatste dagzege, ging de hoogste eer naar De Wilde, die op de slotdag als zevende finishte. Een zware teleurstelling kreeg Sternzei ler Van Essen te verwerken toen de wij ze heren hem naar aanleiding van een protest van Gerard van Dusseldorp van de finishlijst schrapten. Hierdoor en mede door een dagzege, lichtte Dusseldorp niet alleen Van Essen beentje voor een dag zege, maar tevens voor de hoofdprijs. Van Essen verliet terneergeslagen het wed- strijdterrrein. Verder waren er geen ver rassingen. Nater won wéér bij de solisten en Rolf Vrolijk uit Haarlem bij de OK's. Het sco rebord van Nater 1-1-1-1-1 en Vrolijk 1-1- spreekt voor zichzelf. Valkenklasse: 1. Kraan, 2. Kirkenier, eindstand: 1. Kraan, 2. Rolf von den Baumen. 16m2: 1. Visser, 2. Bodegraven, eind stand, 1. Visser, 2. Bodegraven. Flying Junior: 1. Heineke, 2. Simons, eindstand 1. De Wilde, 2. Heineke. Finnjollen: 1. De Vries, 2. Douze, eind stand: 1. Van der Bosch. 2. De Vries. Olympiajollen: 1. Van Tongeren, 2. Saltz herr, eindstand: 1. Van Tongeren, 2. Saltz- herr. Vrijheidsklasse: 1 De Haas, 2. Ossen- dorp, eindstand: 1. De Haas, 2. Hattum. Pampuskiasse: 1. Rozendaal, 2. Van Es sen, eindstand: 1. Van Essen, 2. Scholtz. Spankerklasse: 1. Dubbeldam, 2. Hiem- stra, eindstand: 1. Dubbeldam, 2. Rienks. Sternklasse: 1. van Dusseldorp, 2. Gude, eindstand: 1. Van Dusseldorp, 2. Van Es sen. Vaurienklasse: 1. Booij, 2. De Voogt, eindstand: 1. De Voogt, 2. Booij. Schakelklasse: 1. Leenaars, 2. Kruit, eind stand 1. Leenaars, 2. Kruit. OK-Jollen: 1. Vrolijk, 2. Hagoort, eind stand: 1. Vrolijk, 2. Resink. Soloklasse: 1. Nater, 2. Van Hellemond, eindstand: 1. Nater, 2. De Jonge. WERDOHL De Westduitse Liesei Westermann heeft woensdagavond tijdens atletiekwedstrijden in Werdohl met een worp van 62.54 meter een nieuw wereld record discuswerpen gevestigd. Het oude record stond op naam van de Oostduitse Christine Spielberg met 61.64 meter. Liesel Westermann was de eerste die met de discus de zestig meter-grens passeerde. Op 5 november 1967 wierp zij in Sao Paulo 61,26 meter, maar ruim een half jaar later (26 mei 1968) nam de Oostduitse Christine Spielberg met 61.64 meter het record van haar over. (Van onze cricketmedewerker) AMSTELVEEN. De HCC-er Koen Kooistra heeft tijdens de eerste speeldag van de tweedaagse cricketontmoeting tus sen een elftal der Flamingo's en het Engelse MCC-team een verrassende wen ding gebracht. De Flamingo's kwamen als eersten aan bat aan een totaal van 175 waarbij Wijkhuizen met 52 de hoogste score leverde. In de resterende speeltijd bracht de MCC voornamelijk door aan trekkelijk spel van openingsbatsman Gale (58) voor het verlies van slechts één wicket de 100 op het bord. De „slows van Kooistra bleken zelfs voor de gerouti neerde Gale te verleidelijk en in zijn eer ste over reeds had de HCC-er succes, CHAAM. De acht van Chaam 1968 is in alle opzichten een succes geworden. Naar schatting van burgemeester Van Zeeland waren er woensdag bij dit klas sieke criterium in Brabant meer dan 70.000 bezoekers, van wie zeker driekwart betalende. Voor matchmaker Theo Bale mans, die ook de wielerzaken van het Ant werpse sportpaleis behartigt, was deze dag, zo zei hij, „een hogtepunt in mijn loopbaan". Hij had 32.000 uitgetrokken voor het rennersveld, behalve voor Jan Janssen. „Met hem moet ik straks na af loop de prijs nog afmaken. Janssen heb ik op 13 juni gecontracteerd zonder een be drag te noemen. Ik was er van overtuigd, dat hij de Tour zou gaan winnen en heb gezegd, dat ik het wel met hem zou ma ken. Het zal straks ook gebeuren". liefhebber begeert: uitlooppogingen, pre- miesprints. pech voor Roger Pingeon en vooral activiteit van Janssen. Hij was voor het eerst na zijn unieke prestatie in de Ronde van Frankrijk op vaderlandse grond en hij wilde de menigte niet teleurstellen. Er werd koers „gemaakt", metaan het slot een sterke groep, die zich opmaakte voor de begeerde zege in Chaam. Bij die vijftien sterken: Janssen. Zelf verzekerd, attent rijdend. De duizenden veerden recht. Een prachtige dag in een feesteljjk Chaam ging een gedroomde apotheose krijgen. Jan Janssen, in zijn gele trui, zou bewijzen dat hij heersen kon als een keizer in het wielerrijk. Toteen adembenemende sprint. Jans sen bracht zjjn arm al bjjna zegevierend omhoog. En juist op dat moment was Rini Wagtmans heejt Jan Janssen in de eindsprint verslagen. Op de achtergrond duelleren De Boevere en Zoontjes om de derde plaats. daar een allesgevende Rini Wagtmans, die die sprintzege afsnoepte. Er viel even een stilte! Het onver wachte moest verwerkt worden: Jans sen geklopl door die felle, roembeluste Wagtmans Het decor was voor de Jans- sen-fans ineens minder fraai. Al waren ze wel zo sportief om een eerlijk win naar van ganser harte toe te juichen. Tot diep in de nacht kon men zich im mers nog revancheren via de voor Jans sen meegebrachte „Zilvervloot". Uitslag bij de profs: 1. Wagtmans (St. Wil- lebrord) 144 km. in 3.29.19. 2. Janssen (Os sendrecht). 3. Zoontjens (Tilburg), 4. De Boevere (Belg.), 5. Wolfshohl (W.-Dld), 6. Wouters (Bel.). 7. Breure (Rotterdam), 8. Flaes (Belg.), 9. Brouwer (Rotterdam), 10. Bitossi (It.), 11. Brands (Belg.), 12. Vanneste (Belg.), 13. Gimondi (It.), 14. Zoet (Sassen- heim). 15. Aimar (Fr.) allen z.t. als Wagt- Amateurs: 1. Aling (Bunne) de 120 kilome ter in 2.51.30. 2. Poortvliet (Dirksland) zt.. 3. Diepenveen (Bilthoven) zt„ 4. Holst (Amster dam) zt.. 5. Van Zandbeek (Vught) zt., 6. De Koning Scherpenzeelzt., 7. Van Overveld (Zegge) zt., 8. Koeken (achtmaal) op 40 sec.. 9. Aldershof (Haarlem) zt., 10. Serpenti (Wijk aan Zee) zt. Nieuwelingen: 1. Priem (St. Kruis) 80 km. in 1.59.34, 2. Bakker (Haarlem). 3. Hoven (Deurne). 4. Jurriams (Amsterdam), 5. Kruims (Groningen). (Van een medewerker) AMSTERDAM. Langeweg heeft de Russische grootmeester Sjamkowitsj ver slagen. Daarvan was de Nederlandse ko lonie ondersteboven. Dat is dan altijd leuk, maar wel een beetje ongerecht. We hebben namelijk een meestergilde, dat mits met nog wat steun in de rug zich fors met de Europese top kan meten. De stand tussen onze vijf Olympiade-spelers in het I.B.M.-toernooi contra de buiten landse grootmeesters is thans 10-14, ze ker niet slecht, als men er van uitgaat, dat de „tegenstand-van-nu" zeker zo fors is als tijdens de Olympiade in een finale- groep. In het Amsterdamse Cartesiuslyceum gelooft men al, dat de Rus die tot de favorieten behoort nu is uitgeschakeld. Het lijkt er iets op, maar hij heeft nog twee iiangpartijen. Als daar 2 punten uit zouden komen, dat is overigens een Her cules-taak, staat Sjamkowitsj opnieuw in het crste gelid. De grote man was gisteren in de acht ste ronde iewat onopgemerkt, de Tsjech Kavalek. Hij speelde Lengyel werkelijk van het bord en nam de leiding van Ivkov over. Niemand had het goed in de gaten. Er was namelijk afgebroken, en daar in deze fase Langeweg-Sjamkowitsj een hoogtepunt bereikte, keek geen mens naar dat buur-bord-in-de-hoek om. Er werd bovendien afgebroken, doch om half ze ven, toen men ten maaltijd was getogen, capituleerde Lengyel. Enige analyse had hem tot een diagnose gebracht, die alleen met zelfvernietiging viel te rechtvaardi gen. Kotov won van Bilek. De voldoening kon met eetlepels van het gelaat van de Rus worden geschept. Eindelijk had hij dan een echte winstpartij bewerkstelligd. Het spel was inderdaad van gehalte. Kuijpers-Donner, remise. De grootmees ter koos weer Frans, waar hij de laatste tijd nogal mee doende is. Hij kreeg heel fraai spel, maar de oud-kampioen van Nederland liet zich niet van de wijs bren gen. Naarmate men feller poogt hem om het leven te brengen des te harder pleegt hij terug te slaan. Ivkov-Jongsma, Va-Vs, dat betekende de (voorlopige) troonafstand van de Joego slaaf. Die maakt een wat vermoeide in druk. De rustdag van heden kon hem wel eens redden, zoals de gong een bokser. Ciric-Bronstein, door wit perfect geopend. De Rus erkende dat uiteraard vroegtij dig geen zet te veel, er komen nog 7 ronden. Bouwmeester-Marovic, braafjes, heel braafjes, maar wel, zoals altijd in de partijen van Bouwmeester, voor jong- talent ter studie aanbevolen. Handen vol werk kregen de analytici, dat zijn in feite alle aanwezige schaak journalisten, door Zuidema-Ree. Die bra ken een vier-toreneindspel af, dat mis schien kansen bood aan de landskampioen. Na de hervatting speelde Zuidema even wel een variant op het bord waar deze geen winstpogingen meer tegenover kon stellen. In elk geval handhaafde Ree zijn trotse ongeslagen, en dat is geen geringe prestatie. Dat Tatai de meestergroep gaat winnen hebben we al een paar keer verteld. Dat hij thans 7l/a uit 8 heeft maakt ons zi» langzamerhand sprakeloos. Hier is van een overmacht sprake, die min of meer opzienbarend aan het worden is. De Ita liaan zal ongetwijfeld tot de deelnemers van de grootmeestergroep 1969 mogen worden gerekend. Hartoch slipte tegen Lutikov in de opening en werd toen on- barmartig afgemaakt. Voor vandaag ver meldt het programma inhaal-partijen en afgebroken partijen. Grootmeestergroep, uitslagen achtste ronde: ZuidemaRee '2-*2, BouwmeesterMarovic V2-V2, KotovBilek 1-0. CiricBronstein \2-\2, IvkovJongsma V2-V2. KavalekLeng yel 1-0, KuijpersDonner V2-V2, Langeweg- Sjamkowitsj 1-0. Stand: 1. Kavalek (Tsjsl.) 6, 2. Ivkov (Joeg.) 5V2, 3. Bronstein (Rusl.) 5, 4/5. Ree (Ned.), Ciric (Joeg.) 4^2, 6/10. Langeweg (N.) Donner (N.), Lengyel (Hong.), Bilek Hong.), Marovic (Joeg.) 4, 11. Sjamkowitsj (Rusl.) 3*2 -f* 2 a.. 12. Bouwmeester (Ned.) 3. 13/14. Kuijpers (Ned.), Jongsma (Ned.) 2% -t la-. 15. Kotov (Rusl.) 2 2 a., 16. Zuidema (N.) 2. Meestergroep: SmederevacVan Geet 1-0, Van OosteromVan Scheltinga V2-V2, Czer- niakGereben afg., SchollBakker V2-V2, MedinaTatai 0-1, HartochLutikov 0-1. Stand: 1. Tatai (It.) 7%, 2. Lutikov (Rusl.) 6, 3. Smederevac (Joeg.) 5^,4. Hartoch (N.) 5 -f- 1 uitgesteld, 5/6. Medina (Sp.), Van Scheltinga (Ned.) 4. 7. Gereben (Zw.) 3% 1 a., 8. Scholl (Ned.) 2% -H 1 uitgesteld. 9. Czemiak (Is.) 2 1 a., 10/12. Van Ooster om (Ned.), Van Geet (Ned.), Bakker (Ned.) 2 ROTTERDAM Sparta heeft gister avond op eigen terrein met 2-1 gewonnen van het militaire elftal. De ruststand was 0-0. De doelpunten werden gemaakt door Van Toledo (70) en Heyerman (77) voor Sparta en voor de militairen door Klijn- jan (89). Er waren 9000 toeschouwers. Er viel voortreffelijk doelmanswerk te be wonderen van Van Oosterhout (Sparta) en hierdoor stellig geïnspireerd door clubge noot Van Beveren bij de militairen na rust. Een opvallende,rol vertolkte bij de militai ren Driessen (RCH). In de met vijf inval lers spelende thuisclub scheen het spel van de voormalige Middelburg-amateur Wijs een belofte in te houden. toen hij Gale door Zweerts achter het wicket gevangen kreeg. Even later gin gen Murray en Chidgey op zijn bowlen gevangen, waardoor de MCC aan het ein de van de eerste speeldag bij een totaal van 130 haar vier belangrijkste wickets kwijt was. De Flamingo-batslieden wisten vooral voor de lunch geen raad met het voortref felijke bowlen van Wait, die ervoor zorg de, dat op 61 reeds vijf wickets neer wa ren. Alleen van Baasbank hield het hoofd geruime tijd koel om nog net de dubbele cijfers te behalen: 11. Na de lunch echter boden Jeroen Zweerts en Wijkhuizen de MCC-aanval het hoofd. Zweerts ging door een schitterende ingooi van Murray na een aantrekkelijke 30 run out. Wijkhuizen, die goede steun kreeg van zijn clubgenoot Onstein (23) en aanvoerder John Wories (22), bracht met 52 de topscore op zijn naam en hielp hiermee de Flamingo's aan een totaal van 175. Wait (5 voor 46) had de beste bowlingcijfers. De overige wickets gingen naar Bailey (2 voor 42) en Gale (2 voor 53). ADVERTENTIES s wv "MBS#*'WHK

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15