BEZOEK VAN DE TOUR-WINNAAR Wild-West in Beverwijk bij politie-achtervolging camera's Gans COR 0LY Kapitein van „Schiedijk" twee maanden geschorst UST Bromfietsrijders TYPHOON SPORT Burgerlijke stand van Velsen (een streep door de prijzen) 1 Eis 4 maanden kom vrij kijken en vragen bij foto film Twintigste ronde van Castricum Koopman „sliep" in bakkerszaak: eis half jaar Uitspraken Scheepvaart raad Bij fout van loods te laat ingegrepen Woningsanering in Wijkerstraatweg wordt ernst Geld voor goede ideeën bij Hoogovens Foto Gans heeft veel met veel voordelen bijvoorbeeld aanbieding: voor ƒ798,- Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 26 JULI 196 8 14 RECHTBANK HAARLEM SILETTE L Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 Overtrokken Bromfiets Extra Sranding van de Clipper Sylviaramde Italiaans schip J. F. GROOT „Fluvius wellicht lek was MINI VAGUE behandeling 176 BD us B2 47119 AB Ül (M) ii\fwfwl\ioi\s B7 78011 {HyWerfas A3 20014 AF li jê Kennemerlaan 36 IJmuiden BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK ..,.v - (Van een onzer verslaggeefsters HAARLEM. Een complete wild-west vertoning liet in de nacht van 23 mei in Beverwijk een 29-jarige lasser uit Duits land zien toen hij met zijn auto werd ach tervolgd door twee politiewagens. Eerder op de avond was de lasser in de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee te gen een betonnen paaltje langs een boht gereden. Toen hij daarna doorreed nam een omwonende het autonummer op en waarschuwde de politie. Inmiddels waren er al andere telefoontjes bij de politie gekomen omdat de lasser ook slingerend zou rijden en waarschijnlijk onder in vloed verkeerde. Een hoofdagent en een agent gingen er ADVERTENTIE Moderne, ouderwets degelijke ca mera. Met ingebouwde belichtings meter, Color objectief 2,8. grote duidelijke Newton zoeker, snel- transport, beveiliging tegen dub- dubbele foto's, flitscontact etc. En dit foto-schaap met vijf poten - oo kost slechts J (Van onze wielermedewerker) CASTRICUM. Door de Zaanlandse wielerclub D.T.S. en de VVV „Castricum Vooruit" wordt zondagmiddag voor de twintigste keer een ronde van Castricum gehouden. Start en finish van deze ronde zijn aan de Geelvinckstraat. Het parcours is omtrent 1100 meter lang. Aan de strijd der amateurs over 100 km, waarvoor om half vier het startschot wordt gelost, nemen 65 renners deel. On der hen bevinden zich de IJmuidenaar Chris de Koe, Cor Durge en Lies de Vries uit Heemskerk, de Beverwij ker Jack van Hooff, de plaatselijke favoriet Aad Bak ker, Jan Buis Bzn. uit Zwanenburg, de Hillegommers Piet v.d. Reep en Mijndert Tjoelker, Rob Duin uit Alkmaar, Paul Koop uit De Zilk, Dick Groen uit St. Pan- cras en Gerard Wesselius uit Oude We tering. Voorafgaande aan de koers voor ama teurs zijn er wedstrijden voor nieuwelin gen (start 2 uur) en aspiranten (start 1 uur). met een politiewagen achteraan, maar de lasser zorgde door zig-Éag over de weg te rijden dat zij hem niet konden inhalen. Een ter assistentie geroepen tweede po litieauto zette eveneens de achtervolging in, maar een half uur lang kon de lasser door allerlei manoeuvres ontsnappen. Hij reed door rode stoplichten en slaagde er in een hoofdagent van zich af te schud den toen deze hem eindelijk te pakken had. In de Laan der Nederlanden ontstond voor de tweede maal een situatie waarin een politieman hem beetpakte. De agent had de lasser door het geopende portier raam bij diens jak vast. De lasser reed echter snel achteruit, de agent moest los laten met een ontvelde pols en verzwikte duim. Behalve het rijden onder invloed en doorrijden na een aanrijding was de las ser dan ook wederspannigheid tegen de politie tenlaste gelegd. De officier van justitie eiste donderdag bij de Haarlemse rechtbank vier maan den met aftrek en twee jaar ontzegging tegen de lasser. De raadsvrouwe, jonkvrouw mr. R. W. de Ranitz, bracht de zaak tot veel minder schokkende feiten terug. „Ik vind dat zijn rijvaardigheid goed is als het hem is ge lukt een half uur twee politieauto's te ontwijken", zei zij. Het leek haar dubieus of het onder invloed rijden was bewezen. Zij meende ook d at het midden in de nacht aanrijden van een paaltje, en het niet onmiddellijk aangeven nog geen door rijden zonder identiteit bekend te maken is. Het letsel van de politieman vond de raadsvrouwe niet zo ernstig. Zij was ver der van mening dat de toch wel ernstige feiten overtrokken werden. Omdat haar cliënt al bijna twee maanden in voorar rest verblijft, vroeg mr. De Ramtz een straf gelijk aan het voorarrest. Een gevangenisstraf van twee maanden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar eiste de officier van justi tie donderdag tegen een 20-jarige Haar lemse stukadoor. De verdachte gaf toe dat hij op 31 maart op de Zeeweg in Over- veen met zijn auto een bromfiets, waar op twee meisjes zaten, had geraakt. Een van die meisjes was een vriendinnetje van de stukadoor. Zij hadden afgesnroken vanaf de parkeerplaats aan de Zeeweg in Bloemendaal naar richting Haarlem te rijden. De stukadoor startte zijn auto en begon op te rijden, ondertussen lette hij op het fietspad of daar de bromfiets al aan kwam. Plotseling dook de bromfiets ech ter vlak voor hem op de rijbaan op. Ten gevolge van de aanrijding liepen beide meisjes een hersenschudding op en kon den geruime tijd niet werken. De stukadoor zou op de middag voor en de avond van het ongeluk een tiental glazen bier hebben gedronken. Bij de bloedproef was het alcoholpermillage 1. De officier van justitie gaf toe dat het toestaan van bromfietsen op de rijbaan ter plaatse van het ongeluk een zekere wantoestand veroorzaakt. „Ik lette op het fietspad, daarom reed dik ook zo rechts", verklaarde de stuka door. Mr. O. H. van Wijk, de raadsman, ver onderstelde dat een rok of mantel ''an het achteropzittende meisje het a chterlicht bedekt moet hebben. Uit alle verklarin gen bleek dat de jongeman na het onge luk hevig was geschrokken en daaruit ver klaarde mr. Van Wijk de verschijnselen die de politie als veroorzaakt door drank gebruik had gezien. Uitspraken op dinsdag 6 augustus. Jan Janssen en zijn vrouw Cora heb ben gisteren Beverwijk aangedaan op hun weg naar de huldiging in het Olympisch stadion in Amsterdam. Zij bezochten toen de echtgenote van ploegleider Ab Geldermans, die in het Rode-Kruisziekenhnis verblijft na een auto-ongeluk. ADVERTENTIE pracht bromfiets van 1025, Breestraat 108 Beverwijk (Van een onzer veslaggeefsters) HAARLEM. In de nacht van 14 op 15 april trof de politie bij een bakkers zaak op de Botermarkt in Haarlem een 19-jarige koopman aan die in de winkel lag te „slapen". Tenminste, dat was de verklaring die de koopman voor zijn ver blijf in de bakkerszaak gaf. Er werd wel een schroevedraaier bij hem gevonden, maar sorteerproeven konden niet uitwij zen dat die hem toebehoorde. Toch hadden getuigen de koopman met de schroevedraaier in de buurt van de Botermarkt bij automaten en etalages bezig gezien. Op de zitting van de Haar lemse rechtbank donderdag bleef de koop man ontkennen ooit kwade bedoelingen te hebben gehad. „Ik wilde ergens slapen, ik duwde daar tegen de deur en die was open, ik had gedronken", zo verklaarde hij. Wegens poging tot diefstal eiste de offi cier van justitie een half jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De raadsvrouwe mr. R. W. de Ranitz zag het bewijs voor de poging tot diefstal niet ge leverd. Uitspraak op dinsdag 6 augustus om half tien 's morgens. AMSTERDAM. Omdat hij schuld heeft aan het zinken van het m.s. „Schie dijk" op 3 januari van dit jaar heeft de Raad voor de Scheepvaart de kapitein van dit schip gestraft door hem de bevoegd heid om op zeeschepen te varen voor de tijd van twee maanden te ontnemen. Het schip stootte op een rots op de westkust van Brits Columbia. De bemanning werd gered. Volgens de inspecteur voor de Scheep vaart had de kapitein te laat ingegrepen toen de loods een verkeerde manoeuvre maakte. De inspecteur prees de maatre gelen, die de kapitein na het stoten had genomen. De raad zegt in zijn uitspraak de me ning van de raadsman over een mogelijk mankement in het roermechanisme niet te kunnen delen. Verzachtende omstan digheden zijn dat de haven Gold River pas een jaar in gebruik was. De ervaring van de loods was beperkt. Ook de raad heeft waardering voor de door de kapi tein na de ramp genomen maatregelen. Op 5 oktober is het m.s. „Clipper" bij Larne (Noord-Ierland) gestrand. Het schip kwam later weer vlot. Er bleek geen lekkage te zijn en het kon op eigen kracht naar Larne varen. De raad voor de Scheepvaart wijt de stranding aan de schuld van de kapitein en heeft hem de bevoegdheid om als kapitein op zeesche pen te varen voor de tijd van drie maan den ontnomen. Volgens verklaringen van de kapitein vertoonden de kompassen af en toe onder ling een sterke afwijking en kwamen miswijzingen voor. Deze omstandigheid had voor hem een reden moeten zijn om bijzonder voorzichtig te navigeren. Dat dit niet is gebeurd schrijft de raad toe aan een te groot vertrouwen op zijn routine bij deze kapitein. Voor zes weken heeft de Raad voor de Scheepvaart een stuurman de bevoegd heid ontnomen om als kapitein op zee schepen te varen. De raad acht hem mede schuldig aan de aanvaring van het m.s. .Sylvia II" op 18 december 1966 met het Italiaanse vissersvaartuig Mario Man- nella" in de Adriatische Zee. Het vissers vaartuig zonk maar de bemanning kon worden gered. Volgens de raad heeft de stuurman onvoldoende uitkijk gehouden. Hij had de koersverandering van het vis sersvaartuig eerder moeten opmerken. Na de aanvaring zijn aan boord van de „Syl- ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Alkmaarseweq 22-24 Beverwijk Telefoon 0 2510 - 2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING via II" de juiste maatregelen genomen, waardoor de bemanning van het vissers vaartuig kon worden gered. De Raad voor de Scheepvaart heeft geen aanmerkingen op het optreden van de kapitein van het m.s. „Fluvius" tijdens het slagzij maken en zinken van dit schip op de Noordzee op 29 december 1966 op de reis van Northwich naar Drammen. Het komt de raad waarschijnlijk voor dat een scheur -ontstaan is in een bakboord- plaat van de „Fluvius". Het schip voer reeds enige dagen in slecht weer met windkracht 6 tot 8, waarbij het zwaar slingerde. In 1954 en 1955 zijn aan bak boordzijde twee huidplaten hersteld. Bei de platen zijn in 1965 uitgedeukt. Wellicht moet hier de oorzaak van een lekkage worden gezocht. Van enige schuld van de kapitein aan de ondergang van de „Flu vius" is niets gebleken. ADVERTENTIE Dameskapsalon presenteert u de ter ondersteuning voor jeugdige kapsels vanaf 15, LANGE NIEUWSTRAAT 181 (aan de nieuwe winkelgalerij bij Simon de Wit) IJmuiden - tel. 11166 Na 6 uur tel. 136 72. Van links naar rechts de heren P. J. Schweitzer, E. Stam en jhr. ir. B. de Jonge. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Met het slopen van de woning Wijkerstraatweg 313 in Velsen- Noord, die lange tijd heeft leeggestaan en een prooi was voor alle soorten van bal dadigheid, is nu een begin gemaakt. Het wordt ernst met de sanering van de wo ningen, die nog staan tussen de Duinvl iet straat en de spoorwegovergang naar Be verwijk aan de westzijde van deze weg. De gemeente Velsen heeft onlangs deze woningen en grond van de bouwmateria- lenhandel Luyting aangekocht, waarbij onder meer de op deze terreinen zich be vindende schuren, zowel van steen als hout gebouwd, onder slopershanden moes ten vallen. Daarbij ligt in het vooruitzicht de nieuwe voor Hoogovens bestemde aardgasleiding, die nu van het nieuwe Bosplan uit over de Wijkerstraatweg en verder onder de spoordijk door naar de Hoogoventerreinen binnenkort moet wor den aangelegd. In verband hiermee zijn thans door de laatste bewoners ontruimd de percelen Wijkerstraatweg 297 en 299, die juist bo ven het tracé van de nieuwe leiding staan. Daarnaast echter zullen de perce len 293 en 295 binnenkort evenzeer ont ruimd moeten worden en tenslotte zal dit het geval zijn met de woning Wijker straatweg 291 op de hoek van de Duin- vlietstraat. Dit laatste perceel zal nog wel enige tijd kunnen blijven staan, maar uit. eindelijk toch ook met de grond gelijk worden gemaakt. Oschoon de woningen Wijkerstraatweg 305 en 307, twee huizen onder één kap gebouwd, voorlopig nog geen last zullen hebben van de aanleg van de aardgaslei ding naar Hoogovens, staan ook deze op het sloopplan. Tenslotte zal het allerlaat ste huis op nummer 319, vlak naast de overweg en nog altijd bewoond, hetzelfde lot zal moeten ondergaan mede ten be hoeve van de verbreding van de befaam de spoorwegovergang. Is deze totale sloop eenmaal voltooid dan zou de Duinvliet- straat rechtstreeks in verbinding kunnen komen met de Wijkerstraatweg, juist vóór de overweg. Of de Duinvlietstraat op den duur zal worden doorgetrokken naar dit punt is echter nog een open vraag. BEVALLEN: M. Reijne-Riesebosch, z., Middenweg 96 F, Haarlem; J. Beute-De Waal, z., Buitenhuizerweg 15, Velsen (post Spaarndam); J. C. M. van der Staaij- Oudendijk, d., Papaverstraat 6, Haarlem; C. E. M. Manshanden-Bonke, z., Ladder beekstraat 20, Velsen-Noord; G. H. Bak ker-De Vries, d., Ardealaan 43, Hillegom; van de Velde-Ras, z., Maasstraat 107, IJmuiden; T. de Hoop-Van der Haag, d., Ladderbeekstraat 65, Velsen-Noord. ONDERTROUWD: D. B. de Beij, Flu- welensingel 31, Gouda en N. Meijer, Cla- ADVERTENT1E ADVERTENTIE Kies een doel en spaar er voor. Stichting Nutsspaarbank n de gemeente Velsen tel nit nv winst V* Hf45l\iW\S PRUS r 1 tel uit uw winst kostuum met 50.- korting tel uit uw w sport kolbei PBIJS PRIJS ÏMMSZ a rionlaan 12, Santpoort, t.a. Brederode laan 26, Waddinxveen; C. Glas, Marconi straat 16, IJmuiden en A. W. Kraaij, Plei adenplantsoen 105, IJmuiden, t.a. Graham straat 228, IJmuiden; H. Bijzen, P. M. R Versteeghstraat 40, Bussum en E. Kaan. Koningin Wilhelminakade 52, IJmuiden t.a. Van Leeuwenstraat 18, IJmuiden; R van Olffen, Rijksweg 328, Santpoort en M. J. Schoorl, Planetenweg 64, IJmuiden t.a. Jan Ligthartstraat 421, Heemskerk H. F. A. Brouwenstijn, Laakkade 443 's-Gravenhage en E. Ditmarsch, De Noo straat 99, IJmuiden; N. J. M. Hoek, Mei doornstraat 16, Beverwijk en A. J. H. G Mijnders, Gildenlaan 18, Velsen-Noord t.a. Gildenlaan 18, Velsen-Noord. GETROUWD: S. P. Rijkschroeff en M. Hopman, Woudenbergstraat 119, 's-Gra venhage; S. J. Diependaal en G. J. Zonne- veldt, Van Speijkstraat 14, IJmuiden; A van Pel en H. Reij ten bach, Delftlaan 3011, Haarlem; W. A. van Breemen en A. den Heijer, Lierstraat 33, IJmuiden; R. Dekker en I. N. Brouwer, Duinvlietstraat 37, Velsen-Noord; H. Gerritsen en M. S. de Haas, Eksterlaan 31, IJmuiden. OVERLEDEN: W. Viskil, 53 j„ e. van N. Muije, Huijgensstraat 7, IJmuiden. GEBOREN: Bernardus H., z. van J. Nij- man en A. M. Dpin; Richard C., z. van 11. C. van der Stel en H. J. Buis; Johannes H. M., z. van J. C. Diemeer en M. M. P. Burm; Henk, z. van H. A. Sijnia en H. S. H. de Wit; Jerry J. C., z. van M. Rozie en I. B. J. W. Kerkdijk; Reinier J. M., z. van R. M. van den Bos en J. W. de Kleine; Maria C., d. van A. J. Harland en S. G. P. van der Meijden: Gerardus, z. van G. van Meiirs en P. Minneboo; Sander, z. van A. G. Monté en W. M. C. Mak; Syl via M., d. van R. Blinkhof en R. Boot. ONDERTROUWD: A. P. J. Mooij en J. A. Wittebrood; S. T. Pranger en P. R. Priester; IJ. Stienstra en G. A. E. Tiets; W. Kootstra en M. J. Boogaard; S. J. van Aken en E. ten Cate; M. van der Waal en G. W. de Regt; G. A van der Werf en J. Koopmans; P. van den Akker en J. H. Martin. GETROUWD: J. P. van der Wiele en G. L. Veenstra; M. Fernée en M. Lode- wijks; P. J. Zonneveld en H. L. Koster. (Van een verslaggever) IJMUIDEN „Wij hebben aan het koeldeksel gewoon twee platen gelast zo dat het nu op het onderste lager rust in plaats van op de walsrol. Er kan geen vuil meer inkomen en sinds die tijd heb ben we bijna geen slijtage meer aan de babbitts". Aldus de heer P. J. Schweitzer uit Beverwijk over een idee dat hij en de heer E. Stam uit Velsen-Noord samen hadden ingezonden. Het bleek een zeer goed idee te zijn geweest. Jhr. ir. B. de Jonge, directeur produk- tie van Hoogovens, kon ieder van hen hiervoor een beloning van 650 overhan digen, alsmede het zilveren ID-speldje. Daarmee was de koek nog niet hele maal op, want er was ook nog een bedrag van 60 in verband met een ander idee van hen. Beide vondsten betroffen een van de walstuigen in de walserij voor dikke en middeldikke plaat. In het gesprek over dit idee en nog andere merkte ir. De Jonge op, dat de ideeënbus bij Hoogovens niet meer valt weg te denken. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Nu VERLAAGDE voorjaarsprijzen

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4