JONGERENREIS NAAR CUBA GAAT NIET DOOR Vlucht via Curacao werd te duur Suiker maakt niet dik Maandag start de EEG-zuivelmarkt Vijftig uren vergeefs op Schiphol gewacht en Dode en twee gewonden in pakhuis N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE Nederlands echtpaar in Duitsland verongelukt Jongetjes maakten uit auto gestolen twee mille op Poes komt thuis met 1400,- Incident boven Suez-kanaal CHEMICUS VERKLAART: Zoetstof bij te grote dosis giftig" „Pijpleiding levert Rotterdam extra havengeld op" Overwegend droog WEET U DAT WIJ in ons modern geoutilleerd bedrijf met vakkundige medewerkers t ZATERDAG 27 JULI 1968 2 „M O L E N D IJ K" Amerikaanse invloeden" Onder kazen bedolven CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 0 23 - 8 47 87 if! hi Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Inspraak gevraagd bij benoeming voorzitter Rijnmondraad 11 ës AMSTERDAM. De reis van de 120 .ingeren naar Cuba is definitief afge last. Vrijdagavond laat kregen de jongens en meisjes 50 uit Nederland, 20 uit Italië, 25 uit Frankrijk en 25 uit België die het plan hadden een bezoek van zes weken aan Cuba te brengen, te horen dat zij naar huis konden gaan. Hun verblijf van ongeveer 50 uur op Schiphol, in afwachting van een reismo gelijkheid, nadat het gecharterde vlieg tuig verstek had laten gaan, is vergeefs geweest. Er kon geen nieuwe reisgelegen heid gevonden worden, ondanks het feit dat de KLM aanbood het gezelschap in groepen, voor zover er plaats was, naar Curasao te brengen. De reis van Curasao naar Cuba met de Antilliaanse Lucht vaart-Maatschappij moest echter 10.000 dollar extra kosten. Dat geld bezaten de jongens en meisjes niet. De African Safari Airways, een maat schappij met slechts één vliegtuig, die de chartervlucht had zullen uitvoeren, had aanvankelijk daarvoor geen toestemming gekregen van de Rijksluchtvaartdienst omdat aan de voorwaarden voor derge- ECHT. Het echtpaar G. Vergoossen Hover uit Echt is om het leven gekomen bij een verkeersongeval in de Duitse plaats Zeven tussen Hamburg en Bremen. Hun personenauto botste frontaal tegen een Duitse vrachtauto. Achter in de auto zaten twee dochters van het echtpaar en een vriendinnetje. Ze werden alle drie gewond, één ernstig. De 46-jarige heer Vergoossen was als beroepsmilitair ge detacheerd in Noord-Duitsland. ADVERTENTIE Voor een vakkundige huid- en haarverzorging naar schoonheidssalon Santpoorterplein 1, Tel. 60643, Haarlem. Meisje vermist Sinds 19 juli wordt uit Dodewaard een 16-jarig meisje ver mist. Zij is die dag in Nijmegen gezien bij de Vierdaagse. Het is mogelijk dat zij met deelnemers aan de Vierdaagse naar het buitenland is gegaan. Zij heet Joacomina Francina van Binsbergen (roepnaam Ineke). In rioolput gestikt. De 10-jarige Jan de Bie uit Kerkrade is bij het spelen in een rioolput gevallen en gestikt. Het jongetje was met twee vriendjes aan het spelen en wilde een blikje uit de put halen. Vlilitair verdronken. De 21-jarige dienst plichtige soldaat G. M. J. Koenniger uit Eibergen is tijdens het zwemmen met zijn peloton in het zwembad te Neede verdronken. Daar het bad ook werd ge bruikt door talrijke burgers werd pas later opgemerkt, dat het slachtoffer niet boven water was gekomen. Burgemeester Roermond. Aan mr. R. G. A. Höppener is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Roermond. Mr. Höppener gaat met pensioen. Nieuwe directeur. Tot directeur van de Rotterdamse Kunststichting is benoemd drs. A. J. van der Staay, thans hoofd van het Stafbureau Onderzoek van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Kruiers met radio. De Utrechtse stations- kruierij heeft volgens NS als eerste in Europa radioportofoons in gebruik ge nomen voor snel contact tussen de kruiers op de perrons en het bagage depot. Het depot hoeft nu geen kruier meer te gaan zoeken als er een wordt gevraagd en de kruiers hoeven niet steeds naar het depot om te vragen of ze misschien ergens nodig zijn. Brandstichter. In Leeuwarden is een 30- jarige ongehuwde drukker gearresteerd die bekend heeft brand te hebben ge sticht in een woning aan de Nieuwe Buren in Leeuwarden. De bovenver dieping brandde uit. De tijdelijke be woner van het pand, een kennis van de drukker, was afwezig. De drukker heeft de politie geen verklaring kun nen geven waarom hij de brand heeft gesticht. lijke vluchten niet was voldaan. Later bleek onder meer door bemiddeling van de schrijver Harry Mulisch, de Rijks luchtvaartdienst wel bereid medewerking te verlenen, maar toen trok de AFA zich terug, zoals eerder ook de British United Airlines al had gedaan. De organisatoren van de reis menen, naar zij vrijdagnacht op een in Amster dam gehouden persconferentie verklaar den, dat Amerikaanse invloeden deze te rughoudendheid hebben veroorzaakt. Zij meenden dat de gebeurtenissen in Frank rijk en in mindere mate die in andere landen een reactie van Amerika teweeg hebben gebracht en wezen in dit verband op een bericht in de New York Tribune, waarin gezegd werd dat de groep op Cu ba een guerrilla-opleiding zou krijgen. Dit bericht had zelfs geleid tot vragen in het Franse parlement. Met de vlucht naar Cuba en terug was een bedrag van 119.090 gulden gemoeid. De deelnemers zullen het geld dat zij be taald hebben per persoon ongeveer 1000 gulden terugkrijgen. De organisatrice van de reis, de in Lon den gevestigde vereniging „Cuba Caba na" overweegt een proces aanhangig te maken tegen de African Safari Airways. (Van onze correspondent) ARNHEM. Vijf jongetjes in de leef tijd van 9 tot en met 13 jaar hebben kans gezien in een week tijds tweedui zend gulden op te maken aan botsauto- tjes in Berg en Dal bij Nijmegen, op de Westerbouwing in de kabelbaan en aan snoep. Het geld was afkomstig van een dame die haar auto niet afgesloten had gepar keerd in Arnhem. De jongetjes haalden de tas met het geld uit de wagen en gingen ermee op stap. Maar hun grote uitgaven trokken zo de aandacht, dat de politie zich met hen ging bemoeien. Toen bekenden zij hun geld vondst. Van de tweeduizend gulden was nog vijfenveer tig gulden over. Sinds woensdag hebben de jongeren vergeefs gewacht op een oplossing van het vervoersprobleem. Hun reis naar Cuba is nu definitief afgelast. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een poes heeft in Amsterdam veertienhonderd gulden „gevonden". Het dier kwam met het geld in zijn bek bij zijn baas, de heer J. Nep in de Tolstraat, binnenstappen. Het geld, veertien briefjes van hon derd gulden, zat in een portemonnee. Wie de eigenaar van het geld is, is nog niet bekend. Volgens de heer Nep moet het iemand zijn die in hetzelfde blok woont als hij. Navraag bij de buurtbewoners heeft het raadsel echter niet kunnen oplossen. Kortgeleden is de poes thuisgekomen met een paar pantoffels, waarvan de eigenaar ook nog niet gevonden is. ALPHEN AAN DE RIJN In het kaaspakhuis van het Voedselvoorziening en In- en Verkoopbureau, een onderaf deling van het ministerie van Landbouw- en Visserij, in Alphen aan de Rijn, zijn 74 kaasstellingen met 600 ton kaas omgeval len. De 42-jarige controleur W. Vonhout werd onder de vallende stellingen en ka zen bedolven. Hij was op slag dood. Twee assistenten, de 18-jarige K. Zuidam uit Aarlanderveen, en de 28-jarige H. Tukker uit Sassenheim, werden licht gewond. TEL AVIV, (Reuter). Vliegtuigen van de Israëlische luchtmacht hebben vandaag drie Egyptische Migs verdreven die" in het luchtruim ten oosten van het Suezkanaal waren doorgedrongen. Dit meldde een militaire woordvoerder in Tel Aviv. Het incident vond plaats op zeer grote hoogte. Er werden geen Schoten gewis seld. AMSTERDAM. Dat iemand dik wordt van suiker is een sprookje. Met zoetstoftabletjes heeft men alleen de il lusie dat men iets doet aan 'iet feit dat men teveel eet. Voor iemand die mager der wil worden zijn er maar twee moge lijkheden. Hij kan eenzijdig gaan eten Dat is effectief, maar ongezond. Hij kan ook van alles iets minder eten dat hij ge wend is. Dat is het beste. Een mens wordt niet dik van een teveel aan één produkt, maar van een teveel aan een combinatie van produkten" Dat zegt drs. W. Visser, directeur van de School voor de Suikerindustrie in Am sterdam, een instelling welke op 31 augus tus 75 jaar bestaat. Drs. Visser meent dat artsen over het algemeen slechte dieetspecialisten zijn „Zij beginnen meestal te zeggen: „Neem maar wat minder suiker", maar zij ver BRUSSEL Maandag wordt in de EEG de gemeenschappelijke markt voor zuivel en rundvlees van kracht secto ren die, naar waarde gerekend, ongeveer een derde van de gehele EEG-landbouw- produktie vertegenwoordigen. De open stelling van deze vrije EEG-markt met ge meenschappelijke Europese prijzen komt vier maanden later dan aanvankelijk was voorgenomen. De ministers van landbouw van de zes hebben bij het uitwerken van de laatste regelingen voor de zuivel- en vleessector in het afgelopen half jaar nogal wat ver traging opgelopen door meningsverschil len over de steeds groter wordende over- produktie van melk en boter. Dr. Mans- holt, de Nederlandse vice-voorzitter van de Europese Commissie, heeft nog ge probeerd de Europese melkprijs wat ver laagd te krijgen, teneinde de melkpro- duktie wat af te remmen, doch die poging is mislukt. In de komende herfst zal deze discus sie overigens weer opgenomen moeten worden, aangezien men dan moet gaan denken aan de vaststelling van de ge meenschappelijke prijzen voor het seizoen dat in april 1969 begint. De belangrijkste wijzigingen a.s. maan dag voor de zuivel- en rundvleessector zijn het afschaffen van heffingen en douanerechten in het' handelsverkeer ADVERTENTIE schade herstellen aan personenauto's en caravans spuitwerkzaamheden verrichten aan personenauto's en caravans carrosseriereparatiewerkzaamheden uitvoeren Coenen vouwdaken monteren in één dag personenauto's een antiroestbehandeling geven met vierjarige garantie opgenomen zijn in de groep „Caravan-Service" m binnen de gemeenschap en het instellen van gemeenschappelijke heffingen op in voer uit landen buiten de EEG. De Euro pese Commissie stelt die heffingen vast, wekelijks voor runderen en rundvlees, tweemaal per maand voor zuivelproduk- ten en eenmaal per maand voor bevro ren vlees. Voor boter en magere melkpoeder blijft aan de onderlinge grenzen evenwel tot april volgend jaar, nog een speciaal systeem van kracht voor het corrigeren van verschillen die tussen de zes landen nog zijn blijven bestaan, o.a. door natio nale afwijkingen van de Europese inter ventieprijs voor boter. ROTTERDAM. De Rotterdamse ha vendirecteur ir. F. Posthuma ziet bij de aanleg van een oliepijpleiding Rotterdam- Antwerpen gunstige perspectieven voor de industriegebieden Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen-Oost. „Ik zou het toejuichen als er in Terneuzen of in Vlissingen-Oost nog eens een olieraffinaderij zou komen. Dit zei ir. Posthuma gisteren in een commentaar op de berichten uit Antwer pen over de besluitvorming rond deze pijpleiding. Ir. Posthuma wees er nog op dat het industriegebied Moerdijk op een kruispunt van pijpleidingen komt te lig gen. „Ik geloof dat de pijpleiding Rotter- dam-Antwerpen er komt", aldus ir. Posthuma. Hij becijferde ook het nuttig effect voor de Rotterdamse haven:„Een bedrag van jéarlijks zeker 4,5 miljoen gulden aan havengelden." Overigens heeft de Belgische regering nog steeds geen positieve beslissing geno men. Zoals in een deel van onze oplaag van gisteren gemeld heeft schepen Del waide van Antwerpen verklaard dat de Belgische regering de vóór- en nadelen van een leiding zal moeten afwegen. Hij had in die zin ook de regering geadvi seerd. Noch door de Belgische regering noch door Antwerpen is dus een beslis sing genomen. f H V. Hervormde Kerk „De Hoeksteen", (Santpoort) zondag 15 u.: Orgelconcert m.m.v. de organist Rodney Tomkins. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19, 21.15 en zondag te vens 16.15 u.: „Some like it hot", 14 j. Za terdagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: ,Het spook van de opera", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gungala, de maagd van het oerwoud", 14 j. Zaterdag avond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Gun Hawk", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Vader tje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19, 21.15 en zondags tevens 16.15 u.: „Lekker met z'n allen naar de maan", a.l. Zaterdagavond nachtvoorstel ling 23.30 u.: „Playgirl", 18 j. Minerva, 14 en 20 u.: „Doctor Dolittle", i.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: .Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen", a.l. Zondagmorgen 11 u.: „De we reldzee", a.l. Roxy, dagelijks 14.30, 19 en 21.15 en zondags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Via Ero tica", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sex en Society", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Zan- zaboekoe", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tót 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teyiers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt) „Holland Foto '68", fototentoonstelling van 28 juli tot en met 1 september. Geopend dagelijks van 10-17 uur; zondags van 13-17 uur en woensdagavond 20-22 uur. Vishal, (Grote Markt) „Sweet Life", foto's door Ed van der Elsken van 28 juli tot en met 1 september. Voor openingstij den zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland)Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t, 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gouaches en klein plastiek. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meei1- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondag 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Ruïne van Brederode, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Grafiek van Ru van Rossum. Galerie Zijlstraat: Werken van Armand van der Helm, plastieken van Sees Vlag, prenten. Brederodestraat 148 (Zandvoort), Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19-21 uur. Duysterhast, (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort) werken van de Nederlandse Vereniging van zeeschilders. Tot en met 4 augustus, zaterdags en zondags van 14-16 uur. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest Lugani Renzo met internationaal artiestenprogramma. Cabaret Dancing Caramella, (Zand voort) dagelijks 20-02 u.: Danserj met Het Holland Kwintet. Hotel Esplanade (Zandvoort), Dans en amusemensmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 uur. Hotel-restaurant „De Oude Geleerde Man", (Bennebroek) 20 u.: dansen. Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: Optreden van de Spaanse dansgroep „Cen- tro Cultural Santiago". Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin Indianendorp, pony- manege. spoortrein etc., dagelijks. ZATERDAG 27 JULI City Theater, 19 en 21.15 uur: „Onder wereld van New York". Stadsschouwburg, 20 u.: „Some like it hot". Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli: Expositie grafiek van Ru van Rossum; open 9 tot 20 uur. ZONDAG 28 JULI City Theater, 14.30 u.: „Hydronaut meldt alarm"; 19 en 21.15 u.: „Onderwereld van New York" Stadsschouwburg, 15 u.„De avonturen van Pietje Bell"; 20 u.: „Some like it hot". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u Expositie werken van Truus Menger. Ruïne van Brederode, Santpoort, tot 28 juli; Expositie grafiek van Ru van Rossum; open 9 tot 20 uur. MAANDAG 29 JULI City Theater, 20 u.: „Wedren met de ooievaar". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot .12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rin- go, de gevreesde"; 23.30 u.: „Door onbe kenden aangerand". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd. zo gedaan". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Jacques Siegers; geopend van 9-18 uur ZONDAG 28 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De jak halzen"; 16 30 u.: „Ringo, de gevreesde"; 19 en 21.15 u.: „Bemin je naaste, maar ver geet je vrouw niet". Luxor Theater, 14.15, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Zo gezegd, zo gedaan". MAANDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Be min je naaste maar vergeet je vrouw niet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd, zo gedaan". ZATERDAG 27 JULI Marquette Theater, 20 u.: „Frankie en Johnny". ZONDAG 28 JULI Marquette Theater, 14.15 u.: „Furie der Apachen"; 16 u.: „Frankie en Johnny"; 20 u.: „Gooi het maar in m'n pet". MAANDAG 29 JULI Marquette Theater, 20 u.: „Gooi maar in m'n pet". het geten dat iemand die te weinig suiker krijgt een hongergevoel krijgt m meer gaat eten. Dat houdt verband met het suikergehalte van het bloed. De hersenen, niet de spieren, zijn de grootste consument van bloedsuiker. Als de hersenen onvoldoende bloedsuiker krij gen geven ze seintjes naar de maag waar op zich een hongergevoel manifesteert. Met één of een paar klontjes suiker is het bloedsuikergehalte binnen zeer korte tijd weer op peil te brengen". Volgens drs. Visser heeft niet de dok ter die zegt „Neem maar wat minder suiker", maar de moeder die haar kind instinctief verbiedt te snoepen, gelijk. Iemand die wil vermageren, kan om zijn eetlust te verminderen vóór hij aan tafel gaat, het beste een beetje suiker eten", zegt hij. Zoetstof. „Het gebruik van chemische zoetstof heeft niet de minste zin. Bovendien zijn zij bij te grote dosering giftig. Een mens mag per dag per kilo lichaamsgewicht niet meer dan 50 miligram van deze mid delen gebruiken. Een kind van 20 kilo dat drie flesjes kunstmatig gezoete fris drank opdrinkt krijgt daarmee al meer naar binnen dan de ene gram die op z'n hoogst is toegestaan", aldus drs. Visser, zelf chemicus. „Ook een volwassene die al zijn suiker door kunstmatige zoetmid- delen vervangt overschrijdt de grens. Dergelijke middelen zouden alleen op dok tersrecept via de apotheker verkrijgbaar moeten zijn, maar bij ons mag iets tot dat blijkt dat het schadelijk is." Toepassing van kunstmatige zoetmidde- len door de industrie om levensmiddelen goedkoper te zoeten dan met suiker vindt drs. Visser vooral voor kinderen riskant. „Volwassenen worden geacht te kunnen lezen. Maar wie leest, als hij een augurk of zilveruitjes eet of een frisdrank drinkt, op het etiket de kleine lettertjes .kunst matig gezoet"? Is hij als directeur van de School voor de Suikerindustrie niet bevooroordeeld? Dat ontkent hij. „Suiker is allang een nogal omstreden produkt, zo omstreden dat er sprake was van aanvallen die geen wetenschappelijke grond hadden, maar die de suikerindustrie wetenschappelijk kon weerleggen. Een neutrale instelling, het Nederlands Instituut voor Volksvoe ding in Wageningen, heeft proeven geno men met dieren welke een stofwisseling hebben ongeveer gelijk aan die van de mens. Zij werden niet dikker van suiker, eerder mager. Kalkonttrekking aan de beenderen trad hoegenaamd niet op efi suiker verhoogde het cholesterol-gehalte van het bloed niet". De School voor de Suikerindustrie leidt elk jaar zestig leerlingen op voor leiding gevende functies in de suiker industrie. De school is vrijwel uniek, alleen in Zuid- Afrika is er een soortgelijke school. DEN HAAG. Drs. A. J. Lems, Twee de-Kamerlid voor de P.v.d.A., heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken ge vraagd of hij bereid is de raad van het openbaar lichaam Rijnmond inspraak te geven bij de benoeming van een voorzit ter, nu deze functie op 16 oktober door de benoeming van mr. V. G. M. Marijnen tot burgemeester van Den Haag vacant zal worden. Het KNMI deelt mee: Vandaag komen boven ons land nog op uitgebreide schaal wolkenvelden voor. De drukverschillen nemen iets af, zodat de noordelijke wind wat zwakker zal wor den. Voor zondag wordt overwegend droog weer verwacht. De wolkenvelden zullen in de loop van de dag, vooral in het binnenland, door de zonnestraling dunner worden. Daar is de kans op zon nige perioden dan ook het grootst. Het blijft voor de tijd van het jaar nog te koel, al zal de temperatuur iets hoger worden. WBKiUlA PPORTVIf Maximum- an minimum a c te temperaturen w a 8 5 SB binnen- en buitenland BS BS Den inelder geh bew. n 16 14 0 Ypenburg zw. bew. no 18 15 0 Vlissineen regenbui no 18 15 0.3 Eelde zw. bew nnw 21 11 0 De Bilt zw. bew. nnw 20 12 0 Twente mist w.st. 22 11 0 Eindhoven geh. bew. n 20 12 0 Z.-Limburg motregen no 19 13 0.3 Helsinki zw. bew. n 10 0 Stockholm zw. bew. w.st. 20 12 0 Oslo onbew. w.st. 20 10 0 Kopenhagen onbew. nno 20 12 0 Aberdeen zw. bew. z 15 10 0 Londen geh. bew. n 17 13 0 Amsterdam zw. bew n 20 15 0 Brussel geh. bew. nno 21 13 0 Luxemburg zw bew nno 18 12 0 Parijs zw. bew nno 19 12 0 Bordeaux onbew. nno 28 11 0 Grenoble onbew. n 8 0 Nice geh bew. o 24 20 0 Berlijn geh. bew. n 19 12 0.6 Frankfort onbew w st. 19 8 0 Vltinchen zw bew. wzw 16 9 0 Zürich onbew. 18 8V 0 "lenève licht bew. no 18 8 0 Locarno half bew. zzw 26 11 0 Wenen zw. bew. nw 18 13 1 [nssbruck half bew. O 16 7 1 Belgrado zw bew. w 25 13 14 Athene onbew. w.st. 30 21 0 Home onbew O 26 15 0 Barcelona mist w st. 27 19 0 Madrid onbew w.st. 38 17 0 Vlallorca onbew. w.st. 27 16 0 Lissabon onbew nnw 29 17 0 ZONDAG 28 JULI Zon op 4.55 uur; onder 20.36 uur. Maan op 8.06 uur; onder 22.04 uur. MAANDAG 29 JULI Zon op 4.57 uur; onder 20.35 uur. Maan op 9.27 uur; onder 22.15 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMLIDEN ZATERDAG 27 JULI Hoog water 4.48 uur en 17.14 uur. Laag water 0.39 uur en 12.58 uur. ZONDAG 28 JULI Hoog water 5.24 uur en 17.50 uur. Laag water 1.15 iur en 13.34 uur. MAANDAG 29 JULI Hoog water 6.00 uur en 18.24 uur. Laag water 1.52 uur en 14.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2