Transport van olie te water wordt strenger geregeld NIEUWE ROL VOOR JOHNNIE KRAAYKAMP ■I e Vijf KVP-raadsledert bedanken voor partij Auto uit de bocht en te water: twee doden voor en Kort en bondig^) Bóeren-Statenleden keren zich af van Koekoek Toeristen vernielen uurwerk van St. Jan Twee boerderijen door brand getroffen Utrechtse gemeenteraad Acrobaat gewond in circus Jonge vrouw dood bij autobotsing met koe Dieven in de val gelokt Drukte op de weg viel mee W einig verandering 1 f iiitfii MAANDAG 29 JULI 1968 G.S.-Noord-Holland teleurgesteld over boringen op IJsselmeer In Gelderland Hoge eisen BE maandag 29 juli 1968 586ste STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE II Haarlem V 1 Velsen-IJ muiden Beverwijk si is e§ St sa IS Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) m HAARLEM Binnenkort zal een algemene maatregel van bestuur van kracht worden, die gedetailleerde voorschriften geeft voor het vervoer te water van gevaarlijke stoffen met inbegrip van olie. In deze maatregel, die is gebaseerd op de Wet Gevaar lijke Stoffen, worden, afhankelijk van de te transporteren stoffen, eisen ge steld aan de verpakking, wijze van beladen, constructie van tanks voorr het vervoer van vloeistoffen en de constructie van het schip. Dit heeft de minister van Verkeer en W aterstaat mede namens de staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksgezond heid meegedeeld aan Gedep. Staten van Noord-Holland. De Staten hadden op 25 januari in een eenstemmig goedgekeurde motie vragen gesteld over de verontreini ging van het IJsseimeerwater door olie en andere stoffen. De regering is evenwel niet van zins de olie- en gasboringen in het IJsselmeer te verbieden. Dit was namelijk gevraagd met het oog op de gevaren van de verontreini ging van het drinkwater. Voorts werd er bij de regering met klem op aangedron gen olietranporten aan zodanig stringente bepalingen te binden dat ze geen gevaar voor de, drinkwatervoorziening zouden kunnen opleveren. Hierin zou ook het vervoer van giftige stoffen moeten wor den betrokken. De minister zegt in zijn antwoord, dat voorafgaande aan de in 1965 uitgevoerde boring in de Markerwaard en nogmaals naar aanleiding van het ongeluk aan het DEN HAAG. De secretaris van het provinciaal bestuur van de Boerenpartij Gelderland heeft meegedeeld dat het pro vinciaal bestuur en de zes leden van de Provinciale Staten van Gelderland zich, in verband met de houding van de heer Koekoek en het zogenoemde hoofdbestuur der Boerenpartij distantiëren van de groep-Koekoek. doch het beginselpro gramma der Boerenpartij volledig blijven onderschrijven. einde van datzelfde jaar nabij Sleen, een diepgaand onderzoek is ingesteld naar de risico s rbonden aan olie- en gasboringe •Voor het uit de hand lopen van dergelijke boringen hoeft men niet bevreesd te zijn mits de nodige veiligheidsmaatregelen worden genomen en bij voortduring de nodige zorgvuldigheid wordt betracht, zo luidt de conclusie van dit onderzoek. Als een oliemaatschappij in het IJssel meer wil gaan boren, zo zegt de minister, zal dan ook aan de technische specificatie van een dergelijke boring door de bevoeg de technische overheidsinstanties zorgvul dig aandacht worden besteed. Bovendien zullen hoge eisen worden gesteld met het oog op 't voorkomen van waterverontrei- (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De beklimming van de I 60 meter hoge St. Janstoren in Den Bosch één van de meest beoefende attracties in de Brabantse hoofdstad hangt aan een zijden draadje sinds toeristen door baldadigheid vernielingen hebben aange richt. Onder meer is het uurwerk van de j eeuwenoude kathedraal vernield. Het Bossche gemeentebestuur heeft de beklimming nog niet verboden, maar voortaan mogen slechts 15 man tegelijk de toren in onder toezicht van twee gid sen. Helpt deze maatregel niet, dan wordt de beklimming onherroepelijk stopgezet. BOEKEL. Zaterdagavond is in Boe kei de pas een half jaar geleden in ge bruik genomen proefboerderij van de heer Van Lankveld gedeeltelijk verbrand. De bedrijfsruimte is verloren gegaan, alsmede vijf kalveren en 12 bunder hooi. De scha de wordt op ƒ200.000 geschat. Het voor huis en de varkensstal bleven gespaard. Hooibroei was de oorzaak van de brand. BERGEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Vianen bij Cuyk door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van de heer Th. van Eist. niging tijdens de werkzaamheden. Tenslot te zal tijdens het boren permanent deskun dig toezicht worden uitgeoefend. Onder deze condities acht de regering zodanige waarborgen voor een veilig verloop van een eventuele boring aanwezig, dat zij geen aanleiding ziet tot een wijziging van haar huidige vergunningenbeleid. Gedeputeerde Staten zegt dat het ant woord van de regering een „grote teleur stelling" is. „Het ligt voor de hand dat wij ons andermaal hebben afgevraagd wat ons nu verder te doen staat. Daarbij zijn wij, na ampele overweging tot de conclu sie gekomen dat het op dit ogenblik geen zin heeft nadere stappen te ondernemen" aldus luidt het antwoord van Gedeputeer de Staten aan Provinciale Staten. „Nu is het duidelijk waar de verant woordelijkheid ligt wanneer onverhoopt door niet voorziene calamiteiten de drink watervoorziening in gevaar wordt ge bracht". Wel is op aandringen van G.S. voor het afgeven van boorvergunningen een schadeclausule opgenomen. ADVERTENTIE Prijzen van 5 zijn gevallen op de nummers eindigende op 2 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 585 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 595 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 109 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 326 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 7710 het nummer 092222 het nummer 097102 het nummer 004132 het nummer 011510 het nummer 054383 het nummer 072342 Een prijs van 2000 is gevallen op Een prijs van 2000 is gevallen op Een prijs van 2000 is gevallen op Een prijs van 2000 is gevallen op Een prijs van 2000 is gevallen op Een prijs van f 5000 is gevallen op De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer 085220 LET WEL Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. UTRECHT. Vijf van de twaalf K.V.P.-ers in de Utrechtse gemeenteraad onder wie de fractie-voorzitter mevrouw H. Beyaert-Drost, hebben hun lidmaat schap van de Katholieke Volkspartij op gezegd. Wethouder W. J. Vergeer heeft bovendien zijn functie van wethouder ter beschikking gesteld. Zijn collega A. P. G. van Koningsbruggen is ook voor nemens als K.V.P.-lid te bedanken en zijn wethouderszetel beschikbaar te stel len. Hij is thans evenwel met vakantie. Een zevende K.V.P.-raadslid, mr. Van Eykelenborg, is ook met vakantie. Of hij ook als K.V.P.-raadslid zal bedanken is nog niet bekend. Het uittreden van de K.V.P.'ers, die als Onafhankelijke katholieke groepering in de raad zullen blijven, is volgens de heer Vergeer een gevolg van de weifelachtige houding en standpuntbepaling van de ge meentelijke centrale van de K.V.P. in Utrecht na de duidelijke bemiddelings diensten van de commissie-De Vos. Deze commissie werd door de K.V.P. ingesteld nadat de K.V.P.-fractie in het begin van dit jaar in twee groepen was uiteenge vallen. Men verschilde van mening over de uitgangspunten over het te voeren fi nancieel beleid. Zaterdag legde de voorzitter van de I K.V.P.-fractie, mevrouw H. Beyaert-Drost haar functie neer en bedankte als lid van de K.V.P. Vorige week dinsdag werden beide groepen herenigd, nadat de commissie- De Vos daarvoor de basis had gelegd in een uitvoerig rapport. De groep-Vergeer is tot „de zware beslissing" mede geko men omdat het bereikte akkoord onmid dellijk in commentaren zou zijn geschon den en „het klaarblijkelijk onvermogen van de gemeentelijke centrale van de K.V.P. de overeengekomen orde te her stellen". ,In deze situatie", zo verklaarde de heer Vergeer namens de uitgetreden vijf K.V.P.'ers, achten wij onvoldoende basis aanwezig om met een nieuwe start te beginnen". De heer Vergeer benadrukte dat de breuk een gevolg is van de structuur van de K.V.P. Het geschil heeft zich toe gespitst op de relatie met de plaatselijke K.V.P.-centrale en bepaald niet met het hoofdbestuur van de K.V.P. De nieuwe breuk in de Utrechtse K.V.P.-gemeenteraadsfractie komt binnen een week nadat de eenheid ogenschijn lijk hersteld was. De rollen zijn nu alleen omgekeerd. In het begin van dit jaar ont stond een groep van zeven K.V.P.'ers en een groep van vijf onafhankelijke K.V.P.- ers onder aanvoering van de heer Roo- vers, tot de breuk fractievoorzitter van de K.V.P. Nu vertegenwoordigt de groep- Roovers de K.V.P. in de gemeenteraad. Tilly, de echtgenote van Johnny Kraaykamp, heeft 19 juli het leven geschonken aan een welgeschapen zoon. Moeder en kind zijn tijdens het weekeinde thuis gekomen uit tiet ziekenhuis, waarna het gezinnetje de fotograaf heeft ontvangen VALKENBURG. De Italiaan Jany Vasallo, die deel uitmaakt van het trio de Vasallo's, dat als ladderacrobaten op treedt bij circus Boltini, is zondagavond gewond geraakt tijdens de voorstelling. Het trio, dat op eikaars schouders was geklommen op de top van een vrijstaan de ladder (van ongeveer vier meter hoog) verloor het evenwicht. De onderste van het drietal kreeg daarbij een oogletsel. Enige maanden geleden viel de groep eveneens van de ladder, toen echter door dat de vrijstaande ladder wind had ge vangen op het Haagse Binnenhof. Daar bij werd de middelste man niet ernstig gewond. HEERENVEEN. In Oranjewoud (Fr) is 's nachts een auto uit een bocht van de weg geraakt en te water gereden. De zittenden, de 22-jarige T. Surink uit Has- kerdijken en de 28-jarige J. S. Dijkstra uit Scherpenzeel, zijn verdronken. Bij Warga (Fr) werd de 15-jarige K. Halbertsma uit Wirdum overreden door een auto, waarvan de bestuurder moest dimmen voor een tegenligger. De jongen, die in het donker rechts van de weg liep, was op slag dood. Aan de Friese kant van de Afsluitdijk reed een auto tegen het ijzeren hefwerk van de sluizen De 19-jjarige bankwerker P. Mulder uit Groningen kwam daarbij om het leven. In de nacht van zaterdag op zondag is de heer Postema uit Purmerend met zijn auto op de provinciale weg Purmerend Amsterdam bij Ilpendam tegen een loslo pende koe gereden, ten gevolge waarvan zijn 25-jarige echtgenote om het leven kwam. De koe die door twee sloten was gewaad, overleefde de botsing niet. Op de Coentunnelweg in Amsterdam is een auto met grote snelheid tegen de mid denbermbeveiliging gereden en omgesla gen. De 21-jarige R. K. Bijl uit Amster dam werd daarbij dodelijk gewond. In Nuth (L.( gebeurden twee ongeluk ken, waarbij de 43-jarige M. Meens en de 16-jarige J. van de Moosdijk uit Span broek om het leven kwamen. In Lunteren zijn twee Ambonese jon getjes van 9 en 5 jaar, die op de fiets plot seling naar links gingen, door een auto overreden. Beiden waren op slag dood. Eveneens door onverwacht linksafslaan zijn vier bromfietsers om het leven geko men. Deze ongelukken gebeurden in Rot terdam, Uden, Numansdorp en Vaassen. Allen werden door auto's overreden. In Den Haag zijn bij een autobotsing de 46-jarige M. L. van Workum uit Delft en zijn 45-jarige echtgenote om het leven gekomen. Op een kruispunt verleende de heer Van Workum geen voorrang aan een vrachtauto. HALSTEREN Door een paar sleutels van de werkplaatsen van een plastic-in dustrie in Halsteren op het sleutel bord te laten hangen, heeft de rijkspolitie de da ders van een viertal inbraken, twoe broers van respectievelijk 19 en 34 jaar, in deze fabriek in de nacht van zaterdag op zon dag op heterdaad kunnen betrappen. Er was reeds verschillende keren inge broken en vrij veel materiaal en gereed schap gestolen zonder dat daders gepakt konden worden. Deze opgezette val had succes. In de woning van de gebroeders werden vrijwel alle gestolen goederen tot een waarde van ettelijke duizenden gul dens aangetroffen en in beslag genomen. UTRECHT. De van vakantie terug kerende bouwvakkers hebben „aterdag op de rijkswegen rond Utrecht wel veel drukte veroorzaakt maar pas tegen 12 uur 's middags was er sprake van enige file vorming bij het verkeersplein Ouden rijn. De Utrechtse verkeerspolitie meldde om één uur een file van vijf tot zes kilo meter vanuit de richting Den Haag-Rot terdam. Op de andere drie toevoerwegen waren de rijen auto's nog korter: uit de richting Den Bosch 300 meter, Amster dam anderhalve kilometer en uit Arnhem 2 tot 2.5 kilometer. ly**—"ww WHHwm mmwwwmw*wwwmwmiwwiinwwm Het KNMI deelt mee: Het gebied van hoge luchtdruk waarvan de kern boven Schotland ligt, houdt een noordoostelijke tot noordelijke stroming in stand, waarin wolkenvelden worden afgewisseld door zonnige perioden. Het komende etmaal verandert er aan deze situatie maar weinig. Frontale sto ringen van de oceaan trekken in een wij de boog om het hogedrukgebied over IJs land naar Noord-Scandinavië en beïnvloe den het weer in onze omgeving niet. In de noordoostelijke stroming, zullen ook morgen wolkenvelden worden afgewisseld door zonnige perioden. Het blijft vrijwel overal droog. Ook in de temperatuur komt weinig verandering. Nederlands-Duits conflict. Vier Duitse en vijf Nederlandse jongelui gingen in Kerkrade op de vuist na een ruzie in een café. De politie stelde hen in de ge legenheid in de cel nog eens over het verschil van mening na te denken. De Duitsers werden daarna door de ma rechaussee over de grens gezet. Nederland-Belgisch conflict. In Vaals kregen drie Belgen bij een danszaal ru zie met Nederlandse jongelui. De politie arresteerde de drie Belgen en drie Vaal- senaren. Jongelui die probeerden de ar restanten uit de politiewagen te bevrij den kregen een proces-verbaal. Even proberen. De Haagse politie heeft 's nachts een 21-jarige woonwagenbewo ner uit Klundert gearresteerd, die met een pistool in de lucht stond te schie ten. Hij had het wapen voor 150,- ge kocht in een café en wilde het eens even proberen. Baby gestikt. In een woning in Amster dam-Noord heeft een baby van een jaar kans gezien zich gedeeltelijk uit het tuigje waarmee het in bed lag vastge bonden los te wringen en over de rand van 't bedje te klauteren. Het viel om laag, maar bleef met het hoofdje in het tuigje hangen. De grootmoeder trof het kind dood aan. De moeder was met haar man op visite bij familie Verdronken. De 67-jarige heer F. Erfman uit Rotterdam is verdronken toen hij bij Alghero op Sardinië in zee was gaan zwemmen. De heer Erfmann, een za kenman, was met vakantie op Sardinië. 'V - t- Grote of St. Bavokerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespeling door Willy Climan. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gungala, de maagd van het oerwoud", 14 p. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.„Lekker met z'n allen naar de maan", a.l. Minerva, 14 en 20 u.: „Doctor Dolittle", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Vakantieperikelen met Funes-te gevol- gel", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Via Ero tica", 18 j. Studio, 10.30 u.: „Geheimagent Fred Flintstone", a.l., 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sex en Society", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst- ïJk 'SjfeA-'O'..-. .•XV v.; i .f- X,;-£?,! geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma- nijverheid. Dagelijks behalve maandag, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt) „Holland Foto '68", fototentoonstelling van 28 juli tot en met 1 september. Geopend dagelijks van 10-17 uur: zondags van 13-17 uur en woensdagavond 20-22 uur. Vishal, (Grote Markt) „Sweet Life", foto's door Ed van der Elsken van 28 juli tot en met 1 september. Voor openingstij den zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t, 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gouaches en klein plastiek. Linnaeushof (Bennebroek): Expositie van etsen, monotypes en schilderijen van Jan Campfens en Karin Campfens-Meer- man. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdags van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondag 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Ruine van Brederode, 9 tot 20 u. en 21 tot 22.30 u.: Grafiek van Ru van Rossum. Galerie Zijlstraat: Werken van Armand van der Helm, plastieken van Sees Vlag, prenten. "tv; p - 5 v -■ dansen, dagelijks Diner Dansant Brederodestraat 148 (Zandvoort), Kera miek en plastieken van Babs van Els dingen en Hans van Dinteren. dagelijks van 19-21 uur. Tot en met 18 augustus. DIVERSEN Dancing Palermo, 20 uur. Treslong Hillegom dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest Lugani Renzo met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanade (Zandvoort), Dans en amusemensmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella, (Zand voort) dagelijks 20-02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin Indianendorp, pony manege. spoortrein etc., dagelijks. Kennemer Sporthal (Delftlaan), Stuif - Stuif, dagelijks van 10 tot 16 u. (behalve zaterdag en zondag). Ook in Wijkcentrum Schalkwijk, Laan van Angers en voor tieners (vanaf 14 jaar) in Electric Centre, Bakenessergracht. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35) dinsdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". Kennemer Sporthal, dinsdag, 19.30 u.: Stuif-Stuif voor ouders. MAANDAG 29 JULI City Theater, 20 u.: „Wedren met de ooievaar". Pieter Vermeulen museum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Be min je naaste, maar vergeet je vrouw niet". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd zo gedaan". DINSDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Be min je naaste, maar vergeet je vrouw niet" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd zo gedaan". Gelerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Jacques Siegers; ge opend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 00 «j temperaturen Q BS O 3 binnen- en buitenland SB Den Helder zw. bew. no 19 13 0 Ypenburg licht bew no 19 12 0 Vlissingen zw. bew nno 17 14 0 Eelde zw bew. no 18 9 0 De Bilt zw. bew. nno 20 11 0 Twente licht bew. no 20 9 0 Eindjioven zw. bew. no 19 10 0 Z.-Limburg mist no 19 11 0 Helsinki on bew. n 19 12 0 Stockholm licht bew. n 26 10 0 Oslo zw bew w.st. 25 15 0 Kopenhagen onbew. nnw 20 14 0 Aberdeen zw. bew. w.st. 18 5 0 Londen niet ontvangen Amsterdam half bew vera. 20 10 0 Brussel geh. bew no 20 11 0 Luxemburg onbew no 23 12 0 Parijs half bew. nno 25 12 0 Bordeaux half bew. no 30 17 0 Grenoble half bew o 25 13 0 Nice zw. bew. nno 26 19 0 Berlij n onbew. nnw 24 13 0 Frankfort onbew. no 24 10 9 0 München onbew w.st. 22 0 Zürich onbew wzw 22 10 0 Genève licht bew. zw 23 8 0 Locarno zw. oew. w St. 26 15 0 Wenen licht bew. nw 19 15 2 Innsbruck onbew. w 23 7 0 Belgrado zw. bew nw 20 14 0.6 Athene onbew nnw 32 24 0 Ftome onbew. ono 26 15 0 Barcelona mist w.st. 26 21 0 Madrid half bew. zzw 37 19 0 /Iallorca licht bew. w.st. 31 19 0 Lissabon mist wzw 25 18 0 DINSDAG 30 JULI Zon op 4.58 uur onder 20.33 uur. Maan op 1048 uur onder 22.26 uur. MAANSTANDEN Eerste Kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 1 augustus 19.34 uur. 8 augustus 12.32 uur. 16 augustus 3.13 uur. 24 augustus 0.57 uur. 31 augustus 0.35 uur. MAANDAG 29 JULI Marquette Theater. 20 u.: „Gooi het maar in m'n pet". DINSDAG 30 JULI Marquette Theater, 20 u.: „Gooi het maar in m'n pet". HOüd EN LAAG WATER IN IJMU1DEN V14ANUAG iS JULI Hoog water 6.U0 uur en 18.24 uur. Laag water 1.52 uur en 14.09 uur. DINSDAG 30 JULI Hoog water 6.37 uur en 19.00 uur Laag water 2.29 uur en 14.46 uur. Hei hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2