Theunissen belangrijke schakel in Telstars nieuwe formatie camera's 1 s.c. TELSTAR Kreuger in Santpoort ouderwets op dreef I 1 9 voor 72 cent AZ versloeg Haarlem (1-0) a H JUWEEL Twente-Bolton Wander er s liep uit de hand foto film Van bouwsteiger gevallen Wielerronde van Badhoevedorp met streekfavorieten Winst van Jan van Dooveweerd KW 14 met mijn naar zee terug Havenberichten Foto Gans heeft veel met veel voordelen kom vrij kijken en vragen bij SEIZOENKAARTEN VOOR SCHOLIEREN Wie elke dag wil smullen, vraagt Juweel brood en bankets DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1968 bijvoorbeeld ISOMAT RAPID Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Tèlefoon 15705 rftW1 boUerl m Véél lekkere minibollen voor weinig geld. Verpakt in prak tische piastic zak. Daar blijven ze heerlijk lang vers in! Ook handig om ze gesmeerd en belegd in de plastic zak mee te nemen als u een dagje uitgaat... Minibollen worden gebakken door de Juweelbakker. Dezelfde bakker, die ook die kostelijke coffee-snacks voor u beeft (4 voor 88 et). y v ism. (Van onze sportredactie) VELSEN Charlton Atletic was voor Telstar gisteravond een aantrekkelijke oefenpartner. De Engelsen speelden in een hoog tempo met sterk offensieve be doelingen, on ontzagen hun tegenstanders niet. Charlton speelde echter improduc tief en daarin verschilde de ploeg van Telstar dat van de weinige kansen er twee fraai benutte. Na tien minuten dank zij Theunissen, na vijfenvijftig minuten door Geestman, die gisteravond de bes te Velser speler was. Telstar miste giste ren behalve Bakker ook Clement, die met een schouderblessure tobt. Muskee verving hem voor de eerste speelhelft, Monne de Wit na rust. Theunissen viel vlak na rust uit met een enkelblessure Van Son was zijn vervanger. Met Theunis sen was Telstar in staat tot voetbal dat perspectieven biedt. Zonder Theunissen werd Telstar meer en meer onder druk gezet, hetgeen de achterhoede na een matige eerste helft goed verwerkte. (2-0, 4.000 toeschouwers). Haarlem speelde gisteravond tegen AZ en verloor in Alkmaar met 1-0. De clubs sloten hiermee een periode met drei gende moeilijkheden (ontstaan door de overgang van doelman Van Bergen) af. Drieduizend toeschouwers woonden de ADVERTENTIE Zorgeloos en flitsend snel. Door de automatische lichtregeling uit sluitend goede foto's. Color objectief 4,5, duidelijke New ton zoeker met rood/groen sig naal, beveiliging tegen dubbele foto's, flitsaansluiting, handig klein model. Rapid systeem, dus film inleggen 1-2-3 klaar. f 82.— 3 g a nrtijfc i ilfWBS (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een 33-jarige werkne mer is woensdagmiddag van een steiger bij de in aanbouw zijnde tweede oxy- staalfabriek van Hoogovens gevallen. Hij maakte een val van twee meter en is opgenomen in het Rode Kruis Zieken huis in Beverwijk. Theunissen scoort.. Beek stapt ver schrikt weg voor het harde schot. wedstrijd, ten bate van Ouderland.Schou ten en Beets (die bij AZ zijn vertrokken) bij. Van Rijssel scoorde na vijfentwintig minuten in de twee'de helft het winnende doelpunt ten gunste van AZ. Bij Haar lem maakte Couperus de beste indruk. Haarlem liet een harde indruk achter in Alkmaar. Twee Engelse spelers zijn gisteravond bij de wedstrijd FC Twente-Bolton Wan derers uit het veld gezonden en één moest zich wegens een diepe vleeswond laten vervangen. In de laatste minuten van zijn loopbaan als scheidsrechter in het betaalde voetbal verwees arbiter Voer mans linksbuiten Taylor naar de kleed kamer, nadat deze de Enschedese mid- (Van onze wielermedewerker BADHOEVEDORP. Op het parcours aan de Dellaertlaan houdt de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" zaterdagmiddag 3 augustus voor de achttiende keer een ronde van Badhoevedorp. Behalve vele streekfavorieten nemen er ook vijf Engel se renners aan de strijd deel. Alles bijeen hebben er 78 amateurs voor deze ronde ingeschreven. Het zijn onder andere de plaatselijke favoriet Klaas Balk Marcel Pennings uit Nieuw Vennep, de Zwanenburgers Jan Buis Bzn. Fred en Jan Zomer, de Haarlemmers Cor Baars (vorig jaar winnaar). Jan Aldershof, Jack Groe- neveld, Gerard Krom en Henny van Leeuwen, de Amsterdammers Cor Leunis, Rink Cornelisse. Fred van Lachterop en Dries Helsloot, de Noordhollandse kam pioen Guus Zantingh uit Aalsmeer, Harry van Piere uit Uithoorn, de Alkmaarder Rob Duin en Jos Dekker uit Enkhuizen. De vijf Engelse deelnemers zijn Winstan- ley, Moore, Howel en Else en Sweeting. De start is om half drie en de af te leggen afstand bedraagt 100 km. Ook de voorwedstrijd voor nieuwelingen (start 1 uur en afstand 50 km.) belooft met deelnemers als de Haarlemmers Ron Bakker, Piet Neeskens en Jan Jansen, Juul Bruessing uit Bovenkerk, de Lisse- naar Piet Drost, De Noordhollandse kam pioen Herman Sparnaay uit Aalsmeer, De Amsterdammers Ben Jurriaan§ en Dick Beusekamp. een spannende koers te wor den Er hebben zeventig nieuwelingen in geschreven. Aan de rit voor aspiranten (start 12 uur en 25 km.) nemen 39 ren- nertjes deel. denspeler Achterberg had nagetrapt. Voer Voermans droeg even later de leiding over aan zijn collega Wellinga, sedert kort arbiter bij de semi-profs. Toen Wel linga in de slotfase voor een vrije trap had gefloten, schopte aanvoerder Wil liams naar Achterberg. Waarna ook hij van het veld werd gestuurd. Bolton Wan derers is van plan een rapport over het gebeurde naar de Engelse FA te sturen. Kort na het begin moest Bolton al de steun van verdediger Cooper missen. Hij raakte bij een botsing met Theo Pahl- platz gewond en verliet het veld. Cooper werd voor onderzoek naar een ziekenhuis overgebracht. Daar bleken 28 hechtingen nodig om de diepe beenwond te dichten. Ook de wedstrijd zelf had voor de Engelsen een onbevredigend verloop. De tweede divisieclub speelde weliswaar ge lijk, doch het enige doelpunt van de Brit ten ontstond toen FC Twente-verdediger Huve na een half uur zijn eigen doel man passeerde en daarmee de stand op 1-1 bracht. Er werd daarna niet meer gescoord. Tien minuten eerder had Van Dijk de Enschedeërs de leiding gegeven. Uitslagen van andere vriendschappelijke wedstrijden: Go Ahead-Millwall 0-2. Ale- mania Aachen-PSV 5-4, ZFC-DWS 4-3. Kreuger wint de eindsprint. ADVERTENTIE Het bestuur van Telstar heeft het genoegen mede te delen dat seizoenkaarten voor scholieren in de IJmond, die geboren zijn tussen 1 juli 1949 en 1 juli 1953 tegen sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar zijn. De prijs van deze staanplaatskaart be draagt f 20.— en geeft recht van vrije toegang tot alle voor het EERSTE- en B-ELFTAL door de K.N.V.B. uitgeschreven comp. wedstrijden en de door TELSTAR te organiseren vriendschap pelijke wedstrijden. Aanvraagformulieren voor deze kaarten zijn verkrijgbaar op het administratiekantoor van Telstar (behalve donderdag). Deze kaart dient te worden voorzien van een pasfoto. (Van onze wielermedewerker) SANTPOORT. Aan strijdlust heeft het de amateurs in de traditionele feestweek- ronde van Santpoort, die woensdagavond alweer voor de achttiende keer door de Harddraverijverenigang Santpoort en om streken" in samenwerking met de Bever- wijkse rennersclub "Kennemerland,, werd gehouden, niet onder broken. Zij hebben met overgave en enthousiasme om de vele premies of een voorsprong gestreden. Het was alleen jammer dat het snelle, boch tige parcours aan de Terrasweg door een regenbuitje spekglad werd en zich daar door enkele valpartijtjes voordeden. De plaatselijke favoriet Martin Wigchert en Bertus Raats uit Atnsterdam werden daar bij dermate gewond dat zij naar een zie kenhuis vervoerd moesten worden. De 20- jarige Haarlemmer Leen Kreuger mocht zich tenslotte als triomfator de huldiging van een carnavalsprinses laten welgeval len. Samen met Jan Oosterbeek had Kreu ger, die eindelijk de goede vorm weer te pakken heeft, in de slotfase de toon aan gegeven. Zij werden in de laatste ronde nog wel door Harry van Leeuwen achter haald, maar Haarlemse Leen bleef hem vrij gemakkelijk de baas. Alvorens de tachtig amateurs aan het karwei (100 ronden) begonnen, moesten d kersverse stayerkampioen Cees Stam en Tour de Franceploegleider Ab Gelder mans een kleine huldiging ondergaan. Geldermans loste daarna ook het start schot. In het begin was vooral Tino Tabak zeer actief. Hij stak ook de eerste premie op zak. Een Wijte Haayer, Cees Wigchert, Rink Cornelisse, Leen Kreuger en Matje Gerrits lieten zich al evenmin onbetuigd. Vooral de vele premies wakkerden de de strijdlust aan. De Zuidhollandse kam pioen Rudi Liebrechts waagde zich aan een serieuze solovlucht, maar hij kreeg meteen Tabak, Albert van Midden. Jack Groeneveld en Arie Stet achter zich aan. Een demarrage van Jan Aldershof lever de evenmin het beoogde succes op. Het gelid was en bleef gesloten. Piet van Stralen zag door pech een kleine voor sprong teloor gaan. Inmiddels ontlastte zich boven het parcours een regenbuitje en deden zich enkele valpartijen voor. Martin Wigchert (heupfractuur) en Raats (hoofdwonden) kwamen er minder best vanaf. Zij moesten naar het ziekenhuis. Kanshebbers als Sander Douka, Cor Leu nis, Gerard Krom, Rudi Liebrechts, Cees Stam, Wim van Dok, Jan Aldershof wer den door de valpartijen en gladheid blijk baar afgeschrikt, want zij stapten van de fiets. Met nog 21 ronden in het verschiet gin gen Oosterbeek en Kreuger er vandoor. Zij brachten het tot een paar honderd meter voorsprong en bleven ondanks een jacht van Van Midden' buiten schot. Alleen Har ry van Leeuwen wist het ontsnapte twee tal in de allerlaatste ronde te achterhalen, maar had daartoe teveel van zijn krachten gevergd om het Kreuger in de sprint nog lastig te kunnen maken. De Haarlemmer was dolgelukkig met zijn overwinning. Het was hem het laatste jaar door verschillen de omstandigheden wat minder best ver gaan. De uitslag was: 1. L. Kreuger, Haarlem, de 75 km. in 1.45.05; 2. Harry van Leeu wen, Den Haag: 3. J. Oosterbeek, Half weg; 4. A. van Midden, Hilversum; 5. J. Zomer, Zwanenburg; 6. M. Gerrits, Op- loo; 7. R. Cornelisse, 8. L. Westrus, bei den A'dam; 9. C. Wigchert, Santpoort; 10. A. Duyker, Beverwijk. (12. J. Groene veld. Haarlem; 14. J. Peetoom, Vijfhuizen 15. W. Haayer, Halfweg; 16. A. van Leuf- fen, Haarlem en 18. G. v.d. Winden, Be verwijk). WASSENAAR Jan van Dooyeweerd ze gevierde gisteren in de Brighton-prijs tij dens de koersen op Duindigt. De uitslagen waren: draverijen, York-prijs (2140 m) 1. Florican Dear (G. Eykelenborg) 3.12.8 1.30.9, 2. Gloxinia B, 3. Gouden Regen B, winn. 11.20, pl. f 3.70 3.90 f 2.10, koppel 29.10, cover 12.80, trio 1684.90. Goodwood-prijs (1500 m) 1. Hoot Song (Th. Kooyman) 2.15.4 1.30.3, 2. Hanita van Nathan, 3. Holgapluto Gerda, winn. 2.80, pl. 1.70 4.80 2. koppel 13.50, cover 28.40. Salisbury-prii» (2110 m). 1. Faola Hollandia (J. W. Hodden- bach) 3.01.- 1.25.4, 2. Doornroosje V, 3. Daim ler, winn. 10.80, pl. 2.10 3.30 2.30, kop pel 10.10, cover 8.90. trio 446. Plv- mouth-prijs (1600 m), 1. Diana Sunshine (P. Smit) 2.12.5 1.22.8, 2. Amigo, 3. Arie, winn. 6.30, pl. 3.30 2.20 2.90, koppel 10.80, cover 4.90. Yarmouth-prijs (2000 m), 1. Flicka v. d. Lente (M. v. d. Togt) 2.47.4 1.23.7 2. Dorothea, 3. Full Speed, winn. 4.70, pl. 2.- 3.- 1.60, koppel 17.40, cover 12.50, trio 378.10. Rippon-prijs (200 m), 1. Gold- finger (M. van Leeuwen) 2.57- 1.28.5, 2. Frio Duffy. 3. Franca H, winn. 5.50, pl. 2.80 2.80, koppel 14.-, cover 3.90. Brighton-prijs (2000 m), 1. Eland (J. v. Dooyeweerd) 2.45.- 1.22.5, 2. Elfine, 3. Ghia, winn. 2.60, pl. 1.20 1.20 1.20, koppel 5.-, cover 4.10. Bath-prijs (2140 m), 1. Goodwill (W. v. Overeem) 3.02.4 1.26.-. 2. Fun ny Guy, 3. Frans Vrolijk, winn. 1.30, pl. 1.10 1.80, koppel 5.50, cover 4.20. Rennen. Toekomstbeker-prijs (1200 m) 1. Ferguut (J. Dodd) 1.15.2, 2. Lucky Boy, 3. Jolly Espresso S, winn. 3.20. pl. 1.80 2.20 koppel 8.90, cover 5.-. Prijs van Haar- zuilen (1800 m), 1. Que Sera (J. Muylder- mans) 1.56.4, 2. Hubert, 3. Abgars Bonny boy, winn. 5.90, pl. 1.60 1.50 2.60, koppel 13.60. cover 3.-. trio 222.60. Totalisator-omzet 185.572.50. goooouooücjoücoxicoooccocoooüooooocooooüeoouoocicieoooouaq WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN Donderdagmorgen is de KW 14 IJmuiden binnengelopen met een mijn aan boord, die in de netten van het vissersvaartuig was gevangen. De technische expert van de gemeente politie in Velsen achtte het na onderzoek niet verantwoord, dat het gevaarlijke oor logstuig langer in de haven bleef, in af wachting van de deskundigen der Ko ninklijke Marine. De KW 14 is daarop weer naar zee vertrokken. De marine-mijnopruimingsdienst zal buitengaats de mijn aan boord van d» KW 14 onderzoeken en onschadelijk maken. Leen Kreuger neemt felicitaties in ontvangst. <s#&M - - Woensdag aangekomen te IJmuiden: Odin i Narvik; Mercurius, Rotterdam; Darmstadt, Bre- merhafen; Pergo, IJmuiden. Mostyn; Keynes. Londen; Ivan Franko. IJmuiden, Kopenhagen' Cherie, IJmuiden, Elsfleth; Tor Anglia, Göthen- bogr, Beverwijk. Ramvik; Staholz, Sandrafiord; Hagno, Dublin; Jean-E, Londen; Ask. Rotterdam- Ardmgly, Corves; Chantenay, IJmuiden. Brest: Veritas, Londen; Christiane Oldendorf, Almeria; Theresie, Pepel; Frederike, Gdynia; Innstein. Quebeck; Othonia, IJmuiden, Goole; Reinbek Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Janacke Reed, Antwerpen; Tournai, Bremen; Ruth, IJ muiden, Holding; Fritz Thyssen. Kirkeness; Rijn- stroom, Shoreham; Eastshore, Noordzee; Ivan Franko, IJmuiden, Noordzee: Mosshill, Kings ton; Ragni, IJmuiden, Simonsvik; Doni. Londen; Novel, Stade; Talassa, Hamburg; Lapponia, IJ muiden, Lulea; Areas. Rotterdam; Amstelland, Santa Cruz; Katendrecht, Antwerpen; Tide, Ar changel; Bernardus, Falkenberg; Sloman Bis cay e, Terneuzen; Rosita, Bremen; Elkanemi, Duinkerken: Libertas. Rotterdam: Milo, Dublin; Phidias, Rotterdam; Scheldenborg, Delfzijl; Tor Anglia, Immingham; Spica, Antwerpen; Inne f Oldendorff, IJmuiden. Stettin; Noorborg. Delf zijl; Hans, Zaandam, Mildorf; Eastshore. Noord zee; Hanseatik, Karmö: Hada 2. Rotterdam; Gas- selte, IJmuiden, Aberdeen. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Renata. IJmuiden. Rotterdam; Forel, Poole: Eemstroom. i Felixtowe; Augsburg. Antwerpen; M. Gerkens. Hamburg; Manning Buisman. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Arma. La Palice; Delfinus, Tilly, Zaandam, Delfzijl: Reynes, New Castle; Auriga, Rotterdam; Isia. Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van I of naar Amsterdam is gegaan.) I minibollen

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7