Amerikaanse Republikeinen kiezen presidentskandidaat W: SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJ Reportage Republikeinse Conventie wordt vertaalstunt van N.T.S. Middaguitzending wordt in recordtempo voorbereid MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE UST B: Circusvoorstelling ot democratische traditie Verouderd systeem van partijbonzen aangevochten BHP weigert tekst van de CAO-zuivel Leeuwenmest Dames VRIJDAG 2 AUGUSTUS 19 68 13 Geld over de balk Favoriete zoon" Kerkelijk nieuws Connecties JUk Dierenbescherming Hulp voor Biafra Begrip voor politie Ontboezeming Hoogtepunt Timing Feeling Schadeclaims Indonesië Biafra kolen,olie, gas? Natuurlijkheid en pil LAM GE NIEUWSTRAAT 181 IJmuiden Tel. 11166 Na 6 uur telefoon 13672 J. F. GROOT BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN (Van onze correspondent) WASHINGTON Op Connecticut Avenue in Washington hangt sinds enkele dagen in de etalage van een ontruimde winkel een groot raam biljet met de mededeling: „Het hoofd kwartier van Stassen is vertrokken naar het Republikeinse Partijcongres. Wij hopen u terug te zien in Miami Beach". Stassen is een van de kandi daten voor het presidentschap van de partij. Soortgelijke mededelingen zui len deze week overal in de Verenigde Staten verschijnen, nu maandag het Congres begint en kandidaten, afge vaardigden en hun aanhangers de trek beginnen naar het warme en luxueuze Miami Beach. De gevoelens over deze gigantische vier jaarlijkse partijbijeenkomsten lopen uit een. Sommigen zien er weinig meer in dan een dure circusvoorstelling, anderen zijn van mening dat de partijcongressen iedere vier jaar de democratische tradi tie van Amerika hooghouden en bevesti gen. H. L. Mencken, de scherpe commenta tor van voor de tweede wereldoorlog, schreef in 1932: ,,Hoe meer congressen ik zie, hoe meer ik mij erover verbaas dat iemand overgehaald kan worden ze bij te wonen. De rhetoriek is onbeschrijfe lijk slecht. Het werk wordt op de lang- dradigste en meest verschillende manieren uitgevoerd die men zich kan voorstellen. Het hele gedoe is een uitgekookte metho de om tijd en geld over de balk te smij ten". Niettemin zijn er weinig politici in hart en nieren die deze rommelige soms pom peuze, soms emotionele partijbijeenkom sten zouden willen missen. En Mencken was tenslotte geen politicus. De voorverkiezingen van dit jaar heb ben inmiddels de /raag aan de orde ge steld in hoeverre het door de congressen gevolgde systeem om kandidaten voor het president- en vice-presidentschap te benoe men, nog beantwoordt aan de democra tische beginselen die er aan ten grond slag moeten liggen. Dit systeem is even eenvoudig in theorie als gecompliceerd in de praktijk. Iedere staat vaardigt een door een be paalde formule vastgesteld aantal stem gerechtigde leden af, die worden bijge staan door plaatsvervangende leden. Het streven is iedere delegatie zo represen- UTRECHT. De secretaris van de Unie voor Beambten en Hoger Personeel (BHP), de heer J. M. Veldhoven, heeft gezegd dat zijn bond niet instemt met de tekst van de collectieve arbeidsovereen komst voor de zuivelindustrie, die thans naar het loonbureau in Den Haag is ge zonden om te worden geregistreerd. Volgens de Unie van Beambten en Hoger Personeel ontbreekt aan de verzondn tekst „de werkelijke en essentiële beteke nis, zoals die door werkgevers (de kern commissie voor de zuivelindustrie) en de acht werknemersvertegenwoordigingen reeds was aanvaard". Volgens de heer Veldhoven, die de voorzitter van het loon bureau over de gang van zaken heeft in gelicht, is door d redactiecommissie van de CAO een tekst verzonden die niet in overeenstemming is met de op 21 mei en 4 juli van dit jaar gemaakte afspraken. Ned. Herv. kerk. beroepen te Maasdijk (toez.) K. van der Sluys te Herwijnen. Geref. kerken Beroepen te Sellingen H. Wanink te Campen (Did.). 1 Baptisten gemeenten Aangenomen naar Vroomshoop, J. Euwema, kandidaat te Eindhoven. ARNHEM. De landbouwers in de omgeving van Arnhem moeten sinds de opening van het Burgers' leeuwen park nieuwe methoden verzinnen om herten, reeën en ander schadelijk wild van de akkers te houden. Zij hebben een tijdlang goede resultaten bereikt, met het uitstrooien op hun akkers van leeuwenmest van het dierenpark. Wild is van landbouwakkers weg te houden door op het land mest uit te strooien van de natuurlijke vijanden van het wild, in dit geval van roofdieren. Leeu wenmest was een probaat middel om de wildschade aan akkers belangrijk te verminderen Tal van 'andbouwers uit de omgeving van Arnhem gingen dan ook regelmatig bij het dierenpark een emmertje leeuwennest halen. In deze opbloeiende leeuwenmesthandel is nu de klad gekomen, doordat de mees te leeuwen uit het direnpark zijn over geplaatst naar het leeuwenpark, waar de dieren vrij rondlopen en het verza melen van de mest teveel problemen oplevert. tatief mogelijk te doen zijn voor de be langen van de staat. In werkelijkheid worden de afgevaardig den echter vaak uitgezocht door lokale partijbonzen op basis van hun loyaliteit aan de partij. Men wil kunnen rekenen op gedelegeerden die niet zullen afwijken van de stemstrategie die van staat tot staat weer anders is, en afhangt van wat men er mee probeert te breiken. Zo kan de gouverneur van een staat er belang bij hebben een bepaalde kandidaat te steunen om zijn eigen herverkiezing zeker te stellen, of omdat er belangrijke industriële contracten voor zijn staat op het spel staan. In zo'n geval worden de gedelegeerden geïnspireerd hoe zij moeten stemmen. Een andere techniek is de zo genaamde „favoriete zoon"-methode, waarbij de gouverneur zichzelf beschik baar wil houden zonder een du'deliike voorkeur voor een van de presidentiële kandidaten aan de dag te leggen. Hij wil, bijvoorbeeld, de kat uit de boom kijken. Of hij hoopt kandidaat gesteld te worden voor het vice-presidentschap. Bij deze methode brengen de afgevaardigden hun stem op hem uit, en hij kan dan la ter met een dramatisch gebaar deze stem men ter beschikking stellen van de kan didaat die de meeste kansen maakt voor de partijbenoeming. Omdat het een eer, een gunst, of een voordeel is aangewezen of verkozen te worden als afgevaardigde zullen weinigen hunner tegen de gewenste strategie ingaan. Bovendien hebben de partijbonzen nog het voordeel van de regel dat de meerder heid van stemmen geldt, dat wil zeggen, dat een delegatie als geheel een unanie me stem moet uitbrengen op de kandidaat die in de delegatie de meerderheid van stemmen kreeg („Unit Rule"). Deze regel heeft als gevolg dat de kan didaat voor het presidentschap, die over de beste connecties beschikt met de loka le partijbonzen, zich vrijwel zeker kan achten van zijn benoeming op het partij congres, zonder dat de stem van de be volking van de staat zelf er iets toe of af heeft gedaan. Dit is dit iaar het geval geweest met vice-president Hubert Hum phrey die, zonder aan een van de voorver kiezingen te hebben deelgenomen zi^h van meet af aan toelegde op het benaderen en overreden van de partijleiders in diver se staten. Tegelijkertijd tonen bijna alle uitsla gen van publieke opiniepeilingen aan dat senator McCarthy, die om zijn onortho doxe methode niet geliefd is bij de bonzen in eeen groot aantal van die zelfde sta ten door de bevolking boven Humprev ge prefereerd wordt. McCarthy heeft dan ook voorgesteld af stand te doen van het principe van meer derheid van stemmen en onlangs heeft Humphrey zich daar ook nog achter ge schaard. Waar het, in tegenstelling tot de the orie, bij de partijcongressen op neer komt, is dat het bijeenkomsten zijn van partijbonzen en politici en geen samen komsten waarbij de bevolking uitmaakt, wie de partij kandidatuur voor het presi dentschap verwerft. Onthullend is in dit verband dat de uitgebreide delegatie (1333 totaal bij de Republikeinen, 3099 bij de Democraten) nauwelijks een doorsnee vormen van het Amerikaanse volk. De armen, negers, onderontwikkelden, de jongere stemgerechtigden en ook de vrouwen blijken zeer minimaal vertegen woordigd te zijn. Onder de republikeinse gedelegeerden bevinden zich bijvoorbeeld een derde van de republikeinse Congresleden, meer dan de helft van de republikeinse senatoren, en alle republikeinse gouverneurs op drie na. Even regelmatig als de weerkerende vierjaarlijkse congressen komen steeds de argumenten terug om ingrijpende wij zigingen aan te brengen in het Amerikaan se kiessysteem. Het is echter moeilijk om veranderingen aan te brengen in °en sys- orie, bij de partijcongressen op neer anderen, er belang bij hebben, dat alles bij het oude blijft. Op haar manier vestigt dit Ameri kaanse meisje de aandacht op de partijconventie van de republikeinen in Miami. v'jp V' U -<• ".Sy's 'S?/ In uw blad verscheen eind vorige maand een bericht over net conflict tus sen het hoofdbestuur Dierenbescherming Den Haag en Dierenbescherming Vlaar- dingen. Hierin stond dat Vlaardingen een aangespannen kort geding verloren had. Woordelijk stond er: de Vlaardinger afdeling moet ook de kosten van net ge ding betalen' De werkelijkheid is dat beide eisen van het hoofdbestuur werden afgewezen en dat het hoofdbestuur van de Nederland se Vereniging tot bescherming van die ren de kosten van het geding volledig moet betalen. Vlaardingen kan, als het ooit het hoofdbestuur zou beledigen tot 1.000 boete veroordeeld worden. De voorzitter van de afd. Vlaardin gen van de Nederlandse Vereni ging tot bescherming van dieren F. BOER, Vlaardingen. De ellende in „Biafra" is zo ontzettend groot, Helpt dan menslievend Nederland: spontaan, die grote nood. Offer dan snel uw goede gaven; laten wij de dood verhinderen; van uitgeputte vrouwen en kinderen; dat hij steeds verder grijpen zal; helpen wij dan, gróót van tal. Ik voorzie een zéér groot resultaat: van het spontane medeleven; van ons volk, van „Neêrlands staat" Was 't mensdom maar „geestelijk hoger", dan was het met oorlogs groot geweld, voor altijd, en voor goed gedaan. En waren de gevolgen van de oorlog: voor altijd van de baan! N. VAN DER LENDE, Haarlem Help het gezag in het algemeen eh help de politie in het bijzonder, zou ik als gepensioneerd brigadier van politie op de ze plaats willen zeggen. De politie heeft tot taak rust en orde en veiligheid te ver zekeren voor iedere burger. Wanneer wij lezen hoe burgers worden aangevallen en vrouwen worden bedreigd door jeugdige personen, dan vragen wij begrip voor de politie in de uitoefening van haar taak. Oudere politiemannen met een langdurige ervaring vragen zich af: waarom moet worden geduld dat de politie met «tenen wordt bekogeld. Vergeleken met 35 jaar geleden heeft de politie een moeilijke taak, die met grote opoffering gepaa d gaat. J. B. JONKMAN Heemstede. Reclameren valt niet mee Bij de directie PTT Mijn optimisme was een flater. Het stuk kwam toen vier beurten later. Wat wel op tijd kwam was gescheurd Zo is het mij reëel gebeurd. Zo'n antwoord is geheel onwaardig. Op z'n zachtst gezegd geheel niet aardig. Mag men dan niet meer reclameren Als er gegronde reden zijn? Wat zijn soms grote zaken a.lein. Hoewel de mogelijkheid bestaat Dat de dienst: i.e., de adressant Mijn schrijven nimmer heeft ontvangen En ergens in een „net" liet hangen. J. JANSEN. Haarlem. (Van onze correspondent) HILVERSUM Als volgende week de drukte rond de Republikeinse conventie in Miami (Florida) losbarst breekt ook voor een gedeelte van de grote NTS- organisatie een zenuwachtige periode aan. „Heet van de filmcamera" brengt zij in de komende week de door de NBC via Engeland toegespeelde filmverslagen. Vroeg in de middag worden die, voorzien van ondertiteling en/of commentaar buiten het beeld, de Nederlandse ether ingedrukt. Een geweldige krachtsinspan ning, gezien de korte tijd van prepareren die er ligt tussen het ontvangen en het uitzenden van die beelden. Dat houdt in dat het nieuws bijzonder actueel is en dat de televisie hiermee de ochtendbladen een grote slag voor is. Het is voor een kijker moeilijk zich voor te stellen hoeveel tijd het vergt om het ruwe geluid dat binnenkomt af te luisteren, te ontcijferen, op schrift te stellen, te timen en in te delen in woordgroepen die door één ondertitel in Nederlands worden omgezet. De heer Rebel, hoofd van de vertaa1,afde ling van de NTS verklaart: „Voor een minuut conversatie in een vreemde taal hebben wij een half uur tot drie kwartier nodig vóór het met onderti tels uitzendbaar is". In tegenstelling tot wat vele kijkers menen worden altijd de ondertitels tij dens de uitzending zelf in het beeld ge bracht. Ze zijn niet op de film gedrukt. Daartoe luisteren vertalers het geluid af en stellen de gesproken woorden op schrift. Groepen woorden of een aantal zinnen waarvan de betekenis (niet de letterlijke vertaling) in een Nederland se zin is om te zetten en precies op het beeld past, worden tussen rode stre pen geschikt. Bovendien staat de duur van zo'n groep zinnen of woorden er in seconden bij aangegeven. Dat is voor het gemak van de titel- regisseur, die tijdens de uitzending aan de hand van het script de tijdstippen bepaalt waarop de vertaling in beeld moet en voor hoelang. Om er voor te zorgen dat de ondertitel in beeld komt juist op het moment dat de betreffen de spreker het eerste woord van die vertaling spreekt, is nauwkeurige „ti ming" en „feeling" van de titelregis- seur, wat pas na langere ervaring wordt verkregen, en een hechte samen werking tussen titelregisseur en tech nicus vereist. Die laatste zorgt ervoor dat op aan wijzing van de titelregisseur de ge vraagde ondertitel in het beeld komt. De titels staan gedrukt op kaarten, waarvan de tekst in het beeld wordt geprojecteerd. Nadat de vertalers hun script aan de titelregisseur hebben overgegeven, gaat deze de zaak repe teren, terwijl typistes een afschrift krijgen en de kaarten typen. Deze procedure vergt veel tijd. Daar om is het des te opmerkelijker dat de NTS volgende week de NBC-samen- vattingen met ondertitel gaat uitzenden anderhalf uur nadat de beelden zijn binnengekomen. Voor zo'n uitzending van een half uur staat in normale om standigheden een kleine vijftien uur! De uitzendingen staan genoteerd voor 5, 6, 7. 8 en 9 apgustus, 's middags van een uur tot half twee. Het betreft ma teriaal dat de vorige avond is opgeno men, onmiddellijk door de NBC is ver werkt tot een samenvatting en via En geland naar Bussum wordt gezonden. Men bedenke, dat wanneer het in de Verenigde Staten middernacht is, onze klok al vijf uur in de ochtend wijst Aan de andere kant heeft zij door haar gunstig tijdstip van uitzending tussen de middag al een groot kijkers publiek bereikt voor de middagbladen uitkomen. Het hoogtepunt van de Re publikeinse Conventie ligt op donder dagavond, wanneer (vermoedelijk) Ni xon zijn toespraak zal houden. Een sa menvatting daarvan zal vrijdag uit gezonden worden. Deze uitzending zal de NTS de mees te zorgen baren, want dan gaat het om bijna een half uur aan een stuk door monoloog ondertitelen. De voor gaande uitzendingen bestaan uit beel den zonder woord, commentaar bui ten het beeld en zuivere ondertiteling. De ondertiteling vergt de meeste tijd. Daarom vreest de vertaalafdeling 'van de NTS dat in de uitzending van die vrijdag niet het volle half uur van titels voorzien kan worden. Vermoede lijk wordt later in het programma commentaar buiten het beeld gegeven. Ook wordt de mogelijkheid overwo gen tot het tijdstip van uitzpnden zo veel mogelijk te vertalen en door te gaan terwijl de uitzending van het ver taalde gedeelte al begonnen is. Voor de avondprogramma's is er evenwel meer tijd beschikbaar: die zullen er dus iets verzorgder uit gaan zien. Als het experiment slaagt, wordt voor de uitzending van de Democra tische Conventie (26 tot 30 augustus) dezelfde werkwijze gevolgd. Overzicht van de tijden en data van uitzending: 5 augustus: Openingsceremonie van 22.20 tot 23.45 op Nederland 1. 6 augustus: van 13.00-13.30 Nederland 1, van 21.10-21.30, Nederland 2. 7 augustus: van 13.00-13.30, Nederland 1, van 22.50-23.10, Nederland 1. 8 augustus: van 13.00-13.30, Nederland 1. Eventueel 's avonds nog in „Ach ter het Nieuws" of „Brandpunt". 9 augustus: van 13.00-13.30, Neder land 1. Ik ben een gepensioneerde, 73 jaar oud, met een minimaal KNIL-pensioen plus AOW. Ik heb een hulpbehoevende vrouw, die zeer moeilijk lopen kan en voor wie ik regelmatig versterkende middelen moet aanschaffen. Voor mijn vrouw had ik destijds in Indonesië in 1940 van het moeizaam ge spaarde geld twee huizen in Soerabaja gekocht als belegging voor onze oude dag. Het was dus nóg onder onze eigen Ne derlandse regering. De schadeclaim van deze twee huizen is door het ministerie van Buitenlandse Zaken vastgesteld op ƒ21.500. Van deze claim heb ik tot nu toe 10 percent of 2200 ontvangen wat mijns inziens zeer miniem is. Mijn vraag is nu: Waarom geeft onze regering aan de Indonesische regering, die onze huizen heeft geroofd, honder den miljoenen guldens cadeau, terwijl de eigen gedupeerde landgenoten met een geringe vergoeding worden afgescheept? Het is mij volkomen een raadsel! Binnenkort komt deze kwestie in het parlement in behandeling en ik hoop dat nu dan eens eindelijk aan de gedupeer den een behoorlijke schadeloosstelling wordt toegekend. D. V DE LOSSANTOS PAROLA, Haarlem. Moet ik nu vrolijk zijn en zingen en zorgeloos door het leven gaan zwijgen over alle dingen, net doen of ze niet bestaan? Ik voel mij schuldbewust te weten het grote lijden om mij heen ik kan dat lijden niet vergeten helaas; ik leef toch niet alléén. Er is één volk; er is één aarde en allen zijn gelijk aan Hem Heeft een mensenleven dan geen waarde? 'k verhef als enkeling mijn stem. Als ik als enkeling kon spreken; en werd verhoord voor slechts één keer, dan zou 'k de Heiland willen smeken geef een hongerend volk de vrede weer. A. VAN KLEEF, Haarlem ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaart 150, telefoon 10745*, ijmuiden In Uw blad van 29 juli jongstleden las ik het bericht, dat de leider van de Rooms-katholieke kerk de contraceptie veroordeelt, omdat dit zou indruisen tegen de natuurlijke gang van zaken. Nu kan het inderdaad verdedigd wor den, dat de contraceptie „onnatuurlijk" is. We zouden misschien ook kunnen zeggen, dat de contraceptie niet behoort tot dat gene wat onafscheidelijk met het oor spronkelijke mens-zijn verbonden is. Wanneer nu het gebruiken van voor- behoedmsiddelen beschouwd wordt als behorende tot het niet-natuurlijke, dan zou men zich kunnen afvragen wat nog in deze tijd onder het natuurlijke, zo men wil oorspronkelijke, verstaan kan en mag worden. Men zou zich zelfs kunnen afvragen of de mens op zichzelf nog wel geheel een „natuurlijk produkt" is, immers door de beschaving is b.v. een groot deel van het menselijke weerstandsvermogen achteruit gegaan. Indien men nu de natuur steeds haar gang liet gaan, dan zou dit per vrouw zoveel zwangerschappen en geboorten be tekenen, dat de weerstand en het regene ratievermogen van het voruwelijk organis me, dat door de beschaving sterk achter uit is gegaan, niet tegen de eisen van de natuur zou zijn opgewassen. Dan zouden de contraceptiva uitkomst kunnen bieden. In de encycliek wordt gesproken van periodieke onthouding. Nu doet zich een tegenstelling voor: terwijl de opstellers van de encycliek aan de ene kant aan de „natuurlijkheid" prioriteit verlenen het verbieden van contraceptiva gooien ze aan de andere kant de knuppel in het „onnatuurlijke" hoenderhok: men be- diene zich van de periodieke onthouding? Is dat natuurlijk of onnatuurlijk? De sexuele omgang moet gegrondvest zijn op spontaniteit. Het moet niet verlo pen volgens een bepaald schema. Het is ten enenmale onjuist te verklaren, dat de sexualiteit on een hertaalde gereguleerde wijze beleefd dient te worden, althans op een schematische wijze. Wanneer we bij de sexualiteit niet werken volgens een be paald plan, dan naderen we de natuurlijk heid, de oorspronkelijkheid, waarin geen plaats is voor periodieke onthouding, daar die juist indruist tegen de natuurlijkheid. Zo is er in deze encycliek sprake van een „dualistische moraal": enerzijds wil men de „natuurlijkheid" bevorderen: het yerbod van de contraceptiva, anderzijds wendt men zich van dp natuurlijkheid af: de periodieke onthouding. J. ANTONISSE, Haarlem. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur P. J. Hauer, Genestetlaan 4 Driehuis, tel. 14203; J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 14954; P Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, tel. 14507. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waarne men. Tandartsen voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: F. Milatz. Kennemerlaan 2a, IJmuiden, tel. 02550-15616. Wijkverpleging Het Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster C. J. Overzet, Rosenhagenstr. 36, Haarlem; Wit-Gele-Kruis zuster W. Zethof, Bonai- Van der Meulen. Kanaaldijk 229, IJmui den, tel. 02550-14378; voor Driehuis en Santpoort zuster G. Kolkman, Delftlaan 439, Haarlem-Noord, tel. 023-62044. Wit-Gele-Kruis: zuster W. Zethof. Bonai restraat 24, Santpoort, tel. 02560-6531. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. P. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal, telefoon 023-51555. SANTPOORT. Arts: A. E. Hirschfeld, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 02560-8410. Apotheek Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, telefoon 02510-23340 (van zaterdag 12 tot zondag 9 uur); M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Bever wijk, tel. 02510-23553 (zondag van 9 tot 24 uur); G. J. Vos, Arendsweg 124, Be verwijk, tel. 02510-23586 (zaterdag en zondag). Apotheek: Voor zaterdag, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 2 augustus tot vrijdag 9 augustus, Apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, Be verwijk, tel. 02510-23820. Dierenarts: zie IJmuiden. Tandarts zie IJmuiden. ADVERTENTIE WIA'MUIAA'UMVMMUUMWlAAA'WUUUWl'IA'l'IAAAAAAAAAIMWUIAAIIAAAIUIA<IIIIUMMW»AIIAAAA<WtAAAAAAAAIlAAA*«AAIUIAAIVMWV*AAA^^ I ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon Dameskapsalon HEEMSKERK Artsen: C. J. Nielen, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 02510-32475 (van zaterdag 10 tot zondag 9 uur); J. C. A. Bakker, Bachstraat 1, Heemskerk, tel. 02510-32484 (van zondag 9 tot 24 uur). Wit Gele- en Groene Kruis: Zr. Ruiter, Diepenbrockstraat 102, Heemskerk, tel. 02510-32644. Dierenarts: zie IJmuiden. Tandartsen: zie IJmuiden. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Alkmaarseweg 22-24 - Beverwijk teilefoon 0 2510-2 48 96 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING BEVALLEN: W. M. van der Graaff- Offerman, d., Lange Nieuwstraat 2, IJ muiden; G. A. H. Philippovan der Gragt, d., IJmuiderstraatweg 143, IJmuiden; C. J. Uytendaal-van der Meij, z„ Rijksweg 170. Santpoort; H. Oudendijk-Zomerdijk, z., Roemer Visscherstraat 191, Haarlem; A. G. M. Rutte-Stam, z., Boterdijkweg 1, Santpoort; A. van der Zwan-van der Plas, z„ De Noostraat 96, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. G. Peters, Popel straat 16, IJmuiden (oost) en I. Kok, Vel- serduinweg 135, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Velserduinweg 135: F. J. Oosterbaan, Lad derbeekstraat 116, Velsen (noord), en I. Voogd, De Ruijterstraat 67, IJmuiden, t.a. Velsen (noord), Guldenwagenplantsoen 24; F. Veenemans. Willem de Zwijgerlaan 31, Santpoort, en M. E. Stoffer, Dijkzicht- laan 2, Santpoort, t.a. Santpoort, Willem de Zwijgerlaan 31; J. J. Smink, Theems- plein 19, Haarlem, en A. de Vries, Rijks weg 333, Santpoort; G. W. Koekenbier, Bonekampstraat 9. IJmuiden, en J. Koe- lemeij, Kastanjestraat 38, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kastanjestraat 38; J. Strating, Lindenstraat 8, IJmuiden (oost), en F. Scheffer, Dolfijnstraat 196, IJmuiden; K. Kioschis, Groeneweg 72, IJmuiden, en L. M. van Beelen. Groeneweg 72. IJmuiden. GEHUWD: N. F. X. Broers en C. G. M. van Warmerdam. Putselaan 13B, Rotter dam; J. van der Hert en M. Schaapman, Ooievaarstraat 71, Den Helder; C. J. Blok ker en M. C. C. van Egmond, Geelvinck- straat 100, Velsen (noord); D. Bakker en A. L. A. Uriot, Mijnbouwplein 1, Delft; W. D. Venema en M. van Ombergen, Eiken straat 13, IJmuiden; L. C. Schaap en D. Lodenstein, Vechtstraat 17, IJmuiden. OVERLEDEN: C. Spruit, 90 j„ weduw naar van M. van der Wagt, Esdoornstraat 33, IJmuiden; B. Swibben, 14 j., Sieraad straat 18, IJmuiden; P. van Veen, 67 j., echtgenoot van A. v. Metselaar, Ceder straat 43, IJmuiden; J. L. Ranft, 87 j., we duwe van G Vellinga, Tussenbeeksweg 69, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13