Duyndams toorn over niet-opname in wegploeg kostte Bongers de titel 1 Coby Sikkens bracht broodnodig succes voor Rob Kerkhoven FEDOR DEN HERTOG won ook achtervolgerstitel WERELDKAMPIOEN DER AMATEURS ONDERSCHATTE ZIJN TEGENSTANDER O VVO kan het leider Haarlem Nicols bijzonder lastig maken Schitterende tijd van Loevesijn op de 1 km Schandelijke inleiding van toernooi Verhagen bewees zijn grote klasse DE WIT OOK BIJ PROFS KAMPIOEN Kampioenen Okker versloeg Castigliano ZICH VOORBEREIDEND ALS NATUURMENS CIJFERS V7 RIJ DAG 2 AUGUSTUS 19 68 15 Schandaal •fr Armoede De Wit "fr Twee verslagenet Te laat "fr Nieuwkamp Nijdam zegevierde in Ronde van Essen (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Gerd Bongers, vorig jaar wereldkampioen achtervol ging, kreeg de zwaarste tik tot nu toe als wielrenner te incasseren in de finale van het Nederlands kampioenschap poursuite voor profs. En die tik werd hem op deskundige en zeer verrassende wijze toegediend door de twintigjarige Leo Duyndam. Het talent uit het Westland fonkelde in al zijn pracht op de Amsterdamse piste. De sporteommissie van de KNWU was onwetend de accu geweest, die hem tot het uiterste opgeladen had. Ploegleider Piet Liebregts aan het woord: „Ze (de KNWLT) hadden ons toegezegd, dat Duyndam, nu hij niet naar de Tour kon. als compensatie naar de wereldwegkampioenschappen in Italië zou worden uitgezonden. En wat gebeurde er? Hij zat niet bij de selectie. Leo belde me maandag op: ik ben er niet bij. Toen heb ik tegen hem gezegd: als jij de grote Duyndam bent, die je pretendeert te zijn, moet je dat nu waar maken als achter volgingskampioen". En Duyndam trok naar Amsterdam en trainde. Hij sliep de laatste dag bij wegsprinter Koel. waar men gisteravond laat twee kampioenen kon bejubelen: Koel bij de sprint en Duyndam dus als achter volger. Duyndam was een zielsgelukkig mens. Hij had zich van dit seizoen tot nu toe meer voorgesteld. Het lukte niet door pech. Tot gisteren. Met Liebregts had hij vijf pieken als richtpunt genomen: het na tionale wegkampioenschap, de achtervol ging, de wereldkampioenschappen, Parijs- Tours en de ronde van Lombardije. Een piek is bereikt. Tot genoegen van Smiths natuurlijk, dat nu twee wegkampioenen (Dolman en de Belg Steevens) en twee poursuite-titels heeft (Duyndam en weer Steevens). De finale Bongers-Duyndam heeft het achtervolgingstoernooi voor profs wel ge red. een toernooi, dat een schandelijke aanloop had gekend. Bongers en Duyn dam gaven elkaar niets toe. Duyndam «tartte snel, Bongers kwam terug, nam een minieme voorsprong, maar de laat ste snelle ronde van de op de lippen bij tende Duyndam gaf de doorslag. Het ver schil was maar viertiende sec. Een bit tere teleurstelling voor de huilende Bon gers, die de tegenstand onderschat had en maar drie keer op de baan getraind had. De prachtige finale had een slecht voor spel. Daar was allereerst het opgeven van Eef Dolman na de plaatsingsrit. Dol man verloor kansloos. Hij werd ingelopen door Bongers. Dat was op zich natuur lijk geen schande. Men kan moeilijk van een coureur, die de Tour heeft gereden en zich vervolgens volledig op het weg kampioenschap concentreert, verwachten, dat hij daarna, zo van de weg, op de baan een goede prestatie zou leveren. Dolman had veel liever niet gestart, maar hij had zich moreel gebonden door een belofte, vlak na de Tour aan de KNWU gedaan. En dus kwam hij. Maar hij wist van te voren (de KNWU had hem de belofte nooit mogen aftroggelen) dat hij het niet ver zou brengen; anders nog: hij wist dat hij 's avonds in België een wegkoers moest rijden. Dolman (tijd over de 5 km 6.47.1) stapte dus naar de jury, vertelde dat hij hoofdpijn had. de be nen niet rond kon krijgen en dat hij de coup de pédale niet had. De wedstrijd leiding gaf hem toestemming te vertrek ken. waardoor Schuuring verplicht werd in de kwartfinales alleen te rijden, met de konsekwenties daarvan. Want die kwartfinales werden de onwaardigste ver toning, die op wielergebied heeft plaats gevonden. Vianen reed voluit tegen Cor- nelisse („welk verzet is gebruikelijk?" vroeg de Amsterdammer tenminste voor het begin van de wedstrijden aan Gerard Koel, daarmee de slapheid en ondeskun digheid van het merendeel der achtervol gers karakteriserend). Daarna kwam de rit Bongers-Paul. De Hagenaar, die de slechtste tijd had ge maakt, vertrok denkend aan het sprint kampioenschap later op de dag alsof hij een dagje uit was. Hij draaide de be- MUIDEN. Op het IJsselmeer bij Mui den is gisteren een begin gemaakt met de internationale Holland week II. De weers omstandigheden waren voor de zeilers niet zo gunstig. Bij de eerste start laat in de ochtend stond er nauwelijks voldoende wind om de schepen met voldoende snel heid te laten vertrekken. Een goede wed- strijdbaan was bij deze zwakke wind haast niet af te bakenen. Ook voor de zeilers was het in vele gevallen een gokspel. Hoe wel vele favorieten onmiddellijk al tot goede prestaties kwamen. In de Flying Dutchman klasse bewees Ben Verhagen zijn grote klasse hoewel de Duitser Fischer het hem bijzonder lastig maakte en in de eerste rakken op kop voer. De Mexico- reserve Fred Imhoff kwam opnieuw niet tot opvallende prestaties. Hij eindigde dit keer op de zevende plaats. Heike Blok de winnaar van de Holland week I. finish te achter Verhagen op de tweede plaats. In de Olympische Drakenklasse ontbreekt Cor Groot die momenteel deelneemt aan de open Duitse kampioenschappen. Jan Bier ging donderdag als eerste over de lijn, op de tweede plaats gevolgd door Warners. In de Olympische Finjollen-klas- se toonde Frits Beck zich de beste licht- weerspecialist. Door de schaarse vlaagjes met veel vakmanschap op te zoeken be reikte hij vrij spoedig de eerste plaats en stond deze niet meer af. Mexico-kandidaat Boudewijn Binkhorst eindigde op de zesde plaats. TRAVEMÜNDE. Cor Groot is gister in de vierde race voor het internatio nale Westduitse zeilkampioenschap in de Drakenklasse, dat op de Oostzee voor Travemünde wordt gehouden, op de zeven de plaats geëindigd. Hij bezet in het al gemeen klassement de achtste plaats. De race werd gewonnen door de Westduitser Biek. Zijn landgenoot Oldendorff behield de leiding in het algemeen klassement. nen amper rond en Bongers had hem dan ook na 1500 meter ingehaald. Een aan fluiting natuurlijk. Bongers remde af en wilde stoppen. De speaker riep in paniek: doorrijden. Er werd wel doorgereden, maar vraag niet hoe: freewheelend. Bon gers had een tijd van 7.31 (ter vergelij king: de beste tijd ooit op de stadionbaan gemaakt door Rivière was 6.09.). Deze rit had tot resultaat, dat Duyn dam tegen de Haarlemse veteraan Henk Kiekens er alleen maar voor zorgde niet te hard te rijden, maar Kiekens in de laatste ronde wel in te halen. Tijd: 6.43,5. Bleef alleen Schuuring over. Hij peda- leerde in een negatieve recordtijd, han den op het stuur, rond: 8.35,8. Men kon het Schuuring niet kwalijk nemen, maar het was ronduit een schande natuurlijk. Van belang werd nu, wat er beslist zou worden: de snelste tijd aanhouden voor de plaatsing, waardoor Bongers di rect al tegen Duyndam zou moeten rij den of het feit van het inhalen laten pre valeren. Na fiks beraad binnenskamers haalde men de volgende oplossing uit de ideeënbus: het inhalen prevaleerde, maar daarnaast gold ook de tijdvolgorde. Duyn dam werd daardoor als nummer één ge plaatst tegen Schuuring (slechtste tijd), die de handicap had, dat hij niemand had kunnen inhalen, waardoor hij dus door het verdwijnen van Dolman „in het pak" ge daan was. Bongers kwam tegen Vianen in de baan. Schuuring en Vianen dienden nog wel een protest in, maar dat werd afgewezen. In de halve finale bleken Bon gers en Duyndam te sterk voor Vianen en Schuuring. Het sprintkampioenschap bij de profs was dat van de armoede. Frans Mahn had het nu wel goed gevonden en liet de jongeren de titel. Maar er waren geen jongeren of men moet er de 26-jarige Koel toe rekenen. Gerard Koel, tot nu toe in allerlei titelgevechten 8 keer 2e of 3e, veroverde de titel „op één been". Le Grand in de halve finale en Marinus in de finale konden hem geen duimbreed in te weg leggen. Piet de Wit uit Wormer, voor wie alle amateurs, waar ook ter wereld, hadden moeten buigen, toonde zich nu in zijn eerste profjaar ook de sterkste in Ne derland in deze categorie. De oude garde Oudkerk-v.d. Lans hadden hem zware te genstand voorspeld, maar het moest bij woorden blijven. Zodra Koch met De Wit op het cement was domineerde de Zaan kanten Vanaf de vijfde positie rukte hij snel op naar de tweede achter Van Kam pen. Van der Lans volgde De Wit, toen deze naar de kop stoof. Oudkerk raakte drie keer los onder dit geweld. Bovendien „versleet" hij drie motoren (hij had de pech, dat twee motoren defect raakten. Alleen v.d. Lans kon in de buurt van De Wit blijven, maar was bepaald geen bedreiging. En daarmee had Caballero zijn tweede titel binnen. Hans Rombouts Amateurs Tijdrit 1 km: 1. Loevesijn 1.09.83, 2. Koopman 1.11.35, 3. Balk 1.11.50. Achtervolging: 1. Den Hertog 5.03.9, 2. Van der Ruit 5.11.2, 3. Zoetemelk 5.05.8. 50 km: 1. Nieuwkamp, 2. H. Jansen, 3. Stam. Profs Achtervolging: 1. Duyndam 6.22.8, 2. Bongers 6.23.3, 3. Schuuring. Sprint: 1. Koel, 2. Marinus, 3. Paul. Stayers: 1. De Wit, 2. v. d. Lans, 3. Oudkerk op 2 ronden. MUENCHEN. Tom Okker, eerste ge plaatst, heeft woensdag zijn partij uit de tweede ronde van het herenenkelspel van de internationale tenniskampioenschap pen van Beieren, die in Miinchen worden gehouden, tegen de Italiaan Castigliano met 6-1 6-2 gewonnen. Een verrassing was de nederlaag van de Zuidafrikaan R. Maud, die het internationale toernooi in Hilversum won, tegen de Westduitser Jürgen Fassbender: 3-6 4-6. Ada Bakker verloor in de tweede ronde van het da mesenkelspel met 0-6 4-6 van de Ameri kaanse Julie Heldman. De Chileen Jaime Pinto Bravo moest zijn partij tegen de Fransman Loizeau gewonnen geven we gens een gebroken vinger. Astrid Suur- beek leed een nederlaag met 4-6 1-6 te gen de Zuidafrikaanse Esme Emanuel. UTRECHT. De derde dag van de Nederlandse zwemkampioenschappen in Den Hommel heeft het succesje gebracht, dat bondscoach Rob Kerkhoven broodno dig had. De 22-jarige Groningse zwemster Coby Sikkens dook op de 200 m rugslag onder de voor zichzelf opgestelde limiet van 2.30 en stelde met een nieuwe Ne derlandse recordtijd van 2.29.7 ondubbel zinnig haar Mexico-kandidatuur. Ada Kok, de onverwoestbaarheid in persoon, even buiten beschouwing gelaten was er eindelijk een deelneemster aan de zes- weekse voorjaarstrip, die zich bij de na tionale kampioenschappen waar maakte. Voor Kerkhoven werd de situatie prompt een stuk zonniger, temeer daar Ada Kok deed wat er deze donderdag van haar verwacht werd (1.05.5 op de 100 m vlin derslag) en Bob Schoutsen de handicap van een gemist keerpunt bekwaam over won. De Dolfijnzwemmer draaide zich om tikte alsnog aan en begon een indruk wekkende achtervolging, die hem zijn eerste titel bij de Senioren bracht. Zijn tijd was 2.15.4. AMSTERDAM Ook de greep naar het achtervolgingskampioen schap van Nederland door Fedor den Hertog is gehikt. Opnieuw kon Den Hertog vijf dagen na de coupe in Beek een roodwitblauwe trui aan trekken. Op overtuigende wijze ver sloeg Den Hertog Frans van der Ruit in een tijd van 5.03.9 (Van der Ruit kwam uit op 5.11.2). Er was nog een sterke amateurkampioen te huldigen. Dat was Leijn Loevesijn, die de 1 km tijdrit aflegde in de opzienbarende tijd van 1.09.83. Verder was er dan nog de 50 km-titel voor amateurs voor Henk Nieuwkamp uit Borne. Fedor den Hertog heeft zich op een uiterst merkwaardige wijze voorbereid op de beide kampioenschappen. Hij heeft veertien dagen buiten geslapen op het bal kon van zijn Amstel-ploegbaas Herman Krott. Het idee om ook 's nachts frisse lucht op te doen werd toevallig geboren. Er kwamen twee Tsjechische gasten bij de familie Krott op bezoek. Er waren geen slaapplaatsen Voldoende en Fedor stelde voor dat hij op een veldbed zou gaan slapen. Het beviel hem zo goed, (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Na een onderbreking van twee weken gaan de honkballers hun com petitie hervatten. In de hoofdklasse wor den vier enkele wedstrijden gespeeld en alle ontmoetingen zijn van groot belang. Zaterdagmiddag ontvangt HCK HCAW, terwijl staartclub Schoten op bezoek gaat bij ABC. Zondagmiddag ontvangt Haar lem Nicols O VVO, terwijl landskampioen Sparta op bezoek gaat bij Storks. In de eerste klasse B staat Terrasvogels-HHC op het programma, terwijl Onze Gezel len op bezoek gaat bij Tilburg. In de hoofdklasse-competitie is de be slissing inzake het kampioenschap nog niet gevallen, al heeft Haarlem Nicols prachtige kansen om landskampioen Spar ta te onttronen. De Rotterdammers heb ben hun kansen echter nog in eigen hand. Voor de twee kampioenskandidaten staan lastige wedstrijden te wachten. Haarlem Nicols krijgt bezoek van OVVO dat eer der in het seizoen tweemaal duidelijk ge klopt werd door de mannen van coach Ben Tromp. OVVO herstelde zich echter en versloeg Sparta driemaal' Het wordt dus oppassen voor de Nicols. Sparta gaat op bezoek bij het wisselvallige Storks en dat betekent een lastige middag voor de Rotterdammers. HCK heeft nog een paar punten nodig om de goede start in dit seizoen te onderstrepen en het verblijf in de hoofdklasse met een jaar te kunnen verlengen. De thuiswedstrijd tegen HCAW is daarom bijzonder belangrijk. Schoten bezit pas vier punten en deze werden al le behaald op ABC. Misschien geeft deze wetenschap Schoten moed, maar de ABC- ers starten als favoriet- In de eerste klasse B zijn de Haarlem se vertegenwoordigers uitgeschakeld voor het kampioenschap. Terrasvogels en HHC zijn praktisch veilig, terwijl Onze Gezel len nog volop in de zorgen zit. De uit wedstrijd tegen Tilburg biedt de ploeg van Molleman weinig perspectieven Ter rasvogels-HHC kan de thuisclub weer eens een zege opleveren. dat hij buiten bleef slapen als een na tuurmens. En ook overdag was Fedor buiten te vinden. Dinsdag nog maakte hij wegtraining van 180 km. Die voorbereiding vond geen genade in de ogen van baancoach Derksen, die na de huldiging van Den Hertog bijna ru zie kreeg met Krott. Derksen mopperde, dat Den Hertog veel sneller had gekund dan de 5.03,9 van nu. Hij zou veel snel ler moeten vertrekken, volgens Derksen. Krott, die Den Hertog als een zoon in huis heeft, werd kwaad. „Wat weet jij van Fedor den Hertog af. Hij heeft nog last van de keel, als hij snel start." Fe dor zelf voelt er wel voor eerst in Mexico te achtervolgen en een paar dagen later in het wegkampioenschap te starten. Hoe dan ook: het touwtrekken om Den Her tog (op de baan of op de weg of beide) is in volle hevigheid begonnen. Er waren twee grote verslagenen na de 1 km tijdrit: allereerst Klaas Balk en vervolgens Wim Koopmans. Voor dit twee tal was deze slopende, korte tijdrit, die gelijk staat aan één lange spurt, de sleu tel naar Mexico. Balk had drie nachten niet geslapen. Hij. tot voor enkele maan den nog de zekere man voor Mexico, had de vorm volkomen verloren. De laatste week zat er weer perspectief in, maar op de sprint bracht hij het niet verder dan de derde plaats. In de tijdrit, waarop hij vorig jaar kampioen was, zou het dan moeten gebeuren. Dat gold ook voor Wim Koopman, de verstoten lieveling van vo rig jaar. Ook Koopman maakte moeilijke dagen door, denkend aan de grote explo sie, die komen moest. Balk verscheen te laat aan de start en kreeg daarvoor 10 boete. Die 10 had hij graag over gehad voor de titel En het leek er op, dat hij zou slagen. Na dat de onbekende Peter van Doorn uit het Brabantse Berlicum met zijn 1.12,23 voor een grote verrassing had gezorgd en de Surinaamse kampioen Gerard Brunings met 1.13,26 zij illusie op een plaats in de Koninkrijksploeg had verspeeld, raasde Klaas Balk de afstand af in 1.11,50 de snelste tijd. Maar onmiddel lijk daarna boog hij mismoedig het hoofd, want Koopman perste als het ware alle opgekropte narigheid van de laatste maanden uit zijn kleine body. Op 1.11,35 bleven de klokken staan. Toch dus Mexi co voor de Rotterdammer? Toen Leyn Loevesijn op de baan was wist hij het al. Hij keek niet meer. Het was dan ook formidabel wat Leijn Loevesijn, tweede bij de sprint presteerde. In schit terend hoog tempo vloog hij over de piste: 1.09,83. een supertijd, die dicht bij de prestatie kwam, die de Deen Fred- borg vorig jaar in Amsterdam de wereld titel had opgeleverd. Het was de snelste tijd ooit door een Nederlandse amateur gemaakt. De beste tijd van Loevesijn tot nu toe was 1.10,40, in het Russische Tula gemaakt onder betere weersomstandighe den. Klaas Balk,^ dé poulain van Derksen, heeft nu nog één klein kansje voor Mexi co. Als er een achtervolgingsploeg uitge zonden wordt zal hij er waarschijnlijk wel bij zijn, maar de samenstelling van een kansrijke Olympische formatie lijkt een zeer moeilijke zaak. Voor Koopman is er definitief een streep door de illusies gegeven. Henk Nieuwkamp werd de opvolger van Cees Stam als 50 km-kampioen. Na al in het begin zeer actief geweest te zijn, zoals ook Gerrie Bruin en Tino Tabak, haalde hij in de laatste ronde eerst Jos Dekker terug, bleef daarna in goede po sitie zitten en won vervolgens de spurt van de kopgroep van tien man, die al vrij snel een ronde voorsprong had ver overd. Harry Jansen werd tweede, Cees Stam derde. Hans Rombouts ANTWERPEN. Henk Nijdam heeft in Essen bij Antwerpen 'n internationale wielerwedstrijd voor professionals ge wonnen. Hij legde de 78 km af in 1 uur 50 min. De Belg Willy Vekemans werd tweede en de Nederlander Wim Schepers derde in dezelfde tijd als de winnaar. Harm Ottenbros werd zevende met een achterstand van 1.45. Is met het rugslagsucces van Coby Sik kens de waarde van de Oosteuropese trip komen vast te staan? Allerminst. De Gro ningse secretaresse op het bureau voor lichamelijke opvoeding, die de afgelopen drie jaar in totaal negen maanden onbe taald verlof aan haar hobby besteedde, was deelneemster aan de voorolympische wedstrijden in Mexico. Na de noodzake lijke herstelperiode kwamen de winterse selectiewedstrijden voor haar te vroeg. Onvoldoende getraind reisde zij met de ploeg mee en bleef dan ook duidelijk in de schaduw van Bep Weeteling en Cobi Buter. Waarschijnlijk kwam daardoor bij haar het herstel vroeger dan bij de overi gen. Inmiddels selecteerde Kerkhoven voor zijn Olympische selectie wel Bep Weeteling en Cobi Buter, maar niet Coby Sikkens. „Dat heeft me een flinke klap gegeven. Er is een tijd geweest, dat ik me afvroeg: waar doe je het voor?" In de vertrouwde omgeving van de Groningse Papiermolen en met hulp van trainer Jan van der Tuin kwam Coby Sikkens de klap snel te boven. Ze trainde in de vroege morgen- en late avonduren, haalde als het kon de verzuimde kantooruren in en prepareerde zich voor de revanche. De eerste kans kwam in Leiden, waar ze de 100 en 200 m rugslag won. Op het eerste onderdeel was ze ingeschreven met de kwalificatie: buiten mededinging. Voor Mexico kan die toevoeging achterwege blijven Met 2.29.7 achter haar naam is Coby Sikkens, die reeds in 1966 de finale van de Europese kampioenschappen be reikte, van volwaardig Olympisch gehalte. Op de wereldranglijst van dit jaar prijkt ze op de zesde plaats. Bep Weeteling, die met 2.31.4 als tweede aantikte, staat ne gende. De Olympische perspectieven voor Dick Langerhorst werden daarentegen weer wat onduidelijker. De Hagenaar verover de zijn dagelijkse titel: ditmaal op de 100 m vlinderslag, maar weer schoot hij ten opzichte van het wereldzwemmen te kort. Zijn 1.01.5 vermindert ook in aanzienlijke mate de kans op uitzending van een 4 x 100 m wisselslagploeg. Langerhorst heeft zijn kansen niet meer in eigen hand. Hij is afhankelijk van hetgeen anderen van daag presteren op de 200 m vrije slag. Johan Schans is weer zover opgeknapt, dat hij zal starten. Aad Oudt en Elt Drenth maken de indruk redelijk in vorm te zijn. Roger van Hamburg zwemt in het nummer onder de zestien. Men moest er overigens aan wennen, dat deze donder dagavond de huldigingsceremonieën ver liepen zonder dat Van Hamburg op het podium stond. Eenmaal stond hij al voor de drie betonnen blokken, waar twee jaar geleden de Europese kampioenen werden geëerd, toen de speaker hem terugriep. Op het laatste moment was doorgege ven dat de VZC-zwemmer op de 200 m schoolslag jongens was gediskwalificeerd wegens te lang onder water blijven. Op de 100 m vlinderslag jongens onder 18 eindigde hij met 1.06.5 als vierde. Arnold Rood vestigde met 1.03.9 een nieuw aspi rantenrecord. Hetzelfde deed Irene Aarens met 2.36.4 op de 200 m rugslag en I. Schaaphok met 1.11.2 op de 100 m vlinderslag. Irene Aarens is een pupil van Wim Geurtsen, de trainer van HPC, die weer opvallend veel succes heeft bij de natio nale titelstrijd. 200 m schoolslag meisjes (onder 14 jaar) 1. Wilma van Beek (Zian) 2.59.1: 2 Ina Vording (De Kikker) 3.03.0. 200 m schoolslag jongens (onder 14 jaar) 1. Rob Spijkerman (BZZ) 2.56.2; 2. Spiik (RZV) 2.57.9. 100 m vlinderslag meisjes (onder 16 jaar 1 Inge Schaaphok (HZC) 1.11.2, nieuw as pirantenrecord. oude record 1.12.2 op naam van Toty Heukels, 27-7-'66; 2. Ellen van Rheenen (Zwemlust) 1.13.1; 3 Frike Buys (VZC) 1.14.9: 4. Petra Nicolai (DWR) 1.152 100 m vlinderslag dames 1. Ada Kok i De Futen) 1.05.5; 2. Marie Janzen (MOSA) 109 3 3. Betty Heukels (PSV) 1.10.7; 4. Hella Ren- tema (GDZ) 1.11.0; 5 Truus Kook (GDZ) 1.11.3; 6 Toos Beumer (Nereus) 1.11.6: 7 Toty Heukels (PSV 1.13.2: 8. Tine van Rheenen (Zwemlust) 1.13.6. 100 m vlinderslag jongens (onder 16 jaar) 1. Rood ('t IJ) 1.03.9. nieuw aspirantenrecord, oude record 1.04.1 van Rob Bosson. HPC, 10-7- '66; 2. Breve (De Baronie) 1.05.6; 3. Van Denderen (De Dolfijn) 1.05.9; 4 Rodger van Hamburg (VZC) 1.06.5; 5. Hans Stocker (DWR) 1.08.8 100 m vlinderslag heren 1. Langerhorst (HZPC) 1.01.5; 2 Bosson (HPC) 1.02.8; 3 Van Lint (PSV) 1.03.3. Van Liemden iHVGBi werd gediskwalificeerd 4x100 m vrije slag jongens (onder 16 jaar): 1. HPC 4.29 8; 2. VZC 4.33.3; 3 HZPC 4.38.0. 4x100 m vrije slag jongens (onder 16 jaar): 1. Zian 4.05.6. nationaal aspirantenrecord, 4.06.0 limiettijd, 2. Mosa 4.08.0: 3. PSV 4.12.4 200 m rugslag meisjes (onder 16 jaar 1. Irene Aarens (HPC) 2.36.4, nieuw aspiranten record. oude record 2.37.7 op naam van Gerda Lassooy 2-8-'67; 2. Wilma Steding (Zwemlust) 2 36.5: 3 Els Droog (De Kikker) 2.37.6. 200 m rugslag dames 1. Cobby Sikkens (GZPC) 2.29.7 nieuw Ned. record, oude re cord 2 30.4 op naam van Bep Weeteling 10-3- '68- 2. Bep Weeteling (Nereus) 2.31.4; 3 Cobi Buter (Zwemlust) 2.35.2; 4. Mia Plantinga (ZAR) 2.39 4; 5. Jose van der Putten (Mosa) 2.44.3; 6 Wies Koopmans (HPC) 2.45.9. 200 m rugslag jongens (onder 16 jaar) 1. Gielen (Excelsior) 2.19.9; 2 Weyhenke (HZPC) 2.20.7: 3. Elbertsen I De Kikker) 2.26 9: 5. Prenen (HPC) 2.32.9. 200 m rugslag neren 1. Schoutsen (De Dolfijn) 2.15.4; 2. Schillemans (De Dolfijn) 2.17.3; 3 Van Beek ('t IJ) 2.17.6: 4. Deekens (Jonas) 2.22.3; 5. Van Elzas (HPC) 2.26.3: 6 Van Bemmel (AZPC) 2.32.9: 7. Koster (De Meeuwen) 2.33.9; 8. Veer (Zian) 2.34.0.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15