Ziekenhuis in aanbouw ANTWOORD VAN MINISTER INZAKE POSTKANTOOR IN BEVERWIJK Brief aan centrum-winkeliers m Rijnsburgs bloemencorso trok veel belangstelling Kermis in Beverwijk i Haarlemse politierechter Alleen intermeubel geeft u 5 jaar garantie op konstruktie en binnenwerk meubelen voor gelukkige mensen Havenberichten Kort l.lmondnieuws de ruifter SCHILDERSBEDRIJF A. J0*GEUHG= TEL. 15000 VOOR AL UW VERVOER door geheel Nederland EXPEDITIE DUINEVELD Saterdag s augustus i968 4 Als u erover denkt meube len te kopen, stap dan eens binnen bij een intermeubel- jeverancier. U vindt er een grote kollektie. Het beste dat er door meubelfabri kanten in binnen- en buiten land gemaakt wordt. En dat voor prijzen die véél lager zijn dan u zou verwachten I intermeubel MARKTPLEIN 30 IJMUIDEN WIJ VERZORGEN UW BEDRIJFSREKLAME OP AUTO'S, BORDEN ENZ. TEL 14866 EVERTSENSTRAAT 1 - IJMUIDEN TAXI 3000 TEL. 23000 Tuinmeubelen Rijden onder invloed j— IS. -.3= ---*«*= In IJmuiden-Oost, achter het An- tonius Ziekenhuis is een groot ziekenhuis in aanbouw. Na de bouio- vakkersvakantie wordt thans met volle kracht gewerkt aan de fun dering van de gebouwen in uitvoe ring. Van het Jozef paviljoen tot de Veiserduinweg is een enorm „gat" gegraven, waarin mensen en machi nes van 's morgens tot laat in de middag werkzaam zijn. ADVERTENTIE :c Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Nord- land Sage, van Casablanca; Pepita, Isle of Grain; Hoendiep, Hoogkerk, IJmuiden; Cor- bank, Gravesand; Learix, Teignemouth; Rijn stroom, Shoreham; Vesta, Londen; Laurier gracht, Onega; Lady Sorche, Londen: Jacob Teekman, Aberdeen, IJmuiden: Spiekeroog, Dernzen; Fitrh Fisher, Hull; Glory, Londen; Hera, Rotterdam. Vrijdag van IJmuiden vertrokken: Marina, naar Hamburg; Mercurius, Barbedos; Jlsel- borg, Delfzijl; Signal Service. Noordzee; Breehees, Archangel, Beverwijk; Antje Jan sen, Oxelosund, IJmuiden; Gert Starke, Oxe- losund; Ask, Stockholm; Meppel, Boston, Zaandam; Jans, Londen; Lebu, Antwerpen; Arabritt, Nordenham; Grim, Hernösand; Nanning Buisman, Grangemouth; Pantjaran Sinar, Mauritius; Veritas, Londen; Lady Sorcha, Lowestoft. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: An- nika, van Hanina, Velsen: Snit-Lloyd 11, Noordzee, Velsen; Sierra Urbion, Rotterdam; Lodz, Dakar: Eemstroom, Felixtowe; Am- stelstroom, Huil. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Po lotsk, naar Rotterdam; Susan. Westerspoint: Vesta, Malmö; Reinbek, St. Maarten: Neder Rhein, Marseille; Grootekerk, Kaapstad; Ari- stoteles, Paramaribo; Gaasterland, Hamburg. (Als achter de haven van herkomst of be stemming geen andere aanduiding volgt, dan is het schip van of naar Amsterdam gegaan). (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Ongeveer twee maanden geleden heeft de winkeliers vereniging „Stadscentrum Beverwijk" zich met een request tot de mi nister van Verkeer en Waterstaat gewend inzake het postkantoor in Bever wijk. De vereniging heeft thans het antwoord van de minister ontvangen, waarmee men blijkens een redactioneel commentaar in het contactorgaan van de winkeliersvereniging niet zo gelukkig is. De minister licht uitvoerig toe waarom het nieuwe postkantoor niet aan de Breestraat kan worden gevestigd en waarom er als tijdelijke huisvesting een paviljoen aan de Laan van Meerestein is gebouwd. Hij heeft de plaats van het nieuwe, permanente postkantoor nog niet bekendgemaakt. De eventuele gemeente lijke herindeling in de IJmond wordt in de brief niet aan de orde gesteld. De minister schrijft in een per 25 juli gedagtekende brief het volgende. „De P.T.T.-gebouwen in de Breestraat zijn onvoldoende om op adequate wijze in de gegroeide behoefte aan ruimte zowel voor de postdient als voor de tele foondienst te voorzien. Omdat het verleggen van de telefoonka bels een zeer kostbare aangelegenheid zou zijn, is besloten het bestaande terrein aan de Breestraat, na het slopen van de huidige opstallen te bestemmen voor een nieuwe telefooncentrale. Op bedoeld terrein blijft geen ruimte ter beschikking om daarop tevens een nieuw postkantoor te stichten. Over de plaats, waar dit zal geschieden, wordt nauw overleg met 't gemeentebestuur ge pleegd. Hoewel die plaats nog niet defi nitief is bepaald, kan ik u wel reeds mee delen, dat gestreefd wordt het nieuwe post kantoor in de nabijheid van het bestaan de winkelcentrum te stichten. Tot het ogenblik, waarop het nieuwe postkantoor in gebruik lan worden geno men moest de postdienst in een tijdelijk huisvesting worden ondergebracht. In overleg met het gemeentebestuur bleef als enige reële mogelijkheid: het stichten van een paviljoen aan de Laan van Meere stein. Dit is inmiddels in gebruik geno- nomen: de afstand van het paviljoen tot het oude postkantoor in de Breestraat bedraagt langs de weg gemeten 1400 meter. Gezien die afstand is aan vankelijk overwogen in de Breestraat tijdelijk een postagentschap te vestigen. Een vrij nauwkeurig onderzoek wees echter uit, dat de hieraan verbonden be zwaren zo groot zouden zijn dat de voorde len die een dergelijke vestiging uit een oogpunt van dienstverlening voor de om wonenden zou opleveren, daar niet tegen zouden opwegen. Een postagentschap im mers kan in verband met de beperkte ou tillage nooit dienstbaar zijn als aanbreng- punt voor grote hoeveelheden poststukken en de meeste bedrijven in de omgeving van de Breestraat zijn juist zo is uit het onderzoek gebleken met name post- aanbrengende klanten. Geldzaken, waar voor een postagentschap zich vooral leent, worden door hen in veel mindere mate via de postdienst verricht. Voorts wees genoemd onderzoek uit, dat het merendeel van degenen, die op het ou de postkantoor geldzaken kwamen afdoen dicht bij andere reeds in Beverwijk ge vestigde postinrichtingen woonachtig zijn. Het maatschappelijk nut van een tijde lijke postagentschap in de Breestraat moet derhalve bepaald niet worden overschat. Plaatst men daartegenover de bedrijfs economische nadelen voor P.T.T. (tevens financiële nadelen voor de gemeenschap) te weten de extra kosten van he* post agentschap en het veroorzaken van on derbezetting van de capaciteit van het tij- Geen spreekuur. Wethouder W. J. Vessies van Beverwijk houdt op dinsdag 6 augustus geen spreekuur. delijke kantoor, dan ligt de conclusie voor de hand. Ik kan u de verzekering geven, dat de beslissing ten aanzien van de postale voor zieningen niet is genomen dan na uitvoe rig beraad. Hierbij werd ook het gemeen tebestuur betrokken; dit heeft verklaard in te stemmen met het door de P.T.T. ingenomen standpunt. Gaarne doe ik een beroep op diegenen onder u door wie de tijdelijke verplaatsing van het postkantoor als hinderlijk wordt ervaren, deze situa tie te zien als een noodoplossing van be perkte tijdsduur. U kunt ervan overtuigd zijn, dat bij het bepalen van de definitieve plaats van het nieuwe kantoor, hetgeen zoals boven gezegd ook weer in nauw overleg met het gemeentebestuur zal geschieden, met de belangen van de gebruikers van de post dienst uit het oude stadscentrum zoveel als enigszins mogelijk is rekening zal wor den gehouden. De minister van Verkeer en Waterstaat w.g. Bakker". (Van onze streekredactie) LEIDEN. „Bloemenfeest en Lijnen spel" was dit jaar het motto van het Rjjns- burgse bloemencorso, dat vanmiddag van het kwekersdorp via Oegstgeest naar Lei den reed en terug. Tienduizenden zagen dit bloemen sprookje als een lang, bontgekleurd lint door de straten trekken, onder wie een groot aantal Duitsers en zij het in min dere mate Engelsen, Belgen, Fransen, Zwitsers, Denen, Zweden en Noren. Zij toonden grote bewondering voor de arti stieke prestaties van ontwerper Willem Buurman uit Oegstgeest en een selecte groep van bloemsierkunstenaars. Voor het eerst werd het corso dit jaar gestalte gegeven door Willem Buurman als opvolger van de Noordwijker George Kiersch. Willem Buurman, die vorig jaar de gouden anjer kreeg toegekend als ar rangeur van de praalwagen „Twee em mertjes water halen, twee emmertjes pompen" kan terugzien op een fraai ver zorgd corso. Het motto „Bloemenfeest en Lijnenspel" werd alle eer aangedaan duizenden fraaie bloemen waren bijzon der kunstig gearrangeerd op de perso nenauto's (in totaal 26) en praalwagens welke laatste het lijnenspel zeer goed lie ten uitkomen. De zestien praalwagens, evenveel als vorig jaar, droegen namen als: de Ovaal de Ster, de Cilinder, de Bol, de Ijspegel, de Rozet, de Spiraal, de Driehoek en der gelijke. De bloemenstoet werd opgeluis terd door 22 muziekkorpsen, uit het gehe le land afkomstig. Het Rijnsburger bloe mencorso werd gistermiddag met een toe- spraak'in de kantine van de veiling Flora, officieel geopend door de heer J. F. 01- denborg, directeur KLM-Nederland. Het gouden boeket, de prijs voor de beste binder, werd toegekend aan de heer D. Nieuwenburg uit Zoetermeer. Het zil veren boeket ging naar de heer Jelle Ate- ma uit Aalsmeer. De mooiste praalwagen van het gehele corso „de Spiraal" van de bloemenveilingvereniging Flora uit Rijnsburg die was gearrangeerd door de heer H. van den Berg uit Wassenaar, De mooiste luxewagen van het corso was van W. Tuning uit Aalsmeer. Het arran gement van deze wagen was van de heer Jelle Atema uit Aalsmeer. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Hedenmiddag om uur is op het Meerplein de jaarlijkse Beverwijkse kermis weer begonnen met de gebruikelijke luidruchtige attracties, waarmee jong en oud zich ongetwijfeld volop zullen vermaken. De kermis blijft tot en met zondag 11 augustus dagelijks geopend, alleen is deze de beide zondagen van 18-19.30 uur gesloten.' ADVERTENTIE KERKDIENSTEN ZONDAG 4 AUGUSTUS IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u.: ds. L. Lagerweij; 19 u.: ds. J. G. Barn- hoorn; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: W. Diepersloot; 17 u.: afscheidsdienst ds. J. M. van den Brink; Petrakerk, 9.30 u.: ds. J. M. van den Brink; 19 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10.30 en 17 u.: ds. H. Biesma. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petrakerk, 8 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 18.30 u.: vesper, woens dag 9 u.; H. mis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 u.: heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 19.30 u.: evangeliebijeenkomst. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat I, 9.30 en 19 u.: ds. G. van 't Wout. Gemeente Gods, Cultureel Centrum; 10 u.: dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u.: dienst. i IJMUIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Joh. Gerritsen jr.; 19 u.: avondsluiting. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 u. Jehova Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u.: open bare lezing; 19.30 u.: wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u.: theocratische school; 20.30 u.: dienstvergaderingi Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 u.: D. P. Hartendorp; 19 u.: B. Piet. Onafh. Baptistengemeente, gemeentelijk vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u.: B. van 't Hoenderdaal. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Kerk gebouw Het Braambos, Zeeweg 264, 19 u.: drs. G. Nijenhuis. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens. DRIEHUIS R.-k. Kerk, Engelmundus, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. SANTPOORT Herv. Gemeente. Dorpskerk, 9 en 10.15 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoek steen, 10 u.: ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelie Gem., gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, 10 u.: J. J. Bronsveld met gelijktijdig een kindersamenkomst; 19.30 u.E. Jongman. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkerk, Pastorie- weg 1, 10.30 en 17 u.: ds. G. Bijkerk. R.-k. Kerk, O. L. Vrouw v. Altijdd. Bij stand, 8, 9.45, 11.30 en 18 u. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 8.45 en 10 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD Herv. Gemeente, 10 u.: ds. M. Wendle; 19 u.: ds. A. J. van der Linden. R.-k. Kerk, St. Joseph-parochie, Wijker- straatweg 55: zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.45 en 18 u.: dienst. BEVERWIJK R.-k. Kerk, St. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. mis sen 8, 9.15, 10.30, 12 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag K. missen 7.45, 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; Re- gina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. missen 7.30, 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; St. Jozef. Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. missen 8.30, 10, 11.30 en 19 u.; Apostelkerk, Van Riems dijklaan 132, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. missen 8, 9.15, 11, 12 en 17 u St. Jozefrustoord en Lommerlust, Pe perstraat 17, zondag H. missen 7.30 en 10 u. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat, 10 u.: ds. Th. van Sprang; L^e Opgang Florastraat, 10 u.: mej. H. C. Meulendijk; 19 u.: ds. Th. van Sprang; Jeugdkapel, 10 u.: de heer J. Vlietstra; Prinsesselaankerk, 10 u.: ds. R. van 't Lindenhout. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: ds. K. J. Schaafsma; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 9.30 u.: ds. C. Moens; 19 u.: ds. A. C. van Nood. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsesse laankerk, 9.30 en 17 u.; De Schans, 9.30, 14.30 en 17 u. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: J. van Veen. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, 10 u.: L. Neerings; 18.30 u.: M. Aksen. Evangelisch-Lutherse Kerk, Koning straat 119: geen dienst. Pinkster Gemeente, Verenigingsgebouw Parmentierstraat: vrijdag 9 augustus 20 u. Chr.-Geref. Kerk, Koningstraat 107, 9 en 14.30 u.: ds. H. Biesma. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 60, 10 u. O. W. Krommenhoe. Hersteld Apostolische Gemeente, ge bouw „Jeugd en Vreugd", Merwede- straat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. Leger des Heils, Geyssendorfferlaan, 10 en 16 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk, H. Maagd Maria, Spoel- laan 1, zaterdag 19 u.: avondmis; zon dag H. missen 7.30, 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; St. Laurentius, A. Verherent- straat 2, zaterdag 19 u.: avondmis; zon dag H. missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 9 u.: ds. J. A. Don; 10.30 u.: ds. M. Wendte (be diening H. Doop); 19 u.: ds. R. van 't Lindenhout; Chr. LTS, Luxemburglaan, 10 u.: ds. J. A. Don. Geref. Kerk, Morgensterkerk, Vriiburg- laan, 9.30 u.: ds. C. v. d. Tas; 19 u.: ds. C. Moens. Baptistengemeente, gebouw „De Fuik", Joh. Vermeerstraat, 11 u.: D. Bouhof; 11 u.: zondagschool. Nieuwe Apostolische Kerk, Gounod- straat, 9.30 en 16 u. WIJK AAN ZEE Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 u. Duitse dienst; 10 u.: ds. G. Nijenhuis; 18.30 u.: dienst Zeevanc; 20.30 u.: zang- dienst (rector Van Wel). R.-k. Kerk, St. Odulphus, zaterdag 19.15 u.; avondmis; zondag H. missen 8 9.30, 11 en 18.30 u.; Witte Huis, Rel- weg, 9 u. UITGEEST R.-k. Kerk, O. L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19.30 u.: avond mis; zondag H. missen 8, 9.30, 11, 12.15 en 18 u. ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Scheldestraat 87 Voor B E V E R W IJ K GARAGEBREESTRAAT 55 (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Maar we zijn toch al ontslagen en kunnen nooit meer goed werk krijgen", zeiden vrijdag 2 broer» van 24 en 20 jaar uit Beverwijk bij de Haarlemse politierechter. Tegen hen was zes weken gevangenisstraf voor dief stal in vereniging geëist. Maar de bijko mende straf van ontslag was voor de po litierechter mr. N. Reeling Brouwer geen reden om iets van de eis af te doen, hij veroordeelde de broers conform de eis. De Beverwijkers, beiden steigerbouwer, hadden op 27 maart uit een keet bij Hoog ovens een transistorradio, sigaren en ge reedschap gestolen. Bij hun aanhouding bleek dat zij uit deze keet al eerder goe deren hadden meegenomen. Een 38-jarige huisvrouw uit Haarlem nam in een huis waar zij als werkster kwam een biljet van 1000 weg. Conform de eis werd zij tot 100 boete en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd veroordeeld. De vrouw had een gedeelte van het geld voor haar gezin gebruikt, de rest was nog aan wezig toen de politie kwam. Een 26-jarige Heemsteedse fabrieksar beider ging op 5 juni met een vriend in Heemstede, nadat zij hadden gedronken, tuinmeubelen bij een huis op straat sle pen. Daarbij sneuvelde een tafel. „We leunden er alleen maar op, toen gingen de poten er onder uit", voerde de man aan. Nadat hij op 5 juni naar het politie bureau was gebracht beschadigde hij daar een deur door er een trap tegen te geven. Voor vernieling eiste de officier van jus titie mr. G. W. F. van der Valk Bouman, 100 boete en tevens, om de fabrieksarbei der van de drank af te houden, een voor waardelijke gevangenisstraf van een week met drie jaar proeftijd. De politierechter was het hier mee eens, hij veranderde alleen de proeftijd in één jaar. Zeven politierechterzaken waren vrijdag morgen aan de alcohol gewijd. De zwaarste straf kreeg een 21-jarige stucadoor uit Beverwijk die op 4 april met zijn auto op de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord onder invloed reed. Op de sluizen in IJmuiden had hij tevoren een verkeerspaal aangereden en was daarna doorgereden zonder zich bekend te maken. Zijn kentekenbewijs was echter bij de bot sing als een visitekaartje achtergebleven. Twee politieauto's zetten de achtervolging in. De stucadoor negeerde stop- en zwaai lichten en vluchtte uit de auto nadat hij tot stoppen was gedwongen. Later werd hij toch gegrepen. Hij gaf op de zitting toe een stuk of acht glazen bier te hebben gedronken voor hij ging rijden. Conform de eis werd hij tot drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging veroordeeld. Twee weken gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging was conform de eis de straf die een 44-jarige pensionhouder uit Zand- voort kreeg. Op 8 mei reed hij op de Zandvoortse- laan in zijn woonplaats met zijn auto te gen een verkeerspaal. Hij had daarvoor in een boze bui in een café zitten drinken. Zijn raadsman mr. J. H. van Wijk ves tigde de aandacht op de financiële schade die de pensionhouder zal lijden omdat hij niet mag autorijden. Van het tenlaste gelegde rijden onder invloed sprak de politierechter een 23- jarige varensgezel uit Hillegom vrij. Op 18 november reed de zeeman met een gehuurde auto in Hillegom in de Meer wijkerstraat tegen een hek aan nadat hij op het voetpad terecht was gekomen bij een slippartij. De man kwam van een feestje waar hij wel wat had gedronken. Hij maakte zich uit de voeten na de aan rijding. De officier van justitie achtte rijden on der invloed bewezen en eiste twee weken gevangenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter zag alleen het door rijden na de aanrijding bewezen en ver oordeelde de zeeman tot 150 boete en 8 maanden ontzegging van de rijbevoegdhei ADVERTENTIE hebben wij u gaarne als cliënt. TELEFOON 0 2560-8203

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4