VRIJDAG BIAFRA-ACTIE Hulp van beide tv-zenders Kort en bondig Jongeren Goed of gaan fractie beoordelen slecht rapport voor Kamerleden van de C.H.U.? MS Cl voor Haarlem en de IJmond Prinsje mee op IJsselmeer Voorzitter Van Walsum hoopt op tenminste tien miljoen gulden Broer en zuster Insinger zijn „verzoend" Juwelier betrapte „hengelende" dief Man ontsnapt uit inrichting Deel van personeel achter directeur Schip dat loosde aansprakelijk Mr. Th. W. v. Veen hoogleraar in Groningen Drukkend weer il DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 2 Tijdens kort geding Honger T.v.-ploegen haal voor u en uw kinderen de zonnige Brand op landbouwbedrijf ff darnemend voorzitter Haarlem Veisen-1J muiden Beverwijk Heemskerk Rijksasiel Groningen Olielaag in Sloehaven r (Van onze correspondent.) DEN HAAG De Nederland: bevolking wordt vrijdagavond via de beide televisiezenders opgeroepen geld te geven voor de slachtoffers van de Nigeriaanse burgeroorlog. De gelden, die tussen kwart vóór negen en tien uur bij alle plaatselijke po, kantoren en gemeentehuizen kunnen worden afgegeven, zullen worden be steed door de internationale hulp organisaties, waaronder het Rod Kruis, die thans actief in Nigeria bezig zijn om de nood, voorzover mo gelijk te lenigen. De inzamelingsactie is georganiseerd door de stichting „Vluchtelingenhulp Biafra-conflict", die zich u itdrukkelijk humanitaire hulp aan beide zijden van het front voor ogen stelt. Mr. Van Wal sum, die voorzitter van de stichting is, zei te hopen dat een bedrag van ten minste tien miljoen gulden bijeen ge bracht zal worden. De heer Van Walsum, oud-burgemees ter van Rotterdam, zei verder dat de stichting zich buiten de politieke verwik kelingen in Nigeria houdt. „Een politieke moeilijkheid houdt ons echter bezig en dat is het transport van de goederen die straks zullen worden aangekocht', aldus de voorzitter. Hij voegde eraan toe dat het niet waar is dat er op het ogenblik niets naar Biafra komt. Het is wel waar dat er veel meer kan gebeuren als er eenmaal overeenstemming wordt bereikt over de aanvoer. (Zoals bekend weigert de federale Nigeriaanse regering hulp transporten via de lucht naar Biafra te laten plaatshebben. Red.) De heer Van Walsum zag de hulpactie (Van onze correspondent) UTRECHT Broer en zuster Insinger uit Lage Vuursche hebben zich maandag middag voor de president van de Utrecht se rechtbank verzoend. Mr. Insinger heeft zijn eis tegen zijn zuster, die hij in kort geding had gesteld, ingetrokken. Hij had de president gevraagd zijn zuster te ver bieden in het openbaar nog langer bele digingen te uiten aan zijn adres en aan dat van zijn rentmeester. De poging, welke de president binnens kamers aanwendde om de partijen te ver zoenen, slaagde. Beiden beloofden dat zij in het vervolg in het openbaar en tegen derden geen mededelingen meer over el kaar zullen doen. De minder goede verstandhouding tus sen broer en zuster kwam onlangs in de openbaarheid toen mevrouw Insinger bemerkte dat in het restaurant op het familiegoed Peijnenburg in Soest roulette werd gespeeld. Zij was hierover zo ver bolgen dat zij de rentmeester die naar haar mening met haar broer daarvan op de hoogte was, heeft ontslagen. Dit ont slag kon echter niet doorgaan omdat de rentmeester ook in dienst van mr. Insin ger is. Namens mr. Insinger stelde mr. Van Löben Seis uit Haarlem, dat mevrouw Insinger door haar uitlatingen haar broer in zijn eer en goede naam aantast. Te gen de pachter van het restaurant zou zij hebben gezegd dat haar broer haar na de dood van hun moeder zou hebben opgelicht en haar voor anderhalf miljoen gulden heeft benadeeld. Namens mevrouw Insinger betoogde mr. J. Boon uit Utrecht dat zijn cliënte steeds de wettelijke weg heeft bewandeld. In de kwestie van de erfenis is zij naar de rechter gegaan en ten aanzien van de roulette heeft zij de politie in Baarn ingelicht. Eind vorige week heeft de po litie dan ook een inval gedaan en is de zaak gesloten. Zo zij beledigende uitla tingen zou hebben gedaan dan is er geen spoor van opzet, aldus mr. Boon. Ondanks de „verzoening" begint in september de civiele procedure die me vrouw Insinger tegen haar broer heeft aangespannen Qmdat zij naar haar me ning bij de verdeling van het roerend goed in de erfenis van haar moeder voor anderhalf miljoen door haar broer is be nadeeld. Nieuwe weg naar Loevestein. De weg naar kasteel Loevestein was tot dusver een stoffig grintpad met veel kuilen. Er is nu een nieuwe weg ook geschikt voor auto's. Het is de enige weg over land, die naar het slot leidt. Stelende Duitser. Tegen een 26-jarige Duitse banketbakker heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Amster dam wegens vier gelddiefstallen in café's negen maanden gevangenisstraf geëist. De man is ook in zijn vaderland wegens diefstallen in café's en waren huizen meermalen veroordeeld. Opnieuw verdwenen. De 18-jarige Agnes Storms uit Simpel veld die sinds 24 juni werd vermist en eind vorige week in het Duitse Langenselbold werd terugge vonden, is opnieuw verdwenen. Toen de ouders in Langenselbold arriveerden om haar te halen bleek Agnes opnieuw spoorloos te zijn. De ouders zijn zonder haar naar Nederland teruggekeerd. verder als een bijdrage om de mogelijk heden van legale aanvoer naar Biafra te forceren. „Wellicht scheppen wij hierdoor een klimaat waardoor de toestand zich wijzigt", zo meende hij. Vervolgens gaf dr. Eykman, die ruim een jaar in het gebied waar thans in Nigeria wordt gevechten is geweest, een kort inzicht over de situatie die in Biafra heerst. Hij is uitgezonden geweest door de „Dienst over grenzen", een organisa tie van de Wereldraad van Kerken. Dr Eykman was tot voor veertien dagen werkzaam geweest in het „Queen's hospi tal in Oemaja, waar hij zijn werkzaam heden in januari 1967 begon. Op grond van door deskundigen gemaakte bereke ningen achtte hij de mogelijkheid niet uitgesloten, dat voor het einde van deze maand 1,2 tot 1,5 miljoen mensen in Biafra van de honger zullen zijn omge komen. Van de negen tot tien miljoen mensen (onder wie vijf miljoen kinde ren), die Biafra telt, zijn in de maanden mei, juni en juli 375.000 gestorven. Op het ogenblik is de honger het grootst in de dorpen. In de vluchtelingenkampen krijgen de mensen één maaltijd per dag. Genoemde tien miljoen mensen, zo is ver der berekend hebben per week 4000 ton voedsel nodig of 16.000 ton per maand. In de maand juli is volgens hem slechts 100 ton binnengekomen p er vliegtuig. Hij merkte op, dat vervoer vanuit Nige ria onder meer door de slechte wegen en de verwoeste bruggen onmogelijk is. Evenals door de lucht is het mogelijk, voedsel over water aan te voeren. Zee schepen, zo hadden deskundigen hem ver teld, kunnen tot in de monding van de Niger varen en met kleinere schepen zou het voedsel kunnen worden aangevoerd. Dr. Eykman somde op dat de noodlij denden in de allereerste plaats dringend melkpoeder, bonen, stokvis, zout en me dicamenten nodig hebben. Overigens was hij zeer te spreken over de wijze waarop de Biafraanse leider overste Ojoekwoe, de slachtoffers in zijn gebied, waar mo gelijk, helpt. Twee televisieploegen zijn naar Nige ria en Biafra vertrokken. De IKOR-ploeg met bestemming Lagos is al weer terug, daar deze ploeg de Nigeriaanse hoofdstad niet mocht verlaten. De ploeg, die Biafra als doel had, is op de bestemde plaats aangekomen, zo deelde mr. Van Walsum mee, en gehoopt wordt dat materiaal van deze ploeg tijdig in ons land zal zijn, zodat het vrijdagavond getoond kan wor den. De stichting heeft twee uitgangspunten: ten eerste wil zij de werkzaamheden van de verschillende op dit gebied werkzame organisaties bundelen. Deze organisaties zijn het Nederlandsche Rode Kruis, de stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen, de stichting Mensen in Noord en UNICEF (.het kinderfonds van de Verenigde Naties). Alle organisaties met internationale verbindingen Ten tweede wil de stichting geen eigen hulp actie voeren, maar het geld ter beschik king stellen van het Internationale Rode Kruis, Caritas Internationalis, de Wereld raad van Kerken en UNICEF, opdat deze organisaties hun werk beter zullen kun nen doen. MAASTRICHT. Een Maastrichtse juwelier heeft in de nacht van zaterdag op zondag een nog onbekende etalage rover de stuipen op het lijf gejaagd. Toen omstreeks 4 uur in de ochtend een auto voor de juwelierszaak stopte, waarvan en inzittende door het stalen traliewerk een gat in de vitrineruit stootte, werd de op de eerste etage slapende juwelier wakker. Deze zag door een kier van de etalageschotten een man die met een haak de vitrine leeghengelde. De juwelier slaakte enige kreten, trok de etalagekasten open en richtte een re volver op de dief. Deze schrok zo dat hij achteruit in de auto viel. Zijn kame raad, die achter het stuur zat, reed vol gas weg. De juwelier kon niet het auto nummer opnemen. Prins Maurits is gisteren door zijn moeder en een vriendin, mevrouw Bierman, in Muiden aan boord gedragen van de „Piet Hein" voor een tweedaagse tocht over het IJsselmeer. Gisteravond woonde de prinses met haar echtgenoot een ontvangst op kasteel Radboud in Medemblik bij. Daar speelt zich een deel van de International Seaweek af. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Christelijk Histori sche jongeren gaan bestuderen of de Ka merleden van de C.H.U. hun taak aan kunnen. Voor dit „op het eerste gezicht" wat arrogante staaltje van bemoeizucht gaat de Christelijk-Historische Jongeren organisatie dit najaar een commissie be noemen. De namen van de leden worden voorlopig nog niet bekendgemaakt. De voorzitter van de C.H.J.O., de 29- jarige Delftse leraar C. Huijsen, zegt dat niemand enthousiast is over het peil van de volksvertegenwoordiging, de C.H.-frac- tie inbegrepen. De C.H.-jongeren, die de laatste jaren regelmatig beroering in de unie hebben teweeggebracht, zijn van plan tot de ko mende Kamerverkiezingen- het doen en laten van de C.H.-fractie nauwgezet te ADVERTENTIE n LOOTS ga^tuse FRISDRANKENINDUSTRIE LOOTS HAARLEM volgen en daarom een rapport uit te brengen. De jongeren baseren hun plan o.m. op een aanbeveling van de commissie-Schol- ten, die een uitvoerig rapport heeft uitge bracht over vernieuwingen die de C.H.U. behoeft en die adviseert vóór verkiezin gen een ballotagecommissie in te stellen om Kamerleden en kandidaat-Kamerleden te beoordelen. De kans dat de jongeren met hun rap port over de C.H.-fractie invloed zullen hebben is vrij grpot. Hun activiteiten wor den allerminst als politieke padvinderij beschouwd veel voorstellen van de jon geren zijn in grote trekken door de Unie overgenomen, b.v. uit het beginsel-pro- gram dat zij hebben opgesteld en uit de EINDHOVEN. Maandag is een 24- jarige man uit Aarle-Rixtel uit een rijks- psychiatrische inrichting aan de Bosch- dijk in Eindhoven ontvlucht. De man behoort tot categorie één, hetgeen bete kent dat hij zich agressief kan gedragen. RHEDEN. In Rheden is gisternacht een grote landbouwschuur door brand verloren gegaan. De boerderij en omlig gende woonhuizen konden worden behou den. De schade wordt geschat op ruim honderdduizend gulden. brochure „Een Unie nieuwe stijl". Het ziet er ook naar uit dat belangrijke for muleringen van de jongeren in het nieu we politieke program van de C.H.U. zullen komen. De fractie heeft het C.H.J.O.-be stuur uitgenodigd om op 11 september te komen praten naar aanleiding van critiek van voorzitter Huijsen op de houding van de C.H.U. tegenover de regering, vooral ten aanzien van de loonnota en de be lasting op toegevoegde waarde. Dat de jongeren in de unie meetellen blijkt ook uit de openbare vergadering, die op 16 no vember is belegd door de Unieraad, het hoogste politieke college in de C.H. met de C.H.J. Daar zal het politieke programma worden besproken. Voorzitter Huijsen zegt: „Het is niet leuk voor de betrokken politici om in het jongeren-rapport een onvoldoende te krij gen. En dat zit erin, want het rapport kan heel concreet worden, zo van: Die en die moeten eruit „naar onze mening' Het dagelijks bestuur van de C.H.U. wil, dat de heer C. J. van Mastrigt, oud voorzitter van het C.N.V., waarnemend voorzitter van de partij wordt. Hij zou de ze functie moeten overnemen van drs. A. D. W. Tilanus, die waarnemend voorzit ter van de Tweede-Kamerfractie is. Drs Tilanus zou dan fractievoorzitter Melle- ma, die na een aanrijding is veroordeeld, voor één jaar vervangen. De heer Melle- ma zal op 21 september in Leiden voor de Christelijk Historische Jongeren-organisa tie spreken over de toekomst van de christelijke politiek in Nederland. Grote of St. Bavokerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespeling door Jos. Wielakker. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 14 j. Lido, 14 en 19 u.: „Zet je zorgen op zij", a.l.; 9.30 u.: „Mondo Infame", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, 14 en 20 u.: „Doctor Dolittle", Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Vakantieperikelen met Funes-te gevol gen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Via Ero tica", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De gen darme in New York", a.l.; ochtendvoor stelling 10.30 u.: „Winnetou, het grote opperhoofd", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemsche school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30- 22.30 u.: extra openstelling van het met kaarsen verlichtte museum (tot en met september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 10 tot 17 u. Ie zon dag van de maand geopend van 13-17 u. Vleeshal (Grote Markt) „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 uur en woensdagavond 20 tot 22 uur. Vishal (Grote Markt) „Sweet Life", foto's door Ed van der Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland) Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t, Bakenessegracht 67) 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14-18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de waternoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort) Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Galerie Zijlstraat Werken van Armand van der Helm, plastieken van Sees Vlag, prenten. Maandag tot en met vrijdag 12- 17 u.; ma., wo. en vr. 20-21.30 u. en zo., 14.30-17 uur. Tot en met 9 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20-02 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest Lugani Renzo met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanade (Zandvoort), Dans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort) dagelijks 20-02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. Kennemer Sporthal (Delftlaan), Stuif- Stuif, dagelijks van 10 tot 16 u. (behalve zaterdag en zondag). Ook in Wijkcentrum Schalkwijk, Laan van Angers en voor tieners (vanaf 14 jaar) in Electric Centre, Bakenessergracht. Tot en met 9 augus tus. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35) woensdag 14.30 u.: ,Het blauwe water. Helikopterterrein, (Wagenweg), dinsdag 6 tot en met donderdag 8 augustus 15 en 20 u.: Circus Sarrasani. Raadhuisplein (Zandvoort) 20 u.: Drum band Hin. DINSDAG 6 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. WOENSDAG 7 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten".. Stadsschouwburg, 20.30 u.: Noord-Hol lands Operette Gezelschap voert op „De dragonders van Villars". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 en 20-22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De expo sitie duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Hei- ga". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd zo gedaan". Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hei- ga". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd zo gedaan". Kennemer Oudheidkamer huize „Schey beeck",Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 6 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Casino Royal". WOENSDAG 7 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Casino Royal". (Van onze correspondent) GRONINGEN Ruim honderd van de 180 personeelsleden van het rijksasiel Dr. S. van Mesdag in Groningen hebben een brief aan de minister van Justitie onderte kend waarin het beleid van de genees heer-directeur van de inrichting, dr. J. A. van Belkum, wordt verdedigd, dit naar aanleiding van krantepublikaties waarin het beleid van dr. Van Belkum is aan gevallen. Volgens het hoofd van de afdeling So ciale Behandeling van het asiel, de heer N. Oeloff, is de handtekeningenaktie spon taan opgekomen en heeft men er „van bovenaf" geen bemoeienis mee gehad. Het is de leiding van het asiel ook niet bekend wie wel of wie niet getekend heef aldus de heer Oeloff. In de brief aan de minister wordt ver klaard dat dankzij het beleid van dr. Van Belkum op den duur voor zowel perso neelsleden als patiënten een sfeer is ge schapen die wordt gekenmerkt door een grote mate van rust en orde. In deze sfeer, aldus de ondertekenaars, die zeggen geschokt te zijn door recente kranteberichten over het asiel, is ruim schoots de gelegenheid ontstaan voor over leg tussen patiënten en personeel. Goed doordachte meningen over de gang van zaken vinden steeds gehoor bij de genees heer-directeur, aldus de brief. In de kran tepublikaties is dr. Van Belkum o.m. ver weten dat hij een „alleen-heerschappij" zo voeren. MIDDELBURG Rijkswaterstaat zal degene die de olie geloosd heeft welke zich heeft vastgekleefd in de Sloehaven in Vlissingen aansprakelijk stellen. Een classificeerbedrijf in Rotterdam, dat de Liberiaanse tanker „Ragusa" heeft schoongemaakt ontkent iets met de olie bij Vlissingen te maken te hebben. Maar naar de rijkspolitie te water uit Wemeldinge meedeelt heeft de schipper van het schoonmaakschip van het classi ficeerbedrijf dat langszij bij de tanker Raguna lag, echter reeds toegegeven dat er per ongeluk een hoeveelheid olie bij het schoonmaken van de tanker in de Sloehaven is gekomen. Hoeveel olie dit is geweest, is nog niet bekend. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Mr. Th. W. van Veen, oud-hoofdredacteur van het Vrije Volk en plaatsvervangend rechter in Amsterdam, is thans benoemd tot gewoon hoogleraar in het strafrecht en strafprocesrecht aan de Rijksuniversiteit in Groningen in de vacature mr. J. Remmelink. De heer Van Veen, die in Santpoort woont, studeerde rechten in Utrecht en Groningen. Hij slaagde voor zijn examen in juni 1945, vier jaar later promoveerde hij bij prof. mr. M. P. Vrij in Groningen op een proefschrift getiteld „jurale pre ventie". Mr. Van Veen heeft een aantal publikaties op het gebied van het straf recht en het strafprocesrecht op zijn naam staan. Het KNMI deelt mede: Maandag kwamen zonnige perioden voor en de temperatuur liep in de middag op verscheidene plaatsen tot zomerse waarden op. Aan het eind van de middag vormden zich vooral in het midden des lands buien. Een storing uit Frankrijk bereikte in de nacht reeds onze zuidelijke provincies. Verwacht wordt dat de sto ring langs een frontale zone, die zich van het Alpengebied naar het noordwesten tot boven ons land uitstrekt, zal trekken met veel bewolking, waaruit tijdelijk regen zal vallen, sommige buien met onweer. Door de hoge vochtigheidsgraad van de lucht blijft het tamelijk drukkend weer. WMUtAPFORTKN Maximum- an minimum- z temperaturen - jé - O binnen- en buitenland fct! Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Vice Berlijn Frankfort Munchen Zürich Genève uocarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mailorca Lissabon half bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. oew. zw. bew. regen regen ono onbew. nnw licht bew. w.st. geh. bew. w.st. licht bew. ozo mist w geh. bew. n half bew. o onbew w.st. geh. bew. zzo regen w mist mist zw. bew. half bew. onweer zw bew. mist mist geh. bew. w.st. half bew. ozo geh. bew. w onbew. w.st. onbew. onbew. onweer onbew. onbew. w.st. wzw n nw geh. bew. ono w. st. w.st. n ai m u V c 20 19 0.3 24 16 2 22 17 0.3 26 15 0 25 15 1 27 16 0 25 17 1 24 16 3 22 10 0 25 10 0 26 12 0 23 15 0 19 7 0 22 15 0 26 17 2 25 16 3 23 15 6 24 16 44 21 15 13 19 13 6 27 19 0 29 15 0 26 17 2 26 14 0 23 15 8 18 15 22 23 17 16 27 16 0 28 15 0 27 14 0 28 21 0 28 18 0 29 22 0.1 27 11 0 29 20 0 25 17 0 WOENSDAG 7 Zon op 5.11 uur; Maan op 20.29 uur; onder AUGUSTUS onder 20.19 uur. 3.01 uur. MAANSTANDEN voile maan augustus 12.32 uur. Laatste kwartierib augustus 3.13 uur. Nieuwe maan 24 augustus 0.57 uur. Eerste kwartier 31 augustus 0.35 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMU1DEN DINSDAG t AUGUSTUS Hoog water 1.14 uur en 13.54 uur. Laag water 9.23 uur en 22.00 uur. WOENSDAG 7 AUGUSTUS Hoog water 2.17 uur en 14.52 uur. Laag water 10 29 uur en 22.58 uur. Het noog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min., vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2