Engels militair kamp in Velsen Zeebodem geeft nu zijn eerste geheimen prijs Pauselijke b eslissing is volkomen juist f DE ROOY -) Fraaie resultaten op de Speciale Gladiolenkeuring OPRUIMING ONZE ZOMERHOEDEN MORGEN WOENDAG IS HET WEER GEHAKTDAG!! GROENENDAAL'S SUPERSLAGERIJEN Wisselbeker voor „Prins Bernhard" Criterium voor leerlingpikeurs in Hilversum Rem van bromfiets blokkeerde Egypte wil buis van Alexandrië naar Suez-golf Zuidelijk Flevoland drooggevallen MAASTRICHTSE MEDICUS: Pil alleen als correctie Jongeman in kelder omgekomen Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK Goede zorg kost tijd!! een jonge mannelijke AMBTENAAR DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 4 „Vermiste" Duitser blijkt ontsnapte gedetineerde Kerkelijk nieuws Voor de Mist Voetballen Interpretaties zijn dwalingen Pil als correctie Geen teruggang Door stroom getroffen dat wij TIJDENS DE LAATSTE DAGEN VAN DE EXTRA IN PRIJS VERLAAGD HOEDEN V.a. ƒ1.50 (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) HAARLEM Begin augustus is voor de Nederlandse gladiolen telers een be langrijke periode, want dan wordt de Speciale Gladiolenkeuring in het Krelage- huis in Haarlem gehouden. Deskundigen oordelen dan over nieuwe variëteiten, die eerst op de proeftuin nauwkeurig zijn ge controleerd op hun eigenschappen. Dit jaar waren er maar vier inzenders van gladiolen; de firma Konijnenburg en Mark in Noordwijk, een geduchte tegen stander, moest verstek laten gaan. Deze firma brengt de laatste tijd veel nieuws op de markt, maar heeft wat pech ge had met de bloemen, die zwaar weer hebben moeten verduren. Het aantal inzenders is klein geworden, omdat het winnen van nieuwigheden een dure liefhebberij is en het verkopen er van speciale handelstechnieken vergt om het hoogste rendement te halen. Wie dat niet goed doet, gaat onherroepelijk te gronde. Vandaar ook, dat er voor de in zenders wel iets aan gelegen is om hoge bekroningen te krijgen. Maandag heeft Blom en Padding in de groep grootbloemige gladiolen d e wisselbeker gewonnen. Zijn variëteit Prins Bernhard veroverde eerst in de kleurgroep oranje-rood het hoogste aan tal punten en later toen de acht jury leden alle prijswinnaars van maar liefst 17 kleurgroepen bij elkaar hadden ge zet pn toen de beste moesten uitzoe ken, kreeg deze variëteit 9.10 punten. Doordat Konijnenburg en Mark niet aanwezig was, kreeg diens concurrent, de heer P. Visser Czn in St. Pancras met de tegenwoordig steeds belangrijker wor dende kleinbloemige en primulinusgladio- len een uitstekende kans. Het aantal kleurgroeperingen is nog niet groot, maar dikwijls zijn de kleuren zeer opmerkelijk door de eigenaardige combinaties er van in één bloem. Het spreekt vanzelf, dat Visser alles zou winnen. Ook de zilveren wisselbeker voor de kleinbloemige- en pri- mulinusgladiolen. De winnaars in de kleurgroepen van de grootbloemige wa ren; Rood; Cordula. A. J. Preyde, Breezand; donkerrood, Little Rock, H. J Salman en Zn, te Noordwijk; oranjerood, Prins Bernhard, Blom en Padding, Beverwijk; zalmrood, Germania, Salman, Noordwijk; zalm rose, Pastorale, Reyde, Breezand; lichtrose, Cheerfulness, Preyde. Breezand; donkerrose, Elyssee, Salman. Noordwijk; Abrikooskleurig. Copper King, Preyde, Breezand; oranje, C'est si bon, Preyde, Breezand; geel, Smaragd, Preyde, Bree zand; roomkleurig, Peerless Sulphur,r Preyde; wit, Andes, Salman; purper, Ro bert Koch, Salman; paars, Domino, Sal- ALKMAAR Een 38-jarige Duitser die vorige week uit een hotel in St.-Maartehs- zee verdween en van wie men aannam dat hij in zee was verdronken, is bij een Amsterdamse hotelcontrole aangehouden. Hij bleek uit een Duits gevangenkamp te zijn ontsnapt. Hij was levenslang ter beschikking van de regering gesteld. De man vertoefde in Nederland onder val se naam. Hij had in St. Maartenszee enke le oplichtingen gepleegd. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krimpen aan IJssel (vac. G. E. Bakker) W. Verweij te Alphen aan de Rijn. Aangenomen tot adviseur van de Ver enigde Presbyteriaanse kerk in de Ver enigde Staten voor het contact met de kerken in Europa (standplaats Wenen) mej. ds. K. van Drimmelen, predikant voor buitengewone werkzaamheden .(stu diesecretaresse World Council of Chris tian Education) te Genève, die bedankte voor een beroep naar de Ionacommunity te Schotland. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland S. de Jong te Houtem - voor Dinteloord H. Bin- nekamp te Vriezeveen. Voor Rotterdam Zuid (wijkgemeente Slotboom) en voor Vriezenveen (vac. A. J. van Oosten) J. Dijkstra te Kampen. Geref. kerken Beroepen te Oostvoorne en Tinte en te Kollum J. de Hoop te Zwartebroek. Geref. Gemeenten Tweetal te Sioux-Center (Iowa) M. Heerschap te St. Catharines (Ontario) en W. C. Lamain te Grand Rapids. Beroepen te Kootwijkerbroek A. Hoo- gerland te Werkendam, die voor dit be roep bedankte. Bedankt voor Leerdam A. Hoogerland te Werkendam. Baptisten Gemeenten Beroepen te Harlingen B. Posthumus te Deventer. man; lila, Antares, Visser; smoky. Ma- rissa, Visser; gevlekt; Wilma, Salman; Primulinus en kleinbloemige: Alle kleuren werden gewonnen door P. Visser Czn, St. Pancras, met rood, Pi rate; rose. Zenith; paars, Robin; wit, Po lar Beauty; gevlekt, Bristol; gerand. Pa ge Boy. De kwartiermakers van de groep Engelse, in Westfalen gelegerde sol daten zeventig militairen, waar onder vier officieren die van woensdag 7 tot zaterdag 17 augus tus in Velsen zullen verblijven, heb ben hiervoor aan de Duin en Kruid- bergerweg reeds een groot kamp, compleet met veldkeuken en sani tair opgeslagen. Zij behoren tot de 2nd Division Signal Regiment, voor welk verblijf verscheidene spor tieve ontmoetingen met Velsense clubs zullen worden georganiseerd. In de loop van uioensdag zal de rest van de groep in Velsen arriveren. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen een 34-jarige Turkse winkelier uit Ankara veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, voor het in bezit hebben van hasjisch. Tegen hem was een jaar gevangenis straf geëist. De man kwam met een koffer met dubbele bodem met ruim vier en een halve kilo hasjisch op Schiphol aan en werd bij de douane aangehouden. Hij zei dat hij de koffer voor een kennis vervoerde en niet wist dat er smokkel waar in verborgen zat. Een 26-jarige schoonmaker uit Zand- voort werd veroordeeld conform de eis tot zeven maanden waarvan twee voor waardelijk met aftrek van voorarrest. In het begin van dit jaar stal de man uit flats in zijn woonplaats waar hij werk zaam was geld en sieraden. Een 27-jarige groentehandelaar uit Zwanenburg die in de gemeente Haarlem mermeer zich schuldig had gemaakt aan flessentrekkerij" kreeg conform de eis tien maanden met aftrek. Een 29-jarige lasser uit Duitsland kreeg 6 maanden met aftrek en twee jaar ont zegging. In de nacht van 23 mei zorgde de lasser in Beverwijk voor een wild-west verto ning toen hij met zijn auto een half uur lang twee politieauto's die hem achter volgden wist te ontwijken. Bij zijn aan houding toonde hïj zich wederspannig en bracht een politieman letsel toe. Hij werd gevolgd omdat hij onder invloed een paaltje zou hebben aangereden en toen doorgereden was. Tegen hem werd vier maanden met af trek en twee jaar ontzegging geëist. Een 20-jarige Haarlemse stukadoor werd veroordeeld tot een maand gevange nisstraf en anderhalf jaar ontzegging. (Van onze sportredactie) HAARLEM Vanavond (6.30 uur) op de steeds drukker bezochte Hilversumse baan het jaarlijkse Criterium voor leerlinppikeurs, be staande uit twee afdelingen en een finale. Ver scheidene klassepaarden vullen deze koersen, die door het grenzeloze enthousiasme van de jonge garde tot de felst omstredene zullen behoren. Voorts een uitstekend lange afstands nummer. De tips: HILVERSUM, dinsdag 6 augustus 1. Criterium voor Leerlingpikeurs I (le afd.): Dorita H; 2. Dorothea; 3. Claudy Williams; outsider: Bonno Six. 2. 2e afdeling: 1. Dox van Rood en Noot; 2. Boyke van Our Bonni; 3. Erica; outsider: Eddy Six. 3. 3e afdeling: 1. Dougalls Stem S; 2. Barba- rossa W; 3. Cyrano Silk; outsider: Bemadine. 4. Wasmeer-prijs (le afd.): 1. Greta; 2. Feli- cité; 3. Grietje Peterhof; outsider: Gabor TH. 5. Loosdrecht-prijs: 1. Ciscana; 2. Boyke van Our Bonni; 3. Brun Beer; outsider Baron Kinley. 6. Pijnenburg-prijs: 1. Geus Akerendam; 2. Gravin Rita; 3. Freule CH; outsider: Guy Volann. 7. Wasmeer-prijs (2e afd.): 1. Gré Hollandia; 2. Gold Speed H; 3. Fiasco Akerendam; out sider: Gravin Johanna. 3. Zuiderheide-prijs: 1. Esmera^dine H; 2. George van Rhea; 3. Elleke van Our Bonni; outsider: Funny Guy. Duindigt zet woensdagmiddag (3.30 uur) de serie vakantiemeetings voort met een bijzonder groot draf- en renprogramma, dat voor het merendeel bestaat uit autostartkoersen met vel den van vijftien en zestien deelnemers. Het internationale nummer wordt wederom beheerst door stal Wagenaar, die in deze klasse over een keurkorps paarden de beschikking heeft. De tips: DUINDIGT, woensdag 7 augustus DRAVERIJEN 1. Minerva-prijs: 1. Eland; 2. Firestone; 3. Elfine; outsider: Edelvalk S. 2. Jupiter-prijs: 1. Gravin Zeppeline; 2. Gloxi nia B; 3. Farro Bond; outsider: Fred Signal. 3. Mars-prijs: 1. French Mac; 2. Enigste: 3. Flicka v. d. Lente; outsider: Daimler. 4. Juno-prijs: 1. Gaston v. d. Lente; 2. Gusta W; 3. Geus Akerendam outsider: Geala van Am stel. Mercurius-prijs: 1. Elite Mac; 2. Ever Queen; 3. Donna Fez; outsider: C. van Rood en Nöot. 7. Pluto-prijs: 1. Stal R (Charles H, Diana R); Acrobaat; 3. Lively Rodney; outsider: Royal Hanover. 8. Neptunus-prijs: 1. Athos The Saint; 2. Buer- mann B; 3. Blanchefloor; outsider: Dakota. 10. Venus-prijs: 1. Fouska P; 2. Gea Volann; 3. Guustaaf: outsider: Da lila Regina. RENNEN Op 31 maart reed hij op de Zeeweg in Overveen met zijn auto onder invloed tegen een bromfiets waarop twee meisjes zaten. De meisjes kregen een hersen schudding. Er was twee maanden en drie jaar ont zegging tegen de stukadoor geëist. Een 19-jarige Haarlemse koopman werd conform de eis veroordeeld tot een half jaar met aftrek wegens poging tot diefstal met braak. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Doordat de voorrem van zijn bromfiets blokkeerde is een 35- jarige Beverwij ker maandagochtend om kwart voor zeven op het kruispunt Mer- wedestraatDommelsingel ten val ge komen. De man is met een hoofdwond en 'een hersenschudding per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk ver voerd. CAIRO (DPA) Egypte wil van Alexandrië aan de Middellandse Zee 'n 330 km lange buisleiding naar de golf van Suez aanleggen, waardoor jaarlijks onge veer 50 miljoen ton ruwe olie kan wor den getransporteerd. Iemand van de Brit se onderneming die Egypte bij de voor bereiding helpt, heeft in Cairo meege deeld dat de leiding ongeveer 350 mil joen gulden zal kosten. Zoals bekend, is Israel bezig een buisleiding aan te leg gen van de golf van Akaba naar Ash- doth aan de Middellandse Zee. oooo<x)txiooooocpocooooooocxxxxxxxaoc>xxxx>cooo<xx»oooooq WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Nadat maandagmorgen de zaak van een 19-jarige slager uit Vel sen in afwezigheid van de verdachte bij de Haarlemse politierechter was afge handeld, bleek een half uur later dat de Velsenaar toch aanwezig was. Hij was gedetineerd in Den Haag, en aangezien dit bij de politierechter niet bekend was, had men er geen rekening mee gehouden dat de rijkspolitie de slager uit Den Haag naar Haarlem had gebracht. Het vonnis werd vernietigd en de zaak voor onbe paalde tijd aangehouden. Het ging cm mishandeling in een dan cing in Beverwijk, waar de slager een 20-jarige Beverwijker eèn bierglas in net gezicht zou hebben geduwd. Deze 20- SCHOKLAND. In de pas droogge- heeft grotendeels buiten de vaarroutes ge vallen polder Zuidelijk Flevoland (54.000 ha) komt binnenkort het onderzoek op gang naar sporen van vroegere bewoning en resten van vergane schepen en hun inventaris. Het wachten is op een verdere verlaging van het grondwater en het op komen van riet. waardoor het vlakke pol derland begaanbaar wordt zonder gevaar van wegzakken in de slappe bodem. De heer G. D. van der Heide, archeo loog bij de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders, heeft de leiding van het oudheidkundig onderzoek. De eerste vondsten waren wrakhout en huisvuil. Verrassend was de vondst van 600 pla vuizen, die naar alle waarschijnlijk heid bij een storm overboord zijn gezet of geslagen. Er is namelijk geen wrak aangetroffen bij deze plavuizen. In veel oude boerenwoningen in Oost-Nederland werden met deze tegels vloeren gelegd. Een kleiafzetting van een meter dikte bedekt grote delen van de nieuwe pol der. Door diepploegen, aanleg van drai- nagebuizen en greppels kan tot een diepte van een paar meter een onderzoek wor den verricht naar hetgeen de vroegere zeebodem verbergt. Maar gezien de vondsten in de N.O.-Polder en Oostelijk Flevoland is het wel mogelijk te weten, wat in de grond aanwezig kan zijn. Het meest spectaculaire onderzoek is dat naar de scheepswrakken. Deze op gravingen dragen veel bij tot de kennis van de scheepsbouw in vroeger tijden en de eventueel aanwezige inventaris geeft een indruk van de toenmalige levensom standigheden. In de oudere polders zijn tot nu toe 180 wrakken gevonden. Maar het zuidwestelijke deel van de Zuiderzee legen en men verwacht er niet zoveel wrakken te zullen vinden. Een voordeel is dat de meeste na het zinken snel zullen zijn weggezakt in de slappe bodem en daardoor beschermd zijn tegen de golfslag. Dit houdt de mogelijk heid in. dat misschien enkele gave exem plaren met inventaris gevonden kunnen worden. De meeste gevonden schepen da teren uit de laatste vijfhonderd jaar. Maar het is bekend dat reeds de Romeinen ge bruik hebben gemaakt van het toenmali ge Flevomeer. De kans dat een Romeins scheepswrak gevonden zal worden is niet uitgesloten. In oude geschriften is sprake van ver loren gefane dorpen, kastelen en lande rijen door overstromingen. Helaas zijn deze plaatsen niet geografisch vastgelegd, zodat het onmogelijk is de juiste ligging na te gaan. De verwachting is dat hier van niet veel teruggevonden zal worden. Tenslotte bestaat de mogelijkheid dat er bewoningssporen worden gevonden uit de steentijd (circa 3500 v. Chr.). Het. is prehistorici bekend dat in die tijd de Zuiderzee een moerassig gebied was, doorsneden met rivieren en zandruggen. Kleine groepen mensen leefden op die zandheuvels in de nabijheid van het wa ter. In de N O.-polder en Oostelijk-Flevo- land is men bij graafwerkzaamheden op deze heuvels gestoten en zijn brandhaar den, vuurstenen, werktuigen en skeletten aangetroffen. Verwacht wordt, dat dit ook in het noordelijk deel van de nieuwe polder het geval zal zijn. jarige jongeman liep ernstige verwon dingen en een beschadiging aan zijn ocg op. De politierechter had de slager con form de eis tot een maand gevangenis straf veroordeeld. De zaak zal nu echter opnieuw worden behandeld. Terwijl er dichte mist hing, reed in de nacht van 25 april een 23-jarige barkee per uit Amsterdam in de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude over de Haarlemmerstraat uit de richting Haar lem. Nog voor Halfweg ondervond hij last van het groot licht van een tegen ligger en reed in een bocht rechtdoor in plaats van rechtsaf. De auto belandde tegen een boom. Een vriendin van de barkeeper, die bij hem in de auto zat. sloeg met haar hoofd door de voorruit en liep zulke ernstige verwondingen aan haar ogen op, dat vrees voor blindheid bestaat. De officier van Justitie en de politie rechter verweten de barkeeper dat hij gezien de omstandigheden die nacht te hard had gereden. Hij zou een snelheid van 60 km per uur hebben gehad. De officier eiste drie weken gevangenis straf en een jaar ontzegging. De politie rechter hield rekening met het feit dat de vriendin van de barkeeper ernstig letsel had opgelopen en dat hij hiervan zeer onder de indruk was. De straf werd twee weken voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en een jaar ontzegging. Een 22-jarige student uit Haarlem bracht in de nacht van 12 mei na een feest in Aerdenhout enkele meisjes naar huis met een auto. Op de Burgemeester Den Texlaan botste hij tegen een boom. Daarbij werd een voorband beschadigd. De student reed echter door, ook toen de buitenband van het wiel afging. Inmid dels had de politie hem al stoptekens ge geven, maar daar had de student niet op gereageerd. Het rijden onder invloed, dat ook ten laste was gelegd, werd niet bewezen ge acht. Voor de aanrijding en het zonder band rijden eiste de officier f 200 boete en een half jaar ontzegging. De politie rechter was het met de boete eens, maar verhoogde de ontzegging tot één jaar. „Weinig sportief", vorid de officier van Justitie van het gedrag van een 20-jarige afwerker uit Bennebroek die in zijn vrije tijd voetbalt. Met het voetballen belandde de bal her haaldelijk op het dak of terrein van het huis van een 60-jarige antiquair. Om de bal van het dak te halen, klommen de voetballers op de auto van de antiquair. Op 29 april protesteerde de antiquair tegen deze gang van zaken en zette zijn verzoek het terrein te verlaten kracht bij met een stok. Hij raakte daarbij de 20-jarige afwerker die hem toen een stomp in het gezicht gaf. Voor de stomp werd de afwerker conform de eis tot f 100 boete veroordeeld. i (Van onze correspondent) HEERLEN. Tegenover de lawine van critiek die Rome naar aanleiding van de pauselijke encycliek „Humanae Vitae" te verwerken heeft gekregen staan geluks telegrammen, waavan de „Osservatore Romano" een bloemlezing heeft gegeven. Daarbij de juichkreet: „Assentior, admi- ror plaudo" („Ik ben het ermee eens. ik bewonder, ik juich toe") van de Maas trichtse chirurg en gynaecoloog dr J. E Schulte. „Aan de Romeinse universiteits kliniek willen publiek en artsen niets we ten van de „pil" en wordt de periodieke onthouding aanbevolen. Ik sta daar achter en ik sta ook achter de woorden van paus Paulus VI", aldus de Maastrichtse ge neesheer, die op dat moment echter de letterlijke tekst nog niet had gelezen. „Niet alleen uit godsdienstig oogpunt, ook uit medische overwegingen is perio dieke onthouding te verkiezen boven ge bruikmaking van contraceptieve m idde len", aldus dr. Schulte, die destijds in het nieuws kwam toen hij als vertegenwoordi ger van het Nationaal Comité naa" Rome reisde om bij de gelegenheid van haar huwelijk prinses Irene een huldeblijk aan te bieden. Dr. Schulte is in Vatikaanse kringen geen onbekende. Hij had diverse persoon lijke contacten met paus Pius XII «m kent vele kardinalen, ook van de curie per soonlijk. „Ik vind het besluit, in de en cycliek neergelegd, geen stap terug. Men is destijds te snel zonder dat een „ja" uit Rome klonk, overgegaan tot gebruik van thans verboden middelen. Mgr Bek kers heeft destijds ook zijn woorden wat afgezwakt", zo meent dr. Schulte, al stelt hij uitdrukkelijk dat de kerk gehuwden niet weer een recept mag voorschrijven. „Ik had deze uitspraak uit Rome ver wacht", zegt hij. De vele interpretaties noemt hij eerder dwalingen dan interpre- tatieh. Specialisten van Organon hebben hem meegedeeld dat vele mensen bezwa ren hebben tegen de pil. Die angst bestaat niet voor periodieke onthouding. Dr. Schulte ziet geen psychische of phy- sieke gevolgen van het toepassen van de p.o. „Men moet de gehuwden beter er- 5. Beiiette-prijs (ie afd.): 1. Biason; 2 Golden over voorlichten. Ik meen dat de pe- Bel'létte-prijs(2e fÖH w°l "odieke onthouding secuur genoeg is. ze- mar; 3. Kokette Katinka; outsider: Bebe-Boo. ker als men de cycli laat optekenen en de tijdsduur in de gaten houdt. Bij een patho logisch onregelmatige cyclus kan "le pil bijregelend werken. Dat betekent dat niet de contraceptieve werking voorop staat maar de pil een corrigerende tunctie krijgt. Maar dat is alleen maar voor der gelijke gevallen toegestaan". „De argumenten van planologen en eco nomen dat de wereld overbevolkt raakt noem ik larie. De aarde kan 18 miljard mensen voedsel verschaffen. Er ziin er nu drie miljard, maar de verdeling moet goed zijn. De grenzen tussen welvaart en armoede worden niet bepaald door het in wonertal alleen. Terwille van de even mens moet men zich welvaart-beperkin gen willen getroosten. Maar dat vraagt zelfdwang. Juist die zelfdwang zal de mens van vandaag weer moeten leren.' „De nieuwe encycliek is geen terug gang naar de gedachten van paus Pius XII maar treedt in de voetsporen van de ze grote paus. Men mag niet stellen dat paus Joannus XXIII een nieuwe weg heeft aangegeven die veel progressiever zou zijn dan di,e welke paus Paulus VI volgt. Paus Joannes heeft kort geleefd en we kunnen in feite niet spreken van e°n dui delijke weg. Daarnaast als ik eerlijk moet zijn is het concilie al te vlug ge volgd. Daarom moeten we kijken naar Pius VI en Pius XII en in dat licht bezien geeft de huidige paus een duidelijk ant woord. We horen wel dat hij zich teveel in het Vatikaan opsluit. Ik kan geen paus noemen die juist zóveel gereisd heeft, juist zo'n breed beeld heeft gekregen van wat in de wereld leeft als deze paus. Daarom is de nieuwe encycliek des te belangrij ker". En dr. Schulte besluit: „De Engelse katholieken noemen de Nederlandse broe ders thans de „rebellen in de kerk" Te recht. Ik vind ook dat de vicaris-gene raal van Den Bosch beslist onjuist han delde toen hij zich uitsprak in een zin die de onfeilbaarheid van de paus in het ge ding bracht." (Van onze correspondent) 's-HERTOGENBOSCH De ongehuw de 23-jarige hulpuitvoerder W. Hairwas- sers uit Den Dungen, werkzaam bij een bouwbedrijf uit Tilburg, is om het leven gekomen bij werkzaamheden aan de U.T.S. in Den Bosch. De jongeman wilde in een vochtige kelder een looplamp voor metselaars aan brengen. Daarbij is hij door de stroom getroffen. Hij was terstond dood. Wilt u uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is BONT nu nog extra voordelig PLEIN 1945 no. 3 IJMUIDEN TELEFOON 14074 GEMEENTE BEVERWIJK Op het Stadskantoor, afdeling Interne Zaken, kan geplaatst worden Aanstelling op arbeidsovereenkomst in de rang van schrijver. Salaris op 21-jarige leef tijd ƒ493.- ƒ684.per maand. Beneden die leeftijd wordt ieugdaftrek toegepast. Premie A.O.W. A.W.W. voor rekening van de gemeente. Tenminste U.L.O.-dipl. vereist. Sollicitaties binnen een week aan de gemeente secretaris, President Kennedyplein 1, Beverwijk. U weet wel dan kost dat heerlijke GEHAKT, rund of varkens. apart gemalen, van 2.48 slechts 1.98 p. 500 gram Probeert u eens 2/3 rund en 1/3 varkens; dit is de beste ver houding als u houdt van mager gehakt en toch niet droog. Probeert u ook eens onze gehaktmix (firma v. Olphen): voor elk pond gehakt 1 pakje 1 kopje melk en uw gehakt heeft de juiste fijne smaak, want kruiden, zout, paneermeel en ei zitten hier in de juiste verhouding in vermengd. Ook hebben wij ons RECLAME GEHAKT, 500 gr. van 1.98 v. 1.69 Als VLEESWARENRECLAME 150 gram PARIJZER BOTERHAMWORST voor 69 ct. ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTRAAT 31 - TROMPSTRAAT 187

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4