Weten ter ontspanning n TUSSEN DRIE VUREN Huis ten Bosch ter bezichtiging Edelsmidkunst- expositie in Rijswijk Filmfestijn van 4-7 september in Laren KINDERBOEKEN Postzegels met joodse monumenten Republikeinse Conventie Reclame in Franse tv per 1 oktober Televisie-vanavond Radio-woensdag TV dinsdag TV woensdag DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 7 DORDRECHT Het is geen toeval dat van de schaarse goede boeken voor tieners de meeste een duidelijk informatief karakter hebben. De be hoefte van jongeren om „meer te willen weten" heeft weinig met leer gierigheid te maken, daar kunnen ze op de scholen van meepraten! De voorkeur voor gedramatiseerde feitelijke informaties over de ontwikke lingsgeschiedenis van de mens hangt veel meer samen met de jeugdige obsessie te willen weten wat er achter gevestigde begrippen, opvattingen etc. steekt. Jarenlang hebben kinderen van kleins af thuis en op school gebruiksvoorwerpen, maar ook abstracties moeten hanteren zonder iets over de herkomst of de ontwikkeling ervan te weten. En dan komt het ogenblik van de soms gruwelijke ontdekking: „Waar komt het vandaan? Wanneer is het begonnen? Wie is er mee begonnen? Wanneer? Waarom?" Wat door jarenlange critiekloze acceptatie vertrouwd was, wordt ineens vreemd. Deze vervreemding in een leeftijdsfase, waarin de jongere zich meestal ook van de mensen in zijn naaste omgeving vervreemd voelt raken, verhoogt het gevoel van chaos en onzekerheid. Daarom zijn auteurs van goede informatieve boeken voor de tieners van zo'n onschatbare waar de: zij geven hun jeugdig publiek een portie zekerheid terug. Voor deze wetenschap hebben zij graag een jarenlange tijd- en geldrovende studie voor één zo'n boek over! CUVE KING Miep Diekmann V' M l gril Zoeklicht op Utrecht Krill Kondrasjin op „Het grote podium Onvoorbereid Contracten Werkstuk Tussen drie vuren door Clive King Vertaling A. J. M. Cnoops Uitgave Lemniscaat BOEIEND EN SPANNEND van de eerste tot de laatste bladzijde heeft King gegevens en hypothesen verwerkt over het ontstaan van het alfabat, het navige ren op de sterren en het gebruik van paarden in het gevecht. Het bindend ele ment is het gezin van de stadsbouwmees ter Resh in Gebal of tewel Byblos (tegen woordig een kuststadje in Libanon) Aleph, de tempelleerling ontwerpt samen met zijn zusje Beth een manier van woorden maken, uitgaande van hun eigen naam. Terwijl Aleph als slaaf gestolen wordt door de Egyptenaren, zwerft zijn broer Zayin, de soldaat over de Syrische vlakte en hoort er de mythe van de centauren. Wanneer later de stad door de vijanden wordt aangevallen behaalt Zayin als generaal de overwinning door het eerste gebruik van de onbekende paarden in het gevecht. Maar ook hun broer Nun bezorgt het volk der Foeni- ciërs grote faam door zijn moed 's nachts niet langer onder de kust te varen maar op de sterren te navigeren. Uit de gesprekken met de bangen, de beduchten en ongelovigen van hun tijd spreekt het doorbraakelement het sterkst evenals de karakteristieke schildering van die tijd, rond 1500 voor Christus. Zeer treffend is in dit unieke boek de DEN HAAG. Evenals vorig jaar kan het gerestaureerde ,,Huis ten Bosch" in Den Haag bezichtigd worden tot en met 30 augustus. De openingstijden zijn van 10.00-16.00 uur op werkdagen. De volgende vertrekken zijn te bezich tigen: Chinese kamer: met prachtig borduur werk van gordijnen en meubelen, Chinees schilderwerk op spiegel, behang van rijst papier. Witte eetzaal met grisailles van Jacob de Wit, een lichtkroon van Engels kristal aan een gebeeldhouwd plafond. Japanse kamer met betimmeringen van verschillende Japanse houtsoorten en met Japans lakwerk. Oranjezaal: prachtige schilderwerken. Vestibule: bijzondere schouw en enkele schilderijen van Tischbein. Tevens zal enig zilverwerk uit het pri- vé-bezit van de koningin tentoongesteld worden. Een handleiding is ter plaatse verkrijgbaar. ADVERTENTIE oud - ilver - ^Horlogee - ~<e Uk la et Gr. Houtstraat 6, Haarlam, Tel. 02500- 10616 RIJSWIJK. In de hal van het minis terie van Cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk aan de Steenvoordelaan in Rijswijk is een tentoonstelling ingericht van hedendaagse edelsmeedkunst uit de rijkscollectie. De expositie is de basis voor een collectie, die in een aantal grote steden in het buitenland zal worden ge toond. De moderne sieraden en andere voorwerpen van edelsmeedkunst zijn tot half september te zien. De edelsmeedkunst in ons land ontwik kelt zich de laatste jaren snel. De expe rimenten met nieuwe vormen en materi alen van jonge kunstenaars hebben ook in het buitenland de aandacht getrokken. Dit blijkt onder meer uit de medailles, die onlangs op een internationale manifestatie in Jablonec (Tsjecho-Slowakije) werden toegekend. Vorig jaar ontving Robert Smit de Oos tenrijkse staatsprijs voor edelsmeedkunst. Van dit vijftal worden kunstwerken in het ministerie geëxposeerd, alsmede van Ton van Bokhoven, Joseph Citroen, Archiebald Dumbar, Hans van der Heijden, Esther Hudig, Jan van der Linde, Ton Meulen- dijks, Riet Neerincx, Minnie Roder Annie van Schaick, Christiaan Steenbergen, Hans Suasso de Lima de Prado, Nicolaas Thuys Frits Verbuggen, Paul Zwollo en Casper Wishaupt. figuur uitgewerkt van het meisje Beth dat zo graag schrijven wil tegen het ver bod in. De stem van Apollo door M. Ray Vertaling Sunya F. des Tombe Uitgave Lemniscaat DE WERELD VAN KUNST EN SPORT in het oude Griekenland heeft bijzondere gestalte gekregen in dit prachtige ver haal over de neven Phaedo en Charilas uit Megara. Zij zetten alles op alles om mee te dingen in de spelen van Delphi. Maar beide jongens dreigen door ziekte en een ongeluk hun doel niet te berei ken. In de tijd dat zij moedwillig door intriges van de ouderen en vooroordelen gescheiden zijn, moeten zij de grootste menselijke krachtprestatie leveren: zich schikken naar het Lot, dat aanvaarden en ervan maken wat ervan te maken AMSTERDAM Het jaarlijkse Natio naal filmfestijn van de Stichting film centrum zal dit jaar evenals in 1967 worden gehouden in de Singerconcertzaal in Laren van 4 tot 7 september, deze keer voor het eerst in samenwerking met het Nederlands filminstituut. Het programma vermeldt de vertoning van veertig korte en lange films, waarvan twintig pre mières voor Nederland en een tiental smalfilmpremières. De films zullen worden beoordeeld door drie jury's, één voor speelfilms, één voor documentaires en één voor tekenfilms. Ook de aanwezigen zullen hun oordeel over de films kunnen geven door middel van een enquête. Op de laatste dag van het filmfestijn worden de Gouden eek hoorns uitgereikt en de bekroonde korte films vertoond. Het nationaal filmfestijn is in de eer ste plaats bedoeld om leidinggevenden in het sociaal-cultureel vormingswerk in de gelegenheid te stellen met de nieuwe aanwinsten van Filmcentrum en Neder lands filminstituut kennis te nemen. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Het programma bevat films uit Noord- Amerika, Oost- en West-Europa, waar onder diverse Nederlandse produkties. valt. Het uitblinken in kunst of sport blijkt een begunstigd-zijn door de god. Het falen in een prestatie wordt onder gaan als een afwijzing van de god, die deze speciale hulde niet wil aanvaarden. De beide jongens proberen er achter te komen wat er schort aan hun relatie met de god wanneer zij het ene na het andere noodlot te incasseren krijgen. De ze interessante rode draad door het ver haal verbindt tal van sterke, en ontroer ende gebeurtenissen, zoals de ontluiken de liefde tussen de dichter Phaedo en het koormeisje Korinna en de haast tastbare spanning, wanneer Phaedo en Charilas op de Spelen uitkomen. Dit indrukwekkende boek over de jon ge mens en zijn talenten, en zijn soms wanhopige strijd om zichzelf waar te ma ken, zal vooral jongens van 13-16 jaar meer geven dan het doorsnee avonturen boek met zijn opgeklopte „helden"moed. De katten van ...de katten van Zanzibar tellen door Kurt Liitgen Vertaling Marie W. Vos Uitgave Leopold LÜTGEN, die in Duitsland al diverse malen de staatsprijs voor zijn jeugdro mans kreeg, heeft aan de hand van de geschriften van de befaamde Mary Kings- ley, een kostelijk boek geschreven. De ervaringen van het Britse meisje, dat rond de jaarwisseling als eerste blanke vrouw naar West-Afrika trok om een stu die te maken van de daar heersende ta boes, zijn in die tijd hot news geweest in de wereldpers. Knap zijn in dit ver haal de humor van Mary Kingsley en haar distantie tot haar eigen belevenissen doorschoten met het grote belang van haar reizen. De Britse koloniale politiek richtte zich tenslotte naar haar raadge vingen: voor de anthropologen en socio logen verzamelde zij tal van onbekende gegevens. Niet alleen voor oudere meisjes, maar ook voor volwassenen is dit boek over „een uitzonderlijke dame van betere kringen" die zulke „ongehoorde dingen deed" een verademing naast zoveel plat vloerse en vooral vervelend-langdradige en onnozele verhalen. Want de wijze waarop Mary Kingsley de Afrikanen be schrijft is zo beeldend, dat we haar toch ten meemaken, en al meetrekkende zo veel over dat deel van Afrika te weten komen dat het de gevaarlijke lancunes in ons weten tenminste iets aanvult. Bij de Uitgeverij CALLENBACH in Nij- kerk verscheen het uit het Zweeds ver taald groot-formaat Platenboekmet uitvoerig, berijmde tekst. De tekeningen kleurig, leuk en een beetje grotest zijn van Hans Jörgen Toming: de eenvoudig berijmde, maar gemakkelijk voor de kin deren zelf te lezen tekst is van Sebas tian Lybeck. Van Dick Laan verscheen bij VAN DIS- HOECK/HOLKEMA WARENDORF nv in Bussum, „Het grote avontuur van Pin- kelotje,,. Pinkeltje en Pinkelotje wonen nu in „Sprookjesland" bij koning Dia mantus en daar beleven ze dan weer het een en ander. In de Arendsoog serie van L. G. G. MALMBERG in Amsterdam verscheen: „Geen Alibi voor Arendsoog" van P. No- wee en van J. L. Eggermont: „De wraak van de medicijnman", het betreft op nieuw indianenavonturen. Twee boekjes van Joan Walsh Anglund: Kind zijn is alles ontdekken" en „Een handjevol gezegden" verschenen bij GEBR. ZOMER KEUNINGS in Wage- ningen. Al eerder zijn boekjes van deze schrijfster besproken. Niets dan lof! Leuk getekend, uitstekend verzorgd, een parel tje op de boekenplank, waar je ook als volwassene nog graag eens naar grijpt. H. P. LEOPOLDS UITGEVERSMAAT SCHAPPIJ in Den Haag verzorgde de volgende uitgaven: Twee boekjes van Miep Diekmann „Jossy wordt een In diaan" en Sjon Karko", beide geïllus treerd door Jenny Dalenoord. We kun nen blij zijn met deze boekjes voor de kinderen. Het eerste vertelt over een klein jongetje Jossy, die op Aruba woont en die van heel vroeger nog afstamt van de Indianen. Jossy wil nu echter zo graag weer zo'n echte Indiaan worden. Hóéveel hij daarover denkt, wat hij er voor doet en wat hij ervoor laat, wordt bijzonder leuk, kleurrijk, boeiend en echt, beschreven. Ook de wijze waarop het boekje is uitgevoerd spreekt aan. Hetzelfde geldt voor Sjon Karko, al is dit een heel ander soort verhaal. Het werkt veel meer op de fantasie van de kinderen. Het vertelt over een grote roze schelp op Bonaire. i J^L. ;ii .X? s De Surinaamse posterijen geven op 28 augustus een serie van drie post zegels uit gewijd aan de restauratie van monumenten in Joden Savanne aan de Surinamerivier. De zegels dragen de volgende afbeeldingen: ligging van Joden Savanne op een oude kaart (20 cent), synagoge uit 1685 (25 cent) en grafzerk uit 1733 (30 cent). De ontwerpen zijn van ir. J. L. Volders uit De Bilt, die al vaker zegels voor Suriname heeft ontworpen. De Hebreeuwse teksten werden verzorgd door rabbijn J. van Gelder uit Utrecht. De serie kost f 1,50 in Nederlands geld. Ze zal tot en met 31 oktober ook verkrijgbaar zijn aan de filatelistenloketten van de Nederlandse postkantoren. HILVERSUM. Er is de hele dag kans op nieuws van de Republikeinse Conventie in Miami. Overigens zijn er vele afleveringen en voortzettingen. Over het eerste net „Mr. Ed", „The Munsters", een avontuur van Honey West: „De corrupte waarzegger" en de Geheimen van de zee". Over het tweede net „Wij Roemenen", „Dubbel spion" en Darwins onderzoek op de Galapagoseilanden. Het enige eigen programmaatje is Zonzin van Karin en Maarten van Wamelen-Kraaykamp. In het avondprogramma over het eerste net twee serie: ,,Mr. Ed en „The Munsters". Het sprekende paard komt in grote moeilijkheden als meisjesstu denten hem als mascotte willen ge bruiken en een concurrerende groep er met hem vandoor gaat. De „mon sters" beleven een nieuw zonderling avontuur als opa erin slaagt van water benzine te maken, welke uitvinding nogal wat belangstelling opwekt. Ver volgens een aflevering van de Italiaan se serie over de geheimen van de zee. Ditmaal de onvoorstelbare moeilijkhe den die de zee in zich bergt voor de levering van energie, als voedselbron en als winplaats van delfstoffen. Vijf tig minuten krijgen de heer en me vrouw Karin en Maarten van Wame len-Kraaykamp vervolgens om wat Zonzin uit te kramen. Zomaar wat ge zellig en gewoon doen, zoals ze zelf zeggen. Hun programmaatje, dat vele critici slecht beoordelen, schijnt bij de doorsneekijker best in de smaak te vallen. Binnenkort brengt een kijkon derzoek wellicht opheldering over de vraag wie gelijk heeft. Daarna de Corrupte Waarzegger, een avontuur van mejoffer Honey West. Al Lewis als opa in „The Munsters". Nederland I, 19.30-19.56. Het NRU-programma „Zoeklicht op Nederland" is maandag 5 augustus het eerste halfuur gericht op de provincie Utrecht. Het zal worden uitgezonden vanuit motel Bunnik aan de Rijksweg Utrecht-Arnhem. Aandacht wordt be steed aan de functie van het wegres taurant in het algemeen, het spoorweg museum in Utrecht, de Utrechtse fruit veilingen, de tropische tuinen in Amersfoort en het eeuwfeest van Mont- foort. In dit programma (14.30-17.20 uur) komen voorts de correspondenten uit het hele land aan het woord. Presen tatie Ellis Berger; Productie en regie: Chiel de Kruyf. Enkele maanden gelden konden de muziekliefhebbers kennis maken met de Russische dirigent Kondrasjin, die een aantal concerten leidde van het Concertgebouworkest. Op maandag 5 augustus om 20.30 uur komt hij op het denkbeeldige „grote podium" van de NCRV om daar twee werken van land genoten te dirigeren, namelijk de Se renade voor strijkorkest opus 48 van Tsjaikofsky en het Concert nr. 3 voor piano en orkest in d kl. t. opus 30 van Rachmaninoff. Soliest hierbij is de jon ge Jewgeny Moguilewsky, die in mei 1964 winnaar werd hij was toen acht tien jaar van het Concours Reine Elisabeth. De Franse televisie begint op 1 okto ber met reclame. In het begin ten hoogste twee minuten per dag. Lang zaam aan zal het langer worden. Er komt geen commercieel derde net. In de raad van beheer van de staats radio en -televisie de ORTF, krijgt het personeel vijf (was twee) vertegen woordigers en de overheid twaalf (was acht). Verder zullen er vier onafhan kelijke deskundigen zitting in hebben, alsmede twee vertegenwoordigers van de dagbladpers en een gemachtigde van de kijkers/luisteraars. Het aantal redacteuren en verslagge vers dat het nieuws verzorgt wordt van 281 tot 179 verminderd zonder dat er mensen worden ontslagen. De regel matige actualiteitenprogramma's van de televisie verdwijnen. In plaats daar van komt er eens per week of een per veertien dagen een uitzending over een actueel vraagstuk, waarbij alle menin gen tot hun recht kunnen komen. Karin t>an Warneten is gastvrnnwe tn Zonzin. Nederland I, 21.05-21.55. Ze wordt te hulp geroepen door een rijke dame die bang is voor het wel zijn van haar dochter. Het lieve kind is een paar maal bijna verongelukt. De moeder roept ook de hulp van een waarzegger in hij voorspelt een moord. Tot slot de NVSH met de ru briek Sextant: geen vlinderliefde. Na „Van Gewest tot Gewest" over het tweede net „Wij Europeanen". In deze aflevering een zelfportret van Roemenië, dat duidelijke banden met Frankrijk had in het verleden en dat die verwantschap nog altijd trouw koestert. Daarna een aflevering van Dubbelspion: „Geen genade voor ver raders". Werden onlangs Kelly en Alexander beiden verdacht van dubbel spel, nu wordt Kelly alleen beschul digd van werken voor de vijand. Alexander Scott gelooft er geen woord van, maar hij wordt met zoveel feiten overladen, dat hij uiteindelijk toch twijfelt. Als Kelly dan nog de benen neemt ook, neemt hij de opdracht aan om zijn vroegere vriend op te sporen. De vrienden deze keer als vijanden. Als intermezzo brengt de NTS nieuws uit Miami, waar de Amerikaanse Re publikeinen moeten kiezen tussen Nixon. Rockefeller en misschien Rea gan als kandidaat voor het president schap van de Verenigde Staten. Het sluitstuk van de avond is de derde en laatste aflevering van de Canadese televisieserie over de Galapagos- (schildpad)eilanden, waar Charles Darwin, de man van de evolutieleer de inspiratie heeft opgedaan en de be wijzen gekregen voor zijn leer. DE STICHTING TELEAC ziet geen kans de haar plotseling aangeboden zend-tijd-uitbreiding van een uur per week te benutten. Er is geen tijd van voorbereiding voor een nieuwe cursus. In november kan wel klaar zijn de be werking van een cursus Frans, die de ORTF in Parijs heeft gemaakt voor buitenlandse TV-stations. Tot zolang zal de Teleac zijn oude uurtjes vullen en meer niet. DE BRITSE ACTEUR PATRICK MC GOOHAN, die bekendheid kreeg door zijn optereden in de televisieseries „Dangerman" en „De gevangene", heeft dank zij zijn opvallende presta ties daarin enkele opmerkelijke con tracten aangeboden gekregen in Ame rika. Hij gaat voor MGM in ieder ge val drie grote speelfilms maken. AAN HET RIJKSTECHNISCH Insti tuut voor Toneel- en Cultuurspreiding te Brussel is onlangs een Nederlandse proef- en studiecentrum voor drama turgie opgericht met de bedoeling oud leerlingen en docenten de mogelijkheid te bieden, zich na hun studie verder te vervolmaken en te experimenteren op het gebied van toneel, film en televi sie. Het eerste werkstuk dat hieruit voortkwam was het televisiespel „De Gieren" van de Vlaamse acteur Pieter de Prins, dat voor de Vlaamse televi sie werd uitgezonden op 30 juli. Het is de bedoeling, dat het proef- en stu die-centrum nog meer televisiepro gramma's gaat verzorgen. HILVERSUM I 7.00 Nws en ochtengymnastiek. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.30 Van de voorpagina. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.30 Praatje voor de huisvrouw 9.00 Moderne en klassieke gramm. mu ziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte gr. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Mo derne muziek 12.21 Voor het platte land. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.29 Walsorkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.25 Licht orgel spel. 13.45 Gespr. portret. 14.00 Pro gramma voor de jeugd. 15.00 Klassieke muziek. 15.25 Moderne muziek. 15.35 Piano-recital. 16.00 Nws.. 16.02 Socië teit Zestig minuten voor boven de zes tig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Hoorspel. 17.55 S.O.S.-berichten. 18.00 Nws. 18.16 Actualiteiten. 18.30 Licht vocaal en in strumentaal ensemble en zangsol. 18.55 Popshow. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Amusementsmu ziek. 20.15 Westrijdprogr. 20.45 Country and Western muziek. 21.05 Spaanse operettemuziek. 21.35 Interview. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 SOS berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Kl. en moderne muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Klassieke dansen. 8.00 Nws. 8.11 Progr. voor au tomobilisten (830 Nws. en actuali teiten) 9.15 Klankbeeld, de saxofoon. 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Oude mu ziek. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Verzoekplatenprogr. voor de mi litairen. 11.50 Actualiteiten. 12.00 Ge varieerd progr. 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar14.00 Licht gevari eerd muziekprogr. 15.00 Progr. voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Nederlandse lie deren en liedjes. 17.15 Lichte gramm. muziek. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Oude liederen. 18.30 Nws en weer- praatje. 18.46 Actualiteit. 19.00 Vakan tiemagazine. 20.00 Moderne muziek. In de pauze: 20.45 Literair klankbeeld 21.45 Franse poëzie, op muziek. 22.15 Spiegel van België. 22.30 Nws 22.40 X, een sprong in het duister. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muziek. 1000 Nws. 10.03 Nieuwe langspeelpla ten. 10.30 Ramblers Radio Reprises 11.00 Nws. 11.03 Internationaal nieuws. 13.03 Radiojournaal. 13.06 Vrolijk pla- tenprogr. 14.00 Nws. 14.03 Muziekpro gramma met Nederlandse artiesten 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.0 Nws. 16.03 Superclean dreammachine 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht en SOS-berichten. 12.55 Buitenlands persoverz. 13.00 Nws. en beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Gevarieerd muziekprogr. 13.00 Nws. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 Lichte orkestmuziek. 18.57 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.30 Casinomuziek. 20.00 Operettefragm. 21.18 Amusements muziek. 22.00 Nws. Rupublikein.se Nederland I 13.00 Overzicht Conventie. 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 TROS: Mr. Ed, tv-feuilleton. 19.30 The Munsters (tv-feuilleton). 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 TROS: Het zesde continent, filmreportage. 21.05 ZonZin. amusementsprogramma 21.55 Honey West. tv-feuilleton. 22.20 NVSH: Sextant. 22.30 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Internationaal agrarisch nieuws 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Filmreportage over Roemenië. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NTS: In kleur: Dubbelspion 21.10 Overzicht Republikeines Con ventie. 21.30 In kleur: In het voetspoor van Darwin, filmreportage. 22.20 NTS: Journaal. Nederland I 13.00 NTS: Overzicht Republikeinse Conventie. 17.00 NCRV: Voor de kinderen. 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NTS: In kleur: De Bosbriga- diers, tv-feuilleton. 19.31 Persoonlijk, programma rond Sekou Touré. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NTS: „Sterren in de middag" 21.40 Stichting Socutera 21.50 Journaal. 21.55 Rechtstreekse reportage Repu- keinse Conventie. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03. NCRV: Het levenswerk van Dr. Leakey. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Muzikale show rond Cliff Richard. 20.50 Gezond gezin. 21.40 Hier en Nu. 22.05 Koorzang. 22.10 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7