Noordhollands Operette Gezelschap met „Les dragons de Villars" VERENIGINGSNIEUWS IN DE IJMOND PREMIÈRE IN VELSEN De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... èn voor dat van uw kinderen. Auto gekanteld Auto gestolen S RAIFFEISENBANK Puinafvoer eerst goedkoper daarna geheel overbodig Havenberichten Beverwijk Heemskerk Kort IJmondnieuws IJmuiden DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 5 Stadsschouwburg Luxor Kennemer theater Marquette theater Kerkelijk nieuws Veisend Jmuiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Pluspunten A-griep in Australië Woensdag vertrokken van IJmuiden: Lodz, naar Antwerpen; Peter Wilfried, Kopenhagen; Bonny, Terneuzen; Zaanland, Bremen: Reiger, Rochford; Aegir, Rochford; Lunbahzi, Lenin grad; Castor, Rochford; Admiraal Courbet, Plymouth; Audacia, Boston, IJmuiden; Irbitles, Bremen, Velsen; Claus, Londfen, IJmuidden; Eastshore, Noordzee; Rattrey Head, Londen; Glory, Rotterdam; Horizon, Huil; Wolfenbuttel. Eastham; Arabella, Antwerpen, Zaandam; Makis, Kreta; Baltic, IJborg, IJmuidden; Ma jorca, Rochester; Lesrix, Manchester; Hoegh Benin, Rotterdam; Texelstroom; Rotterdam; Tor Anglia, Immingham; Kurki, Rotterdam; Havelet, Londen; Kilo, Glouchester; Alcor, Rotterdam; Hunzeborg, Delfzijl; Florian Cey- nowa. Hamburg; Temar, Rochester; Rijn stroom, Shoréham; Fauna, Aboe, Velsen. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Labo tas, van Rotterdam; Eemstroom, Felixtowe; Norrland, Karlstad; Charis, Antwerpen; Cre mona 2, Mantyluoto; Royal Gate, Antwerpen; Atlas, Venetië; Neuenfelde, Leningrad, Bever wijk; Bonefaas Smits, Risoer, Velsen; Nanning Buisman, Grangemouth, IJmuiden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Mynias, naar Rotterdam; Portsmouth, Leith; Leda, Flekkefjord, IJmuiden; Sirius, Kingslynn, IJ muiden: Liberiakust, Rouaan; Voline, Dagen- ham; Draco, Rotterdam; Ondine, Hamburg; Dependance, Ipswich, IJmuiden; Ardglen, Barry; Boreas, Rotterdam. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam ia gegaan.) ADVERTENTIE zinnig wordende Sidney en daarbij valt als eerste slachtoffer Lute Wade, die van alle emoties aan een hartaan val sterft. Daarna gaat de boerderij van Wade in vlammen op, wordt de zuster van de fanatieke predikant Hanson verkracht en vermoord en Sidney door de woedende bevolking gelyncht. Wat alles bij elkaar, met recht een poel der ontucht mag wor den genoemd. NIET TEVREDEN MET Samson alleen heeft regisseur Pietro Francisci voor „Hercules, Samson en Ulysses" een trio klassieke helden samengesteld. En dit blijkt zondagmiddag geen overbodige luxe want zij zijn alle drie hard nodig om alle gevaren en verschrikkingen in deze film het hoofd te bieden. Zo wurgt Hercules met blote handjes een leeuw en rukt hij met Samson een gehele tempel uit zijn voegen, waardoor duizenden soldaten le vend worden begraven en tenslotte treden zij gedrieën nog op tegen de Filistijnen, zodat het in dit spektakelstuk aan span ning en actie allerminst ontbreekt. NAAR PETER BOWMANS gelijknami ge roman „Bruggehoofd Beach Red" heeft regisseur en tevens hoofdrolspeler Cornel Wilde een boeiende oorlogsfilm vervaar digd, die in zoverre afwijkt van het tra ditionele genre, dat hierin ook de gedach- tenwereld van de vijandelijke Japanners in het geding wordt gebracht. Geen ver haal in overdreven zwart-witte tinten dus, maar een in zekere zin menselijke bena dering van de onmenselijke strijd in de broeierige hitte van de Pacific. De film wordt van vrijdag- tot en met zondag avond in dit theater vertoond. Zondagmid dag weer eens een jeugdfilm van de pro- duktieve Nederlandse filmer H. J. van der Linden, die zich in dit genre heeft gespecialiseerd. De titel is ,Joe Hammond en de indianen", zodat voor de jeugd weer een onderhoudende middag in het vooruit zicht kan worden gesteld. Vooral omdat voor het bijprogramma de eveneens Ne derlandse jeugdfilm „Drie jongens en een hond" wordt aangekondigd. IN VELE OPZICHTEN is „The way west" van Andrew V. Mclaglen een groots opgezette western; gemaakt naar een be kende en destijds met de Pulitzer prijs onderscheiden roman van A. B. Guthrie, bezit de film in Kirk Douglas, Robert Mit- chum en Richard Widmark een sterke „cast" terwijl voor het scenario de auteur Ben Maddow tekent en de muziek door de ervaren Bronislaw Kaper is verzorgd. Het gegeven biedt bovendien veel mogelijk heden voor een veelzijdige actie, waarbij het menselijk element niet wordt ver waarloosd. „THE WAY WEST" verhaalt de wilde avonturen en onmenselijke ontberingen van een groep pioniers, die in 1843 de staat Missouri verlaat om het geluk aan de andere kant van de Rocky Mountains, in Oregon te beproeven. De karavaan wordt aangevoerd door de fanatieke sena tor William J. Tadlock (Kirk Douglas), die geen middel schuwt om zijn mensen tot groter spoed en doorzettingskracht aan te zetten. Ontmoetingen met de Sioux in dianen, moeilijkheden tussen de reizigers onderling, verkeersbelemmeringen onder weg, uitputting en dood zijn de elementen waar dit barre reisverhaal uit is opge bouwd en tenslotte in een boeiend kijk spel vol afwisseling werd opgezet. Met deze film wordt het weekprogramma hier tot en met zaterdagavond ingezet. VERVOLGENS tot en met woensdag avond een nieuwe serie vertoningen van Sean Connery als de bijna legendarisch geworden James Bond in de super sensa tiefilm „Thunderball", met als enige uit zondering de thriller „Gangsters moorden zonder genade", voor de eerste matinee van zondag. IN ZIJN NIEUWSTE film „Het pronk stuk van de familie" heeft Jerry Lewis zichzelf maar liefst zeven verschillende rollen, toebedeeld, hetgeen voor de vele bewonderaars van deze komiek een niet onaanzienlijke attractie zal betekenen. De intrige die aanleiding wordt tot dit „Jon- gejannen" is al heel eenvoudig. Een negen jarig meisje, Donna Peyton, staat na de dood van haar rijke vader geheel alleen op de wereld. Zes broers van haar vader zijn bereid de welgestelde erfgename te adopteren en om nu een juiste keuze te kunnen maken, gaat de kleine Donna tel kens een week bij ieder van haar ooms logeren. Het blijkt een schilderachtige familie te zijn, zodat het meisje achtereen volgens terecht komt bij een circusclown, een piloot, een gangster, een modefoto graaf, een veerbootkapitein en een privé- detective onderdak komt, daarbij verge zeld door de familiechauffeur en tegelijk huisknecht, welke uiteenlopende rollen al lemaal door één Jerry Lewis worden ge speeld. Er is dus zondagmiddag aan man netjesmakerij en dolle komiekerigheid geen gebrek, zodat met deze film een uitbundig uurtje kan worden gegaran deerd. DEZE KLUCHT is in dit weekprogram ma een komisch intermezzo ten opzichte van het genre der andere films. Tot en met zaterdag wordt hier immers de wes tern „De bende van Quimt" vertoond, in de voorstelling van zaterdagnacht gevolgd door het amoureuze avonturenverhaal „Verleidster in opdracht". Voor de rest van de week, tot en met woensdag dus, wordt „Verkrachting" op het witte doek gebracht: aanbevolen met slagzinnen als „Een adembenemende nachtmerrie" en „Een film, die uw huiskamer beslist niet inkomt". HET BEGINT ALLEMAAL weer met de diefstal van uranium uit een schip, voor de sensatiefilm „Sabotagecomplot Gouden Zeven". En wie komt er dan in actie? Juist, de New Yorkse Inlichtingendienst, waar men altijd een speciale agent voor dit soort karweitjes achter de hand houdt. De schone, maar verraderlijke vrouwtjes staan ook al klaar en zo kan het spel weer beginnen ALS TEGENSTANDER heeft onze spe ciale agent, die Alan Milner heet, een zekere mr. Otis met een geheimzinnig laboratorium en voor dit soort geschiede nissen dus ook al geen onbekende meer. Wel merkwaardig is, dat in zijn labora torium aan een immuniteitsserum tegen radioactieve stralen wordt gewerkt, wat als een misdaad wordt aangemerkt, zodat de uitvinder de dood verdient en krijgt. Want stel je voor dat de wereld immuun zou worden voor radioactiviteit, wat moest men dan met de atoombommenvoorraad beginnen. Welk probleem hier dan vrijdag en zaterdag zal worden behandeld. NA DEZE SENSATIONELE inleiding volgt zondagmiddag de vertoning van de jeugdfilm „Joe Hammond en de india nen", met voor de rest van de week „Les bons vivants", een lichtelijk ondeu gende Franse film, waarmee bekwaam wordt geprofiteerd van de geroutineerde acteurs, die in de diverse hoofdrollen op treden. Waterschouw. Woensdag 14 augus tus zal in de gemeente Velsen een schouw over de wateren worden gevoerd. Melania. Het zal nog wel even duren alvorens de mammoettanker Melania, thans bij de NDSM in Amsterdam in aan bouw, door de grote sluis van IJmuiden komt. Het voorschip zou 10 augustus te water worden gelaten, maar door onvoor ziene omstandigheden is de tewaterlating uitgesteld tot zaterdag 24 augustus om 11.30 uur. D'66. Het secretariaat van de afde ling IJmond van D'66, dat tot nu toe ge vestigd was, aan de Verdistraat 24 in Cas- tricum, is verplaatst naar KruisbeeWlaan 25, Velsen-Noord. Ned. Hcrv. Kerk Beroepen te De Lier K. van der Sluijs te Herwijnen. Aangenomen de benoeming tot voor ganger van de evangelisatie te Rijswijk L. Vroegindewey, em. pred. te Delft. Geref. Kerken Beroepen te Spykenisse J. de Hoop t« Zwartebroek. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Tagri, van Rotterdam, IJmuiden; Buxtehude, Vaja; Bobrix, Londen; Hawthorn, Antwerpen; Rijn stroom, Hull; Cart, de Indias. Antwerpen; Beate, Antwerpen; Alert, Ipswich; Tor Ang lia, Gothenburg; Keynes, Newcastle; Donge- borg. Mantyluoto; Alca, Kotka, Velsen; Alexan dra Maris, Archangel; Havelland, Antwerpen; Lycaon, Hamburg; Oste, Norresundet; Jans, Londen; Mga, Vlissingen; Jeanine, Clermont; Embla. Rotterdam Poolster. Rotterdam, IJmui den; M. Gerkens, Hamburg Advent, Grange mouth, IJmuiden; Merweborg, Ala; Jean-E, Londen; Broadhurst, Newcastle Sinon, Rotter dam; Brise 1, Stettin, Velsen; Erjo, Mantyluoto: El Idrisse, Rotterdam, Velsen; Henfield, Shore- ham. DONDERDAG 8 AUGUSTUS De Rank, Wilhelminakade, IJmuiden, 20 u.: Vergadering oudercommissie Comitéschool. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Santpoort-Zuid in Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, (met katholieke bibliotheek) 19 tot 21.15 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, ver lichte ruïne, 20 tot 22 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Ruïne van Brederode, Santpoort 9 tot 18 en 20 tot 22 u. geopend; 20.30 u. con cert op geluidsband. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 u.: Hervatting repetities Chr. Mannenkoor IJmuiden. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wij kerstraat weg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare bibliotheek, Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Katholieke openbare bibliotheek. Ban jaertstraat 13; geopend van 14-17 en 19- 21 uur. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker- straatweg 77; volwassenen 14.30-17.30 en 19-21.15 u.; jeugd 14.30-17.30 u. DONDERDAG 8 AUGUSTUS Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u.openbare raadsvergadering. Galerie Boumans, Breestraat 122. 20 u. opening expositie van Herman Stammes- haus en Wima Mantje-Bakker. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 19.30 u. toneelwerkgroep „Perine". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15- 13.00, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Paviljoen „De Kennemers", gemeente* lijk sportpark. 20 u. jaarvergadering BW „De Kennemers". Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 20.45 -22 uur. hulpactie Biafra. Julianaschool, Prins Bernhardlaan. 19.30 u. volksdansen door „Zieme". Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 14 u. klaverjassen voor bejaarden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15 -13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70; volwasenen 14-17.30 en 19-21 u- jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Par- mentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. DONDERDAG 8 AUGUSTUS St. Laurentiuskerk, A. Verherentstraat 2 20.15 u. concert „Die Münchener Chorbu- ben". VRIJDAG 9 AUGUSTUS Gemeentehuis, Raadhuisplein. 20.45-22 u.: hulpactie Biafra. Ruurthuis „De Zandkraai", Handelstr. 93, 10-12 u. gebruik handenarbeidlokaal; 10-12 u. biljarten; 13.30-18 u. bejaarden- «ocieteit; 13.30-16 u. oppas voor kleuters. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: Volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Ruysdaelstraat la; jeugd 15.30 tot 17.30 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: geopend van 14.30-17.30 «n 19-21 uur. VELSEN Het Noordholland Operette Gezelschap, dat woensdag i de Velsense Stadsschouwburg ten ge rieve van badgasten en kampeetders met de première van Aimé Maillarts operette „Les dragons de Villars" zijn tournee langs enkele Nederlandse kustplaatsen is begonnen, heeft hier voor de weersomstandigheden aller minst tegen gehad. Het was immers een enigszins trieste zomeravond, met steeds dreigende regen, waardoor een verblijf aan het strand nu niet be paald werd gestimuleerd, zodat mocht worden aangenomen dat de toeristen gaarne van de gelegenheid gebruik zouden maken hun verstrooiing ook eens in het theater te zoeken. Het was dus spijtig voor dit ondernemende gezelschap dat de kampeerders kenne lijk toch de voorkeur weer hebben gegeven aan klaverjas of ander tijd verdrijf, zodat de Stadsschouwburg bij deze eerste voorstelling slechts bij zonder weinig bezoekers telde. EEN DERGELIJK geringe belangstel ling had het N.O.G. nu zeker niet ver diend. De solisten van dit gezelschap zijn namelijk allen gevorderde en dikwijls ta lentvolle amateurs, waaronder zelfs pri ma krachten als Adrie van Biljouw (Rose) en Eldert de Vries (Sylvain), die stuk voor stuk volkomen capabel bleken voor het dragen van een belangrijke rol. Ook de keuze van de gespeelde operette was voor dit genre bijzonder gelukkig. Welis waar is de tekst tamelijk verouderd en gezwollen, maar de romantische hande ling biedt de regie vele mogelijkheden voor fleurige en levendige tafereeltjes. REGISSEUSE Mieke de Goeie heeft de ze kansen volledig uitgebuit, zodat het pu bliek vrijwel voortdurend met een plezie rig toneelgebeuren werd geconfronteerd, ook al omdat er aan de montering de meeste zorg was besteed. Er waren dus fraaie kostuums en sfeervolle decors, het geen in combinatie met de zorgvuldig uit gekiende belichting in een aantrekkelijke operettevoorstelling resulteerde. ANDERE PLUSPUNTEN bestonden uit de grote bezetting van koor en orkest, door dirigent Jan Schaap stevig in de hand gehouden, zodat er een harmonieuze samenwerking ontstond welke zich steeds prettig liet beluisteren. Daarbij wist de dirigent zijn ensemble telkens naar een climax te voeren, in de vorm van sonoor gezongen en gespeelde slotkoren. Vooral (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Woensdagmorgen om kwart over tien geraakte op de westelijke rijbaan van de Rijksweg, in de bocht bij het benzinestation in Santpoort een bestel auto in een slip waarna deze kantelde en in de sloot terecht kwam. De bestuurder een 19-jarige chauffeur uit Alkmaar moest door de ongevallendienst met een grote hoofdwond naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht. Ook klaagde hij over pijn in het linkerbeen. De bestelauto werd geheel vernield. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door een 26-jarige ver pleegster uit Santpoort is bij de Velsense politie de diefstal van haar personenauto aangegeven, die in de nacht van dinsdag op woensdag voor haar woning aan de Rijksweg stond geparkeerd. Het is een rode Fiat 600, met als kenteken 85-34 DV. Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk IJmuiden Driehuis Zeestraat 29 President Kennedyplein 4 Europapiein 22 Wijkerstraatweg 204 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehuizerkerkweg 89 SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Het fleurige slottafereel van het eerste bedrijf van de operette „Les dragons de Villars" bij de première in Velsen. het tweede bedrijf werd hoogst wellui dend afgesloten. Kleine ontsporingen moeten uiteraard aan de gevreesde pre mièrekoorts worden toegeschreven en zul len bij volgende opvoeringen waarschijn lijk kunnen worden vermeden. VAN DE SOLISTEN werden er reeds twee genoemd, maar ook de markante Be- lamy van Siem van Berkum en de grap pige Thibaut van Piet Dammes kunnen als geslaagde typeringen worden aangewe zen. Het was dan ook niet zonder reden dat de reacties van het publiek tijdens de voorstelling en na afloop daarvan buiten gewoon enthousiast zijn geweest, zodat het langdurig applaus aan het slot een vollere zaal deed vermoeden. In ieder ge val heeft het Noordhollands Operette Ge zelschap hedenavond bij de tweede opvoe ring van „Les dragons de Villars" recht op meer toehoorders. Jan van Dam HET WEEKPROGRAMMA van dit theater wordt donderdagavond inge zet met „Das Madchen mit dem sex ten Sinn", een amusante misdaadfilm waarin het Zweedse en dus veelvul dig naakte meisje Brigitte He,berg als vrouwelijke detective optreedt in een vermeende moordzaak, die zich aan de Italiaanse Riviera zou hebben afgespeeld, waardoor zij alle gelegen heid krijgt haar hobby nudisme geregeld te beoefenen. Vervolgens tot en met woensdag „Poel der ontucht", waarin de moordenaar en ex-gevan- gene Calif McKinney zich als arbei der verhuurt op de eenzame boerderij van Lute Wade. Deze heeft veel moei lijkheden met nicht Hannah en haar man Sidney, die hij eenmaal onder dak verleende, terwijl Sidney dit gast vrij onthaal beloont met een zedeloos gedrag. Het conflict speelt zich ten slotte af tussen de hardwerkende Ca lif en de losbandige, langzaam krank- (Van een verslaggever) IJMUIDEN Afvoer van vuil en puin is bij Hoogovens een bron van voort durende zorg, ook al vanwege de vaak hoge kosten die er meer gemoeid zijn. Meedenken, dat resulteert in een goedko pere werkwijze, wordt door Hoogovens ten zeerste gewaardeerd. Dit bleek weer eens toen dinsdagmiddag aan de heer F. van Arenthals uit Beverwijk rangeer dienstleider bij de afdeling Railvervoer 750 kon worden overhandigd als be loning voor een goed idee. Zijn vondst betrof een efficiëntere ma nier van afvoer van dolomietpuin afkom stig uit de converters van de oxystaal- fabriek. Dit puin wordt in de oxystaalfabriek in speciale bakken gedeponeerd. Vandaar moet het naar de dolomietslikput. Aange zien daar geen hijs- en kiepgelegenheid is werd dit verzorgd bij de firma Heckett, waar het tijdelijk werd opgeslagen. Ver volgens werd het puin met behulp van een motorschop op auto's geladen waar mee het naar de dolomietslikput werd gereden. Omdat de tussenopslag bij Heckett de heer Van Arenthals overbodig leek, stelde hij voor om de bakken met puin recht streeks naar de slikput te rijden en ze daar met een grijper te ledigen. „Van dit goede idee hebben wij toch ongeveer één jaar kunnen profiteren" zo zei de heer T. Ensink sectorchef Havens en Vervoer die na het overhandigen van de beloning ook het zilveren ID-speldje opspeldde. Sinds enige tijd is het name lijk mogelijk om dit puin, zij het dan ook met enige tussenbewerkingen, te ge bruiken als toeslagstof bij de ertsvoor bereiding. De heer Ensink besloot de kleine bij eenkomst met te zeggen, dat hij het ten zeerste zou toejuichen wanneer veel meer mensen op soortgelijke wijze zouden mee werken aan het verlagen van de kosten. MELBOURNE, (AP) Een a-groep epidemie in Australië, de grootste sedert 1957, heeft zijn piek bereikt. De meeste grote steden in het land heb ben te kampen met talloze afwezigen in scholen, fabrieken en kantoren. De Raiffeisenbank helpt u uw kind te leren sparen. Met spaarbusjes. Die dubbeltjes, kwartjes en guldens groeien in zo'n busje aan tot een aardig bedrag. En daar komt de bankrente natuurlijk nog bij.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5