D'66 JUICHT SAMENVOEGING VAN IJMONDGEMEENTEN TOE UST ÏF Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. Reineveld Nieuwe gekozen) burgemeester Kort geding tussen Andrélon en Kijkgrijp om Douche-Fris Müllerorgel van Beverwijk bespeeld door Theo Valk In de vishal en op zee I Werkloosheid in N.-Holland steeg met ruim tien percent Woningsloop in Velsen-Noord nu tijdelijk gestopt Dames Geëist verkoop Pretty Douche te verbieden De Zwervers" naar Schnellenboch Ril Jeugdigen willen eerder aan werk Nieuwe bunker voor „IJmortel" Aardgasleiding in Bosplan Binnenvaarttankers in aanvaring Sachs en B.B. zijn „onverzoenlijk" DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 7 LANGE NIEUW STRAAT 181 (Ook zonder afspraak) IJmuiden - telefoon 11166 Na 6 uur tel. 13672. Jos de Klerk Gewest Haarlem Zondag 25 augustus in IJmuiden Glazenwasser greep stroomdraad (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND De afdeling IJmond van Democraten '66 heeft haar stand punt bekendgemaakt ten aanzien van het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen en tot de vorming van een nieuwe gemeente IJmuiden. De afdeling juicht volgens mededelingen van het secretariaat het wetsontwerp van harte toe en betreurt dat deze samen voeging niet veel eerder heeft plaatsgevonden. Men vindt het jammer dat de mogelijkheid van een referendum niet bestaat. Niet zo gelukkig blijkt men te zijn met het plan van de minister om de nieuwe gemeente de naam IJmuiden te geven. De afdeling IJmond heeft wel begrip voor het argument van de minister dat IJmuiden al een gevestigde naam is, waarbij men denkt aan Hoogovens-IJmui- den, maar men dringt er op aan, de na men van de drie gemeenten te handhaven en er dan gemeente IJmuiden achter *e zetten, bij voorbeeld Heemskerk, gemeen te IJmuiden. Ook wat de naam van de nieuwe gemeente betreft, zou men een referendum willen houden. D'66 betreurt uitlatingen in de zin zoals een wethouder van Beverwijk onlangs be zigde, die niet veel vertrouwen bleek te ADVERTENTIE ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon Dameskapsalon hebben in de toekomstige positie van de nieuwe gemeente IJmuiden, voor zover deze bezuiden het kanaal is gelegen. Vol gens D'66 zou de desbetreffende wethou der vergeten, dat Beverwijk altijd in de positie heeft verkeerd die de wethouder het gedeelte ten zuiden van het kanaal in de toekomst toekent. Ten aanzien van het burgemeesters ambt is de afdeling IJmond van D'66 van mening, dat het wenselijk zou zijn wan neer deze ambtsdrager rechtstreeks door het volk zou worden gekozen, zoals men stelt „zonder dat de doeltreffendheid van het gemeentelijk bestuur daaronder zou lijden". In elk geval zou een regeling moeten worden ontworpen waarbij de burgemeester door de Kroon zou worden benoemd uit een voordracht van drie kandidaten, opgesteld door de gemeente raad. Deze voorgestelde tussenfase zou de verdienste hebben dat de voornaamste bezwaren die aan het huidige systeem kleven, worden weggenomen. De afdeling IJmond van D'66 zou niet graag zien, dat een van de drie huidige burgemeesters zou worden benoemd tot burgemeester van de nieuwe gemeente. De afdeling IJmond van D'66 onder houdt wat het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Beverwijk, Veisen en Heemskerk betreft een nauw contact met de landelijke werkgroep staatsrecht, sec tie gemeenteproblemen, van de partij. Deze werkgroep adviseert de Tweede Kamer-fractie van D'66, aldus deelt het secretariaat van de afdeling IJmond mede (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De fabrikant van Douche-Fris Andrélon in Bodegraven, heeft in een kort geding geëist dat de zelfbedieningszaken van n.v. Kijkgrijp in Haarlem en de IJmond niet meer het merk Pretty Douche mag verkopen. Ook wil Andrélon dat reclames bij de Kijk grijp met de woorden douche-fris worden verboden. Woensdagmiddag diende het kort ge ding in Haarlem voor de president van de Haarlemse rechtbank mr. J. P. Peter sen. Mr. T. Schaper uit Den Haag lichtte de eisen, van Andrélon toe. Het produkt Douch-Fris is in mei 1965 op de markt gekomen en Andrélon heeft veel geld be steed om deze merknaam ingang te doen DE REEKS ORGELCONCERTEN in de Grote Kerk te Beverwijk werd woensdag avond voortgezet. Na het optreden van Haite van der Schaaf, Jaap Dracht, Al- bert de Klerk (Holland-Festivalmanifesta tie) en Yuko Hayashi, was nu Theo Valk, de organist van de kerk, aan de beurt. Hij kwam met een programma dat de beste kwaliteiten van het Müllerorgel in vinden. Andrélon meent nu dat er geen andere merken met produkten voor de douche in de verkoop mogen worden ge bracht waarop het woord douche staat. Andrélon eiste ook dat de Kijkgrijp geen reclame meer mag maken met de woorden douche-fris. Dit was begin juli gebeurd en hoewel was beloofd dat het bedrijf hiermee zou stoppen, zouden toch dezelfde dag produkten onder de reclame Douche-Fris zijn verkocht. Mr. J. C. Korrel voerde namens de Kijk grijp het woord. Hij merkte op dat ver scheidene fabrikanten het woord „douche" gebruiken. Naar zijn mening bestaat er bovendien een groot verschil in prijs vorm, kleur en grootte tussen Pretty- Douche en Douche-Fris. Volgens mr. Kor rel is geen inbreuk gemaakt op het mer kenrecht. Mr. Korrel gaf toe dat er inderdaad na de belofte de reclame met de woorden Douche-Fris te staken nog was verkocht. „Men kon niet al het personeel in de vele zaken nog inlichten", zo voerde mr. Korrel aan. De president zal op 14 augustus uit spraak doen. ff (Van een medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden in IJmuiden in totaal 2.500 kisten vis aan gevoerd. Bij de aanvoer waren: 96 kis ten tong en tarbot, 1 heilbot, 123 schol, 32 schar, 314 haring, 446 makreel, 104 schelvis, 73 wijting, 189 kabeljauw en gul, 2 leng, 35 haai, 7 poon, 1.060 koolvis en 18 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens, heil bot 5,20, grote tong 5,054,44, grootmid- del tong 3,883,32, kleinmiddtl tong 5,224,71, kleine tong I 6.125,54. kleine tong II 6,13—5,95; tarbot I 6,20—5.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 216— 124, grote koolvis zwart 6257. grote koolvis wit 108, grote leng 49. Per 50 kilogram: grote schol en groot middel schol 5652, kleinmiddel schol en kleine schol I 6254, kleine schol II 53 20, schar 3531, kleine haai 61, verse haring 4014, makreel 2213,40, grote schelvis 40, grootmiddel schelvis 4038, kleinmiddel schelvis 4440, kleine schel vis I 5044, kleine schelvis II 45—20, wijting 2220, grote gul 4443, middel gul 3834, kleine gul 2922, poontjes 26—19, kleine koolvis zwart 2115, kleine koolvis wit 41. Besommingen, in guldens: KW SI 6.700, KW 130—950, KW 109—385, IJM 55—2.250, WR 51—1.300. Donderdagmorgen werden in IJmuiden door 28 vaartuigen aangevoerd: 4030 kis ten vis, 16.000 kilogram tong en 680 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 60 kisten schelvis, 130 wijting, 460 gul en kabeljauw, 1650 koolvis, 500 haring, 1980 kleine kisten haring, 580 kleine kisten makreel, 740 schol, 10 tarbot en 160 varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 5.50-5, tarbot 5.50-4.60. grote tong 4.90- 4.47, grootmiddel tong 3.58-3.21. kleinmid del tong 4.74-4.36. tong een 6.01-5.40. tong twee 6.54-5.85. zalm 4.70. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 124- 82, middel kabeljauw 112-84, grote kool vis 98-92, middel koolvis 64-48. grote wit- tekoolvis 106. Per tien stuks: grote kabeljauw 80, mid delkabeljauw 66-54. Per 50 kilogram: grote schelvis 42-35, middel schelvis 44-35, kleinmiddel schel vis 44-41, schelvis een 54-50, schelvis twee 47-30, kabeljauw een 62-38, kabeljauw twee 49-30, kabeljauw drie 47-23, koolvis een 16-15, koolvis twee 15, witte kool vis 38-26, gr. schol 58-45, schol twee 39- 20, schol drie 24-17, schar 30-11. poon 25, haai 52-8, gestripte wijting 30-20, haring 37-28, makreel 18.40-15. tarbot 184-92, ro de poon 56-42, pilchards 16, baars 20-3.50 Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 40 kisten schelvis, 150 wijting, 350 gul en kabeljauw, 260 •chol en 2500 kilogram tong. verband met de droge akoestiek van de kerk gunstige kansen gaf. Als geregelde bespeler van het instrument kon hij daar mee uit ervaring rekening houden. DE SPEELVREUGDE van een Echo fantasie van Sweelinck mocht een veelbe lovend begin heten, al viel het ons op dat de fluitregisters van respectievelijk manu aal 1 en II weinig verschil in nuance to nen om een echo te suggereren. De uitge breide Partita over Psalm 93 van Piet Post bood de speler ruim gelegenheid zijn speelvaardigheid te demonstreren en vooral met weloverwogen timbres te woe keren. Het speels effect van een lichte va riatie tegen een verdoken psalmtoon, de stroeve ernst van een doorgevoerde poly fonie, een liefelijk bewogen discant tegen de cantus firmus in de altligging, het cul minerend motievenspel waarin dan einde lijk het pedaal zijn psalmvers mag aan heffen tot het crescendo de aanvaardba re akoestische grens van de ruimte be reikt heeft, het verliep alles in afwisse lende, en juist daarom boeiende volgorde. THEO VALK vertolkte vervolgens van Buxtehude de Passacaglia in d en de ko raalfantasie over „Wie schön leuchtet uns der Morgenstern", twee werken die ons de merkwaardigste contrasten lieten ho ren die in het oevre van de grote Lü- becker organist na te speuren zijn. Pas geleden hoorde ik in de Haarlemse Bavo eenzelfde combinatie, zij het dan met een ander kapitaal voorstuk. Het wekte bij mij toen in verbeelding de indruk van een machtig besluit van een feestelijke avonddienst in de Marienkirche in de Han- zestadt, met aan het orgel de componist, die daarna thuiskomend, zich in vredige stemming onder de kerstboom aan zijn huisorgel zette, om er in alle innigheid te improviseren over het fraaie Lutherse kerstlied Feestelijke ruimtewerking, stille intimiteit: tenslotte even bezield en verheven. Dergelijke vergelijking is natuurlijk betrekkelijk, zeker in verband tot het Beverwijkse orgel, hoe goed het zich naar zijn aard ook leent om Buxtehu- de's Passacaglia gestalte te geven en te stofferen met variërende licht- en scha duwvlakken. Maar betreffende de tot stil le inkeer stemmende kerstfantasie zijn we hier aan het gewenste adres, want voor dit heerlijke manuaalstuk biedt het Mül- ler-orgel en zijn ruimtelijk aanzetstuk al les wat het nodig heeft om vertrouwelijk van ziel tot ziel te spreken. En daar heeft de interpreet zich deze avond met goed resultaat op bezonnen. EEN MOOIE STAALKAART van tim bres werd ook gepresenteerd in de Parti ta „Jesu meine Freude" van Walther, boeiend stuk dat besluit met een koraal fuga. die echter meer eist dan de akoe stiek hier behoorlijk verwerken kan. Wij selijk respecteerde Theo Valk hier de grenzen. Dat deed hij niet aan het slot van de fuga der tweede Sonate van Mendels sohn, die trouwens geen climax aan het programma verschafte. Wel vermelden wij met lof het aardige wisselspel van cornet en labiaalstem in Stanley's Volun tary in g alsmede de fraai geregistreer de koraalvoorspelen van Brahms. De reeks bespelingen wordt op 21 au gustus besloten met een optreden van Wim Daim. BEVERWIJK. Op uitnodiging van de openbare lagere school uit Schnellen bach in Duitsland vertrekt een groot aan tal leden van de Beverwijkse wandel sportvereniging „De Zwervers" zaterdag morgen om kwart over zes vanaf het vrijetijdscentrum „De Slof" aan de Kruis weg voor een weekendbezoek naar Duits land. Deze uitnodiging is bedoeld als. te genprestatie voor de hulp, welke 50 leer lingen van deze Duitse openbare lagere school tijdens hun aanvankelijk mislukte vakantie van „De Zwervers" hebben ge had. De groep leerlingen kwam namelijk op vrijdag 5 juli om 11 uur op de camping „Rolandsduin" in Wijk aan Zee aan voor een veertiendaagse vakantie, 's Middags om 2 uur werden vijf van de twaalf ten ten, waarin de Duitse jongens en meisjes waren ondergebracht, door een storm met windkracht 8 totaal vernield. Ook de overige tenten liepen zware schade op Na een telefoontje van de VVV Wijk aan Zee naar het stadskantoor en van het stadskantoor naar „De Slof" werden de Duitse vakantiegangers spontaan door „De Zwervers" in „De Slof" onderge bracht. Gedurende de gehele vakantie zijn de gasten in het vrijetijdscentrum gebleven en hebben zij een bijzonder leu ke en prettige tijd gehad. Ook burgemeester J. G. S. Bruinsma en mevrouw Bruinsma gaan mee naar Schnellenbach. - V" a (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De geregistreerde ar beidsreserve in Noord-Holland (werkloos, aanvullende werkgelegenheid en sociale werkvoorziening) is in juli met 557 man nen toegenomen. Het totale aanbod van werkzoekenden bedroeg eind juli 5.348. De stijging van het aantal werklozen met ruim 10 percent is voornamelijk het ge volg van de inschrijving bij de arbeids bureaus van jeugdigen die de scholen ver lieten. Dit jaar heeft deze categorie werkzoekenden zich eerder gemeld dan anders het geval was. Het aanbod van de ze „schoolverlaters" steeg vorige maand van 200 tot bijna 600. Een vrij belangrijke stijging van het aantal werklozen deed zich voor in de bouw en de metaalnijverheid. Ook dit was in hoofdzaak het gevolg van het aanbod van jongens die pas de lagere technische school hebben verlaten. Het aantal openstaande aanvragen van werkgevers verminderde in juli met 558 tot 11.548. Vergeleken met vorig jaar ligt de geregistreerde arbeidsreserve in Noord Holland nu ruim 600 lager. Wat de vrou wen betreft steeg de geregistreerde ar beidsreserve in juli van 1.143 tot 1.205; de openstaande aanvragen van werkgevers daalden met 423 tot 6.248. In het gewest Haarlem liep de geregi streerde arbeidsreserve bij de mannen met 120 op tot 571. Het aantal openstaande aanvragen van werkgevers daalde van 1.337 tot 1.271. „Er is echter geen enkele reden tot on gerustheid, de stemming op de arbeids markt in ons gewest is bepaald stabiel te noemen," aldus de heer C. Dorland, de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau Haarlem. „Volgende maand kan die stijging van het aantal werkzoeken den weer teniet gedaan zijn". Bij het G.A.B. Haarlem staan voorts 117 vrouwen als werkloos ingeschreven, welk aantal het hoogst is sinds twaalf jaar. Het hogere aanbod van dit jaar betreft voornamelijk ongeschoolden en kantoorpersoneel. De vraag naar vrouwe lijke arbeidskrachten daalde in juni van 919 tot 873. Een Boskoopse firma beeft woensdag bij de betonmortelfabriek „IJmorrel" een nieuwe voorraadbunker ge plaatst op de centrale II. De oude bunker is ongeveer een half jaar ge leden door brand ingestort. Het ge vaarte, dat een eigen gewicht van 32 ton en een capaciteit van 600 ton heeft, is per schip aangevoerd. Met de installatiewerkzaamheden zulten zeker nog vier weken gemoeid zijn. Tot aan de ingebruikneming wordt de produktie, evenals het afgelopen half jaar, overgenomen door de andere centrales. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Ds. J. Rijneveld zal zondag 11 augustus in de middagdienst afscheid nemen van de Gereformeerde (Vrijgemaakte) Kerk van Capelle aan den IJssel en veertien dagen later zondag 25 augustus in de middagdienst, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door de consulent ds. J. Meilof uit Beverwijk, intrede doen als predikant van de Gere formeerde (Vrijgemaakte) Kerk van IJ muiden. waar hij beroepen is in de vaka- ture van ds. D. Nieuwenhuis, die in sep tember van het vorige jaar naar Harlin- gen is vertrokken en die daar op 1 oktober 1967 intrede heeft gedaan. Jan Rijneveld werd op 6 januari 1911 in Utrecht geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium in zijn geboorte stad en studeerde daarna aan de theolo gische hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland in Kampen, waar hij in november 1941 zijn kandidaats examen aflegde. Nadat de heer Rijneveld kort daarna in december 1941 na praepa- ratoir examen door classis Utrecht be roepbaar was verklaard in de Gerefor meerde Keiken in Nederland en hij van februari tot augustus 1942 eerst nog onge veer een half jaar in Sassenheim werk zaam was geweest als hulpprediker werd hij op 20 september van datzelfde jaar door nu wijlen ds. H. Meijering, toen nog predikant in Katwijk-Binnen, beves tigd als eerste predikant van de op 1 ja nuari 1940 zelfstandig geïnstitueerde Ge reformeerde Kerk van Valkenburg in de provincie Zuid-Holland. In deze zijn eer ste gemeente maakte ds. Rijneveld zich eind september 1944 los van de synodale besluiten. Op 20 oktober 1944 verwisselde ds. Rij neveld de Gereformeerde (Vrigemaakte) Kerk van Valkenburg met die van Bun schoten Spakenburg en op 20 november 1960 werd hij door prof. J. Kamphuis, hoogleraar aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde (Vrijgemaakte) Kerken in Nederland, Broederweg 15 in Kampen, bevestigd als predikant van de Gereformeerde (Vrijgemaakte) Kerk van Capelle aan den IJssel. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde .Vrijgemaakte) Kerk van Bunschoten- Spakenburg werd ds. Rijeneveld bij her haling afgevaardigd naar de particuliere synode van Utrecht. Verder vervulde hij daar verschillende deputaatschappen en was onder andere secundus curator van de theologische hogeschool van de Gerefor meerde (Vrijgemaakte) kerken in Ne derland, Broederweg 15 in Kampen. Te Capelle aan den IJssel was hij onder an dere vijf jaar bestuurslid van het Zuid- Hollands Zendingsconvent, bestuurslid van het Gereformeerd lyceum in Rotter dam en de classis Rotterdam kerkvisitator en examinator kerkrecht. Nu is hij voor de generale synode van de Gereformeer de (Vrijgemaakte) Kerken in Nederland sinds omstreeks 1958 ongeveer tien jaar deputaat voor correspondentie met buiten landse kerken. (Van onze correspondent) VELSEN-Noord De sanering van de woningen aan de Wijkerstraatweg, waar over wij onlangs in ons blad melding maakten, is tijdelijk gestopt nadat vorige week vrijdag de toen ontruimde panden nummers 297 en 299 met de grond gelijk waren gemaakt. Het waren deze panden, die een sta- in-de-weg vormden voor de voor Hoog ovens bestemde aardgasleiding, welke vanuit de noordwestpunt van het Velsen- noordse Bosplan onder de spoorlijn zal worden aangelegd. Het perceel Wijkerstraatweg 295, dat aan de gesloopte huizen beledde en door het slopen daarvan alleen over een thans uitwendige binnenmuur beschikt, is nu aan de gesloopte huizen grensde en door kaar gelegde planken voorzien. Hieruit valt af te leiden, dat het slopen van de woningen nummers 291 tot en met 295 voorlopig wordt gestaakt, omdat men voor de te leggen aardgasleiding met de vrij gekomen grondbreedte kan volstaan. Overigens zal over enkele weken een deel van het „Bosplan" weer onderstebo ven worden gekeerd ten behoeve van de aardgasleiding naar Hoogovens, die dwars door het Bosplan komt. Het weste lijk deel van het Bosplan van ongeveer de Meerweidenlaan af en tussen Wijker- oogstraat en tunneltraverse moet voor deze leiding dienstbaar worden gemaakt. Voor het oostelijk deel van het Bosplan is inmiddels rekening gehouden met het aanleggen van de leiding omdat hier een deel van een reeds geplande vijver wordt overgeslagen. Over een breedte van onge veer twintig meter is de grondstrook in het westelijk deel geschikt gemaakt om de leiding te gaan leggen. Dit alles betekent voor de gemeentelijk plantsoendienst weer extra werk. Aan vankelijk was gedacht de werkzaamhe den aan het Bosplan in een drietal fasen te gaan voltooien, waarbij het recreatie- bos mede in deze plannen lag. Thans (Van onze correspondent) WEMELDINGE Woensdagmiddag is de Duitse binnenvaarttanker Stuttgart in het Keete nabij Ouwerkerk in aanva ring gekomen met de 482 ton metende Nederlandse binnenvaarttanker Nitrico 4. De Nitrico 4 werd zo ernstig beschadigd dat het dreigde te zinken. Een bergings vaartuig pompte het schip echter tijdig leeg en bracht het naar de haven van Zijpe. De Nitrico 4, geladen met natronloog was nog maar drie maanden in de vaart. De Stuttgart, eveneens een nieuw schip, vervoerde ruwe soda. Bij de aanvaring heeft de Nederlandse tanker een deel van zijn lading verloren. wordt incidenteel aan het Bosplan ge werkt ofschoon in de bedoeling lag eerst het westelijk deel en het complex van volkstuinen te realiseren en daarna het noordoostelijke deel met de vijvers en als laatste het zuidelijke deel, grenzend aan het Noordzeekanaal. Door het Bosplan ligt echter al wel geruime tijd een wandel- en fietspad van de Heirweg af tot aan de Leeghwaterweg in het industrieterrein en aansluit op de verkeerstunnel naar Beverwijk en de Spoorsingel. Van deze weg wordt door wandelaars, die overigens ook al druk gebruik maken van andere wandelpaden in het industrieterrein dat aansluit op de profiteerd, terwijl fietsers de weg veelal bezigen om zonder verkeersgevaar in Beverwijk te komen en daarvan terug naar Velsen-Noord. Het westelijke deel heeft thans zijn voetpaden, gazons en bloemperken. Het volkstuincomplex werd reeds vorig jaar juni opgeleverd en in aansluiting daarop is een begin gemaakt met de aanleg van een der vijvers, waarvan de oeverbe scherming veel passen en meten vergt. In het oostelijke deel heeft men inmid dels gazons en speelweiden ingezaaid, zodat dit deel volgens jaar al een zin rijk beeld kan geven van de fraaie re creatieruimte die het Bosplan aan Velsen- Noord kan bieden. Maar het zal vermoe delijk eerst voorjaar 1970 zijn aleer de gemeentelijke plantsoendienst het gehele plan zal hebben kunnen realiseren. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Woensdagmiddag is in de garage van de Rotterdamse Elektri sche Tram de 19-jarige Marokkaan Mo hammed Ben Said om het leven geko men, toen hij in aanraking kwam met een stroomdraad, waarop 380 volt stond. De man, die tijdelijk in dienst van een Rotterdams schoonmaakbedrijf was, was in de garage bezig met het zemen van ramen en was daartoe op een 15 meter hoge stalen constructie geklom men. Toen hij zijn evenwicht verloor greep hij een stroomdraad. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn over leden. PARIJS (DPA). Brigitte Bardot en haar Duitse echtgenoot Günther Sacha schijnen onverzoenlijk te zijn. Brigitte heeft toegegeven dat de mogelijkheid van een echtscheidingsprocedure bestaat. Zij bezocht gisteravond een nachtclub in St. Tropez met haar nieuwe begeleider, de Italiaan Luigi Rizzi. Günther Sachs heeft een verzoek tot echtscheiding ingediend. Brigitte heeft vol gens hem „een verkeerde opvatting van het huwelijk". Een vriend deelde dit dins dagochtend mee in het nudistenkamp op het eiland Sylt. waar Günther Sachs een korte vakantie heeft doorgebracht. Het paar trouwde drie jaar geleden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7