VERGELEKEN BIJ NOOD IN BIAFRA WAS ONZE HONGERWINTER NIETS Sunbeam NU BONT KOPEN! Amokmaker verwondde zichzelf ernstig Ex-KVP-wethouders in Utrecht herkozen Agenda voor Haarlem en de IJmond Nederlandse arts, terug voor tv-actie: Kort en bondig Critiek op Rode Kruis afgewezen if Miljoen schade bij fabrieksbrand Voor bezwaarden drinkwater zonder fluor Schoten in donker Amsterdam Ook uitgetreden raadsleden blijven aan Soldaat omgekomen bij oefening Slachtoffer overval overleden Morgen meer zon Bontmodehuis DICK BARTELS 10% Z0MERK0RTING VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1968 SMi- M Alleen Wharton KENNEMER AUTOMOBIELBEDRIJF Ruim 750.000 vluchtelingen Rode Kruis niet passief Op Goeree (Vervolg van pagina l) Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk t it ëX Dr. H. W. Middelkoop, vanavond voor televisie. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Vergeleken bij het verschrikkelijke leed in Biafra was onze hongerwinter van 1944 niets. De toestand daar is vele malen erger. Er sterven 6000 mensen per dag van de honger". Dit ver telde de Nederlandse arts H. J. Middel koop gisteravond na zijn aankomst op Schiphol uit Biafra, waar hij zes jaar lang voor de Wereldraad van Kerken werkzaam is geweest en geruime tijd een belangrijke rol bij de voedseldistributie heeft vervuld. „Om de hulpactie te doen slagen zal de geldinzameling in Nederland tenminste vijf miljoen gulden moeten opbrengen. Dat lijkt veel, maar Duitsland heeft al 12 miljoen mark ingezameld howel de actie daar nog op gang moet komen. De Duitse kerken en de hulp uit Scandinavië hebben het mogelijk gemaakt dat er vier DC 6-vliegtuigen zijn aangekocht voor de voedseltransporten. Er wordt thans iedere nacht 50 ton voedsel overgevlogen, maar wij willen tenminste 5000 ton per week zien te bereiken. De aankoop van nog zes vliegtuigen is dan ook een eerste ver eiste". Geld kan de bevolking van Biafra van de honger redden. Voor geld is overal in de wereld voedsel te koop. Voor geld kan dat voedsel naar het Portugese eiland Sao Tome worden verscheept. Voor geld ten slotte zijn piloten van de chartermaat schappij van de wapenhandelaar Wharton bereid het voedsel naar Biafra te vliegen. Over de critiek op het feit dat van de diensten van deze Wharton gebruik wordt gemaakt zei dr. Middelkoop: „Er is geen enkele andere maatschappij ter wereld die zich aan dit avontuur wil wagen. ADVERTENTIE KLEVERLAAN 2—6 BLOEMENDAAL TEL. 51095 Biafra-voettocht. Zaterdagavond wordt in Scheveningen een bezinningsvoettocht gehouden naar aanleiding van de toe stand in Biafra en Nigeria. Dokter C. M. Eykman, pas uit Biafra terugge keerd, zal aan het einde van de tocht in een kerk in Den Haag mededelingen doen over de gebeurtenissen in Biafra. Nieuw Guinea. De Federatie van Neder landse Oud-strijders-organisaties heeft de parlementaire missie, die een be zoek gaat brengen aan Indonesië dring end verzocht in Djakarta te verklaren, „dat het Nederlandse volk geen genoe gen kan en zal kunnen nemen met een schijnvertoning als volksraadpleging in Nieuw Guinea in 1969" en dat van de Indonesische regering wordt verwacht, „dat zij onmiddellijk haar terreur op Nieuw Guinea beëindigt, en de politie ke gevangenen in vrijheid stelt". Brandstichter? De brandweer van Beerta is voor de tweede maal deze week uit gerukt naar een leegstaande woning, waarin brand was uitgebroken. Het pand, dat zou worden gerestaureerd, brandde geheel uit. In de nacht van maandag op dinsdag had een ontplof fing plaats in hetzelfde huis. Enkele weken geleden brandden in Winschoten enkele leegstaande woningen uit. Luchtlijn hervat. Met ingang van 1 okto ber zal de Britse luchtvaartmaatschap pij Channel Airways de verbinding van Rotterdam met de Engelse zuidkust her stellen. In september van het vorig jaar werd deze dienst gestaakt omdat het vliegveld van Portsmouth onbruik baar werd. De nieuwe dienst, die vijf maal per week via Southend zal wor den onderhouden, zal gebruik maken van het vliegveld Bournemouth. Terugbetaald. Het bestuur van het Leeu warder St. Anthoniegasthuis, een instel ling, welke twee tehuizen voor bejaarde beheert, heeft 125.000 gulden van de Ver eniging Technisch Onderwijs terugg kregen. In 1902 schonk het bestuur dit bedrag aan de vereniging voor een eigen schoolgebouw. Nu de vereniging dit uit 1905 daterende gebouw heeft verlaten, zijn de 125.000,- terugbetaald volgens de destijds gestelde voorwaarde. Wharton heeft het gedaan. Hij vliegt met wapens en nu ook met voedsel. Het is echter een grove leugen dat er voedsel van hulporganisaties tegelijk met wapens in dezelfde toestellen worden overgevlo gen. De vliegtuigen, die voedsel overvlie gen. zijn ons eigendom. Alleen de be manning is van Wharton". Over het vele geld dat Wharton voor de piloten vraagt er wordt gesproken van 1000 dollar per vlucht zei dr. Middelkoop: „Die piloten zijn geen idea listen maar avonturiers. Het gaat hen er om veel geld te verdienen. Er zijn kapers op de kust die voor iets minder geld de toestellen willen bemannen. Wij moeten hun dan echter de radiocode beschikbaar stellen waarmee de Nigerianen tijdens de vluchten worden misleid. Het gevaar is groot dat zij die code dan verkopen aan Nigeria, waardoor de transport wordt lamgelegd". De Wereldraad van Kerken werkt zeer nauw samen met de internationale hulp organisatie Caritas en het Internationale Rode Kruis. Volgens dr. Middelkoop staan de moeilijkste maanden nog voor de deur. Pas in oktober wordt de eerste oogst ver wacht van de rijstvelden. Er is voorts een enorm gebrek aan eiwitten, nu er geen vlees uit het noorden kan komen en er geen vis wordt gevangen omdat de rivie ren zijn gesloten. De helft van de bevol king lijdt aan een ernstig tekort aan eiwitten. De distributie van de levens middelen die worden overgevlogen, heeft in hoofdzaak plaats via de zevenhonderd vluchtelingenkampen, waar thans ruim 750.000 mensen wonen, en de ziekenhui zen. In elk kamp heerst echter honger, terwijl het aantal vluchtelingen nog toeneemt. Het Internationale Rode Kruis tracht nog steeds toestemming te krijgen om vliegtuigen met hulpgoederen over Nige- riaans gebied te laten vliegen. Dr. Mid delkoop is het niet eens met de critiek, dat het Rode Kruis passief zou zijn. „Er wordt veel gedaan. Ik kan u zelfs zeggen OOSTERBEEK. Vanmorgen heeft een felle brand gewoed in, de meubel fabriek van de n.v. Raanhuis en Zoon in Oosterbeek. De meubelmakerij met een oppervlakte van 1800 vierkante meter is uitgebrand. De aangrenzende toonzaal, waar voor een paar ton aan meubelen staat, kreeg veel waterschade. Het ma chinepark is behouden gebleven, evenals de houtvoorraad. De meubelmakerij en de spuiterij zullen opnieuw moeten wor den opgebouwd. De directie schat de schade op ongeveer een miljoen gulden. Naar de Antillen. De vice-minister-presi dent, drs. J. A. Bakker, zal op 17 augustus vertrekken voor een bezoek van ongeveer twee weken aan de Ne derlandse Antillen voor besprekingen over de vordering en verdere program mering van de sociaal-economische ont wikkeling van het land. dat er de komende weken, als in Biafra de tweede landingsstrip gereed komt, mo gelijkheden voor hulpverlening wordt aangepakt die langs het kantje van de principes van het volkenrecht zullen gaan. Maar er is grote nood en er moet worden gehulpen, anders zullen er meer dan 6000 mensen per dag sterven. De vluchten over het Nigeriaans gebied gaan door, of er geschoten zal worden of niet". Dr. Middelkoop had vrijwel alle hoop voor aanvoer door een corridor naar het omsingelde Biafra over Nigeriaans grond gebied opgegeven. Zelfs al zou daarover een akkoord worden bereikt, dan blijven er grote moeilijkheden: alle bruggen zijn opgeblazen en de wegen zijn verwoest. ADVERTENTIE SPECIAALZAAK IN PELTERIJEN OP ONZE GEHELE COLLECTIE Wagenweg 126 rood - Haarlem Telefoon 14360 GESLOTEN HUIS OP 1e ETAGE MIDDELHARNIS Begin september zal de drinkwaterleidingsmaatschappij op Goeree-Overflakkee degenen, die be zwaren hebben tegen gefluorideerd drink water, de mogelijkheid bieden ongefluo- rideerd water te betrekken voor tien cent per liter. De bedoeling is dat een tankauto met ongefluorideerd water gedurende ctrie dagen in de week op een bepaalde tijd in elk der dorpen op Goeree-Overflakkee voor een half uur wordt gestationeerd. Deze voorziening is het resultaat van een verzoek tot algehele stopzetting van de in 1962 begonnen fluoridering door een actiecomité, dat dit verzoek vergezeld liet gaan van de handtekening van 2200 ge zinshoofden. De drinkwaterleiding heeft in totaal ca. 10.000 aansluitingen. (Van onze correspondent) Het drama op de Amsterdamse Zeedijk, dat aan twee mensen het leven kostte begon even na acht uur in het café Joke Place. Daar zaten aan de bar de 19- jarige vrouw en enkele krukken verder de in burger geklede matroos. Op het moment' dat de matroos de barkeeper vroeg of hij een zekere Eddy kende kwam de handelaar binnen en zei tegen hem: „Dan moet je mij maar leren ken nen", gaf hem daarop een klap in zijn gezicht. De vrouw schold toen de handelaar uit. Deze laatste haalde een bajonet uit zijn zak en stak de vrouw in haar linkerzij, UTRECHT De beide Utrechtse K.V.P.-wethouders, die na hun uittreden uit de K.V.P. hun functies beschikbaar hadden gesteld, zijn na een urenlange discussie door de gemeenteraad met grote meerderheid van stemmen (32 van de 41) herbenoemd. Dat gebeurde nadat d.' frac ties van de P.v.d.A., V.V.D., A.R., C.H.U., P.S.P. en C.P.N. een gezamenlijke ver klaring hadden afgelegd, waarin zij te kennen gaven dat beide wethouders nog onverminderd het vertrouwen van deze fracties genieten. Zij wensten daarom dat deze wethouders hun werk in ononder broken teamverband zouden voortzetten. In de verklaring van de fracties wordt gesteld, dat de wijze waarop de katho lieke groepering in de Utrechtse raad bij voortduring de raad confronteert met in terne conflictsituaties niet alleen ernstige schade toebrengt aan de uiterlijke presen tatie van de stad, maar ook aan het ver trouwen dat de burgers geacht worden te hebben in hun gekozen afvaardiging. De gewraakte handelwijze leidt volgens de zes fracties bovendien tot ondermijning van de bestuurskracht, waarmee de be langen van stad en bevolking geenszins worden gediend. Het college van B. en W. in zijn huidige samenstelling werd door de fracties als een goed team aangemerkt. Met uitzondering van de Boerenpartij waren alle fracties het er over eens, dat het conflict in de K.V.P. een voor Utrecht schadelijke afaire is. De P.S.P.-woordvoer der had het over een kwajongensconflict en een C.P.N.-afgevaardigde sprak over een politieke klucht. De P.v.d.A.-fractie voorzitter zag in het conflict een uiting van de potentiële moeilijkheden waarmee een confessionele partij als de K.V.P. te maken krijgt als men twee vleugels bij elkaar tracht te houden. Alle woordvoerders, met uitzondering van de Boerenpartij, hadden er begrip voor dat de zeven uitgetreden K.V.P.'ers hun raadszetels niet beschikbaar hadden gesteld. Wel meenden zij dat zulks in principe onjuist is, maar omdat de ruzie kennelijk op het hoogste niveau nog niet is beslecht had men er vrede mee dat de zeven als onafhankelijke katholieke groe pering in de raad blijven. Het Duitse barmeisje wordt, nadat zij in de rug geschoten is, wegge bracht. CELLE. Nabij het plaatsje Knese- beck in West-Duitsland is donderdag de 20-jarige Nederlandse dienstplichtige sol daat D. Kronenburg uit Utrecht bij een ongeluk om het leven gekomen. Soldaat Kronenburg nam deel aan de militaire oefening „Koningsgambiet" en reed in een jeep. Zijn wagen kantelde in een bocht. Hij liep zodanig ernstige ver wondingen op dat hij in de loop van de dag in een ziekenhuis in Celle is over leden. Een andere inzittende van de jeep werd niet ernstig gewond. De oefening „Koningsgambiet" is in middels stopgezet. Dit gebeurde omdat het asfalt van het wegdek waarover de tanks rolden door de zonnewarmte week was geworden. Hierdoor liepen de wegen evaar door het legermaterieel Stukgere den te worden. De oefening, die vier maanden voorbereiding heeft gevergd, zal worden voortgezet zodra het weer koe ler is. vlak onder het hart. Zij strompelde het café uit en zakte op straat zonder nog een woord uit te brengen ineen. De ma troos liep haar achterna, maar de han delaar trok een pistool en schoot hem in de rug. Ook de matroos zeeg dodelijk ge troffen ineen. Hij kreeg een kogel in de borst en een in de maag. De amokmaker had ondertussen ook nog een 34-jarige Surinamer met een mes in de schouder gestoken, omdat deze hem wilde tegen houden. De dader rende vervolgens wild om zich heen schietend het café uit en verdween in een aan de overzijde gelegen bar. Daar schoot hij de Duitse barjuffrouw neer. Zij werd in de rug getroffen, maar kon zich in veiligheid stellen. Haar toestand is niet ernstig. Hierna verschanste de da der zich in zijn woning. Vanuit het raam vuurde hij op de dijk. Wandelaars zochten ijlings dekking voor de rondflui- tende kogels. Inmiddels was de buurt door de politie afgegrendeld. Toen agenten de hevig bloe dende mevrouw Koopmans in veiligheid trachtten te brengen gooide de handelaar meubilair uit het raam. Een politieman werd door een televsietoestel getroffen. Zijn collega vuurde toen op de amokma ker. De kogel drong in het plafond. Van af dat moment vuurde de handelaar te rug. Achter geparkeerde auto's zochten de agenten dekking. De politie hield de wo ning van drie zijden onder schot. Nog eenmaal liet de handelaar zich voor het raam zien. Daarna bleef het stil. Voor zichtig drongen toen de plaatsvervangend hoofdcommissaris en een commissaris van het bureau Warmoesstraat de woning binnen. Daar vonden zij de man bloedend op de grond. Hij had een schot in de buik en in zijn keel alsmede een messteek in zijn buik. Vermoedelijk heeft hij getracht een einde aan zijn leven te maken. Toen de man zich nog in zijn woning verschanst had gelukte het een kelner mevrouw Koopmans van de straat te ha len en een café binnen te dragen. Toen er geen reactie uit het huis kwam reed een politiewagenbusje achteruit de dijk op, waarna ook de matroos, die in het schootsveld lag, kon worden geborgen. BERGEN OP ZOOM Vrijdagochtend omstreeks drie uur is de heer C. P. J. M. Rogier zonder bij kennis te zijn gekomen in het St. Elisabeth-ziekenhuis in Tilburg aan zijn verwondingen overleden. In de nacht van zaterdag op zondag werd hij het slachtoffer van een overval op zijn villa in Bergen op Zoom. De op 21 juni 1894 te Bergen op Zoom geboren heer Rogier was directeur/eige naar van de N.V. Rogier Nerincx Richter Machinefabriek en Ijzergieterij. Voorts was hij beschermheer van vele vereni gingen. Textieldieven. Bij een inbraak in een mo demagazijn in Markelo zijn 180 kos tuums en 15 suéde-jasjes gestolen. In Holten verdwenen uit een modemaga zijn 60 herenkostuums en elf overhem den. Bij een inbraak in een kleding magazijn in Nijverdal was de buit 96 kostuums en vier suéde-jasjes. 4*'tW Hh y- f >-"V BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Vrijdag- en zaterdagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Het masker van de rode dood", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Nudistenpara- dijs", 18 j. Zaterdagavond nachtvoorstel ling 23.30 u.: „Rokende revolvers". 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas", 14 j. Vrijdag- en zaterdagavond nacht voorstelling 23.30 u.: „The girls of Itoche- fort", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Joe Hammond en de Indianen", a.l.; 20.15 u.: „Bonnie Clyde", 18 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,,'n Hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Roxy. 14.30, 19 en 21,15 u.: „Via Ero tica", is j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York", a.l. Ochtendvoorstelling 10.30 u.: „Walt Disney's lach- en pret- festival", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks var. 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (.Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van 17de-eeuwse Hollandse kun stenaars. Bovendien permanente tentoon stelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): „Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zorner- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Galerie Zijlstraat: Werken van Armand van der Helm, plastieken, van Sees Vlag, prenten. Tot en met 9 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot, Zandvoort): Expositie van Marlie Mencke en André Gouw. Tot en met 31 augustus, zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 ot 17 u. Tot en met 18 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasse'aers- plein 35), zaterdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest Lugani Renzo met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. Hotel-restaurant „De Oude Geleerde Man", Bennebroek, dansen vrijdag en zaterdag 20 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Poel der ontucht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Brugge!'oofd Beach Red". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20 tot 22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. ZATERDAG 10 AUGUSTUS City Theater, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bruggehoofd Beach Red". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 en 20 tot 22 u.: Tentoonstelling teke ningen en gouaches van Reinier Lucassen; de expositie duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „De bende van Quint". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „The way west". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramiek van Wilma Mantje- Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer huize „Schey- beeck",Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „De bende van Quint"; 23.30 u.: „Verleiding in opdracht". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „The way west". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie houtsneden van Herman Stammes haus en keramiek van Wilma Mantje Bakker; geopend van 9-18 u. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Sabotage- complot Gouden Zeven". ZATERDAG 10 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Sabotage complet Gouden Zeven". Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied strekt zich uit van het zeegebied tussen IJsland en de Britse eilanden over Midden-Scandinavië naar West-Rusland. In deze landen is net dan ook fraai weer met middagtemperaturen tot omstreeks 25 graden. De rest van Europa wordt, uitgezonderd het Middel- landse-Zeegebied, beheeist door een lage drukgebied, waarvan het centrum vrijdag morgen boven Tsjecho-Slowakije lag en dat gevuld is met vochtige, onstabiele lucht. Randstoringen ervan trekken over Duitsland in westelijke richting naar ons land. Een dergelijke storing bracht don derdagmiddag en -avond vooral in het midden en zuiden van het land regen en onweersbuien. Inmiddels trekt het hogedrukgebied van Scandinavië lang zaam zuidwaarts. Voor zaterdag worden dan ook meer opklaringen verwacht, al zullen er. vooral in het binnenland, nog enkele buien vallen. De wind draait naar noordelijke richtingen en de temperaturen zullen in het algemeen dezelfde zijn als vrijdag, in het noorden echter iets lager. wmnutAFPOM-nf Maximum- an minimum S tempera turen O SB 4» 3 binnen- en buitenland SS BS Den Helder zw. bew no 21 17 0 Vpenburg geh. bew. nnw 22 16 10 Vlissingen regen no 22 16 14 Eelde zw. bew. ono 23 16 0 De Bilt zw. bew. wnw 24 16 11 Twente zw. bew. no 20 15 13 Eindhoven regen windst. 22 16 19 Z.-Limburg motregen w 22 15 1 Helsinki onbewolkt n 20 11 0 Stockholm onbewolkt no 26 15 0 Oslo onbew. w.stil 26 14 0 Kopenhagen licht bew. ono 25 15 0 Aberdeen regenbui n 17 11 0.2 Londen regen n 19 13 4 Amsterdam geh. bew. w.stil 24 17 4 Brussel mist w.stil 22 15 1 Luxemburg mist w.stil 21 12 0.2 Parijs onbew. w.stil 22 11 0 bordeaux zw. bew. zzw 21 15 3 Grenoble half bew. w.stil 21 11 0 Nice onbew. n 24 14 0 Berlijn zw. Dew, ono 28 17 0 Frankfort geh. bew. v.a. 18 16 5 München zw. bew. w 19 12 0.2 Zürich geh. bew. wzw 22 14 12 Genève zw. bew. w.stil 22 13 4 «^ocamo regen w.stil 21 15 15 Wenen onweer verand. 22 14 0 Innsbruck regen w.stil 21 13 5 Belgrado half bew. zo 29 17 0 Athene licht bew. wnw 29 21 0 Rome licht bew. O 16 0 Barcelona licht bew. n 25 18 1 Madrid onbew. w.stil 28 16 0 Mallorca licht bew. w.stil 29 15 3 Lissabon licht bew. nnw 16 0 ZATERDAG 10 AUGUSTUS Zon op 5.16 uur; onder 20.14 uur. Maan op 21.17 uur; onder 7.25 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier lb Augustus 3.13 uur. Nieuwe maan 24 augustus 0.57 uur. Eerste kwartier 31 «tiffus+uf 0.35 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 9 AUGUSTUS Hoog water 4.01 uur en 16.31 uur. Laag water 12.15 uur en uur. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Hoog water 4.43 uur en 17.13 uur. Laag water 0.39 uur en 12.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2