INTERNATIONALE OPLICHTERS IN AMSTERDAM GEPAKT r Agenda voor Haarlem en de IJmon Engelse kunstcriticus was de leider en N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE Toon Hermans gestruikeld Smokkelaars van goud en diamanten Kamerlid: „Wie betaalt dat?" Nederland blijft oefenen op Kreta Duitse jongen uit cel ontsnapt In drift pony doodgeslagen Brand in Haagse binnenstad Duitse inbreker in Roermond betrapt Woningblok in brand in Hoogezand mmMÊsm W olkenvelden s n DE JONG's WEET U DAT WIJ in ons modern geoutilleerd bedrijf met vakkundige medewerkers ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1968 2 Zwendeltruc Prettige relatie In de val Garagehouders: ,/s er nog nieuws?' Automaten aanpassen Minister Den Toom: Haarlem V elsen-1,1 muiden Beverwijk Heemskerk es BI es (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft een van Londen uit opererende grote internationale goud smokkelorganisatie ontmaskerd, wel ke zich bovendien schuldig heeft ge maakt aan poging tot oplichting van de Bank of America. Er zijn arresta ties verricht in Amsterdam, Genève en Hongkong. De aanhouding van een der hoofdverdachten in het Verre Oosten kan spoedig worden verwacht. Door samenwerking tussen de Am sterdamse politie en de kantoren van de Bank of America in Amsterdam, Zürich, San Francisco en Hongkong kon de oplichting, waarmee een be drag van ruim twee miljoen gulden was gemoeid, grotendeels worden ver ijdeld. De leider van de organisatie, die met tal van smokkelende koeriers een goede klant was van de luchtvaartmaatschap pijen, bleek de 29-jarige Britse auteur Roderic Knowles te zijn, bekend als voor treffelijk schrijver van kunstkritieken. Hij was zeer verbaasd op het Amsterdamse Rembrandtsplein te worden aangehouden door een hoofdinspecteur van politie. Na een langdurig verhoor viel hij door de mand. Uit zijn relaas bleek dat hij zijn goud- smokkelaffaire jarenlang met groot suc ces heeft geleid. De laatste tijd ging de zaak echter slecht, er werd onvoordelig ingekocht en enkele koeriers werden met hun goudvracht gepakt. De organisatie kwam zonder bedrijfskapitaal te zitten Bendeleider Knowles zag een kans de kas te vullen toen hij ergens in het Ver re Oosten samen met zijn medewerker Edward Smith probeerde een partijtje goud te verkopen aan een hoge functio naris van de Bank of America, een van de grootste banken ter wereld. Deze, man, aangeduid als mr. X., had uit. hoof- de van zijn functie kennis van de dage lijks wisselende codes die de internatio nale bankwereld gebruikt in de telegra fische betalingsopdrachten. Afgesproken werd dat mr. X. de dagcodes voor 2 eïi 5 augustus zou geven aan Edward Smith Smith 'zou dan vah'"Hbtfgkbng'löft "beta lingsopdrachten in code telegraferen naar de Bank of America in Zürich en aan de Bank of America in Amsterdam, to taal vier opdrachten van honderdvijftig duizend dollar elk. Knowles zou zorgen dat in beide steden een handlanger het geld zou incasseren. In Zürich zou er goud en in Amsterdam zouden er dia manten voor worden gekocht, die dan door speciale koeriers naar Hongkong zouden worden gesmokkeld. De winst zou na aftrek van de onkosten bestaan uit zeshonderdduizend dollar (ruim 2 mil joen gulden) van de bankzwendel plus de verdiensten uit de smokkel. De helft zou aan mr. X. worden afgedragen. De andere helft zou worden verdeeld tus- Fatale explosie. Op het terrein van de B.P.- raffinaderij in Europoort is een man om het leven gekomen en raakten twee an deren gewond doordat gas ontplofte. Toen het slachtoffer, een lasser, met werkzaamheden aan een opslagtank wil de beginnen, is vermoedelijk door de las- vlam gas tot ontploffing gekomen dat uit de gasfles was ontsnapt. De opslagtank loep door de explosie schade op. Het slachtoffer is de 21-jarige monteur-lasser R. Derwort uit Bergen op Zoom. Openbaarheid. Het bestuur van de Ne derlandse Studentenraad heeft de leden van diverse overheidscommissies ver zocht de werkzaamheden van enige com missies openbaar te maken, met name die van de commissies voor de studie financiering wetenschappelijk onderwijs, voor harmonisatie van de studiesteun en voor de studentengezondheidszorg. De werkwijze van deze commissies is nu geheim. Meer studenten. Totaal hebben zich 1050 studenten aan de TH in Twente laten inschrijven Van deze zijn ruim 350 nieu we eerstejaars. De belangstelling van eerstejaars is dit jaar met 14 percent gestegen. Men had gerekend op 310 eerstejaars. Er zijn drie nieuwe stu dierichtingen: toegepaste wiskunde, be drijfskunde en technische natuurkunde. TV'eer een drieling. In het Groninger dorp Oudeschip is in het gezin van de heer L. Kap een drieling geboren. Ruim twee jaar geleden kwam in hetzelfde gezin ook een drieling ter wereld. De eerste drieling bestond uit twee meisjes en een jongen, de nu geboren drieling uit twee jongens en een meisje. Eenrichtingsverkeer. Op 29 september wordt in de Hilversumse binnen stad éénrichtingsverkeer ingevoerd om het droogaande verkeer te dwingen bui ten het centrum te blijven. Moord uit wraak. In Brussel is een 34- jarige Marokkaan aangehouden, die op 5 juli in Rotterdam een 24-jarige landge noot met tien messteken van het leven heeft behoorfd omdat deze hem bij de hem bij de politie had aangegeven in verband met een zedenzaak. De man was daarna over de grens gezet, maar hij kwam terug om wraak te nemen. sen Knowles, Smith en twee „stille ven noten" van de smokkelorganisatie, die echter een deel zouden terugstorten in de kas van de organisatie, welke dan aldus weer bij machte zou zijn de smokkel- expedities voort te zetten. Op 8 juli arriveerde in Amsterdam de 24-jarige Australische acteur Peter C., die door Knowles van een vals paspoort op naam van Robertson was voorzien. Op 10 juli meldde de „diamanthandelaar Ro bertson" zich bij de Bank of America op de Herengracht met de vraag of er geld voor hem was binnengekomen. In derdaad bleek een zekere heer Stevenson uit Hongkong hem achtduizend dollar te hebben gezonden. Het codenummer klop te. want Edward Smith had inderdaad het geld in Hongkong gestort. De transactie was dus volkomen normaal. Op 26 juli kwam de heer Robertson 5500 dollar ha len. Later bleek dat hij beide bedragen via een andere bank aan Edward Smith in Hongkong terugzond. De bedoeling van dit spel was alleen om de Bank of Ame rica vertrouwd te maken met de heer Robertson. Hetzelfde gebeurde in Zürich, waar een zekere 24-jarige Brown zich als een prettige relatie van de bank deed leren kennen. Op 2 augustus kwamen er opnieuw be talingsopdrachten binnen in Zürich en Amsterdam, maar nu voor honderdvijf tigduizend dollar. Het codenummer klop te en niets stond uitbetaling in de weg. De bank in Zürich betaalde dan ook promt uit. Maar de directie van de Bank of America in Amsterdam, die overigens een dagomzet van 80 miljoen heeft, zei met typische Hollandse voorzichtigheid: „meneer Robertson, het is vrijdag en zou u nu wel een halt miljoen gulden in huis nemen met het weekend? Waarom wacht u niet tot maandag?" Robertson zei het geld nodig te hebben voor be taling aan diamantairs bij wie hij inder daad voor ruim negentigduizend dollar aan diamanten had besteld. Op aanraden van Knowles ging hij die vrijdag voor de tweede keer naar de bank. Toen hij weer met lege handen terugkwam zei zijn baas optimistisch: „In Zürich is al uitbetaald. Er is dus geen vuiltje aan de lucht. Laten we dan maar tot maandag wachten". Maar dat wachten werd de heer Ro bertson fataal. Voor alle zekerheid infor meerde de adjunct-directeur van de Bank of America in Amsterdam bij zijn hoofdkantoor in San Francisco of het wel goed zat met de betalingsopdracht aan die ongeduldige Australiër. Men wist daar van niets, t T$n zo gebeurde het dat de Amsterdamse recherche de heer „Robert son" zondagmorgen in zijn hotel opzocht en hem een cel op het hoofdbureau aan bood. In zijn bagage vond men zijn echte identiteitspapieren en tijdens het verhoor bekende de man alles. Hij vertelde ook dat Roderic Knowles maandagmorgen ADVERTENTIE TECHNISCH REVISIEBEDKIJF Trompstraat 66 - IJmuiden-O. Telefoon 0 2550 - 13784 Revisie Hydrauliek en persgereedschap Ruilsysteem Mac Pherson voorveerophanging Hoofdinspecteur G. J. Toorenaar van de Amsterdamse politie toont een van de vesten waarin het goud werd gesmokkeld. om elf uur op het Rembrandtsplein op het geld zou wachten. Knowles stond er inderdaad. Hij had twee helpers bij zich, van wie er een een smokkelvest droeg met vakken voor goudstaven en diaman ten. Beiden beschikten al over een vlieg tuigbiljet naar Hongkong. De beide jon gemannen, 24 en 21 jaar oud en van Brit se nationaliteit, zijn na verhoor vrijgela ten, omdat zij zich nog niet aan een straf baar feit hadden schuldig gemaakt. Maar Knowles bleef in arrest. In de bagage van de heer „Robertson trof de politie ook aantekeningen aan die het spoor naar Zwitserland voerde. De politie schakelde de Bank of America in en deze ontdekte dat het filiaal in Zürich het slachtoffer was geworden van dezelf de zwendeltruc. De Amsterdamse recher che achterhaalde het adres van „Brown", die in een hotel in Genève verbleef. Hij kon daar worden aangehouden. Het geld was echter weg. De man zei, het gedeel telijk in goud te hebben omgezet in 'op dracht van Knowles en alles te hebben afgedragen aan drie koeriers, die inmid dels al naar Hongkong waren vertrokken. Onmiddellijk alarmeerde de politie de Bank of America in Hongkong, die de politie aldaar inlichtte. Men had succes: de smokkelaars werden gearresteerd. De buit 72 kilo goud en 180.000 Zwitserse francs werd in beslag geomen. De politie in Hongkong zocht vergeefs naar Edward Smith, die nattigheid had gevoeld en spoorloos was verdwenen. In zijn hotelkamer vond men bewijzen dat Smith en Stevenson dezelfde per soon zijn en dat hij de gefingeerde be talingsopdrachten van 150.000 dollar had verzonden. Er werd ook een telegram ge vonden van de elders in het Verre Oos ten werkende mr. X. met de vraag: „Is er nog nieuws?" Dat nieuws zal hij spoe dig horen, want enige leden van de hoofd directie van de Bank of America zijn naar hem onderweg om hem, tezamen met enige politiemannen, een bezoek te brengen (Van onze correspondent) DEN HAAG Nu nikkelen guldens wor den ingevoerd zullen tal van automaten om gebouwd moeten worden. Dat is veelal een kostbare zaak. Het P.v.d.A.-Kamerlid, Lems heeft de minister van Financiën en de staatssecretaris van Economische Zaken op deze extra kosten geattendeerd. Gezien het belangrijke voordeel van de invoering van nikkelen guldens voor het rijk, vraagt de heer Lems of de staat wellicht bereid is de betrokken onderne mers op een of andere wijze schadeloos te stellen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Nederland blijft gebruik maken van het NAVO-oefencentrum op het Griekse eiland Kreta. Dit centrum staat niet onder exclusief Grieks, maar onder multilateraal beheer. Er is voor Nederland derhalve geen reden om uit protest tegen het regime in Griekenland niet meer op het eiland te oefenen. Minister Den Toom van Defensie ant woordt dit op vragen van het Tweede Ka merlid drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.) De aan leiding voor de heer Voogd zijn vragen te stellen, was dat Denemarken dit jaar van deelneming aan de NAVO-oefeningen op Kreta heeft afgezien. Minister Den Toom verklaart dat Dene marken in 1969 wel op Kreta komt oefe nen. Voor het afwezig blijven dit jaar hebben de Denen technische redenen aan gevoerd. De Deense officieren blijven ech ter bij de staf van het oefencentrum ge detacheerd. TERSCHELLING. Gisteravond zijn twee Duitse jongens ontsnapt uit de cel in het politiebureau in Den Burg. Zij heb ben een pistool en patronen meegenomen. De jongens, 19 en 17 jaar, waren gister middag op Terschelling gearresteerd. Hun opsporing was verzocht door de politie van Arnhem in verband met een diefstal van sieraden ter waarde van 18.000 gul den. De politie vermoedt dat één van de twee, een heel tengere jongen, kans heeft gezien zich door het luikje in de celdeur te wringen. (Van onze correspondent) VENLO. Met een paal heeft een 22- jarige boerenzoon in het Noordbrabantse plaatsje Lieshout zijn pony doodgeslagen Het paardje had de bevelen van zijn baas niet opgevolgd. De driftige jongeman ging het dier met een paal twee forse slagen op de kop. Het zakte dood ineen. De rijks politie heeft tegen de jongeman proces verbaal opgemaakt. DEN HAAG. Een brand in twee kan toren op de statige Kneuterdijk in Den Haag heeft gistermiddag het verkeer op dit drukke punt geheel ontwricht. De brand ontstond in de kantoren van Continental Carbon n.v. en van de Zui- velkeuken, gevestigd op de eerste en twee de etage van een pand tegenover de Al gemene Bank Nederland. De brandweer kon de vuurhaard alleen bereiken door ruiten in te slaan en deuren te forceren. De kantoren waren namelijk wegens va kantie gesloten. Het kantoor van Conti nental Carbon brandde geheel uit, de Zui- velkeuken kreeg schade. De recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand in. (Van onze correspondent) ROERMOND. Een 39-jarige Duitser is op heterdaad betrapt, toen hij met een breekijzer bezig was zich toegang te ver schaffen tot het kantoor van een reisbu reau. De man was in het bezit van enkele duizenden guldens aan Nederlands en Duits geld, dat naar later bleek was ontvreemd in een zelfbedieningszaak. De man had een geladen pistool bij zich. Hij moet in Duitsland wegens inbraken nog tweeëneen half jaar uitziften. HOOGEZAND Een felle brand heeft vijdagavond gewoed in een blok van zes oude woningen in Hoogezand. Van de zes woningen werden er twee onbewoonbaar. Een derde woning heeft nog vlam gevat maar de brandweer kon verhinderen dat het vuur zich verder uitbreidde. De brand is vermoedelijk ontstaan door het omval len van een brandend petroleumstel. ADVERTENTIE schade herstellen aan personenauto's en caravans spuitwerkzaamheden verrichten aan pers.auto's en caravans carrosseriereparatiewerkzaamheden uitvoeren Coenen vouwdaken monteren in één dag Personenauto's een anti-roestbehandeling geven met vierjarige garantie opgenomen zijn in de groep „Caravan-Service" CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 0 23 - 8 47 87 m BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 tevens zon dag 16.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Zater dagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Het masker van de rode dood", 18 j. Lido, 14, 19, 21.15 en tevens zondag 16.15 u.: „Nudistenparadijs", 18 j. Zater dagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: .Rokende revolvers" 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19, 21.15 en zondag tevens 16.15 u.: „4 for Texas", 14 j. Zaterdag avond nachtvoorstelling 23.30 u.: „The girls of Rochefort", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Joe Hammond en de Indianen", a.l.; 20.15 u.: „Bonnie Clyde", 18 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Zondagmorgen 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Via Erotica", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De gen darme van New York", a.l. Zondagmor gen 11 u.: „Zanzaboekoe", a.l. Dagelijks 10.30 u. (behalve zondag): „Walt Dis ney's lach- en pretfestival", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst- A."; V,s AS? - J r - :xSA Zsy I nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van 17de-eeuwse Hollandse kun stenaars. Bovendien permanente tentoon stelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): „Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 ot 17 u. Tot en met 18 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 1, Zandvoort). Werken van Marlie Mencke en André Gouw. Tot en met 31 augustus, zaterdag en zondag 14-16 uur. DIVERSEN Sportparklaan (Heemstede). Zondag 11 augustus 15 en 20 u.: „Circus Tony Bol- tini". Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's, met internationaal artiestemprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), clans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. Hotel-restaurant „De Oude Geleerde Man" (Bennebroek). Zaterdagavond 20- 01 u.: Dansen. ZATERDAG 10 AUGUSTUS City Theater, 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bruggehoofd Beach Red". Ruïne van Brederode, Santpoort Ex positie tekeningen en gouaches van Rei- nier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot en met 1 september. ZONDAG 11 AUGUSTUS City Theater, 14.30 u.: „Hercules, Sam son en Ulysses"; 19 en 21.15 u.: „Poel der ontucht". Stadsschouwburg, 15 u.: „Joe Hammond en de Indianen"; 20 u.: „Bruggehoofd Beach Red". Ruïne van Brederode, Santpoort: Ex positie tekeningen en gouaches van Rei- nier Lucassen. MAANDAG 12 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Poel der ontucht". Ruïne van Brederode, Santpoort: Ex positie tekeningen en gouaches van Rei- nier Lucassen; de tentoonstelling duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De bende van Quint"; 23.30 u.: „Verleiding in opdracht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „The wav west". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramiek van Wilma Mantje- Bakker; geopend van 9 tot 18 u. ZONDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „Het pronk stuk van de familie"; 16.30 u.: „De bende van Quint"; 19 en 21.15 u.: „Verkrach ting". Luxor Theater, 14.15 u.: „Gangsters moorden zonder genade"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Thunderball". MAANDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver krachting". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur „Thunderball". ZATERDAG 10 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Sabotage- complot Gouden Zeven". ZONDAG 11 AUGUSTUS Marquette Theater, 14.15 u.- „Joe Ham mond en de Indianen"; 16 u.' „Sabotage- complot Gouden Zeven"; 20 u.: „Les bons vivants". MAANDAG 12 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Les bons vivants". In tegenwoordigheid van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoie.n heeft Toon Hermans vrijdagavond in de Stadsschouwburg te Maastricht de galapremière gegeven van zijn Amerikaanse show, waarmee hij vanaf 17 september in Noord- Amerika zal optreden. Ondanks hel ovationele applaus aan het einde van de show werd het voor Toon Hermans geen happy end. Hij strui kelde op het toneel over een draad en kneusde een enkel. Zijn mede werkers hielpen hem de trappen af. Zijn optreden in de Stadsschouw burg te Heerlen vanavond gaat wei door; Hermans zal een knelverband moeten dragen. Het K.N.M.I. deelt mee: Ons land bevond zich gisteren tussen een lagedrukgebied, waarvan het centrum boven Midden-Europa lag, en een rug van hogedruk, die over Schotland en Scandi navië langzaam zuidwaarts trok. Deze rug van hogedruk verplaatst zich verder naar het zuiden en neemt daarbij iets in betekenis af. Met winden uit noor delijke richtingen drongen vanmorgen wolkenvelden vanuit de Noordzee ons land binnen, zodat het weer, vooral aan vankelijk, minder zonnig was. Achter een zwak front, dat de voorste begrenzing vormt van een drogere lucht- massa, zullen ook morgen wat meer op klaringen voorkomen. De temperaturen zullen in het algemeen iets lager zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- c temperaturen binnen-en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. geh. bew. licht bew. mist mist windstil nno no nno no nno no wnw zw zw half bew. zw. bew. zw. bew. n onbewolkt zo regen windstil geh. bew. nno zw. bew. no mist windstil regen no zw. bew. wzw half bew. z zw. bew. half bew. zw. bew. regen windstil geh. bew. w half bew. w.stil regen w.stil zw bew. w.stil regen wnw regen windstil half bew. 'W onbew. o mist n onbew. w.stil licht bew. w.stil zw. oew. nnw w.stil nno j tx a 21 24 20 26 26 26 23 20 20 23 27 26 16 17 26 22 21 25 23 22 24 29 20 18 19 20 21 18 27 26 26 29 27 26 16 16 16 16 16 12 15 15 7 13 14 15 5 13 16 16 14 13 12 13 17 17 15 14 13 14 10 15 13 15 17 19 15 17 16 v 3 e m 0 0.4 0 0 0 0 0.2 17 0 0 O 0 0 19 0 11 2 2 0 0 0 0 22 7 0 3 0.1 6 1 1 0 2 0 0 0 ZONDAG 11 AUGUSTUS Zon op 5.17 uur; onder 20.12 uur. Maan op 2127 uur; onder 8.05 uur. MAANDAG 12 AUGUSTUS Zon op 5.19 uur; onder 20.10 uur. Maan op 21.37 uur; onder 10.02 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 16 augustus 3.13 uur Nieuwe maan Eerste kwartier 24 augustus 0.57 uur 31 augustus 0.35 uur HOOG EN LAAG WATER IN 1JMU1DEN ZATERDAG 10 AUGUSTUS Hoog water 4.43 uur en 17.13 uur. Laag water 0.39 uur en 12.58 uur ZONDAG 11 AUGUSTUS Hoog water 5.25 uur en 17.52 uur. Laag water 1.22 uur en 13.39 uur MAANDAG 12 AUGUSTUS Hoog water 6.04 uur en 18.30 uur. Laag water 2.00 uur en 14.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2