Campings in Wijk aan Zee waren dit jaar vol VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Geld voor uitbreiding ontbreekt Leden van „De Kennemers" akkoord met nieuwe statuten Kamer in Hotel Kennemerhof brandde geheel uit Geen nieuwe directeur bij schaatsbond Buspassagiere gewond IJ mond gaf geld voor Biafra Amerikaan rookte in bed Russisch protest Verpleegster krijgt haar Fiat terug Twee Zweden in Beverwijk ingesloten Constructiewerker verongelukt !4 ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1968 5 Pleidooi voor Raad voor Bedrijfsrampen Kerkelijk nieuws WEEKABONNEMENTEN POSTZEGELS G. BAKKER 1 BERGSTRöM WEG Carmichael mag niet naar Trinidad komen Brit in Sovjet-Unie veroordeeld Frommel kampioen Onder ledikanten bekneld en overleden T elsen-IJmuiden Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Ondanks het feit, dat het seizoen, mede door het samenval len van de vakanties in Nederland en Duitsland, korter is dan voorheen, heeft Wijk aan Zee niet veel reden tot kla gen. De campings zijn overvol geweest en ook de kameraccommodatie is voor 95 percent benut. Veel kampeerders zijn door de VVV naar kampeerterreinen el ders verwezen. De badplaats telt op het ogenblik vier campings, van welke campings er twee besloten zijn. Dit zijn de kampeerterrei nen „Aardenburg" en „Vondeloord' (links op de foto). Camping „Wijk aan Zee" (rechts onderaan op de foto) en de camping „Rolandsduin" zijn vooral in het hoogseizoen overbevolkt geweest. Uitbrei ding van kampeerruimte is dan ook een gebiedende eis, temeer waar de camping „Duinzicht" omstreeks 1965 heeft moeten wijken voor het opdringen van Hoogovens. Dè financiën zijn hier echter het grote struikelblok. In principe heeft de gemeen te Beverwijk een stuk grond rechts van de bestaande camping „Rolandsduin" hier voor vrijgehouden. Met het egaliseren van het terrein en de te treffen voorzieningen zijn dermate grote bedragen gemoeid, dat het zowel voor de gemeente Bever wijk als voor de vroegere exploitant van camping „Duinzicht" een te moeilijke op gave wordt. Een en ander neemt niet weg, dat er toch wel een oplossing moet gevonden worden. Uit een ingestelde enquête is na melijk gebleken, dat de huidige accommo datie in de bestaande campings wel iets te wensen overlaat. Bij dit onderzoek is te vens komen vast te staan, dat er weinig bezwaar bestaat tegen de onmiddellijke nabijheid van Hoogovens. Deze conclu sie houdt dan tevens in, dat de badplaats door de uitbouw van Hoogovens beslist niet naar een roemloos einde gedreven wordt. Met de verbetering van de acdommoda- tie op de campings, een uitbreiding van de kampeerruimte en een verfraaiing van het aanzicht van Wijk aan Zee kan de toekomst van de badplaats wel veilig ge steld worden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Op de voorrangkrui sing Maerlelaan-Van Lennepstraat is vrij dagochtend een aanrijding ontstaan tus sen een Naco-bus en een personenauto, waarbij een inzittende van de bus, een 25-jarige inwoonster uit Huizen, ver wondingen opliep. Zij is naar het St. Jo zefziekenhuis overgebracht. De personen auto werd totaal vernield. Het ongeval gebeurde, doordat een 50- jarlge dame uit Velsen als bestuurster van de personenauto geen voorrang ver leende aan de autobus. Een overzicht van de kampeerpUiat- sen in het noordelijk gedeelte ncn Wijk aan Zee. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Er bestaat dringend be hoefte aan een Raad voor de Bedrijfsram pen naar analogie van de Raad voor de Scheepvaart en de Raad voor de Lucht vaart. Dit betoogt mr. A. Boekwinkel, kantonrechter in Den Haag, in een ar tikel in het Sociaal Maandblad Arbeid. „Met de regelmaat van een klok kan telen in Nederland tankauto's met gevaar lijke ladingen en behoren ontploffingen bij het reinigen van schepen niet tot de uit zonderingen. In de gehele industrie kun nen zich rampen voordoen, die vragen om een officieel onderzoek door een af zonderlijke raad", aldus mr. Boekwinkel. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dinteloord A. van Eijk te Bergschenhoek. Beroepen te Haaften toez.) C. Treure te Hasselt te Hurzum A. Lam te Zierikzee; te Stolwijk W. K. van Deursen. kand. te Zutphen. Aange nomen naar Well en Ammerzoden S. T. Baarda, kand. te Hilversum, die bedankte voor Renesse-Noordwelle. Geref. Kerken Aangenomen naar Leek W. Feenstra te Rinsumageest. Chr.-Geref. Kerken Bedankt voor Murmerwoude J. Pian- tinga te Rozenburg. Beroepen te Veen- wouden W. J. Buijs, kand. te Leiden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ommen P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De algemene jaarvergadering van de Beverwijkse voetbalver eniging „De Kennemers" is vrijdagavond in het paviljoen op het gemeenlelijk sportpark akkoord gegaan met het nieuwe ontwerp voor de statuten en het huis houdelijk reglement. Twee leden hadden binnen de voorgeschreven termijn van 25 juli hun bezwaren tegen artikel 25 van het huishoudelijk reglement schriftelijk ingediend. Na een toelichting door de ere-voorzitter, de heer H. Kluft, namens de commissie ter voorbereiding trokken deze leden hun bezwaren in. Het geopperde bezwaar richtte zich voornamelijk tegen het feit dat bij aan vaarding van het nieuwe artikel 25 de leden weinig inspraak meer hebben bij de samenstelling van de technische commis sie. In zijn toelichting zei de heer Kluft dat de wetgevende macht van een vere niging wordt gevormd door de leden. De uitvoerende macht echter ligt bij het be stuur. Dit gold naar zijn mening dan ook voor het benoemen en ontslaan van leden van de technische commissie. Het recht tot kritiek op de leden vgn de technische commissie door de ledenvergadering blijft onverkort gehandhaafd", aldus de heer Kluft. Zowel de voorzitter P. Tegel in zijn openingswoord als de secretaris M. Berg huis in zijn jaaroverzicht sprak van een bevredigend jaar. Het bestuur was wel tevreden maar niet voldaan over de pres taties. Met name het resultaat van het eer ste elftal bleef beneden de verwachting. Het aantal leden steeg het afgelopen jaar met 49 tot 708. Het jaarverslag maakte ook gewag van een zeer goed contact met de andere Beverwijkse voetbalverenigingen en de sportraad. Het financieel overzicht sloot met een voordelig saldo, van ƒ4.758.08. De kantine is een belangrijke bron van inkomsten geweest. Deze leverde een net towinst van 15.932.65 op. Na de verschillende verkiezingen werd nog meegedeeld, dat het vijftigjarig be staan van de vereniging op 28 december in het vrijetijdscentrum „De Slof" zal worden gevierd. BERGEN OP ZOOM. Doordat een lading ledikanten op een vrachtauto in een bocht ging schuiven is de 45-jarige F. C. Quick uit Bergen op Zoom bekneld geraakt en na aankomst in een ziekenhuis overleden. Het ongeluk gebeurde in de le gerplaats Ossendrecht waar burgerperso neel bezig was de ledikanten van het ene gebouw naar het andere te brengen. ADVERTENTIE vandaag besproken in de ERBIJ Postzegelrubriek zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL-, SIGA REN- EN MUNTEN- HANDEL Snelliusstraat 5S, IJmuiden Telefoon 15051 (Van onze verslaggevers) IJMOND. De hulpactie voor Biafra heeft vrijdagavond in het Gemeentehuis van Heemskerk 5.399,37 bijeengebracht. Met 6.320, die op het postkantoor werd geteld, is Heemskerks bijdrage tenminste 11.719,37. Beverwijk haalde gisteravond bijna twintigduizen gulden op voor Biafra. Het definitieve bedrag zal wel groter zijn dan de ƒ19.771,30 dat bijeengebracht werd op het Stadskantoor 5.145,14), Politie bureau 2.830,46), Postkantoor 3.340,-), Postagentschap Plantage 5.646,-), Post agentschap Wijkerbaan 541,-) en in Wijk aan Zee 2.268,70). Velsen-Noord verzamelde f 52.000, Ten zuiden van Noordzeekanaal kwa men Velsen-Zuid, IJmuiden en Driehuis met ruim 27 mille uit de bus. van inst wel ga- /er- mg- oer on- bij t ds va- :erd. i het zaak irten wor- treel zeer soor- ngen land land spen weel k de aan l. Zo vlers per icht. ts te van a ge- ech- i, zo- 5opje liter waar iotste kom- )artij dzee, :ocht. n ha- dan riaan- ver- niet eoor- aring h te- zoute rraad naan- deze ar de n, om enlijk i be- traw- iomst 3arlby, ectron, va moi, drecht, Elisa- iuiden; onden; Gem- Ida D, Rijn- erhard •water, eanlne, lelfzijl, luiden; L; Hel- Vtarga- indam; luiden; Lon- rangon eiland, onden; Rotter- luiden; Berry; ihncke, 'upper, Eem- Saint My son, iert V, Ham- ee TJ- of be ft, be- .■an of (Van een verslaggever) het was omstreeks halfzeven in de och tend bleek alle gevaar nog geenszins geweken. De matrasvulling, smeulde en telkens kwamen er weer vlammen. Met een enkele straal van de hogedrukspuit werd ook hieraan door de brandweerman nen een einde gemaakt. IJMUIDEN. De negentien bewo ners van Hotel Kennemerhof, aan de Kennemerlaan in IJmuiden, waren zater- dagmorg«n al heel vroeg wakker en dit had een Amerikaan, die met een bran dende sigaret in zjjn hand in slaap was gevallen, op zijn geweten. De hotelkamer is uitgebrand. Er hebben zich gelukkig geien persoonlijke ongelukken voorgedaan. De logé, een werker c/p een van de booreilanden in het Nederlandse continen tale plat van de Noordzee, vertrekt van daag met het vliegtuig naar de States. Het was een slecht begin van zijn, overi gens welverdiend verlof. Gewekt door gestommel en rookontwik keling hebben andere hotelgasten met een brandblusapparaat de vlammen ge blust. Toen de brandweer arriveerdee De kamer is onbewoonbaar. Behang, gordijnen, meubilair en glaswerk zijn vernield. De Amerikaan is veel van zijn persoonlijke bezittingen kwijt. Voor de heer Brussel, eigenaar van Kennemerhof, is dit een grote tegenval ler: in deze vakantietijd is zijn hotel doorlopend geheel bezet. Momenteel loge ren er vijftien Amerikanen, Duitsers, In diërs en Nederlanders. MOSKOU (AFP). De Sovjet-Unie heeft een protest bij de Britse regering ingediend in verband met een anti-Russi sche betoging die op 7 augustus werd ge houden voor het gebouw van haar am bassade in Londen. Moskou eist een on derzoek, bestraffing van de schuldigen en schadevergoeding. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De heer Bergström zal geen opvolger krijgen als directeur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsen» rijders Bond. Hij verlaat op 1 septembef zijn werkkring bij de KNSB om dan weer directeur te worden van de Deven ter kunstijsbaan. De heer Talsma, die als administrateur van de bond werkzaam was, wordt hoofd van het bondsbureau. Volgens de heer Egas, penningmeester van de KNSB, valt momenteel niet mee te cjelen, waarom geen nieuwe directeur wordt benoemd. Dat kan pas na de jaarvergadering, die in november wordt gehouden. WASHINGTON, Reuter). De mili tante propaganda voor „zwarte macht" in de Verenigde Staten. Stokely Carmi chael, mag het eiland Trinidad, waar hij is geboren ,niet binnenkomen. Carmichael zou met zijn vrouw de vakantie in Trini dad willen doorbrengen. MOSKOU, (Reuter) De Brit Antho ny Lorraine is in de Russchische repu bliek Oezbekistan, tot drie jaar gevan genis veroordeeld wegens het smokkelen van hasjiesj. Het proces is door twee amb tenaren van de Britse ambassade bijge woond. TOENSBERG. Vrijdag is voor Toens- berg in Noorwegen de zevende en laatste wedstrijd gezeild voor het wereldkampi oenschap OK-jollen. De race werd gewon nen door de Zweed Over Lundgren voor diens landgenoot Erik Frommel. De Ne derlander Vrolijk eindigde als zevende. Het eindklassement luidt: 1. Frommell 30.7; 2. Leif Enarsson (Zw.e.) 72.4 p.; 3. Per Westlund (Zweden); 17. Van Tagee (Ned.) 151 pnt.; 22Vrolijk (Ned.) 180.7 p. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Terrein Waterloo, Driehuis, 18.30 u.: oetbalwedstrijd WIJSG Mornsnausen; drumband Voorwaarts. Ruïne van Brederode, Santpoort, 20 tot 22 u. ZONDAG 11 AUGUSTUS Dorpskerk, Burg. Enschedelaan 65, Santpoort, 15 u.: Afscheidsdienst ds. J C. Remijn. Paviljoen Sclioonenberg, Velsen Zuid, 20.15 u.: Afscheidsbijeenkomst SG Morns- hausen; drumband Voorwaarts. Zwembad Heerenduinen: Geopend van 10 tot 17.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 18 en 20 tot 22 u. MAANDAG 12 AUGUSTUS Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend 9 tot 18 en 20 tot 22 u. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, geopend van 14.30 tot 17 30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek), Wiistelaan (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost I.Imui- den-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 10 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 9 tot 15.30 u. ZONDAG 11 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 9 tot 12 u. (doorlopend). MAANDAG 12 AUGUSTUS Huize „Scheybeeck", Velserweg 2,19 u.:' Naaicursus. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 7 tot 8.15, 8.45 tot 10, 10.39 tot 11.45, 12.15 tot 13.30, 16 tot 17.15 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: Volwassenen 14 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; jeugd 15.30 tot i 7.30 en 19 tot 21 u.; Arendsweg 61: Volwasse nen 14 tot 17.30 en 19 tot 21 u.' jeugd J5.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Amstelstraat 44: Volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parmentierstraat 2: Jeugd 15.30 tot L7.30 u. MAANDAG 12 AUGUSTUS Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: Gesloten wegens vakantie. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker- straatweg 77: Volwassenen en jeugd 14.30 tot 17.30 u. MAANDAG 12 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: Geopend van 9.30 tot 12.30 en 19 tot 21 u. Julianapiein, 20 u.: Ballonwedstrijd en muzikale rondgang. ZONDAG 11 AUGUSTUS Jeugdhuis „De Zevensprong", Const. Huijgensstraat, 14 u.: Filmclub St. Lauren- tius. Jeugdgebouw „De Schakel", Maerelaan, 20 u.: Dansen met progress-sociëteit. MAANDAG 12 AUGUSTUS Buurthuis „De Zandkraai", Handel- straat 93, 10 tot 12 u.: Gebruik handen- arbeidlokaal; 10 tot 12 u.: Biljarten. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: Volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Ruijsdaelstraat la: Jeugd 19 tot 21 u. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een verpleegster in Santpoort, die het enkele dagen zonder auto moest doen, krijgt haar vervoer middel, dat zij moeilijk kan missen, terug. Haar rode Fiat 600, die in de nacht van dinsdag op woensdag werd gestolen, is in Kampen teruggevonden door de politie. Een van de inzittenden is gearresteerd. (Van een verslaggever) BEVERWIJK Twee Zweedse opva renden van een in de Pijpkade liggende boot zijn door de gemeentepolitie van Be verwijk ingesloten. Zij hadden op het Stationsplein een auto weggenomen en werden hiermee in Velsen aangehouden. (Van een verslaggever) BEVERWIJK. Bij de montage van een bordes bij de betonmortelfabriek „IJ- mortel" op het industrieterrein in Bever wijk, is de 43-jarige constructiewerker Herman Keijzer uit Alphen aan de Rijn vrijdagmiddag van dit bordes gevallen en dodelijk verongelukt. De man stond op het bordes op een hoogte van 21 meter om de bouten, waar mee het was bevestigd, vast te draaien. Plotseling knapten de bouten af en het bordes kantelde, waardoor de constructie werker er af gleed. Het slachtoffer heeft nog geprobeerd zich aan twee pijpen vast te houden, maar dit lukte niet. Collega's vingen hem wel op, maar de opgelopen verwondingen waren zo ernstig, dat Keijzer vijf minuten na aankomst in het Rode Kruis ziekenhuis overleed. De arbeidsinspectie stelt een nader on derzoek in.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5