Commissie Cals-Donner, OPKOMSTPLICHT - bij verkiezingen - IS ONGEWENST Apartheid" belangrijk punt bij Gereformeerde Internationale Demonstratie bleef uit Man steekt rivaal dood en verwondt ex-vriendin ernstig en voor Haarlem en de IJmond Ruim 600 honden aangeboden voor zogen van welp Autoverkoper van fraude verdacht Utrechtse politie was onbereikbaar Werkgelegenheid in Utrecht eist t 30 miljard Kamerleden naar Indonesie Den Haag krijgt „doorkiescentrum" Honderd meter hoge fakkel aan Nieuwe Waterweg Onstandvastig II L DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 Hulp toch niet nodig Meisje verdronken Arbeider omgekomen PTT-kabel stukgetrokken 111 stroom doodt kampeerder pamfletten uitgereikt waarin Friese gere formeerden dé buitenlanders lieten weten hoe ver hun kerk van het pad der va deren afgedwaald is. DADER SNEL GEARRESTEERD Monteur valt uit kraan AMSTERDAM. Bij de N.V. Konink- I JV antfOUÏVetl lijke zwavelzuur Ketjen aan de Nieuwen- dammerdijk in Amsterdam-noord is maandag de 34-jarige monteur J. Klassen uit Eindhoven van een hoogte van vijf tien meter uit een kraan gevallen en overleden. Veranderingen Sneller telefoneren m m l,- - ft iiï s li WWm - - Haarlem - V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk jg s§ DEN HAAG. De staatscommissie Cals-Donner heeft in een rapport gead viseerd tot afschaffing van de opkomst plicht bij verkiezingen. Al eerder had de commissie „Opkomstplicht bij verkiezin gen" (de commissie-Berger) een derge lijk advies uitgebracht. Het advies van de staatscommissie zal waarschijnlijk nog deze week aan de Tweede Kamer worden aangeboden. Ook zal het advies, dat voorts betrekking heeft op de regeling van de voorkeurstemmen, in handen worden gesteld van een inter departementale werkgroep, die het rege ringsstandpunt over de gedane voorstel len zal voorbereiden. In deze werkgroep hebben zitting jhr. mr. A. J. M. van Nis pen tot Pannerden. prof. mr. A. Mulder en dr. A. H. Günther, secretaris-generaal van respectievelijk de departementen van Algemene Zaken, van Justitie en van Binnenlandse Zaken. In het rapport van de commissie-Ber ger, uitgebracht in december 1967, werd TILBURG. Tussen de zeshonderd en zevenhonder zogende hondenmoeders zijn de directie van het leeuwenpark van de Beekse Bergen tussen Tilburg en Hilva- renbeek aangeboden om het leeuwe- welpje van moederlijke zorg te voorzien dat gisteren in het park werd geboren. Gelukkig zal van deze gezinszorg geen gebruik behoeven te worden gemaakt. Zag het er namelijk aanvankelijk naar uit de leeuwin haar welpje had versto ten, later bleek de afwijzende houding van de jonge moeder slechts toe te schrij ven te zijn aan het feit dat er nog meer welpjes moesten komen. Deze zijn inmid dels gearriveerd en het gezin vader, moeder en drie welpen leeft nu vol maakt gelukkig en in perfecte harmonie bijeen. afschaffing van de opkomstplicht in gro te meerderheid bepleit. „De kiezers van nu zijn mondige mensen, voor wie de opkomstplicht een anachronisme is ge worden", aldus de commissiemeerderheid. Voor afschaffing van de opkomstplicht bij de verkiezingen pleitten ook de P.v.d.A., de A.R.P., D'66 en de P.S.P en bijvoorbeeld het Centrum voor Staatkun dige Vorming (K.V.P.). Een meerderheid van de commissie „Kiezer-Gekozene" van de V V D. heeft zich zeer recent nog uit gesproken voor afschaffing van de op komstplicht. DEN HAAG. Een 30-jarige autover koper uit Den Haag is aangehouden ver dacht van fraude. Hij zou volgens de politie zijn werkgever hebben benadeeld voor een bedrag van ongeveer 7.000. De man ontkent de fraude. Hij zal morgen voor de officier van Justitie worden voor geleid. De Hagenaar, die een jaar geleden door een Haags automobielbedrijf in dienst werd genomen als chef van de verkoop afdeling, genoot van zijn werkgever het vertrouwen. Hij deed evenwel grotere uitgaven, dan volgens het bedrijf moge lijk was van zijn verdiensten. Hij ging ook steeds een accountantscontrole uit de weg. Toen hij op 26 juli met vakantie ging naar het buitenland, werd binnen drie dagen klaarheid in de zaak gebracht. Vol- gens het bedrijf had de verdachte onge- veer 20.000 van de handel in auto's niet afgedragen en verantwoord. Het bedrag van 20.000 is de politie, naar zij mee deelt, niet bekend. COEVORDEN Maandagavond is de anderhalf jaar oude Cornelia Bijlenga in het Stieltjeskanaal in Coevorden verdron ken. Het meisje was uit haar bedje gekro pen en van het schip, waarop ze met haar ouders woonde, in het water gevallen. (Van onze correspondent) UTRECHT De Ntrechtse politie is maandagmiddag vier uur lang telefonisch en via de telex onbereikbaar geweest. De storing ontstond om kwart voor één door dat bij graafwerkzaamheden voor het hoofdbureau van politie een PTT-kabel werd stukgetrokken. Alle telefoon- en te- lexverkeer met het politiebureau was daardoor onmogelijk. Om tien voor vijf was het alarmnummer weer hersteld. Een paar uur later waren alle telefoon- en I telexverbindingen weer normaal. Tijdens de storing bezorgden surveillan cewagens van de politie afschriften van telexberichten met meldingen van andere politiebureaus en Interpol op het hoofd bureau. Juist 's middags is het telefoon verkeer van de politie zeer intensief. Bovendien werden alle bankinstellingen die over een alarminstallatie beschikken, door de surveillancedienst gewaar schuwd. De P.T.T. bracht snel een rechtstreekse kabelverbinding met een ander Utrechts politiebureau tot stand waardoor een deel van de politie in noodgevallen toch be reikt kon worden. Intussen moest 400 meter kabel, welke 200 dubbelleidingen omvat, worden ver nieuwd. Het telefoondistrict schat de schade op 4000,-. UTRECHT Volgens een globale schat ting van het Economisch Technologisch Instituut (E.T.I.) voor Utrecht, moeten de Utrechtse ondernemers van 1970 tot 2000 in totaal een bedrag van rond dertig mil jard gulden in vaste activa investeren (gebaseerd op de geldwaarde in 1966) wil er sprake zijn van voldoende werk gelegenheid voor de groei van de be roepsbevolking Dit bedrag is ruim zeven maal zo groot als in 1966 in de gehele Nederlandse be en verwerkende industrie in vaste activa werd geïnvesteerd. In het bedrag van 30 miljard zijn niet begrepen investeringen in de landbouw, in het ambacht, in het bank- en verzeke ringswezeri, in de overheidsinstellingen en in de vrije broepen. Buiten beschouwing bleven voorts de door de overheid in de infra-structuur vast te leggen middelen. Het E.T.I. wenst zich niet aan specu laties te wagen aangaande de haalbaar heid van het bedrag van 30 miljard gul den. Het instituut acht het zinvoller zich af te vragen welke maatregelen resten wanneer het noodzakelijke niveau onver hoopt niet zou worden bereikt. Voor de dienst in Amsterdam ontmoette ds. Vorster (rechtsuit Zuid-Afrika een oude bekende, ds Sai uit Nigerm Da Vorster is een fel tegenstander van de rassengelijkheid, een der gespreksthema's tijdens de synode. (Van onze correspondent) AMSTERDAM - LUNTEREN Een busje met geüniformeerde politie stond gisteravond voor de Amsterdamse Kei- zersgrachtkerk en rechercheurs in burger bevonden zich in die kerk, toen daar een bidstond werd gehouden voor de gerefor meerde oecumenische synode, die van morgen in Lunteren is geopend. Men vreesde gisteravond dat de kerkdienst zou worden verstoord door demonstraties te gen het apartheids beleid in Zuid-Afrika. De broer van de cuidafrikaanse premier Vorster bevindt zich onder de afgevaar digden van calvinistische kerken uit de gehele wereld en men vreesde dat ds. J. D. Vorster, secretaris van de Neder- duits-Gereformeerde kerk van Zuid-Afri ka, en in de oorlog evenals de huidige premier generaal van de pro-Duitse Ossewa Brandwag, demonstranten zou trekken. SCHIPHOL. Maandag is een Neder landse delegatie uit de Eerste en Tweede Kamer voor een zestien daags bezoek aan Indonesië, van Schiphol naar Djakarta vertrokken. De delegatie bestaat uit de Eerste-Kamerleden prof. dr. ir. Mazure, mr. Burger, dr. Berghuis, dr. Beerekamp, ir. Louwes, drs. Koenen en uit de Tweede- Kamerleden mr. Van Thiel, voorzitter van de delegatie, mej. Kok, mej. mr. Haars, mej. mr. Goudsmit, mr. Daams, mr. Vrolijk, drs. Schmelzer, Joekes, mr. Mommersteeg, dr. Geelkerken, mr. dr. Berkhouwer en Nuyens. Mr. Koops plaats vervangend griffier van de Tweede Kamer zal de delegatie vergezellen. De delegatie zal een oriënterend bezoek aan Indonesië brengen en er onder andere de officiële opening van het parlement in Djakarta op 16 augustus bijwonen. Te vens zal zij worden ontvangen door presi dent Soeharto. Het gezelschap zal ook Djokjakarta, Bali, Bog or en Bandoeng be zoeken. Op 1 september zal de delegatie weer naar ons land terugkeren. PETTEN. De 53-jarige C. J. Vries man uit Petten is maandag bij werkzaam heden aan de Hondsbosse Zeewering om het leven gekomen. Hij werd aan het hoofd getroffen door de giek van een installatie, waarmee men oude palen uit trok. De giek schoot los, nadat een kabel was gebroken. Niets was minder waar. Alleen werden bij de uitgang van de kerk de gere- o, 1 [formeerde hoofdkerk van Amsterdam WILLEMSDORP Op de camping „Bruggehof" nabij de Moerdijkbruggen in Willemsdorp is de 58-jarige heer A. den Ouden uit Pernis om het leven ge- Duideliikheid komen toen hij bezig was met het repa- reren en aansluiten van een koelkast in zijn caravan en met de elektrische stroom in aanraking kwam. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een 26-jarige man heeft maandagavond zijn vroeger 32-jari- ge vriendin in een woning aan de Wilhel- minastraat in Amsterdam met acht dolk steken levensgevaarlijk verwond. Haar nieuwe vriend, de 33-jarige typograaf Ha rold Johan Bilderdijk bracht hij met zes dolksteken om het leven. De verdachte heeft samengeleefd met de vrouw, die ge ruime tijd prostituée is geweest. Enkele maanden geleden gingen zij na hevige ruzie uit elkaar. Gistermiddag drong hij haar huis bin nen en dreigde haar te vermoorden als zij niet weer met hem zou gaan samen leven. 's Avonds ging hij opnieuw de wo ning binnen, waarna de steekpartij volg de. Na zijn daad werd de man rustig wan delend op straat aangetroffen. Na zijn ar restatie bekende hij direct. De apartheid staat hoog genoteerd op de agenda van de gereformeerde interna tionale. De Nederduits-Gereformeerde Kerk uit Zuid-Afrika is daar de kerk van de nationale partij van Verwoerd en Vor ster en bindt zich nog nauwer aan het regeringsbeleid van de gereformeerde kerken in Nederland indertijd de kabi- netten-Colijn steunden. Verwacht wordt dat het rassenvraagstuk tot felle tegen stellingen zal leiden: de vorige G.O.S., vijf jaar geleden, kon het nog bij een wat dubbelzinnige verklaring laten, maar zeker is dat de Nederlandse delegatie dit maal geen genoegen met een vage uit spraak zal nemen. Zij wordt daarin ge steund door verklaringen van de meerder heid der classicale vergaderingen in Ne derland. Of de Zuidafrikanen dit zullen nemen is een tweede: ds. Vorster, de lei der van hun delegatie, is een nog onbe- houwener voorstander van volledige apartheid dan zijn meer diplomatieke broer, de minister-president. Overigens is de apartheid niet het enige punt waarop de gereformeerde interna tionale kan barsten (de naam G.O.S. is wat ongelukkig gekozen: de vergadering is geen synode en heeft geen bindende beslissingsmacht en ze is maar in be perkte zin oecumenisch). Tussen de gere formeerde kerken in Nederland en de zus terkerken in Amerika, Afrika, en Austra lië bestaat theologisch wantrouwen. De ook tot de G.O.S, behorende kerken van Schots-puriteinse afkomst delen dit wan trouwen. De uit de zending voortgekomen kerken in Afrika en Azië moeten voor tegenwicht zorgen. Tijdens de bidstond in de Keizers grachtkerk kwamen deze wrijfpunten niet aan de orde. Zowel de in vaak onver staanbaar steenkolen-Engels uitgesproken preek van de Rotterdamse christelijk-ge- reformeerde predikant I. de Bruijne als de beroetingswoorder door vertegenwoor digers van jonge kerken uit Nigerië, Ja pan en Indonesië gingen er aan voorbij. De rechercheurs hebben een rustige, zo niet vervelende avond gehad. Wel werden deze wrijfpunten aange raakt in het openingswoord dat de voor zitter van de Amsterdamse gereformeer de kerkeraad, ds. J. van Tuinen, van ochtend uitsprak. Hij maakte uitvoerig melding van de veranderingen in de Ne derlandse maatschappij en in het gere formeerde leven van de laatste jaren. Men heeft zich „allengs verwijderd van speculatief dogmatische denkpatronen en (Van onze correspondent) DEN HAAG. Den Haag krijgt begin volgend jaar de primeur van het eerste „doorkiescentrum" van Nederland. Hier mee zullen medewerkers van grote bedrij ven voor de vaste klanten en insiders direct telefonisch te bereiken zijn zonder dat daarin hulp van een telefoniste no dig is. Sinds enkele maanden is men in de districtscentrale bezig met de bouw van dit centrum. De bedoeling van een der gelijke installatie is in de eerste plaats de telefonistes te ontlasten en in de twee de plaats degenen, die contact zoeken met een bepaalde persoon in het bedrijf onnodig wachten te besparen. Men kiest rechtstreeks zélf het nummer van het gewenste toestel. Begin volgend jaar zal het centrum met 204 lijnen in bedrijf komen. Tele fonistes worden natuurlijk niet overbo dig, want alleen degenen, die op de hoog te zijn van de diverse toestelnummers, kunnen van de nieuwe mogelijkheden ge bruik maken. vraagt intuïtief voortdurend naar de re levantie van het evengelie voor de vra gen van de tijd. Een strijd om leerge- schillen kan in dit klimaat niet gedijen", aldus ds. Van Tuinen. „Veel waar men zich vroeger zo druk over had gemaakt, bleek onbetekend klein te zijn". De grote belangstelling die voor de hou ding van de G.O.S. terzake van de apart heid bestaat, stelt hoge eisen aan de be reidheid tot luisteren, aldus ds. Van Tui nen vanmorgen in Lunteren. De afgevaar digden zullen niet op de wijze van par tij, staat of parlement moeten spreken, maar op de wijze van de kerk. „Ner gens kan men elkaar met meer vrucht de harde waarheid zeggen dan waar men als broeders samen is. Misschien zal de machteloosheid van de kerk op deze ver gadering aan het licht komen. Dat zou niet de eerste keer zijn in de geschie denis van de kerk. Maar misschien geeft God het ons, een weg te ontdekken die tot oplossing van dit benauwende vraag stuk voert", zo besloot ds. Van Tuinen zijn openingswoord. ROTTERDAM Op het terrein van de Chevron-raffinaderij in Pernis, is een nieu- we honderd meter hoge fakkel ge bouwd, die een belangrijke bijdrage zal zijn tot het voorkomen van luchtveront reiniging. De bouw van de fakkel, die aan de Nieu- weWaterweg is geplaatst, werd noodza- I kelijk door de thans in aanbouw zijnde uit- breiding van de raffinaderij, die midden volgend jaar zijn productie verhoogd zal I hebben tot 12,5 miljoen ton per jaar. De fakkel, die beschouwd kan worden als een veiligheidsklep van eenraffinaderij heeft een diameter van 1.20 meter. De bouwkosten beliepen ongeveer één miljoen gulden. "XMummmnmuwwii -~--innn«TnrinnnnfwnjMi Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de oceaan is een westelijke stro ming tot stand gekomen waarmee storin gen vrij snel over de oceaan naar West- Europa worden gevoerd. Een frontaal sy steem behorende bij zo'n depressie bereikte dinsdagochtend de Engelse Oostkust en Noordwest-Frankrijk en bracht al vroeg in Zeeland en Brabant tijdelijk regen. Deze storing zal tijdelijk regen en voor al in het zuiden van het land mogelijk krachtige wind brengen waarna woensdag onderinvloed van een zwakke rug van ho- onder invloed van een zwakke rug van ho- zijn. De temperaturen zullen maar weinig verschillen van die van vandaag. Dollemansrit Een 36-jarige stukadoor ui Breda heeft maandagmiddag in di drukke Roosendaalse binnenstad voo paniek gezorgd. Hij reed met een ge stolen bestelwagen met hoge snelheic door de stad en ramde vijf auto's vooi hij met wagen en al in een voortuin omsloeg. Niemand werd gewond. Varensgezel verdronken. In Sluiskil is maandagavond in het kanaal Terneu- zen-Gent de 32-jarige uit Hoboken (Antwerpen) afkomstige varensgezel W. van den Bosch verdronken. Na aan wal geweest te zijn wilde hij, terug aan boord van het sleepschip Cockij uit Rotterdam, aan medevarenden tonen dat hij de zwemkunst meester was. Hij sprong te water en bleef gedurende tien minuten rond zwemmen. Na een twee de achterwaartse duik kwam hij niet meer boven. Vuurwapens en marihuana. De recherche van Curacao heeft beslag gelegd op een aantal vuurwapens en een hoeveelheid marihuana. Dit gebeurde aan boord van het Braziliaanse passagiersschip „Rosa da Fonseca", dat zaterdag Curagao aan deed. Twee bemanningsleden, in wier hut de goederen werden aangetroffen verklaarden deze te hebben meegeno men om op Curacao te verkopen. Zigeunerkampement voorbij. De zigeu ners, die sinds ongeveer een week in de tuin van het Bussumse politiebureau hun kampement hadden opgeslagen, zijn zaterdag weer vertrokken. Rampenfonds Mej. A. A. M. Kessel, lid van de Tweede Kamer voor de P.P.R., heeft aan de ministers van Binnen landse Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevraagd of zij kunnen beorderen, dat de gedupeerden door de wolkbreuk boven West-Brabant op za terdagavond j.l. voor de door hen geleden schade.— voorzover deze niet door de verzekering wordt gedekt een beroep kunnen doen op het Rampenfonds. i t, i - V WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland os MUZIEK Grote of St. Bavokerk, 20 u.: „Orgelbe speling door Klaas Bolt". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Nudistenpara- dijs", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Joe Hammond en de Indianen", a.l,; 20.15 u.: „Bonr.ie Clyde", 18 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Via Ero tica", 18 j. Studio, ochtendvoorstelling 10.30 u.: Walt Disney's lach- en pretfestival", a.l., 14.15, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van 17de-eeuwse Hollandse kun stenaars. Bovendien permanente tentoon stelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 n. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): „Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. DIVERSEN Landgoed Elswout, woensdag v.a. 14 u. „Nationale fuchsia-tentoonstelling". Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's, met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. DINSDAG 13 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Poel der ontucht". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u.: Expositie tekeningen en g-ouaches van Reinier Lucassen. WOENSDAG 14 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Poel der ontucht". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 en 20-22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De expo sitie duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 13 AUGUSTUS Kcnnemertheater. 19 en 21.15 u.: „Ver krachting". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Thunder- ball". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie van houtsneden van Herman Stammes haus en keramiek van Wilma Mantje- Bakker: geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2, geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Kennemertheater. 19 en 21.15 u.: „Ver krachting". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Thunder- ball". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramiek van Wilma Mantje-Bak- ker; geopend van 9-18 u. DINSDAG 13 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Les bons vi- j vants". WOENSDAG 14 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Les bons vi- vants". j Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde I De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen innsbruck Belgrado Athene Home Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. mist regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. zw. bew. licht bew. niet ontvangen licht bew. regen motregen zw. bew. regen mist regen regen zw. bew. w.stil onbew. half bew onbew. geh. oew onbew. half oew. w.stil licht bew. w.stil niet ontvangen niet ontvangen geh. bew. w zw. bew. zzw onbew. no zw. bew. w.stil mist nnw half bew. w.stil geh. bew. n w ozo z z zzo zw zzo w n w zw zw ozo w «S BB 18 20 18 18 20 20 20 21 22 20 19 16 17 20 23 21 22 23 22 24 22 22 18 20 21 24 26 33 27 29 26 28 28 - -*-» cm 13 14 15 10 11 9 11 12 12 11 15 13 12 11 14 16 10 17 12 11 11 10 16 24 15 17 28 16 19 0 0 0.1 0.1 0 0 0 0 0.3 12 0 0.3 2 0 0.1 0 2 7 0 0 0 0.3 10 0 0 0 WOENSDAG 14 AUGUSTUS Zon op 5.22 uur; onder 20.06 uur. Maan op .2159 uur; onder 12.32 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 16 augustus 3.13 uur Nieuwe maan 24 augustus 0.57 uur Eerste kwartier 31 augustus 0.35 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMI 1DEN DINSDAG 13 Hoog water 6.34 Laag water 2.37 AUGUSTUS 19.06 14.50 uur uur WOENSDAG Hoog water 7.18 Laag water 3.11 14 dur uur AUGUSTUS 19.39 15.22 en en uur. uur. uur. uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot I 15 mm. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2