Hyacintenkwekers moeten per brief tegen areaalvermindering stemmen ïssst r ia rrss sar p =ss zizi i Malse Riblappen jjcr 298 Magere Varkenslappen. Doorregen Runderlappen.#^ 2.08 Magere Runderlappen0 3.8 Rorstlappen0 2?8 Varkensfrikandeau v.d.Ham 0 3?8 firaadrollade0 3?8 Schenkel met been0 2.68 Verse Worst0 l?8 Nasivleesl?8 Hamlappen Sukadelappen Ballonfestijn - m Wijk aan Zee per 500 gram Noodsprong van radeloos bestuur I CHAUFFEUR GAAT U MET VAKANTIE? Mclg U nog voor uw dure geld prima vlees eisen? Dat de vleesprijzen alsmaar stijgen, daar kan geen slager iets aan doen, zelfs Albert Heijn niet. Toch zet Albert Heijn, tégen de stroom van duurder worden in, deze week het hakmes in de prijzen. Kom ook naar Albert Heijn en profiteer om de kennismaking te doen vlotten van deze extra aanbiedingen ss-Sn. ;,k^eenr„ Mat ZWANENBURG SUPERMARKT Goede zorg kost tijd!! DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 Onjuist beleid z» Geen afzetbevordering? D 11 n (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) BOLLENSTREEK Blijkens een ingezonden stuk in het Weekblad voor Bloem bollencultuur heeft het bestuur van de vereniging „De Hyacint" een noodsprong gewaagd. De leden ontvingen een circulaire, waarin het bestuur schrijft aar. het Produktschap voor Siergewassen te zullen voorstellen het areaal met tien percent te verminderen. Wie er tegen is, moet dat schriftelijk kenbaar maken, want.er is geen tijd voor het vergaderen! Wie er niet mee instemt moet zich dus laten horen, en dat heeft koning Willem de Eerste meer dan honderd jaar geleden ook al eens gespeeld. „Wie er niet is, stemt voor". Twee leden van deze vereniging protesteren hiertegen. In datzelfde Weekblad staat een artikel, waarin de schrijver mededeelt, dat pogingen om door proefverkopen van voorgetrokken hyacinten de afzet van deze bollen te verhogen zijn gestrand op verzet van exporteurs in de Bond van Bloembollenhandelaren, die bang zijn dat hun afnemers moeilijkheden zullen veroorzaken als die aan de moderne ideeën aangepaste hyacinten in waren huizen, supermarkets en andere moderne verkoopcentra zullen zien staan! Dit alles staat in dat weekblad in een week, dat de grootste veiling van hya cinten. Hobaho-Lisse, mededeelt, dat er van de aanvoer zelfs 65 pet verkocht is en dat is meer dan men aanvankelijk durfde vermoeden! Dat het bestuur van de vereniging van hyacintenkwekérs er wat afwijkende me ningen op nahoudt over democratische be slissingen is ons vooral het laatste jaar vrij sterk opgevallen. Zo'n circulaire is echter „het einde". De schrijvers van het ingezonden stuk menen, dat het wel mogelijk is een avond van 8.30 tot 10.30 ergens te vergadern. Ze eisen in feite, dat ook voorstanders van die teeltbeperking schriftelijk reageren. Ze noemen het voor stel precies hetzelfde alsof in het voor jaar zou worden gezegd, dat men tien percent van de te velde staande hyacin ten zou moeten afschoffelen. Iedereen heeft alles praktisch voor het aanstaande plantseizoen geregeld, materialen en be strijdingsmiddelen zijn besteld, het plant goed ligt klaar, kortom, men behoeft al leen nog maar te planten. Als die tien percent vermindering in derdaad zou doorgaan, dan zouden zij het niet te planten gedeelte inleveren in het Bloembollensurplusfonds, wat weer veel geld zou kosten. Kortom, de heren zijn tegen. Dit voorjaar heeft de vereni ging „De Hyacint" van het Produktschap voor Siergewassen gedaan gekregen, dat dit het beheersen van de produktie nog toestond. Men zou een beleid op lange re termijn opstellen. Op grond daarvan werd geen uitbreiding van de vergunning gegeven. Een paar maanden later komt dit voorstel. De schrijvers wijzen op de verordening, die door het PVS is aan genomen, waardoor het „ongewisse werd weggenomen" en nu komt het bestuur met dit voorstel. warenhuizen, supermarkets, zelfbediening zaken enzovoort meende de toenmalige voorzitter van het PVS, dr. A. J. Verhage. Verkoopdeskundigen hebben dit artikel ook als modern gekwalificeerd want wel varende mensen wensen „panklare" arti kelen te kopen. Bovendien is die „potjes hyacint" geschikt voor flats, omdat ze grond, die in de steden nauwelijks te vin den is zelf hebben. Men behoeft werke lijk niets te doen. Ze willen verdere proe ven op dit gebied om te weten te ko men of en hoe deze bloembollen te ver kopen zijn. In het Weekblad voor Bloem bollencultuur lezen we van bezwaren van de zijde van de Bond van Bloembollenhan delaren. Ze zijn bang, dat hun klanten zul len protesteren tegen de verkoop in die afzetkanalen. En dat in een tijd, waarin Voor de geïnteresseerde buitenstaander ls het gehuppel om de teeltbeheersing nauwelijks begrijpelijk. Men probeert nu al sinds 1930 de produktie aan de af zet aan te nascpn in I iedereen weet, dat er miljoenen ramen zijn d» de afzet* stijgt, omdal cfe SS' "SMM'e nachten daarentegen omstreeks die tijd de kwekers en exporteurs. In 1968 echter k"nnfen zorgen, dat veel vocht verdampt, schrijven wij het bovenstaande verhaal zodat er nauwelijks enige groei is. Wie 1 vernaai kan het weer voorspellen? In feite redeneert men in deze vereni ging volkomen ouderwets. Nog altijd produceert men, trouwens in de gehele land- en tuinbouw, zoveel men kan en zal dan wel zien of er een afzet voor is. Dat wordt nog erger als er garantie prijzen zijn die in de hyacintenteelt ge lukkig nooit zijn gekomen. Men kan uit de cijfels van het Produkt schap voor Siergewassen weten, dat de export van hyacinten met gemiddeld zo'n percent of vier per jaar toeneemt. Men zal dus moeten zorgen dat er ergens enige relatie tussen de vermeerdering van de bollen, door hollen of snijden, en de ex port is. De onzekere factor van de oogst zal men dan misschien wat kunnen in calculeren aan de hand van gemiddelden. Een goed economisch stafbureau zou op dit gebied uitstekend werk kunnen ver richten. Men geeft dan economisch ver antwoorde voorlichting, in plaats van emo tioneel geladen speeches van achter de bestuurstafel. Men voert een beleid op verkeerde grondslagen en is nu radeloos. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ^gooocoooooooooorpnnnnnnrvvyy.v^v^^m^v (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. De derde door de VVV Wijk aan Zee georganiseerde ballon- wedstrijd heeft woensdagavond een gezel lige drukte op het Julianaplein en in het gehele dorp teweeggebracht. De mede werking van de drumband „Arion" is hieraan ongetwijfeld niet vreemd geweest. Ruim 150 kinderen hebben een ballon afgehaald naast het postkantoor en deze voorzien van een kaartje met hun naam en adres. Voorafgegaan door de drum band maakten zij hierna een rondgang door het dorp, tijdens welke rondgang en kele ballonnen te vroeg de lucht in gingen spijtig nagestaard door de jeugdige eige naars. Even over achten arriveerden de grote groep kinderen en de drumband op het Julianaplein, waar de ballonnen werden losgelaten om aan hun hopelijk grote reis te beginnen. Sommige kinderen vonden hun ballon blijkbaar een te mooi bezit; zij hielden althans de touwtjes ste vig in handen. Een goede show van „Arion" besloot deze wedstrijd. De door de ballon afgelegde afstand is bepalend voor de prijs. Er worden drie prijzen toegekend De uitslag wordt be kend gemaakt op maandag 26 augustus aan het VW-kantoor aan het Julianaplein De Rijkstuinbouwconsulent voor de Bloembollencultuur, drs. A. F. G. Sloot weg heeft ons jaren geleden eens gezegd, dat men de huisbroei van hyacinten op water en glazen eigenlijk moest verbieden j De moderne huizen hebben geen koele plaats van 9:' C meer. Zonder dat wordt het aantal mislukkingen te groot. Nu heeft men een systeem ontdekt, waarbij die be waarperiode in de huizen wordt verlegd naar de bollenschuren. Men zorgt dat er voldoende neusontwikkeling is om de bollen op water of zand in de winkel te kunnen zetten, waarna geen temperatuur meer iets kan vernielen.! Ze komen al- j tijd in bloei. Een prachtig artikel voor vraagt i.b.v. rijbewijs C-D-E Goed salaris. Sollicitaties van 8-18.00 uur Willebrord- straat 10, IJmuiden, Telefoon 14696 Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u on» dan minsten* tien dagen voor uw vertrek een BRIEFKAART in de volgende vorm Naam Vast ad ree t verzoekt toezending van zijn DAGBLAD Met Ingang van Vm Ter voorkoming van fouten en gezien de grote drukte gedurende deze maanden kunnen vakantie-adressen NIET TELEFONISCH WORDEN OPGENOMEN I Voor opzending naar de Europese landen, behalve Belgiè, brengen wij de portokosten in rekening; per gewone post 40 ct per dag, per luchtpost 60 ct per dag. Wilt u deze kosten gelijk met het opgeven van uw vakantie-adres per giro of in contanten voldoen Indien achteraf eer rekening gezonden of een kwitantie aangeboden moet worden, brengen wij hiervoor 80 ct extra in rekening N.B. De postbestelling in de Zuldeuropese landen Is bijzonder slecht. Wij verzenden de kranten dagelijks, maar voor een goeds oostbestelling kunnen wij beslist niet Instaan Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantie-weken vooruit aan da bezorger betalen Wilt u bij de opgave van uw vakantie-adres linksboven op de enve loppe schrijven VAKANTIE-ADRES" Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 17 augustus. 3.85 3.08 0 3!8 0 3.38 cn albert heijn

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6