Arbeidsmarkt voor intellectuelen biedt gunstige perspectieven Alleen blanken gekozen in moderamen G.O.S. Geen lesvluchten van Schiphol naar Eelde B OMYL extra] Agenda voor Haarlem en de IJmond Doop-gesprek Meer ruimte op universiteiten noodzakelijk Marokkaan in arrest en A fff SIRE houdt kameractie Rapport commissie-Dalmulder over wetenschappelijk onderwijs: Ds. Yorster hekelt „perscampagne'' Raad van Bestuur verwerpt plan Parkietensmokkel Koel weer J WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 Wurging weduwe 125.000 Krappe voorziening Evenwicht A kt en Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk H eemskerk Bijna 20.000 kamers voor studerenden te weinig ipnni I KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" i H 3s 5 I SÜ II DEN HAAG. De toekomstige ontwik keling op de arbeidsmarkt van intellec tuelen biedt gunstige perspectieven, voor al als zij wordt vergeleken met voorgaan de jaren. Maar deze gunstige vooruitzich ten zijn alleen dan te verwerkelijken als het het aanbod van academici zich kan ontwikkelen zoals werd geraamd. Dit houdt in een ingrijpende uitbreiding van het wetenschappelijk onderwijs. Een en ander valt te lezen in het lijvige rapport „Aantallen academici tot 1980 aanbod en behoefte" van de commissie voor sta tistisch onderzoek (commissie-Dalmulder) van de Academische Raad, dat vanmid dag is verschenen. De Academische Raad zal zijn standpunt inzake dit rapport nog bepalen. Het rapport is toegezonden aan de minister van Onderwijs en Wetenschap pen en besturen van universiteiten en ho gescholen. De commissie heeft een tweede rapport in bewerking, waarin de ramingen van de aantallen studenten per studierichting en groep van studierichtingen worden uit gesplitst naar instelling van wetenschap pelijk onderwijs. Bij de uitbreiding van de universitaire capaciteit moet verder worden gekeken dan 1980. Zou de ont wikkeling in de jaren daarna in eenzelf de tempo doorgaan dan blijkt dat tempo risering van de uitbreiding op basis van de groei van de behoefte tot 1980 na dat jaar tot tekorten aan academici kan lei den. Sedert 1900 is het aantal afgestudeer den van universiteiten met sprongen om hoog gegaan. Hiervan is voor een deel de bevolkingsgroei de oorzaak, maar be langrijker is de invloed van het voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs geweest. De doorstroming naar het we tenschappelijk onderwijs steeg in aanzien- (Van onze correspondent) MILL. De rijkspolitie in Cuyk heeft een 21-jarige Marokkaan gearresteerd, die ervan wordt verdacht maandagavond de 71-jarige weduwe Truus Verstappen- Hendriks uit Mill in haar woning te heb ben gewurgd. In een deel van onze oplaag van gisteren berichtten wij reeds over deze moord. Volgens de justitie gaat het hier om een zedenmisdrijf. De verdachte heeft tot nu toe niet bekend. De Amsterdamse vriend van de Marok kaan, die maandag bij de weduwe op be zoek is geweest, is in de hoofdstad achter haald. Hij is niet ingesloten. Volgens de Bossche officier van Justitie is de ar restant de hoofdverdachte, maar andere verdachten worden niet uitgesloten ge acht. Alles voor medische faculteit. Het be stuur van het ziekenhuis St. Annadal in Maastricht wil alles doen om de vesti ging van een achtste medische faculteit in Maastricht mogelijk te maken. Het is bijvoorbeeld bereid het ziekenhuis over te dragen aan het rijk. De medi sche staf van het ziekenhuis heeft hier mee ingestemd. Dit blijkt uit een ver klaring van het bestuur. Spel met lucifers. In Driesum is dinsdag morgen de boerderij van de heer G. Dijkstrat vrijwel geheel door brand verwoest. De brand is ontstaan door dat het 4-jarige dochtertje in de schuur met lucifers een pak stro aanstak, dat tegen de hooiberg stond. De schade be draagt meer dan een ton. Maarten Bolle ridder. De correspondent van Het Vrije Volk in Washington, Maarten C. Bolle, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau De Ne derlandse ambassadeur in de V.S., mr. C. W. A. Schürmann, reikte hem dins dag deze onderscheiding uit. Autodieven. Na een wilde achtervolging is de rijkspolitie in Bergen (L.) erin geslaagd twee Duitse autodieven te ar resteren. Zij werden verrast juist op het moment dat ze bezig waren Duitse nummerborden te verwisselen voor Nederlandse. Engelsmanplaat. Ook de nieuwe lichtop- stand-zeekaap aan de zuidoostzijde van de Engelsmanplaat tussen Ameland en Schiermonnikoog zal, evenals de licht- opstand aan de noordzijde die hij ver vangt, van een reddingshuisje worden voorzien. Aanvankelijk voorzagen de plannen daar niet in, aldus heeft mi nister Bakker meegedeeld in antwoord op vragen. Verzet tegen encycliek. De heer J. Ie Poole, directeur va^n het bureau van de Nederlandse Federatie voor de Geeste lijke Volksgezondheid, heeft op het in ternationale congres voor geestelijke gezondheid dat in Londen wordt ge houden, aangedrongen op verzet tegen het in de encycliek „Humanae Vitac" vastgelegde verbod op het gebruik van kunstmatige voorbehoedsmiddelen. Brand in Woudsend. Dinsdag heeft een uitslaande brand gewoed in de voor malige coöperatieve zuivelfabriek ,De Samenwerking" in Woudsend. De oude kaasmakerij, waarin het vuur ontstond, brandde totaal uit. De oorzaak van de brand is een gasbrander, waarmee een leerjongen in de dakgoot bezig was. lijke mate, zo blijkt uit het rapport. De explosieve groei van de totale stu dentenbevolking brengt op dit moment reeds ongekende spanningen mee voor het universitair opleidingsapparaat, dat in een veel lager tempo is uitgebreid. De totale behoefte wordt door de com missie-Dalmulder vóór 1980 geschat op 125.000. Ook hier ziet men dus een voort zetting van de ontwikkeling in het verle den. Deze ontwikkeling heeft bij benade ring elke 15 jaren tot een verdubbeling geleid. De commissie heeft per studierichting de aantallen academici met beroep be rekend. Ze worden in onderstaande tabel in duizendtallen weergegeven wat de vraag betreft, met erachter tussen haakjes de duizendtallen voor de behoefte. Wel wordt in het voorwoord van het rapport gewaar schuwd tegen het toekennen van de abso lute waarde aan de door de commissie opgestelde ramingen. De tabel geeft de volgende cijfers: Respectievelijk: 1965 - 1970 - 1976 - 1980. Theologie 4.0 - 3.9 (4.4) - 4.3 (4.6) - 4.8 (4.8), rechten 9.7 - 10.4 (11.7) - 13.4 (13.2) - 16.4 (15.0), sociale wetenschappen 0.9 - 1.6 (1.6) - 3.3. (2.6) - 6.0 (4.0), letteren 4.4 - 5.7 (7.1) - 7.6 (8.7) - 10.0 (10.4), economie 5.1 - 6.6 (7.0) - 9.5 (9.0) - 13.4 (12.0), psychologie 1.0 - 1.6 (1.5) - 2.8 (2.2) - 4.9 (3.0), aardrijkskunde 0.8 - 1.2 (1.1) - 1.5 (1.3) - 2.1 (1.6), overige a- richtingen 0.9 - 0.9 (1.2) - 1.2 (1.5) - 1.5 (2.0), wiskunde ca. 6.9 - 8.8 (9.6) - 12.0 (12.2) - 16.5 (15.3), Techniek 11.3 - 14.0 (16.0) - 19.2 (20.0) - 26.2 (26.0), ge neeskunde 13.1 - 13.7 (16.3) - 15.8 (18.5) - 19.0 (20.9), tandheelkunde 2.6 - 2.9 (3.8) - 3.4 (4.8) - 4.2 (5.9), diergeneeskunde 1,2 .v*V.YV PROF. RU NI A (Van onze correspondent) LUNTEREN De gereformeerde oecu menische synode is gisteren moeilijk van start gegaan. De om de vijf jaar bij eenkomende gereformeerde internationale worstelde zich onwennig door formalitei ten heen en koos tot haar moderator prof. dr. K. Runia uit Geelong (Australië), vóór zijn emigratie in 1956 predikant te Dok- kum. Moderamenleden werden verder prof. dr. F. H. Klooster uit Grand Rapids (Verenigde Staten), dominee J. P. Gal- haith, secretaris van de zendingsraad der Orthodox Presbyterian Church (Ameri ka), dominee P. Visser, waarnemend praeses van de laatste gereformeerde sy node in Nederland en dominee P. E. S. Smith van de Nederduits-gereformeerde kerk in Zuid-Afrika. Er waren voor de verkiezing geen af spraken gemaakt. Alleen blanken uit „oude" kerken hebben nu in het modera men zitting. (Een rekensom leert, dat ze er met de stemmen van de Aziaten en Afrikanen gekomen waren, maar in de wandelgangen werd de gang van zaken wel betreurd.) De Amerikaanse secretaris-generaal, dr. Paul G. Schrotenboer, noemde ter inlei ding van zijn verslag nog een ander ge mis in de G.O.S. de leeftijd van de af gevaardigden was hem te hoog. Dr. Schrotenboer pleitte voorts voor een gro tere deelname van de G.O.S. aan het oecumenisch gesprek. Dominee J. D. Vorster (broer van de Zuidafrikaanse premier) heeft in de zit ting van gistermiddag geprotesteerd te gen wat hij noemde de perscampagne die in enkele Nederlandse kranten wordt gevoerd tegen de Zuidafrikaanse delegatie en tegen hem in het bijzon der. In voorbeschouwingen voor de G.O.S. is herinnerd aan de flirt van sommige Zuidafrikaanse nationalisten met het Duit se nationaal-socialisme, aan spionage-acti- viteiten waarvoor de gebrs. Vorster in de oorlog veroordeeld zijn en aan anti-jood se uitlatingen die de predikant zou heb ben gedaan. - 1.3 (1.5) - 1.9 (1.7), 2.7 (1.9), landbouw kunde 1.9 - 2.2 (2.4) - 2.9 (2.9) -3.7 (3.5), totaal 64 - 75 (85) - 99 (103) - 131 (126). Deze cijfers geven de verwachting, al dus hel rapport dat de krappe voorziening in de behoefte aan academici tot 1975 aan houdt. Daarna treedt een ontspanning op. Dit als gevolg van de explosieve groei van het aantal eerstejaars in recente ja ren. Ofschoon aan het eind van de betrokken periode (1980) in het algemeen een bevre digend evenwicht wordt verwacht, aldus de commissie-Dalmulder, blijven voor een aantal studierichtingen nog gedurende lan ge tijd spanningen bestaan. In een aantal gevallen kunnen deze in de komende ja ren nog toenemen. Bij een en ander dient te worden be dacht dat de aantallen academisch gevorm- den tot 1975 nu reeds vastliggen. Alleen in 1980 kan een effect van enige omvang worden verwacht op het aanbod van aca demisch gevormden, als de werkelijke aantallen eerstejaars studenten afwijken van de geraamde. De aktenbezitters zijn op het gebied van de letteren sterker vertegenwoordigd dan bij de exacte vakken. Hier kan door een betrekkelijk snelle toeneming van het aanbod van akten m.o. B namelijk een evenwicht worden bereikt tussen aanbod en behoefte van leraren in litteraire vak ken. Rekening houdend met de consequen ties van de Mammoetwet schat de com missie dat nog 20 percent van het aantal leraren bij het v.h.m.o. nodig zijn, wat de behoefte in 1980 met 2000 doet stijgen. Het lijkt wenselijk de belangstelling voor de letteren en voor m.o. B studies te sti muleren en in elk geval de daling, die in de laatste jaren is te constateren, snel tot staan te brengen. In de hervormde kerk aan de I.oo- laan in Apeldoorn wordt 10 septem ber prins Maurits gedoopt. De plaatselijke politie is al druk bezig niet de voorbereidingen. GRONINGEN De raad van bestuur van de N.V. Luchthaven Eelde heeft zich in een dinsdag gehouden spoedbijeen- komst unaniem uitgesproken tegen de plannen om een deel van de lesvluchten met straalverkeersvliegtuigen over te brengen naar de noordelijke luchthaven Eelde. In een na de vergadering uitgegeven com muniqué zegt de raad van bestuur onder meer, na afweging van alle belangen op de thans bekende gegevens, die bij een uitbreiding van het lesprogramma van de KLM op het vliegveld Eelde zijn betrok ken, tot de conclusie te zijn gekomen dat er geen enkele aanleiding bestaat het aanvankelijk door deze raad ingenomen afwijzend standpunt te wijzigen. In het communiqué wordt verder gezegd dat van een officieel contact tussen de KLM en de DS. VORSTER ADVERTENTIE ten spuitbus voor alle kamers.Grote bus:f 3.95. hele grote bus:f 5.30.^ raad van bestuur van de luchthaven Eelde geen sprake is geweest. Wel is op indirecte wijze, nl. op ambtelijk niveau, de raad van bestuur door de KLM benaderd met de vraag of er belangstelling zou bestaan voor meer lesvluchten op Eelde. Bij de standpuntbepaling hebben o.a. het woon- en leefklimaat, de economische be langen en de ontwikkelingsmogelijkheden van de streek die door een overbrenging van de trainingsvluchten in belangrijke mate door geluidshinder zou worden ge troffen, een belangrijke rol gespeel. De raad van bestuur was van diverse zijde benaderd met het verzoek de plan nen definitief te verwerpen. SCHINVELD De Duitse douane heeft bij Schinveld een Nederlander aan gehouden die met een vrachtwagen 20.000 parkieten over de grens probeerde te brengen. Toen een Duitse patrouille de man ontdekte, sloeg hij op de vlucht en liet de wagen achter. Even la ter kon hij worden gegrepen. De parkie ten vertegenwoordigden in Nederland een waarde van ongeveer 50.000 gulden. In Duitsland zouden zij minstens het dub bele hebben opgebracht. - 4 MUZIEK Grote of St. Bavokerk, donderdag 15 augustus. 15 u.: Orgelbespeling door Al- bert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, vanavond 19 en 21.15 u.: Goldfinger", 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Lido, vanavond 19 en 21.15 u.: „Nudis- tenparadijs", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Sartana", 14 j. Luxor, vanavond 19 en 21.15 u.: „4 for Texas", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen". Minerva, vanavond 20.15 u.: „Bonnie Clyde", 18 j. Vanaf donderdag wegens vakantie gesloten. Rembrandt, vanavond 19 en 21.15 u.: ,Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Het 25ste uur", 14 j. Roxy, vanavond 19 en 21.15 u.: „Via Erotica", 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gesel der Erotiek", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van 17de-eeuwse Hollandse kun stenaars. Bovendien permanente tentoon stelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instru menten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '88", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): .Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuspum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953 Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Expo sitie „Foto-Internationaal '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. DIVERSEN Landgoed Elswout, 10 tot 22 u.: Natio nale fuchsia-tentoonstelling. Vijverpark (Zandvoort), donderdag 20 u.: Concert door de Zandvoortse Muziek Kapel. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's, met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege. spoortrein etc. dagelijks. Korpsgebouw Leger des Heils (Schag- chelstraat 26), 20 u.: Optreden Engels Jeugdkoor van Leger des Heilskorps Stockport Citadel. WOENSDAG 14 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Poel der ontucht". Ruïne van Brederode, Santpoort 20-22 uur: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. DONDERDAG 15 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Apenplaneet". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 en 20-22 uur: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen, de ten toonstelling duurt tot en met 1 septem ber. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater. 10 en 21.15 u.: Ver krachting". Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Thun- derball". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mant.je Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u., voor groepen op aanvraag. DONDERDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „De hel van Macao". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Fran kenstein". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje Bakker; geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u„ voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Les bons vivants". (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. „Studenten zoeken kamers, laten we ons bovenkamertje ge bruiken". Met deze slogan zal eind vol gende week een grootscheepse actie star ten met het doel de schrijnende kamer- nood onder studenten en andere studeren den te verlichten. Het zal de eerste keer zijn dat een dergelijke actie op professio nele basis wordt gevoerd. Een enquête heeft uitgewezen dat er onder de studerendeii thans 19.863 jonge mensen zijn die een kamer zoeken. De Stichting Ideële Reclame (SIRE) die het afgelopen jaar reeds voor een miljoen gulden reclame maakte door belangeloze medewerking van reclamedeskundigen, publiciteitsbureaus en uitgevers van dag bladen en periodieken, heeft de kamer- nood aangepakt om gedurende vier we ken een reclamecampagne te voeren. De Nederlandse Studentenraad verwerkt de resultaten. De landelijke kameractie is vooral ge richt op de universiteitssteden maar ook op steden waar zich kamernood onder studerenden van het hoger beroepson derwijs voordoet. Het publiek kan zich wenden tot „kamerbureaus" in Amster dam, Rotterdam. Leiden, Utrecht, Gronin gen, Delft. Tilburg, Haarlem en Nij megen. Het onderzoek in de universiteitssteden wees uit, dat minstens de helft van de studerenden op kamers woont. In enkele steden is het aantal echter meer dan 90 percent. Het aantal studenten stijgt ieder jaar, maar het kameraanbod daalt. De oorzaken zijn onder meer dat de finan ciële noodzaak om mensen op kamers te nemen, afneemt, dat grote huizen in bin nensteden steeds meer als kantoren wor den ingericht en dat de moderne wonin gen zich meestal niet voor onderhuur lenen. Terwijl de woningnood afneemt, neemt de kamernood toe. De actie van de stichting bestaat uit een viertal advertenties waarin het pu bliek wordt opgeroepen een kamer te ver huren, de verspreiding van 200.000 kran ten, tweemaal daags een radio-oproep via Radio Veronica en de verspreiding van affiches. ADVERTENTIE p Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im- j port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 6 2550 - 114 28 Geopend van maandag t/m zaterdag van 9-6 uur. Het KNMI deelt mee: Dinsdag trok een depressie over de Britse eilanden naar de Noordzee. Aan de voorzijde van dit druksysteem voerden zuidwestelijke winden vrij vochtige lucht naar onze omgeving, waarbij de middag- temperaturen omstreeks 20 graden wer den. Een randstoring veroorzaakte dins dagavond en nacht op vele plaatsen re gen- en onweersbuien. Achter de depressie, die inmiddels over Denemarken oostwaarts koerst, wordt met noordwestelijke winden koude en on stabiele lucht naar onze omgeving ge transporteerd. Voor donderdag wordt dan ook een wisselende bewolking met enkele buien verwacht. Later op de dag zal on der invloed van een rug van hoge druk, die nu over de Atlantische Oceaan naar de Britse eilanden trekt, de buiigheid geleidelijk afnemen. WIKftRAPPOItTIN Maximum- it minimum - W temperaturen C binnen- en buitenland Den Helder zw. bew. w 20 15 9 Ypenburg half bew. w 20 15 16 Vlissingen zw. bew. zw 20 14 4 Eelde licht bew. zzw 20 13 2 De Bilt zw. bew. zzw 20 12 22 Twente zw. bew. zzw 21 13 3 Eindhoven zw. bew wzw 19 13 2 Z.-Limburg geh. bew. zw 20 12 3 Helsinki onbew. wnw 18 7 13 Stockholm zw. bew. ozo 17 8 0 Oslo regen zzo 11 12 1 Amsterdam zw. bew. wzw 20 34 9 Brussel zw. bew. zw 19 12 3 Luxemburg zw. bew. w 17 12 24 °a rij s half bew. w 22 11 14 Bordeaux regen wnw 23 18 20 Nice half bew. n 26 16 0 Berlijn half bew. z 22 14 0 Frankfort regen zw 22 13 23 München regen z 23 13 1 Zürich zw. bew z 21 13 4 Genève regenbui zzw 19 13 15 Locarno geh bew. w.stil 22 13 1 Wenen half bew. o 24 0 Lnnsbruck regen w 23 12 1 Belgrado onbew. zo 26 14 0 Athene zw. bew. w 33 24 0 Rome half bew. ozo 26 19 0 Barcelona mist windstil 34 19 0 Madrid licht bew. w 34 20 0 Mallorca onbew w.stil 27 20 0 Lissabon niet ontvangen Stockholm zw. bew. >zo 17 8 0 3slo regen zzo 11 12 1 Grenoble zw. bew. zzw 19 15 9 DONDERDAG IS AUGUSTUS Zon op 5.24 uur: onder 20.04 uur. Maan op 22 15 uur: onder 13.46 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 16 augustus 3.13 uur Nieuwe maan 24 augustus 0.57 uur Eerste kwartier 31 augustus 0.35 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMt IUEN WOENSDAG 14 AUGUSTUS Hoog water 7.18 uur en 19.39 uur. Laag water 3.11 uur en 15.22 uur. DONDERDAG 15 AUGUSTUS Hoog water 7.53 uur en 20.13 uur. Laag water 3.44 uur en 15.52 uur. Het noog en laag water te Zandvoort ts 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2