Eddie („hop, hop") Knol redde het ook niet tegen Okker Niek door Fleury uitgeschakeld Zwitserse" Jan Coebergh Jan van Scheijndel zoekt WACHTEND OP GOED WEER nog naar Kanaal-loods Moulijn niet opgesteld in Feijenoords eerste Ajax speelde sterk tegen Atletico Madrid Matthes weer sneller op 200 m rugslag Fighting Mack ontnam Bossi Europese titel weltergewicht München 1860 ontslaat Grosser „NIET KAPOT, WEL VERBAASD'' Irena Sewinska leidt Poolse damesploeg Italiaan kreeg in negende ronde gebroken kaak Manchester United leed nederlaag Militaire team versloeg NEC Schouten toch in doel bij AZ DHC blijft spelen op Brasserskade ATLETES GAAN TRAINEN IN LONDEN DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968 17 Verrassing AZ '67 versloeg ZFC (Van een speciale verslaggever) SCHEVENINGEN Kou, veel wind en nog meer regen, ziedaar de weinig aantrekkelijke ingrediënten waarbij op de derde dag van de na tionale tenniskampioenschappen op het toch al van het water verzadigde gravel van de Metsbanen moest wor den gespeeld. Dat onder deze povere omstandigheden de verrichtingen van Neerlands toptennissers in hoofdzaak een pokerspelletje werd laat zich niet moeilijk begrijpen. Dank zij het feit, dat de angstige wedstrijdleiding reeds om negen uur 's ochtends de deel nemers op de haan riep konden de meeste enkelspelen voor de achtste finales toch nog zonder veel hiaten worden afgewerkt, al werden zij dan begeleid door rukwinden en af en toe regenvlagen. Begrijpelijk, dat de ge voelige spelers, die spoedig hun con centratie kwijt zijn of degenen die ge wend zijn op beschutte parken te spelen ernstig in het nadeel waren. Een van de duidelijkste slachtoffers van het herfstachtige weer was de 21-jarige Surinamer Kenneth de Koning, pas enige maanden in ons land, die dinsdag oud kampioen Piet van Eysden had uitgescha keld. Kleumend van de koud trad hij in het strijdperk tegen de Hagenaar Peter Soeters, die van jongs af gewend is aan de winderige kust te spelen. Soeters be hoefde zich niet eens bijster in te spannen om de Surinaamse atleet die minstens evenveel te kampen had met de barre weersomstandigheden als met zijn tegen stander, met 6-4, 6-2, 6-2 naar de neder laag te drijven. Grotere verrassing was het uitschakelen van Niek Fleury als eerste van de acht ge plaatsten door" de in Zwitserland wonende Jan Coebergh. Deze 26-jarige, nummer 4 op de Zwitserse ranglijst, die tussen de bergen toch ook niet gewend is aan veel wind, bleek niet alleen over een prima con ditie te beschikken, maar ook over een voortreffelijke wedstrijdmentaliteit. De eerste dagen had hij het wat moeilijk ge had met de overgang naar het lage land, maar tegen Fleury had hij weer de be schikking over zijn normale controle en variatie. Hij had er ook niet de minste moeite mee de vijfsetter, die nodig was om de lange Amsterdammer tot capitu latie te dwingen, uit te spelen. Nadat Coe bergh de eerste twee sets met 6-4, 6-2 op zijn naam had gebracht zag het er naar uit, dat de wedstrijd een beslissend keerpunt nam. Fleury maakte met 1-6, 4-6 gelijk, maar in de laatste set wilde hij de strijd te veel forceren hetgeen een ave rechts resultaat had. Coebergh besliste de partij op het derde matchpunt met 6-1 in zijn voordeel. Fleury verdween zonder de scheidsrechter te bedanken of op zijn tegenstander te wachten naar de kleedka mer. Tom Okker trok zich van het slechte weer erg weinig aan. Op het centrecourt schonk hij de aandachtige toeschouwers wederom een uitvoerig inzicht in zijn rijk gevarieerde slagenrepertoire, waarvan dit maal de Hagenaar Eddie Knol het directe doelwit werd. Hoewel Knol zeer snel ter been is werd hij herhaalde malen volko men verrast door de afgemeten dropshots en lobs van de veelvoudige kampioen of volkomen op 't verkeerde been gezet door bijzonder listige plaatsingen. Knol, die zich overigens voortreffelijk weerde, rende van links naar rechts, zichzelf nu en dan aan sporend onder het geroep van „hop, hop, hop" als een Wim Kan, Maar in de mees te gevallen was de laatste slag voor Okker, hoewel deze zeker niet in hoog tempo speelde, maar zich in hoofdzaak bepaalde tot scherp dirigeren van de bal. De Haagse speler kon het ondanks zijn dappere inzet niet verder brengen dan tot 6-2, 6-1, 6-3. De jeugdspeler Fred Hemmes zoon van de bekende tennisleraar Wim de monstreerde tegen de Haagse speler Ri chard Kasten, die juist een tennistrip naar Amerika achter de rug heeft, zijn groei ende vorm. Kasten, die het vorig jaar tijdens de nationale tot de laatste vier bracht, werd met 8-6 overmeesterd. Jan Hajer had onverwachts de grootste moeite te winnen van zijn clubgenoot van E.L.T.V. uit Eindhoven Jaap Arends. die de partij tot vij"f sets kon rekken, maar niet kon winnen. Een andere geplaatste speler, Jan Hor dijk, moest een urenlange taaie strijd le veren tegen de Hagenaar Piet Veentjer. MÜNCHEN. De Westduitse Bundes- ligavereniging München 1860 heeft de 29- Jarige international Peter Grosser dinsdag op staande voet ontslagen. Grosser heeft een contract met de „Leeuwen" tot aan het eind van het seizoen 1968-'69. Aangenomen wordt dat het ontslag een represaille van München 1860 is voor de aanklacht, die Grosser tegen de vereni ging heeft ingediend, omdat hij niet tot 6e training wordt toegelaten. Grosser werd aan het begin van dit seizoen niet meer voor de trainingen uitgenodigd, doordat hij aanwijzingen van trainer Albert Sing niet opgevolgd zou hebben Grosser en vertegenwoordigers van München '1860 ontmoeten elkaar vandaag voor het arbeidsgerecht in München. Na lange tijd van onderbreking wegens de regen werd de partij gisteravond voortge zet. Hordijk miste bij 6-2, 6-4, 7-6 niet al leen twee matchpunten, maar hij verspeel de ook de set met 7-9 en de vierde met 3-6. Bij 5-5 in de laatste set kreeg Veentjer enige malen last van kramp in z'n rechter been. Hij wilde de strijd toch voortzetten, maar toen hij voor de derde maal weer' viel blesseerde hij bovendien zijn knie en moest de strijd staken, hetgeen Hordijk in de volgende ronde bracht, waar hij zal stuiten op Hajer. De eerste van de acht geplaatste da mes, Hetty Taphoorn-Baas ging in de storm en de regen ten onder tegen Anne- mieke Blom met 6-1, 4-6, 7-5. Mevr. Jenny Ridderhof-Seven, zevende geplaatst en de oudste deelneemster, gaf de jeugdkam pioene Nora Blom een gevoelig lesje. De jarige Noortje, stammend uit een befaamd tennisgeslacht haar beide grootvaders zijn de oud-kampioenen Diemer Kool en Otto Blom kon tegen de prachtige spreiding en grote vastheid van mevr. Ridderhof niet verder komen dan tot één game (6-1, 6-0). In de kwarteindstrijd komen de vol gende spelers en speelsters tegenover el kaar te staan: Okker Fred Emmes, Coebergh Soeters, Hajer Hordijk, Schneider Scholtz. Bij de dames: Marijke Jansen Anne- mieke Blom, Lidy Jansen-Venneboer Judith Salomé, Astrid Suurbeek mevr. Ridderhof, Ada Bakker Els Veentjer. Dames enkelspel, achtste finales: Marijke Jan senNicky Vos 6-2, 6-4; Annemiek BlomHetty Taphoom-Baas 6-1, 4-6, 7-5; Lidy Jansen- Venneboer—Koosje de Jongh 6-4, 6-3; Judith SaloméHerma Noordhoek-Heft 6-4, 6-0; Astrid Suurbeek—Henriëtte Laan 6-1, 6-3; Jenny Rid derhof—Nora Blom 6-1. 6-0; Ada Bakker—Dita IJspaard 6-0, 6-2; Els VeentjerMargo ter Metz 6-1, 6-2. Heren enkelspel, achtste finales: OkkerKnol 6-2, 6-1, 6-3; HemmesKasten 8-6, 6-0, 8-6; Coe berghFleury 6-4, 6-2, 6-1, 4-6, 6-1: Soeters— De Koning 6-4, 6-2, 6-2; Schneider—Haks 7-5, 6-2. 3-6, 6-4; ScholtzStradmeyer 6-1. 8-6, 6-1; HajerArends 6-2, 6-3, 3-6, 4-6, 6-3. Dames dubbelspel, tweede ronde: Bakker/ SuurbeekFalkenburg/Salomé 6-1, 6-3; Jansen- Venneboer/Stöve-Van Loon/Onnes 6-0, 6-3; Veenljer/JansenBlaas/Schreuder 6-1, 6-1; Rid- derhof/SaloméVan Fraayenhoven/Van der Storm 6-1. 6-4; Blom de Jongh-Koenders/Bor- gerding 6-1, 4-6. 6-0: Taphoom/A. BlomTer Metz 6-3, 6-4; Noordhoek Hegt/IJspaard-Hom/ Westhof 6-4, 9-11, 6-2 Noorman/v. d. Zee Nielsen/Vos 6-3, 6-3. KwartfinalesJansen-Venneboer/Stöve-Tap- hoom/Blom 6-3, 8-6; Jansen/Veentjer—Noord- hoek-Hegt/IJspaard 6-2, 6-4. Heren dubbelspel, tweede ronde: Hajer/Schnei- der—Ehrlich/Kranenborg 6-3, 0-1; Knol/v. d. Kwast w.o. wegens terugtrekken De Koning/ Veentjer; Haks/ScholzGeurts/Herok 6-1, 6-3; Fleury/Hordijkv. d Broek/Lagendaal 6-3, 6-4; Hemmes/Okkerv. Min/Schmitz 6-2, 6-1; Kas- ten/SoetersAdama v Scheltema/Kemmeriing 6-2, 6-1; Maartens/VaartiesArends/Coebergh 6-2, 6-1; Blaas/WelschenRobbers/Tulp 6-0, 6-8, 6-0. Jan Coebergh (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Toen Coen Moulijn gisteren op de training van Feijenoord kwam kreeg hij te horen, dat hij zondag in de eerste competitiewedstrijd legen MVV niet zou meespelen. Op de linksbuitenplaats was Henk Wery opgesteld. Samen met Wim van Hanegem vormt de ex-DOS'er de linkervleugel. Het elftal van Feijenoord is als volgt samengesteld: Pieters Graafland; Romeijn, Israel, Laseroni*, Veldhoen; Boskamp en Jansen; Samardzic, Kindvall, Van Hanegem en Wery. „Ik begreep er eerst niet veel van en toen ik het hoorde was ik er het klinkt misschien gek ook niet kapot van. Maar het was wel een kouwe douche. Ik weet dat ik nog niet in topvorm ben, maar het seizoen moet toch immers nog beginnen? Voor mezelf had ik echter wel het gevoel, dat het lekker ging. Ik heb dat trouwens dinsdag in Zeist ook gemerkt, met Frans Bouwmeester. Dat was weer een beetje als vanouds". In al de jaren, dat Moulijn voor Feijenoord gespeeld heeft, is dit de eerste keer dat hem zoiets overkomt. „Een jaar of vijf, zes geleden heb ik wel eens in het tweede gespeeld. Maar dat was om weer in vorm te komen. En zo is het nu beslist niet. Zondag sta ik geen reserve, maar ik moet wel mee naar Maastricht. Als het soms niet goed gaat, is me gezegd, moet ik toch meedoen. Ik begrijp dat eerlijk gezegd niet goed. Want hoe kan ik nou toch meedoen, wanneer ik niet als reserve ben aangewezen. Ik ga natuurlijk mee en met een blij gemoed. Dit is voor mij alleen maar een prikkel om zo gauw mogelijk mijn plaats terug te veroveren". AMSTERDAM Ajax heeft gisteravond dikwjjls knap gevoetbald in de wed strijd voor de internationale na-competi tie tegen Atletico Madrid (2-0). Beste spe ler was Henk Groot, die echter in de slot fase moest uitvallen, omdat hij een trap tegen zijn neus kreeg. Groot werd naar een ziekenhuis vervoerd waar bleek dat zijn neus niet gebroken was. Bijna 20.000 toeschouwers zagen een van het begin af sterk en fraai aanval lend Ajax. Swart, Danielsson en Keizer misten in 't begin echter fraaie kansen om te scoren. Het duurde tot de twintigste minuut alvorens Ajax de leiding nam. Swart kopte de bal langs doelman Zubiar- ran in het doel na een voorzet van Van Duivenbode. Ajax bleef domineren en had pech, dat een schot van Henk Groot van de lat terug het veld inkwam. Na de hervatting bleef het spel onge wijzigd. De thuisclub bleef zware druk uitoefenen, terwijl Atletico maar zelden tot redelijke tegenstand kwam. Toen Nu- ninga na 55 minuten uit een pass van Groot de stand op 2-0 bracht was de strijd beslist. De stand in groep 2 van de na-competi- tie is: Ajax 2-4; Atletico Madrid 2-2; To rino 2-0. (Van een speciale verslaggever) DOVER. Warm en kil, zonnig en somber, stevige wind of zachte bries wis selen elkaar onberekenbaar af op het grintstrand van Dover. En de kandidaat- Kanaalzwemmers, bijna even talrijk hier als leverpatiënten in een kuuroord, ma ken tijdens de training in het 15,9 graden koude water een 40, 65 of 90 slagen per minuut, stappen vettig en vermoeid weer uit het water en kijken bedenkelijk. Dit is nog geen weer om in Calais aan te gaan tikken. Ook de Haagse Kanaalzwemmer Jan van Scheijndel weet 't allemaal zo precies nog niet. Zijn brandend verlangen is één ding, de mogelijkheid tot uitvoering er van iets geheel anders. Want één ding mag een Kanaalzwemmer niet: hij mag zich niet vergissen. De diensten van een loods met volgboot kosten in dit verza melpunt der lange afstandzwemmers on verbiddelijk 75 pond oftewel rond 600 gulden. En dat geld is men kwijt, zodra men bij de poging om Het Kanaal te be dwingen één voet in het water heeft ge zet, weer of geen weer, wind of geen wind. Voor Jan van Scheijndel en zijn trainer, die het avontuur grotendeels uit eigen zak betalen, is elk pond er één. De man, die sinds de winter met dage lijkse zware zwemoefeningen in het Rijs- wijkse Te Werve zijn conditie heeft ge staald, ziet vooralsnog zijn ambities te pletter lopen op een werkelijkheid, die even onwrikbaar is als de witte klippen van Dover. Hij had het allemaal zo goed geregeld, Jan van Scheijndel. „Zwart op wit", zegt hij, „ik kan je de brieven laten zien." De brieven van de loods in Dover. Het was perfect geregeld. Maar toen Jan in Dover aankwam, zag hij dat die loodsboot een verwaarloosd vaartuig was, en erger nog, dat het stevig aan de ketting was gelegd, omdat de eigenaar niet aan zijn afbeta lingsverplichtingen had voldaan. Dat betekent koortsig zoeken onder het handjevol beschikbare loodsen. Vanavond valt misschien de beslissing, als Van Scheijndel en zijn trainer Schouten een bespreking hebben met een andere loods, maar intussen spelen zich de zwemavon- turen van de Nederlander nog af tussen de polen van hoop en teleurstelling. En van deze twee is voorlopig de teleurstel ling de meeste. Jan van Scheijndel heeft niet alleen zijn spaargeld maar ook zijn vakantie en zijn energie gezet op de voltooiing van het vrijwillig gekozen avontuur. Van zijn onloochenbare conditie is een goed moreel de hechte peiler. Oefenen doet hij, iedere dag, ten overstaan van een kleine schare ingewijde supporters op dat smalle som bere strand van Dover. Trainer Schouten zit met de chronometer in een hel oranje jack en ziet toe op de banen, die zijn pupil met de voorgeschreven 65 slagen per minuut volvoert. 65, niet meer en niet minder. Bij meer slagen verlies je te veel energie, zegt de trainer, bij minder slagen krijg je het koud in het water van Dover, dat principieel en stelselmatig weigert warmer te worden dan een graad of zes tien. Van Scheijndel zwemt niet alleen. Er gaat een Australiër door het water en ook de 15-jarige Amerikaanse John Erik- son is van de partij. Hij wil het jeugd- record DoverCalais verbeteren na afge lopen zondag na ruim vijf uur zwemmen te hebben opgegeven. Erikson is de zoon van de man die het bestond in dertig uur en veertig minuten de afstand Enge landFrankrijk heen en weer te zwem men. Al die Kanaalzwemmers zitten in een speciaal pension, in de buurt van het strand, bijeen. Lang niet alle hotels in Dover, hoeveel ook betaald bij het Ka naalzwemmer zijn gebrand op de aan wezigheid van deze sportieve potelingen. Ze gaan en komen namelijk onregelmatig, ze hebben zeer bijzondere wensen voor hun dagelijks menu, in het algemeen be horen zij niet tot de groep toeristen, die luchtigjes met ponden om zich kan smij ten. Ook Jan van Scheijndel heeft, onder toezicht van zijn trainer, een speciaal menu, volgepakt met rauwe eieren, grote flessen melk, rood en wit vlees. En na tuurlijk veel rust: tussen 1 en 4 uur 's middags gaat de zwemmer te bed, en een knap mens die dan tot hem door dringt. Verder zwemt hij zijn verplichte ronden en hij wandelt wat. De Nederlan ders in hun oranje-jakken zijn bezig in Dover bekende verschijningen te wor den. WARSCHAU. Irene Sewinska- Kirszenstein, de Europese kampioene op de 200 m. en het verspringen, zal het Poolse dames team aanvoeren dat zondag in het Brabantse Uden tegen Nederland uitkomt. Naast Irene Sewinska, die dit seizoen op haar specialiteiten reeds tot 23.3 see. en 6,57 m. kwam, hebben de Po len ook sterke vertegenwoordigsters in Teresa Nowak en Teresa Sukniewiez (80 m. horden in resp. 10.7 en 10.6). Verder maakt ook Daniela Javorksa, die met 59,94 m. tweede staat op seizoenranglijst bij het speerwerpen deel uit van het team. De Poolse dames starten twee maal in Nederland. Dinsdag 20 augustus neemt de complete ploeg deel aan internationale wedstrijden in Sittard waar een Neder landse formatie een aanval zal doen op het wereldrecord 3 x 800 m. voor dames. De Poolse damesploeg ziet er als volgt uit: 100 m.: Irene Sewinska en Irsula Jozwik; 200 m.: Miroslawa Sarna en Ur sula Jozwik; 400 m.: Czeslawa Nowak en Zdzislawa Robaszewska; 800 m.: Zofia Kolakowska en Danuta~ Wierzbowska; 80 m. horden: Teresa Nowak en Teresa Suk- niewics; hoogspringen: Danuta Berezows- ka en Maria Zielinska; verspringen: Irene Szewinska, Miroslawa Sarna of Ryszarda Warzocha; kogelstoten: Elzbieta Michalc- zak, Irene Mrowies of Ludwika Dobro- wolska; discuswerpen: Jadwiga Wojtczak en Kazimiera Rykowska; speerwerpen: Daniela Jaworka, Barbara Kalisiak of Lucyna Krwacewicz. De estafette-ploeg zal ter plaatse worden samengesteld. LEIPZIG Op de tweede dag van de Oostduitse zwemkampioenschappen te Leipzig heeft Roland Matthes het reeds op zijn naam staande wereldrecord op de 200 meter rugslag verbeterd en gebracht op 2 min. 7.5 sec. De 17-jarige Oostduit ser was sedert 8 november 1967 record houder met een tijd van 2.07.9. Jan van Scheijndel samen met de jonge Amerikaanse zwemmer John Erikson. LIGNANO. Fighting Mack is gister avond in het Italiaanse Lignano Europees kampioen in het weltergewicht geworden door een overwinning op de Italiaanse titelhouder Carmelo Bossi. Het gevecht werd in de negende ronde gestaakt nadat de ringarts bij Bossi een gebroken kaak had geconstateerd. De 21-jarige Fighting Mack heeft in Lignano Sabbiadoro aan de Italiaanse LONDEN. Manchester United heeft gisteravond een nederlaag geleden in de tweede wedstrijd, die voor de Engelse competitie werd gespeeld. West Brom- wich Albion won op eigen terrein met 3-1 van de Europa Cup winnaars. De overige uitslagen waren gisteren: ChelseaNottingham Forest 1-1, Leeds UnitedQueens Park Rangers 4-1, Man chester CityWolverhampton Wanderers 3-2, Sheffield WednesdayNewcastle United 1-1, SouthamptonLiverpool 2-0, Stoke CityWest Ham United 0-2, Sun derlandIpswich Town 3-0. Adriatische kust voor een complete ver rassing gezorgd. Deze bokser uit Curagao, die door de Nederlandse Boks Bond kan didaat was gesteld, is een vrijwel onbe kende in de Europese boks wereld. Hij bokste vorig jaar slechts enkele wedstrij den in Duitsland en Finland. Carmelo Bossi, die aanvankelijk zijn titel zou verdedigen tegen zijn landgenoot Silvano Bertini, doch er later de voor keur aan gaf zijn kampioenschap op het spel te zetten tegen de minder gevaar lijke Antilliaan, heeft een dure vergis sing gemaakt. Het zag er aanvankelijk in het geheel niet naar uit dat Mack ook maar enige kans op de overwinning zou hebben. Bossi, met zijn 66.7 kg bijna een kilo zwaarder dan Mack (65.6 kg) be heerste vanaf de eerste ronde met zijn superieure techniek de strijd volkomen, De Italiaan scheen tot in de negende ronde plotseling de beslissing viel, op een ruime overwinning op punten af te gaan. Tegen het eind van de negende ronde toen de Milanees wat zorgeloos werd en zijn dekking liet zakken, greep Fighting Mack onmiddellijk zijn kans. Met een rechtse hoek trof hij de kampioen vol op de kaak. Bossi tuimelde tegen de ringtou- wen doch bleef op de been. Mack pro beerde het gevecht af te maken maar de Italiaan slaagde er ondanks het feit dat hij nog enkele malen werd getroffen het einde van de ronde te halen. Hoe zwaar de treffer van Mack was geweest, bleek wel in de pauze tussen de negende en tiende ronde. Bossi zat groggy in zijn hoek en toen de ringarts hem onderzocht en een gebroken kaak constateerde, was het afgelopen. De dok ter verbood de Italiaan de strijd voort te zetten, waardoor Fighting Mack de nieuwe Europese kampioen werd. WESTERVOORD Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft gisteren in Westervoord voor 1500 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd tegen NEG met 1-0 gewonnen. In de 57ste minuut schoot Van Lier in eigen doel. Vijf minu ten voor de rust stopte doelman Van Beveren een strafschop van de NEC-speler Hönen. De penalty was toegekend wegens hands van Van Essen (Telstar) in het strafschopgebied. NEC had te weinig re serves naar het nabij Arnhem gelegen plaatsje meegenomen. Nadat Weber voor Verdonk ingevallen was, bleek er in de tweede helft voor de geblesseerde Don- ners geen vervanger meer te zijn. Ren- senbrink was de beste speler van de mi litaire ploeg. Sportclub Cambuur en DOS hebben in Utrecht voor 3000 toeschouwers een oefen wedstrijd gespeeld. De ontmoeting eindig de onbeslist: 1-1. FORTUNA-Sittardia Combinatie heeft gisteravond een verdienstelijke, maar vooral aantrekkelijke oefenwedstrijd ge speeld tegen het Hongaars Olympisch team. Ondanks het feit dat de Hongaren speltechnisch en vooral individueel duide lijk de meerdere waren van hun tegen standers, wist de combinatie toch tal van kansen, om de 0-2 nederlaag ongedaan te maken. De doelpunten werden gescoord door Menszei (39ste min.) en Dunai (62e min.). De beste spelers bij Fortuna-Sit- tardia waren de gebroeders Zef en Wil ly Dullens, die de 5000 toeschouwers on danks de regen een hartverwarmende par tij voetbal voorschotelden. De Surinaamse voetbalkampioen Trans vaal heeft woensdag voor 4000 toeschou wers met 3-0 gewonnen van NAC. Bil de rust keken de Surinamers tegen een ach terstand van 0-1 aan. Visschers (16) maak te het doelpunt voor NAC, Brammerloo (61), Brundel (67 )en Schal (70) scoor den voor Transvaal. ALKMAAR. Schouten, vorig seizoen doelman van AZ'67 zal nog een seizoen voor de Alkmaarse eredivisieclub blijven spelen. Doordat goalie Van Dorpel, over genomen van de Surinaamse kampioen Transvaal, geen toestemming kreeg het komende seizoen al voor AZ'67 uit te ko men dreigde er een keepersprobleem bij de Alkmaarders te ontstaan. Na een ge sprek met het bestuur besloot Schouten zich alsnog een jaar voor zijn club be schikbaar te stellen. De tweede Surina mer, die AZ had aangetrokken, Sigfried Haltman van Robin Hood, mag komend seizoen al wel spelen. KOOG AAN DE ZAAN. Eredivisie club AZ heeft woensdagavond voor 3000 toeschouwers in Koog aan de Zaan met 3-2 gewonnen van tweede divisieclub ZFC De ruststand was 2-1 in het voordeel van de Alkmaarders. DELFT. De amateurvoetbalvereni ging DHC is ingegaan op de voorwaarden van de gemeente Delft waardoor de club kan blijven spelen in het stadion van het gemeentelijk sportpark. DHC zal daar voor 7000 gulden per jaar moeten betalen, dezelfde huursom, die ook voor de inmid dels opgeheven eredivisievereniging Xer- xes/DHC gold. (Van onze sportredactie) HAARLEM De KNAU zal van zijn Olympische deelnemers alleen marathon loper Aad Steylen naar Sankt Moritz stu ren om voor de Olympische Spelen al aan Mexico-hoogte te wennen. De dames ploeg zal van 24 augustus tot 29 augustus op de tartanbaan van Chrystal Palace in Londen gaan trainen, In Mexico wordt eveneens gelopen op een tartanbaan. Myr- na van der Hoeven (400 meter), Ilja Kei zer (800 meter) en de estafetteploeg zijn al uitgenodigd om op 24 augustus in wed strijden uit te komen. De KNAU probeert om ook Lia Louer (400 meter) en Tilly van der Made (800 meter) te laten star ten. De 400 meter lopers Rein van de Heu vel en Fred van Herpen krijgen beiden nog een kans zich alsnog voor Mexico te kwalificeren. Dat moet dan gebeuren tij dens wedstrijden op de tartanbaan in Zürich op 25 augustus. Maria Gommers zal daar een 800 meter lopen en vervol gens naar Londen reizen om zich bij de ploeg te voegen, die op de tartanbaan traint.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17