Manager Van Klingeren voelt zich opvoeder van artiesten Oost-Europa biedt goede kansen aan Nederlanders ENGEL 1 Husqvarna ■BB Behoud uw zomerse teint Monster van Loch Ness Nieuwe filmserie „Max de Goede" Joop Doderer met eigen show ir „Dubbelspion" (voorlopig?) van het scherm 4 I 'rtf i Televisie-vanavond Radio-vrijdag TV donderdag TV vrijdag r DONDERDAG 15 AUGUSTUS 19 68 9 Rita Jazz Hovink Internationale waarde Goede verdiensten KWALITEIT UIT ZWEDEN (Van onze correspondent) AMSTERDAM Frans van Klin geren heeft drukke dagen. Omdat volgende week zaterdag het songfesti val van de Poolse Oostzeebadplaats Sopot wordt gehouden en de KRO dat evenement voor het eerst per tele visie naar Nederland zal halen, heeft artiestenmanager Frans van Klingeren het druk. Iedereen in de publiciteit rond het showgebeuren wist niet beter of hij zou het wel weer zijn, die voor Nederland zijn vinger in deze zangpap roert. Hij is immers de enige die altijd in die hoek van Europa opereert. Dit idee is on juist. Lou van Rees i s de man die Patricia Paay naar Sopot stuurt en die haar achterna gaat om er in de jury te zitten. Ook dat is een verras sing. want tot en met vorig jaar was het de AVRO-radio die zangers of zangeressen naar Sopot stuurde. Waarom het nu plotseling Lou van Rees is, blijft in nevelen gehuld. De showwereld houdt het erop dat hij zich erin heeft gedraaid omdat hij zelf songfestivalplannen heeft voor Scheve- ningen en wie rondreist langs soortgelijke buitenlandse evenementen, die leert wat. Frans van Klingeren gaat wel privé naar Sopot. „Maar eerst nog naar Kato wice. Met elen Leclercq en vijf van haar Afrobeatgiris. Jawel. Ze doet er mee aan een tv-show. Het is een pro gramma met allemaal Poolse sterren en de Nederlandse meisjes er dansend om heen". Frans van Klingeren zegt: „Het is niet voldoende als manager achter de telefoon te gaan zitten. Daarmee begint het pas. Wat dacht u als ik daar in Polen zit? Dat ze wachten op zo maar een zange resje of een zanger? Veel van die Neder landse meisjes denken alleen maar dat ze zangeres zijn. Als je in Frankrijk aan komt verwachten ze er dat je met een ster arriveert. Dat is derhalve niet een juffrouw in spijkerbroek. Er is veel over die drie jaar dat ik met Shirley gewerkt heb gesproken, maar ze heeft zich leren kleden, dat in elk geval wel. En dan het repertoire. Ik besta van het organise ren van show-avonden in Nederland. Maar je zal die juffrouwen de kost geven die zeggen: „Moet ik meer dan drie liedjes zingen? bah!" „Terwijl nota bene negentig percent van de Nederlandse artiesten het van die feestavondjes moet hebben. Ik wil met goede waar komen. Zangeressen die er goed uitzien, die weten hoe ze zich be wegen moeten, en die een repertoire heb ben voor elk soort publiek in Nederland. Met die juffrouw die drie liedjes kent hoef ik nergens aan te komen. En ze moeten ook een persoonlijk repertoire hebben. We zitten hier in Nederland niet te wachten op een Poolse zangeres, die ..Summertime" komt zingen. Dat doet Rita Reys net zo goed, of beter. Met dat nagezongen Amerikaanse repertoire hoef ik beslist niet in Engeland aan te komen". Ik heb nu Rita Hovink onder mijn hoe de, Daar heeft geen mens jarenlang iets van gehoord. Het is ten dele haar eigen schuld. Zij heeft de kantjes er af ge lopen. Nu heeft ze weer zangles. Ze doet aan haar bewegingsleer. Ze leert piano spelen. Dit is langzaam opbouwen. Over anderhalf jaar of zo geef ik haar een kans. Want ze kan wat. Ik was begin deze maand met har op Ik was begin deze maand met haar op een songfestival. Wat ik er mee te ma ken heb? Gewoon, ik heb de organisato ren ervan in Sopot leren kennen. En om dat die Polen zaken met mij doen en met geen andere Nederlandse manager voor zover ik weet, vertrouwen ook die Maltezers me. En van het een komt het ander. De Joegoslaven die op Malta wa ren waren helemaal ondersteboven van Rita. Rita Jazz Hovink noemden ze haar. En of ze maar naar Joegoslavië wilde komen. Het betekent drie, vier maanden brieven wisselen, maar het zal wel door gaan. denk ik". Frans van Klingeren vertelt hoe je achter beginnende artiesten moet aan zit ten om iets van ze te maken zoals Helen Leclercq, die is toch al in de der tig, maar ik heb haar nog nooit niet be zig gezien. En hoe ze doet doet ze het, maar ze heeft toch maar die school met die 400 meisjes en jongens. Helen Le clercq weet ook wat je moet doen om internationaal te kunnen mee tellen. Het merendeel van de Nederlandse artiesten heeft daar geen notie van. Als een Ne derlandse meisje in het derde jaar zestig duizend gulden maakt, neemt ze het me kwalijk dat ze mij er 25 percent van moet geven. Hoewel ze drie jaar gele- ADVERTENT1E Heerlijk gebruind door de zon is het bewijs van een geslaagde vakantie. Bedenk echter wel dat zon en wind uw huid uitdrogen. Als u hierop niet attent bent zal uw zomers uiterlijk spoedig haar frisheid verliezen en plaats maken voor een trekkende droge huid. Verzorg deze daarom 's morgens en 's avonds met Olie van Olaz. Deze vochthoudende olie, ver krijgbaar bij drogisten en parfume rieën, vormt de best denkbare be scherming tegen rimpeldroogte en houdt uw huid zacht en elastisch, waardoor uw zomers-gezond aanzien bewaard blijft. Margaret Merril Frans van Klingeren met Helen Le clercq en vijf van haar Afro-beat- dansers voor het vertrek van Schiphol naar Polen. den niets had en hoewel ze zelf nooit zover gekomen zou zijn. En hoewel ik, ik weet niet hoeveel duizenden guldens heb moeten investeren aan foto's en pu bliciteit, het laten uitschrijven van arran gementen en al dat soort zaken, om maar niet te spreken over tijd die je spendeert om haar te leren wat voor reportoire ze moet kiezen en hoe ze zich moet kleden en hoe haar haar moet zitten. En dan nog. Het mag nu wel eens in de krant. Wat ik allemaal niet voor Shirley heb gedaan, het is bij de beesten af. Maar nu het mooie. Ik had voor haar een con tract afgesloten in Hongarije voor een televisie-optreden en voor een tournee van veertien dagen. Allemaal met orkest, dus heel duur. Ik rijd naar haar huis om haar af te halen, pa is zo goedig haar koffers in de wagen te zetten, maar Shir ley is nergens te zien. Het duurt en duurt. Ik word kwaad. Ik zeg „het vliegtuig wacht niet" en ineens komt ze haar ka mer uit en stuift ze me voorbij. Ze rent naar buiten, maar niet mijn auto in, maar die van haar zelf. En die dag heb ik haar niet meer teruggezien. Had haar zusje 's nachts gedroomd dat het vlieg tuig zou neerstorten en mevrouw weigerde om naar Hongarije te gaan. Ik kom daar aan met alleen mijn excuses. Het is dat ze me kenden uit Polen en dat ze mijn verhaal geloofden anders had het me tienduizenden guldens aan schade vergoeding wegens het niet nakomen van het contract gekost, want overal in het land moesten de orkesten en zalen wor den afgezegd. En zo'n juffrouw moet achteraf op me schelden?" Frans van Klingeren maakt zich kwaad, maar hij heeft ook een ritsje namen bij de hand van zangers die hij een interna tionale marktwaarde toekent. „Liesbeth List, die in elk geval. Corry Brokken die uiteraard, want die heb ik gemaakt. Shirley, ondanks alles, tenminste als ze onder goede leiding staat. Rita Reys, die is eigenlijk wel de eerste van de lijst. Mieke Telkamp, direct daarna, want die weet hoe ze zich op de bühne moet be wegen. Connie van Bergen wat haar stem betreft, maar aan haar bühne-optreden moet geschaafd worden. Rita Hovink, nu nog niet, maar over een poosje wel. Con nie van de Bos, als ze het juiste reper toire kiest. En van de mannen Ronnie Tober. Kijk, dat is zo'n artiest die er altijd keurig gekleed bijloopt, ook in zijn vrije tijd. Zo moet het. Maar er zijn er veel te weinig die dat begrijpen. Ze voe den een kruidenierspolitiek. Er zijn weinig echt goede zangartiesten in Nederland van internationaal niveau. Ik ben benieuwd wat die Patricia Paay daar in Sopot maakt. Het is er tenslotte niet niks. Er doen maar liefst 28 landen mee, van Amerika tot Rusland en van Malta tot Japan. Het is het grootste zangfestijn in Europa en met foefjes hoef je er niet aan te komen, want de commercie staat er volledig buiten spel. Ik zei zoëven dat er weinig zangarties ten van internationaal niveau zijn, maar er zijn evenmin veel goede managers. Het is dan ook niet zo'n dankbaar vak. We gaan nu eerst naar Katowice en daar wordt goed aan verdiend, want de helft van de gage krijg ik uitbetaald in dol lars. Dat heb ik al versierd voordat er een cultureel contract tussen Nederland en Polen was gesloten. Na Katowice ben ik een paar dagen terug naar Amster dam. Voor mijn zaakjes hier in Holland, en dan neem ik mijn auto en rijd ik rus tig naar Sopot. Nee, niet vanwege Lou van Rees en zijn plannen. Gewoon om weer al mijn relaties te ontmoeten en om te kijken welke Nederlandse artiesten ik nog meer kwijt kan in Oost-Europa. Tenslotte zijn de Afro-beatgirls niet de eersten die ik bij de Poolse televisie ge plaatst heb. Een paar maanden geleden hadden de „Shepherds", Marige Ball en Rita Hovink ook een eigen show. Er is heus wel een markt. Als je maar met goede waar komt en zoals gezegd is dat een kwestie van opvoeden en begeleiden. Gek he, ik vind dit vak van manager nog één met een opvoedende taak ook". ADVERTENTIE Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181. Tel. 1 44 44, Haarlem UW ADVISEUR VOOR EN NA DE KOOP HILVERSUM. Een nieuw avon tuur van „The Saint" wordt op het eerste net voorafgegaan door van alles wat in Zomers magazine en „Televi- zier" van de AVRO en gevolgd door de herhaling van een documentaire over de rivier de Lek. Ook het tweede net sluit met een documentaire waar in een Duitse theologe een woord van Christus behandelt. Het programma begint met een aflevering van „Met uw verlof", „Een mens is maar een mens". Daarna van alles wat in „In naam der wet" en een Amerikaanse documentaire „Vaarwel Arabië". Op het eerste net Koen Verhoef en Ria Bremer presenteren een beetje sport, een beetje vermaak, een beetje informatie en een beetje geleuter in een zomers magazine. Vervolgens AVRO's Televizier met woord, weder woord, feiten, commentaren en ana lyse. Daarna „Spelen met vergissin gen", een cabaretprogramma met tek sten van Dolf de Vries en als uitvoe renden Marijke Merckens, Anne-Wil Blankers en Kees Coolen. Een beetje zin en een beetje onzin, een beetje dwaas, een beetje satiririsch met als regisseur Guus Verstraete jr. En dan Simon Templar, alias The Saint. Hij zwerft door Schotland als hij plotse ling een luide gil hoort, geslaakt door een lief meisje dat vreselijk schrok, toen ze aan de oever van een meertje sporen van een heel groot beest vond met daarbij het afschuwelijk vermink te lijk van een hond. Aangezien het meertje de naam Loch Ness draagt, gelooft de juffrouw dat het Monster van Loch Ness hier aan het werk ge weest is. Simon Templar is echter min der gelovig. Hij gaat op onderzoek uit en het gevolg is dat er steeds meer on begrijpelijke en ook gevaarlijke zaken naar voren komen. Genoeg om er een spannende aflevering van te maken. Tot slot de herhaling van de docu mentaire van Joop Scheltens over de grote rivieren van ons land. In deze aflevering de Lek. Van Gewest tot Gewest gaat op het tweede net vooraf aan de serie: „Met uw verlof", gewijd aan de vakanties. Het onderwerp waarin Ageeth Scherp huis, Joop van Zijl en Henk Terlingen hun tanden deze keer zetten is „Na tuurbescherming en kamperen". Ze be zoeken de kampeerterreinen „De vijf tig bunder" bij Midlaren in Drente en „De Franse Kamp" bij Hilversum, bei de natuurmonumenten en toch kam peerterrein, want dat kan samen gaan. Kampeerders zijn geen vijanden van de natuur. Vervolgens „Een mens is (Van onze rtv-medewerkster) AMSTERDAM. Zondag begint de VARA een nieuwe, drie delen tellende Franse filmserie „Max de Goede". Het is het verhaal van een gangster-in- ruste, die zijn bijnaam „De goede" meer aan zijn uiterlijk dan aan zijn verleden te danken heeft. Max heeft een sportzaak, komt ech ter in een aantal moeilijke situaties te recht, maar weet zich er uiteindelijk toch keurig uit te redden. (Van onze rtv-medewerkster) AMSTERDAM Joop Doderer gaat voor de NCRV vier shows maken, waaavan de eerste in oktober zal wor den uitgezonden, met een verdere fre quentie van een keer per maand. Joop Doderer zal in deze shows gasten ontvangen, zelf liedjes zingen en sketches ten beste geven. Voor deze shows is de Britse tekstschrijver Brad Eshton aangetrokken, die in zijn eigen land al jaren teksten levert voor de Dick Emmeryshow. In het eerste programma zal Joop Doderer als gasten om zich heen heb ben de acteur Henk Molenberg, de actrice Mimi Kok en met Sheila Ber- nette ster uit de show „Backin' Holland" zal hij een medley zingen. De programma's zullen 45 minuten du ren. Marjan Berk, ex-medewerkster aan het cabaret Lurelei en showpagina- redactrice in de musical „De Stunt", doet mee aan „In naam der wet". Nederland II, 20.45-21.15. Dolf de Vries en Anne-Wil Blankers in „Spelen met vergissingen". Neder land I, 20.50-21.20. maar een mens", waarin Netty Rosen- feld mensen met en zonder reden aan het woord laat komen. Daarna „In naam der wet", een onwettig program ma, waaraan meewerkt de vocal groep Noord-Holland. Ruud Bos zorgde voor de muziek, Ben Rowold voor de tekst en Annemarie Pijlman voor de regie. En dan de documentaire „Vaarwel Arabië," een Amerikaanse film over de geweldige veranderingen, die zich in de Arabische wereld voltrekken. De filmers kozen als voorbeeld het sjeik- dom Aboe Dhabi aan de Perzische Golf, waar tot voor betrekkelijk korte tijd alleen maar woestijn was met wat armelijke bewoners. Nadat er olie werd ontdekt, is er een stroom van rijkdom over het landje gekomen, waarvan in de eerste plaats de sjeik profiteert, maar waarvan alle inwoners toch een graantje meepikken. Het is bijna niet te geloven, welk een in vloed de olie op zo'n landje heeft. De cameraploeg mocht vrijuit opnamen maken, zodat het resultaat bijzonder spectaculair was. De gezamenlijke kerken sluiten met een documentaire van Duitse makelij. De Duitse theologe Dorothee Solle be handelt de vraag, of de woorden van Christus, gesproken in de Bergrede, namelijk dat de mens zich geen zor gen mag maken over de toekomst, nog wel geldend zijn voor de tijd, waarin diezelfde mens zoveel meer risico's neemt en daardoor zoveel meer zeker heden eist. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Slecht nieuws voor de fans van de kranige heren Kelly Ro binson en Alexander Scott: hun avon turen, verpakt in de geheimagentserie „Dubbelspion" en in het afgelopen sei zoen elke dinsdagavond meteen na het nieuws van acht uur op Nederland 2 te zien. verdwijnen van het scherm. De NTS geeft beide heren, met dank voor de bewezen speurdersdiensten, met ingang van het nieuwe wintersei zoen hun congé. De NTS wil de dins dagavond op de tweede televisiezender anders inrichten. In een andere op bouw past een serie van telkens vijftig minuten slecht. Een troost voor de liefhebbers van het geweld met knipoog, dat „Dubbelspion" bracht: de serie is, zo zegt de NTS voorlopig van het scherm gebannen en komt misschien in een an der seizoen terug. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muz. 8.30 De groente man. 8.50 Woordelijk 9.00 Operacon cert. 9.35 Waterstanden. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.55 Beursberichten. 12.00 Blik op de wereld. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.29 Lichte gramm. muz. 12.49 Praatje 13.00 Nws. 13.11 Actua liteiten 13.20 Voor de Middenst. 13.25 Romantische kamermuz. 14.10 Lichte orkestmuz. 14.30 Licht muz. program ma. 15.00 Programma over Nederland se volksverhalen en volksgebruiken. 15.30 Internationale competitie voor amateurkoren. 16.00 Nws. 16.02 Pro gramma voor thuiszittenden 16.45 Klas sieke en moderne muz. 17.40 Informa tie. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. 18.20 Programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Lezing. 19.30 Nws. 19.35 Kunst nader beschouwd. 20.00 Jazz muz. 21.00 Klassieke muz. 22.30 Nws 22.40 SOS-berichten 22.45 Actua liteiten. 22.55 Licht gevarieerd platen- programma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en moderne muz. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Vakan tietrips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Godsdienstige vorming in deze tijd. 10.00 Semi-klassieke muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken 11.55 Meded. 12.00 Gevarieerd programma. 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualitei ten. 13.00 Raden maar14.00 Hoorspel 15.00 Documentaire over Bul garije. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Licht^. gramm. muz. 16.30 Pop- Roger Moore en Susan Farmer als Simon Templar en Anne Clanrauh in een nieuwe aflevering van „The Saint", waarin het monster van Loch Ness wordt ontmaskerd. Nederland. I, 21.20-22.10. show. 17.20 Sportkompas. 17.50 Actua liteiten. 18.00 Lichte gramm. muz. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Wereld- panorama. 19.10 Licht muz. program ma 22.00 Kunstkroniek 22.30 Nws 22.40 Loosdrecht, talententest. 23.15 Muzikale herinneringen. 23.45 Actualiteiten. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar zonder non sens. 10.00 Nws. 11.00 Nws. 11.03 Mi cronotities. 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 130.3 Hans Kemna. 13.30 Gevarieerd platenprogramma. 14.00 Nws. 14.03 Actualiteiten. 14.12 Platen- programma. 15.00 Nws. 15.03 Radio journaal. 15.05 Licht muz. programma. 16.00 Nws. 16.03 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Lichte platen voor tieners. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.40 Weerbericht en SOS-berichten voor schippers. 12.48 Lichte muz. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Gevarieerde mus. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Klassieke muz. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Licht muz. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lichte muz 18.52 Taalwenken 18.55 Koorzang 19.00 Nws. 19.30 Muzikaal programma. 20.30 Gevarieerd programma. 21.00 Cabaret programma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.40 Nws. Nederland I 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 AVRO: Licht gevarieerd pro gramma, 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal en weerover- zicht. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Televizier. 20.50 Amusementsprogramma. 21.20 In kleur: De Saint (tv-film). 22.10 In kleur: De Lek (filmrepor tage). 22.20 NTS: Journaal. Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 19.25 20.00 20.16 20.20 20.45 21.15 22.00 22.30 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.31 19.56 20.00 20.16 20.20 20.45 21.35 22.05 NTS: Barend de Beer. STER: Reclame. NTS: Journaal. Van gewest tot gewest. Filmreportage over natuurbe scherming en kamperen. Journaal. STER: Reclame. VPRO: Interviews Amusementsprogramma. Vaarwel Arabië ,film over het kleine sheikdom Abu Dhabi IKOR/CVK: Een film gebaseerd op de Bergrede. NTS: Journaal. NTS: Barend de Beer. STER: Reclame. Journaal. STER: Reclame. KRO: De avonturen van Chns- tobal (tv-feuilleton). Filmreportage over de dieren tuin van Antwerpen. Reclame. NTS: journaal. STER: Reclame. KRO: Showprogramma van de Noorse tv. In kleur: Bonanza (tv-feuille ton). Het vliegtuig naar Londen heeft vertraging (tv-spel). Brandpunt. Nederland II 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjournaal i'oor slechthoren den. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Zo maar een zomer avond, gevarieerd programma. 22.15 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9