Meesten niet eens met encycliek Twijfel aan bevoegdheid commissie-Van Walsum Vliegveld Eelde wordt thans niet vergroot en N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE KNAC ongerust over gebruik vluchtstrook Conclusie NIPO-enquete: Achtste medische faculteit Vermiste jongetje dood gevonden Prins Bernhard bij onthulling van monument Schiphol wil deel lesvluchten kwijt Aanhoudend koel DE JONG's WEET U DAT WIJ in ons modern geoutilleerd bedrijf met vakkundige medewerkers ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1968 2 Garagehouders Pijpleiding beschadigd Extra programma Belgisch episcopaat ,V; Ongedekte cheques In concentratiekamp Dachau ANTWOORD MINISTER BAKKER WimËimËÊmÊm Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk i Bi J|f 2 1 UTRECHT De KNAC is veront rust over het feit dat vele automobilis ten bij file verkeer op de autosnelwegen de vluchtstrook als derde rijbaan ge bruiken. Dit euvel, aldus de KNAC, neemt steeds meer toe, terwijl tegen dit onjuiste en verkeersgevaarlij ke wegge drag kennelijk in onvoldoende mate kan worden opgetreden. De KNAC heeft de minister van Ver keer en Waterstaat schriftelijk op de hoogte gesteld van haar bezwaren. Zij dringt er op aan in het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens een be paling op te nemen, waarin het verbo den wordt van de vluchtstrook gebruik te maken tot het punt, waar deze over gaat in de uitvoegstrook. Vele malen is, aldus de KNAC, ge bleken, dat dit rechts op de vlucht strook voorbijrijden schrikreacties en plotseling uitwijken van het op de rechter rijstrook rijdende verkeer ver oorzaakt. Een bijzonder kwalijke kant van deze handelwijze is volgens haar dat de hulpverlenende instanties vaak van de enige mogelijkheid om de plaats des onheils te bereiken zijn beroofd. Overigens, zo meent de KNAC, weten vele automobilisten niet, dat het berij den van de vluchtstrook niet is toege staan en velen gebruiken die vlucht strook dan ook met opzet om zo spoe dig mogelijk de eerstvolgende afrit te bereiken om de autosnelweg te verlaten. ADVERTENTIE Technisch revisiebedriji Trompstraat 66 IJmuiden O. Telefoon 02550 -13784 Revisie Hydrauliek en persgereedschap Ruilsysteem Mac Pherson voorveerophanging DEN HAAG. Bij heiwerkzaamheden ten behoeve van een dam in een polder sloot bij Warmond is vrijdag een militai re kerosine-pijpleiding beschadigd. (Van onze correspondent) HILVERSUM. In een „Brandpunt"- uitzending zijn vrijdagavond de uitkom sten van een NIPO-enquête over de ency cliek „Humanae Vitae" bekendgemaakt. Uit de resultaten blijkt dat een week na de openbaarmaking van de encycliek 95 percent van de nieuwste encycliek had gehoord of gelezen. Onder het rooms- katholieke deel der bevolking was de be kendheid 97 percent. Twaalf percent vond de strekking van deze encycliek, waarin alle middelen en methoden van geboorteregeling, met uit zondering van de periodieke onthouding, worden veroordeeld, juist Tweeënzeventig percent vond deze niet juist (16 percent had geen mening). De belangrijkste reden waarom men van mening was, dat de strekking van deze encycliek niet juist is, is: „De men sen moeten hier zelf over kunnen be slissen. Het is een beperking van de vrij heid van de mens". Dit werd als reden opgegeven door 60 percent van de on dervraagden, die de strekking niét juist vonden. Door de rooms-katholieken wordt in 55 percent van de gevallen deze reden genoemd. Verder bleek dat de overweging dat overbevolking moet worden tegengegaan voor 14 percent van deze rooms-katho lieken het motief vormde om het met deze encycliek niet eens te zijn. Als an dere redenen ter afwijzing van de ency cliek werden door katholieken onder meer nog genoemd: „de kerk mag en kan zich hierin niet mengen"; (11 percent); „men kan de klok niet terugzetten"; (9 percent); „de pil is al te veej ingebur gerd"; (7 percent); „periodieke onthou ding is onnatuurlijk"; (5 percent). Ook rooms-katholieken die het wel eens zijn met de encycliek, vroeg het NIP naar hun motieven. Zij vormen 20 per cent van het totaal aantal rooms-katho lieken. Vierentwintig percent van deze rooms-katholieken noemde religieuze re denen; 21 percent vond het gebruik van voorbehoedmiddelen niet juist of zondig, terwijl 17 percent van mening was, dat iemand die een gezin sticht er ook de consequenties van moet dragen. Andere motiveringen door deze rooms-katholie ken genoemd, waren onder meer: voor behoedmiddelen leiden tot zedenverwil dering (13 percent) en, het is vroeger verboden en daar blijf ik bij (6 percent). Uit de NIPO-enquête blijkt verder dat (Van onze correspondent) DEN HAAG. De vertegenwoordiger van de gemeente Zwolle als kandidaat- ctad voor de vestiging van een achtste medische faculteit, heeft tijdens het open baar debat over de mogelijke vestigings plaats gisteren in Den Haag, ernstige twijfel uitgesproken over de bevoegdheid van de adviescommissie-Van Walsum een plaats voor dit nieuwe medische opleiding aan te wijzen. De gemeente Zwolle acht het evenals kandidaatsteden Zutphen, Apeldoorn en Deventer in hoge mate onjuist, dat de commissie-Van Walsum de regering een zetel voor de achtste artsenopleiding adviseert, zonder dat zij op de hoogte is van de toekomstige herziening van het wetenschappelijk onderwijs in zijn geheel „De keuze van vestigingsplaats van een nieuwe medische afdeling is niet los te denken van de ontwikkelingen in het we tenschappelijk onderwijs in de toekomst", aldus die kandidaatsteden. Alle gegadigden hebben gisteren overi gens omstandig uiteengezet waarom juist hun gebied het meest wenselijk is voor de stichting van faculteit. Prof. Vlugter, die namens Twente sprak, onderstreepte nog eens dat de door de-> adviescommissie gestelde eis van integra tie van wetenschappen, in de bandstad uitstekend verwezenlijkt kan worden. „Bo vendien", zei de woordvoerder van Twen te, „bieden de ziekenhuizen in de omge ving van Almelo, Hengelo en Enschede een voortreffelijke mogelijkheid tot in schakeling van niet-academische hospita len bij het artsenonderwijs". Limburgs Commissaris der Koningin, mr. Van Rooy, vestigde nog eens de aan dacht op het grote belang van de komst van een universiteit in Limburg voor de noodzakelijke sociaal-economische her structurering. „Limburg heeft binnen af zienbare tijd 60.000 arbeidsplaatsen no- Brand. In St. Oedenrode zijn gisternacht op de markt het café Muller en de aan grenzende drogisterij Monnen gedeelte lijk uitgebrand. De brandweerkorpsen van St. Oedenrode en Veghel bestreden het vuur. De brand is in het café begon nen, waarschijnlijk door een brandende sigaret. De schade bedraagt ongeveer twee ton. Dertig weken geëist. De officier van Ju stitie bij de Haagse rechtbank heeft der tig weken gevangenisstraf geëist tegen een 29-jarige Bodegraafse weduwe die haar kind direct naar de geboorte had gedood. De vrouw was bang geweest dat, als haar omgeving zou hebben ge weten dat zij een kind zou hebben ge kregen, deze haar voortaan zou hebben genegeerd. Vals gesigneerd. De politierechter in Arn hem heeft vrijdag 1.000 gulden boete, waarvan ƒ900,- voorwaardelijk opgeleg aan een 23-jarige decorateur in Arnhem wegens het voorzien van twee schilde rijen van zijn hand met een valse hand tekening. De officier van Justitie had 1.000, waarvan 750,- voorwaardelijk, geëist. dig", aldus mr. Van Rooy, „en een uni versiteit zal dgarbij een belangrijke stap in de goede richting betekenen". De woordvoerders van Tilburg en Eind hoven waren het er beiden over eens dat de medische faculteit het best in Brabant tot zijn recht zal komen. Zowel in Tilburg als in Eindhoven is er sprake van een goede integratie van wetenschappen met de bestaande inrichtingen voor hoger on derwijs. Ook de inmiddels in principe afgevallen kandidaat Zwolle en de stedendriehoek Zutphen-Deventer-Apeldoorn pleitten nog maals voor een herziening van het stand punt van de commissie. Zij legden de nadruk op het feit, dat zij de commissie- Van Walsum niet bevoegd achten een plaats aan te wijzen. De studiecommissie-Van Walsum, die waarschijnlijk eind september een advies aan de regering zal uitbrengen, zal binnen kort in een besloten vergadering nog eens met de optanten van gedachten wisselen over de meest-wenselijke vestigingsplaats. 8 percent van de ondervraagden van me ning is dat de rooms-katholieke geeste lijkheid van Nederland het met de voor schriften uit deze encycliek eens is. Ze ventig percent meent dat zij het er niét mee eens is. Bij de rooms-katholieken was 15 per cent van mening, dat de rooms-katholie ke geestelijkheid het met de voorschrif ten eens is, en 64 percent meent, dat zij het er niét mee eens is. (21 percent had geen mening.) Tien percent van de ondervraagden meende dat de meeste rooms-katholieken het voorschrift van deze encycliek zullen opvolgen, 72 percent meende dat dat niet zal gebeuren (18 percent had daar geen oordeel over). Onder de rooms-katholieken was 12 percent van mening dat de meeste rooms- katholieken het voorbeeld zulen opvol gen, en 68 percent onder hen was van mening dat dit niet zal gebeuren (20 per cent had geen mening). Tweeëndertig percent van de onder vraagden die zelf de strekking juist von den, meende dat deze door de meeste rooms-katholieken zal worden opgevolgd, 44 percent meende van niet (24 percent had geen mening). Maandag 26 augustus zal de KRO-tele- visie via Nederland 2 de resultaten bekend maken van enkele recente opinie-onder zoekingen naar aanleiding van de pause lijke encycliek over de geboorteregeling. Deze onderzoekingen zijn verricht door: Intomart, het instituut voor toegepast marktonderzoek in Hilversum, in opdracht van de KRO het NIPO, het Nederlands instituut voor Publieke Opinie en Markt onderzoek in Amsterdam en het Sociolo gisch Instituut van de universiteit in Nij megen. Voorts zullen gegevens worden gepubli ceerd uit een eerder door Attwood Statis tics verricht onderzoek over huwelijksge drag uitgevoerd in opdracht van de Ge- illustreerde Pers. De researchinitiatieven zijn gecoördi neerd door de sociologische afdeling van de KRO. In dit KRO-televisieprogramma zul len de resultaten van deze onderzoekingen in de studio van commentaar worden voor zien door artsen, priesters en sociologen. De Belgische bisschoppen delen de me ning van het Nederlands episcopaat over de encycliek „Humanae Vitae". Het dag blad Gazet van Antwerpen zegt dit uit goede bron te hebben vernomen, aldus een bericht van het KNP. Op 30 augustus ko men de Belgische bisschoppen bijeen om over de encycliek te spreken. Volgens berichten zijn de Belgische bis schoppen het eens met de pauselijke ver oordeling van de abortus provocatus, maar niet met andere veroordelingen van ge- boortenregeling. u* 4. Beeld van de speurtocht in Amers foort. Hier wordt een sloot leeg gepompt. (Van onze correspondent) AMERSFOORT. Vrijdagmiddag is na een massale speurtocht het lijkje gevon den van de bijna twee jaar oude Tommie van Wanrooy uit Amersfoort. Het kind lag in een sloot van een woonwagenkamp vijftig meter van de woonwagen van zijn ouders. Het jongetje werd gevonden door een meisje dat de sloot afzocht. Hij werd sinds donderdag vermist. Door politie, brandweer, militairen en burgers is naar het kind gezocht. AMSTERDAM. Twee Amsterdam mers, een 27-jarige kok en een 22-jarige kelner zijn voor de officier van justitie geleid wegens het uitgeven van voor 5000 an ongedekte cheques van de Postcheque- en Girodienst. (Van onze correspondent) DEN HAAG. In het voormalige con centratiekamp Dachau, waar 650 Neder landers de dood vonden, zal zondag 8 sep tember een monument worden onthuld, dat tot stand is gekomen door de zorgen van het Internationale Dachau Comité, waarin 23 landen samenwerken. Neder land leverde een bijdrage van 50.000.- in de totale kosten van ongeveer een mil joen Duitse mark. Onder de ere-gasten zal zijn prins Bernhard, terwijl de Ne derlandse regering zal worden vertegen woordigd door staatssecretaris H. J. de Koster. Het monument, dat werd gekozen uit een groot aantal ontwerpen, is van de Zuidslavische kunstenaar Glid Nandor. Het is een sculptuur in brons van 12 me ter breed en 7 meter hoog. De onthulling zal worden verricht door de Beierse mi nister en ex-gevangene Hundhammer, waarna door alle nationaliteiten kransen zullen worden gelegd. In het gedenkteken wordt een urn met as, afkomstig uit het crematorium, geplaatst. Complete lijsten met namen van ex-ge vangenen en van nabestaanden zijn niet in het bezit van het Nederlands Dachau Comité. Daarom verzoekt het degenen, die geen circulaire ontvangen over het bijwonen van de plechtigheid, zich te melden tot uiterlijk 24 augustus bij de heer J. H. Broedelet, Conradstraat 65, Rotterdam 4, tel. 010-136040. De Neder landse regering heeft voor degenen, die niet anders kunnen reizen, een Fokker Friendship beschikbaar gesteld. Voor de andere bezoekers is gratis treinvervoer georganiseerd. ADVERTENTIE m schade herstellen aan vrachtauto's spuitwerkzaamheden verrichten aan vrachtauto's carrosseriereparatiewerkzaamheden uitvoeren bestelauto's verbouwen en inrichten alle soorten carrosserieën bouwen op vrachtauto's, open en gesloten uitvoering, in staal, aluminium en polyester (Clark dealer) EDBRO kippers verkopen en monteren THESO autokranen verkopen en monteren CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 0 23 - 8 47 87 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Nu inmiddels de plaat selijke vertegenwoordigers in de raad van bestuur van de N.V. Luchthaven Eelde zich zeer duidelijk negatief hebben op gesteld ten aanzien van de plannen om de trainingsvluchten van de KLM te ver plaatsen van Schiphol naar Eelde. is het niet waarschijnlijk, dat de grote investe ringen die nodig zouden zijn om de lucht haven Eelde uit te bouwen, investeringen die op den duur ook voor het commercië le verkeer van het veld van belang zou den zijn geweest, althans voorshands doorgang zullen vinden. Dit antwoordt minister Bakker van Verkeer en Water staat op vragen van het Tweede-Kamer lid, drs. Franssen (P.v.d.A.). De bewindsman wijst erop dat het stre ven er inderdaad op is gericht om het aantal lesvluchten van de KLM op Schip hol in de toekomst te verminderen. De geluidshinder kan daarmede enigszins worden teruggebracht en voorts laat het steeds groeiende normale, commerciële verkeer het uitvoeren van volledige les programma's dp Schiphol hoe langer hoe ninder toe. Bij het zoeken naar alterna- ';eve lesvelden is onder meer het oog op Eelde gevallen. Deze lüchthaven immers is door de aanwezigheid van de Rijks luchtvaartschool reeds een lesveld van origine en voorts is de situering zodanig, dat relatief weinig omwonenden last van geluidshinder ondervinden. De KLM maakt voorts reeds gebruik van Eelde als lesveld voor haar straalvliegtuigen. De Rijksluchtvaartdienst heeft, aldus de minister, een rapport opgesteld waarin wordt aangegeven hoeveel geluid ver- BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 tevens zondag 14 en 16.30 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Zaterdagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Backdoor to hell", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Sartana de schrik van Texas", 14 j. Zaterdagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Django", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Va dertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Zater dagavond nachtvoorstelling 23.30 u.: „Lief de onder voorbehoud", 18 j. Minerva, wegens vakantie gesloten. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 tevens zon dag 16115 u.' „Het 25ste uur", 14, j. Zon dagmorgen 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gesel der Erotiek", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York", a.l. Zondagmorgen 11 u.: „Zanza- boekoe", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meeesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van de 17de-eeuwse Hollandse kunstenaars. Bovendien permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mi neralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): „Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Gemeenschapshuis (Zand voort): Expo sitie „Foto-Internationaal" '68". Maandag tot en met zaterdag van 11 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 u. Zondags 14 tot 17 u. Tot en met 18 augustus. Brederodestraat 148 (Zandvoort): Kera miek en plastieken van Babs van Els- dingen en Hans van Dinteren, dagelijks van 19 tot 21 u. Tot en met 18 augustus. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 1, Zandvoort). Werken van Marlie Mencke en André Gouw. Tot en met 31 augustus, zaterdag en zondag 14-16 uur. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 00.2 uur Treslong (Hillegom), Diner Dansant, da gelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met in ternationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 uur Cabaret Dancing Caramella (Zandvoort), dagelijks 20 tot 00.2 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc., dagelijks. Hotel-restaurant „De Oude Geleerde Man" (Bennebroek), zaterdagavond 20 u.: Dansen. ZATERDAG 17 AUGUSTUS City Theater, 19 en 21.30 uur: „Apen- planeet". 1 Stadsschouwburg, 20 u.: „De twaalf ver oordeelden" Ruïne van Brederode, Santpoort, Expo sitie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot en met 1 september. ZONDAG 18 AUGUSTUS City Theater, 14.30 u.: „Een uitdaging voor Robin Hood"; 19 en 21.30 u.: „Apen- planeet". Stadsschouwburg, 15 u.: „De held van de rodeo"; 20 u.: „De twaalf veroordeel den". Ruïne van Brederode, Santpoort, Expo sitie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot en met 1 september. MAANDAG 19 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Apenplaneet". Ruïne van Brederode, Santpoort, Expo sitie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en %.15 u.: „De hel van Macao"; 23.30 u.: „Lost command". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Franken stein' Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje Bakker; geopend van 9-18 uur. ZONDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „De geheim agent"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „De hel van Maoao". Luxor Theater, 14.15 u.: „Thunderbirds are go"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „De duivelin van Wyoming". MAANDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lief desparen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dui velin van Wyoming". ZATERDAG 17 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Texas Addio". ZONDAG lé AUGUSTUS Marquette Theater. 14.15 u.: „Tarzan en Tania"; 16 er, 20 u „Je geld of je liefde leven". MAANDAG 19 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Je geld of je liefdeleven". wacht kan worden wanneer het volledige lesprogramma van de KLM op de lucht haven Eelde wordt uitgevoerd. Dit rap port is naar de raad van bestuur van de luchthaven gezonden met het verzoek de inhoud ter kennis te brengen van de be trokken provinciale en gemeentelijke autoriteiten en te zijner tijd te melden of de streek akkoord kan gaan met het feit, dat het lesprogramma van de KLM in de toekomst eventueel naar Eelde zal wor den verlegd. De raad van bestuur is daarbij nog medegedeeld, dat zelfs als de streek ak koord gaat, het nog niet zeker is, dat de KLM de luchthaven Eelde als lesveld kan gebruiken, omdat dit laatste alleen mo gelijk is wanneer de landingsbaan wordt verlengd. Hiermede zijn grote bedragen gemoeid. De financiering hiervan zou een knelpunt kunnen zijn. De plaatselijke vertegenwoordigers in de raad van be stuur hebben zich, zoals gezegd, negatief tegenover de plannen opgesteld. De minister is van mening, dat uit het bovenstaande duidelijk blijkt, dat de streek alle gelegenheid wordt gegeven haar standpunt ten aanzien van de even tuele geluidshinder t,e bepalen. Het K.N^M.I. deelt mee: Voor zondag wordt weinig verandering in het gure weer verwacht. Opnieuw zal een depressie, die zaterdagmorgen boven het midden van de Noordzee lag, oost waarts koersen, terwijl ten westen van de Britse eilanden een rug van hoge druk tot ontwikkeling komt. Hierdoor zal de aan vankelijk zuidwestelijke wind naar west tot noordwest ruimen, waarbij nog steeds koele en onstabiele lucht, met buien, af gewisseld door opklaringen, naar onze omgeving worden gevoerd. WKRRRAPPORTEN Maximum- an minimum J.'5 et *5 b temperaturen V j d 3 binnen- en buitenland SS c Amsterdam regenbui zw 18 13 3 De Bilt zw. bew. zzw 18 12 4 Deelen zw. bew. z 19 12 4 Eelde regen z 18 8 3 Eindhoven half bew. z 18 13 4 Den Helder regenbui z 16 11 15 Twente regen z 18 12 2 /lissingen onweer zw 18 14 7 Ypenburg regenbui zw 18 12 6 Z.-Limburg regen ZzW 19 13 3 Aberdeen zw. bew. w.stil 15 3 6 Athene onbew. w.stil 30 21 0 Barcelona mist windstil 27 19 0 Belgrado onbew. zo 25 13 0 Berlijn zw. bew. z 20 11 0 Bordeaux zw. bew. w 22 16 0.3 Brussel zw. bew. zzw 20 13 1 Frankfort mist zzw 19 13 1 Genève zw. bew. w 21 10 0 Grenoble regen w.stil 22 16 2 Helsinki regen nw 19 10 10 mnsbruck zw. bew. w.stil 25 10 0 Kopenhagen licht bew. zw 16 10 6 Lissabon geh. bew. n 26 20 0 Locarno regen w.stil 23 17 1 Londen regenbui zw 19 10 8 Luxemburg regen zzw 17 11 6 Madrid licht bew. w.stil 33 15 0 Malaga onbew. nw 35 26 0 Mallorca licht bew. w.stil 30 21 0 München half bew. z 23 13 0 Nice zw. bew. n 24 17 0 Oslo zw. bew. w.stil 18 9 0.1 Parijs regen zw 15 1 Rome licht bew. O 25 16 0 Stockholm regenbui no 18 8 5 Wenen onbew. veran. 23 14 0 Ztirich zw. bew. w.stil 21 13 0 ZONDAG 18 AUGUSTUS Zon op 5.29 uur; onder 19.58 uur. Maan op 23.44 uur; onder 17.18 uur. MAANDAG 19 AUGUSTUS Zon op 5.30 uur; onder 19.56 uur. Maan op uur; onder 18.12 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 24 augustus 0.57 uur Eerste kwartier 31 augustus 0.35 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZAT* K AG 17 AUGUSTUS Hoog water 9 35 uur en 22.06 uur. Laag water 5.00 uur en 17.20 uur. ZONDAG 18 AUGUSTUS Hoog water 10.45 uur «n 23.23 uur. Laag water 6.03 uur en 18.35 uur. MAANDAG 19 AUGUSTUS Hoog water 12.10 uur en uur. Laag water 7.24 uur en 20.00 uur. Het hoog en taag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2