Voorstellen bestuur D'66 Nederland tekent kernverdrag Agressief TV-programma wekt geen agressie op Op dit moment geen ingreep in beleid Gronings Asiel en Nieuw gebouw C. en A. in Amsterdam Minister beantwoordt vragen Gereformeerden in Nederland laten vrouw toe in het ambt Studenten nemen hoogleraren onder loep V liegtuigsquadron buiten dienst D'66 Amsterdam staakt gesprek met PvdA Eerder uitlaatklep dan stimulans Iets warmer 1 DINSDAG 20 AUGUSTUS 196 8 (Vervolg van pagina l) Bekrachtiging pas na akkoord over positie van Euratom Ook België Leeuw ontsnapte uit kooi Ondanks besluit G.O.S. Polygaam Rassen In Rotterdam Vrachtauto tegen trein Voordracht op psychologencongres Conformisme Haarletn V eisen-/J muiden Beverwijk Heemskerk Computer-les c .s-g Se S3 De visie van het bestuur van D'66 wordt het congres (dat op 13, 14 en 15 september in de Stadsgehoorzaal in Leiden wordt ge houden) voorgelegd in twee ontwerp resoluties. In de ene worden vier zaken voorgesteld: Het op zoveel mogelijk plaatsen op gang brengen van de discussie over partij vernieuwing, ook buiten de partij. Voorlopig geen topgesprek over sa menwerking met andere partijen; Bij de eerstvolgende Kamerverkie zingen za' een congres bijeen worden ge roepen om een uitspraak te doen over de voorwaarden, waaronder met andere par tijen zal worden samengewerkt en waar onder zal worden meegedaan aan een regering; Als er vóór 1971 een kabinetscrises komt wil D'66 onder alle omstandigheden verkiezingen. In de tweede resolutie, die het congres wordt voorgelegd, wordt vooral aange drongen op het betrekken van de burger bij alle beslissingen die over hem worden genomen en: rekening houden met inter nationale ontwikkelingen bij het uitstip pelen van de binnenlandse politiek. Mr. Var Mierlo verklaarde dat naar zijn mening het gebrek aan nuttige infor matie één van de oorzaken is van de frustratiegevoelens bij de burgerij. Hij zei het als een wezenlijke taak voor poli tieke partijen te zien daaraan tegemoet te komen. „D'66 kan daarbij met haar blanco verleden een nuttige functie ver vullen. omdat zij geloofwaardiger is dan de oude partijen", betoogde hij. Daarom zullen de democraten in Leiden een voorstel voor zich krijgen waarin wordt gesteld: 1. Dat de par ij zich zal inzetten voor realisering van grotere betrokkenheid van d» burgers bij de politieke beslis singen en het internationale aspect van de binnenlandse politiek. 2. Het daarbij aanpassen van het partij programma. S. Het in de praktijk brengen van die ge dachten op gemeentelijk niveau. De heer Den Uyl noemde het vanochtend „begrijpelijk en aanvaardbaar", dat een nieuwe partij als D'66, die tijd nodig heeft om orde op zaken te stellen, haar ant woord op de PvdA-brief over samen werking wil uitstellen tot na haar congres. Overigens betwijfelt de heer Den Uyl of D'66, gezien haar ontwerp-resolutie, vast houdt aan haar uitgangspunten: voor een sterkere greep van de kiezers op de keus van kabinet en regeringsprogramma is een samenwerking van gelijkgezinden, dus een stembusakkoord nodig. DEN HAAG Het verdrag inzake de niet-verspreiding van kernwapens is van daag namens het koninkrijk te Londen, Moskou en Washington ondertekend, zo heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. „Zoals bekend is hecht de regering grote waarde aan de totstandkoming van dit be drag, dat zij beschouwt als een belangrijk stap in de richting van een veiliger we reld", aldus de mededeling. De doelstellingen van het non-prolifera tieverdrag en die van de Europese ge meenschap voor atoomenergie zijn op geen enkel punt onverenigbaar," meent de regering. Wat de waarborgen betreft die volgens het kernverdrag dienen te worden aan vaard, volstaat het verdrag met te ver wijzen naar overeenkomsten die moeten worden gesloten met de internationale organisatie voor atoomenergie (IAEA) en waarvan de inhoud derhalve nog niet vast staat. Teneinde te voorkomen dat de tenuit voerlegging van het kernverdrag onver enigbaar zou zijn met de naleving van de bepalingen van het Euratom-verdrag, dienen de bedoelde waarborgen zodanig te worden geregeld, dat de rechten en ver plichtingen welke voor de lid-staten en de gemeenschap uit het Euratom-verdrag voortvloeien, onverlet blijven. Te dien einde zal de commissie in on derhandelingen dienen te treden met de IAEA. De regering is van plan niet tot be krachtiging van het NPV over te gaan, voordat de onderhandelingen tussen de commissie en de IAEA tot een akkoord hebben geleid, aldus de mededeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook de Belgische ambassadeurs in de drie hoofdsteden hebben het verdrag vandaag ondertekend, zo is bekendge maakt door het ministerie van Buiten landse Zaken in Brussel. Uit de verkla ring blijkt dat dit geschiedt onder dezelfde voorwaarde als de Nederlandse onder tekening, wat betreft de ratificering, die niet zal plaatsvinden voordat over de kwestie van de controle overeenstemming is bereikt tussen Euratom en het Inter nationaal Bureau voor Atoomenergie in Wenen. In de bekendmaking wordt eveneens gezegd dat de doelstellingen van Eura tom en het niet-verspreidingsverdrag op DEN HAAG Een commissie uit de Centrale raad van advies voor het ge vangeniswezen, de psychopatenzorg en de reclassering is na een bezoek aan de Dr. S. van Mesdag-Kliniek in Groningen tot de conclusie gekomen dat er geen aan leiding is om, vooruitlopend op het door de centrale raad uit te brengen advies omtrent de algemene aspecten van het gehele regime van de inrichting thans de bepaalde voorstellen te doen. Dit blijkt uit het antwoord van de minister van Justitie, prof. mr. Plak, op vragen van het Tweede-Kamerlid mr. Boot (K.V.P.) over de gevangenis in Leeuwarden en het rijksasiel in Groningen. De minister is het met mr. Boot eens, dat bepaalde kort geleden verschenen be richten bij velen een gevoel van onbe hagen hebben opgeroepen. Hij beschikt echter niet over middelen om deze publika- ties te voorkomen, terwijl de mogelijkhe den om hierop te reageren beperkt zijn: hij moet de particuliere levenssfeer van de individuele gedetineerden beschermen en waken voor de ongestoorde tenuitvoer legging van de straf en de behandeling van verpleegde terbeschikkinggestelden. Baby omgekomen. In het Noordlimburg se Afferden is maandag de tien maan den oude baby Mirjam Derks om het le ven gekomen. Het kleintje, dat met een tuigje in het kinderstoeltje zat, is waar schijnlijk onderuit gegleden, waardoor het zijn halswerveltje brak. Boerderijbrand. Maandag zijn in Lithoijen in Noord-Brabant twee boerderijen af gebrand. De brand brak uit in één van de twee boerderijen, die onbewoonbaar was verklaard. Het vuur sloeg over naar de aangrenzende boerenhoeve. Collecte voor Vietnam. Het Nationaal Co mité Vietnam houdt op zaterdag 31 au gustus in Amsterdam een straatcollec te, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aankoop van medicamenten voor zowel Noord- als Zuid-Vietnam. Mexicaanse ambassadeur. Alfonso Corti na, de Mexicaanse ambassadeur in Uruguay, is maandag in gelijke functie benoemd in Nederland. Brand in strokartonfabriek. Maandagmid dag brak brand uit in de strokartonfa briek Free en Co in Oude Pekela. Door snel optreden van de brandweren van Oude en Nieuwe Pekela en de fabrieks- brandweer werd het vuur snel geloka liseerd. Enige machines werden ernstig beschadigd. De omvang van de schade, die zeer aanzienlijk is, kon niet worden vastgesteld. De oorzaak van de brand is onbekend. Niettemin gelooft minister Polak dat al het mogelijke moet worden gedaan om de indruk die dergelijke publikaties wek ken, te voorkomen of weg te nemen. Zowel individuele leden van Eerste en Tweede Kamer als groepen kunnen in richtingen bezoeken voor zover de aard van de werkzaamheden dit toelaat. Het zelfde geldt voor journalisten. (Van onze correspondent) UTRECHT. Maandag is een leeuw van een half jaar oud uit zijn kooi van circus Boltini ontsnapt en inmiddels ge vangen. Het dier werd gesignaleerd bij een bezinestation langs de weg Amster dam - Utrecht. Volgens de rijkspolitie is het een „serieuze ontsnapping". Van een reclamestunt is geen sprake, aldus de politie. geen enkel punt onverenigbaar zijn. Het verdrag wordt een „eerste werkelijke slap op de weg naar ontwapening" genoemd. Luxemburg heeft het verdrag als eerste EEG-land al eerder ondertekend. (Van onze correspondent) LUNTEREN Volgende week krjjgen de gereformeerde kerkeraden in ons land groen licht voor de bevestiging van vrou wen als ouderling en diaken. Op de gere formeerde internationale in Lunteren hebben de Nederlandse afgevaardigden bij monde van prof. dr. J. L. Koole een verklaring afgelegd, waarin zij aanduid den geen nieuwe argumenten tegen de toelating van de vrouw tot de ambten te hebben gehoord. De gereformeerde oecumenische synode had na een fel gevecht, dat uitsluitend met procedure-wapens was gestreden, ge weigerd haar plotselinge uitspraak van zaterdag ongedaan te maken, waarin het toelaten van de vrouw tot de ambten van ouderling en predikant als in strijd met de bijbel radicaal werd afgewezen. Gis teren deed zij daar de uitspraak bij, dat men hoogst voorzichtig moet zijn met de vrouw als diaken. Zoals de zaken nu staan zijn de Nederlandse gereformeer den niet van plan zich iets aan te trekken van de uitspraak van de GOS en gaan zij door met „de vrouw in het ambt". Het officiële, besluit daartoe valt volgende week. als het deputaatschap voor deze zaak bijeenkomt. Na het felle debat handelde de synode een aantal rustiger zaken af. Zij advi seerde de kerken in Afrika, dat polyga misten die christen worden, hun vroo wenoverschot niet behoeven op te geven (dat zou in Afrika moord betekenen) al vorens gedoopt te kunnen worden. Ook die vrouwen kunnen, als ze christen wor den, lid van de kerk zijn. Maar de man kan, vond de GOS, geen ambtsdrager worden, zolang hij nog meer dqn één vrouw heeft. De Indonesische kerken, die van een met meer dan een vrouw getrouwde man eisen dat hij er maar één handhaaft als hij kerklid wil worden, zullen deze eis blijven stellen, maar dat kan daar ook gemakkelijker omdat er in die maatschap pij monogame tendensen werken. Dit weekeinde is de „rassencommissie van de gereformeerde internationale in Lunteren uiteengevallen. Als de gerefor meerde oecumenische synode vandaag de barrière van het agendapunt „oecumene" passeert, komt de breuk woensdag in de volle openbaarheid. De commissie over de rassen had gisteren een meerderheid van zeven tegen vijf, die geen veroorde ling van Zuid-Afrika wenst; er is kans dat de stand 6-6 wordt, maar daarmee is nog geen aanwijzing gekregen van de stemverhouding in de plenaire synode zelf. De Zuidafrikaanse radio wist gister avond reeds mee te delen, dat de meer derheid van de synode rassendiscrimina tie niet wil veroordelen. Zeker is dat niet alle Aziaten het scherp afwijzende Neder landse standpunt delen. mttmm (Van onze correspondent) ROTTERDAM De hoogleraren aan de Nederlandse Economische Hogeschool en de medische faculteit in Rotterdam lopen het „risico" gedurende het eerst volgende semester te worden blootgesteld aan de critiek van hun leerlingen. Óp het ogenblik wordt een enquête samengesteld voor een docentenbeoordeling. De Rotterdamse studenten-grondraad, heeft het voornemen zich garant te stel len voor de kosten van dit onderzoek. Het is de bedoeling dat de studenten van de vier Rotterdamse faculteiten zich uit spreken over de wijze van onderwijs geven van de hoogleraren bij wie ze in het afgelopen jaar colleges hebben ge volgd. Volgens enkele studenten kan bij het publiceren van de uitslag „een goede raad worden gegeven aan slechte docen ten". De grondraad zal zich in september waarschijnlijk over de plannen uitspreken. UTRECHT. Op een niet-beveiligde overweg tussen Almelo en Vriezenveen is maandag een dieseltrein tegen een vracht auto gebotst. Zes personen de machinist, de conducteur en vier reizigers werden licht gewond. De chauffeur van de vracht auto bleef ongedeerd. De auto is totaal vernield. Het nieuwe gebouw van C. en A. op het Damrak in Amsterdam is bijr.t klaar. Het wordt 3 september offi cieel door burgemeester Samkalden geopend. DEN HAAG. Luitenant-ter-zee eerste klas YV. L. de Kluizenaar commandant van vliegtuigsquadron 2 van de Marine Luchtvaart Dienst (M.L.D.) heeft maan dag op het marinevliegkamp Valkenburg dit squadron buiten dienst gesteld. Squadron 2, uitgerust met Grumman Tracker onderzeebootbestrij dings vlieg tuigen, wordt opgeheven wegens het feit dat het vliegdekschip Karei Doorman af gevoerd wordt. Het squadron fungeerde voornamelijk als ondersteuning van de Karei Doorman. Squadron 4, het tweede tot de Doorman behorende Tracker-squadron blijft van de wal af dienst doen totdat het nieuwe squadron van negen Breguet Atlantic-pa- trouillevliegtuigen in de jaren 1970-'71 zal zijn geformeerd voor operationele doelein den. De eerste vier vliegtuigen van dit type worden van midden 1969 af op het marinevliegkamp Valkenburg verwacht. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De afdeling Amster dam van D'66 ziet niet veel in verdere besprekingen met de PvdA om bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1970 tot een politieke samenwerking te komen. Over een dergelijke samenwerking zijn door vertegenwoordigers van de PvdA, D 66, PPR en PSP in Amsterdam infor mele besprekingen gevoerd. Deze besprekingen zijn gestaakt nadat bij dit informele overleg een plan voor een gezamenlijke kandidatenlijst, waarop ook niet-partijgebonden Amsterdammers een plaats zouden moeten kunnen vinden, door de PvdA was afgewezen. De afdeling Amsterdam van D'66 wil na het landelijk congres van D'66 wel ver der praten met de Politieke Partij Radi calen en de PSP. AMSTERDAM. Maandag, de eerste dag van het zestiende internationale con gres over toegepaste psychologie in Am sterdam, hebben prof. H. J. Feenstra (Ca nada) en prof. A. Z. Guiora (Ver.Staten) in hun daaraan gewijde voordrachten doen uitkomen, dat „leren lezen en schrijven van vreemde talen" vooral berust op in teliigentiefactoren. Leren spreken echter heeft meer te maken met identificatie dat is bereidheid zich in een andere cul tuur te verdiepen. Sommige leerlingen zijn meer geneigd tot identificatie dan anderen. Daarnaast is belangrijk dat de talenleraar (die de andere cultuur beli chaamt) de identificatie niet afstoot. Prof. dr. S. Feshbach (Ver.Staten) be sprak de effecten van agressieve tv-pro- gramma's. Jongens van 10 tot 17 jaar werden verdeeld in twee groepen. Eén groep kreeg zes weken lang voornamelijk agressieve programma's te zien. Zij ge droegen zich minder agressief dan de an dere groep, die niet-agressieve program ma's zag. Wél gaf de eerste groep blijk van agressieve fantasieën. De conclusie van inleider was: agressieve programma's fungeren als uitlaatklep voor agressie, niet zo zeer als stimulans tot agressie. Prof. dr. P. Dubno en L.V. Gordon (Ver. Staten) behandelden conformisme en bucreaucratische oriëntatie in organisa ties. Conformisme en behoefte aan regels leiden tot betere aanpassing op lager be leidsniveau. Op hoger niveau echter blijkt conformisme eerder een handicap dan een voordeel. De „organisatieman" is een stereotype, dat niet voor top-mana- gers blijkt te gelden. „Attitude-schalen" die conformisme meten, blijken verder negatief verband te houden met middel Grote of St. Bavokerk, dinsdag 20 uur: Orgelbespeling do^r Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music" a.l Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sartana, de schrik van Texas". 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Te rijk om los te lopen" 14 j. Minerva, wegens vakantie gesloten. Rembrandt 14, 19 en 21.15 u.: „Het 25ste uur", 14 j. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „Gesel der Erotiek", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De Gen darme in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse schooi van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meeesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Te keningen van de 17de-eeuwse Hollandse kunstenaars. Bovendien permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mi neralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): „Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.. Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. DIVERSEN Raadhuisplein (Zandvoort), woensdag 20 u.: optreden drumband Bato. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 00.2 uur Treslong (Hillegom), Diner Dansant, da gelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met in ternationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 uur Cabaret Dancing Caramella (Zandvoort), dagelijks 20 tot 00.2 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc., dagelijks. DINSDAG 20 AUGUSTUS City Theater. 20 u.: „Apenplaneet" Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. WOENSDAG 21 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Apenplaneet". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 en 20 tot 22 u.Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen, de ten toonstelling duurt tot en met 1 september. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Liefdesparen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dui velin van Wyoming". Galerie Boumans, Breestraat 122. Exposi tie houtsneden van Herman Stammeshaus en keramieken van Wilma Mantje-Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Liefdesparen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dui velin van Wyoming". Galerie Boumans, Breestraat 122. Exposi tie houtsneden van Herman Stammeshaus en keramieken van Wilma Mantje-Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 20 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Je geld of je liefdeleven". WOENSDAG 21 AUGUSTUS Marquette Theater. 20 u.: „Je geld of je liefdeleven". bare-schoolprestatie (hoe conformistischer hoe lager de cijfers). In een voordracht over computers in het leerproces besprak prof. dr. L. Bitzer (Ver.Staten) een experiment, waarbij ie dere leerling een tv-scherm en een toet senbord voor zich heeft, beide verbonden met een computer (die in de naaste toe komst 4.000 leerlingen tegelijk kan gaan bedienen). Doordat de leerling op ieder moment gecorrigeerd wordt door het com puterprogramma, verloopt het leerproces veel sneller en beklijft het geleerde veel beter. Niet alleen technisch, maar ook commerciëel blijkt, aldus inleider „com- puterbased instruction" haalbaar te zijn. De kosten zijn (in de VS) thans 1.50 dol lar per leerling-uur, in de naaste toe komst 25 dollarcent. In een speciale avondvergadering heeft prof. dr. A. R. Luria uit Moskou de nestor en wel algemeen erkend meest gezaghebbende psycholoog ter wereld de fundamenteel karakteristieke kenmer ken belicht van de „neuro-psychologie als een wetenschap". Het KNMI deelt mee: Tussen een depressie ten zuiden van IJs land en een hogedrukgebied bij Zuid- Duitsland staat een zuidwestelijke stro ming, waarmee vochtige lucht naar ons land wordt gevoerd. Een front, dat de voorste begrenzing vormt van deze voch tige lucht veroorzaakte in de afgelopen nacht op de meeste plaatsen enkele milli meters regen. Een koufront van de depressie bij IJs land lig nu boven de Britse eilanden. Het trekt langzaam in de richting van ons land maar zal ons het komende etmaal waarschijnlijk niet passeren. Aan de voor zijde ervan wordt met zuidelijke winden vochtige en iets warmere lucht aange voerd. Daarbij worden iets hogere tempe raturen verwacht met hier en daar een bui, maar ook enkele opklaringen. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum temperaturen -O 3 j ft' d BB binnen- en buitenland BS BS Amsterdam zw. oew. z 17 12 3 De Bilt zw oew. 18 12 2 Deelen regen zzo 18 12 1 Eelde regen z 18 9 2 Eindhoven regen zzo 19 12 3 Don Helder geh. bew. z 17 12 2 Twente regen z 18 11 2 Vlissingen 7w bew. 18 14 2 Ypenburg regen z 18 12 5 Z.-Limburg regen zzo 18 12 1 Aberdeen regen z 14 12 0.5 Athene onbew. nw 24 21 0 Barcelona zw bew. w st. 25 19 0 Belgrado geh. bew. wnw 17 11 1 Berlijn onbew. w.st. 17 9 0 Bordeaux onbew. w.st. 24 11 0 Brussel licht bew. z 20 12 1 Frankfort zw. bew. w st. 18 7 0 Genève or»bew. w.st. 19 6 0 Grenoble onbew. w.st. 20 7 0 Helsinki geh bew zo 19 9 0 Innsbruck licht bew. 14 2 0 Kooenhagen licht bew. vV 16 8 0 Lissabon onbew. n 25 18 0 Luxemburg half oew. O 24 8 0 bonden zw bew. zzw 18 14 0 Locamo 'w bew zw 18 8 0 Madrid licht bew w St. 35 18. 0 Malaga half bew nw 21 0 Mallorca onbew w.st. 28 17 0 München l'"ht bew 7W 15 5 0 >Jice onbew n 25 16 0 Jslo ',w. bew. nno 21 10 0.2 Parijs zw bew w st. 21 12 0 rtome onbew no 27 14 0 Stockholm mist n 14 8 0 Wenen debt bew nw 16 10 0 Zürich mist w st 18 5 0 WOENSDAG Z1 AUGUSTUS Zon op 5 34 uur; onder 19.51 uur. Maan op 148 uur: onder 19 22 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan Eerste kwartier 24 augustus 0.57 uur. 31 augustus 0.35 uur. HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN DINSDAG tO AUGUSTUS Hoog watei 0.46 uur en 13.30 uur. Laag water 8.43 uur en 21.16 uur WOENSDAG tl AUGUSTUS Hoog water 1.54 uur en 14.25 uur. Laag water 9.51 uur en 22.16 uur. Hei hoog en laag water te Zandvoort 11 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2