Speciale vergadering over TWEEDE KAMER DINSDAG BIJEEN Eén antwoord namens alle fracties en Protestacties in het hele land Rassenkwestie nu aan de orde Agenda voor Haarlem en de Umond Warm Vuil-invasie in Egmond Amsterdammers in Oost-Berlijn veroordeeld Ned. Roode Kruis uitte bezwaren tegen Duitse handelwijze Gereformeerde Internationale Husqvarna „Van Ouds 't Roomhuys" DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 Onsmakelijk Telegram Slaags Waarschuwen ex-nazi's Met stille trom 1 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Meerderheid Minderheid i 13 3e 11 ts lx (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer zal volgende week dinsdag in speciale vergadering bijeenkomen om de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakije te bespreken. Het is de bedoeling dat de regering bij monde van premier De Jong dan een verklaring zal af leggen, waarna de Kamer zijn visie op de gebeurtenissen zal geven. De vaste commissies voor Buitenlandse Zaken en Defensie hebben gistermiddag anderhalf uur overleg gepleegd met pre mier De Jong en minister Luns. Na af loop deelde de voorzitter van de bijeen komst, de P.v.d.A.-afgevaardigde, mr. Van der Stoel, slechts mee dat de beide com missies de gistermorgen uitgegeven ver klaring van het kabinet volledig onder schrijven. De Kamerleden van de C.P.N., die ook zitting hebben in de beide com missies, namen gisteren niet aan de ver gadering deel. Premier De Jong deelde gisteren mee dat „verschillende a cties" niet zullen doorgaan. Zo zal het vlootbezoek van de Russische marine aan Amsterdam oor spronkelijk vastgesteld voor begin sep tember worden afgezegd. Of Nederland de Olympische Spelen zal boycotten evenals na de Russische overweldiging van Hongarije gebeurde is nog niet beslist. In verschillende parlementaire fracties bleek gisteren de wens te leven om vol gende week dinsdag slechts met een ant woord te reageren op de regeringsver klaring en niet alle afzonderlijke fracties (13) het woord te laten voeren. De Tsjechoslowaakse ambassadeur in Den Haag, de heer J. Pospisil, heeft gis teren op het ministerie een verklaring af gegeven. Daarin legt hij er de nadruk op dat hij de wettige Tsjechoslowaakse rege ring vertegenwoordigt en geen andere. Het ingrijpen in zijn land noemt hij een schending, niet alleen van wat tussen be vriende staten gebruikelijk is, maar ook een schending van het internationale recht en een schending van de Tsjecho slowaakse soevereiniteit. Hij legde er de nadruk op dat zeker 90 percent van zijp volk achter Dubcek en de zijnen staat. Het gebruik van Oostdliitse troepen noemde de ambassadeur .onsmakelijk". Benoeming. Mr. F. J. Gelderman is benoemd tot permanent vertegenwoor diger van Nederland bij de Raad van Europa in Straatsburg. Inspecteur gevangeniswezen. De Heer H. van Arkel is bij Koninklijk Besluit be noemd in vaste dienst bij het ministerie van Justitie in de rang van hoofdadmini strateur. Zijn functie is die van alge meen inspecteur bij de Directie Gevan geniswezen en de Psychopatenzorg. De heer van Arkel was tot voor kort direc teur van de Vereniging Kinderzorg in Middelburg. Hij zal zich vestigen in Ulvenhout. Militair rijbewijs. Generaal-majoor J. Wolterbeek, inspecteur der infanterie, zal vrijdagmiddag voor het front van de Infanterie-Rij school in de Frederik- Hendrik Kazerne in Venlo aan de 250.000ste geslaagde het militaire rijbe wijs uitreiken. In 1953 werd gestart met de militaire rijopleiding in de Venlose kazerne. Er werden in de afgelopen 15 jaar 32600 leerlingen in opleiding geno men. Iedere twee maanden komen circa 500 nieuwe dienstplichtigen in opleiding. Afgelast. De organisatie van Sudenten- Duitsers heeft haar controversiële bij eenkomst, die de volgende week in Schirnding aan de Duits-Tsjechische grens zou worden gehouden, afgelast. Tranen. Een dertigtal Tsjechoslowaakse toeristen en studenten, sommigen met tranen in de ogen, hebben gistermiddag bij de Russische ambassade in Parijs geprotesteerd. Vermoedelijk. Gus Hall, de leider van de Amerikaanse Communistische Partij, zegt dat de militaire invasie in Tsj echoslowaki j e betreurenswaardig maar vermoedelijk noodzakelijk is voor de verdediging van het socialisme tegen de dreiging van de contrarevolutie. Zwart. Een enorme zwarte vlag, uitge hangen over het hoofdbureau van de studentenbond in Jeruzalem, symboli seerde de reactie van Israels bevolking op de gebeurtenissen in Tsjechoslowa- kije. Verbrand. Honderd demonstranten heb ben in een protest tegen de inval in Tsjechoslowakije, een Russische vlag verbrand voor het gebouw van de Rus sische ambassade in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Eredoctoraat. Tijdens een bezoek aan Ar gentinië, waar hij een reeks colleges over de natuurkunde der lage temperaturen in het bijzonder over de elektrisch su pergeleiding, over faseovergangen en over magnetische relaxaties, heeft gege ven, is aan prof. dr. C. J. Gorter, hoog leraar in de natuurkunde aan de Leidse universiteit, het eredoctoraat verleend van de Universiteit van Cordoba. Prof Gorter is eerder reeds onderscheiden met het eredoctoraat van de univer siteiten te Parijs, Grenoble, Nancy en Halifax (Canada). (Van onze correspondenten) AMSTERDAM „De Russische leiders hebben de ontwikkelingen jaren teruggezet. Maar dat moeten wij niet doen. Deze regeringen kunnen de vrijheid niet accepteren, omdat de vrijheid voor hen en hun systeem een pest is, een be smettelijke ziekte. De onverbiddelijke lo gica van het starre marxisme-leninisme is, dat men dc vrijheid van meningsui ting niet kon toestaan". Aldus gisteravond een bewogen P.v.d. A-fractievoorzitter Den Uyl in een pro testvergadering van zijn partij, in het Amsterdamse Krasnapolsky. Hij zei ver der dat in de Verenigde Staten een man als Nixon zich in de handen kon wrijven, want allen die in vrijheid willen leven zijn in de rug aangevallen door het Sov- jet-imperialisme. De heer Jurgens van de Politieke Partij Radicalen noemde de overval een laffe minderwaardige daad. De heer Moerkerk van D'66 zei onder meer dat ook het Westen zich moet afvra gen of zij de ontspanning in Europa wel voldoende heeft gediend. Er werd verder een telegram naar de Tsjechische ambassadeur in Den Haag ge stuurd waarin ontsteltenis werd uitgespro ken over de inval. Verder werd solidari teit met het Tsjechische volk uitgespro ken. In verscheidene plaatsen in ons land is spontaan gedemonstreerd tegen het bin nenrukken van de legers van het War- schau-pact in Tsjecho-Slowakije. In* Am sterdam en Den Haag kwam het bij de Russische handelsvertegenwoordiging res pectievelijk ambassade tot ongeregeldhe den. Voor de handelsvertegenwoordiging wa ren gisteravond zeker zevenhonderd de monstranten, Het bleef er de gehele avond onrustig. Toen om kwart over tien jongeren het spreekkoor „Viva Dubcek" en „Brezjnev moordenaar" aanhieven en met bellen en stenen het gebouw begon nen te bekogelen dreven politieruiters de demonstranten naar de overzijde van het plein. Er werden een 30-jarige student en een 18-jarige jongeman aangehouden. Ook werd er in de hoofdstad een pro testmars gehouden, waaraan naar schat ting 5000 man deelnamen. Op een span doek werd het zelfbeschikkingsrecht voor Tsjecho-Slowakije opgeëist. In Utrecht organiseerden jongerengroe pen een protestmars, waarin opschriften werden meegevoerd als „Warschau-pact verraderspact". „Socialisme door het volk, niet door het leger" en „Russians go home". Verder werd in de Utrechtse Domkerk een gebedsdienst gehouden. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De twee Amsterdamse jongens Lood van Bennekom en Ruud Sternau, die op 21 april van dit jaar in Oost-Berlijn werden gearresteerd, zijn dinsdag door een rechtbank in Oost-Berljjn veroordeeld tot twee jaar en negen maan den gevangenisstraf. De jongens waren in april naar Oost-Berlijn vertrokken, nadat zij betrokken waren bij een paspoorten- zwendel De vader van Lood van Bennekom is ondanks het zware vonnis toch optimis tisch gestemd. Hij verwacht, dat zijn zoon binnen niet al te lange tijd door de Oostduitsers in vrijheid zal worden gesteld. Duizend jongeren namen in Den Haag deel aan een protestactie. Zij wilden bij de Russische ambassade hun afkeer betui gen van de militaire interventie, maar de politie had de omgeving van de ambassa de afgezet. Een groepje jongeren ging daarop naar de Poolse ambassade, gooide een inktpot tegen de muur en sloeg een ruit in. Bij de Tsjechische ambassade zong een groep „We shall overcome". Voor de kanselarij van de Russische ambassade raakten enige honderden jon geren slaags met de politie toen zij op drongen. Er werden er vier gearresteerd. Van tevoren stonden al politieovervalwa- gen klaar. De drie Nederlandse vakcentrales NVV NKV en CNV hebben zich in een gezamen lijk telegram tot het presidium van de Russische Vakbeweging gewend naar aanleiding van de ontwikkelingen in Tsje cho-Slowakije. In dit telegram zeggen de vakcentrales met ontsteltenis kennis ge- DEN HAAG. De beschuldiging die de heer Simon Wiesenthal op 26 juli jl. voor de Nederlandse televisie uitsprak jegens het Duitse Rode Kruis inzake het waar schuwen van gezochte oorlogsmisdadigers heeft er toe geleid dat de directeur-gene raal van hef Nederlandsche Roode Kruis onmiddellijk naar Genève is gereisd. Hij heeft daar deze aangelegenheid besproken met het „Comité International de la Croix Rouge" en met de Liga van Rode Kruis verenigingen. Dit heeft minister president De Jong, in zijn hoedanigheid van minister van Buitenlandse Zaken a.i., meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr. Boot (K.V.P.). De directeur-generaal heeft bij die gelegenheid verklaard dat het Nederlandse Rode Kruis ernstige bezwaren heeft tegen het doorgeven door de zustervereniging van mededelingen, die tot gevolg hebben dat geadresseerden zouden worden gewaar schuwd omtrent tegen hen uitgesproken vonnissen wegens oorlogsmisdaden. Het Nederlandsche Roode Kruis had eerder verklaard, dat het zelf nimmer een dergelijke tussenkomst zou hebben verleend. Beeld van de demonstratie in Amsterdam. nomen te hebben van het binnenrukken van legereenheden der Warschau-pactlan- den in Tsjecho-Slowakije. zij menen dat hierdoor ernstig inbreuk wordt gedaan op de vrijheid van het Tsjechische volk en de kloof tussen Oost en West die men be zig was te overbruggen, opnieuw wordt verbreed. Het Nederlandse PEN-centrum heeft, naar het mededeelt, met afschuw kennis genomen van de bezetting. Het PEN-cen trum is ernstig bezorgd over het lot van de progressieve Tsjechische en Slowaakse schrijvers en journalisten, aan wier moed en standvastigheid het voor een belang rijk deel te danken was dat de vrijheid van meningsuiting in hun land dit voor jaar in grote mate werd hersteld. De burgemeester van Moskou, die een bezoek aan ons land bracht heeft dit afge broken en is naar zijn land teruggekeerd. Zijn vertrek werd vertraagd door het feit dat telefonisch was meegedeeld dat er een bom aan boord van zijn vliegtuig was geplaatst. Het was loos alarm. De vertegenwoordiger van de Russische reisorganisatie Intourist in Nederland, de heer V. A. Priakhin, heeft de afscheids receptie die hij vandaag in Amsterdam zou geven afgelast. Tijdens de afscheids receptie zou zijn opvolger de heer Stanis- law Jegorow worden voorgesteld. PRAAG, (AFP). Het Tsjechische persbureau Cetéka heeft meegedeeld dat Nederlandse, Duitse, Engelse, Zwitserse, Zweedse en Amerikaanse kinderen, die zich in het vakantiekamp van Lueti Pe terson bevinden allen in veiligheid zijn. Zij zijn naar de ambassades van Zweden en de V.S. in Praag gebracht. LUNTEREN. Onder buitengewoon grote belangstelling is de Gereformeerde Oecumenische Synode gisteren in Lunte- ren begonnen met de behandeling van wat het voornaamste van haar agendapunten wordt geacht, namelijk het rassenvraag stuk. Ook vandaag houdt de synode zich daarmee bezig. Over deze zaak was zowel een meer derheids- als een minderheidsrapport ter tafel gebracht. Het meerderheidsrapport draagt de handtekening van een Neder lander: ds. J. H. Velema, Christelijk Gereformeerd predikant te Apeldoorn. Het breedvoerig minderheidsrapport is onder tekend door mr. W. Siregar uit Djakarta, reverend R. Budiman te Java, prof. dr. J. Verkuyl uit Amsterdam en ds. R. J. van aer Veen, studentenpredikant te Delft. Rapporteur van de commissie (het meer derheidsrapport) was reverend C. J. Reitsma uit Wellington (Nieuw-Zeeland), ADVERTENTIE de handigste naaimachine Dealer voor Haarlem en omstreken Grote Houtstraat 181. Tel 1 44 44, Haarlem Enorme keus naaimeubelen voor elk interieur, in teak, noten, palissander e.a. houtsoorten ""8"I|H '''JBjjl'.ll I'M»» 1 111 r lil 1 1 Over een lengte van vele kilometers is het strand in Egmond aan Zee volkomen onbegaanbaar geworden door een dikke laag steenkroos, stookolie en teerballen die in de afgelopen dagen is aangespoeld. Ge vreesd wordt, dat de aanvoer van vuil uit zee nog niet tot stilstand is gekomen Vele badgasten er ver bleven nog heel wat Duitsers in Egmond zijn inmiddels vertrok ken. Vooral het steenkroos veroor zaakt een verschrikkelijk vieze troep. Over een grote afstand is hel zand onder een groeneglibberige massa verdwenen. Voor de kust drijven nog grote velden van deze rommel, afkomstig uit Het Kanaal. Daar groeit het stéenkröos op de bodem. Bij bepaalde stromingen en weersomstandigheden gaan deze planten wel eens drijven. Tussen het kroos bevinden zich allerlei afval stoffen van de zee: dode vissen, kwallen, rogge-eieren en heel veel houtafval V.y, Waalse 19.30 u.: Concert semble uit België. MUZIEK Kerk (Begijnhof), door het vrijdag Alarius En- BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The Sound of Music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j.; vrijdagavond nachtvoorstelling, 23.30 u.: „Huis der Be geerte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De 7 maskers van de judoka", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Rondom het Oudekerksplein", 18 j.; vrijdagavond nachtvoorstelling, 23.30 u.: „Mnndo Cane 2", 18 j. Minerva, wegens vakantie gesloten. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De da gen van het geweld", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden jungledriften", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De gen darme in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer - tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Zomerexpositie van grafiek, goua ches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 25 augustus. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 2.00 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 2.00 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Hotel-Restaurant „De Oude Geleerde Man" (Bennebroek), vrijdagavond dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc., dagelijks. DONDERDAG 22 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Tel uit je winst". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20 u. tot 22 u.: Expositie tekeningen en gou aches van Reinier Lucassen. VRIJDAG 23 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „De vier dollars der wraak". Stadsschouwburg, 20 u.: „Vera van de rosse buurt". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20 u. Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot 1 september; openingstijd dagelijks 9 tot 18 en 20 tot 22 u. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 22 AUGUSTUS „In Kennemer Theater. 19 en 21.15 u de greep van de gele slang". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Super largo de onkwetsbare". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van Herman Stammeshausen keramieken van Wilma Mantje-Bakker. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „In de greep van de gele slang". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Super largo de onkwetsbare". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van Herman Stammeshaus en keramieken van Wilma Mantje-Bakker. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. terwijl prof. Verkuyl namens de minder heid rapporteerde. In het meerderheidsrapport wordt de aanbeveling gedaan uit te spreken dat de eenheid van het lichaam van Christus on der christenen ongeacht hun ras tot uit drukking moet komen in een gemeenschap pelijke eredienst met inbegrip van het heilig avondmaal. De bijbel spreekt zich niet uit over huwelijken van personen van verschillend ras. Niemand mag worden belet een huwelijk te sluiten alleen op grond van verschil in ras. Elke vorm van rassensuperioriteit. welke de andere onder voogdij houdt, of het eigen ras ver heft ten koste van een ander ras. moet worden verworpen, aldus het meerder heidsrapport. Het minderheidsrapport stelt voor, dat alle leden-kerken uitspreken elke vorm van racisme te verwerpen en de uitspra ken van vorige synoden niet langer als geldig te beschouwen. De minderheid ver zoekt de leden-kerken te overwegen of het niet een dringende roeping is op een ver andering aan te dringen, indien veelvuldi ge vormen van wetgeving en programma's voorkomen, die vormen zijn van discrimi natie en van georganiseerd racisme. Het minderheids-rapport noemt in 't bijzonder wetten die gericht zijn op een streng sy steem van rassenslassificaties en wetten die de vrijheid ontzeggen om zelf eigen vriend of echtgenoot te kiezen. Er moet duidelijk worden uitgesproken dat de principes van apartheid in tegenspraak zijn met het chris telijk geloof. De Nederduits-gereformeer- de kerken in Zuid-Afrika moeten hun be sluiten betreffende het christelijk instituut van Zuid-Afrika herzien Hedendaags racis me en rassenideologieën ontnemen aan alle menselijke rechten hun betekenis en vormen een dringend gevaar voor de we reldvrede. Voor de discussie gaven zich twintig sprekers op. ADVERTENTIE A.s. Vrijdag speciale Tongen dag RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 Tong Picasso, Gebakken Tongfilets met rijst, gegarneerd met gember, banaan en ananas, gemengde salade Tong CardinalGekookte Tongfilets met witte wijnsaus met Kreeften vlees, Gek. aardappelen en wortel tjes. Tong Meunière. Tong in roomboter gebakken met gemengde salade en gebakken aardappelen. Deze visschotels zijn inclusief een glas witte wijn 9.50 Reserveer nu reeds Uw tafel! Het KNMI deelt mee: Boven Europa bevindt zich een krachtig hogedrukge- bied, dat zich uitstrekt van de Middel landse Zee tot boven Lapland. In grote delen van Europa komt dan ook veel zon voor, terwijl de middagtemperaturen kun nen stijgen tot waarden tussen 20 en 30 graden In ons land stegen de tempera turen woensdag tot omstreeks 23 graden. Het komende etmaal blijft ons land nog onder invloed staan van het hogedrukge- bied. zodat het opnieuw droog en vrij zon nig zal zijn. Alleen in de kuststreken moet af en toe op mistvelden gerekend worden, die vanuit zee kunnen worden aange voerd. WEERRAPPORTB* -g •i Maximum en minimum- 3 mi |J temperaturen c 5 S binnen- en buitenland fc SÜ Amsterdam mist windstil 22 14 0 De Bilt mist windstil 23 19 0 Deelen mist windstil 24 12 0 Eelde mist ozo 24 13 0 Eindhoven mist windstil 24 13 0 Den Helder zw. bew. w.stil 24 14 0 Twente mist windstil 24 11 0 Vlissingen licht bew. w.stil 21 14 0 Ypenburg mist windstil 22 13 0 Z.-Limburg onbew. w.stil 24 13 0 Aberdeen zw. bew. z 21 15 0.3 Athene onbew. no 19 0 Barcelona mist windstil 25 Belgrado zw. bew. zw 21 9 0 Berlijn half bew. nno 20 15 0 Bordeaux mist no 29 16 0 Brussel half bew. w.stil 25 14 0 Frankfort onbew. w.stil 25 12 0 Genève zw. bew. w.stil 25 11 0 Grenoble zw. bew. w.stil 27 12 0 Helsinki licht bew. no 24 14 0 Innsbruck half bew. wnw 23 11 0 Kopenhagen onbewolkt n 16 12 0 Lissabon onbewolkt n 36 20 0 Locarno half bew. o 25 13 0 Londen mist zzw 23 12 ft Luxemburg onbewolkt ono 25 14 0 Madrid onbew. w.stil 35 16 0 Malaga onbew. w.stil 28 21 0 Mallorca onbew. w.stil 31 16 0 München half bew. wzw 25 14 0 Nice zw. bew. n 24 17 0 Oslo zw. bew. o 15 13 0 Parijs zw. bew. no 27 13 0 Home onbew. w.stil 26 14 0 Stockholm onbewolkt n 22 11 0 Wenen zw. bew. nw 21 14 0 Ztirich half bew. w.stil 26 11 0 VRIJDAG 23 AUGUSTUS Zon op 5.37 uur; onder 19.47 uur. Maan op 4.27 uur; onder 19.50 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan Eerste kwartier 24 augustus 0.57 uur. 31 augustus 0.35 uur. IIOOG EN LAAG WATER IN 1JMU1DEN DONDERDAG 22 AUGUSTUS Hoog water 2.40 uur en 15.07 uur. Laag water 10.42 uur en 23.03 uur. VRIJDAG 23 AUGUSTUS Hoog water 3.17 uur en 15.43 uur. Laag water 11.24 uur en 23.43 uur. Het hoog en iaag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2