AUTOBUS VERONGELUKT Eenenveertig Nederlanders gewond „Contrarevolutionairen wilden burgeroorlog Agenda voor Haarlem en de IJmond Massa-acties C.P.N. tegen interventie en Christelijk Gereformeerde Synode morgen bijeen Op autosnelweg bij München tegen vrachtauto Eén inzittende in levensgevaar Elf extra treinen naar Zandvoort Vrouw verdacht van kindermishandeling Tweede secretaris van Russische ambassade: Man doodgereden op trottoir VERDRONKEN Kans op onweer „SILLVAGNEN" MAANDAG 2 6 AUGUSTUS 1968 2 Gewonden Na feestje aangerand Liberalen Kamerheer koningin en echtgenote omgekomen Groesbeker slachtoffer van wraak Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Si Sb 5-e ës MUNCHEN, (DPA, AFP, ANP) Op de autosnelweg bij München is zondagmorgen vroeg een Nederland se autobus met toeristen op een vrachtwagen, die beladen was met rollen papier, gebotst. Alle 41 inzit tenden van de bus (39 passagiers en twee chauffeurs) zijn gewond. De 26- jarige chauffeur G. Hoekstra uit Den Haag, die de bus bestuurde, kreeg shock en een gecompliceerde been breuk. Hij moest uit het wrak wor den gezaagd. Mevrouw H. Burger, die in Amsterdam was ingestapt, is le vensgevaarlijk gewond. De 18-jarige mejuffrouw E. Elemans, die in Den Haag was ingestapt, zal beide ogen moeten missen. Beide vrouwen zou den hun vakantie doorbrengen in Le- vico. Het ongeluk gebeurde in dichte mist. De autobus, die volgens de politie met normale snelheid reed, bevond zich bij München achter de vrachtwagen, die kort tevoren de autoweg was opgereden. Vóór het ongeluk had de chauffeur ervan een bekeuring gekregen wegens het overtre den van het zondagrijverbod voor vracht wagens. De bus reed tegen de aanhanger van de vrachtauto en kantelde vervolgens enkele keren. Min of meer ernstig gewond werden: de tweede chauffeur, de 40-jarige R. Brui ning uit Den Haag, mevrouw N. Hertog en de heer J. van der Stoep, die in Rot terdam waren ingestapt, mevr. Elemans, de heer A. Linckens, mevr. L. de Jong en mej. J. Peters, die in Den Haag wa ren ingestapt, mevr. M. Vliek, die in Amsterdam in de bus stapte en de heer K. Luttik, in Utrecht ingestapt. Licht gewond werden: mevr. H. Band, mevr. C. den Brasem, mej. M. van Has selt en mej. C. van Hasselt, de heer M. van Gelder en de heer J. Seker allen in Rotterdam ingestapt, mej. M. Elemans, de heer P. en mevr. H. Warsink. mevr. C. Burggraaff en mej. D. Pfeiffer, die vanaf Den Haag meereden, de heer P. en mevr. M. Holthaus, de heer G. Vliek en de heer J. Burger die in Amsterdam waren ingestapt, mevr. A. Luttik die van Utrecht af meereed en de heer A. en mevr. J. Rouwenhorst die in Arnhem wa ren ingestapt. De overige elf inzittenden van de reis- bus waren mevr. D. van der Stoep, mej. J. Iskander en de heren J. op den Brouw en J. Band, in Rotterdam inge stapt, de heren F. de Jong, en P. Groene- veld, die vanaf Den Haag meereden, mej. M. van Bronswijk, de heer E. en mevr. M. Evelens die in Amsterdam waren in gestapt, evenals de heer F. Soerel en mevr. R. Cramer die vanaf Arnhem mee reed. Het interieur van de bus na het ongeluk. Plastic huisvuilzakken. Als de gemeen teraad in Utrecht akkoord gaat met de plannen van B. en W. krijgen de Utrech ters binnenkort de beschikking over plastic huisvuilzakken die gebruikt kun nen worden om het huisvuil dat de vuil nisemmers niet meer kunnen bevatten toch stofvrij en doelmatig op te bergen, 't Gemeentebestuur wil de plastic zakken die een inhoud van 40 liter hebben via de detailhandel bij het publiek introdu ceren. Vlotgetrokken. De Liberiaanse tanker „Olympic Torch", die zondagmiddag op de Westerschelde bij Baarsland aan de grond was gelopen, is vanmorgen vroeg door 18 sleepboten vlotgetrokken. De tanker gaat naar Terneuzen, waar ver moedelijk een deel van de lading in lichters zal worden gepompt. Russisch als leervak. De rector van het St. Joriscollege in Helmond, dr. M. van Hout, heeft namens leraren en leerlin gen van zijn school aan de Russische ambassadeur in ons land een telegram gestuurd met de volgende inhoud: „Met ingang van dit schooljaar hebben wij het Russisch als leervak op onze school ingevoerd. Het imperialistische en reac- tonaire optreden van uw regering echter doet de vraag rijzen of onze belangstel ling voor de Russische taal en cultuur wel op prijs gesteld wordt en zinvol is." Door tram aangereden. De 82-jarige Am sterdammer G. Pastor is zaterdagavond op de kruising Marnixstraat-Wester- straat in Amsterdam door een tram aangereden. In het Wilhelminagasthuis is hij overleden. Het ongeluk gebeurde doordat de man plotseling de rijweg op stapte van een verkeersheuvel. Muurkrant. De kunstenaar Rob van Ge- mert heeft zaterdag in de Potterstraat in Utrecht de eerste muurkrant inge wijd. Op dit bord kan iedereen symbo lisch protesteren tegen bepaalde gebeur tenissen in eigen land of in de wereld Noodlanding. Het reclamevliegtuig PH- NFH van Jelmer Giltay uit Rotterdam heeft zaterdagmiddag op het Boetveld in Scheveningen een noodlanding ge maakt. Er deden zich geen ongelukken voor. De piloot merkte, dat de motor van zijn toestel haperde Hij wierp er zijn reclamesleep af en landde veilig. Het toestel is later met gedemonteer de vleugels over de weg naar Zestienho ven teruggebracht. UTRECHT De Nederlandse Spoorwe gen hebben met 11 extra treinen zondag 29.000 reizigers naar Zandvoort gebracht. Ook voor de afvoer van reizigers uit Zandvoort werden 11 extra treinen inge legd. Het verkeersplein Oudenrijn, dat 's ochtends zonder al te grote stagnaties het verkeer had kunnen verwerken, heeft gisteravond geruime tijd verstopt geze ten. De Utrechtse politie heeft 20 kop- staart botsingen geconstateerd. De warme zondag heeft veel Duitsers uit het Ruhrgebied naar de Nederlandse kust gelokt. Zondagmorgen vroeg stonden aan de Nederlandse grens al kilometers lange files met bestemming Randstad. TILBURG. Verdacht van ernstige en regelmatige mishandeling van haar beide kinderen, twee meisjes van respectieve lijk 1 en 4 jaar, is in Tilburg een 29-ja- rige vrouw aangehouden en ingesloten. De kinderen zijn in een ziekenhuis opge nomen. Vooral de toestand van het jong ste meisje baart zorgen. De vrouw ontkent. HOOGERHEIDE. In de gemeente Hoogerheide is in de nacht van zater dag op zondag een 16-jarig meisje uit Hoogerheide door een 21-jarige jongeman uit Woensdrecht aangerand. Beiden waren van een verjaardagsfeestje omstreeks half twaalf weggegaan. Op een stil voetpad vergreep de jongeman zich aan het meis je. AMSTERDAM. Het partijbestuur van de Communistische Partij Nederland heeft in een vergadering, die in het afge lopen weekeinde in Amsterdam is gehou den, de commentaren goedgekeurd die de afgelopen dagen zijn verschenen in De Waarheid over de kwestie Tsjecho-Slowa- kije. Hierin werd de interventie van de Warschaupact-landen afgekeurd. Het C.P.N.-bestuur heeft besloten, aldus een communiqué van de partij, om met nog meer kracht dan voorheen op te tre den tegen de revisionistische schending van het marxisme-leninisme door de lei ders van de Sovjet-Unie. De partij zal daartoe massa-acties orga niseren door middel van openbare verga deringen in het gehele land en het ver spreiden van een manifest, waarin het standpunt van de C.P.N. over deze zaak wordt uiteengezet. „Met grote kracht keert onze partij", aldus de C.P.N., „zich tegen de huichela rij van reactionaire en anti-communisti sche krachten, die de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije uitbuiten voor eigen im perialistische en oorlogszuchtige doelein den, voor afbraak van de democratie in Nederland en voor hun politiek van be wapening en loostop". De president van de Liberale Interna tionale, mr. Toxopeus heeft zondag in een vergadering van functionarissen van deze organisatie in Den Haag uit naam van de Liberale Internationale zijn afschuw en veroordeling geuit over de agressieve daad begaan door de Sovjet-Unie. Polen, Oost-Duitsland, Bulgarije en Hongarije. Hij herhaalde zijn overtuiging dat vrij heid en communisme onverenigbaar zijn. De Federatie van Jongerengroepen van de Partij van de Arbeid heeft besloten een uitnodiging van de Russische jongerenor ganisatie Komsomol te aanvaarden voor een bezoek aan de Sovjet-Unie. De fede ratie wil haar bezoek liefst al op 2 september benutten voor politieke ge sprekken met kaders van verschillende niveaus en afzien van excursies en der gelijke. De vorige week heeft de F.J.H. de Komsomol al verzocht druk uit te oefe nen op partij en regering om het Tsjecho- Slowaakse volk het recht op zelfbeschik king terug te geven. VERDUN Zaterdagavond zijn bij een botsing in Brabant sur Meuse bij Verdun de 73-jarige baron H. Collot d'Escury en diens 76-jarige echtgenote om het leven gekomen. Baron Collot d' Eseury was ka merheer in buitengewone dienst van de koningin. Hij was vroeger onder meer rentmees ter van het kroondomein in Hontenisse. Baron Collot d'Escury heeft vroeger ver scheidene bestuursfuncties gehad. Zo is hij lid van het bestuur van de vereniging tot verbetering van rundvee in Zeeland ge weest en was hij vertegenwoordiger van de KNAC en consul van de ANWB. KWUWIIIWIMI (Van onze correspondent) DEN HAAG. „Contrarevolutionai re elementen wilden in Tsjechoslowa- kije een burgeroorlog veroorzaken. Daarom zijn onze troepen gekomen". Dat zegt de tweede secretaris van de Russische ambassade in Den Haag. de heer Niko Norov, die een groepje journalisten ontvangt. „Op verzoek van de Tsjechische regering?", zo wordt gevraagd. „Ja", luidde het antwoord. „Kame raad Dubcek heeft in mei in Moskou gezegd dat er in zijn land steeds meer kapitalistische tendenzen werden ge signaleerd. Hij heeft er toen al op gezinspeeld dat de bondgenoten te hulp zouden moeten komen". Wie hebben er nu precies om inter ventie gevraagd? HILVERSUM. Morgen zal in Hilver sum de gewone driejaarlijkse generale synode van de Christelijke Gereformeerde Kerken beginnen. Roepende kerk is die van Hilversum-C. De synode is samengesteld uit dertien afgevaardigden van elke der vier parti culiere synoden die genoemd zijn naar de vier windstreken. Deze afvaardiging bestaat voor elk ressort uit zes predi kanten, zes ouderlingen en. een diaken. De synode telt dus 52 gewone leden. Daar naast nemen de vijf hoogleraren van de Theologische Hogeschool als praeadviseürs zitting en de plaatselijke predikant van Hilversum-C., nu hij zelf geen lid is van de Synode, als adviseur. In verband met deze synode is een lijvi ge bundel rapporten verschenen, betrek king hebbend op tal van zaken die op elke synode plegen te dienen, zoals de theologische hogeschool, evangelieverkon diging onder Israël, zending, evangelisa tie, kerkbouwzaken, radiokerkdiensten, de kerken in de polder, evangelisatie onder schippers, de geestelijke verzorging der militairen, het werk onder de jeugd, emi gratie, diaconale zaken, bijbelvertaling, psalmberijming, emeritering, liturgische geschriften, artikel 36 der geloofsbelijde nis (het omstreden artikel over de taak der overheid tot handhaving van de wa re goedsdienst), de kerkenorde en interne zaken van deze kerken. De verschillende particuliere synoden hebben instructies ingediend, met betrek king tot de eredienst, de kerkelijke ver gaderingen, de sacramenten, enz. De synode zal, als zij morgen een mo deramen heeft gekozen en het werk over commissies verdeeld heeft, woensdag uit eengaan teneinde de commissies gelegen heid te bieden de agendapunten en rap porten voor te bereiden en dan 17 sept. haar zittingenreeks aanvangen, waarmee naar verwacht wordt, twee a drie we ken gemoeid zullen zijn. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Een aanrijding die in de nacht van zaterdag op zondag in de Tooropstraat in Nijmegen het leven kostte aan de 37-jarige Groesbeekse opperman G. A. Kersten, blijkt met opzet te zijn veroorzaakt. De heer Kersten werd het onschuldige slachtoffer van een wraakne ming, waarmee een 24-jarige Nijmeegse elektromonteur zijn ontrouwe echtgenote en haar vriend wilde treffen. De elektromonteur was met zijn auto het trottoir opgereden waarop zijn vrouw haar vriend en de opperman liepen. Het drietal sprong opzij, maar de opperman werd geraakt en zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De elektromon teur is gearresteerd. SCHAESBERG Een 21-jarige Duitser is in de nacht van zaterdag op zondag vrij ernstig gewond geraakt toen een 23- jarige man met zijn auto op hem inreed. De twee jongemannen hadden tijdens het rijden elkaar met hun auto's gehinderd. In Kakert verlieten de 2 hun wagens om elkaar te lijf te gaan. Plotseling sprong de 23-jarige in zijn auto en reed op de weglopende Duitser in. Deze kreeg een gebroken knieschijf, scheenbeen en ge broken kuitbeen. DEN HAAG. De 21-jarige Pieter van den Berg uit Tilburg is zondag in Sche veningen bij het baden in de Noordzee verdronken. De Tilburger, die niet kon zwemmen, was met zijn verloofde vlak bij het Noor derhavenhoofd in zee gegaan. Door de hevige wind en de stroming was de zee zeer gevaarlijk. Het meisje slaagde er nog in een golfbreker te bereiken, maar haar ver loofde lukte dit niet. Sinds zondagmiddag vier uur wordt de 16-jarige Belgische jongen Albert Martins vermist nadat hij voor Vlissingen in zee was gegaan. Hij kon niet zwemmen. Men vreest dat hij gevallen is en door de eb- stroom is meegevoerd. De jongen is af komstig uit Hollegne in de Ardennen. Hij logeerde met familie in Vlissingen. Zondagmiddag is de 16-jarige Utrechtse scholier Christiaan van der Maas bij het zwemmen verdronken. Samen met een 25-jarige broer en een 16-jarige Utrechtse schoolvriend had het slachtoffer in het Utrechtse Uraniumka- naal zitten vissen. Om veerfrissing te zoe ken zouden beide scholieren het kanaal overzwemmen. Vlak onder de kant aan de overzijde raakte Christiaan in moeilijkheden. De arceren slaagde er niet in hem boven water te houden. - - f „De Tsjechische partij- en regerings leiders", zo zegt de tweede secretaris. Als er naar namen wordt gevraagd herhaalt de heer Norov: De Tsjechi sche partij- en regeringsleiders" Hij zegt verder dat de Tsjechische leiders in Moskou in een broederlijke sfeer bijeen zijn om de problemen op te lossen. „Het zal een socialistische oplossing zijn". „De tanks zijn er", zo antwoordt hij op vragen, ,om het Tsjechische volk tegen contrarevolutionaire elementen te beschermen. Die elementen probe ren het Tsjechische volk te misleiden. Bijvoorbeeld met hun radio-uitzendin gen". De heer Norov noemt de berichten onwaar dat de Tsjechen tegen de Rus sische soldaten zeggen dat zij naar huis moeten gaan, evenmin gelooft hij dat er doden bij demonstraties zijn ge vallen. „Dat is propagandistische hysterie. Leugens van de kapitalistische pers. Ik zag op de televisie een Amerikaan se, die zei dat het zo erg was. Toen de verslaggever haat vroeg of zij do den had gezien, moest zij daarop ont kennend antwoorden". De tweede secretaris heeft een druk ke week achter de rug. Elke dag stond hij delegaties van demonstraten te woord, die protestbrieven tegen de in terventie kwamen aanbieden. Nieuw in de ontwikkelingen is dat de Russen thans geen brieven meer accepteren van burgers. Alleen brieven over de post worden nog aangenomen. MUZIEK Grote of St. Bavokerk, dinsdag 27 aug., 20 u.: Orgelbespeling door Piet Kee. Kathedrale Basiliek St. Bavo, dinsdag 27 aug., 20 u.: Concert Münchener Chorbu- ben. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.. „The sound of Music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De 7 maskers van de judoka", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Rondom het Oudekerksplein", 18 j. Minerva, wegens vakantie gesloten. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De da- geh van het geweld", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden jungledriften", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De gen darme in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomei- tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.. Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u. Tot en met 1 september. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 2.00 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 2.00 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nedei lands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc., dagelijks. MAANDAG 26 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „De Kanonnen van Navarone". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. DINSDAG 27 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „De Kanonnen van Navarone". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 en 20 tot 22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen, de tentoonstelling duurt tot en met 1 sep tember. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ze ventien". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Fanny Hill". DINSDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ze ventien". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Fanny Hill". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie houtsneden van Herman Stam- meshaus en keramieken van Wilma Mantje-Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 27 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Eldorado" ADVERTENTIE Svenska Restaurangen Weer iets nieuws uit Zweden Onze ij»-gekoelde trolley met zijn groot assortiment Zweedse haring rijdt voor U, tijdens lunch en diner. In ons café Plate-service. KENNEMERPLEIN 5 TELEFOON 16840 HAARLEM Eigen parkeerterrein. mnnrip-,-—mm Het KNMI deelt mee: Een krachtig hogedrukgebied beheerst sinds enkele dagen het weer in West-Eu ropa. Het strekt zich uit van Noord-Scan- dinavië tot Schotland. Tussen dit hoge drukgebied en een gebied met lagere ba rometerstanden boven Spanje in Italië staat een noordoostelijke stroming, waar mee tijdens het weekeinde vrij warme en droge lucht werd aangevoerd. De tempe raturen liepen daarbij in het binnenland op tot omstreeks 25 graden: aan de kust tot 20 a 21 graden. Zondag kwamen voornamelijk in de pro vincies Gelderland, Noord-Brabant en Limburg enkele onweersbuien tot ontwik keling. In de algemene luchtdrukverde ling komt ook dinsdag maar weinig veran dering. Een noordoostelijke wind blijft vrij warme lucht aanvoeren. waarin naast flinke zonnige perioden hier en daar ook regen- of onweersbuien kunnen voor komen. WEERRAPPORTEN *■4 Ot «J Maximum- en minimum w T3- J A temperaturen BB 5 3 binnen- en buitenland BS cS Amsterdam zw. bew. nno 24 16 0 De Bilt zw. bew. n 24 15 0 Deelen half bew. no 25 15 0 Eelde zw bew. no 25 16 0.4 Eindhoven licht bew. nno 26 15 0 Den Helder licht bew. nno 20 16 0 Twente zw. bew. nno 26 15 0 Vlissingen geh. bew. no 22 16 0 Ypenburg licht bew. nno 24 16 0 Z.-Limburg zw. bew. nno 25 16 1 Aberdeen zw. bew. wnw 15 10 0 Athene onbew. w.st. 28 22 0 Barcelona mist n 30 19 0 Belgrado zw. bew. zw 22 13 0 Berlijn half bew. hno 26 16 0 Bordeaux onbew. n 28 17 0 Brussel geh. bew. no 26 16 0.1 Frankfort regen nno 26 16 0.1 Genève onbew. zw 23 10 0 Grenoble licht bew. O 21 12 0 Helsinki licht bew. nno 15 14 0 Innsbruck niet ontvangen Kopenhagen licht bew. n 25 16 0 Lissabon licht bew. nnw 32 17 0 Locarno onbew. w.st. 26 13 0.3 Londen half bew. nno 23 13 0 Luxemburg onbew. no 25 14 0 Madrid half bew. w.st. 33 16 0 Malaga mist nw 28 20 0 Mallorca onbew. w.st. 29 16 0 München zw. bew. wzw 22 12 0 Nice onbew. n 26 19 0 Oslo onbew. w.st. 27 15 0 Parijs half bew. nno 25 17 0 Rome zw. bew. O 29 18 0.2 Stockholm onbew. n 26 14 0 Wenen niet ontvangen Zürich onbew. w.st. 24 11 0 DINSDAG 27 AUGUSTUS Zon op 5.43 uur; onder 19.38 uur. Maan op 9.58 uur; onder 20.46 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 31 augustus 0.35 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 2b AUGUSTUS Hoog water 5.03 uur en 17.26 uur. Laag water 1.02 uur en 13.14 uur DINSDAG 27 AUGUSTUS Hoog water 5.37 uur en 17.59 uur. Laag water 1.36 uur en 13.47 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2