Zusters Franciscanessen jubileerden VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Ds. Th. van Sprang nam afscheid van Beverwijk Druk atletiekweekend op sportpark Adrichem Met bromfiets gevallen Ds. J. Rijneveld bevestigd 15 i Nieuw sportpark in gebruik Reorganisatie van het onderwijs in Beverwijk Winkeldiefstal en verkeersongeval Fraai succes voor „Schulpen- M eer weid en" Snelle rit van politie naar Leiden Nachtelijke paniek door Duitse pop Topzondag Velsertunnel TWEEDE HOOFDKANTOOR VAN HOOGOVENS IN GEBRUIK Plechtigheid in de Grote Kerk Russisch toestel in Slowakije neergestort Wadlopers vast MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 flSli- Velsen-IJ muiden V elsen-N oord Beverwijk Heemskerk Halve mammoettanker te water gelaten - K MAANDAG 26 AUGUSTUS Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 18 en 20 tot 22 uur. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen cp werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, geopend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek), Wüstelaan (gebouw Spaamberg), Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmui- den-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 15 tot 18 en 19 tot 21 u. DINSDAG 27 AUGUSTUS Ruïne van Brederode, Santpoort, ge opend van 9 tot 18 en 20 tot 22 u. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 u., 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemesbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550- 10715. MAANDAG 26 AUGUSTUS Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: gesloten wegens vakantie. Gemeentebebliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: volw. en jeugd 14.30-17.30 uur. DINSDAG 27 AUGUSTUS Handenarbeidcentrum Schulpweg 19.30 u.: modelbouwclub Kennemer Staten. Gemeentebebliotheek, filiaal Wijker straatweg 77: volw. 19-21.15 u. MAANDAG 26 AUGUSTUS Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: naaicursus; 19.30-21.30 u.: kantoor Be verwij kse Sportraad geopend. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volw. 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volw. 15-17.30 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 27 AUGUSTUS Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: naaicursus. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5, 10.30 u.: gymnastiek voor bejaarden; 14 u.. handenarbeid voor bejaarden. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 20 u.: klaverjassen „Schoppen negen". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volw. 14-17.30; jeugd 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61: volw. 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Amstelstraat 44: volw. 15-17.30 u.; Par mentierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 26 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volw. 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijs- daelstraat la: jeugd 19-21 u. DINSDAG 27 AUGUSTUS Buurthuis „De Zandkraai", Handel- »traat 93, 10-12 u.: gebruik handenarbeid- lokaal; 10-12 uur: biljarten; 13.30-18 uur: bej aardensocieteit. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: gesloten; Ruijsdaelstraat la: jeugd 15.30-17.30 u. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De jubileumfeesten van de Zusters Franciscanessen Veriana, Ber- narde en Walburga van het klooster in IJmuiden die voor beide eerstgenoemde religieuzen een gouden en voor de derde een zilveren kloosterfeest betekenden, werden hier zaterdagmorgen ingezet met een plechtige mis, gevolgd door een fees telijk ontbijt. Tijdens dit gezellig samen zijn werd de drie jubilaressen respectie velijk een reiswekker, een elektrisch klokje en een geschenkenbon overhan digd. Vervolgens werd in de aula van het Antoniusziekenhuis een receptie ge houden, waar de drie jubilerende kloos terzusters vele gelukwensen mochten be luisteren van de heer C. F. Lampe, geneesheer-directeur van het ziekenhuis en zijn staf, het verplegend personeel en talrijke patiënten. De vele toegezonden bloemstukken gaven deze intieme recep tie het beoogde feestelijk aanzien. De foto werd genomen tijdens het complimente ren door het 'verplegend personeel. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Zaterdag 31 augustus, des middags om drie uur zal het nieuwe sport park van de r.k.v.v. „Velsen" aan de Wolff en Dekenlaan in Driehuis op feeste lijke wijze in gebruik worden genomen. De Velsense wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer H. de Boer, zal hier voor de opening verrichten. BEVERWIJK. Nu met ingang van het nieuwe schooljaar het openbaar voort gezet onderwijs wordt gereorganiseerd in verband met de Mammoetwet, is de lei ding van de scholen als volgt samenge steld. Openbare huishoudschool, C. H. Moens- straat 5, directrice: mevrouw J. E. Bos winkelSchipper; adjunct-directeur de heer A. J. Kuiters; openbare school voor LEAO (lager economisch-administratief onderwijs), Romerkerkweg 36, directeur: J. Verbaan; adjunct-directeur: C. G. Mac Lean; openbare MAVO-school, Plantage 2, directeur: J. A. H. de Klerk; adjunct-di recteur: C. Roest; openbare MAVO-school te Castricum, Bakkummerstraat 14a, di recteur: G .H. Freling; adjunct-directeur: G. R. Streutgers; openbare scholenge meenschap Atheneum-Havo-Mavo, Van Riemsdijklaan 105, rector: R. van der Woude; eerste conrector, tevens plaats vervangend rector: A. J. Mulder; tweede conrector, tevens directeur MAVO-afde ling: G. J. Tukker; derde conrector, tevens leider van de brugklassen: B. H. Perels. (Van een onzer verslaggevers). CASTRICUM Het politierapport van de groep Castricum van de Rijkspolitie vermeldt over het afgelopen weekeinde onder meer een winkeldiefstal en een ver keersongeval. Een op de camping „Castricum" aan de Rijksstraatweg verblijvende Duitser nam uit de kamp winkel enkele schaaltjes met vleeswaren weg zonder te betalen. Hij werd hierbij betrapt door de chef van de kampwinkel. Er zal proces-verbaal te gen de Duitser worden opgemaakt. Het verkeersongeval vond zondagmorgen om kwart over elf plaats op de provinci ale weg Castricum-Uitgeest. Een inwoner van Castricum reed met zijn personen auto in de richting Uitgeest en wilde links af de Castricummerweg in rijden. Ter wijl hij het hem tegemoetkomende verkeer vrije doorgang verleende, botste een Cas- tricumse dame met haar auto op de stil staande wagen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Twee inzittenden uit de auto van de Castricumse werden hier bij lichtgewond. Zij werden na behande ling naar hun woning overgebracht. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De jeugddrum band „Schulpen-Meerweiden" uit Velsen- Noord. die zaterdagmiddag in Lisse heeft deelgenomen aan een nationaal drum bandconcours, heeft zich voortreffelijk geweerd en wist met 12514 punt de eerste prijs, de jeugdbeker en een medaille te veroveren. Deze prijs werd toegekend met een bijzonder compliment van de jury. Dit betekende tevens de vierde plaats onder alle deelnemende korpsen, waarvan „Door Vriendschap Sterk" uit Katwijk aan Zee onder de zestien gega digden met 13214 punt de eerste prijs behaalde. De drumband uit Velsen-Noord bereikte met dit resultaat tevens het hoogste aantal punten van de jeugdafde ling. Het optreden van „Schulpen-Meerwei den" in Lisse had al direct een uitnodi ging tot gevolg om zaterdag, 21 september deel te nemen aan een groot nationaal drumbandconcours, dat in de Jordaan te Amsterdam wordt gehouden. Voor be stuur, instructeur P. Koning en leider L. van Dijk van de drumband houdt dit geboekte succes erkenning in voor veel en hard studeren. (Van een verslaggeefster) VELSEN. Op verzoek van de directie van het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden verleende de Velsense politie zondag as sistentie bij de dringende overbrenging van een patiënt naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Later werd ook in ijl tempo bloed voor deze patiënt overge bracht. Dank zij de medewerking van de vooraf gealarmeerde politiekorpsen in de gemeenten die men moest passeren slaag de de politie er in de patiënt binnen 21 mi nuten naar Leiden te begeleiden. Hulde! (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Velsense politie werd in de nacht van zaterdag op zondag ge alarmeerd door een bewoner van de Den- nekoplaan in IJmuiden. Er zou een man half in elkaar gezakt tegen het raam hangen van een perceel aan de Denne- koplaan, waar licht brandde en een gor dijn gedeeltelijk opzij was geschoven. Er verzamelden zich enkele tientallen buurt bewoners voor het huis. Er was geen gas lucht waarneembaar, had men geconsta teerd. Via de balkons verschafte de po litie zich toegang tot de woning, omdat er na het aanbellen niet werd open ge daan. Binnen bond de politie een levens grote pop met een Duits militair uni form, die met een koord rechtop werd ge houden. De gordijnrail was ten dele naar (beneden gevallen. De politie vond verder nog enkele militaire poppen en een ver zameling voorwerpen, die herinneren aan de bezettingstijd. Het was duidelijk, dat men hier met een hobby te doen had. De bewoner van het perceel was niet thuis. De politie lichtte de samengestroom de buurtbewoners in, die zich opgelucht en lachend verspreidden. VELSEN. De Velsertunnel moest zondag weer een topdrukte verwerken. Er werden 55.300 passerende auto's geregis treerd en moeizaam verwerkt. BEVERWIJK. Zondagmiddag heeft ds Th. van Sprang in een speciale kerk dienst afscheid genomen van zijn wijk- gemeente, wegens zijn vertrek naar La ren. Deze dienst werd in de Grote Kerk gehouden en droeg een zeer bescheiden karakter. Ondanks het zomerse weer wa ren toch tal van gemeenteleden naar de kerk gekomen. Voorts waren er collegas uit de eigen gemeente en de naaste om geving. Het gemeentebestuur was verte genwoordigd door wethouder E. Gerritse en de gemeentesecretaris de heer W. C. Huisman. De afscheidsdienst werd opge luisterd door het Hervormd zangkoor, ter wijl trompetmuziek het orgel begeleidde. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagavond om streeks half tien is een 21-jarige Heems kerker op de Graaf Janstraat nabij de Van Breenstraat met zijn bromfiets ten val gekomen. De jongeman liep hierbij hersenletsel op en is per dienstauto naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht. Het ongeval ontstond doordat het linker handvat plotseling losliet. Herdoor verloor de bromfietser de macht over het stuur. PARIJS (AFP) De vrije radio „Mid- den-Slowakije" heeft vandaag omgeroe pen dat een viermotorig Russisch tran- portvliegtuig vanochtend in de omgeving van Zvolen in Midden-Slowakije is neer gestort. Verdere bijzonderheden werden niet gemeld. (Van een medewerker) IJMUIDEN Na een vakature van ruim een jaar mochten de leden van de Vrijgemaakte Gereformeerde Kerk in IJmuiden zondagmiddag in het kerkge bouw aan de Burgemeester Rambonnet- laan ds. J. Rijneveld als hun nieuwe voorganger begroeten. De predikant werd in de ochtenddienst bevestigd door ds. J. Meilof van de Vrijgemaakte Gereformeer de Kerk uit Beverwijk. Het thema van de prediking bestond uit Jesaja 62, vers 6 en 7: „God heeft Zijn volk wachters op Sions muur", waar door de predikant de stel lingen „Gods gave bepaalt de inhoud van het ambt" en „Gods gave doet opzien tot de gever van het ambt" uit werden af geleid: In de middagdienst verbond ds. Rijne veld zich aan de gemeente met een pre dikatie naar aanleiding van Jesaja 40 vers 1 en 2. Het bevel in deze tekst is het brengen van troost aan Gods volk en aldus is Gods volk: een getroost volk. De grondslag voor die troost is reeds gelegd, zodat de boodschap hiervan kan worden gebruikt, aldus ds. Rijneveld. Op verzoek van de nieuwe predikant werden er tijdens deze dienst geen toe spraken gehouden. Na afloop daarvan kwam de kerkeraad met de diverse afge vaardigden in een der vergaderzalen van het kerkgebouw bijeen, met onder de aan wezigen wethouder J. G. Kolkman en zijn echtgenote en afgevaardigden van de clas sis en de kerk uit Haarlem en van de kerk uit Capelle aan de IJsel. Door de waarnemend voorzitter van de kerkeraad, de heer H. Klok, werd de nieuw gekomen pastoor met een harte lijk woord van welkom begroet. Spreker kwam hierbij even terug op de predika tie van de bevestiging, waarin was gewe zen op het „Wachter zijn op Sions muur". De gemeente zong bij het binnenkomen van de predikant Ps 98 „Zingt een nieuw lied voor God den Here". Dominee Van Sprang ontleende zijn tekstwoord voor deze afscheidspredikatie aan Neh. 4 9. „Doch wij baden tot onze God, en vanwe ge hun houding zetten wij dag en nacht een wacht tegen hen uit." Ds. Van Sprang bracht een gedachtenwisseling naar voren van een vijftal Bosjesmannen in Johan nesburg, die ieder voor zich hun ziens wijze gaven op het elektrisch licht, ieder van hen had hierover een andere opvat ting. „Zo is het eigenlijk ook met het christendom aldus de scheidende pre dikant een ieder geeft hierover zijn eigen mening en brengt zijn gedachten hierover naar voren. Men is bezig de kerk te bouwen en te verbouwen, maar velen weten niet waaraan ze mee bouwen, want hoe kan men meewerken als men niet eens weet wat de kerk is en doet? Wij moeten allen aanpassen en dat is veelal moeilijk. Men uit kritiek op de predi kanten, ambtsdragers, gemeenteleden; kortom op alles wat met de kerk te ma ken heeft." Deze neerslachtigheid, aldus de predikant, kan men in vele toonaarden ook in Beverwijk beluisteren. Toch zal men waakzaam moeten blijven voor ge loof en kerk, want er is nog een groot arbeidsveld open. Aan het slot van deze dienst las ds. Van Sprang een schrijven voor van de gezamenlijke kerken ten anzien van de inval in Tsjecho-Slowakije. Staande zong de gemeente ds Van Sprang Gez. 130 toe: „God is getrouw, zijn plannen falen niet". IJMOND Hedenmorgen heeft de af deling salarisadministratie van Hoogovens als eerste het tweede hoofdkantoor be trokken. De ongeveer zestig personeels leden die deze afdeling omvat, verlieten vrijdag het hoofdkantoor om maandag morgen hun intrek te nemen in de noord vleugel van het nieuwe gebouw. Hun ver huizing is 't in weekend door de huishou delijke dienst van Hoogovens verzorgd. Reeds vrijdagmorgen werd gestart met het transport van grote archiefkasten. De kantoorinventaris werd vervolgens buiten de kantooruren verhuisd. Voor het twee de hoofdkantoor, waar inmiddels reeds wordt gebouwd aan een nieuwe vleugel, werd op 6 oktober 1966 de eerste paal geheid. PIETERBUREN. Met een helikop ter zijn zondagochtend in acht vluchten 52 wadlopers van een vissersboot ge haald, die door de lage waterstand op de Rottumerplaat aan de grond was ge lopen. De wadlopers hadden een tocht over het wad naar Rottumeroog gemaakt en wilden per boot naar Groningen terug keren. Door de krachtige noordoosten wind was daarvoor echter te weinig wa ter. AMSTERDAM. Onder grote belang stelling maar zonder champagne is zater dagmorgen het tweede voorste ge deelte van de mammoettanker Melania bij de NDSM in Amsterdam te water ge laten. De champagne werd bewaard tot het moment, waarop de twee stukken aan eengesmeed zullen zijn en het schip dus echt een compleet zeewaardig schip zal zijn geworden. (Van onze atletiek medewerker) BEVERWIJK In het afgelopen week einde heeft de sintelbaan van het Bever- wijkse sportpark als strijdtoneel gefun geerd voor enkele honderden atleten. Op zaterdagmiddag waren vele Noordholland se jeugdploegen in actie voor een com petitiewedstrijd, terwijl op zondag dames en heren en een aantal b-junioren aan de start verschenen. Op beide dagen wer den enkele goede prestaties geleverd. Met jeugdig enthousiasme vochten de jeugdatleten in de c- en d-categorie een sportieve strijd op de door DEM geor ganiseerde wedstrijden. Bij de meisjes ga- ven de ploegen van ADA uit Amsterdam de toon aan. Bij de c-jongens eindigde Lycurgus uit Krommenie op de eerste plaats en bij de d-jongens werd DEM eerste in de totaalstand. De resultaten waren: Meisjes-c: 1. ADA 7632 pt. 2. Amstel, Amsterdam 7082 pt. 3. Holland, Haarlem 7052 pt. 4. DEM 1, Beverwijk 6953 pt. 5. DEM 2, 6252 pt. 6. AV Castricum 5849 pt. 7. Lycurgus, Krommenie 5773 pt. Meisjes-d: 1 ADA, Amsterdam 6729 pt. 2. DEM, Beverwijk 6575 pt. 3. Amstel, Amsterdam 6233 pt. 4. Estafette, Amsterdam 5957 pt. 5. AV Castricum 5831 pt. 6. Lycurgus, Krom menie 5603 pt. Jongens-c: 1. Lycurgus, Krommenie 9368 pt. 2. HAV Haarlem 9131 pt. 3. AVA '64. Aalsmeer 8854 pt.. 4. Zaanland, Zaan dam 8722 pt. 5. DEM, Beverwijk 8674 pt. 6. AV Castricum 8548 pt. 7. Trias Hei- loo 4483 pt. 8. Suomi, Velsen 2426 pt. Jongens-d: 1. DEM, Beverwijk 7918 pt. 2. Haarlem 7834 pt. 3. Lycurgus. Krom menie 7747 pt. 4. NFC, Amstelveen 7582 pt. 5. Holland, Haarlem 7416 pt. 6. Zaan land, Zaandam 6685 pt. 7. Trais, Heiloo 4410 pt. 8. AV Castricum 1824 pt. Bij de wedstrijden van de afd. Kenne- merland, die zondag door Suomi waren voorbereid kwamen senioren uit de B, C- en D-klasse in actie. Op de loopnum mers kwam het dikwijls tot een bijzon der spannende strijd. Op de midden- en lang-afstandnummers werden de tijden door een hinderlijke wind nadelig beïn vloed. Peter Heijnis en Theo Hille (bei den van DEM) konden dan ook niet sla gen in hun pogingen de clubrecords op de 3000 m. scherper te stellen. Bij de b-meisjes werd Loes Visser (Atmodes) ge holpen door een rugwind en kwam zij tot een fraaie sprong van 5,34 m. Bij de he ren was in de c-klasse Freek Stan van Zaandam, de bekende tienkamper, met 6,31 m. de beste vérspringer. De snelste man op de 100 m. was Peter Visser van DEM. die in de serie 11,3 sec. liep. Hij won de finale van dit nummer in 11.4 sec., juist voor Rob Dekker van Suomi, die veneens 11.4 sec. liet aantekenen. Overigens kwam bij de b-jongens de fel le AAC-er A. van Dijk ook tot 11.4 sec. Olga Hilhorst (b-meisje) maakte bij de atletes op de 100 m. met 12,7 sec. de snelste tijd. Frits Martens van DEM wierp de speer met 49,04 m. verder dan zijn normale doen. Andere DEM-overwin- ningen kwamen terecht bij J. Bleeker. A. Belien en Lagrand op damesnummers en A. Lamers bij de meisjes. Van Duomi won W. Kluft het discuswerpen dames d, en R. Dekker het kogelstoten voor he ren d.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5