VPRO: „Autorennen is niet zo duur als u zou denken" Systematisch program bij muzikale vorming m Een huid stralend als de zomer TV-actie gehandicapten werd grote mislukking Roodlicht camera geaccepteerd als bewijs Radio-vrijdag TY-vanavond „Brandpunt", vis en vrije tijd RTV-nieuwtjes TY donderdag TY vrijdag DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 15 WERELD OP WIELENIN ZANDVOORT OPGENOMEN Vereniging Circuit RAPPORT COMMISSIE THIJSSEN: Vocaal Stimuleren M inderheidsnota (Van onze rtv-medewerkster) AMSTERDAM. Onder het motto: „De autorensport is goedkoper dan u denkt" gaat de VPRO-televisie op 14 sep tember in haar programma „Wereld op wielen" uitgebreid aandacht besteden aan deze sport. Het wordt haar eerste gefilm de kleurenprodukt voor de t.v. Plaats van handeling was het circuit van Zandvoort, waar nu eens niet de be-oliede monteurs, de in het vechtpak gestoken coureurs en de mooie meisjes het beeld bepaalden, maar een verzame ling net geklede heren, een enkele came raman en verder wat belangstellenden. Vereniging DAT autorennen niet alleen een kwes tie van geld is, wordt de laatste tijd hef tig gepropageerd door de Nederlandse Autorensport Vereniging (NAR). Deze vereniging zegt, dat autorennen voor lief hebbers wel degelijk mogelijk is met wagens uit de kleine of middenklasse. Voorwaarde om in dergelijke wagens aan een competitie mee te doen is, dat de deelnemende auto's standaard uitgevoerd zijn: ei- mag niet aan gesleuteld zijn. De VPRO heeft op de actie van de NAR ingehaakt en heeft aan een aantal importeurs die van BMW, Volkswagen, Opel Kadett, NSU en Austin gevraagd mensen en wagens voor dit programma af te staan. Zo komt er straks in beeld een aantal namaak-races, voorzien van commentaar door vakmensen. Regisseur Paul Steenbergen jr. was hier met kennelijk plezier aan het werk. Tus sen het met gillende banden afronden van een bocht, het geven van aanwijzin gen aan hoofd camerawerk Cor Jager en het overleggen met technisch adviseur Maarten Jonker vertelde hij: „aan auto rennen heb ik zelf nooit gedaan. Voor ik aan „Wereld op wielen" begon had ik zelfs nog geen anti-slipcursus meege maakt. Ik laat in dit programma wat beroepsmensen aan het woord en aan het werk zoals Henk van Zalingen, Rob Slotemaker, Gijs van Lennep, Cento en Hans Koster voor de rest rijdt mee een willekeurige groep mensen van im- portbedrijven, allemaal zonder coureur ervaring, alleen met het gewone rijbe wijs op zak". „HET IS in de rensport vreemd gesteld. Sommige mensen denken dat het kapita len kost voor de jongen die er zijn beroep van wil maken wel, maar voor de een sport voor een bepaalde eliteclub: een gesloten groep waarin je opgegroeid moet zijn dat is ook waar en spijtig. Maar aan de andere kant zie je steeds meer mensen sportauto's kopen of sport onderdelen op hun auto monteren: alle maal mensen die wat meer willen dan het gewone van huis naar kantoor en terug rijden, maar die het niet kunnen. DELFT' De Delftse kantonrechter, mr. J. A. de Jong, heeft woensdag de zogenoemde „roodlichtcamera" ais be wijsmateriaal geaccepteerd. Een automobilist, die door rood licht was gereden welke overtreding door een camera was vastgelegd werd door hem, conform de eis, tot 40 boete veroordeeld. Tot nog toe was het niet tot een gerechtelijke uitspraak over het gebruik van deze camera's voor opspo ring van overtreders gekomen: alle over treders hadden een schikking van het Openbaar Ministerie aanvaard. Het enige wat zij doen is de weg onvei lig maken met hun maniakale gedoe. De autofabrikanten doen er hard aan mee de meest simpele auto heeft tegenwoor dig een rally-uitvoering. Waar kunnen deze mensen naar toe? De grote weg op en verder eens meerijden in een kleine rally. Dat je met een gewone auto ook op een circuit kunt zonder al te grote kosten is de meesten van hen onbekend. Wat wij hier doen met de gewone stan daardmodellen uit de middenklasse is een start maken a la Le Mans, verder een slalom, een sprint en enkele klassements proeven allemaal zaken die je met iedere normale auto kunt doen, als je maar weet hoe de mogelijkheden liggen". Kliekgeest „WAT IK betoog met dit programma? Ten eerste de kliekgeest een beetje te doorbreken, in de tweede plaats de kij kers te laten zien dat autorennen niet een sport voor idioten is". Terwijl de auto's dubieus slippend, gie rend en over de baan zwalkend de bocht bij het bos uitkomen, verzucht Paul Steenbergen: „een zalig programma om te doen, vooral het filmische gedeelte". Als een volleerd coureur rijdt hij pijlsnel terug naar de start om een nieuwe for matie samen te stellen: er moeten nog wat close ups gemaakt worden van langs- gierende banden. liefhebber bepaald niet. Autorennen is is." DEN HAAG (ANP) „Men zou in ieder schooltype planmatig en systema tisch moeten werken aan de muzikale vorming van de leerlingen. De ordening van leerstof, zoals die door de Mammoet wet mogelijk is geworden, kan voor de muzikale vorming van de jeugd van zeer grote betekenis worden. Ieder schooltype zou dat deel van de muzikale vorming toegewezen moeten krijgen, waarvoor de leerlingen rijp zijn. Het planmatig en systematisch werken kan onder meer in houden, dat consequent in alle leerjaren eenzelfde methode wordt gevolgd, zoals dat bij de intellectuele vakken reeds regel ADVERTENTIE illlll VOOR de meesten van ons zit de vakantie er weer op. Heerlijk gebruind uit het zuiden terug en met een beetje geluk ook een flinke dosis zon voor die het wat dichter bij huis zochten. Wees er wel attent op dat zon en wind een uitdrogende werking hebben en aan Uw huid veel schade kunnen toe brengen. Als U hieraan, ook na Uw vakantie, geen aandacht besteedt, is een schrale, soms trekkende huid het gevolg en wordt de vor ming van droogte-rimpeltjes sterk bevorderd. Wetenschappelijke onderzoekers op het ge bied der huidverzorging hebben in een tropi sche vloeistof - een vochthoudende olie - werkelijk unieke eigenschappen ontdekt, waardoor deze een opmerkelijke uitwerking op de huid bleek te hebben. Voor een goede conditie van de huid is een royale toevoer van vocht voor de plasma-colloïden - de rag fijne waterdragers van de huid - noodzake lijk. Is deze toevoer onvoldoende, dan ont wikkelen zich als het ware rivierbeddingen van verdroogde cellen, die zich in de vorm van rimpeltjes op het gezicht aandienen. Dankzij het feit dat deze vochthoudende olie licht hygroscopisch is kan ze vocht aan de atmosfeer onttrekken en toedienen aan de huidcellen, welke, indien ze in goede con ditie zijn, de huid een jeugdig aanzien geven. Bovendien is deze olie „gepeld", d.w.z. dat alle afsluitende elementen, zoals die in ge wone oliën voorkomen, hieraan zijn onttrok ken. waardoor de huid niet in haar normale functies wordt belemmerd. Ze wordt snel ge absorbeerd, hetgeen eenvoudig kan worden vastgesteld door wat op de hand uit te strijken. De druk die deze olie uitoefent komt sterk overeen met die van de natuur lijke huidvloeistoffen, wat er in belangrijke mate toe bijdraagt dat het vochtgehalte van de huid op peil wordt gehouden. Dankzij deze eigenschappen wordt de jeugd van de huid lang bewaard. Nadat wetenschapsmen sen deze vochthoudende tropische olie had den ontdekt als dè remedie tegen een ver moeide huid. is men haar over de gehele wereld veelvuldig gaan gebruiken. Dit schoonheidsmiddel, in Amerika en tropische landen bekend als „Oil of Olay" en in Enge land als „Oil of Ulay". is nu ook in Neder land verkrijgbaar bij drogisten en parfume rieën onder etiket ..Oil of Olaz" en vormt een weldaad voor Uw huid. In Olaz hebt U een uiterst effectief middel om het vochtgehalte van de huid op peil te houden. Het laat geen spoortje vettigheid achter en vormt daarom een ideale basis voor make-up en een aangename huidver zorging voor de nacht. Er zal zich zeer snel een elastische en heerlijk zachte huid ont wikkelen. die een unieke weerstand biedt tegen schadelijke weersinvloeden, terwijl rimpelvorming zeer doeltreffend wordt be streden. Ook een gevoelige huid bloeit op van het weldadige vocht, dat ze aan deze ..beauty oil" ontleent. Door regelmatige ver zorging met „Oil of Olaz" behoudt U een frisse, zomerse teint en kunt U zich ver heugen in een permanent gave en mooie huid. Tot deze uitspraken is de commissie- Teijssen gekomen in haar rapport „muzi kale vorming van de schoolgaande jeugd", waartoe het centrum voor staatkundige vorming opdracht gaf. Deze opdracht werd verstrekt, omdat de school en daarmee de overheid een belangrijke rol speelt in de muzikale vorming van de mens. ALS BASIS en uitgangspunt voor iede re muzikale vorming werd een harmo nische, vocale muzikale vorming geno men. De commissie concludeert, dat pre- matufir gebruik van instrumenten dient te worden voorkomen. De commissie on derschrijft, dat het kind eigenlijk geen enkel instrument behoort aan te raken voor het vloeiend van papier kan zin gen. Dit kan bij het lager onderwijs wor den bereikt. Daarvoor is een korte, da gelijkse muziekles noodzakelijk. Aan de opleiding van kleuterleidsters en leerkrachten bij het basisonderwijs moeten volgens de commissie onder an dere de volgende eisen worden gesteld: een groot repertoire kinder-, spel- en volksliederen correct uit het hoofd ken nen en bij de muziekdidactische opleiding moet het hoofdaccent liggen op de prak tijk van het lesgeven. Voor leraren schoolmuziek moet de op leiding en instelling primair een muziek- didactisch karakter dragen. Ook dient er meer differentiatie te komen in oplei ding en diplomering. Kleuterleidsters en leerkrachten van het lager onderwijs moeten een aantekening kunnen halen, waardoor zij gekwalificeerd worden als leraar muziek aan een van dze institu ten. HET TOEZICHT op het muziekonder wijs bij het algemeen en beroepsonderwijs dient vooral een stimulerend en advise rend karakter te hebben. Voor alle scholen voor voortgezet on derwijs dienen evenveel lesuren voor mu zikale vorming in de basistabel (voor we kelijkse lesuren) te worden opgenomen als het schooltype leerjaren telt, aldus de commissie-Teyssen. De commissie stond onder leiding van de heer J. L. P. M. Teijssen uit Waalwijk, voorzitter van het Brabants Orkest. Als secretaris fungeerde de heer J. E. Oomen uit Oud-Gastel. Leden waren: Fr. van Amelsvoort, musicus, 's Hertogenbosch, H. J. Carpay, inspecteur van het kweek- schoolonderwijs in Eindhoven, Hans Kox, componist en directeur van de Doetin- chemse muziekschool, J. L. M. A. Len- nards, oud-directeur van het Lennards- instituut in Roermond en prof. dr. J. M. A. F. Smits van Waesberghe s.j., musico loog in Amsterdam. De commissie bood vorig jaar haar rap port aan, dat in plaatselijke centra werd behandeld, wat leidde tot enkele wijzi gingen. Thans is het rapport van de com missie vastgesteld en gepubliceerd. De commissie beveelt aan op korte termijn deskundigen de opdracht te verstrekken om voor het vak muziek te bestuderen de longitudinale leerstofplanning, een or dening van de leerstof van „laag" naar „hoog", van kleuterschool tot aan univer siteit. HANS KOX diende een minderheids- nota in, waarin hij invoering van andere methodieken bepleitte. Hoewel bij de al gemene muzikale vorming vanzelfspre kend een zekere methodiek moet worden betracht, zal het te strak reglementeren van programma en didactiek de kinderen eerder „ontmuzikaliseren". meent hij. Daarbij komt, dat men niet te huiverig moet zijn voor het „mooi vinden" van tienermuziek en jazz door kinderen op een bepaalde leeftijd. Men kan namelijk ook door goede tienermuziek en jazz kin deren een algemene muzikale vorming ge ven. Het is een kwestie van keuze en daarin moeten zowel de leraren als de leerlingen vrij zijn, aldus de heer Kox. HILVERSUM. Een samenvatting van de „Brandpunt"-uitzendingen over Latijns-Amerika op het eerste net, op het tweede net de vakantiebesteding van werkelozen en methoden om vis te vangen. Nederland 1. Barend en het jour naal, daarna de NCRV met de jeugd serie „Berestreken." Tweede deel van het voorprogramma: de Tom Jones show. Ditmaal is geld het leitmotiv van de liedjesparade. Tom krijgt assis tentie van Hattie Jacques. Na het journaal „Hier en Nu Latijns- Amerika". Omdat lang niet alle kijkers Je serie reportages hebben kunnen zien die Henk Mochel en Chris van Duuren in Latijns Amerika gemaakt hebben vooral de laatste had een geringe kijk dichtheid in verband met de uitzending van een voetbalwedstrijd op de andere zender heeft de NCRV besloten van de drie afleveringen een samenvattend documentaire te maken, die nu wordt uitgezonden. Er zijn veertig minuten voor uitgetrokken. Vervolgens het derde en laatste deel van de reconstructie van „De zaak Rohrbach" door R. A. Stemmle. Maria Rohrbach is veroordeeld wegens moord op haar man. Twee jaar later vinden toevallige voorbijgangers het hoofd van het slachtoffer, dat Maria in haar kachel zou hebben verbrand. Daarmee is de hele bewijsvoering van het pro ces op losse schroeven komen te staan. Er wordt revisie van het vonnis ge vraagd en in deze aflevering zien we hoe Maria Rohrbach wordt vrijgespro ken wegens gebrek aan bewijs. Daar mee was een gerechtelijke dwaling her steld. Nadat Ds. Buskes uit Amsterdam een meditatie heeft gehouden, onder het motto „Omzien naar.volgt voor de tweede maal „Tête a Ted", een muzikaal programma voor het sla pen gaan van Ted de Braak met een Thet Rowdy's Nederland één, half elf) aantal artiesten. Dat zijn Rita Hovink, the Rowdy's, the Harbour Jazz Band, Tony Castillo en de strijkers van Fris Smienk uit Groningen. Het programma werd opgenomen in de meubel- en beddenafdeling van een warenhuis in Groningen. Nederland 2. Voorafgaande aan Ba rend een samenvattende reportage van het huwelijk, dat vandaag in Oslo werd gesloten tussen kroonprins Harald van Noorwegen en mej. Sonja Harald- ,en. Joop van Zijl geeft commentaar. Het programma gaat verder met ,Van Gewest tot Gewest" en „Met Verlof". Voor de vakantierubriek gingen Ageeth Scherphuis, Henk Terlingen en Koos Postema naar het bosbad Hoeven in Noord-Brabant. In deze omgeving woont een groot aantal werklozen. De NTS wil hen vragen wat zij beleef den in deze vakantietijd. Hoe zij over „vakantie" denken, nu ze het altijd hebben. Na het journaal de TROS. In „Zon- zin" zal het echtpaar Karin en Maarten van Wamelen-Kraaykamp weer gasten ontvangen. De muziek wordt ditmaal niet meer verzorgd door Louis van Dijk, maar door een trio van Rinus van Galen. Vijftig minuten „Zonzin", daarna „Het verhaal van de Zee". De Italianen, die voor deze reeks documen taires verantwoordelijk zijn, gingen kijken hoe mensen vis vangen. Dat kan heel primitief maar ook met behulp van ingewikkelde apparatuur, zoals tegenwoordig op vrijwel alle vissers schepen aanwezig is. In de toekomst zal het nog gemakkelijker worden, omdat men dan de vissen gewoon naar de netten toelokt. Om tien uur neemt de KRO de dienst over voor een film documentaire over het bezoek van Paus Paulus aan Latijns-Amerika. Het KRO-team verzorgt in aansluiting op deze documentaire live commentaar uit Columbia. Na het laatste nieuws de wielerkam pioenschappen in Rome. De profs strij den om de sprinttitel, de trui voor de snelste achtervolger en om de eer bij de stayers. (Van onze correspondent) HOENSBROEK. „De directe tele visie-uitzending van de VARA, „Zo maar een zomeravond" vanuit het kas teel in Hoensbroek was een grote mis lukking. De begleiding van de „Ora"- actie die deze uitzending bedoelde te zijn is zeer in gebreke gebleven. De VARA heeft de gehandicapten in Neder land meer pijn dan goed gedaan". Dit zijn de woorden van de teleurgestelde voorzitter van de vakantiestichting ,Ora", de heer T. A. Jansen uit Hoensbroek. Het bedrag van 3,5 miljoen gulden, dat nodig was om te kunnen begin nen met de bouw van een hotel voor gehandicapten, is lang niet bereikt. De hele actie heeft tot nu toe amper 300.000 gulden opgeleverd. Dagelijks komen nog wel enkele kleine giften bin nen, maar daarover kan het bestuur niet in hoerastemming komen. De „Ora"-actie kan in één woord een flop genoemd worden. De voornaamste oor zaak van het mislukken is volgens het bestuur te zoeken bij de slechte uit zending vanuit het kasteel in Hoens broek. De uitzending druist volgens het be stuur in tegen de afspraken met het hoofdbestuur van de VARA-televisie. Studio Bellevue in Amsterdam zou ge durende de directe uitzending vanuit het kasteel de actie in de noordelijke provincies van Nederland begeleiden. „Daarvan is niets terecht gekomen. Henk van Stipriaan heeft in het kas teel slechts éénmaal het nummer ge noemd, waarop men geld kon storten en eenmaal een korte toespraak gehou den over de actie. In de loop van de volgende week zul len het hoofdbestuur van de VARA- televisie en regisseur Rinus Spoor een gesprek hebben met het bestuur van de vakantiestichting „Ora". „Misschien zit er nog een uitzending aan vast. Laten wij het hopen, anders zitten wij muurvast". Vijf jaar voorbereiding zijn dan voor niets geweest. Met het handjevol geld dat de actie heeft opgebracht kan het bestuur van de vakantiestichting niets beginnen. „Natuurlijk mogen wij het mislukken van de aktie niet alleen wij ten aan de televisieuitzending. Amper een dag tevoren eindigde de Biafra- actie en direct bovenop onze actie vie len de ontwikkelingen in Tsjechoslowa- kije. Binnen een dag lagen wij er weer uit. Het is bedroevend", zegt de voor zitter. EEN van de trekpleisters van het KRO-winterseizoen moet de musical worden, die het resultaat is van de op dracht die gegeven werd om de beken de boeken van Cissy van Marxveld te bewerken. Joop ter Heul, het vlotte HBS-meisje binnenkort ook voor de hedendaagse jeugd. De meeste con tracten voor de acteurs en actrices zijn al getekend. Een van de belang rijkste rollen krijgt Thérèse Steinmetz. VOOR de NCRV gaat Joop Doderer alias Swiebertje en Drie uit de klucht „Drie is Teveel" deze winter maandelijks een eigen koldershow brengen. Ze krijgen eens per maand een plaatsje en gaan drie kwartier du ren. Doderer maakt voor deze shows gebruik van de Engelse tekstschrijver Brad Eshton. De eerste Joop Doderer- show is al op de beeldband vastgelegd. Medewerkenden Henk Molenberg. Mi mi Kok en Sheila Bernette ALBERT MOL heeft nieuwe televi sieplannen. Hij heeft een contract ge sloten voor ten minste twee eigen shows, waarin ook zijn dochter Kiki zal optreden, die de nieuwe assistente is van Toon Hermans. LIESBETH LIST gaat in september voor de tweede maal naar Rio de Ja neiro om er deel te nemen aan een Zuidamerikaans songfestival. Vorig iaar bereikte ze de finale niet. DE UTRECHTSE popclub Karga- door heeft van de AVRO het verzoek gekregen om op 2 en 3 november een popfeest te organiseren ter gelegenheid van het derde lustrum van AVRO's leugdomroep Minjon. Het feest -al van zaterdagmiddag aan een stuk door du ren tot zondagavond. De Utrechters hebben de uitnodiging aanvaard en maken nu plannen. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte muziek. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 Lichte muziek. (8.30 De groenteman). 8.50 Vandaag de dag. 9.00 Operamuziek. (9.35 Water standen). 10.00 Voor kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen 11.00 Nws 11.55 Beurs berichten. 12.00 Programma Europese integratie. 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.29 Musical-fragmenten. 12.49 Praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actuali teiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Klassieke muziek. 14.10 Lichte orkest muziek 14.30 Lichte muziek 15.00 Lich te muziek. 15.20 De Nachtwacht, (klankbeeld). 15.30 Nederlands Studen ten Orkest. 16.00 Nws. 16.02 Program ma voor thuiszittenden. 16.45 Amster dams Studenten Kamerorkest. 17.40 In formatie. 18.00 Nws. 18.16 Berichten. Programma voor onvolwassenen. 19.00 lazz-rondo. 19.20 Lezing. 19.30 Nws. 19.35 Kunst nader beschouwd. 20.00 Klankbeeld. 21.00 N.B.C.-Symfonie-or kest. 22.30 Nws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Licht gevari eerd programma. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en moderne muziek 7.30 Nws, 7.32 Actualiteiten, 7.50 Overwe ging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Vakan- tietips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Godsdienstige vorming. 10.00 Gramm muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor zieken. 11.55 S.O.S.-berichten 12.00 Gevarieerd arogramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Nws, 12.41 Actualiteiten 13.00 Ra den maar...). 14.00 Hoorspel. 14.40 Dansorkest. 15.00 Berlijns Radioporkest 15.40 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Lichte nuziek. 16.30 Popshow. 17.20 Sport- kampas 17.50 Actualiteiten 18.00 Amu- iementsmuziek. 18.30 Nws. 18.46 Actua iteiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Licht muziek 21.00 Hoorspel 21.50 Lich e muziek. 22.00 Filmkroniek. 22.30 Nws. 22.40 Talenten-test. 23.15 Muzika- e herinneringen. 23.45 Actualiteiten. 13.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Zonder nonsens. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Micro-notities. 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Platenpro- gramma. 14.00 Nws. 14.03 Actualiteiten 14.12 Platenprogramma. 15.00 Nws. 15.03 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Jour naal. 17.05 Platen voor tieners. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 SOS-berichten voor schippers. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek 14.00 Nws. 14.03 Gevarieerde muziek (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Lichte muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor soldaten. 18.28 Paar- desportuitslagen. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muziek. 20.30 Concert 22.00 Nws 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. Nederland 1 13.00 NTS: Amerikaanse verkiezin gen. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 NCRV: In kleur: (feuilleton). 19.31 Tom Jones Show. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 Latijns-Amerika (reportage). 21.00 De zaak Rohrbach. 22.15 Avondsluiting. 22.20 Romantische muziek. 23.10 NTS: Journaal. Berestreken Nederland II 18.15 18.50 18.56 19.00 19.03 19.25 20.00 20.16 20.20 21.10 22.00 22.30 22.35 NTS: Eurovisie: Huwelijksplech tigheid Prins Harald van Noor wegen en Sonja Haraidsen te Oslo. Barend de Beer. STER: Reclame. NTS: Journaal. Van gewest tot gewest. Vakantie en werkloosheid (film reportage). Journaal. STER: Reclame. TROS: ZonZin. Het verhaal van de zee (feuil leton KRO/RKK: Paus Paulus VI in Zuid-Amerika. NTS: Journaal. Eurovisie: Wereldkampioen schappen wielrennen. Nederland 1 13.00 NTS: Amerikaanse verkiezin gen. 18.50 Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 VARA: Tienershow. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame 20.20 VARA: Zomaar een zomer avond. 22.40 NTS: Journaal. Nederland 11 18.50 NTS: Barend de Beer. 18 56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Weekjournaal (voor slecht horenden). 19.25 Kroniek vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Literair programma. 21.10 In kleur: Film. 22.00 Godsdienstvrijheid (documen taire 22.20 NTS: Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15