Boerenleenbanken beginnen met een eigen postdienst Regeling voor hulp aan gestrande Tsjechen Rijkswegen rond Utrecht vergen 150 miljoen gulden Agenda voor Haarlem en de IJmond Net zo duur en zeker zo snel als de en Vragen over verkoop bij executie V« Heidevennen beschermd Fa. B. ENGELENBERG Dode bij brand in Amsterdam Fabrieksbrand 4 Eventueel via Bijstandswet Shell-vestiging aan Moerdijk gecritiseerd Tsjechen per bus naar huis Weg Oudenrijn-Bunnik wordt 70 meter breed T weemiljoenste auto spoedig op de weg Tijdelijk regen „Van Quds 't Roomhuys" s! DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 2 Reis terugbetaald aan twee teruggestuurde Turkse vrouwen Te veel aanmeldingen voor studie biologie Parlementariërs terug uit Indonesië Achterstand Parkeerterreinen Haarlem V elsen-IJ muiden OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN .KREUTZBERGER" VERFSPUITEN Beverwijk Makkelijke montage zonder hak- en breekwerk in uw huis: jngver warming de meest vol waardige centrale verwarming. warmtecentrum SB S3 (Van onze correspondent) EINDHOVEN De direc tie van de Centrale Coöpe ratieve Boerenleenbank in Eindhoven heeft besloten om met ingang van 1 september een eigen postdienst in het leven te roepen. Na onderzoekingen is zij tot de conclusie gekomen, dat de centrale boerenleen bank met net zoveel kosten en zeker zo snel als de PTT kan werken. Twaalf postwagens zullen de overschrijvingen en cor respondentie van de duizend Nederlandse kantoren van deze bank naar de centrale bank vervoeren. Alleen de post van de kantoren uit de directe omgeving van Eind hoven zal nog door de PTT worden uitgevoerd. De betalingsopdrachten zullen vóór zes uur des avonds worden opgehaald op de zogenoemde netban- ken. 's Avonds zullen deze overschrijvingen door de computer van de centrale bank worden verwerkt. De postdienst van de centrale boerenleenbank staat er dan borg voor dat de volgende morgen half negen het be richt van uitvoering weer in het bezit van de betreffende boerenleenbank is. De klant kan direct daarna de beves tiging van zijn opdracht in zijn bezit krijgen. Omdat het niet doenlijk is voor de twaalf postauto's om de duizend kantoren van de bank af te rijden, zijn netbanken ingesteld die de post van de kantoren uit hun omgeving in ontvangst nemen. Deze netkantoren zorgen er dan wel voor dat de post de klanten bereikt. De post wagens rijden 's middags en 's nachts over een vaste route door het land. Op de centrale bank zal een ruim twintig man tellende sor- teerploeg de post in continu dienst verwerken. Met de eigen postdienst zullen ech ter geen geld of geldwaar dig papier vervoerd worden. De directie van de centrale boerenleenbank is van plan hiervoor te zijner tijd een speciale pantserwagen aan te schaffen. iui.i.iuLTAimArjmnAAimnnnnnnrwwwwwrt' - ADVERTENTIE A.s. Vrijdag Visdag RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Overveen Tel. 52701 Filets de Sole sauce crevettes. Gekookte tong-filets met witte wijn saus en garnalen aardappelpuré en worteltjes Saumon Fouclè beurre fondu. Ge kookte zalm met botersaus, gekook te aardappelen en gemengde salade. Sole la Meunière. In roomboter gebakken Tong met gebakken aard appelen en gemengde salade. Deze visgerechten zijn inclusief een glas witte wijn f 9.50. Reserveer nu reeds Uw tafel DEN HAAG Aan twee van de vier vrouwen van Turkse gastarbeiders, die onlangs voor gezinshereniging naar Ne derland waren gekomen maar werden teruggezonden, omdat zij de vereiste machtiging tot voorlopig verblijf niet be zaten, zal de regering de extra t» ma ken reiskosten voor hun overkomst naar Nederland vergoeden. Er kan sprake zijn geweest van een misverstand. De vrou wen waren te goeder trouw, zo meent minister Polak. Inmiddels hebben de Tweede-Kamerle den drs. Tilanus en mevrouw Singer- Dekker vragen over deze kwestie gesteld. Zij hebben de regering verzocht de reis kosten van alle vier vrouwen te vergoe den. UTRECHT Naar de huidige stand van het aantal inschrijvingen van eerste jaarsstudenten in de biologie is de op namecapaciteit van de zes universiteiten uitgeput. Op dit moment zijn bij de plaatsingscommissie in Utrecht 530 in- inschrijvingen binnengekomen. Er worden nog zeker enkele tientallen aanmeldingen verwacht. DEN HAAG. De 18 man sterke Ne derlandse parlementaire delegatie heeft, na een bezoek van twee weken, Indonesië weer verlaten. Naar New York. Woensdag is minister Klompé van Schiphol via Montreal naar New York vertrokken. Zij zal daar. aan 't hoofd van een acht man sterke Neder landse delegatie, de eerste internationa le conferentie van ministers, verant woordelijk voor het maatschappelijk welzijn bijwonen. De minister zal eerst nog in Montreal het permanent inge richte museum op het Expo-terrein be zoeken. Tweede-kamerlid. Tot lid van de Tweede Kamer is benoemd verklaard de heer J. T. Vellenga in Leeuwarden. Hij zal de vakature in de PvdA-fractie vervul len, welke is ontstaan door het overlij den van de heer Hogendorp. De heer Vellenga, die zijn benoeming heeft aan vaard, was eerder lid van de Tweede Kamer van juni 1965 tot februari 1967. Prorector. Het groeiende belang voor de universiteit van de vele sociale voorzie ningen, vooral ten behoeve van de stu denten, heeft het bestuur van de Leidse- universiteit doen besluiten de functie van prorector sociale voorzieningen in te stellen. Op aanwijzing van de Senaat zal met ingang van het cursusjaar 1968- 69 professor dr. P. Muntendam deze functie vervullen. Liever Meidoornstraat. De burgemeester Van de Oost-Brabantse gemeente Boekei, dr. S. Ottow, heeft in de gemeenteraads vergadering voorgesteld om een straat in het kerkdorp Venhorst te noemen naar een van de Tsjechische leiders. De raad verkoos echter de naam Mei doornstraat. Een bewoonster van Ven horst had om deze naam gevraagd om dat ze zoveel van meidoorns houdt. Bloemencorso. Zondag 8 september wordt voor de 15de maal in successie in het Oostbrabantse Valkenswaard, ten zui den van Eindhoven, een bloemencorso gehouden. De organisatoren rekenen op 40.0Q0 bezoekers. In de Valkenswaard- se bloemenstoet, waarin 1.300.000 dah lia's verwerkt zullen worden, trekken dit jaar 18 grote wagens mee. DEN HAAG Het ministerie van CRM heeft contact gezocht met de Nederland se Federatie voor Vluchtelingenhulp over de verdere opvang en begeleiding van de in ons land gestrande Tsjechoslowaken. In het bestuur van de Nederlandse Fe deratie is daarop besloten de volgende regeling te treffen: Het Universitair Asiel Fonds (UAF), werkend onder auspiciën van de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp, zal de activiteiten van het comité „Hulp aan Tsjechen", onder voorzitterschap van de heer J. J. Witten berg, in overleg met dit comité nader bundelen en kanaliseren. In de uitvoering hiervan zal het UAF worden bijgestaan door andere organisaties, die deel uitma ken van de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp. Het centraal bureau voor hulp aan Tsjecho-Slowakije is op grond van prak tische overwegingen gevestigd in Amster dam. Kloveniersburgwal 95, tel. (020) - 220207. Over de besteding van de bij het co- mité-Wittenberg binnengekomen gelden zal dit comité verantwoording afleggen aan de Nederlandse Federatie voor Vluch telingenhulp. gevestigd aan de Huy- gensstraat 21 Den Haag, tel. (070) 117610. Tsjechoslowaken, die in financiële moei lijkheden komen te verkeren, kunnen zo nodig op grond van de Algemene Bij standswet hulp krijgen. Het centrale bu reau hulp aan Tsjechoslowaken in Am sterdam zal op alle terreinen bemid deling verlenen, ook met betrekking tot zaken van financiële bijstand. De ge meente, die een verzoek krijgt voor bij standverlening, kan zich voor advies wen den tot het centraal bureau in Amster dam. Het aantal Tsjechoslowaken, dat in ons land verblijft, bedraagt naar schatting van het centraal bureau ongeveer 500. DEN HAAG Twee Tweede-Kamerle den, mevr. G. Rrautigam en drs. E. van Thijn (beiden Pv.d.A.) hebben de minis ter van Justitie opnieuw vragen gesteld over een deurwaarder, die tijdens de af wezigheid van bewoners meubels executo riaal zou hebben verkocht om daaruit een geringe schuld 38,50, opgelopen tot 219,te betalen. Evenals in het geval waarover zij bijna een jaar geleden vragen stelden, zouden de verkochte goederen niet hebben toebe hoord aan degeen die de schuld had, maar in dit geval aan de Amsterdamse vrouw bij wie de schuldenaar inwoonde. „Meent de minister ook thans weer, dat niet gesproken kan worden van een tekort aan zorgvuldigheid en handhaaft hij zijn mening dat van een tekortschieten der wettelijke voorschriften die toch ken nelijk schrijnend onrecht niet uitsluiten - geen sprake is?" aldus de Kamerleden. „Is de minister thans bereid zodanige maatregelen te nemen dat verkoop van persoonlijke bezittingen tijdens vakantie van individuele burgers uitgesloten wordt?" „Kan de minister .meedelen of het wel licht voor de deurwaarders ongebruike lijk is tijdens de zomermaanden met va kantie te gaan?" zo besluiten de Kamer leden hun vragen. DEN HAAG Het dagelijks bestuur van het Nederlands Instituut voor Ruim telijke Ordening en Volkshuisvesting heeft zich in een brief aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening „zeer ongerust" verklaard over berich ten dat de vestiging van een groot che misch bedrijf aan het Hollands Diep wordt overwogen. Het bestuur schrijft on der meer dat deze vestiging moeilijk te rijmen schijnt met het in de tweede no ta over de ruimtelijke ordening in Ne derland ontwikkelde beleid. Een essentieel bestanddeel van dat beleid is immers het vrij houden van de open ruimten tussen de grote stedelijke zones. Twintig studenten van verschillende nationaliteiten, ondergebracht in een internationaal studenten werk kamp, zijn bezig met de aanleg van een omheining in het Goois Natuur reservaat, ter bescherming van en kele heidevennen. Geen fraaie, maar wel een noodzakelijke aanpak, om dat de vennen door ruiters en bal dadige jeugd steeds meer schade op liepen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Uitgeleide gedaan door honderden kennissen, familieleden en landgenoten, zijn gisteravond vanaf het Stadionplein in Amsterdam 36 Tsje chen, die in ons land verbleven, per bus naar hun vaderland vertrokken. Velen konden bij het afscheid hun tranen niet bedwingen. De Tsjechen reizen met een van de bussen van het International Student Travel Bureau, die zaterdagmorgen met Nederlandse vakantiegangers uit Praag in de hoofdstad aankwamen. Vijf plaatsen in de bus bleven onbezet. Van degenen die zich voor de reis had den opgegeven kwamen op het laatste moment enkelen niet opdagen. Het is de bedoeling dat de tweede bus zaterdag vertrekt. Het vervoer is voor de Tsjechen tot de grens van hun land gratis. De busreizen worden in samenwerking met de Com missionairs in Internationale Reisarrange- menten (CIRA) georganiseerd door het reisbureau Vlasman. De Tsjechen die gisteravond vertrokken kregen van Tsjechische Nederlanders sta pels brieven en ansichtkaarten mee, be stemd voor familieleden. Verschillende bedrijven hebben ervoor gezorgd dat het de Tsjechen tijdens de 24 uur lange bus- rit niet aan eten en drinken ontbreekt. UTRECHT De aanleg en reconstruc tie van een aantal autosnelwegen rond Utrecht in het kader van het vijfja renplan van het rijkswegenfonds vergen een investering van ruim 150 miljoen. Behalve de verbreding van wegvakken van een aantal rijkswegen bij Oudenrijn worden drie verkeerspleinen gebouwd (het klaverblad Oudenrijn, bij Lunetten en bij het universiteitscentrum De Uithof). Voorts komen er twee nieuwe rijkswegen (Utrecht - Hilversum en Utrecht - Amersfoort). Men hoopt omstreeks 1974 alle werkzaamheden rond Utrecht te heb ben voltooid. Indrukwekkend wordt de nieuwe Rijks weg 12 van Oudenrijn in de richting Arn hem tot Bunnik. Deze zes kilometer lan ge autoweg wordt er één naar Ameri kaans voorbeeld: er komen hier in to taal twaalf rijstroken naast elkaar (tota le breedte circa 70 meter). Ir. H. A. M. Boekwijt, één van de di rectieleden van rijkswaterstaat, directie Utrecht, gelooft dat men ondanks het rijkswegenplan de gestage verkeerstoene- ming in ons land moeilijk zal kunnen bijhouden. „Hoewel deze achterstand in de wegbehoefte in de komende jaren nog groter zal worden, zal de groei van het aantal auto's in 1972 afnemen, waardoor de bestaande achterstand geleidelijk aan kan worden ingelopen", aldus ir. Boek wijt. Dezer dagen wordt de tweemiljoen ste auto op de Nederlandse wegen ver wacht. Volgens ir. Boekwijt zal Neder land in het jaar 2000 circa acht miljoen auto's op de wegen hebben. De huidige rijksweg 22 ten oosten van Utrecht (verbindingsweg met rijksweg Utrecht - Arnhem en Utrecht - Amers foort - Hilversum) zal in de toekomst deel gaan uitmaken van de gemeente Utrecht. Het wordt dan een rondweg. De nieuwe rijksweg wordt twee kilometer naar het oosten verplaatst en loopt mid den door de huidige renbaan Mereveld, die echter enkele honderden meters ver der naar het oosten komt te liggen. Aan de „uiteinden" van deze rijksweg komen twee verkeerspleinen (bij Lunetten en de Uithof). Het verkeersplein Lunetten krijgt zeven kunstwerken, de Uithof vijf en Oudenrijn drie. Dé toegangsweg tot de randstad Hol land blijft de komende jaren nog rijks weg 12 ten zuiden van de Domstad. Hoe wel er in de toekomst nog enkele nieuwe rijkswegen op stapel staan bij Utrecht, krijgt het klaverblad Oudenrijn de eerst komende jaren nog heel veel verkeer te verwerken. De grond tussen Oudenrijn en de ge meente Utrecht wordt waarschijnlijk ge bruikt voor de bouw van een motel, dat echter niet vanaf de rijksweg te berei ken zal zijn. Voorts bestaan er plannen om hier enorme parkeerterreinen aan te leggen voor de bezoekers van de jaar- en vakbeurzen in Utrecht. Er zou dan een speciale pendeldienst van bussen moeten worden ingesteld. In de toekomst komt ten noorden van Utrecht nog een nieuwe snelweg, die via Maarssen en Breukelen naar Leiden zal lopen. Ook aan de westelijke rijksweg van Utrecht (naar Amsterdam) zal veel worden „gedokterd". Het bestaande ver- keerspleintje bij het zwembad Den Hom mei gaat in de toekomst verdwijnen om plaats te maken voor een modern ver keersplein. De kosten zullen enige tiental len miljoenen guldens zijn. MUZIEK Concertgebouw, 20.15 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem Bertsch. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Non", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Vrijdagavond nachtvoorstel ling 23.30 u.: „SS Sadisme", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De 4 meedo genloze wrekers". 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de Liefde", 18 j. Vrijdagavond nacht voorstelling 23.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De da gen van het geweld", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wild op Liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.30 tot 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september) Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer - tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vleeshal (Grote Markt): „Holland Foto '68", fototentoonstelling. Tot en met 1 september; zondags van 13 tot 17 u. en woensdagavond 20 tot 22 u. Vishal (Grote Markt): Sweet Life", foto's door Ed van de Elsken. Tot en met 1 september. Voor openingstijden zie Vleeshal. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u Zomerexpositie van grafiek, gou aches en klein plastiek. Zondags 14 tot 18 u Tot en met 1 september. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maqueTte van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. DIVERSEN Grote Markt, vrijdag 10 u.: Ambachte lijke demonstraties. Vijverpark, (Zandvoort) donderdag 20 u.: Concert Zandvoortse Muziek Kapel. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 2.00 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Venei:o's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 2.00 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Hotel-Restaurant „De Oude Geleerde Man", (Bennebroek), vrijdagavond 20 u.i dansen. Linnaeushof (Bennebroek), Nedeilands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc., dagelijks. DONDERDAG 29 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Bron der wellust". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20 tot 22 u.: Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. ADVERTENTIE Doclstraat 59 - Haarlem - Tel. 15252 VRIJDAG 30 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Vakantieperikelen met Funeste" gevolgen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Agent 077 Operatie Marokko". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9 tot 18 en 20 tot 22 u. Expositie tekeningen en gouaches van Reinier Lucassen. De tentoonstelling duurt tot en met 1 sep tember. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Stiletto gangsters". Galerie Bouman, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de verdrukkers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Stiletto gangsters". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje- Bakker; geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey beeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. AMSTERDAM Bij een kleine brand aan de Cliurehilllaan in Amsterdam-zuid, is woensdag de 27-jarige mejuffrouw A. E. van der Weiden omgekomen. De vrouw verbleef tijdelijk in het huis van haar moeder, die met vakantie in het buitenland is. KERKDRIEL Een brand in een auto- matenfabriek in Kerkdriel heeft aanzien lijke schade aangericht aan gebouw en machines. De brand ontstond door kort sluiting van een elektrische motor in de verfspuitafdeling. De Kerkdrielse brand weer werd geassisteerd door die uit Den Bosch. ADVERTENTIE Haarlem, Grote Houtstraat 162. tel. 10212. IJmuiden.Kerviemerlaan 44 tel. 14643. Het KNMI deelt mee: Het laat zich aan zien dat het weer in ons land ook het ko mende etmaal onder invloed blijft van de lagedrukvore. Gebieden met regen of regenbuien zullen het weer blijven beïn vloeden waarbij hier en daar ook onweer zal voorkomen. In het temperatuurver- loop komt daarbij weinig verandering. WEERRAPPORTEN «a n Maximum- «n minimum ..5 j u temperaturen •So 3 binnen- en buitenland BS BS Amsterdam regen nno 22 17 1 De Bilt regen nno 23 17 7 Deelen regen ozo 23 11 13 Eelde regen O 21 16 5 Eindhoven motregen zzo 22 16 5 Den Helder regen nno 19 17 1 Twente regen zo 23 16 2 Vlissingen geh bew. nno 21 18 1 Ypenburg motregen no 22 17 1 Aberdeen regen ozo 23 16 2 Athene motregen n 13 9 0.2 Barcelona half bew. w.st. 26 18 17 Belgrado niet ontvangen Berlijn mist ozo 25 16 0.1 Bordeaux mist w.st. 24 18 22 Brussel mist vera. 23 16 4 Frankfort geh bew. w.st. 24 16 7 Genève regen no 18 15 15 Grenoble mist O 14 7 Helsinki motregen w 19 15 0.2 Innsbruck half bew. w 24 14 0 Kopenhagen mist O 22 15 0 Lissabon zw. bew. nnw 24 17 13 Locarno regen w.st. 19 16 18 Londen motregen n 18 14 0.1 Luxemburg geh. bew. z 22 14 7 Madrid geh bew. z 24 14 8 Malaga half bew. zo 25 20 0 Mallorca half bew. wzw 28 22 0 München mist wzw 25 14 0 Nice zw. bew. nno 24 18 4 Oslo geh. bew. nno 24 16 0 Parijs geh. bew. nw 20 16 14 Rome licht bew. ono 26 19 0.4 Stockholm mist nno 19 14 0 Wenen zw. bew. zo 25 16 0 Zürich mist O 22 14 2 VRIJDAG 30 AUGUSTUS Zon op 5.48 uur; onder 19.32 uur. Maan op 14.24 uur; onder 21.45 uur. MAANSTANDEN Eerste kwartier 31 augustus Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 0.35 uur. 6 september 23.07 uur. 14 september 21.31 uur. 22 september 12.08 uur. 29 september 6.07 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 29 AUGUSTUS Hoog water 6.52 uur en 19.14 uur. Laag water 2.47 uur en 14.58 uur. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Hoog water 7.34 uur en 19.59 uur. Laag water 3.24 uur en 15.35 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tol 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2