Adjudant J. Tanger beëindigde mooie carrière bij de Velsense politie UST NORTON FILTER KING SIZE T Bij illegaliteit: Jaap van 't gewest" Kleurentelevisie voor bejaardenhuis IN DE IJMOND IJmuiden Beverwijk Heemskerk DONDERDAG 2 9 AUGUSTUS 1968 7 Gelegenheidsstempel „50 jaar Hoogovens" Jaap van 't gewest City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor Marquette theater ...dat ook U aangaat. Steeds meer mensen roken filter king size sigaretten. Wat gisteren een verschuiving leek in de rookgewoonten, is vandaag een duidelijke revolutie! In 1968 roken de mensen anders, ze roken filter king size. Norton heeft daaruit de enig mogelijke konsekwentie getrokken: 25 voor fl. 1,50 Misschien rookte u nog geen filter sigaretten. Probeer dan Norton Filter King Size! De volle echte tabak van de meest selecte amerikaanse plantages, het direct® filter en het interessante king size formaat maken van Norton Filter King Size die regelrechte, vitale sigaret die U onmiddellijk herkent Steek er een op - juist dat direct® filter geeft die zachte en toch verrassend-echte smaak! Norton Filter King Size - rijp, vitaal, echt... %kïF World Registration Pending (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Adjudant J. Tanger, die woensdagmiddag in de kantine van het Velsense raadhuis wegens het bereiken van de „functionele" leef tijd zijn loopbaan bij de politie heeft moeten beëindigen, werd tijdens de bezetting door N.S.B.-burgemeester Tj. van der Weijden eens gekarakte riseerd als „een behoorlijk ontwikkeld politieman, die echter meermalen tot luiheid en weerspannigheid was geneigd". Dit werd hier onder de no dige hilariteit onthuld door de commissaris van politie, de heer W. Sepp in zijn toespraak tot de scheidende functionaris. „Dit was meesterlijk gespeeld", meende de commissaris, die hier evenwel toch gaarne het oor deel tegenover wilde stellen van de toenmalige burgemeester van West- zaan, die zijn jeugdige plaatsgenoot destijds bij het solliciteren had aanbe volen als een gunstig bekend staande jongeman uit een goede familie, rustig, ijverig, opgewekt van karakter, trouw aaan het gezag en onbe rispelijk van levenswandel. En de commissaris kon hier met de hand op het hart aan toevoegen, dat deze laatste omschrijving nog steeds letterlijk op de huidige adjudant Tanger van toepassing is. Commissaris Sepp herinnerde in zijn ifscheidstoespraak verder aan de mooie carrière van de heer Tanger bij de politie, die hier vooral na de oorlog tot ont plooiing is gekomen. Door zijn werken in de illegaliteit had hij immers een all round vorming gekregen, waardoor hij bij uit stek geschikt was gebleken tot leider van het korps en naar buiten. Ook wilde spre ker gaarne even wijzen op het goede werk van de scheidende adjudant bij de oplei ding van de reservepolitie en bewakings personeel en als leraar bij de politie school. Bovendien heeft de commissaris het altijd bijzonder in hem gewaardeerd dat de adjudant het gezag steeds wist te handhaven, zonder hierbij ooit voor een conflict op zij te gaan. Door dit alles was commissaris Sepp ervan overtuigd dat de onlangs aan adju dant Tanger verleende onderscheiding hem door het gehele korps van harte werd gegund, evenals men hem en zijn gezin nog vele rustige en genoeglijke ja ren toewenst. Ter herinnering aan een mooie en veel voldoening gevende loop baan bij de politie bood spreker de heer Tanger enige attributen aan, waarmee de hengelsport kan worden beoefend, verge zeld van een bloemstuk voor mevrouw Tanger. De hoofdinspecteur van politie, de heer (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Nu B. en W. van Velsen hebben geconstateerd dat de bewoners van het tehuis voor bejaarden het W. F. Visserhuis bijzonder door de kleuren televisieprogramma's worden aangespro ken, is het college van oordeel dat de re creatiemogelijkheden stellig door de aan schaf van een dergelijke ontvanger zul len worden bevorderd. Vandaar dat de raad een krediet van 2250 wordt ver zocht, teneinde een grootbeeldappa* (65 cm) voor'het W. F. Visserhuis te k' nen aanschaffen, waarbij dan de huidiue zwart-wit ontvanger kan worden inge ruild. In de raadsvergadering van woens dag 3 september zal dit voorstel in behan deling worden genomen. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Ter gelegenheid van het 5fl-jarig bestaan van Hoogovens IJmui- den op 20 september 1968, zal deze dag op het postkantoor IJmuiden een bijzon dere dagtekeningsstempel worden ge bruikt. De tekst in de stempel luidt: „IJmuiden 50 jaar Hoogovens 20 IX 1968". Alle gewone, niet aangetekende stukken, die op deze dag in de brievenbussen te IJmuiden worden bezorgd, zullen worden voorzien van een afdruk van de stempel. Als gewoonlijk kunnen tevens geadres seerde en voldoende gefrankeerde stuk ken, gesloten in een als brief gefrankeerde omslag, worden gezonden aan: De direc teur Postkantoor IJmuiden. Op de om slag moet worden vermeld: Bijzondere stempeling Hoogovens. Deze stukken zul len dan eveneens op 20 september van het gelegenheidsstempel worden voor zien. G. J. Timmermans, die ruim dertig jaar de collega van de scheidende adjudant is geweest, moest aldus verschillende ver makelijke herinneringen uit deze periode ophalen. Maar aan de andere kant kon spreker ook vaststellen dat adjudant Tan ger niet weinig heeft bijgedragen aan de imago van het korps, waarvoor hij hem als dank een fraaie hengel overhandigde. Namens de politiesportvereniging werd hier voor mevrouw Tanger nog een bloemstuk aan toegevoegd. Vervolgens sprak de heer D. Schouten namens gewest elf van de voormalige illegaliteit, waar adjudant Tanger als „Jaap van 't gewest" bekend was geweest. Commissaris W. Sepp overhandigt adjudant J. Tanger het afscheids geschenk. Spreker herinnerde eraan dat het motto „Ik neem het niet" hen allen destijds tot het verzet had aangespoord, een drijfveer die ook thans in Tsjecho-Slowakije weer van grote waarde is gebleken. De heer Schouten betrok in zijn hulde ook me vrouw Tanger, die haar man in die be nauwde dagen even moedig terzijde heeft gestaan en hem daarbij soms tot in „de kippenhokken" heeft moeten volgen. Niet minder respect betoonde spreker tegen over de moeder van adjudant Tanger, die wegens het verzet van haar zoon door Rauter nog naar het concentratiekamp Vught was verwezen. Deze dames werden door hem met een bloemstuk verrast, waarbij adjudant Tanger een boek werd overhandigd. Hierna werd nog gesproken namens de centrale van politieorganisaties, de hard draverijvereniging „Santpoort", de bewa kingsdienst van Hoogovens en de gepen sioneerden, welke sprekers allen blijk ga ven van grote sympathie voor de schei dende adjudant. Geen van hen kwam hierbij met lege handen. Na een kort dankwoord van adjudant Tanger werd door de vele aanwezigen nog een druk gebruik gemaakt van de ge legenheid van de adjudant en zijn echtge note persoonlijk afscheid te nemen. Hier bij bevonden zich vele hoofden van dienst, afgevaardigden van marechaussee, brandweer, douane en andere overheids instellingen, terwijl het gemeentebestuur van Velsen door de wethouders J. G. Kolkman en C. Ockeloen werd vertegen woordigd. czfilms DE ALS EEN KOMEET omhoog geschoten Franse filmkomiek Louis de Funès speelt in de klucht „Va kantieperikelen met Funeste gevol gen" de rol van Papa Bosquier, de nerveuze en beweeglijke directeur van een dure jongenskostschool, er gens in de Franse provincie. Met de zomervakanties in het vooruitzicht heeft hij een afspraak gemaakt met de Schotse whiskey-fabrikant Mac- Farrell, dat zij gedurende deze perio de hun kinderen zullen omruilen. Zo dat MacFarrells dochter ten behoeve van haar Frans de familie Bosqtiier komt bezoeken en Philippe de zoon van Bosquier bij de MacFarrells zal gaan logeren. Maar omdat Philippe al andere vakantieafspraken met zijn vrienden had gemaakt, wordt een hunner in het geheim als zijn plaats vervanger naar Schotland gestuurd. ALS PAPA BOSQUIER langs allerlei omwegen achter de waarheid komt, be gint hij onmiddellijk een speurtocht naar zijn ongehoorzame zoon, die op dat ogen blik in vrolijk gezelschap op de Franse wateren vertoeft. Het wordt een dolle ach tervolging, waarbij de avonturen zich van Frankrijk verplaatsen naar het Schotse Gretna Green, het huwelijksparadijs voor minderjarigen zonder ouderlijke toestem ming. Regisseur Jean Girault heeft deze snel beroemd geworden komiek alle gele genheid gegeven de vele facetten van zijn ongewone talenten naar eigen inzicht te demonstreren, zodat het publiek in dit theater De Funès tot en met woensdag bezig kan zien in zijn volledig repertoire van komische inventies, een solo-act waar door zijn bewonderaars geen enkel bezwaar tegen zal worden aangevoerd. DIT WEEKPROGRAMMA wordt dan hedenavond ingezet met één voorstelling van „Bron der wellust" een ondeugende Zweedse film, waar de bekende snuifjes sex en humor dus weer niet in mochten ontbreken. En tenslotte is voor de tradi tionele portie sensatie voor de zondagmid dag ditmaal Gérard Barray verantwoor delijk, die in de spannende avonturenfilm „De piraat van de zeven zeeën" de rol van de legendarisch geworden kaperkapi tein Surcouf vervult. VOOR DE ZOVEELSTE maal laat Ri- ADVERTENTIE Dameskapsalon presenteert u de MINI VAGUE behandeling ter ondersteuning voor leugdige kapsels vanaf f 15, LANGE NIEUW STRAAT 181 (aan de nieuwe winkelgalerij bij Simon de Wit) IJmuiden - tel. 11166. Na 6 uur telefoon 13672. chard Harrison als de roemruchte Agent 077 het publiek verbluffende staaltjes van zijn enorm kunnen zien, nu tot en met zon dag in „Operatie Marokko". In zijn faam als boevenvanger ongeëvenaard, zal hij menig liefhebber van het spionageverhaal weer volledig kunnen boeien. Geen won der, want het verhaal is gelardeerd met schone vrouwen, knokpartijen en listige streken, kortom het betere vechtwerk langs wegen, waar zich talrijke schurken hebben opgesteld. Zondagmiddag gaat het hier dan weer iets kalmer toe, maar dan betreft het ook een speciale jeugdfilm. Het is „Sjors en Sjimmie op het piratenei- land", onderhoudend kinderwerk van ei gen, Nèderlandse bodem. VOOR EEN PARODIE op het spionage- genre kan men hier tot en met zondag avond terecht bij Dean Martin in „Matt Helm en de verdrukkers". Hij is de luie, steeds door mooie vrouwen omgeven ge heim-agent, die telkens net op tijd in ac tie komt om het vege lijf te kunnen red den. Ditmaal gaat het om duistere acti viteiten in Mexico, waarvan de Ameri kaanse ruimtevaart velerlei moeilijkheden moet ondervinden. Tot de beveiligingsmid delen. waar de contra-spionagedienst in deze nieuwe strijd over beschikt, behoren thans krachtstraal-generatoren, bedwel mend lippenrood, lachgas verspreidende si garetten en natuurlijk enige hoogst verlei delijke vrouwelijke agenten, die al dan niet uit eigenbelang bereid zijn met Matt Helm samen te werken. DE INHOUD VAN de film voor de voor stelling van zaterdagnacht: „Callgirls van Berlijn", is gebaseerd op een krantebe- richt over de inval van de Berlijnse po litie in een bordeel, waar zich talrijke be kende persoonlijkheden uit het openbare leven ophielden. Deze film van Ralph Ha- bib beoogt nu een reconstructie te zijn van de voorgeschiedenis van dit gemeng de bericht, waarin zelfs de Oostduitse Ge heime Dienst wordt genoemd als spione rende partij. Als contrast draait zondag middag vervolgens de klucht „De held van het lunapark", waarna dit weekpro- gramma tot en met woensdagavond wordt afgerond met „Naakt om te leven", aan gekondigd als een „opwindende film over De beroemde Frans filmkomiek Louis de Funès in actie in een van zijn succes sen: „Vakantieperikelen met Funeste ge volgen", deze week in City. de schoonheid en het mysterie van de vrouw". EVENALS TARZAN heeft het in Duits land bedachte meisje uit het oerwoud een onverwoestbaar leven. Vroeger heette zij Liane, maar voor „Blanke Venus in het oerwoud" is het nu Lana geworden en van de binnenlanden van Afrika is zij naar de oerwouden van de Amazone ver huisd. Daar wordt Lana ontdekt door een van de wetenschappelijke expedities, die al tijd maar weer op pad gaan voor de Duit se filmmaatschappijen. Deze staat onder leiding van de Nederlandse professor J. de Vries en zijn neef Pieter, met als doel het ontdekken van de plaats waar de le gendarische Amazonen nog moeten hui zen. Te zelfder tijd jaagt een bende avon turiers op haar schatten, zodat aan de reeds bestaande gevaren van het oerwoud weer nieuwe worden toegevoegd. Alles bij elkaar een gezellige wildernisfilm voor de zondagmiddag, met Catherina von Schell als de verwilderde Lana. die samen met neef Pieter alle gevaren weet te door staan. Zij zal dus ongetwijfeld in een ver volgverhaal weer nieuwe avonturen kun nen beleven. DEZE FILM, wordt van donderdag tot en met zaterdag voorafgegaan door „Sti lettogangsters" en tot en met woensdag avond gevolgd door „Hondo en de apa chen", films met zulke onthullende titels, dat de inhoud daarvan niet meer nader behoeft te worden omschreven. DE VEEL BESPROKEN James Bond film „Thunderball" kan nu zaterdag, zon dag en dinsdag nog eens in Heemskerk worden bekeken. Eventuele verzuimen kunnen hier dus worden ingehaald. Ter onderbreking van deze serie is in dit pro gramma voor de zondagmiddag de wes tern „Zwarte sporen" opgenomen. ADVERTENTIE Belangrijk nieuws

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7