Het menselijk leven in al zijn facetten Krijgt U een nieuwe woning in Zeewijk NEDERLAND TIJDELIJK in BEVERWIJK brengt Zentveld en Van Breemen een grandioze met 2 geweldige stunts cz Stunt 1 Stunt 2 CASION-SHOW Kom in elk geval Automobielbedrijven Zentveld en Van Breemen Kwekers eerst sceptisch, maar nu enthousiast over Aalsmeers corso Jeugdwerk in Velsen-Noord begint in september weer 3 dagen rijden! geheel gratis Nieuwe ontwerper maakt zijn debuut 76 amateurs in ronde Heemskerk Gé van der Winden wordt prof bij Willem II/Gazelle en De Meerpaal „De Loods" zijn gereed Gefeliciteerd VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 7 Spanning D. J. w e d s t r ij d Puzzelprijs.winnaars Wij weten natuurlijk alle maten en kunnen U dus a la minute prijs opgave doen. 145 tapijtsoorten uit voorraad leverbaar. 320 over£;ordijnstoffen uit voor raad leverbaar. 4 etalages meubelen en woon- ideeën. Ga ook naar Nederland. meubel: 2P®* -v (Van onze streekredactie) AALSMEER. Het nationale bloe mencorso, dat zaterdag 7 september van uit Aalsmeer naar Amsterdam zal rijden, zal qua opzet weinig verschillen van de voorafgaande jaren. Ook nu rijden vieren twintig met bloemtoeven opgesmukte per sonenauto's in de stoet mee en ook dit jaar maken eenentwintig praalwagens deel uit van het Aalsmeerse corso. Onder het motto: „De mens, een gedicht in bloemen", heeft ontwerper Frits Vogel uit Vlaardingen, die voor de eerste maal zijn krachten op het corso heeft beproefd, geprobeerd zijn visie op de verschillen de aspecten van het menselijk leven vast te leggen. Hij heeft bij het samenstellen van de soms zeer moeilijk uit te voeren ontwerpen getracht het menselijk leven in al zijn facetten, het begin, de ontwik keling en de toekomst, in een kleurige show uit te beelden. En de grote schare arrangeurs, die zijn ontwerpen tot leven brengen, zijn, na aanvankelijk sceptisch te genover de tekeningen te hebben gestaan, bij het versieren van de wagens langza merhand enthousiast geworden. De heer Vogel heeft zich in het uitbeel den van het leven van de mens geheel kunnen uitleven. In het corso-verhaal ziet men armoede naast rijkdom en honger naast hebzucht. Angst en discriminatie zijn evenzeer vertegenwoordigd als mu ziek. Dat de nog jonge ontwerper een beroep heeft gedaan op de vaardigheid en fantasie van arrangeurs en kwekers, blijkt overduidelijk. „Ontdekkingsreizen"een der ont werpen in het corso. „Ik wilde contrast en spanning in het corso brengen. Toen de kwekers mijn ontwerpen zagen, geloofden zij er eerst niet in. Later zagen zij de verwezenlijking als een uitdaging", aldus de heer Vogel. Veertien muziekkorpsen zullen het cor so van Aalsmeer naar Amsterdam bege leiden. Om 8 uur zaterdagmorgen zal de stoet in Aalsmeer worden opgesteld. Er wordt dan gereden via de Amstelveenseweg naar het Olympisch Stadion, vandaar gaat het naar de Dam, waar het corso om om- I De heer Frits Vogel uit Vlaardingen, die voor de eerste maal het Aals meerse corso heeft ontxoorpen. streeks 4 uur zal arriveren, 's Avonds om 8 uur is het corso weer terug in Aals meer, waar de praalwagens in de veiling hallen van de CBC nog kunnen worden bewonderd. ADVERTENTIE DE LOODS - VELSEN-NOORD WOENSDAG 4 SEPTEMBER voor 15-18 jarigen. Wie wordt D.J. van de Loods Deelnemers kunnen zich opgeven en inlichtingen verkrijgen in de Loods. (Van onze wielermedewerker) HEEMSKERK. Door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" wordt zon dag 1 september op het duinparcours aan de Voorweg weer een wielerronde van Heemskerk gehouden. Aan deze ronde nemen vrijwel alle Kennemer streekfavo- rieten deel. Onder de 76 ingeschreven amateurs, die om half vier'van start gaan voor een race over 100 km., bevinden zich Jan Serpenti uit Wijk aan Zee, de Bever- wijkers Gé v. d. Winden en Aad Duyker, die van de week in Moerbeke-Waas (Bel gië) een koers over 115 km. won; de plaatselijke favorieten Lies dé Vries en Nico Laan. de Haarlemmers Jack Groene- neveld, Jan Molenaar en Gerard Krom, Henk Hulleman uit Opmeer, Evert Die- peveen uit Bilthoven, Dick Groen uit St. Pancras en Ben Groen uit Steenwijk, de sterke Drent Jan Aling uit het dorpje Bunne, de Amsterdammers Louis Westrus en Herman Gorter met vele anderen. Vooraf zijn er wedstrijden voor aspiranten over 25 km. (start 1 uur) en nieuwelingen over 60 km. (start voor twee). Het par cours van de Heemskerker ronde wordt gevormd door de Voorweg, Sieweg en Oudedijk én is 2500 meter lang. Onlangs werd er het provinciaal kampioenschap van Noord-Holland gehouden. Beroep op Londen. Het tweede-kamerlid drs. P. Pankert (P.v.d.A.) heeft aan minister Luns gevraagd of deze niet van mening is, dat een onmiddellijk en drin gend beroep op de Britse regering om de wapenleveranties a an Nigeria stop te zetten op zijn plaats is. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK De 22-jarige Beverwij- ker Gé v.d. Winden, die in zijn sportloop- baan als wielrenner heel veel tegenslag kreeg te verwerken, wordt professional. Hij is door manager Ton Vissers opgeno men in de ploeg van de extra sportieve groepering Willem 2-Gazelle. Voor dit merk rijden onder meer ook de Belg Rik van I.ooy, Peter Post, Harry Steevens, Rini Wagtmans en Harm Ottenbros. Zijn debuut onder de „broodrijders" maakt Van der Winden op zaterdag 14 september in de ronde van Katendreeht te Rotter dam. Als amateur neemt de Beverwijker nog deel aan de rondes van Heemskerk, Aals meer en Diessen. Zijn mooiste zege als „liefhebber" behaalde Van der Winden het vorige seizoen in de „klassieke" Om loop van de Baronie. Met bijna anderhal ve minuut voorsprong bleef hij na een sterk gereden solovlucht aan de winnende hand. Helaas werd Gé kort daarop in de ronde van Zuid-Holland door een valpar tij voor zeven weken met een ontwrichte elleboog uitgeschakeld. Nauwelijks goed en wel weer aan de slag werd hij op de Alkmaarse wielerbaan door een tegen stander ten val gebracht en moest zijn andere elleboog voor acht weken in het gips. Ook in het huidige seizoen heeft het „pechduiveltje" herhaaldelijk het pad van Van der Winden gekruist. Valpartijen en lekke banden vielen hem ruimschoots ten deel. Ondanks al die tegenslagen heeft Gé v. d. Winden de moed nog steeds niet ver loren. De Beverwijker is door al zijn te genslag zelfs feller geworden. Hij wil als wielrenner slagen en gaat het nu dan als professional proberen. 7,50: mej. T. Huijzendveld, Alkmaarse- weg 33, Beverwijk. 5,R. Bogaard, Frans Naereboutstraat 29, IJmuiden. ƒ2,50: J. Brunekreef—Wilke, Orionweg 4, IJmuiden. ADVERTENTIE WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TELEF. 19120 EUROPA r» yy VELSEN-NOORD Het buurthpis „De Loods" aan de Geelvinckstraat en het clubhuis „De Meerpaal" beginnen de komende maand weer met activiteiten. Voor ouderen en jongeren zijn gevarieer de programma's samengesteld. Het buurthuis „De Loods" opent zijn deuren maandag, 2 september voor de 6- 8 jarigen met „van alles wat" voor jon gens. Op maandag gebeurt ditzelfde voor meisjes van 9-12 jr., die tevens een kook- groep kunnen vormen. Volksdansen op maandag en minicar-racing is er voor 13- 15 jarigen. De 15-jarigen en ouderen kun nen terecht bij de volksdansgroep „Fado Blanquita" of de „inloop". Evenzeer een kaleidoscoop van activiteiten vormen de volgende dagen voor alle groepen van leef tijden. Daar zijn ballet voor meisjes, in stuif voor iedereen, judo, kleuter-ballet, timmeren, een barbieelub voor meisjes van 10-12 jaar; sport en spel voor jon gens van 11-13 jaar, biljarten en het star ten met een discotheek op woensdag van half acht tot tien uur voor 15-jarigen en ouderen. De zaterdagavond geeft regelma tig dansen voor de jeugd boven vijftien jaar om zich op deze wijze te ontspannen. De mogelijkheid wordt overwogen om ook op zondagmiddag voor jongere tieners een discotheek te houden, afgewisseld door medewerking van een band. Dinsdagmiddag van 2.15 tot 3.15 uur is er ballet voor dames, die er zich nog jong genoeg voor voelen. Niet om te gaan uit blinken als een prima baHerina maar ter verbetering van de lichamelijke conditie. Diezelfde avond is er van 8 tot 9 uur damesgymnastiek, hetgeen op donderdag middag van kwart voor twee tot kwart voor drie wordt herhaald en afgesloten met koffiedrinken. Dnderdags is er han denarbeid voor dames, die kunnen kiezen wat zij zelf leuk vinden te doen, namelijk houtwerk snijden, sieraden maken, potten bakken enz. Donderdagavond kunnen da mes en heren terecht van half acht tot half elf voor het klaver jasspel, waarbij men wil proberen tot een vaste kern van klaverjasliefhebbers te geraken. De vrij dagavond heeft men speciaal voor „na de werkweek". Van 8 tot 9 uur volleybal voor heren met conditietraining, waarbij voor ploegenwerkers een speciale regeling wordt getroffen. Tenslotte wil „De Loods" het de moeder met kinderen heel gemakkelijk maken door hun gelegenheid te geven hun jonge kinderen mee te nemen tijdens de acti viteiten voor de dames. Ofschoon voor jong en oud veel gevarieerde activiteiten zijn georganiseerd kunnen wensen ten aan zien van andere activiteiten altijd met de leiding worden besproken en voorzover mogelijk tot uitvoering komen. Het clubhuis „De Meerpaal" heeft het wat leiding betreft wat moeilijker dan „De Loods". Ofschoon ook dit clubhuis voor de jeugd meer speciaal is gericht op activiteiten onder het motto „de jeugd van de straat" kunnen er bij „De Meer paal" toch nog wel verschillende leiders isters) een plaats vinden in het korps van vrijwillige medewerkenden. Voor de vacatures als vrijwillig medewerkers isters), maar ook als deskundig leider- (ster) op het gebied van boetseren, mode en sierkunst, sport en toneel staat de lei ding van „De Meerpaal" graag met open armen te wachten opdat, wanneer het clubhuis officieel op maandag 23 septem ber van start gaat, op alle onderdelen van de vele activiteiten meteen gericht kan worden begonnen. De Meerpaal richt zich in hoofdzaak tot de jeugd, te beginnen met die van de lagere school, waarvoor op maandagmid dag voor 6-8-jarigen 'n meisjesclub wordt gehouden met allerlei activiteiten en voor meisjes van 9 tot 16 jaar in twee groe pen beat, ballet en bewegingsoefeningen. Op maandag is er ook een muziekgroep voor beginnelingen en gevorderden tussen 7 en 9 uur. Jongens van 6 tot 8 jaar krijgen in clubvorm verschillende activi teiten op dinsdagmiddag, die voorts be staan voor jongens van 9 tot 16 jaar in twee groepen. De vrije school-woensdag- middag is geheel voor de lagere school jeugd en de avond voor meisjes van 13 tot 16 jaar met alles wat mode, sieraden, kappen en naaien inhoudt. Voor 9 tot 12 jaar is er verder een boetseerclub van 7 tot 8 uur. Donderdag en vrijdagmiddag zijn weer voor de jongste jeugd; toneel op donderdag avond, evenals handenarbeid en vrijdag avond nog meisjesclub „van alles wat". Voor alle dagen is er een inloopavond voor de jongste jeugd; toneel op donderdag behalve op donderdag, want dan is er een volwassensoos, met biljarten, tafeltennis, handenarbied en „zomaar een avondje bijeen". De sportzaal in „De Vinkenbaan" aan de Corverslaan wordt woensdag voor de meisjes en vrijdag voor de jongens van 9 tot 16 jaar opengesteld voor gymnas tiek. Zoals bekend is „De Meerpaal" ook het trefcentrum voor de bejaarden. De grote zaal van het clubhuis, die veel is bezet voor vergaderingen of bijeenkomsten van ouderen, zal dezer dagen een grote wijzi ging ondergaan. ADVERTENTIE Wanneer U tijdens deze show een gebruikte auto koopt, krijgt U een proefperiode van Voldoet de auto binnen deze 3 dagen dan toch niet aan Uw verwachtingen, dan mag U kos teloos een andere auto uitzoe ken. De volledige prijs van de proef- auto wordt dan door ons met U verrekend. Voldoet de auto na de proef periode wel aan Uw verwach tingen, dan krijgt Uw auto bij ons een volledige chassis-coating en de bekende Zweedse M.L.- behandeling, waardoor U de kans op roest van binnen uit bij de auto weg neemt. Normale prijs voor deze behan deling is 120.—. Ook als U nog niet aan een andere wagen toe bent. vrijdag 30 augustus van 's middags 5 uur tot 's avonds 10 uur zaterdag 31 augustus van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur zondag 1 september van 's middags 12 uur tot 's avonds 8 uur Jan de Windstraat 2 Beverwijk t/o Alkmaarseweg 210 Telefoon 0 2510-33050.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7