V er keerslawaai zeker worden kan zeer beperkt MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE 1 siU BORST In de vis hal en op zee Voor poging tot doodslag op agent anderhalf jaar geëist Straf van twee jaar tegen drie Haarlemmers geëist .JANUS! DE MODERNE FIETS VOOR A. Donker CENTRALE VERWARMING iJlJJIiinni /IJMUIDEN Assistent BEKWAME SCHILDERS Aaltje Noordewier herdacht Neef stal feest- gratificatie van oom uit Haarlem Betonwerker negeerde stopteken HAARLEMSE RECHTBANK Serie inbraken en diefstallen Utrecht verwacht 2500 eerstejaars Inhoud tankauto vervuilt sloten Havenberichten TE KOOP Voor een goede fiets naar HOFLAND in Beverwijk GROOT en KLEIN Firma T. v. Veenendaal „UITVAARTVERZORGING IJMOND e.o." Schildersbedrijf J. G 0 N IJ N VRIJDAG 3 0 AUGUSTUS 196 8 9 GELUIDSEXPERT CONTRA POLITIE Dooddoener M otorfietsen Schoonschip A dver teert in dit blad DE LOODS Velsen-Noord Short '66 Disc-Jockey wedstrijd ZEEWEG 3433TEL02550-11076 Accountantskantoor L. Brouwer en G. J. Offerhaus (Van onze correspondent) UTRECHT - DELFT Als de politie zo laks blijft als op hel ogenblik, zal de geluidshinder in de steden nog veel erger worden. Nu al is op een aantal punten in de grote centra de grens ruimschoots bereikt. Op de tunneltraver se in Rotterdam is die limiet zelfs al verre overschreden. Er worden daar op de middenberm lawaainiveaus gemeten van 90 tot 95 decibel a. Wie per week twintig uur of langer in een dergelijke herrie moet werken wordt onherroepelijk langzaam maar zeker doof. Op punten zoals het Vreeburg in Utrecht, het Spui in Den Haag en de Leidsestraat en het Rokin in Amster dam schommelt het geluid overdag rond de 70 a 75 decibel. Dat betekent dat voet gangers er nog net met elkaar kunnen praten. Langs de Rotterdamse tunneltra verse kan dat allang niet meer. Commu nicatie is daar onmogelijk. Het geluidsniveau op al deze drukke punten kan verscheidene decibels dalen als de politie eindelijk wat doortastender optreedt tegen verkeersherriemakers. Ook in het belang van haar eigen mensen want zeer langdurig aan het straatlawaai blootgesteld zijn juist verkeersagenten. Dit is een hartekreet van ir. W. A. Oosting, geluidsdeskundige bij de technisch-fysische dienst TNO-TH. Hij stelde dit jaar op verzoek van de direc tie wegen van Rijkswaterstaat een rap port over verkeerslawaai samen. Hij vindt het bijzonder jammer dat de poli- IJmuiden Donderdag werden in IJmuiden aange voerd 1230 kisten vis, waarvan 171 kisten tong en tarbot, 685 schol. 18 schar, 4 makreel, 666 schelvis, 28 wijting, 132 gul en kabeljauw, 3 haai, 5 poon en 18 diver sen. Per kilogram werd, in guldens betaald voor: grote tong 4,49-5,03; grootmiddel tong 4,22-3.87; kleinmiddel tong 5,32-4.81; kleine tong een 5,38-5,26; kleine tong twee 4,71-4.57; tarbot een 7,25-6,20. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 127- 116. Per 50 kilogram: grote en grootmiddel schol 54-47, kleinmiddel schol en kleine schol een 56-52, kleine schol twee 36-17, schar 8. makreel 31, grote schelvis 65-57, grootmiddel schelvis 64-59, kleinmiddel schelvis 61-59, kleine schelvis een 66-62, kleine schelvis twee 49-35, wijting 36-26, grote gul 78-66, middel gul 73-54. kleine gul 47-44, kleine haai 64, kleine rode poon twee 49. Besommingen, in guldens: KW 111- 1.710; KW 108-240; KW 72-4,380; IJM 45- 13.800; IJM 55-3.920. Vrijdag zijn in IJmuiden door 28 vaar tuigen aangevoerd 21.000 kilogram tong. 290 stuks stijve kabeljauw en 6480 kisten vis.1 waaronder 460 kisten schelvis, 320 kleine kisten schelvis, 360 wijting, 240 kleine kisten wijting. 600 gul en kabel jauw, 3900 haring, 380 kl. kisten haring, 30 makreel. 45 kl. kisten makreel, 690 schol, 10 tarbot en 150 varia. Prijzen Per kilogram: tarbot 6.20-5.20, gr. tong 5.46-5.00, gr. m.tong 4.15-3.91, kl. m. tong 5.04-4.74, tong 1 5.54-5.19, tong 2 4.81- 4.45, zalm 14.50-6.70. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 120- 100, m. kabeljauw 116-98. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 88-80, mid del kabeljauw 64-52. Per stuk: kreeft 18 gulden. Per hoop: rog 88-39. Per 50 kilogram: gr. schelvis 53-40, m. schelvis 39-33. kl. m. schelvis 34-27, schel vis 1 34-32, schelvis 2 29-17, kabeljauw 1 59-40. kabeljauw 2 45-33. kabeljauw 3 34- 27, grove schol 48-41, schol 2 40-29, schol 3 24-15, schar 15-8, haai 62-40, wijting ge stript 24-17, wijting dicht 14-12, haring 27-20. makreel 38-25. tarbot 214-114, griet 114-56, tongschar 100-94, rode poon 94-47, kleine kreeft 72. Scbeveningen In Scheveningen werden vrijdag aan gevoerd: 150 kisten wijting. 200 gul en kabeljauw, 500 schol en 7500 kilogram tong. tie weinig of niets doet tegen geluidsover treders. De meeste korpsen hebben zelfs geen apparatuur om geluid te meten. Zij zeggen dat decibelsmeters in de prak tijk onbruikbaar zijn. Volgens ir. Oosting zou er op het ogen blik wel degelijk heel wat kunnen gebeu ren. Het is alleen een kwestie van wil len. Natuurlijk, de politie kan niet over al evenveel aandacht aan besteden. Zij maakt een bepaalde selectie. In Neder land is in die keus de bestrijding van verkeerslawaai niet of nauwelijks begre pen. Het is, aldus de geluidsexpert, een dooddoener te zeggen dat er van controle helaas geen sprake kan zijn omdat de overtreding van het maximum-geluid al leen op stille wegen, die aan nauwkeurig omschreven eisen voldoen, wettelijk kan worden vastgesteld. Als het menselijk oor niet in staat zou zijn twintig decibel van honderd decibel te onderscheiden dan zou een dergelijke controle inderdaad onbe gonnen werk zijn, want dan zou het hele Nederlandse wagenpark op lawaai getest moeten worden. Het gaat echter om de duidelijke uitschieters in ongunstige zin, om de gevallen die iedereen onmiddellijk opvallen. Is het, zo vraagt de heer Oosting zich in gemoede af, nu werkelijk een prak tische onmogelijkheid om voertuigen, die vast en zeker meer lawaai maken dan de wet toestaat, in de richting van een decibelmeter te dirigeren? Zo lang de politie niets doet, is het voor de fabrikant niet van belang stil lere vrachtwagens en autobussen te ver vaardigen. De gemiddelde personenauto is, wanneer hij uit de fabriek komt, stil genoeg. Hij gaat pas een hinderlijke hoe veelheid geluid maken als er met het uit laatsysteem wordt geknoeid of wanneer de carrosserie gaat rammelen. Vracht auto's en bussen, die voorzien zijn van dieselmotoren, produceren vaak bijzonder veel geluid. Onnodig veel. Met betrekke lijk geringe middelen moeten zij stiller te krijgen zijn. „Op de Laan van Nieuw-Oosteinde in Voorburg rijden soms 's nachts grote die sels met groente. Ze maken enorme her rie. Je zou wel eens willen weten hoe veel mensen er van wakker worden", zegt ir. Oosting. Het blijkt dat sommige mo torfietsen zorgen voor de hoogste toppen in de geluidscurve. Daarna volgen de vrachtauto's, een kleine groep personen auto's, wat brommers en de autobussen. Uitlaten, rammelende beplatingen, niet goed gestuwde ladingen, opgevoerde mo tortjes. maken het verkeerslawaai veel erger dan nodig is. Voortdurend verkeren in veel herrie is niet alleen funest voor de oren, maar slecht voor de hele con stitutie. Lawaai verstoort de slaap of maakt die slaap in ieder geval minder diep. Een motorfiets die een geknetter van 80 foon produceert, doet 's nachts alle bewoners van een stille straat ontwa ken. (Van een medewerker) DEURNE Op zondag 1 september is het honderd jaar geleden dat de be roemde zangeres Aaltje Noordewier - Reddingius, als dochter van de predikant der Ned. Herv. kerk te Deurne in Noord- Brabant geboren werd. Haar reputatie als fijnzinnige vertolkster van lied-, ora torium- en passiemuziek leeft, na haar overlijden in 1949, steeds voort als een der symbolen van het Nederlandse mu ziekleven in de Mengelberg-periode. Deurne maakt zich op de eeuwherden- luisterrijk te vieren en wel op zondag aanstaande, dus op de geboortedag zelve. Tegenover het huis waar Aaltje het eer ste levenslicht aanschouwde zal een bron zen Orpheusbeeld worden onthuld, werk van de beeldhouwer Frans Jacobs. Bij deze plechtigheid voert de Koninklijke Harmonie van Deurne een „Concert voor beiaard en fanfare" uit, gecomponeerd door Arie Abbenes, en vertolkt Deurnes Gemengd Koor het vierluik voor koor en koperblazers „Musica, een const uit gratie" van Jos de Klerk. Verder is er een herdenkingsbijeen komst, waarbij Wouter Paap het woord zal voeren en Aafje Heynis een recital zal ten beste geven dat, wat de sfeer betreft, herinneringen kan oproepen aan de gehuldigde. De eeuwherdenking zal des avonds wor den besloten met een concert van Het Brabants Orkest, onder leiding van Hein Jordans. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Het feestje dat een 53- jarige spoorwegman uit Haarlem op 19 juni gaf om zijn dienstjubiieum te vieren, kreeg een onprettig einde toen de jubila ris ontdekte dat zijn gratificatie van ruim 900 uit zijn portefeuille was verdwenen. De portefeuille had de spoorwegman in zijn colbertje gestopt en het jasje in een garderobe-kamertje gelegd. Verdacht van de diefstal van het geld stond donderdag een neef van de spoorwegman, een 25- jarige schilder uit IJmuiden, terecht voor de Haarlemse rechtbank. Zijn oom bleek hem de diefstal te heb ben vergeven toen hij hoorde dat de schil der in financiële moeilijkheden had ver keerd. De president van de rechtbank was minder vergevingsgezind. „U had toch nog een auto?" informeerde hij. De offi cier eiste zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest De raadsman, mr. B. W. Stomps, legde uit dat de pasgetrouwde schilder zich in de schulden had gestoken met een huis inrichting op afbetaling en bovendien voor enkele kamers een hoge huur moest be talen. De auto gebruikte hij om naar zijn werk in een minder druk bevolkt deel van de provincie Noord-Holland te gaan. Hij hoopte daar een huis te krijgen. De raads man vroeg clementie voor de schilder. Uitspraak op donderdag 12 september om half tien 's morgens. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Voor poging tot dood slag op een agent van de Haarlemse ge meentepolitie is donderdag tegen een 19-jarige betonvlechter uit Haarlem an derhalf jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De betonvlechter stond donderdag te recht voor de meervoudige kamer van de Haarlemse rechtbang. Op 26 juni van dit jaar reed de betonvlechter in een auto over de Schoterweg in Haarlem toen hij een stopteken van een 21-jarige op straat staande agent kreeg. Eerst minderde de betonvlechter snelheid, maar toen hij zich realiseerde, dat hij geen rijbewijs had en dus ook geen verzekering, drukte hij het gaspedaal in en reed door. De agent, die ongeveer in het midden voor de auto had gestaan maakte dat hij weg kwam. „Ik wilde hem ontwijken", zei de be tonvlechter donderdag. Uit eerdere ver horen bleek dat hij soms had toegegeven dat hij de agent doodgereden zou hebben als deze niet op zij was gesprongen. In andere verklaringen zei hij dat hij de HAARLEM. „Bijna een rovershol", noemde de president van de Haarlemse rechtbank donderdag de woning van een 33-jarige Haarlemse schilder, waar ook een 23-jarige koopman en 21-jarige chauf feur onderdak hadden gevonden. De drie mannen leefden grotendeels van steun van sociale zaken en van dief stal. De officier van justitie eiste donder dag tegen alle drie twee jaar gevangenis straf met aftrek. De schilder en koopman stonden sa- IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur: P van Vene- tiën, Kennemerlaan 214, tel. 10035; T. Noorda, M.K. Hofstedestraat 48, tel. 15652 en A. J. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 14328. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, tel. 15348. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verlos kundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waarne men. Tandartsen voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: J. L. Henneman, Akeren- damlaan 23, Beverwijk, tel. 02510-23830. Wijkverpleging Het Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster C. Nap. Hofdijklaan 10. Driehuis, tel. 16195 voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid zuster J. Markerink. Geelvinkstraat 27, tel. 02510-23936: voor Driehuis en Santpoort zuster F. Gils, Van den Berg van Eijsingaplantsoen 54. Santpoort. Wit-Gele Kruis: zuster W. Zethof. Bo- nairestraat 24, Santpoort, tel. 02560-6531. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit weekein de waargenomen door de dierenarts J. P. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bioe- mendaal, tel. 023-51555. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 023- 52956. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510 - 24234; van zondagmorgen 9 uur tot zondag avond 24 uur: J. D. Reddingius, Prin- sessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510 - 25551; zaterdag en zondag: J. A. Hom mes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510 -26050. Apotheek: Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 30 augustus 18 uur tot en met vrijdag 6 september 18 uur: APotheek Huis man, Wijkerstraatweg 164, Velsen- Noord, tel. 02510 - 23883 en de Heems- kerkse Apotheek, Kerkweg 11, Heems kerk, tel. 02510 - 32490. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. HEEMSKERK Artsen: Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schu macher, V.D. Palmstraat 5, Heemskerk tel. 02510 - 31402; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: C. J. Nielen, Jan van Kuikweg 78, Heems kerk, tel. 02510 - 32475. Apotheek: Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis: Weekend dienst: zuster Ruiter, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, tel 02510 - 32644. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. men terecht. Zij hadden bij de Nederland se Spoorwegen in Haarlem en Halfweg koperkabel gestolen. Verder hadden zij samen verschillende inbraken in bdrijven in Zandvoort en Heemstede gepleegd en ook brons gestolen bij een bronsgieterij. Talrijke door hen gepleegde inbraken in Heemstede en Velsen kwamen niet op de tenlastelegging voor. Samen met de chauffeur ging de schil der in maart naar Amersfoort om daar bij een bouwwerk balken te stelen. Op zoek naar meer buit bij een Amsterdams bouwwerk werd de chauffeur aangehou den. Hij bleek een vervalst rijbewijs te hebben, gestolen van zijn huisgenoot, de 23-jarige koopman. Bovendien was hem na vele verkeersovertredingen de rijbe- voergdheid ontzegd, zodat hij helemaal niet mocht rijden. De chauffeur werd gear resteerd, twee dagen voor zijn trouwdag. Bij de aanhouding van de andere twee verdachten hadden deze „schoon schip" gemaakt en alles bekend. „Het was wel een schip vol", meende de president mr. N Reeling Brouwer. De raadsman vann de koopman, mr. L. S. Römelingh vond de zware straf ge vaarlijk voor de toekomst van zijn cliënt, hij meende dat twee jaar gevangenis al leen onwil zou veroorzaken, en pleitte voor een straf niet langer dan een jaar. De raadsman van de schilder, mr. K. van Giffen, wees er op dat zijn cliënt na „schoon schip" gemaakt te hebben naar zee wilde en een ander leven zou beginnen. Mr. H. C. R. M. van Cranenburgh zag goede toekomstmogelijkheden voor de chauffeur, een baan was hem al beloofd en zijn aanstaande vrouw en schoonfa milie zouden hem wel opvangen. De ver dachte zelf vroeg een gecombineerde straf toen hij het laatste woord kreeg. Uitspraak op donderdag 12 september om half tien 's morgens. UTRECHT Voor het komende studie- seizoen verwacht de rijksuniversiteit in Utrecht ongveer 2500 eerstejaarss'uiten ten, dat is circa 250 eerstejaars méér dan vorig jaar. Ingaande september zal het totaal aantal in Utrecht studerenden op lopen tot om en nabij de 15.500, waardoor de Utrechtse universiteit veruit de groot ste van Nederland blijft. agent niet meer had gezien. Gisteren gaf hij de hoogst gevaarlijke manoeuvre wel toe. Uitspraak op donderdag 12 september om half tien 's morgens. (Van onze correspondent) MUIDEN. Op de korte Muiderweg tussen Muiden en Weesp is donderdag een grote Duitse tankcombinatie, geladen met 18.000 liter synthetische latex (een vloei bare rubbersubstantie) in een sloot te rechtgekomen. Door een lek bij een af- sluitventiel is een grote hoeveelheid van de tankinhoud in de poldersloten terecht gekomen. Aangezien men er niet voor kon instaan dat de vloeistof geen gevaar kon opleveren voor het vee, zagen de boe ren zich genoodzaakt de sloten af te dam men. Donderdagavond is men begonnen met het leegpompen van de sloten. Donderdag kwamen te IJmuiden aanCa- pella. van Goole; Friederich Heincke, Noordzee, voor IJmuiden: Cheviot, Seven Islands; M. H. Thamrim, Antwerpen; Amstelstroom. Huil Oslofjord, Southampton; Jarabella, Lulea, voor IJmuiden; Amrum, Moh in Rana; Waverstroom, Par; Calchas, Hamburg; Bell Concord, Wilhelms haven; Donata. Gunnes. voor IJmuiden; Jean- E., Londen; Arsamas, Rotterdam; Yewforest, Leer; Lukas M., Hoek van Holland, voor Zaan dam; Markborg, Hudiksval, voor Beverwijk; Steady, Londen; Bencol, Colchester; Smith. Lloyd 2, Continentaal Plat, voor IJmuiden; Nanning Buisman, Slikkerveer, voor IJmuiden; Nebo, Londen; Norfolk Shore, Continentaal Plat, voor IJmuiden; Holstentor, Continentaal Plat; Roer- borg, Amsterdam, voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Solon naar Georgetown: Teunika. Poole, van IJmui den; Friederich Heincke, Noordzee, van IJmui den; Yorksand, St. Jerome, van Zaandam; Al- garve, Antwerpen, van IJmuiden; Deo Duce, Kemi; Ch. Bohl, Londen, van IJmuiden; Lea, Linsund, van Zaandam; Sagacity. Manchester; Holstentor, Continentaal Plat; Wotan, Dagen ham; La Paloma, Faversham, van IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Spaarnestroom, Rotterdam; Carmen, Halmstad, van IJmuiden; Pagentura, Continentaal Plat, van IJmuiden; Hoegh Merit, Emden; Eemstroom, Felixtowe; Neutron, Lon den; Amerskerk, Antwerpen; Taras, Lissabon; Erwin Schroder, Barbedos; Emsworth, Lime rick; Vlistborg, Delfzijl, van Beverwijk; Havelet, Manchester; Ahrenshoop, Wismar; Annemarie Böhmer, Amsterdam, van Beverwij. Vrijdag kwamen te IJmuiden aan: Electron, van Rotterdam; Ore Mina, Port Talbot; Ad vance, Rotterdam; Switzerland, Oxelosund; Oost- kerk, Antwerpen; Prinses Margriet, Falmouth; Cremona 2, Odense; Brinio, Waddinxveen, voor IJmuiden; Arvo, Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Algenib, naar Helsinki; Hagno, Rotterdam; Portsmouth, Limerick; Ursula Schulte, Vitoria; Ardeas, Rot terdam; Markborg, Delfzijl, van Beverwijk; Oslofjord. Oslo; Ceres, Antwerpen; Henning Oldendorff, Pepel, van IJmuiden; Bel Concorde, Manchester; Reind, Odense: Dirk Rust, Helsing- borg, vai> IJmuiden; Susanne L., Oskarshamn, van IJmuiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Leeg te aanvaarden HAARLEM Onder/bovenwoning Klarenbeekstraat (be neden leeg). Onder/bovenwoning Holsteynstraat (boven leeg). SANTPOORT Whs. Westerhoevelaan Whs. Hoofdstraat (met woningruil) BEVERWIJK woon/winkelhuis Boeweg IJMUIDEN Woon/winkelhuis Kompasstraat Woon/winkelhuis Planciusstraat (met woningruil) Whs. Koningstraat (met woningruil) Whs. Trompstraat (met woningruil) TE HUUR Pakhuis aan de Mid denhavenstraat te IJmuiden BEMIDDELING: Lid N.B.M. TROMPSTRAAT 29 IJMUIDEN Telefoon 0 2550 1 27 46 Hofland heeft altijd een grote voorraad dames-, heren en kinderrijwielen, in prima staat tegen de laagste prijzen. Ook in bromfietsen steeds voordelige aanbiedingen. Hofland laat u goedkoop fietsen KLOOSTERSTRAAT 25 Beverwijk Foto Corns, v. d. Meulen Speciale foto en filmaanbie dingen Elektronenflitser voor 50.000 flitsen van 69.50 nu 49.50. Met oplaadbare N.C. accu, van 139.— nu 89.— Geweldige filmaanbieding De wereldberoemde Eumig Super 8 filmcamera (Cas settevulling) met: austrogon- zoomlens 1 1,8 en servo- focus systeem (automatisch altijd scherp) lichtmeting door objectief. Handgreep enz. P.S. met deze camera is foutief filmen haast onmo gelijk. Een klasse camera, bij ons geen 359,maar nu 295,— Filmcamera Yashica Single 8 volautomatisch met alles erop en eraan. 3 maal dich terbij halende zoomlens, lichtmeting door de lens, 3 snelh. enz. van 490,voor 370,compleet in tas. Filmprojektor 8 mm., Super of Single 8 kan alle drie met de Sekonic filmprojektor. Aut. filminleg, zoomlens enz. bij ons 295, Filmzon met 1000 watt halo geen lamp van 69.50 nu 49.50 Statief met middenzuil. Zeer stabiel 3-delig, max. hoogte 1.70 mtr. van 59.50 nu 39.50 8 mm Kleurenfilm incl. ont wikkelen 11.95 Projektiescherm glasparel, aut. oprolbaar en op statief, voor dia en film van 59.50 nu 39.50 Grote partij Projektietafeis zwaar verchroomd, dubbel- bladig, verstelbaar. Een pracht, van 49.50 voor 29.50 Wij kopen en ruilen ook in. Bij ons vindt U vele mooie occasions en overjarige foto- en filmartikelen tegen zeer speciale prijzen. Bij ons in prijs verlaagd. Zeiss-Ikon-Voigtlander dia- projektoren. Met halogeen lamp. Perkeo halfaut. van 79, voor 119, Volaut. met afstandsbed. en scherpstelling van 275,nu 219,— Agfa diaprojektoren volaut. afstandsbediening, scherpstelling, koelmotor. 24 volt 150 watt halogeenlamp, een zee van licht. Ongeloof lijk, bij ons geen 399.maar slechts 299, Practica Reflex camera's 3 stuks, licht beschadigd van 345,nu 295, Duits Vergrotingsapparaat 24 x 36 met glasloos negatief houder en 3.5 lens van 195,bij ons 115, Prismakijkers compleet in lederen tas en 5 jr. garantie, 7 x 35 van 80,nu 65, 8 x 40 van 88,nu 70, 7 x 50 van 99,nu 75, 10 x 50 van 115,nu 85, Foto-film Corns, van der Meulen ZEESTRAAT 2, Beverwijk, Telefoon 02510 - 23405 Een bezoek aan onze zaken is altijd in Uw voordeel. Wij verkopen alleen het beste te gen de laagste prijzen. Mini-ABC voor meisjes en jongens van 4-12 jr. Vanaf 119,— ABC Compact - royaal verstelbare gezinsfiets. Vanaf 179,- ABC Vouwfiets - pasklaar voor auto, boot, caravan en tent. Vanaf 199,— Engelmundusstraat 28 IJ M U I D E N TELEFOON 14282 ZATERDAG 31 AUGUSTUS AANVANG 20.00 UUR WOENSDAG 4 SEPTEMBER Als opening van de Loods-Discotheek. Aanvang 20.00 uur. Levering door geheel N.- en Z.-Holland van: Zonneschermen Markiezen Luxaflex jaloezieën Aluminium raamhorren Ook VRIJDAGAVOND GEOPEND van 7.00- Rijksstraatweg 90 -10.00 uur. Haarlem Coöperatieve Vereniging u.a. Kantoor Velserweg 18 te Beverwijk (tegenover station) Tel. 0 2510 - 24756 Verzorgen van BEGRAFENISSEN en CREMATIE," in IJmuiden, Driehuis, Santpoort, Velsen Beverwijk, Heemskerk. Castricum en Uttgeesi Meei dan 40.000 aangesloten gezinsleden LIDMAATSCHAP PER GEZIN 1.— PER JAAR Draion tafelgoedzo gezellig én gemakkelijk. Koffie-, thee-, wijnvlekken - Wat water, of vlekken water, een doek en- wég zijn ze. Sféérvol tafel goed in pastel- of bonte, blijvende kleuren I DRALON WONINGTEXTIEL te kust en te keur bij: WONINGINRICHTING PLANETENWEG 38-42 - TEL. 1 59 91 vraagt: Diploma M.B.A. en/of studerend voor S.P.D. strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan Zeestraat 112, Beverwijk. Gevraagd voor nïeuybouwwerken te Heemstede. Be verwijk en Heemskerk. GROENELAAN 9 BEVERWIJK TELEFOON 2510 - 2 50 69 cn 2 73 10.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9