Scheidsrechter Boosten: „Ik vond het ook pijnlijk, maar als het er een is moet ik fluiten TWEE STRAFSCHOPPEN REDDEN ZWAK ADO TEGEN TELSTAR in ^ERE DIVISIE Overtuigende zege van Feijenoord bij PSV FC Twente schakelde met Tijm heel AZ uit Theo van Duiven bode debutant in oranje Kessler in Rotterdam: „Slecht Sparta-Ajax volgens Michels vechten van beide kanten Schamele beloning voor Go Ahead A r MAANDAG 2 SEPTEMBER 196* 13 V., Uitslagen Programma Limburgse combinatie pas laat naast NEC >- illlM yy ËF f~ï (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor scheidsrechter Boosten vormden de twee penalty's die hij aan ADO toekende geen pro bleem. „Ik heb geen seconde geaar zeld. Ik was absoluut zeker. De eerste keer hield Althoff Aarts met twee handen vast en werkte hem toen on deruit en de tweede keer viel Kort Advocaat in de rug aan en bracht hem vervolgens ook ten val. Het is wat moeilijk twee keer juist voor de thuisclub en het was voor de jongens van Telstar ook moeilijk te verkrop pen. Ik vond het ook een pijnlijke zaak, maar als het er een is dan is het er een. Dan moet ik fluiten,,. Beide beslissingen van Boosten uiteraard fel aangevochten door alles wat Tel star was behoedden ADO voor een zekere nederlaag. De Haagse ploeg zag geen kans zich in de tijd tussen de twee schrafschoppen beide door Schoenmaker koelbloedig benut, de eerste vijf minuten na het begin, de tweede vijf minuten voor het einde doelrijpe kansen te scheppen. Telstar, dat vooral in de eerste helft uitste kend draaide, kon dat wél en dat maakte de zaak voor de Velsenaren juist zo triest. Het was dan ook logisch dat men het niet met Boosten eens was. Althof niet - „Ik struikelde. Ik viel met mijn hand tegen zijn hiel. Er was helemaal niets aan de hand" Kort niet „Ik deed bijna niets. Misschien viel ik hem wel van achteren aan, maar dan leg je hem toch niet meteen op de stip. Ik ging nog naar hem toe. Dat is toch geen penalty zei ik. Dat maak ik uit, zei hij. Nou, wat moet je dan nog zeggen." en ook De Visser niet. „Aarts viel ongelukkig. Hij struikelde zelf over de bal. Hij werd natuurlijk aangevallen. Na tuurlijk, dat mag toch bij voetbal. En voor Kort die overtreding beging had Schoenmaker al een overtreding tegen Van der Meeren begaan". De Telstar-trainer kon er zich echter gemakkelijk over heen zetten. „Het is jammer, maar het belangrijkste voor mij is dat zij getoond hebben te kunnen voetballen. Telstar was de betere ploeg, Telstar kreeg de kansen". Daarmee roer de hij ook de oorzaak aan waarom Tel star met een gelijkspel genoegen moest nemen. Te weinig van de kansen verkre gen uit snel en glad lopende combinaties werden afgerond. Voornamelijk omdat de voortdurend scherp opgestelde Beek te lang moest wachten op een dieptepass, waardoor de ADO-verdedigers de tijd kre gen hem buitenspel te zetten. Beek „Ze geven die ballen niet vlug genoeg af. Dan sta ik buitenspel. Toch ging het een stuk beter. Ik kreeg nu meer passes, die ik bij Excelsior ook kreeg. Ik kon ook meer naar de vleugel uitwijken. De combinaties lukten ook beter. Bij dat doelpunt van Theunissen bijvoorbeeld". Beek was de grondlegger van beide doelpunten, toen hij wél op maat bediend werd. In de 25e minuut bereikte Geest man hem, waarna Beek de bal doortikte naar Theunissen die ineens op de voor Thie verste hoek vuurde: 1-1. In de laat ste minuut van de eerste helft brak Beek alleen door en kon De Zoete hem alleen nog onreglementair stuiten. Geest man boog de vrije trap op de rand om tot Telstar's tweede treffer. „Ik wilde hem door het gat in het muurtje schie ten, maar Thie ging naar de goede hoek. Toen kwam een ADO'er in dat gat, die de bal van richting veranderde, ,,'t Was Heynen die de bal juist achter op het hoofd kreeg, waardoor Thie kansloos werd. Theunissen en Fens lieten de kansen liggen om ADO voor de rust al tot een geslagen ploeg te maken. Theunissen mi6te de mooiste in dezelfde minuut, dat ADO de leiding nam. Zelfs in de tweede helft toen ADO alsmaar aanviel en zich bleef vastlopen in de trechter van Telstar-verdedigers, schiepen de Velsenaren zich goede kansen. De goed spelende Van Straaten kreeg er zelfs .v, - -s Fort/Sitt—NEC 1-1, Sparta—Ajax 0-1, NACDOS 1-0, Go AheadVolendam 1-0, GVAV—Holland Sport 1-0, ADO— Telstar 2-2, AZ'67—FC Twente 1-2, PSV— Feijenoord 0-3, DWSMVV 2-0. AjaxFort/Sitt, DOSSparta, Volen damNAC, Holland Sp.Go Ahead, Tel starGVAV, FC TwenteADO, Feije noord—AZ'67, MVV—PSV, NEC—DWS. Go Ahead 3 3 0 0 6 7—1 Feijenoord 3 3 0 0 6 9—2 FC Twente 3 3 0 6 7—3 NEC 3 2 1 0 5 5—1 ADO 3 2 1 0 5 9—3 Ajax 3 2 0 1 4 10—3 GVAV 3 2 0 1 4 4—2 NAC 3 2 0 1 4 7—9 AZ'67 3 1 1 1 3 4—3 PSV 3 1 0 2 2 3—5 3 0 2 1 2 3—5 DWS 3 1 0 2 2 3—6 3 1 0 2 2 24 3 1 0 2 2 2—5 3 0 1 2 1 2—8 MVV 3 0 0 3 0 2—6 Holland Sport 3 0 0 3 0 1—6 DOS 3 0 0 3 0 0—8 Aarts lost een van zijn schoten on danks de tussenkomst van Kort, Achter dit tweetal v.l.n.r. Theunis sen, Fens, Schoenmaker en Van Es sen. nog een in de laatste minuut. Hij schoot gehaast over. „Ik mis die routine nog. Ik ben nog een beetje trillerig als ik in het veld sta." ADO moest het voor al hebben van Aarts, die enkele goede schoten afvuurde. Van der Meeren toon de zich echter opnieuw een uiterst be trouwbaar doelman. Voor ADO, dat bewees ten onrechte twee weken koploper te zijn geweest, breekt met Europa Cup duels voor de boeg een moeilijke tijd aan. Maassen moest deze week de pas begonnen trai ning weer afbreken, wegens een hard nekkige knieblessure en Mansveld speel de zaterdag voor de eerste maal dit sei zoen na een rugblessure in het B-elftal. Hij maakte een zwakke indruk. Manager Hartman: „We zijn er geluk kig afgekomen. Telstar was beter, voor al de eerste helft. Wij hadden te veel spelers die hun dag niet hadden. Jochems bijvoorbeeld en ook Heynen draaide niet. Ook het ontbreken van Maassen telt na tuurlijk .We verloren ieder kopduel. Nee, dan ben ik wel tevreden over het resul taat, niet over ons spel. Telstar was technisch zeer goed. Ze hadden alleen de kansen moeten grijpen. Dan hadden die penalty's, hoe terecht ze ook werden toegekend, ons niet gered". Ruim 15.000 toeschouwers zullen het Hartman nazeg gen. DEVENTER De 1-0 overwinning van Go Ahead op Volendam is eigenlijk maar een schamele beloning voor het veel bete re spel dat de Deventenaren de gehele wedstrijd door hebben laten zien. Volen dam beperkte zich tot sterk verdedigen, dikwijls met zes a zeven man in het eigen strafschopgebied, en het vertragen van het spel. Na rust leek het er lange tijd op dat Volendam in de opzet een punt uit De venter mee naar huis te nemen zou sla gen. Wietse Veenstra schoot echter in de tachtigste minuut raak. Kort voor tijd schoot Jannie Muhren verrassend buiten bereik van doelman Van Zoghei tegen de paal. Er waren 17.000 toeschouwers in De venter. GELEEN Fortuna-Sittardia-combi- natie mist een afmaker. De Limburgers waren veel meer dan NEC in de aan val. Toch scoorde NEC, na 69 minuten door Verdonk het eerst. Zeven mnuten voor tijd lukte het dan toch: Gubbels scoorde eindelijk tegen. EINDHOVEN Ofschoon PSV zich tegen Feijenoord goed heeft ge weerd, hebben de Eindhovenaren het de Rotterdammers toch tamelijk gemakkelijk gemaakt een even overtuigende als verdiende overwinning te behalen. Bij de drie uitvallen van de gasten verzuimde de PSV-defensie tijdig in te grijpen en dat kwam haar prompt op drie doelpunten te staan. Aangezien daarentegen de PSV-voorhoede niet bij machte bleek ook maar één van de talrijke aanvallen van de thuisclub op de juiste wijze af te werken, eindigde dit harde duel in een 3-0 nederlaag voor de Eindhovena ren. Nadat het overwicht van het onstuimig begonnen PSV niets had op geleverd, nam Feijenoord in de twintigste minuut onverwacht de leiding door Kindvall (0-1). Acht minuten later stond men dezelfde speler even eens onnodig de tweede treffer toe en hoe groot het veldoverwicht van de thuisclub hierna ook was, het lukte Van der Kuylen c.s. niet doeltreffend genoeg te reageren als het op de afwerking van de aanvallen aankwam. Negen minuten voor het einde werd het zelf 0-3 toen Wery handig langs Van Stippent snelde en daarna Doesburg geen kans gaf om zijn goed- gericht schot te keren. Er waren 17.500 toeschouwers in Eindhoven. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Geroutineerder positie spel heeft FC Twente alleen niet langs AZ '67 kunnen brengen. Daarvoor was in de eerste plaats een taktisch wapen no dig om de behendige Alkmaarse spits Siem Tijm uit te schakelen. De volgelin gen van Kees Rijvers hanteerden de oer oude buitenspelval zo kundig, dat de AZ- middenvoor volkomen schaakmat werd gezet. Daarmee was niet alleen alle kracht uit de Alkmaarse aanval verdwe nen, maar Twente kon in dit aantrekke lijke duel vaak lange perioden aanvallend blijven opereren. Hoewel de Enschedese ploeg de volle winst volledig toekwam, heeft zij toch twee keer moeten profiteren van aarze lingen in de anders zo resolute Alkmaar se afweerlinie. Voor de rest kon AZ wel zo veel tegenstand bieden, dat het door 14.000 kijkers gevolgde duel beslist niet eenzijdig verliep. Daarvoor waren vooral de middenspelers Dekker en Twisk ver antwoordelijk, die veie Twentse aanvals- akties voortijdig onderbraken. Maar zij misten toch inzicht en souplesse om de Alkmaarse voorhoede te steunen, waar door deze te veel in een isolement geraakte. Weifelend optreden van Molenaar had in de elfde minuut hef eerste Twente doel punt tot gevolg. Hij veerde te laat op na een boogbal, die Houwaart in de richting van Van Dijk stuurde. Van Dijk sprong eerder en sloeg de bal met het voorhoofd langs Schouten, die verzuimde uit te lo pen: 0-1. Maar juist op het moment, dat Twente een vaste greep op het spel leek te hebben, maakte AZ gelijk. Een omhaal van de steeds beter spelende Van Eike ren belandde in de 38ste minuut bij Dek ker, die van zeker twintig meter keihard langs doelman Schrijvers en in de rech terbovenhoek richtte: 1-1. In de tweede helft drong Twente AZ ver terug. Toch had het de hulp van Schou ten nodig om op 1-2 te komen. Linksach ter Ten Donkelaar schoof de bal na een half afgeslagen hoekschop tussen een woud van benen naar het Alkmaarse doel. Schouten, in het uitzicht belemmerd, stop te de bal wel, maar achter de lijn: 1-2. Dat gebeurde in de 59ste minuut. Van dat moment af ging de conditie een har tig woordje meespreken en AZ kon nog maar moeizaam een slotoffensief inzetten. HAARLEM Een debutant maakt deel uit van het Nederlands elftal, zoals dat woensdagavond in Rotter dam de eerste wedstrijd speelt voor de voorronde van het wereldkam pioenschap voetbal. Theo van Duiven- bode van Ajax is opgesteld als links achter voor de wedstrijd tegen Lu xemburg. Hij vervangt Wamas. Bondscoach Kessler was genood zaakt zijn aanvoerder Hans Eijken- broek te vervangen. De Spartaan is geblesseerd en weet nu woensdag Theo Laseroms van Feijenoord op zijn plaats. Deze speler viert hiermee een rentree na op 14 november 1965 zijn laatste wedstrijd voor Oranje te heb ben gespeeld. Toen als voorhoedespe ler tegen Zwitserland. De opstelling van het Nederlands elftal is: Doel: Jan van Beveren (Sparta), achter: Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israel (Feijenoord), Theo Laseroms (Feijenoord), Theo van Duivenbode (Ajax), midden: Wietse Veenstra (Go Ahead), Wim Jansen (Feijenoord), voor: Sjaak Swart (Ajax), Willy van der Kuylen (PSV), Wim van Hane- gem (Feijenoord) en Coen Moulijn (Feijenoord). Reserves: Nico van Zog- hel (Go Ahead), Henk Warnas (Go Ahead), Bennie Muller (Ajax), Rob Rensenbrink (DWS) en Johan Cruyff (Ajax). Van Duivenbode >5 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. SpartaAjax (0-1 voor de Amsterdammers) was geen ge weldige wedstrijd, daar was iedereen het het wel over eens. Bondscoach Kessler, speurend naar kandidaten voor de wed strijd van woensdag tegen Luxemburg, gebruikte zelfs de kwalificatie „slecht". Toch is de wedstrijd voor de Ajacieden wel nuttig geweest. Ajax-trainer Michels, zaterdag getuige van de 4-0 overwinning van FC Nürnberg op Mönchengladbach, legde na afloop uit waarom. „Dit was na tuurlijk geen goede wedstrijd, het was meer vechten, van beide kanten. Nürn berg speelt ook duidelijk krachtvoetbal. Ze hebben twee goede spelers, Cebinac (die vroeger in PSV speelde) en Müller. Maar alle spelers hebben een geweldige conditie, Nürnberg is net een stoomwals, ze blijven doorgaan." Tegen Sparta heeft Ajax een voor proefje gehad van wat het in Nürnberg te wachten staat. De verdediging van de It Iuittil "t" S Rotterdammers gunde de Ajax-voorhoede geen centimeter ruimte. Ter Horst is in de hele wedstrijd slechts een keer meer dan een meter bij Cruyff vandaan ge weest. Dat was ver in de tweede helft, toen hij bij een corner naar voren ging, om te proberen een van zijn bekende kopstoten te plaatsen. Maar wel had hij Van Veen tevoren gewaarschuwd zijn plaats bij Cruyff even over te nemen. Merkwaardig was het, dat Sparta-trai- ner Coerver na afloop duidelijk ontevre den was over zijn eigen tactiek: „Had onze verdediging maar wat meer lef ge had, waren Bentzon en Ter Horst maar wat meer naar voren gegaan. Die man dekking heeft alleen zin als je wat te ver dedigen hebt. Maar wat maakt het nu uit of je met 1-0 of met 2-0 verliest. Ik weet zeker, als we wat meer durf gehad had den, dan was dit Ajax te pakken ge weest." Inderdaad speelde Ajax niet erg goed. De eerste tien minuten waren helemaal voor Sparta, dat een redelijke technische vaardigheid paarde aan een ontstellend gebrek aan stootkracht. De ommekeer kwam al na een kwartier. Johan Cruyff passeerde de op de plaats van de gebles seerde Hans Eijkenbroek opgestelde Miel Pijs. Half vallend schoof hij de bal door naar de volkomen vrijstaande Piet Kei zer, die doelman Van Beveren met een strak schot laag in de hoek, versloeg. Keizer jaargt de bal langs de Spar tanen Langhorst, Buitendijk, Pijs en Bentzon en ook langs Van Beve ren. De overige tijd heeft Ajax vooral be steed aan het consolideren van deze vroe ge voorsprong. Te veel onnauwkeurighe den verstoorden de combinatiepatronen, die als bevriezen moesten dienen. Sparta bewees intussen steeds duide lijker, dat het met een groot voorhoede probleem te kampen heeft. Ajax-trainer Michels vatte het kort samen: „Ze hebben nog geen oplossing gevonden, die het ver trek van Bosveld goed kan makeh." Venneker miste twee zeer goede kan sen, bij Klijnjan mislukte bijna alles, en alleen Heyerman kon nog wel eens ge vaarlijk worden. Sparta gaat sombere tij den tegemoet. Onder alle dertigduizend toeschouwers was er slechts een, die zijn mening voor zich hield: Nürnbergs Max Merkel. Hij noemde Ajax een ..grossartige" club en vertrok even ongemerkt als hij gekomen was.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13