PPR AANVAARDT UITNODIGING VAN P.v.d.A. FIFflX Agenda voor Haarlem en de IJmond Ambassadrice van N.S. en „Prijzen in de wegenbouw te laag" NBV wil ook ingeschakeld worden bij onderzoek Pil voor mannen voorlopig niet waarschijnlijk ,Hoe kunnen de toppen gebruik maken van wat onderop groeit Mr. E. C. M. Jurgens voorgedragen als partijvoorzitter Auto tegen boom: twee doden Vrouw overleden aan brandwonden Omgeving Dordtse Starenzaal wordt gerestaureerd Handgranaat onder politie-auto Echtpaar bedolven Vandalen in arrest VU-hoogleraar prof. Janssen voor P.S.V.G. Regenachtig MAANDAG 2 SEPTEMBER 196 8 2 ALS EERSTE GESPREKSONDERWERP VOORGESTELD; Ir. Prins: En de ARP? Bedrijf srampen }Van onderop' Geen sectarisme Voorbarig? Verstopt? - Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk i 11 t 1 Sr OEGSTGEEST De Politieke Partij Radicalen heeft „ja" gezegd op de uitnodiging van de PvdA om tot een gezamenlijk gesprek te komen. Dit blijkt uit een brief van het PPR-bestuur, zaterdag gezonden aan het be stuur van de PvdA, dat zoals bekend onder meer ook de PPR uitno digde tot deelname aan dat gesprek. Op de zaterdag gehouden vergadering van de kerngroep van de Politieke Par tij Radicalen is mr. E. C. M. Jurgens eer ste geplaatst op de voordracht ter ver vulling van de vacature van partijvoor- De 29-jarige Jeanne Vollemans uit Utrecht is zaterdag gekozen tot am bassadrice van de Nederlandse Spoorwegen. Plaatsvervangend am bassadrice werd de 20-jarige Irene Lutter uit Rotterdam. De ambassa drice-verkiezing was een initiatief van „Koppeling", het weekblad van het N.S.-personeel. Mejuffrouw Vol lemans zal een jaar lang bij de spoorwegen gastvrouwe zijn of gas te, al naar gelang het uitkomt. Zij werd gekozen uit negentig kandida ten. Bij de verkiezingen werd niet zozeer op de maten gelet als wel op itelligentie en charme. Door stroom gedood. In Helmond is de 25-jarige C. van der Vleuten bij repa ratiewerkzaamheden aan zijn auto door de stroom gedood. Hij gebruikte een looplamp, waarvan het snoer defect raakte waardoor de auto onder span ning kwam te staan. De heer Van der Vleuten, die onder de wagen lag, was op slag dood. Busbotsing in Tirol. Bij een botsing tus sen een Nederlandse en een Duitse autobus bij Seefeld in Tirol zijn de Nederlandse bestuurder en tien Duitse passagiers licht gewond geraakt. Vol gens de politie is de Duitse bus tegen de Nederlandse gebotst. Marihuana. In Amsterdam is in een café in de rosse buurt een man aangehou den, die vier lucifersdoosjes met mari huana bij zich had. Premier Kroon. De premier van de An tillen, de heer C. D. Kroon, is uit Cu rasao op Schiphol aangekomen. De bewindsman zal gedurende zijn veer tiendaagse bezoek dienstbesprekingen voeren. Op 10 september zal hij de doopplechtigheid bijwonen van prins Maurits. Jongen verdronken. In Musselkanaal is zondagmiddag de 6-jarige Geert Wester hof spelenderwijs in het kanaal geval len en verdronken. Onder watertank. De 25-jarige A. de Boer is in Steenwijkerwold onder een tank met water gekomen die in een bocht van een wagen viel. Hij was op slag dood. Verdronken bij het zeilen. De 15-jarige Willem Kriek uit Huizen is zondagmid dag met zijn zeilboot op het Gooimeer omgeslagen en verdronken. Zijn stoffe lijk overschot is door de rijkspolitie te water opgehaald. zitter, ontstaan door het bedanken op medisch advies van drs. P. C. M. W. Bo- gaers. Tweede en derde op de voordracht werden respectievelijk dr. M. van Huiten en mevr. T. Jager-van Lonkhuizen. De heren Van Bakel en Van Gorcum, die beiden eerder werden geplaatst op de voordracht van het PPR-bestuur aan de kerngroep, werden niet op de nieuwe voordracht geplaatst, omdat zij thans niet definitief de toezegging tot het aanvaar den van een eventuele benoeming kon den doen. In haar brief aan de P.v.d.A. schrijft de PPR, dat zij het aan toekomstige ge schiedschrijvers wil overlaten te bepalen, of het moment voor een uitnodiging goed was en of de door de P.v.d.A. voorgestelde methode de beste zal blijken om tot poli tieke vernieuwing te komen. De PPR (Van onze economische redactie) DEN HAAG. De als gevolg van een extreme concurrentie bijzonder lage prij zen die wij als wegenbouwers momenteel krijgen zijn zowel rampspoedig voor de overheid als voor het bedrijfsleven", al dus vanmorgen de voorzitter van de Ne derlandse Vereniging van Wegenbouwers ir. H. D. Prins in een rede waarmee hij de algemene vergadering in het Sche- veningse Kurhaus opende. „Het verbaast mij dat onder onze op drachtgevers de extreem lage prijzen bij de openbare aanbestedingen van de laat ste tijd zo worden gewaardeerd." Te wei nig hoort men dat met deze economisch onverantwoorde prijzen een „va-banque- spel" wordt gespeeld. Als het tempo van de wegenbouw straks moet worden op gevoerd (en niemand twijfelt daaraan) zal dit slechts met het modernste mate rieel kunnen gebeuren. Materieel dus dat ook de produktiekosten drukt. Zou het echter een aantal jaren slecht gaan in onze bedrijfstak dan hoeft men zich aldus de heer Prins geen enkele il lusie te maken als het nodig wordt om vreemd geld aan te trekken. De heer Prins drong ook aan om zo scherp mo gelijk te calculeren, ook al is dat dan ook door de felle concurrentie vaak niet mo gelijk. LIESHOUT In Lieshout is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Beide inzittenden, de 33-jarige G. v. d. Heuvel en de 32-jarige J. v. d. Biggelaar uit Lieshout werden op slag gedood. Volgens de politie moet de auto met hoge snelheid gereden hebben. Bei de mannen waren onder invloed. JUBBEGA Bij een aanrijding zondag morgen in Jubbega (Friesland) is de 39-jarige heer De Vries uit Drachten omgekomen en werden zes personen ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen een 53-jarige landbouwer met zijn auto plotseling linksaf sloeg, waardoor hij op de linkerweghelft kwam. De heer De Vries botste met zijn wagen op die van de landbouwer en werd uit zijn auto geslingerd. herinnert eraan ,dat zij „in" is voor een afzonderlijk gesprek tussen de PPR en de P.v.d.A. en ook voor een gesprek „met allen tegelijk". De brief vervolgt dan: „Wie echter zijn die allen? U noemt in uw brief de A.R.P. niet. Hoewel er inderdaad door leidende anti-revolutionairen uitspraken zijn ge daan, die erop duiden dat de A.R.P. aan een progressieve concentratie niet zal meedoen, is er, menen wij, geen officiële uitspraak van deze partij. Wij zullen bij de A.R.P. trachten daarover duidelijkheid te krijgen. Vervolgens spreekt de brief over het risico van een vernauwen van de kring van gesprekspartners. „Van de P.S.P. is ons nog niets bekend. D'66 zal pas ant woorden na het congres, dat deze maand UTRECHT De Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (NBV) heeft er critiek op, dat blijkens een artikel in het so ciaal maandblad „Arbeid" bij het onder zoek door de politie en de arbeidsinspec tie naar de ontploffing bij Shell Pernis in januari van dit jaar wel een vertegen woordiger van het bedrijf werd betrok ken, maar geen representant van de werknemers. Het NBV-orgaan „Steeds Voorwaarts" stelt dat een werknemersvertegenwoor diger bij dit onderzoek had moeten zijn om er voor te waken dat niet alleen de technische kant van dit geval aan de orde zou komen maar ook de menselijke aspecten. Zolang er in Nederland geen tucht rechtspraak bestaat voor bedrijf srampen eisen wij in het vervolg inspraak van de werknemers bij dergelijke onderzoeken, aldus de NBV, die hieraan toevoegt dat het dan wellicht ook niet meer mogelijk zal zijn dat rapporten over een ramp, zo als dat bij Verolme-tankercleaning ge beurt, nog langer geheim blijven. De bond zegt, dat ook de werknemers verantwoordelijkheid willen dragen bij het opsporen van de oorzaken en bij het voorkomen van dergelijke rampen, zolang de overheidsinstanties het zelf niet onpar tijdig af kunnen werken en zo nodig het bedrijfsleven moeten inschakelen. OUD-GASTEL In het ziekenhuis in Roosendaal is de 35-jarige mevrouw A. C. Sebregts-Bierbooms uit Oud-Gastel overleden. In de keuken van haar woning waren door nog onopgehelderde oorzaak haar kleren in brand geraakt. Haar man blus te het vuur met water. De vrouw had echter reeds zulke ernstige brandwonden opgelopen, dat zij later in het ziekenhuis is overleden. wordt gehouden. Het bestuur van D'66 heeft het congres voorgesteld in dit sta dium voorshands niet mee te doen aan eventuele onderhandelingen aan de top over de vorming van een landelijke pro gressieve concentratie van bestaande po litieke partijen. Naar onze mening stelt u eigenlijk ook geen onderhandelingen voor, want wat u in uw brief suggereert, is kennelijk een eerste uitwisseling van gedachten. De ontwerpresolutie was dan ook niet geschreven als een antwoord op uw brief, zo heeft D'66 laten weten. „Zowel uw partij als D'66 als de P.P.R. legt grote nadruk op het nut van een ont wikkeling van onderop. In onze verkla ring van 14 augustus hebben wij gespro ken van een toenadering die moet groeien omdat er misverstanden, tradities en inilieuverschillen kunnen zijn, die niet door bruuskheid kunnen worden wegge werkt. Het zou daarom, dachten we, voor de hand liggen als de eerste uitwisseling van gedachten zou gaan over de vraag hoe „de toppen" gebruik kunnen maken van wat onderop groeit" Wij ho pen dat D'66 tot een dergelijke gedachten- wisseling bereid zal zijn. Mocht dat niet zo wezen, dan kan er thans geen sprake zijn van een discussie met allen tegelijk. Wij zouden in dat geval samen met u als uitnodigende instantie opnieuw willen be kijken of een discussie, zoals u heeft voor gesteld, de beste manier is om tot politie ke vernieuwing te komen. Wij hebben wel begrip voor de proble men van D'66. De heer Van Mierlo heeft op zijn persconferentie gesproken over de verkeerde indruk die de kiezers kunnen krijgen als zij zien dat de PvdA gigant on derhandelt met een aantal peuters. Daar komt bij dat de P.v.d.A. ouder is en socia listisch heet -=- omstandigheden die niet overal eenzelfde grote wervende kracht uitoefenen. Wij zijn het met de heer Van Mierlo eens, dat de Pv.d.A. gerichtheid niet verweten kan worden". De P.P.R. schrijft verderop in haar brief: „Wij zijn geen socialistenvreters, maar wij zijn ook geen socialisten. De sfeer van het socialisme, de geladenheid van het woord socialisme voelen wij n et mee. Wij gaan ook niet huichelen dat het anders is. Wij willen dus geen vooruitstre vende concentratie, die een socialistische concentratie is. Zo iets heeft u ook niet voorgesteld. Sterker nog: wij zouden het de P.v.d.A. en de P.S.P. niet kunnen ver wijten als een vooruitstrevende concentra tie in hoofdzaak uit socialisten „ou gaan bestaan. Wij zouden het hoogstens ons zelf kunnen aanwrijven als wij niet voldoen de anderen voor een bundeling van ver nieuwende krachten winnen. Ons ideaal en wij vermoeden ook uw ideaal is een samenwerking die wer kelijk nieuw zal zijn en waarin ieder van ons zich thuis zal voelen, niet gedwongen het jasje van een ander aan te trekken. Vele leden van de P.P.R. hebben afscheid genomen van 'n ontwikkeling, waarin het christendom steeds meer kon worden ge bruikt om vooruitstrevenden uit elkaar te houden. Zij willen niet, dat ook straks vi sies, levensbeschouwingen en tradities er de oorzaken van zijn, dat scheidslijnen voortbestaan, die geen wezenlijke politie ke betekenis hebben. Verscheidenheid d-!eCekvang U zult wellicht denken, dat wij bezig zijn met het dragen van water naar de zee en ook dat wij lichtelijk voorbarig zijn. Kan dat allemaal niet ter sprake komen bij de gesprekken tussen de besturen straks? Dat zou kunnen als D'66 niet zat met het probleem van de vrees reeds als bijwagen van het socialisme beschouwd te worden, als zij nu op bestuurlijk niveau gaat praten. Bij ons komen die huiverin gen ook voor maar zij zijn niet doorslag gevend gebleken. Wij willen risico's ne men en kunnen dat misschien ook mak kelijker doen. Om de mogelijkheid te vergroten dat het gesprek doorgaat, stellen wij u voor te on derstrepen, dat 't zal gaan om een eerste gedachtenwisseling, waarbij centraal kan staan hoe de „toppen" gebruik zullen gaan maken van de resultaten van de lokale contacten". DORDECHT Binnenkort wordt in Dordrecht een begin gemaakt met de res tauratie van de omgeving van de Dortsche Statenzaal. In het begin van dit jaar werd al een bedrag van 527.000 beschik baar gesteld voor herstel van het gebouw, het refectorium van het vroegere augus- tijnenkloosier dat nu de Statenzaal wordt genoemd. De restauratie van dit gebouw moet in 197? klaar zijn. De rehabilitatie van de buurt om de Sta tenzaal houdt in herstel van 31 panden. Panden, die elders in de stad wegens sa nering moeten worden afgebroken, wor den overgebracht naar de omgeving van de Statenzaal. De totale kosten worden geraamd op 2.641.810. In de Staten zaal wordt op 19 juli 1672 de eerste vrije Statenvergadering gehouden. AMSTERDAM. Zaterdagavond om streeks elf uur hebben een paar dronken buitenlandse militairen, vermoedelijk Amerikanen of Canadezen, voor het po litiebureau in de Warmoesstraat in Am sterdam een oefenhandgranaat onder een daar geparkeerde politieauto gegooid. Door de ontploffing sneuvelden enkele ruiten, een tegen de pui staande dienst- fiets werd beschadigd. De schade aan de politie-auto was vrij aanzienlijk. De da ders wisten te ontkomen. MIERLO-HOUT. De 37-jarige J. van der Putten uit Mierlo-Hout is bezweken aan de kwetsuren die hij vrijdag opliep tijdens sloopwerk aan een oude woning. Met zijn vrouw werd hij tijdens het af breken van deze woning door een neer stortende muur bedolven. De toestand van mevrouw Van der Putten is nog zorgwekkend. Het echt paar had twee kinderen. ZALTBOMMEL De politie heeft drie jongelui van respectievelijk 16 19 en 20 jaar aangehouden, die ervan verdacht worden in de nacht van zaterdag op zon dag in de christelijke school en de kerk- consistorie in Nederhemert vernielingen te hebben aangericht. Bloempotten werden tegen de muren kapot gegooid, kaarten vernield, meet latten en aanwijsstokken gebroken, olie kachels omgegooid, bijbels en andere boe ken in stukken gescheurd, kasten omge worpen en schuimblussers leeggegoten. De jongens zouden dronken zijn geweest. AMSTERDAM Het is voorlopig niet waarschijnlijk dat er een pil voor mannen komt. Wel is in de nabije toekomst een verdere vervolmaking van de pil voor vrouwen te verwachten, bijv. in de vorm van vloeibare pillen, die per injectie wor den toegediend. Dit heeft de VU-hoogleraar prof. dr. J. Janssens zaterdag verklaard op een bijeenkomst van artsen van de Protes tantse Stichting voor Verantwoorde Ge zinsvorming. De bijeenkomst was gewijd aan nieuwe vindingen op het gebied van de anti-conceptie. Er zijn in een experimenteel stadium verkerende pillen voor mannen op hormo nale basis, die wel de produktie van sper- ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! ma remmen, maar dit toch tang niet doel treffend doen. Er zijn ook oreparaten die de spermaproduktie wel totaal onderdruk ken, maar die tevens impotentie veroor zaken Chemische preparaten die de sper maproduktie remmen, tasten tevens weef sels aan. Meer perspectief zag prof. Jans sens in de experimenten om bijv. vrouwen tegen bepaalde eigen voortplantingspro- d^kten en vrouwen tegen het sperma van hun man te immuniseren. Op de bijeenkomst werd een aantal nieuwe gegevens over de IUD's de zoge naamde spiraaltjes, bekendgemaakt, die een evenwichtiger toepassing van dit mid del in Nederland mogelijk maken. Kort ge leden is het PSVG-bestuur tot de conclu sie gekomen, dat de IUD's om ethische re denen niet verworpen behoeven te worden. Nader zal nu worden bezien op welke wij ze de PSVG-bureaus bij de verstrekking van dit middel kunnen bemiddelen. Een discussie over de vraag of het ge bruik van de anti-conceptiepil voor vrou wen periodiek moet worden onderbroken, leidde tot deze algemene conclusie: perio dieke onderbrekingen zijn zeer gewenst bij vrouwen die nog niet zwanger zijn geweest, gewenst bij vrouwen die één of meer kin deren hebben en niet vereist bij vrouwen wier gezin voltooid wordt geacht. Grote SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), dinsdag 3 september 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met: „De Smoeshaan". MUZIEK Grote of St. Bavokerk, dinsdag 3 sep tember 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Non 18 j. Frans Hals, 14, \19 en 21.15 u.: „Viva Ma ria", 14 j. Lido, 14 ,19 en 21.15 u.: „De vier mee dogenloze wrekers", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Wedren met de ooie vaar', 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De dagen van het gewe'd", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wild op liefde'18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy' Zaterdagavond 20.30 tol 22.30 u.: Extra openstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september) Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. \Teylers Museum (Spaarne 16): Zomei- tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagpn, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t (Bakenessergracht 67), 11 tot 17 u.: Expositie hedendaagse internationale schilders. Zondags 14-18 u. Tot en met 15 september. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Wijkgebouw De Rjjp (Bloemendaal): ten toonstelling „Het Groene Kruis". Dagelijks van 14-17 u. Tot en met 8 september. DIVERSEN Frans Hals herdenking, maandag 2 sep tember, gratis toegankelijk. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) 20.30-22.30 uur. Studio Theater (Grote Markt), 11-21 u.: ieder halfuur film. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 2.00 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Venet.o's met internationaal artiestenprograu.ma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 u. Cabaret Dancing Carameila (Zand voort), dagelijks 20 tot 2.00 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nedeilands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein, etc.. dagelijks. MAANDAG 2 SEPTEMBER City, 20 uur: „Vakantieperikelen met Funeste gevolgen" Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 }X"VV; -* 'y>^> 1 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER City, 20 uur: „Vakantieperikelen met Funeste gevolgen". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. MAANDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Naakt om te leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hondo en de Apachen". DINSDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Naakt om te leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u: „Hondo en de Apachen". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje- Bakker; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 3 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: Thunder - ball". behoedzaamheid werd aanbevolen bij vrouwen met reeds in de ontwikkelings jaren gebleken storingen in de voortplan tingsorganen. Het KNMI deelt mee: Tijdens het weekeinde trok een depres sie van IJsland naar het zeegebied ten westen van Ierland. Een bijbehorend front passeerde zondag ons land, waarbij alleen in Zuid-Limburg enkele buien van betekenis vielen. Achter het front kwa men flinke zonnige perioden voor. Het komend etmaal zal de depressie het weer blijven beheersen. Met zuidelijke winden wordt lucht met veel bewolking aange voerd, waaruit plaatselijk enkele buien vallen. De temperatuur verandert niet veel. WECRRAPPORTEN rt Maximum •n minimum- S w temperaturen e Q. BS binnen- en buitenland E3 BS S3 Amsterdam geh. oew. Z 20 13 u De Bilt zw bew. zzo 20 13 0 Deelen zw. bew ZZO 21 13 0 Eelde regenbui zzo 20 12 0.2 Eindhoven zw bew z 20 14 0 Den Helder geh. bew zzo 19 15 0 Twente zw. bew. z 20 14 1 Vlissingen genbui zzo 20 16 1 Ypenburg re een z 20 14 0.1 Z.-Limburg zw bew z 21 15 3 Aberdeen zw. bew. zzo 17 11 1 Athene onbew nnw 31 23 0 Barcelona licht bew. w.st. 26 18 0 Belgrado niet ontvangen Berlijn mist z 18 13 1 Bordeaux zw bew. zzw 25 15 1 Brussel regen 7 22 15 0.2 Frankfort licht bf»w w.st. 20 10 0 Genève half bew zw 23 9 0 Grenoble half bew. O 23 11 0 Helsinki geh. bew O 19 16 3 Innsbruck onbew. w.st. 20 5 0 Kopenhagen licht bew zzo 21 13 0 Lissabon regenbui wzw 24 17 0 Locarno geh. bew. O 24 12 0 Londen half bew. VL 19 14 5 Luxemburg regenbui ZZO 19 13 14 Madrid regenbui zw 25 16 1 Malaga motregen nw 30 20 0.1 Mallorca half bew w.st. 27 18 0 Miinehen onbew. ZZW 20 8 0 Nice half bew. n 24 15 0 Oslo zw bew OZO 19 13 4 Parijs regen ZZO 22 16 2 Rome onbew. w.st. 25 15 0 Stockholm geh bew wzw 25 16 0 vVenen onbew. w 19 11 0 Zürich mist nnw 21 9 0.2 DINSDAG 3 SEPTEMBER Zon op 5.55 uur; onder 19.23 uur. Maan op 18 31 uur; onder 0.39 uur. MAANSTANDEN Volle maan september 23.0? uur. Laatste kwartier 14 september 21.31 uur. Nieuwe maan 22 september 12.08 uur. Eerste kwartier 29 september 6.07 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJM LI DEN MAANDAG 'i SEPTEMBER Hoog water 11.11 uur en 23.5? uur. Laag water 6.22 uur ®n 19 06 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER Hoog water 12.45 uur en uur. Laag water 8.03 uur en 20.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te iJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2