Nieuwe overdekte zittribune op VSV-veld ingewijd In de vishal en op zee Voortreffelijk sportpark met accommodatie in Driehuis tm a „Uf-ut 1. - BUITENGEWONE AANBIEDING: Mooi resultaat van zelf-doen Dodelijk ongeval op Geesterweg Henk Hulleman verraste acht medevluchters Diefstallen in Santpoort en Haarlem opgelost Grote vreugde bij r-k VV Veisen Havenberichten TIJDELIJK: MAANDAG 2 SEPTEMBER 196 8 Dirk Nijs Quick - Puma Adidas Romika SPORT MODE 't SPORTHUIS Extra zware kwaliteit m. KLEUREN: f raise goud groen blauw NORMALE PRIJS marktpieingalerij 50 tel 19015 IJmuiden (Van een onzer medewerkers) VELSEN Onmiddellijk na de officiële ingebruikstelling van de nieuwe sportvel den aan de Wolff en Dekenlaan, waar van de voetbalvereniging Veisen zich de „Hoofdbewoners" mag noemen, spoedde wethouder C. Ockeloen zich naar het aangrenzende terrein van V.S.V., waar- eveneens een feestelijke stemming heer ste, in verband met de officiële inge bruikstelling van een fonkelnieuwe over dekte zittribune. In het clubhuis van V.S.V., waar de wethouder en met hem vele anderen die zojuist van „Veisen" vandaan kwa men weer omgeven werd door enthou siaste sportmensen, bood hij een ge schenk onder couvert aan uit naam van B. en W. van de gemeente Veisen. De heer Ockeloen kwam er in zijn toespraak rond vooruit dat hij V.S.V. zeker niet de duurste klant van de gemeente vond. Hij zwaaide de vereniging woorden van lof toe en prees vooral ook hier de enorme geest van zelfwerkzaamheid waarmee de V.S.V.-ers, onder leiding van Tjeerd Ser- vaas, een overdekte zittribune tot stand (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST Zaterdagavond om streeks zes uur heeft op de Geesterweg ter hoogte van de oprit naar Rijkseg 9 'n verkeersongeval plaatsgevonden, waar bij de 20-jarige Dieuwertje de Wit uit Wormer om het leven is gekomen. Haar verloofde,.de eveneens 20-jarige F. Wes terhoven uit Wormerveer, is ernstig ge wond in het Centraal Ziekenhuis in Alk maar opgenomen. De beide bij het onge val betrokken auto's werden totaal ver nield. Het ongeval ontstond, doordat de heer Westerhoven volgens dede politie bij het linksaf slaan geen vrije doorgang verleen de aan een inwoner van Amsterdam, die met zijn personenauto over de Geester weg rechtdoor wilde gaan in de richting Uitgeest. Er volgde een frontale botsing, waarbij de heer Westerhoven en zijn ver loofde ernstig gewond werden. Beiden zijn naar het Centraal Zieken huis in Alkmaar overgebracht, waar me juffrouw De Wit kort na aankomst over leed. De Amsterdammer werd licht ge wond. (Van een medewerker) IJMUIDEN Maandagmorgen zijn in IJmuiden door 71 vaartuigen aangevoerd: 9140 kisten vis, 30.000 kilogram tong en 2110 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 695 kisten schelvis, 240 kleine kis ten schelvis, 730 wijting, 840 kleine kisten wijting, 2320 gul en kabeljauw, 2110 kool- vis, 370 haring, 890 kleine kisten haring, 60 makreel, 865 kleine kisten makreel, 1820 schol, 50 tarbot en 485 varia. Prijzen per kilogram in guldens: tarbot 6.50-5.50, grote tong 5.58-5.13, grootmiddel tong 4.18-4, kleinmiddel tong 5.07-4.86, tong een 5.91-5.52, tong twee 4.28-3.90. Per 125 kilogram: grote en middel kabeljauw 124-98, gr. koolvis 110-88, mid del koolvis 94-86. Per tien stuks: grote kabeljauw 96-74, middel kabeljauw 55-42. Per 50 kilogram: grote schelvis 56-48, middel schelvis 52-47, kleinmiddel schel vis 38-26, schelvis een 37-22, schelvis twee 36-27, kabeljauw een 50-41, kabeljauw twee 40-33, kabeljauw drie 35-30, koolvis een 26-15, koolvis twee 23-15, grove schol 57- 43, schol twee 37-22, schol drie 22-15, haai 51-46, gestripte wijting 25-17, schar 23-16, poon 25-16, tarbot 204-102, griet 124-114, rode poon 45-37, makreel 27-16,80. Scheveningen De aanvoer in Schevingen bestond maandagmorgen uit; 20 kisten schelvis, 200 wijting, 200 kleine kisten wijting, 500 gul en kabeljauw, 930 kleine kisten ha ring, 720 kleine kisten makreel, 400 schol «n 2000 kilogram tong. hebben gebracht, die alle respect i dwingt De heer H. W. van Turnhout van de Haarlemse Voetbal Bond stak zijn waar dering ook niet onder stoelen of ban ken en onderscheidde de grote leider van de werkzaamheden aan de nieuwe aan winst met de zilveren speld van de K.N. V.B., een onderscheiding die door deze harde werker terecht werd verdiend. Nadat verscheidene vrienden en beken den van V.S.V. het woord hadden gevoerd, ging het in opmars naar de tribune, waar reeds in spanning gewacht werd door in smetteloze witte broek en rood shirt gestoken junioren van V.S.V., die met hun kreet „Vee-Es-Vee!" doorlopend uiting van hun vreugde gaven. Voorafgegaan door het trompetterkorps en enige tamboers van de IJmuider Har monie, die in hun fraaie uniformen tot vlak voor de tribune marcheerden, waar bij zij niet nalieten nog even een korte show op het middenveld te geven, be traden de spelers het veld om zich even- ADVERTENTIE Marktpleingalerij Telefoon 16613 Kennemerlaan 94 Telefoon 14071 Dirk Nijs werpt een bal de nieuwe tribune in. eens voor het midden van het grote bouw werk op te stellen. De openingsceremonie, die bestond uit het werpen van de bal tegen een lint op de tribune, werd op spontane en hu moristische wijze verricht door oud- scheidsrechter en K.N.V.B.-bestuurslid en bovenal vriend van V.S.V., Dirk Nijs, wiens indrukwekkende gestalte achter de microfoon plaats nam om zijn nog in drukwekkender stemgeluid over de men senmassa te laten schalmen. De heer Nijs haalde herinneringen op uit het verleden van V.S.V. en getuigde dat hij vooral bij deze club altijd met plezier had gefloten. „Ik wist altijd hoe laat ik er naar toe ging, maar nooit hoe laat ik weer weg zou zijn, want het eten was er goed en het drinken nog beter!" Voorts onderstreepte hij het belang van het amateurvoetbal. „Als ik hoor dat er bij het betaalde voetbal 180.000 toe schouwers waren, dan zegt men dat niets, wanneer ik weet dat er bij het amateur voetbal zeshonderdduizend déélnemers zijn!" Dat voetbal in ons land zeker in een enorme behoefte voorziet, liet de heer Nijs duidelijk uitkomen door te memoreren dat er door middel van de K.N.V.B. wekelijks drie miljoen mensen in de weer zijn. Hij besloot zijn toe spraak met de woorden: „Laat de vlag wapperen, met de wimpel van de sportivi teit bovenal!" Onmiddellijk hierna begon een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tussen V.S.V. en Uithoorn, de club die V.S.V. op haar terreinen zo dikwijls gastvrij heid voor de training heeft geboden. De wedstrijd werd door V.S.V. met 6-0 ver loren, een verlies dat echter geen dom per op de feestvreugde kon zetten, want er werd nog tot laat in de avond door geféest. HEEMSKERK. De jonge Henk Hul leman heeft zondagmiddag in de ronde van Heemskerk, waarvan de organisatie in handen was van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" zijn vijfde ze ge van dit seizoen behaald. Hij ontsnapte in het zicht van de finish uit een acht man sterke kopgroep en hield de Kenne mer favorieten Jan Serpenti, Gé v.d. Win den en Aad Duyker met ruim een leng te verschil op afstand. De Beverwijker Gé v.d. Winden flitste weliswaar als derde over de eindstreep, maar werd wegens hinderen en een protest van Louis West rus door de jury naar de achtste plaats verwezen. Een wat al te zware straf, want Peter Legierse, Evert Diepeveen en Dick Groen kwamen er in de sprint vrij wel niet aan te pas. Aan strijdlust heeft het de amateurs in deze ronde van Heemskerk niet ontbro ken. De jeugdige Drent Jan Aling waagde zich reeds in de tweede ronde het par cours moest veertig keer „genomen worden aan een uitlopertje, maar hij werd spoedig tot de orde geroepen. Me de door de vele premiesprints, waarbij favoriet Jan Serpenti zich zeer actief toonde, scheen er aan ontsnappen niet te denken. Het tempo bleef aan de hoge kant Pas even over de helft van de koers, toen bij velen de vermoeidheid een woordje mee ging spreken, wist Evert Diepeveen te ontsnappen. Hij legde daarmee de grondslag voor de beslissende ontsnap- pint. Zijn aanval werd gepareerd door Serpenti, Duyker, Van der Winden, West rus, Legierse, Groen en Hulleman. Deze acht aanvallers hielden het peloton op afstand. De uitslag was: 1. H. Hulleman, Op meer, de 100 km. in 2.21.23; 2. J. Serpen ti. Wijk aan Zee; 3. A. Duyker, Bever wijk; 4. L. Westrus, Amsterdam; 5. P Legierse, Den Bommel; 6. E. Diepeveen, Bilthoven; 7. D. Groen, St. Pancras; 8. G. v.d. Winden, Beverwijk; 9. H. v.d Moot, Amsterdam op 50 sec.; 10. D. v.d Vlught, Sommelsdijk. De zege bij de nieuwelingen ging naar Dick Baars. Hij ontsnapte in de slotron- de uit een zes man sterk kopgroep je. De uitslag: 1. D. Baas, Oudkarspel, de 60 km. in 1.14.16; 2. N. Mik, Wieringen; 3. G. Stadt, Koog a.d. Zaan; 4. J. Breur, Schiedam; 5. R. Schelvis, IJmuiden; 6 J. v.d. Tol, Mijdrecht. De rit voor as piranten werd in 39.30 over de 25 km. gewonnen door Rob Aversteeg uit Rotter dam. De Velsenaar A. v.d. Niet eindigde als tiende. ZAANDAM Doordat een 26-jarige electromonteur uit Amsterdam teveel la waai maakte bij zijn poging zaterdag nacht een muurkluis in het Zaanse VVV kantoor te forceren kon de politie, getipt door een voorbijganger, de man aanhou den. In de auto van de Amsterdammer trof de politie een nieuwe buitenboordmotor en een rubberboot aan, welke hij bij een inbraak in Santpoort had buitgemaakt. Daarnaast bekende de hoofdstedeling in braken te hebben gepleegd in Haarlem en Halfweg. Het was de tweede keer dat de man in het VVV-gebouw heeft ingebroken. Veer tien dagen geleden ontvreemdde hij 1300.-. De opbrengst was ditmaal aan zienlijk minder. (Van' een onzer medewerkers) VELSEN. R.-k Voetbalvereniging Veisen is het nieuwe voetbalseizoen in gegaan vol vreugdegevoelens en enthou siasme. De oorzaak van die vreugde bij Veisen is het feit dat men nu beschikt over een voortreffelijk sportpark met een prachtige accommodatie die alleszins aan de eisen van de moderne tijd voldoet. Er liggen prachtige voetbalterreinen aan de Wolff en Dekenlaan in Driehuis, die aan de beoefenaars van de voetbalsport nog meer genoegen zullen schenken en wellicht een stimulans zullen vormen tot zegevieren. Er heerste dan ook een opgewekte feeststemming toen zaterdagmiddag in aanwezigheid van tal van genodigden en belangstellenden wethouder C. Ockeloen het blauw-geel van Veisen de mast in joeg, ten teken dat de officiële ingebruik neming van het nieuwe sportpark een feit was geworden. Voor Veisen betekent dit een mijlpaal in zijn geschiedenis, im mers men had zich al zeer lange tijd moeten behelpen met terreinen die een behoorlijke bespeling niet meer toelieten. In de moderne gezellige kantine, waar verfrissingen en lekkere hapjes de ronde deden, sprak wethouder Ockeloen, die in verband met de ziekte van burge meester J. C. Bührmann tijdelijk de por tefeuille Sport en Jeugdzaken van wethou der H. de Boer heeft overgenomen, er zijn voldoening over uit dat nu eindelijk de totstandkoming van het fraaie com plex realiteit was geworden. De heer Ockeloen noemde het een bijzondere ver dienste van de vereniging dat zij ondanks de moeilijke omstandigheden, waarin zij jarenlang verkeerde, haar ledental heeft weten op te voeren tot meer dan vijf honderd, waaronder ongeveer driehon derd jeugdleden. Hij noemde het een bewijs van spor tieve geest en kracht van de vereniging dat zij door zelfwerkzaamheid de terrei nen, beschikbaar gesteld door de gemeen te, verder gaat vervolmaken. Deze zelf werkzaamheid heeft zich nu reeds gemani festeerd in de inrichting van het clubhuis, dat werkelijk een fraaie aanblik biedt, en in de aanleg van een centrale ver warming, die de koude van de winterdag zal buitensluiten. Tot de plannen voor de nabije toekomst behoren verder nog de bouw van een overdekte tribune en de aanleg van een goede verlichtingsinstal latie, die het voetballen ook 's avonds mogelijk zal maken. De wethouder me moreerde dat Veisen niet alleen stond in zijn zelfwerkzaamheid, doch hierin een goede buurman had gevonden in VSV, die zijn sporen op dit gebied eveneens heeft verdiend, want ook daar wapperden zaterdagmiddag de feestwimpels in ver band met de ingebruikneming van hun zelfgebouwde overdekte tribune. Ook wat betreft andere sportaccomoda- ties in Veisen kon de heer Ockeloen een optimistisch geluid laten horen. Zo kondig de hij aan dat binnen afzienbare tijd een begin zal worden gemaakt met de samen voeging der velden van IEV en Kinheim Wethouder Ockeloen hijst de Vel- sen-vlag in top. met die van Kennemer Staten, zodat één groot sportpark Roos wijk zal ontstaan, ter wijl ook de zaalsporten aan hun trek zul len komen, nu met de bouw van de sport hal is begonnen. Tot slot wenste de wet houder de voetbalvereniging Veisen nog vele sportieve successen toe. Namens de Haarlemse Voetbalbond en de KNVB wenste de heer H. W. Turn hout Veisen eveneens van harte geluk op deze voor de vereniging zo belangrijke dag en hij sprak de hoop uit dat Veisen weer spoedig zou terugkeren naar de tweede klasse, waar het volgens hem thuishoort. Met trainer Pietje van der Kuil zal daar ongetwijfeld hard aan worden gewerkt. De heer G. J. Timmermans sprak na mens de Velser Sport Stichting en het georganiseerde Velser sportleven. Hij bood de vereniging een blinkende elektrische klok aan die dankbaar werd aanvaard door de voorzitter van Veisen, de heer A. Hart man. In de lange rij van sprekers bevonden ADVERTENTIE TAPIJT EN GORDIJN TAPIJT EN GOROIJN OOK N SPECIAALZAAK VAN de ruifler zich afgevaardigden van tal van plaatse lijke en landelijke sportorganisaties, ter wijl ook persoonlijke felicitaties niet uit bleven. Zo was daar bijvoorbeeld de heer S. J. Wittebrood, die zich terecht het oud ste lid van de voetbalvereniging mag noe men. Ook hij had een geschenk meege bracht en overhandigde de voorzitter een modern uitgevoerde klok, die hij bestemd had voor de bestuurskamer. Een schat van bloemen en telegrammen met gelukwensen getuigden verder van een warm meeleven van vele sportminnen- den in Veisen en ver daarbuiten. H1W Al-re- V Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Tuskar, van Great Yarmouth; Kenia. Stanlow; Voline, Dagenham; Fausta, Le Havre; Amstelstroom, Huil; Tor Hollandia, Immingham; Weisser Greif, Londen; Black Prince, Kristlansand; Hermann Helene, Kopmansholmen; Vamos, Ips wich; Jans, Llandulas; Deltadrecht, Seven Is lands; La Colina, Port Talbot; Rolf Behrmann, Londen; Meppel, Felixtowe; Ilmenau, Swi- noujscie, IJmuiden; Aurora, Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Lady Sandra. Rochester; Lutetia, Londen; Pernille Maersk, Grange mouth; Vectis Isle, Vlaardingen. IJmuiden; Annemarie Palm II, Wismar; Carona, Rauma; Wotan, Dagenham; Hondsbosch, Boston, Zaan dam; North i-mperor, Houston; Ine, Rotterdam; Holstentor, Noordzee; IJstroom, Grangemouth. Zaterdag van IJmuiden vertrokken: Astyanax, naar Antwerpen; Witmarsum, Bremen; Norfolk Shore, Noordzee; Waverstroom. Par; Brinio, Immingham, IJmuiden; Pater Wilfried. Köping; Joseph Conrad. Rotterdam; Lukas M., Londen, Zaandam; Audacity, Le Havre; Marrimac, Hampton Roads: Els Teekman, Boston, IJmui den; Tor Hollandia, Gothenburg; Columbia, Hampton Roads; Kylix, Rotterdam; Black Prince, Kristiansand; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; Batu, Bremen; Switzerland, Lulea; Orphée. Tunis; Skagem, Stockholm; Dirk Rust, Helsingborg, IJmuiden; Pulkovo, Riga: Bavang, Antwerpen: Ernst Schroder, Bremen; Botnia, Odense, IJmuiden. Zondag te IJmuiden aangekomen: Ortrud Miiller, van Swansea; Susan, Londen; Chan- tenay, St. Nazaire; Advent, Great Yarmouth, IJmuiden; Aqua, Fowey; Sagafjord, Hamburg; Stavos, Kotka, Veisen; Pergo, Swansea; Bram- ber, Leith; Capella, Boulogne, IJmuiden; Roula, Dakar; Nerlandia, Aarhus; C. H. Bohl. Londen; Despatch, Londen, IJmuiden; Deborah. Col chester; Wollin, Mönsteras. Zaandam; Dania, Kopenhagen; Zeevaart, Londen; Raket Londen; Ank T„ Hudiksval, Zaandam; Eemland, Ham burg; Röhn, Avonmouth; Ljusne Kalundborg: Falcon, Teignemouth; Gebina, IJstad: Berkel- stroom, Llandulas; Vegp, Hamina: Maas, Duin kerken; Gerda K., Frederiksvaerk Zondag van IJmuiden vertrokken: Filefjell, naar Port Harvey, IJmuiden; Brinda, Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Nebo, Gi braltar; Jean E„ Londen; Geert, Londen, Zaan dam; Kate Hinz, Londen; Donata, Great Yar mouth, IJmuiden; Sagafjord, Zeebrugge; Helena Schepers, Abö, Castor, Korsör Maandag te IJmuiden aangekomenHar Cas- tel. van Baton Rouge; Gasselte Leith; Arne- borg. Gefle, Beverwijk; Texelstroom, Liverpool; Annika, Kemi, Veisen. Maandag ven IJmuiden vertrokken: Gazelle, naar Boston, Zaandam.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4