Postdirecteur B. Groenhof nam afscheid van IJmuiden VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Inbraken in Velsen Ontmoetingsavond in stadskantoor Geslaagde bloemen- en fruitshow Beiaarden naar N.Ph.O.-avond Popgebeuren in Haarlem i B I a Dank voor zijn vele arbeid Engelsman over boord geslagen Meer showruimte Gasverwarming Aan verwondingen bezweken Twee Marokkanen op de vuist Diefstal uit kleedlokalen VIJFTIG JAAR HOOGOVENS Koe doodtrein onbruikbaar Recreatie voor gehele gezin UIT DE ZAKENWERELD i MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 elsen-IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk ZANDBERGEN Uw slager ■T dus 98 ct NIEUWS Botsing bij Beverwijk Hoe de duiven vlogen - op 6 en 28 september - I fC (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De direkteur van het postkantoor, de heer B. Groenhof heeft zaterdagmiddag officieel afscheid geno men van de dienst bij het Staatsbedrijf der P.T.T. om van een rustige levens avond te gaan genieten in Nunspeet. Bijna 48 jaar heeft hij de P.T.T. gediend op zeer verschillend terrein'en tot bijzon dere tevredenheid van zijn superieuren. Dat bleek overduidelijk uit de vele loft uitingen welke aan zijn adres zijn ge richt. ALs eerste sprak daarover de direk teur van het postdistrict Haarlem mr. J. J. van der Goes, die de opleiding van de mens de eerste levensperiode noemde; diens arbeidstijd de tweede levensperiode en daarom vaststelde, dat de heer Groen hof thans aan het begin staat van diens derde levensperiode. Uitvoerig releveerde mr. Van der Goes de levensloop van de scheidende direkteur van het postkantoor IJmuiden, die tal van standplaatsen ach ter de rug heeft. De direkteur van het postdistrict Haarlem noemde hem een deskundige op het gebied van de expedi tie en als zodanig had spreker menigmaal de degen met hem gekruist. Overigens in het belang van de dienst. De reorganisa tie van het expeditie-systeem was voor een zeer groot deel het werk van de heer Groenhof zo vernamen de vele aanwe zigen, die acte de presence gaven bij dit afscheid in het Cultureel Centrum van IJmuiden. Het kantoor IJmuiden werd een dyna misch kantoor genoemd geheel in over eenstemming met de direkteur, die dit kantoor thans gaat verlaten. „Met hem verdwijnt een markante fuguur" aldus merkte mr. Van der Goes op. „Hij was geen gemakkelijke man, doch kwam steeds open voor zijn mening uit. Daar- MAANDAG 2 SEPTEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver- «niging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek), Wüstelaari (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek weg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmui- den-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER De Brulboei, Kanaalstraat, 9-12 u.: be jaardensociëteit. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550- 10715. MAANDAG 2 SEPTEMBER Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77, volw. en jeugd: 14.30-17.30 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER Handenarbeidcentrum, Schulpweg, 19.30 u.: modelbouwclub Kennemer Staten. Gemeentebibliotheek, filiaal Wijker straatweg 77, volw.: 19-21.15 uur. MAANDAG 2 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30- 21.30 u.: kantoor Beverwijkse Sportraad geopend. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 16-17.45 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volw. en jeugd: 19-21 u.; Amstelstraat 44: volw.: 19-21 u. DINSDAG 3 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, volw.: 14-17.30 uur, jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 14-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 uur. MAANDAG 2 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 19-21 uur. DINSDAG 3 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Ruys daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Wethouder J. G. Kolkman biedt de scheidende postdirecteur B. Groen hof een fraai boekwerk aan, als her innering aan de tijd in IJmuiden. naast was hij een sociaal zeer bewogen man, die op het gebied van de vakorgani satie geen onbekende is." Aan het einde van zijn toespraak overhandigde mr. Van der Goes de heer Groenhof de „afscheids- penning van het Staatsbedrijf der P.T.T. alsmede de afscheidskalender. De volgende spreker was de wethouder J. G. Kolkman, die de waardering over bracht van het gemeentebestuur voor het werk van de vertrekkende postdirekteur. Det. wethouder noemde de P.T.T. het waarschijnlijk enige bedrijf, waarvan elke Nederlander klant is. In het bedrijfsleven wordt weieens de stelling geponeerd, dat elke klant zijn zorgen met zich meebrengt, doch de heer Kolkman wilde niet gelo ven. dat de P.T.T. twaalf miljoen zorgen heeft. Hij vergeleek de taak van de P.T.T. met die van de gemeente en stelde vast dat beiden een dienende taak hebben, wel ke veel arbeid vereist. Voor de arbeid ADVERTENTIE I E D T E S T E DINSDAG AANBIEDINGEN KEURSLAGER 500 gram nassi, panklaar 1.29 500 gram riblappen 3.28 WEGENS ENORM SUCCES Hamburgers of Geld. schijven 4 halen 3 betalen WOENSDAG-AANBIEDING 500 gram gehakt1.78 i/pmmcmcpi aam 43 - TEL. 14310 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Zondagmorgen werd de Velsense politie er om elf uur van in kennis gesteld dat in de nacht van zater dag op zondag, omstreeks kwart voor twee op twintig mijl ten westen van IJmuiden een der opvarenden van het Engelse zeegaande motorzeiljacht „Win- ny" over boord was geslagen. Men vreest dat de drenkeling, een 40-jarige wijnim porteur uit Londen is verdronken. VAN DE IJMOND IJMUIDEN Op een gunstig tijdstip juist voordat de winter aanbreekt en iedereen weer moet gaan denken aan ver warming heeft De Smit Gasverwar ming de showruimte aan de Ruysdael straat verlaten en het pand Groeneweg 51 in IJmuiden betrokken. Dankzij deze verhuizing kon de oppervlakte van de showruimte worden verdubbeld, zodat men veel meer mogelijkheden heeft om te laten zien wat er op het ogenblik op het gebied van gasverwarming op de markt is. Tevens heeft men gelegenheid gevon den nu ook sanitaire installaties te tonen met complete douchecelinrichtingen. Uiteraard voldoet de inrichting en de verlichting aan moderne eisen. Bij de opening werd het interieur opgefleurd door talrijke bloemstukken ter illustratie van de goede wensen en het medeleven bij de belangrijke stap voorwaarts, die De Smit Gasverwarming met deze uit breiding heeft gezet. welke de heer Groenhof in IJmuiden heeft verricht wilde de heer Kolkman hem bedankeii, mede uit naam van het gemeentebestuur en van de gehele bur gerij. Opmerkelijk vond hij het, dat de man, die eens agrariër wilde worden, bijna 48 jaar P.T.T.'er is geweest. Het bloed kruipt echter, waar het niet gaan kan en de heer Groenhof gaat nu van een verdiende rust genieten in Nunspeet. De wethouder sprak de wens uit, dat hij daar zal kunnen gaan bouwen aan een mooi „groen hofje". Tot slot bood hij hem een prachtig boek over de historie van deze streek „Grepen uit Kennemerland" aan. Vertegenwoordigers van het bedrijfs leven, afgevaardigden van het personeel en de heer Alting uit naam van de post- direkteuren uit het distrikt Haarlem spra ken daarna de vertrekkende heer Groen hof en diens echtgenote toe. Verscheidene fraaie geschenken werden daarbij aange boden. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. De 79-jarige heer L. Roersma uit Krommenie die bij een ver keersongeval op 13 augustus op de pro vinciale weg tussen Limmen en Uitgeest ter hoogte van het Shell-benzinestation levensgevaarlijk gewond raakte, is vrij dagavond in het Julianaziekenhuis te Zaandam aan zijn verwondingen bezwe ken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de nacht van zaterdag op zondag is tussen elf en acht uur ingebroken bij het benzinestation aan de Rijksweg in Santpoort. De daders heb ben zich toegang verschaft door het ver breken van enige glasruiten, waarna het kantoor en het magazijn konden worden betreden. Er werden nogal eni ge vernielingen aangebracht, waarvan alleen drie stukgeslagen lampen van de lichtmasten al honderd gulden schade hebben opgeleverd. Voorts werden een aantal autobinnenbanden, bougies, rui tenwissers en veiligheidsdriehoeken ge stolen, waarna de daders tenslotte nog ruim honderd liter benzine hebben ge tankt. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken bij de krantenkiosk op Plein 1945, waarvoor eveneens een ruit werd vernield. Hier zijn enkele tijdschriften ontvreemd. Omstreeks dezelfde tijd heb ben onbekenden de kousenautomaat ver nield van een tegenover de kiosk gele gen winkel. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Tijdens de afge lopen nacht werd de Velsense politie om streeks één uur gewaarschuwd voor een vechtpartij, die op de Wijkerstraatweg tussen twee buitenlanders zou zijn ont staan. Dit bleek allerminst een loos alarm want bij aankomst van de politie waren hier twee Marokkanen ijverig bezig el kaar met een steen en een gebroken bier glas af te tuigen. Deze Marokkanen, van wie er een in Haarlem en een in IJmuiden woonachtig is, hadden in Beverwijk een café bezocht, waarna een hunner op de bromfiets door zijn landgenoot naar huis zou worden ge bracht. Op de Wijkerstraatweg verander de deze echter plotseling van gedachten en hij wilde zijn passagier hier achterla ten, welk besluit een fikse vechtpartij ten gevolge had. Een bewoner van de Wijker straatweg, die als bemiddelaar trachtte op te treden, werd voor zijn vriendelijke bemoeiingen met enige klappen op het oog beloond. Het vechtlustige duo werd door de politie naar het hoofdbureau overgebracht, waarna een der Marokka nen wegens zijn opgelopen verwondingen door de ongevallendienst naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk werd ver voerd, om hier te worden verbonden. Zijn landgenoot werd met een taxi naar Haarlem gezonden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens de voetbal wedstrijd tussen ODIN en Wijk aan Zee hebben onbevoegden zich zondagmiddag toegang verschaft tot de kleedlokalen op het sportterrein aan de Hoogdorperweg. Zij hebben daar acht portemonnaies van verschillende spelers van hun inhoud ont last. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de dader of daders. BEVERWIJK In het kader van de stadsfeesten, welke in Beverwijk worden georganiseerd in verband met het 50-ja- rig bestaan van Hoogovens, wordt op maandagavond 16 september om 20.30 uur in het Stadskantoor een ontmoetings avond gehouden, waarvoor van iedere vereniging of instelling twee afgevaar digden worden uitgenodigd. Het college van burgemeester en wethouders, leden van de gemeenteraad en andere gemeen telijke autoriteiten zullen eveneens aan wezig zijn. De bijeenkomst draagt een ongedwongen karakter en duurt tot circa 24 uur. De oorspronkelijk voor deze avond vastgestelde demonstraties turnen, boksen en judo in het park „Scheybeeck" kunnen om verschillende redenen niet doorgaan. Een deel van deze demonstraties zal in gepast worden in het programma van de ontmoetingsavond. Leden van plaatselij ke turnverenigingen en judoleerlingen van sportschool De Lange geven beneden in de hal van het Stadskantoor demon straties. Aan het programma in de „Salie des Pas perdus" werken mee de Bever wijkse pianist Harry Vooren, die enkele korte pianowerken ten gehore zal bren gen, en de eveneens uit Beverwijk af komstige folksinger Rolf de Meijer. Na tuurlijk speelt tevens het bekende stem- mingsorkastje van de dienst van Openba re Werken. In de koffiekamer van het Stadskantoor kunnen de bezoekers van de ontmoetingsavond luisteren naar de jeug dige hammondorganist Timmer. De ont moetingsavond kon tot stand komen door samenwerking tussen het gemeentebe stuur en het comité Stadsfeesten. Het oorspronkelijk voor woensdag 18 septem ber vastgestelde concert van het Noord- Hollands Philharmonisch Orkest in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk is in verband met de voetbalwedstrijd, welke Ajax in het kader van de Europese bekerstrijd tegen FC Nürnberg speelt, verzet naar dinsdag 17 september. De Dr. Prinsenhal bleek die avond ook beschikbaar voor dit grote concert, dat geleid wordt door Henri Arends. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Wilma Driessen. Het te brengen programma zal (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De trein die zaterdag middag om kwart over drie uit Uitgeest naar Beverwijk vertrok kreeg ruim een half uur vertraging omdat er zeven koeien waren losgebroken en op de spoorbaan liepen. Een der koeien is door de trein vermorzeld. De trein werd ernttstig be schadigd en moest door een andere trein worden weggetrokken. De koeien waren ter hoogte van de Henegouwerlaan uit een weiland gebro ken. Een volkstuinder zag kans zes koeien van de spoorbaan te jagen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum heeft de amateurtuindervereniging „Tot ieders genoegen" zaterdag en zondag in de grote zaal van gebroeders Dam aan het Kerk plein een expositie van bloemen, fruit en groente gehouden. Onder de artistieke lei ding van de heer J. G. v.d. Wel heeft een groot aantal vrijwilligers de zaal om gebouwd tot een kleurrijke bloementuin, waarin chrysanten en dahlia's in diverse soorten en tinten wedijverden met bloem stukken en potplanten. In de toespraak, waarmee de voorzit ter van het Algemeen Verbond van Volks- tuindersverenigingen P. Visser, zater dagmiddag de tentoonstelling opende, zei hij onder meer, dat het bestuur met deze expositie een goed keus gedaan had. Hij meende te kunnen vaststellen, dat door de medewerking van velen deze eenvoudige viering van het eerste lustrum buitenge woon geslaagd was. Spreker memoreerde de sterke groei van de vereniging, welke na de start met 50 leden op 20 december 1963 inmiddels in uitgegroeid tot een ver eniging met ruim 400 leden. De grote steun van het gemeentebestuur van Heemskerk, dat voor de opgave stond al deze mensen van een stuk grond te voor zien, is hieraan naar de'mening van de heer Visser voor een groot deel debet geweest. Tenslotte zei de heer Visser ver heugd te zijn over het feit, dat de ten toonstelling voor driekwart uit bloemen bestond. Hierdoor werd volgens hem be wezen, dat het tegenwoordig niet meer gaat om het telen van eigen groente, maar dat de volkstuin de mogelijkheid biedt tot het uitleven van een recreatieve hobby, welke niet beperkt blijft tot de tuin zelf, maar waarvan het gehele gezin profiteert. Op deze tentoonstelling waren eveneens twee volières met tropische vogels, één volière mej sierduiven en vijf aquaria met tropische vissen. Deze respectievelijk be schikbaar gesteld door de volière-vereni ging „Tropica", de Beverwijkse sierdui- venvereniging „De Sierduif" en de aqua riumvereniging „Kennemerland". De his torische werkgroep van de Kennemer Velen kwamen een bezoek brengen aan de unieke bloemen- en friut- show van de amateur-tuindersver eniging Tot ieders Genoegen" Oudheidkamer heeft met een tentoonstel ling van bodemvondsten uit Kennemer land ook een steentje bijgedragen aan het welslagen van dit evenement, waarvoor van de zijde van het publiek grote be langstelling bestond. Aan het geheel was een wedstrijd ver bonden voor de inzenders. De rijkstuin- bouwconsulent A. Feenstra kwam bij zijn jurering tot de volgende uitslag. In groep 1 (dahlia's op kleur) werd W. van Dok eerste. In de categorie dahlia's gemengd ging de eerste prijs naar J. de Wit, ter wijl A. Piepers zowel bij de chrysanten op kleur als gemengd de eerste plaats be zette. In de groep bloemstukjes (potplan ten) eindigde mejuffrouw Chr. v.d. Bos op de eerste plaats en bij de groep bloe men gemengd C. van Baar. In de catego rieën fruit en bloemstukjes ging de eerste prijs naar R. Post. Etty Wietsma zag zich als eerste geplaatst in de groep vaasjes bij de jeugdafdeling. populair en feestelijk zijn. Begonnen wordt met een uitbundig trompetnum mer van Clark. Wilma Driessen zingt voorts twee aria's van Mozart en enkele aria's van Strausz. Op het programma staan verder werken van Berlioz, en van Von Suppé, terwijl Jan Wijn een piano concert van Grieg speelt. De entreeprijs is laag gehouden en bedraagt 2.50 per persoon. Van het stadsfeestenprogramma is nu ook definitief geworden een ruiter- show van de landelijke rijvereniging uit de Wieringermeer, welke op zaterdagmid dag 14 september om half vier op de Dorpsweide in Wijk aan Zee wordt ge houden. 's Avonds om 8 uur wordt in het park „Scheybeeck" een grote muzikale show gehouden, waaraan alle fanfare- en harmoniekorpsen uit de IJmond deelne men. Aan deze show gaat een stertocht naar „Scheybeeck" vooraf. Hieraan wordt meegewerkt door alle drumkorpsen uit Beverwijk, Heemskerk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. Vanuit diverse richtingen marcheren deze korpsen naar „Schey beeck". BEVERWIJK. Het comité „Stads feesten Beverwijk" heeft voor het op dinsdag 17 september in de Dr. Prinsen hal te Heemskerk te geven concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest een groot aantal kaarten gereserveerd voor bejaarden van 70 jaar en ouder uit Beverwijk en Heemskerk. De toegangskaarten worden uitgereikt via de onderscheiden bejaardensociëtei ten en de bejaardentehuizen op vertoon van trouwboekje of legitimatiebewijs. Gelegenheid tot het afhalen van kaarten bestaat op de volgende adressen en op de daarbij vermelde tijden: sociëteit „De Slof". Raamsveld 2, dinsdag 3 september van 14 tot 16 uur; sociëteit „Meerestein", Plesmanweg, dinsdag 3 september van 14 tot 16 uur; sociëteit „De Schans", Her vormd Verenigingsgebouw, donderdag 5 september van 14 tot 16 uur; sociëteit „De Opgang", Florastraat, dinsdag 3 septem ber van 14 tot 16 uur; sociëteit „St. Jozef Arendsweg, woensdag 4 september van 14 tot 16 uur; paviljoen „Westerhout", Wes terhoutplein 3, dinsdag 3 september van 14 tot 16 uur. sociëteit „De Zandkraai", Handelstraat 93, woensdag 4 september van 14 tot 16 uur. Bewoners van het St. Jozefrustoord, Lommerlust, de Westerburcht en Huize St. Agnes kunnen van 3 tot en met 5 september kaarten bij de administratie van hun tehuizen verkrijgen. Men gelieve trouwboekje of legitimatiebewijs mee te brengen. Voor echtparen geldt, dat ten minste een van de echtelieden 70 jaar of ouder moet zijn. DE BONTE DUIF. Van de postduivenhou- dersveremgmg ,.De Bonte Duif in IJmuiden namen 248 duiven deel aan een wedvlucht van Waver af. De lossing van de duiven geschiedde om 7.40 uur. Een duif van Sj. Heis bereikte als eerste het hok om 9.31.56 uur: de laatste prijsduif om 9.39.55 uur. Ook ditmaal een dubbele vlucht voor jonge en oude duiven, waarvan de heer Heis de snel ste vogel bezat bij de oude en Wilms Floet/ bchafstall bij de jonge duiven. Over het geheel genomen was het de heer Heis die nummer één zat in deze snel verlopen vlucht. De uitslag was als volgt: JONGE DUIVEN Wilms Floet/Schafstall 1, 4, 5. 6. 14. 18: J. Swart 2, 11, 26; C. Jellema 3. 23. 27; Sj Heil ió 9oo10,t13U^ ,Verschuren 8- 15 19: H Bruynes 12. 22; J. Dekker 16. 29; J Dijkhuis 17, 21: J. van Kooten 20: R. Wielart Jr 24; J Kalden- bach 25, 28. OUDE DUIVEN Sj. Heis 1, 2. 10; Wilms Floet/Schafstall 3. 4 5, 15; Gebr. de Vries 6: J. Kaldenbach 7, 19; J. Dekker 8, 14. 16; J. Dijkhuis 9, 22; M. Muyder- ïïaiï> «i- ?eJle™ 12' 17' 18: J- van Kooten 13; R. Wielart Sr. 20; C. de Jong 21. TOUR SNELVLIEGER Uitslag zesde etappe: 1. F. Daalhuizen/Plug 1.51.34; 2. Gebr. Boender op 13; 3. J. Minneboo op 58; 4. C. Zwanenburg op 1.16* 5. W. Dankel- man op 1.20; 6. P. Schotvanger op 1.32; 7. A. Wamaar op 2.36; 8 M. Hensen op 2.42; 9. F de Boer op 3.16: 10. J. v. d. Kammen op 3.11. Totaal klassement: 1. S. Voet en Zn. 19.12.14; 2. F. Daalhuizen/Plug op 3.16; 3. J. v d. Kam men op 12.52; 4. A. J. Ham op 15.49; 5. C. Zwanenburg op 16.07; 6. B. Visser op 21 13- 7 J. Wijker op 24.10; 8. F. de Boer op 23.51; 9. A. Koerts op 38.51. Ploegenklassement1. Valen; 2 Krassen; 3. BI. Banders. Totaal ploegenklassement: 1. Valen; 2. Bon ten; 3. Krassen. Gele en groene trui: S. Voet en Zn. Ongelukkigste vlieger: W. Remmers. Strijdlustigste vlieger: J. Minneboo. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Er staan enkele vrolijke evenementen op popgebied in Haarlem op stapel. In Electric Centre allereerst treedt op zaterdag 28 september voor de eerste maal in Haarlem de bekende Nederlandse groep „Dragon Fly" op. Aan dit optre den gaan nummers van „The Burning Sun" vooraf. Men is van plan iedere maand een groep van dergelijk formaat aan te trekken en dit is mogelijk door samenwerking met 't Amsterdamse Paradiso. In Electric Centre zullen verder op de andere zaterdagen ook popgroepen spelen. Bovendien zullen van de winter weer jazzmensen naar de Bakenessergracht komen, onder wie Theo Loevendie, Maar ten van Regteren-Altena en Martin van Duynhoven, het J. Cavé-quintet, bekend van Loosdrecht, en de Amerikaanse groep uit Detroit, die vorig jaar in Haarlem veel succes oogstte. Op zaterdag 7 september vieren de so ciëteiten „Daddy's" en „Pop M" (later Top '67) hun fusie, die noodzakelijk werd om zich te kanten tegen de „Buma". Zes groepen zullen op die avond in het Con certgebouw optreden. Ekseption, eerste prijs- en ereprijswinnaars van het Loos- drechts Jazzconcours, The Soulful Blues Quality, The Mark Jansen Boogie Woogie Combo (Modesty Blaise), the Gothics in hun oude bezetting. Kings Road en The Strangers zullen die avond in twee zalen spelen. Men kan er ook dansen. Het feest begint om acht uur.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5