D'66 WERKT PROGRAMMAPUNTEN NADER UIT Kiezer nummert kandidaten voor de Tweede Kamer in volgorde van voorkeur Twee namen op stembiljet: eerste en tweede keus minister-president Kort en bondig Eerste Kamer moet verdwijnen Windhoos treft Bergen (L.) Bloedproef verplicht - na ademproef Meer controle op snelwegen Zebrabord Agenda voor Haarlem en de IJmond STAPELS POST VOOR AMBASSADE Voor tienduizenden aan kleding gestolen Nieuwe lijn tussen Groningen en de Randstad r Politiek asiel voor deserteurs? Kettingbotsing op Rijksweg 2 Arrestatie tijdens rechtszitting Nog* onstabiel dt DINSDAG 3 SEPTEMBER 196 8 2 Conflicten Districtenstelsel Plannen van NS. Onderzoek gevraagd naar Mobil-steekvlam (Vervolg van pagina 1) l ragen van Kamerlid Meineed P, f' ■<Vv fV fm Haarlem Velsen-1J muiden Beverwijk Heemskerk Gezondheidstoestand prinses Beatrix bijzonder goed is Eü DEN HAAG. De minister-president moet rechtstreeks voor een periode van vier ,iaar door het volk worden gekozen. De kiezers moeten op het stembiljet de kandidaat van hun voorkeur kunnen aan wijzen. maar tevens dienen zij aan te geven naar wie hun voorkeur uitgaat, indien hun nummer één niet de meerder heid haait. Door een dergelijk systeem van stemoverdraeht kan worden voorko men dat een herstemming zou moeten worden gehouden als geen van de kandi daten de meerderheid behaalt. Dit is één van de verlangens van de werkgroep staatsrecht van de politieke partij D'66. De werkgroep heeft in een tweetal rap porten de fundamentele staatsrechtelijke punten uit het programma van D'66 nader uitgewerkt. De rechtstreeks gekozen minister-pre sident draagt, aldus de wens van de werk groep, de verantwoordelijkheid voor het gehele regeringsbeleid. Zijn positie wordt dan ook veel sterker dan zij nu is. In dit kader past, dat de ministers op voor dracht van de minister-president worden benoemd en ontslagen. De minister-presi dent krijgt zo de kans, een kabinet sa men te stellen dat geheel bestaat uit per sonen die bereid zijn het programma, waarop hij werd gekozen, uit te voeren. Onder het tegenwoordige stelsel dient de minister-president het vertrouwen te genieten van het parlement. Dit punt kan bij de rechtstreeks gekozen minister-pre sident buiten beschouwing blijven, aldus de werkgroep, omdat hij een rechtstreeks mandaat van de kiezers heeft en dus hun vertrouwen geniet. Niettemin zijn meningsverschillen tus sen minister-president en parlement denkbaar. Bij zo'n conflict zou de minis ter-president kunnen dreigen, het punt in kwestie inzet van de komende verkiezin gen te maken, zodat de kiezers de uitein delijke beslissing kunnen nemen. In beginsel worden wetten vastge- ADVERTENTIE STAARTKLOKKEN In wortelnoten of eiken kast. Met 8-daags belslagwerk. Maanaanwijzing. Handge schilderde of geëtste wijzer plaat. Prijzen vanaf f 352.50 >«T MUI* MFT CA*™ GR. HOUTSTR. 49 TEL 20049 HAARLEM Nachtclubeigenaar verdronken. Uit het water van de jachthaven „De Piashoe ve" aan de Baambrugse Zuwe is maan dag het stoffelijk overschot van de 47- jarige Amsterdamse nachtclub-eigenaar J. L. de Boo opgedregd. De man ver bleef het weekeinde in zijn woonark. Hij is vermoedelijk in het donker te water geraakt. De officier van Justitie heeft opdracht tot sectie gegeven. De politie heeft geen redenen om aan mis drijf te denken. Defecte spoorbrug. Een defect in het ver grendelingsmechanisme van een spoor brug bij Koegras (tussen Anna Paulow- na en Den Helder) heeft maandagavond omstreeks zeven uur vertraging ver oorzaakt voor het treinverkeer tussen Amsterdam en Den Helder. De treinen uit Amsterdam reden niet verder dan Anna Paulowna en werden daar ge keerd. Tussen dit plaatsje en Den Hel der onderhielden bussen een tijdelijke pendeldienst. Onderscheiden. Schout bij Nacht R. W. graaf van Lynden is benoemd tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. Maandag heeft hij officieel de Koninklijke Marine verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Theologie in Leiden. Studenten en docen ten aan de Leidse faculteit der godge leerdheid hebben het studieplan gereor ganiseerd. Verwacht mag nu worden, dat in drie jaar het kandidaatsexamen kan worden gehaald, zodat er vervolgens meer tijd beschikbaar is voor de keuze vakken. steld door regering en parlement samen. Indien de regering weigert een initiatief voorstel uit de Kamer te bekrachtigen, wordt het tóch wet als het parlement het na 3 maanden nogmaal aanvaardt. Als het klimaat tussen minister en parlement zo danig is bedorven dat verdere samen werking niet goed mogelijk meer is, kan het parlement besluiten, dat zowel voor het parlement als voor de minister-pre sident vervroegde verkiezingen worden gehouden. De minister-president zal het parlement niet kunnen ontbinden. De werkgroep is ervoor dat het parle ment voortaan door middel van een dis trictenstelsel wordt gekozen. De Eerste Kamer zou moeten worden opgeheven. Voor de verkiezing van het parlement zou ons land moeten worden ingedeeld in districten, die elk in beginsel vier Kamer leden aanwijzen. Binnen de districten zou evenredige vertegenwoordiging gelden. Ook bij de verkiezing van het parle ment moeten de kiezers een volgorde van voorkeur kunnen aangeven. De kandida ten staan op het stembiljet gegroepeerd in lijsten. De kiezer stemt, aldus 't voorstel van de werkgroep, door de kandidaten te nummeren in de volgorde van zijn voor keur en wel door het cijfer 1 te plaatsen in het stemvlak voor de naam van de kandidaat die hij in de eerste plaats ge-' kozen wenst te zien. Hij behoeft daarbij zijn voorkeuren niet te beperken tot kan didaten van eenzelfde lijst of partij. Op deze manier kan worden voorko men dat zoals nu kandidaten wor den gekozen zonder dat duidelijk is of zij kunnen bogen op een werkelijke aan hang onder de kiezers. Momenteel stemt men in het algemeen op nummer één van de lijst. Het overschot van nummer één komt automatisch de overige kandidaten (Van onze correspondent) AMERSFOORT. De Amersf oortse po litie heeft met de aanhouding van twee Utrechters een goede vangst gedaan. Het tweetal heeft in verschillende plaatsen voor vele tienduizenden guldens aan kle dingstukken gestolen. Uit het magazijn van een psychatri- sche inrichting in Eibergen namen zij meer dan 100 regenjassen mee. In Hol ten stalen zij uit een manufacturenzaak 60 herenkostuums en 11 overhemden. In Markelo maakten zij 90 herenkostuums, 15 herenjassen en enige suede damesjas- sen buit en in Hellendoorn 94 herenkos tuums en 6 suedejasjes. In Harderwijk namen zij uit een zaak in watersportarti kelen een buitenboordmotor en twee tran sistorradio's weg. Uit een technisch bu reau in Hengelo verdwenen 15 radio's. De waarde van het gestolene loopt in de duizenden guldens. In Utrecht werd en passant een caravan gestolen, welke la ter in Ridderkerk werd teruggevonden. BERGEN Maandagmiddag is in het Noordlimburgse vakantieoord „De Pias molen" door een windhoos die gepaard ging met een kort onweer en een wolk breuk, voor zeker 100.000 schade aan gericht. Het recreatiecentrum „El dora do" werd het ergst getroffen. Twaalf caravans werden omver geworpen en een tiental bungalowtenten werd door de windhoos honderden meters meegesleurd. die aan de meeste kiezers onbekend zijn ten goede. De werkgroep van D'66 wil daartegenover aan de verkiezingen een meer persoonlijk karakter geven Het voorgestane kiesstelsel maakt het onmogelijk, dat kleine partijen in het parlement worden vertegenwoordigd. Om deze groeperingen toch de gelegenheid te geven hun stem te laten horen, moet het parlement wettelijk worden verplicht daartoe „hearings" in te voeren. Het recht van petitie moet worden uitgebreid met het recht op antwoord voor hen die peti ties hebben ingezonden. Een door een na der vast te stellen aantal kiezers onder tekende petitie zal door het parlement in openbare behandeling moeten worden ge nomen. Wat de verhouding tussen regering en parlement betreft, is de werkgroep er voorstandster van. dat de ministers niet meer zo gemakkelijk als op het ogenblik aan de Staten-Generaal inlichtingen kun nen weigeren, omdat dit in strijd zou zijn met 's lands belang. In tegenstelling tot nu wenst de werkgroep, dat de regering aannemelijk moet maken, dat de betref- LEEUWARDEN De Nederlandse Spoorwegen hebben plannen voor een nieuwe spoorlijn van Groningen /ia Drachten, Heerenveen en de I.Tsselmeer- poiders naar Amsterdam. Er komen meer en snellere treinen tussen Fries land en de randstad. Reeds volgend jaar hopen de Nederlandse Spoorwegen t us- sen Amersfoort en Zwolle de rijsnelheid te verhogen tot 140 km per uur. Dat deelde de president-directeur van de N.S., ir. J. Lohman, gisteren mee tijdens een bijeenkomst in de Friese hoofdstad ter viering van het honderd jarig bestaan van de spoorlijn Leeuwar den-Zwolle. Een speciale gloednieuwe trein was 's morgens uit Den Haag naar Leeuwarden vertrokken met de N.S.-directie, staats secretaris Keijzer van Verkeer en Water staat en leden van de Eerste en Tweede Kamer. Onderweg stapten de burgemees ters van de gemeenten die aan de spoorlijn naar Leeuwarden zijn gelegen, in. De genodigden werden in Leeuwarden verwelkomd door de pasbenoemde am bassadrice van de Nederlandse Spoorwe gen, de 29-jarige Jeanne Vollemans. Na een rondrit door de stad werden feestredevoeringen afgestoken door bur gemeester Brandsma, staatssecretaris Keijzer en ir. J. B. Ritzema van Yke- ma, voorzitter van het departement Leeuwarden van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Prof. dr. j. Pen, hoogleraar in Groningen, besprak enige problemen van de Friese economie. De kern van het Friese probleem noemde hij de „export" van mensen die uit Fries land weggaan omdat de mogelijkheden voor jonge Friezen en topfunctionarissen binnen Friesland te klein zijn, met name omdat er in de sector van de dienstver lening te weinig emplooi is. DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid drs. D. F. van der Mei (CHU) heett de minister van Economische Zaken verzocht een onderzoek te doen instellen naar de oorzaak van de steekvlam, die zaterdag avond j.l. uit de pijp van de Mobil Oil- raffinaderij kwam, en die volgens hem alom grote onrust heeft doen ontstaan. fende zaak inderdaad beter binnenska mers kan blijven. De werkgroep is tot haar herzienings- voorstellen gekomen gezien de volgens i haar onbevredigende gang -van zaken bij de kabinetsformaties, de (e sterke weder zijdse afhankelijkheid tussen kabinet er regeringsgezinde meerderheid in het par lement, de volslagen onvoldoende parle mentaire bewerktuiging, de korte levens duur van de kabinetten, de machtspositie van de politieke partijen en de onbevre digende wijze waarop haars inziens de burgers in het parlement worden verte genwoordigd. f Een secretaresse op de Tsjechoslowaakse ambassade in Den Haag sorteert de post, welke dagelijks in grote hoeveelheden binnenstroomt. Ondermeer zijn tien duizenden prentbriefkaarten van de jeugd ontvangen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De minister wil de bloedproef, die thans alleen op basis van vrijwilligheid kan worden toegepast, ver plicht stellen. Maar alleen als ernstige verdenking van alcoholgebruik bestaat Deze verdenking kan worden gebaseerd onder meer op een ademproef, die op zichzelf niet als bewijsmiddel zal kunnen dienen. Het zal aanzienlijk verschil maken of het vastgestelde promillage betrekking heeft op het alcoholgehalte van het bloed op het moment van deelneming aan het verkeer of bij aanhouding. In de eerste maanden van het volgende jaar zullen er voorschriften komen voor het bevestigen van veiligheidsgordels in personenwagens en combinatiewagens waarna de aanwezigheid van gordels later verplicht zal worden gesteld. De bepalingen van de Wegenverkeers wet betreffende het wegslepen van fout en hinderlijk geparkeerde auto's zullen worden veranderd. Voorts zullen ministe riële beschikkingen ter bevordering van de uniformiteit bij het plaatsen en inrich- DEN HAAG Naar aanleiding van het bericht, dat in Vlaardingen twee Ameri kaanse deserteurs zijn gearresteerd, heeft het Tweede-Kamerlid drs. H. Wieber.ga (PSP) de minister van Justitie gevraagd of hij in oeginsel bereid is hun politiek assiel te verlenen indien zij hierom vra gen. Hij informeert tevens of waarborgen aanwezig zijn dat de Amerikanen hun be zwaren tegen eventuele uitlevering oi uit wijzing kenbaar kunnen maken en dat zij de gelegenheid krijgen zich tijdig van rechtsbijstand te voorzien. AMSTERDAM. Maandagmiddag tus sen kwart over vijf en kwart voor zeven heeft het verkeer, komende van de rich ting Amsterdam gaande in de richting Utrecht op rijksweg 2 grote moeilijkhe den ondervonden. Een felle regenbui was oorzaak dat enkele wagens slipten. Eén ervan kwam in de sloot, andere reden in de vangrail. Het gevolg was dat er in korte tijd een grote kettingbotsing ontstond, die tot lan ge files aanleiding gaf. DEN HAAG. Minister Bakker heeft de Tweede-Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat meegedeeld dat er een nieuw vekeersbord zal worden ingevoerd. Het zal een rechthoekig blauw bord worden waarop een voet gangerfiguur op een zebrapad staat afgebeeld. Het bord zal bij de woet- gangersoversteekplaatsen worden ge plaatst. Op deze wijze zullen de over steekplaatsen die sinds januari van dit jaar minimaal vier meter breed zijn duidelijker herkenbaar zijn gemaakt. ten van verkeerslichten en het aanbren gen van verkeerstekens op de weg wor den uitgevaardigd. De controle op autosnelwegen door een speciale ploeg van de rijkspolitie wordt uitgebreid. Sinds kort is aan deze ploeg MAASTRICHT Een 42-jarige vrouw is maandagmiddag op last van de officier van Justitie, mr. J. Gonsalves_ tijdens de zitting van de rechtbank in Maastricht ge arresteerd op verdenking van meineed. Zij trad op als getuige a charge in de zaak tegen een 36-jarige caféhouder uit Heerlen. Deze stond terecht omdat hij on der invloed van drank een verkeersonge luk zou hebben veroorzaakt. Daarna zou hij zich uit de voeten hebben gemaakt. De vrouw had van haar woning uit ge zien wat er was gebeurd. Aanvankelijk had zij tegenover de politie en de rechter commissaris verklaard duidelijk de café houder te hebben herkend. Uit angst voor de wraak van deze had zij haar verklaring niet willen ondertekenen. Zij herriep tij dens de zitting haar verklaring. Op een vraag van de president, mr. H. Disch, ont kende zij nadrukkelijk de verdachte te hebben gezien. ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. M- i- -v- •- l. -X i V '"V Ax 1 WV' s ,J jy+'tftfS* W.VWvi' V Wf# s SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) dms- dag 3 en woensdag 4 september 20.15 u. Toneelgroep Centrum: „De Smoeshaan". MUZIEK Grote of St. Bavokerk, dinsdag 3 sep tember 20 u.: Orgelbespeling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. „De Non", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. „Viva Ma ria", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. ,,De 4 meedo genloze wrekers", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. „Het wonder van de liefde", 18 j. Minerva, 20.15 u. „Wedren met de Ooie vaar", 14 j. Minerva, woensdagmiddag voorstelling 14.30 u.: „Wie past er op de winkel", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. ,,De da gen van het geweld", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. „Ik, een vrouw", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. „Wild op liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Zaterdagavond 20.39 tot 22.30 u.: Extra opstelling van het met kaarsen verlichte museum (tot en met 7 september). Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 u. Galerie-t, (Bakenessergracht 67) 11-17 u. Expositie werken van hedendaagse in ternationale schilders. Zondag 14 tot. 16 u. Tot en met 15 september. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede) Permanente expositie van histo- riche stoommachines en grote maquette van de waternoodsramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Wijkgebouw De Rijp (Bloemendaal) tentoonstelling „Het Groene Kruis". Da gelijks van 14-17 u. Tot en met 8 septem ber. DIVERSEN Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 2.00 u. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Espianada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, da gelijks 20 u. Cabaret Dancing Carameila (Zand voort), dagelijks 20 tot 2.00 u.: Dansen met Het Holland Kintet. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp pony- manege, spoortrein, etc., dagelijks. DINSDAG 3 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Vakantieperikelen met funeste gevolgen". WOENSDAG 4 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Vakantieperikelen met funeste gevolgen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Naakt om te leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hondo en de Apachen" Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje- Bakker: geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 4 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Naakt om te leven" Luxor Theater, 19 en 21 15 u: „Hondo en de Apachen". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie houtsneden van Herman Stammes- haus en keramieken van Wilma Mantje- Bakker; geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, huize „Shceybeeck", Velserweg 2. Geopend van 14-16 u.; voor groepen op aanvraag. Marquette Theater, 20 u.: „Thunder- ball". ook het verkeerstoezicht op autosnelwe gen in Noord-Brabant opgedragen Bin nenkort wordt overlegd om het werkter rein uit te breiden tot rijksweg 28 (die de oude Zuiderzeestraatweg vervangt) en tot de autosnelwegen in Limburg. Verder blijkt dat Rijkswaterstaat streeft naar de aanleg van fietspaden met éénrichtings verkeer. De huidige paden zullen zo mo gelijk worden vervangen door twee paden met éénrichtingsverkeer. Overwogen wordt een grootscheepse televisiecursus ter bevordering van de verkeersveiligheid op touw te zetten. Maar omdat dit een kostbare aangelegen heid zou zijn, wordt eerst het nut van een dergelijke cursus grondig onderzocht. DEN HAAG. Professor dr. W. P. Plate heeft gisteren prinses Beatrix in kasteel Drakensteyn bezocht voor een routineonderzoek. Hij verklaarde na af loop dat de gezondheid van de prinses bijzonder goed is. De bevalling wordt in de tweede helft van deze maand ver wacht. Bij de geboorte zal professor Plate wor den geassisteerd door de kinderarts dr. J. Drukker, de anesthesist G. M. M. Nij- huis en de hoofdverpleegster mejuffrouw C. L. van Beuzekom. ADVERTENTIE Een happening in Haarlem „STELLA R E G I N A" opent morgen Het, K.N.M.I. deelt mee: Een depressie trekt over Schotland naar het noordwesten en neemt tegelijkertijd in betekenis af. Een front van de depressie verplaatst zich over Duitsland oostwaarts. In de lucht achter het front kwamen in ons land in de nacht van maandag op dins dag talrijke buien tot ontwikkeling Een depressie, die vanmorgen voor de westkust van Bretagne lag, trekt het komende et maal naar Noord-Italië, maar neemt even eens in betekenis af. Ons land komt hier door in een gebied van weinig wind. waar door vannacht weer plaatselijk mist kan ontstaan. De lucht blijft echter enigszins onstabiel, zodat er morgen naast opkla ringen ook nog een enkele bui kan voor komen. WEERRAPPORTEN as <0 Maximum en minlmum- ..2 i b temperaturen -2 rj a BB 21 3 binnen- en buitenland BS V <4* C N Amsterdam nall bew zzo 20 14 7 De Bilt half bew z 21 15 3 Deelen regen z 21 16 1 Eelde regen z 20 14 3 Eindhoven licht bew. z 22 15 13 Den Helder 7W bew. <0 20 14 2 Twente regen z 19 16 20 Vlissingen zw bew z 20 15 18 Vpenburg geh bew. z 20 15 7 Z.-Limburg half bew. z 24 15 2 Aberdeen balf bew. zz 10 0 Athene onbew. n 30 21 0 Barcelona half oew. nnw 26 18 5 Belgrado zw. bew. 'W 22 13 0 Berlijn zw bew ozo 24 14 0 Bordeaux zw bew 070 20 14 13 Brussel licht bew. z 22 14 9 Frankfort regen w.st. 25 15 12 Genève zw bew w.st. 20 10 11 Grenoble mist O 18 11 31 Helsinki licht bew O 22 14 0.1 Innsbruck nalf bew. wnw 24 13 0 Kopenhagen zw bew. O 20 16 0 Lissabon licht bew w 24 18 0 Locamo geh bew. w.st. 21 13 5 Londen licht bew wnw 20 10 1 Luxemburg zw bew. zzw 22 14 3 Madrid licht bew zw 25 14 0 Malaga onbew nw 32 19 0 Mallorca onbew w.st. 28 19 0.1 Mhnchen geh. bew w 24 13 0.1 Mice onbew n 23 16 25 Osio half bew OZO 20 16 2 Parijs regen zzo 21 14 26 Rome onbew o 25 15 0 Stockholm mist O 23 11 0 //enen niet ontvangen Zurich onbew ono "22 12 0.3 WOENSDAG 4 SEPTEMBER Zon op 5.56 uur; onder 19.20 uur. Maan op 18.54 uur; onder 2.06 uur. MAANSTANDEN Volle maan 6 september 23.07 uur. Laatste kwartter 14 september 21.31 uur. Nieuwe maan 22 september 12.08 uur. Eerste kwartier 29 september 6.07 uur HOOG FN LAAG WATER IN IJMUIDEN DINSDAG 3 SEPTEMBER Hoog water 12.45 uur en uur Laag water 8.03 uur en 20.39 uur WOENSDAG 4 SEPTEMBER Hoog water 1.21 uur en 13.58 uur. Laag water 9.25 uur en 21.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2