Trainer Robert Heinz hoopt op een verrassing Cliff Drysdale zorgde voor verrassing: ROD LAYER UITGESCHAKELD a 1 VAN LUXEMBURGSE PLOEG FC Metz voelde er niets voor Leonard vrij te laten pj Cruyff in gerechtelijk duel met voetbalschoenen-importeur Twee records voor Burton Leo van Straaten durft bij Telstar concurrentie wel aan Volleybalteam niet naar Mexico Zwak optreden van Wijnen en Henk Scholte Tv-samenvatting van interland Joegoslavië wil mm Voetbalschoenen op tafel Amsterdamse rechtbank Achtervolgers naar Mexico Geen wedstrijden voor olympische wielerploeg Geen nieuwe loting voor Jaarbeurscup organisatie van Twee coureurs op WK voetbal I Man verongelukt 17 Achterhoede Leonard niet Amerikanen weer sneller Mary Rand niet op vijfkamp in Mexico Oostduitse met kogel naar record: 18.43 m Koersen Hilversum *-• I i^WWVA«MIAWIWV%^WWVWWWWWWW LUXEMBURG Robert Heinz heeft niet onmiddellijk het antwoord klaar, wanneer we hem in het stadion Municipale, aan de invalsweg naar de stad Luxemburg, vragen wat hij denkt van de ontmoeting Nederland- Luxemburg, in Rotterdam. De 44-jarige Duitse trainer van de „Letzeburgers" fronst de wenkbrau wen en zegt dan: „eerlijk gezegd geef ik mijn ploeg niet zo'n grote kans. Maar van één zaak ben ik zeker, mijn mannen zullen alles doen om zo n gunstig mogelijk resultaat te behalen. Voor het oplossen van het probleem, dat door de absentie van Leonard ontstond, had trainer Robert Heinz echter voldoen de andere „buitenlandse" mogelijkheden. „Ik heb nu in de voorhoede Dublin van AS. Nancy in de plaats van Leonard opgesteld", aldus Robert Heinz. „Hij wordt op de rechtervleugel geflankeerd door Ady Schmit van FC Sochaux. Het heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad om Schmit vrij te krijgen. Hij wil de liever niet dat ik hem opstelde. Hij komt nog een seizoen voor Sochaux uit en voelde zich daarom bij het begin var. het Franse competitieseizoen verplicht zijn volledige steun aan Sochaux te ge ven. Na veel heen en weer gepraat heeft hij toch besloten er in Rotterdam bij te zijn. De derde „buitenlander" die ik in de voorhoede heb opgesteld is Louis Pi lot van Standard uit Luik. Op de linker vleugel heb ik dan Joseph Kirchen van de Luxemburgse ploeg Aris Bonneville. Ik geloof dat het een behoorlijke forma tie is, maar ik weet, dat de Nederlandse verdediging zeker niet het slechtste deel van het oranjeteam is". Verwacht mag worden Robert Heinz wenste er zich niet over uit te laten („ik geef mijn taktiek niet graag prijs") dat Louis Pilot in Rotterdam tot taak krijgt als verbindingsspeler te opereren. Daarbij zoveel mogelijk steun verlenend aan de middenlinie met Nicolaas Hoff mann van Aris Bonneville en Frangois Konter, de prof. van de Belgische ploeg La Gantoise. Aanvankelijk was Robert Heinz van plan in 't middenveld Leszcyn- ski te laten opereren en Konter in de achterhoede op te stellen, maar de trai ner meent dat hij met Konter het mid denveld sterker heeft bezet. „Over onze achterhoede maak ik me niet zoveel zorgen", zegt Heinz, „met Johnny Hoffmann op links heb ik een jonge maar ervaren kracht. Ook heb ik het volste vertrouwen in Mathias Ewen en Fernand Jeitz in het centrum. Voor al van Jeitz heb ik hoge verwachtingen. Hij is bij de FC Metz de beste achter hoedespeler. Ook Erwin Kuffer op rechts weet wat verdedigen is. Hij geeft daar van bij Olympique Lyon steeds blijk". De bezetting van de plaats tussen de doelpalen heeft voor Heinz geen grote zor gen opgeleverd. Hij kwam weer terecht bij de oude rot René Hoffmann, een oom van Johnny Hoffmann. De man van Jeu- nesse Esch heeft zijn sporen in het Lu xemburgse voetbal reeds lang verdiend. Van hem verwachten de Luxemburgse voetballiefhebbers ook in Rotterdam dan ook weer de gebruikelijke saves, opdat er voor de „Letzeburgers" een zo gunstig mogelijk resultaat uit de bus komt. Hoe dan ook: het oranjeteam wordt hedenavond in Rotterdam geconfronteerd met een tegenpartij, die allerminst on derschat mag worden. Dit laatste zou 4e grootste fout zijn die de mannen van Kess- ler zouden kunnen maken. Luxemberg mag dan op de internationale voetbal- markt niet zo bijzonder hoog staan aan geschreven, de spelers van de nationale ploeg staan bekend om hun strijdlust. Met dit wapen hebben zij reeds menige tegenstander verrast. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het NOC heeft het ver zoek van de Nevobo om alsnog het Neder lands volleybalteam naar Mexico te zenden afgewezen. Het bestuur van het NOC vindt dat het team geen rol van betekenis bij de Olympische Spelen kan spelen. ANTWERPEN In de internationale biljartpentathlon hebben de Nederlanders het niet zo best gedaan. Wijnen verloor met 1-9 van Scherz en Scholte met 0-10 van Ceulemans. De gedetailleerde resultaten waren: Libre: 200 2 157 100.00 1 2 1 0,50 Kader 47/2: Scherz 150 5 85 30,00 Wijnen 72 5 42 14,90 Bandstoten: Scherz 50 11 18 4,545 Wijnen 9 11 4 0,818 Kader 71/2: 100 7 41 14,28 Wijnen 100 7 37 14,28 Driebanden: Scherz 20 24 3 0,833 Wijnen 18 24 7 0,750 Libre: Ceulemans 200 2 107 100,00 Scholte 8 2 2 4,00 Kader 47/2: Ceulemans 150 2 127 75,00 Scholte 143 2 136 71,50 Bandstoten: Ceulemans 50 14 24 3,571 Scholte 22 14 5 1,571 Kader 71/2: Ceulemans 150 1 150 150,00 Scholte- 54 1 54 54,00 Driebanden: Ceulemans 20 21 4 0,952 Scholte 10 21 3 0,476 Robert Heinz Veel zal ervan afhangen of de elf spe lers een homogene ploeg vormen. Ik kan niet zoals in Nederland de internationals regelmatig bij elkaar roepen voor een centrale training. Dat is een handicap. Vooral omdat zoveel gegadigden voor de nationale ploeg in het buitenland spelen. Daardoor word ik steeds geconfronteerd met andere spelopvattingen. Maar ja, we zullen in ieder geval ons best doen. In het verleden hebben we vaker dan eens voor een verrassing gezorgd. Daar hoop ik nu ook maar op". Inderdaad: de moeilijkheden die Robert Heinz telkens weer heeft bij het formeren van een hecht team zijn bepaald niet gering. Het lag dan ook voor de hand, dat hij met het oog op de strijd in Rot terdam niet zo een-twee-drie een ploeg uit de grond kon stampen. Natuurlijk deed hij andermaal een beroep op de Luxemburgse spelers in het buitenland en slaagde erin zes vrij te krijgen voor het duel tegen Nederland. „Leonard had ik er graag bij gehad", zegt Robert Heinz, „maar hij sukkelt met een lichte blessure". Dat klopt inder daad. Maar in Luxemburgse voetbalkrin gen fluistert men, dat de FC Metz, waar toe Leonard en zijn landgenoot Jeitz be horen, er niet veel voor voelde om beide spelers voor de Luxemburgse ploeg af te staan. De FC Metz speelt namelijk woensdagavond tegen Valenciennes de eerste wedstrijd voor het nieuwe compe titieseizoen. De Franse competitie startte weliswaar de vorige zondag, maar de ontmoeting Valenciennes—FC Metz werd naar woensdag verschoven. Deze beslis sing noopte de Franse profploeg tot de Luxemburgse voetbalbond het verzoek te richten alleen maar Fernand Jeitz in de nationale Luxemburgse ploeg op te stel len. Leonard dus niet in de Luxemburgse voorhoede, hetgeen een verzwakking kan betekenen omdat juist deze speler in de vriendschappelijke wedstrijden, welke de FC Metz de laatste weken speelde, uit stekend in vorm bleek. Zo had hij een groot aandeel in de 2-0 overwinning, die FC Metz de vorige week woensdag tegen de Luxemburgse ploeg Union behaalde. HILVERSUM De NTS zendt van daag om 22.45 uur op Nederland 1 een samenvatting uit van de interland voet balwedstrijd Luxemburg-Nederland, die in het Feijenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. FOREST HILLS De als zestiende ge plaatste Zuidafrikaan Cliff Drysdale heeft gisteren in de achtste finales van de in ternationale kampioenschappen van Fo rest Hills voor een grote verrassing ge zorgd. Hij won met 4-6, 6-4, 3-6, 6-1, 6-1 van Wimbledonkampioen Rod Laver, die als eerste was geplaatst. De 30-jarige Laver, die zondag zich slechts met moeite door de tweede ronde heen worstelde hij had vijf sets nodig tegen Thomas Koch had gisteren een tegenstander tegenover zich, die in de laatste twee sets geen fout maakte. De 27-jarige Drysdale doorbrak Laver's ser vice tweemaal in de vierde en driemaal in de vijfde set en greep de winst in de kortst mogelijke tijd. De Wimbledon-kampioen, die op de baan slechts zelden enige emotie toont, verloor in de laatste twee sets herhaalde lijk zijn controle en maakte eenvoudige missers. Tweemaal sloeg hij de bal hard tegen de muur van het stadion in een woedende reactie op een gemiste slag. Laver maakte twee dubbele fouten in de vierde set en vijf in de beslissende set. „Mijn service is de laatste maand niet goed" vertelde Laver in het clubhuis. „Het zou wellicht anders zijn gelopen als ik mijn eerste service in had kunnen krij gen". Drysdale, befaamd om zijn dubbel- handige backhand, bestookte de Wimble donkampioen met harde slagen op beide vleugels. Het had weinig gescheeld of nóg een van de topfiguren uit het plaat singsschema had het veld moeten ruimen. John Newcombe, de als vierde geplaatste Australische professional bleef echter overeind nadat hij de eerste twee sets had verloren aan de gebaarde Deen Tor ben Ulrich. Newcombe won uiteindelijk met 5-7, 4-6, 6-4, 10-8, 6-4. De partij duurde drie uur en drie kwartier. Tom Okker heeft slechts twee games nodig gehad om de maandagavond afge broken partij voor de zestiende finales van de kampioenschappen van Forest Hills tegen de Franse prof Pierre Barthes in winst om te zetten. De partij was we gens een regenbui afgebroken bij de stand 13-11 6-2 - 5-5. In enkele minuten maak te Okker er 7-5 van. Andere uitslagen: Ralston (VS)Loyo Mayo (Mex.) 9-11, 6-2, 3-6, 7-5, 6-1: Holm- berg (VS)—Lutz (VS) 6-4, 11-9, 7-5; Graebner (VS)Scott (VS) 7-5, 6-0, 6-3, Ashe (VS)Emerson (Austr.) 6-4, 9-7, 6-3. Dames enkelspel: Virginia Wade (GB)Judy Tegart (Austr.) 6-3, 6-2; Ann Jones (GB)Peaches Bartkowicz (VS) 10-8, 6-3. In de eerste ronde van het herendubbel heeft Tom Okker gisteren met zijn Ame rikaanse partner Marty Riessen in drie sets gewonnen van de Amerikanen Seixas en Trabert. De setstanden waren 3-6, 6-1 en 8-6. AMSTERDAM Voetbalschoenen stonden vandaag op de tafel van de presi dent van de Amsterdamse rechtbank, voor wie een kort geding diende van de Ajacied Johann Cruyff tegen de N.V. l or du Buy Sport uit Baarn. Deze NV heeft bij Ajax conservatoir beslag doen leggen op de gage van Cruyff omdat deze volgens Du Buy een contract voor het dragen bij wedstrijden en trainingen van een spe ciaal merk voetbalschoenen, gratis door Du Buy aan Cruyff geleverd, niet is na gekomen. Daardoor heeft Cruyff de over eengekomen boetebepaling 250 per keer, overtreden. Het gaat hierbij om 98 keer met een to taal boetebedrag van 24.500. De NV ver kreeg bij het contract gedurende twee jaar de exclusieve publiciteitsrechten. De raadsman van Cruyff, mr. J. Nolen jr, stelde dat de voetballer, toen hij het con tract in 1967 sloot, nog minderjarig en onervaren was. De president, mr. Sthee- man, merkte daarover op: „Hij wist toen wel 1500 te incasseren." Volgens mr. Nolen was het beslag on rechtmatig gelegd en hij vroeg opheffing daarvan. Voorts beriep hij zich op over macht van Cruyff, die slechte voeten heeft. Deze zijn door het dragen van de bewuste voetbalschoenen verder bedor ven. Clubarts Rolink adviseerde de schoe nen niet meer te dragen en de trainer verbood het Cruyff. De voetballer had naar de mening van de president met de schoenen naar de dokter moeten gaan met de vraag: „Kan ik deze dragen?" Hoe de raadsman op grond van de slechte voeten overmacht kon construeren zei de president een raadsel te vinden. De raadsman van de NV Cor du Buy Sport, mr. Van Noort, betoogde dat de ondergrond van het ge ding is het onbehagen over het contract met Du Buy. Cruyff wenst een hogere vergoeding te hebben. Dit deed de presi- DEN HAAG H et NOC heeft be sloten een achtervolgingsploeg bestaande uit de renners Klaas Balk, Piet Hoek stra, Henk Nieuwkamp en Joop Zoete melk in te schrijven voor de Olympische spelen in Mexico stad. Als mecanicien is aangewezen de heer P. Aandewiel jr. AMSTERDAM „Ik laat jullie helemaal vrij onder voorwaarde, dat er straks in Mexico hard getraind wordt". Wegcoach Joop Middelink zei dit gisteren in het Olympisch stadion na het besluit van de KNWU om voorlopig geen renners naar Oost-Europa te sturen. De trainingstop had moeten liggen in de ronde van Polen. Even nog is er door Middelink geprobeerd het NOC te vermurwen om de wegploeg in staat te stellen alsnog deel te nemen aan de ronde van de toekomst. Maar in dat geval zouden negen personen later dan de rest van de Olympische ploeg naar Mexico moeten vertrekken en deze scha depost zou te groot worden. Tenslotte bleek ook een uitnodiging van Zweden voor een drietal wedstrijden geen mogelijkheid op te leveren. Vandaar de vrijheid voor de wegrenners, die in ieder geval op 14 en 15 september zullen starten in de ronde van Zeeuws Vlaanderen en in het clubkam pioenschap op 18 september in Dronten. dent opmerken: „Hij wil eigenlijk meer geld. Nu komt de aap uit de mouw Cruyffs advocaat repliceerde: „Dat is toch niet onoirbaar. Men heeft hem te weinig geld toebedeeld." Mr. Van Noort ontkende met klem dat er medische motieven zijn om niet de schoenen van dat bewuste merk te dra gen. De arts heeft volgens hem de verkla ring afgegeven omdat Cruyff dat zo graag wou. Bij het dagelijks bestuur van Ajax was het door mr. 1* len genoemde verbod niet bekend. Mr. Van Noort stipte nog aan dat op grond van een tweede doch met in het geding zijnde contract Cruyff van elk verkocht paar voetbalschoenen van dat bewuste merk 1,75 krijgt. Hij heeft inmiddels 17 mille ontvangen. Tot 23 augustus was Cruyff in gebreke gebleven Du Buy mee te delen aan welke eisen de voetbalschoenen, die voor hem gemaakt kunnen worden, zouden moeten voldoen, zo deelde mr. Van Noort mede. Volgens hem weigert Cruyff de schoenen te dragen, omdat hij een voordeel ziet in andere overeenkomsten. Cruyff kon zelf de behandeling van het kort geding niet bijwonen, zo deelde zijn raadsman mee, omdat hij als reserve voor het Neder lands elftal is aangewezen. De president doet volgende week dinsdag uitspraak. LONG BEACH Op de laatste dag van de selectiewedstrijden voor de Amerikaan se Olympische zwemploeg zijn vandaag in Long Beach opnieuw drie wereldrecords verbeterd. Mike Burton zwom de 1.500 me ter vrije slag in 16 minuten en 8,5 secon den. waarmee hij 19.6 sec. sneller was dan de Mexicaan Echevarria, die eerder tot 16.28,1 was gekomen. Ook de tussentijd van 8 minuten en 34,3 sec., die voor Bur ton op de 800 meter werd afgedrukt be tekende een wereldrecord. Het oude record was met 8.42.- in handen van de Fransman Frangis Luyce. John Kinsetla bleef met resp. 16.24,4 en 8.36,5 ook nog onder de oude records. Zac Zom, Steve Rerych, Ken Walsh en Don Schollander stelden het we reldrecord op de 4x100 m vrije slag scher per. Het Amerikaanse kwartet noteerde een tijd van 3 minuten 32,5. Het was daar mee 0,1 seconde sneller dan de Amerikaan se ploeg die bij de Universiade in Tokio 3.32,6 had laten afdrukken. ZURICH Het lotingsschema voor de eerste ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker blijft ongewijzigd ondanks de Tsjechische crisis. Dit maak te het organisatiecomité dinsdag na een vergadering in Zürich bekend. Volgens het comité hadden van de 64 ingeschre ven clubs er slechts twee om wijziging van het schema gevraagd. Zoals bekend is er in de twee ande re Europese bekertoernooien, voor lands kampioenen en bekerwinnaars, wel op nieuw geloot. Men hield daarbij de Oost en Westeuropese clubs van elkaar ge scheiden. Het comité vroeg aan alle clubs om een garantie betreffende de visa voor de spelers van de bezoekende club. De deelnemende Nederlandse ver enigingen zijn als volgt ingedeeld: DOS FC Dundalk: op 11 september en 1 ok tober; BeerschotDWS: op 11 september en 25 september; Newcastle United Feijenoord: op 11 september en 17 sep tember. Rod Laver gooit zijn racket kwaad weg, na zijn nederlaag tegen Drys dale. BELGRADO Joegoslavië zal zich bij hel FIFA-congres, dat op 9 en 10 okto ber in Mexico-stad wordt gehouden, of ficieel kandidaat stellen voor de orga nisatie van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal van 1978 of 1982. Joegoslavië had eigenlijk al het toernooi van 19974 willen organiseren, maar de FIFA gaf de voorkeur aan West-Duits- land. DOUGLAS. Tijdens motorwedstrij- den om de grote prijs van het eiland Man voor amateurs, die gisteren in Douglas is gehouden, zijn twee Britse coureurs ver ongelukt. De 29-jarige Welshman Roger Perrier liep bij een val dodelijke verwon dingen op. Even later botste de 22-jarige Engelsman Peter Ray met zijn motor tegen een muur. Hij overleed op weg naar een ziekenhuis aan zijn verwondingen. LONDEN. Mary Rand heeft haar plaats op de vijfkamp in de Engelse Olym pische atletiekploeg moeten afstaan aan de 16-jarige scholiere Susan Scott. Mary Rand iiep zaterdag tijdens een vijfkamp een beenblessure op. De Engelse atle- tiekbond achtte het toen beter Mary Rand te vervangen. De Britse, die in Tokio goud veroverde bij het verspringen, zal nu alleen starten op de 80 m. horden. LEIPZIG. De Oostduitse atlete Mar- gitta Gummel heeft gisteravond in Leip zig duidelijk haar kandidattur gesteld voor een Olympische medaille. Zij verbeterde haar eigen nationale record op het num mer kogelstoten met 57 centimeter tot 18 meter en 43 centimeter en bleef daarmee slechts 24 centimeter van de beste jaar- prestatie van de Russische Valentina Tsjisjova (18.67 m). HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag in Hilversum gehouden koersen luiden: Raadhuis-prijs: 1. Gravin Rita W (K. Woud stra i; 2 Gambler; 3. Fury Hollandia. Win. 1.50, pi. 1.20. 1.40, 1.30, cov. 5.40, koppel 7.—. Sportpark-prijs: 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis); 2. Gillia van Amstel; 3. Festa van Hiddum. Win. 3.60, pl. 2.30, 1.90, 3.90. cov. 4.80, koppel 4.trio 88.—. Witte Hull-prijs: 1. Gin Sprookjeshol (W. Hau- ber); 2. Grietje Peterhof; 3. Grace Belwin. Win. 4.20, pl. 1.70, 2.—, cov. 4.—, koppel 6.90. Wethouders-prijs lie afd.): 1. Arnoldus (J. Olsthoorn2 Brunhilde N; 3. Empereur Mac. Win. 2.40. pl. 1.40, 1.50, 4.—, cov. 5.30, koppel 9 trio 263.30. Grote Prijs van Hilversum: 1. Sta tan Hanover (J van Dooveweerd); 2. Blazing Song; 3. Ber- nadine. Win 3.40 (stal), pl. 4.60, 2.20 2.90, cov. 6.50, koppel 21.60. Wethouders-prijs (2e afd.): 1. Black Hollan dia (J. Wagenaar Jr.); 2. Bram Williams; 3. Calumet d'Aster D. Win. 2.50. pl. 1.80. 7.50, 2.60, cov. 15,20, koppel 9.10. Burgemeester-prijs: 1. Dakota (G. Sommans); 2. Brown Bomber; 3. Erica. Win. 3.pl. 1.20, 1.70 1.50, cov 7.40, koppel 2.70. trio 28.—. Raadhuis-prijs: 1. Gitte Norton (J. Hof); 2. George van Rhea; 3. Estella. Win. 2.60, pl. 1.70, 1.70. 1.90, cov. 4.20, koppel 8. Totale omzet 212.925. (Van onze sportredactie) HAARLEM Leo van Straaten is er zich van bewust dat zijn vierde seizoen bij Telstar voor hem ook het belangrijkste wordt. „Als het kan, moet ik dit jaar doorbreken". Wat dat betreft is het seizoen voor bijna 21- jarige Van Straaten gunstig begon nen. Mede door het ongelukkige de buut van Clement in deze competitie hij raakte al in de eerste wed strijd tegen PSV geblesseerd kwam de blonde buitenspeler in alle drie tot nu toe gespeelde wedstrijden in het veld. Twee keer als invaller, afgelopen zondag tegen ADO vanaf het begin. Van Straaten greep zijn kans. Hij speelde een goede wed strijd. Hij weet zelf het beste dat het niet genoeg is voor een vaste plaats in het eerste. „Ik heb wel meer goede wed strijden gespeeld verleden jaar, maar die wisselde ik dan weer af met hele slechte. Het gekke is dat het tegen sterke ploegen als Ajax en Feijenoord mak wél lukt en tegen lagere clubs liet." Van Straaten heeft daarmee al bereikt dat hij dit seizoen tot de se- éctiegroep behoort waaruit het eerste earn wordt samengesteld. Maar ook ils zijn competitievorm constanter wordtkrijgt hij het nog moeilijk ge noeg met concurrenten als Clement en Muskee voor de linksbuitenplaats. „Daar sta ik het liefst, maar rechts buiten kan ik ook spelen. Ik ben twee benig". Mocht Leo van Straaten afkom stig uit Schoten zijn doel niet be reiken, dan zou hij het liever ergens anders proberen. „Als er belangstel ling voor mij zou zijn en ik er fi nancieel beter van zou worden. Anders niet, want hier in IJmuiden zit je wel goed. Lekker dicht bij huis. goede lei ding, goede verzorging." Voorlopig is alle aandacht nog gevestigd op dit sei zoen, waarin van Telstar meer ver wacht wordt dan in voorgaande ja ren. Tot nu toe voldeed alleen de wed strijd tegen ADO aan die berekenin gen. Van Straaten: „Het is ook nog een beetje aanpassen. Er heerst na tuurlijk een andere stemming met de nieuwelingen erbij. Maar ik dacht toch wel dat we wat sterker waren geworden". Die aanpassingsmoeilijkheden heeft Van Straaten zelf ook nog als hij in het eerste speelt. „Ik ben in het be gin wat zenuwachtig. Tegen ADO had ik daar geen last van. Als je de eer ste ballen goed raakt, ben je het wel kwijt." Alleen zijn kwaliteiten als af maker kwamen tot nu toe nog niet uit de verf. „In het tweede maakte ik wel vaak doelpunten, maar in de ere- staan er betere verdedigers. Toch divisie ligt het tempo wat hoger en krijgen we kansen genoeg- Ik moet alleen wat rustiger spelen." Dat ge brek aan routine speelt bij Clement weer geen rol. Van Straaten bekijkt het desondanks nuchter. Concurrentie is gezond. Als ik een beetje vast mee kan draaien geloof ik toch wel dat ik het red. Ik dacht dat een jongere spe ler toch wel meer kansen krijgt dan een oudere". De prognoses van Leo van Straaten voor toto 4 luiden: AjaxFortuna-Sitt1 DOSSparta 2 VolendamNAC 3 Holland SportGo Ahead 3 Telstar—GVAV 1 FC Twente—ADO1 FeijenoordAZ '67 1 MW—PSV 1 NEC—DWS 3 VeendamFC Den Bosch2 RBCHaarlem 1 HVC—Elinkwijk 2 Roda JCFortuna VI1

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17