De Smoeshaan" van Plautus Een opgemaakt bed'' van Dimitri Frenkel Frank TONEEL IN HAARLEM IH Zwakke opvoering door „Centrum bordeeltaalfestijn in Wiener Eisrevue komt toch Struikrover Taptoe, Tsjechof en Brassens Kiiken-luisteren Misschien Couperus-serie op televisie Eigen zuil voor „Vrijgemaakten" Geidzorgen bij de Radio-Unie Radio-muziek deze winter 5ÉK tJHi HET PICCOLOTHEATER TV-vanavond Radio-donderdag TV woensdag TV donderdag WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 Eerbied T ekortkomingen Simon Koster UP Planten brengen gezelligheid in huis. IVIet hun kleuren. Hun vele, aparte vormen. Dus: een plantje hier. En een plantje daar. 't Staat leuk. Simon Koster uinnnrnr""**—*"ill*l,T (Van onze toneelcriticus) HAARLEM. Het werk van de Ro meinse toneelschrijver Plautus, die om streeks tweehonderd jaar voor Christus leefde en een twintigtal blijspelen op zijn naam heeft staan, is in Nederland tot dus ver maar hoogstzelden gespeeld en dan gewoonlijk nog alleen in gekuiste bewer kingen of vrije navolgingen. Vele eeuwen lang waren zijn stukken voor de Neder landse smaak onaanvaardbaar, omdat men de handeling ervan te onbehoorlijk, de humor te grof en de taal te rauw vond. Ook boden zij minder gelegenheid tot ac tualisering dan bijvoorbeeld de blijspelen van Aristofanes, van wie de toneelgroep „Centrum" het vorige seizoen de ook op onze tijd nog toepasselijke satire „De vrede" opvoerde. Gisteravond heeft hetzelfde gezelschap het nu toch eens met een echte Plautus geprobeerd door voor de opening yan het nieuwe seizoen diens blijspel „Miles Gloriosus" te kiezen, een kluchtig geval, waarin een domme ingebeelde schette- raar van een militair door zijn hele om geving in de maling wordt genomen en er in alle opzichten bekaaid af komt. DE voornaamste vondst van dit stuk (dat door Hans Roduin is vertaald en van hem de wonderlijke titel „De smoeshaan heeft gekregen) is dat Plautus daarin de idee van zijn „Menaechmi" de twee lingbroers die door anderen voor een en kele persoon worden gehouden heeft omgedraaid: nu is het een vrouw die, als zij bij een geheime ontmoeting met haar minnaar is betrapt, haar reputatie redt ADVERTENTIE Cox Habbema en Jules Hamel in „De Smoeshaan". door voor haar eigen niet-bestaande twee lingzuster te spelen. Deze omgekeerde „klucht der vergissingen" is een onder deel van een ingewikkelde maar in onze tijd niet bepaald geloofwaardige intrige om het vrouwtje, dat tegen haar wil door de praalhans is ontvoerd, haar vrijheid en haar minnaar terug te geven en de domme officier zelf het slachtoffer van zijn mateloze ijdelheid te laten worden. Het geheel is, ondanks zijn erotische vrijmoedigheid, die voor kenners van he dendaags toneel ook al niets schokkends meer biedt, weinig anders dan een naief stukje Romeins volkstoneel, met enige verbleekte museumwaarde HANS RODUIN heeft zich bij de bewer king vrij getrouw aan de oorspronkelijke tekst gehouden. Slechts op ondergeschikte punten is hij ervan afgeweken, bijvoor beeld door het kleine rolletje van de para siet te laten opgaan in de rol van de intri gerende slaaf Palaestrio. Ook regisseur Hagen Müller-Stahl heeft Plautus met veel, zelfs met al te veel eerbied behan deld. Hij heeft een aantal grappige klei ne trouvailles bedacht, maar die zijn niet talrijk, niet overrompelend en niet on weerstaanbaar genoeg om het stuk uit zijn slaap van twintig eeuwen wakker tè schudden. Daarvoor had trouwens de hele opvoe ring veel bruisender moeten zijn en had er over het algemeen met meer volksto neelachtige humor en pit moeten worden gespeeld. Bruisend en pittig was nu wel Jules Hamel, die zijn Palaestrio inder daad tot de spil van het hele gebeuren „De smoeshaan" („Miles gloriosus") blijspel van Plautus. Vertaald door Hans Roduin. Nederlandse première bij de Toneelgroep Centrum op 3 sep tember in de Haarlemse Stadsschouw burg. Regie: Hagen Müller-Stahl. Spe lenden: Cox Habbema. Margreet Heemskerk, Shireen Strooker, Joop Ad miraal, Hans Dagelet. Ton van Duin hoven, Wim van der Grijn, Jules Ha- me, Allard van der Scheer. Decor en kostuums: Roger Chailloux. maakte, maar Allard van der Scheer vertolkte de vrouwen jagende ijdeltuit te weinig grotesk om het karikaturale van die figuur de vereiste, meer dan levens grote dimensie te geven. Ton van Duin hoven was heel amusant als de rijke ou de buurman, Hans Dagelet was grappig als de bedrogen bewaker en Wim van der Grijn was een aardige dronken slaaf, maar Cox Habbema gaf de vrouwelijke hoofdrol lang niet het volle pond en Shi reen Strooker gaf de rol van de courti sane daarentegen verscheidene ponden te veel. MARGREET HEEMSKERK was een nogal stijve kamenier en Joop Admiraal een minnaar zonder enige persoonlijkheid. De goedkope grappigheid verkregen door het afschaffen van het phallus-taboe was Het afschaffen van het phallus-taboe was bepaald geen voldoende compensatie voor die vele tekortkomingen. Het decor van Roger Chailloux voldeed beter dan de vrij saaie muziekflitsen van Theo Loevendie. volgende week weer met een andere pre mière komt. En 't geeft uw kamer een persoonlijk tintje. DEN HAAG. De wereldpremière van het winterprogramma van de .Wiener Eisrevue", donderdag in de Houtrusthal- len in Den Haag, gaat door. Het ministe rie van sociale zaken en volksgezondheid heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Nederlandse Toonkunstenaars Bond (NTB) om de revue geen vergun ning te verstrekken om in Nederland op te treden, indien geen Nederlandse musici «ouden worden aangetrokken. (Van onze toneelcriticus) ROTTERDAM In het Piccolo-Thea ter naast de Rotterdamse Schouwburg heerste maandagavond de geest der on volwassenheid. Gespeeld werd: „Een op gemaakt bed", een stuk dat door de schrijver, Dimitri Frenkel Frank, een „tragi-farce" wordt genoemd. Het gaat, I volgens hem, over „verschillende vor men van onvolwassenheid". De meest op vallende van die vormen is wel de gees telijke onvolwassenheid, die de schrijver I zelf daarbij ten toon spreidt. HET gelukkig maar korte stukje (dat niettemin eindeloos lang lijkt) gaat over een werkstudent, Paul, en zijn vrouwtje Betty, wier huwelijksgeluk wordt ver stoord wanneer de arbeider Bongo op ze kere dag door het dakraam binnentreedt en het jonge moedertje al dadelijk im poneert door zijn mannelijkheid, waarvan hij het bewijs voornamelijk levert door uitsluitend in bordeeltaal te spreken (daaraan herkent men namelijk, in lit teraire werken van dit geestelijk kali ber" de arbeidende stand). Na korte tijd verjaagt Betty haar wettige echtgenoot uit „het opgemaakte bed" en laat ze zijn plaats daarin innemen door Bongo. Maar ook de mannelijkheid in bordeel stijl oefent geen blijvende bekoring op haar uit en tot slot zien we die arme teleurgestelde Betty diep-ongelukkig met haar kinderwagen rondom het flatje wandelen, terwijl Paul en Bongo er daar binnen ook maar zielig aan toe zijn. Die vreselijke onvolwassenheid toch! Frenkel Frank had dit even laag-bij de-grondse als afgezaagde prulverhaal ongetwijfeld voor veel geld als feuille ton aan „De Lach" of een ander week blad van soortgelijke standing kunnen verkopen, maar dan hadden er misschien toch wel enige tientallen van de krachtig ste schuttingwoorden geschrapt moeten „Een opgemaakt bed", tragi-farce van Dimitri Frenkel Frank. Première bij het Nieuw Rotterdams Toneel op 2 september in het Piccolo Theater te Rotterdam. Regie van de auteur. Spe lenden: Martine Crejcoeur, Carol van Herwijnen, Aart Staartjes. Decor: Cor Hezemans. worden en dat zou natuurlijk zonde en jammer zijn geweest. De schrijver heeft nu dus maar een deel van het feuille ton-verhaal gedialogiseerd in een quasi-mod. stijl, di eechter hier en daar meer aan het Duitse expressionisme van vijftig jaar geleden herinnert en het aldus ontstane wanprodukt laten opvoe ren door het Nieuw Rotterdams Toneel. Daarmee heeft dan tevens weer een Ne derlands gezelschap voldaan aan een van de voorwaarden voor overheidssubsidie: het opvoeren van een „oorspronkelijk Nederlands toneelstuk". De winst voor de Nederlandse kuituur is onberekenbaar. Geconstateerd moet worden dat Mar tine Crefcoeur als Betty, Carol van Her wijnen als Paul en Aart Staartjes als Bongo hun weinig benijdenswaardige ta ken met grote toewijding hebben ver vuld. De eerste twee werkten zich dap per door de onuitputtelijke reeksen ge meenplaatsen van hun rollen heen en laatstgenoemde lanceerde de onafgebro ken rij schuttingwoorden met zoveel ani mo en talent, dat men er zich haast mee kon verzoenen. Die schuttingwoorden waren trouwens niet eens het ergerlijkste aspect van deze „tragi-farce". Veel er gerlijker nog was de échte tragische far ce van deze trieste avond: de vermom ming van lang verouderde platvloerse en kleinburgerlijke keukenmeidenromantiek als „modern toneel". (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM De gebruikelijke woensdagavond-film van de NTS heeft ditmaal als bijzondere attractie, dat hij behoort tot het oeuvre van de beroem de Duitse regisseur Fritz Lang, die al een beroemd man was toen hij in '36 zijn carrière in Hollywood voortzette. Lang verliet in 1933 hij was toen 43 jaar oud zijn vaderland, waar hij met films als „Mabuse", „Metropo lis" en „M" een wereldnaam had ver worven. In '36 arriveerde hij in de VS, waar hij bij Metro-Goldwyn-Mayer :en opzienbarend Amerikaans debuut maakte met „Fury". Vier jaar later volgde „The return of Frank James", Langs eerste poging op het terrein van de „western", die vanavond op het scherm te zien is. In hetzelfde jaar maakte Lang zijn tweede wildwestfilm, namelijk „Wes tern Union", en in 1951 kwam „Rancho notorious" met Mariene Dietrich als derde bijdrage aan het genre tot stand. ,De terugkeer van Frank James" kan als een vervolg beschouwd worden op de in '38 door Henri King gemaakte film „Jesse James" met Henry Fonda in de hoofdrol. Bij elkaar vormen de films van King en Lang de complete historie van de gebroeders James, historische hel- den figuren uit de rijke geschiedenis van het wilde westen, die omstreeks 1880 door een reeks misverstanden van eerbare boeren tot struikrovers werden gemaakt en van dat ogenblik af in bendeverband het land terrori- I seerden. Jesse werd door eigen bende- I leden vermoord en in het tweede deel. dat Fritz Lang dus verzorgde, keert Henry Fonda als Frank James terug om zijn broers dood te wreken. In veel opzichten wordt het thema van de film S daardoor identiek met Lang's eerste Hollywood-film „Fury". waarin im- mers de door Spencer Tracy gespeelde Joe Wilson eveneens wraak gaat ne- 1 men op een samenleving die hem I slecht behandeld heeft. Naast Fonda I zien we in „De terugkeer van Frank James" bekende filmfiguren uit die I tijd als Gene Tierny, Jackie Cooper, I John Carradine en J. Edward Brom- j berg meedoen aan dit lichtelijk geidea- liseerde filmportret van de struikro- 1 vers James. Charles Boost HILVERSUM. Het programma, dat vanavond het meest de moeite I waard belooft te worden, is dat van Frank Onken over Georges Brassens. Nederland 1. Na Barend en het jour- naai begint het avondprogramma met een jeugdserie „de Bosbrigadiers". Tot acht uur vervolgens een documen- taire van Piet Grootendorst over het Nederlandse visserij-onderzoek. Opna- men voor deze film werden gemaakt E aan boord van het laboratoriumschip j Tridens, dat niet lang geleden in ge- i bruik werd genomen. Dat het winterseizoen is begonnen wordt bewezen, als na het journaal voor het eerst weer tien minuten zijn ingeruimd voor de zendtijd voor poli tieke partijen. De KVP opent de rij. Socutera besteedt vijf minuten aan dacht aan de EHBO, dan de hoofd film. Als sluitstuk van de woensdag avond vijfentwintig minuten Taptoe Delft. Nederland 2. Tussen zeven en acht van de NCRV het programma „Inter nationaal Gezien" met nieuwtjes. Het is de laatste aflevering. Ditmaal uit Frankrijk de modekoning Cardin en diens Nederlandse assistent Robert Ne- lissen, uit Amerika het werk van ne gerarchitecten en uit Engeland het on derzoek naar de verkeersveiligheid bij de Fordfabrieken. De laatste zeven mi nuten van dit uur zijn voor Eugenie London, die een solo voor harp speelt. Na het journaal van acht uur een verhaal van Anton Tsjechof, „de Grap". Het is een Russische opvoering met Nederlandse ondertitels. Twintig minuten zijn er voor uitgetrokken. „Gezond Gezin beleeft vanavond ook zijn laatste aflevering. De inwoners, zo is de titel van deze bewerking van „Ecole des parents", waarin wordt ge discussieerd over veel voorkomende gezinssituaties. De avond wordt besloten met een programma van de Nederlandse Parij- zenaar Frank Onnen over de chanson nier Georges Brassens. In twee delen schetst Onnen diens werk. Hij gebruikt oude en nieuwe filmfragmenten, waar mee hij de persoon van Brassens te kent. Medewerkenden aan dit program ma zijn Michèle Arnaud, Barbara, Ca therine Souvage, Jacques Grello, Ai- me Duval en Pierre Nicolas. Tot be sluit een kort programma over de club van 500. die zich beschikbaar stelt om belangeloos op te treden voor zieken en invaliden. Op 1 september waren bij de dienst luister- en kijkgelden 2.675.339 televi sie-toestellen aangegeven tegen 2.666.335 op 1 augustus. Het aantal ge registreerde radio-toestellen bedroeg op 1 september 2.832.350 tegen 2 826.283 op 1 augustus. HILVERSUM. David Koning, hoofd afdeling drama van de NCRV, heeft Yvonne Keuls opdracht gegeven om Couperus' „Boeken der kleine zie len" voor televisie te bewerken. De mogelijkheden worden onderzocht om van die werk een serie op te nemen. Als de NCRV in deze opzet slaagt, zal begin volgend jaar met de opnamen worden begonnen. (Van onze correspondent) AMERSFOORT. Een aantal vrij gemaakte gereformeerden heeft stap pen ondernomen tot de oprichting van een Gereformeerde Omroep-Vereni- ging (G.O.V.). Het streven is, op grond van artikel 19 van de omroep wet van 1 maart 1967 te komen tot radio- en televisienitzendingen. De vrijgemaakten hebben tot een dergelijk initiatief besloten, omdat zij zich allerminst kunnen verenigen met de koers die de NCRV volgt. Tal van uitzendingen staan op een peil dat, naar hun mening, de toets van de Hei lige Schrift niet kan doorstaan. Ook zijn zij niet tevreden met de D.E.O. (De Evangelische Omroep). bedoeld als tegenhanger van de NCRV. Het voorlopig bestuur van de GOV is er van overtuigd aan de voorwaar den voor het verkrijgen van zendtijd te voldoen en meent, dat daarom niets het in de weg staat deze zendtijd aan te vragen. Ook de zakelijke stappen tot het aanvragen van de koninklijke goedkeuring op de statuten der ver eniging zijn reeds gedaan. Men is voornemens in het najaar een algemene ledenvergadering te houden, waarop de plannen zullen worden uit eengezet, terwijl dan tevens zal wor den overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur. HILVERSUM De voorzitter van de Nederlandse Radio Unie, mr. B. Roos- jen, heeft zich uitgesproken tegen het financieringsplan voor de omroepen. De NRU en de NTS hebben op 20 augustus jen nota aan minister Klompé van CRM gestuurd, die al de naam „verschra lingsnota" heeft gekregen. Mr. Roosjen noemde als verschralingsvoorbeelden: geen opdrachten meer aan Nederlandse kunstenaars, een gebrek aan solisten en een gebrek aan sprekers, die buiten de omroep beter betaald krijgen. Een mezzo-sopraan bijvoorbeeld krijgt bij een orkest 650 gulden, bij de radio 400. Een sopraan respectievelijk 500 en 150, een bas 520 en 225 en een instru mentaal solist 750 en 240 gulden. Enkele nieuwe NRU-plannen: op zon dagmiddag eens in de veertien dagen „Radiorama". dat uit de avonduren af komstig is. De ochtendgymnastiek voor de vrouw komt om negen uur. Er komt een cursus Esperanto. Voor een rubriek uit het parlement, driemaal in de week, wordt nog een redacteur gezocht. Over de schoolradio in de huidige vorm is de NRU niet optimistisch. Zij acht een aparte zender of een ander systeem noodzakelijk. De NRU denkt bijvoor beeld aan versnelde uitzendingen des nachts, die op band- of videorecorder kunnen worden opgenomen en in het schoolarchief opgeborgen. Het percentage NRU-zendtijd is on geveer eenentwintig. Bijna de helft hiervan is gesproken woord. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Deze winter zullen de radioconcerten op zondagmiddag voor een deel rechtstreeks uitgezonden worden uit het Concertgebouw. In de paüze kan men de cursus „Tot beter (muziek-) begrip" beluisteren. Afge zien van het Concertgebouworkest komen ook andere grote orkesten voor de microfoon; op 20 september The New York Philharmonic Orchestra en op 15 januari het BBC-symfonie-orkest. Dit laatste concert wordt rechtstreeks uit de grote zaal van De Doelen in Rot terdam uitgezonden. Zo zullen er meer avondconcerten zijn, aangeboden door buitenlandse radiostations, allemaal rechtstreekse uitzendingen. De oudere muziek wordt goed be dacht. Al zijn de uitzendtijden in de mor gen (9.40-10.00 u.) „muziek uit de mid deleeuwen", of in de middag (14.40- 15.00 uur) „muziek op oude instru menten". De lichte muziek wordt evenmin ver geten. „Jazz in aktie", ingeleid door Michiel de Ruyter. „De lichte muze be licht" en „Kleine chansons" (Ronnie Potsdammer) is een greep in dit genre. Informatieve programma's zijn onder meer ,de komende week', voorbeschou wingen van werken die in Nederland in première gaan. ..Muziek van deze jeuw", dat 's avonds van 22.55-23.55 aur te beluisteren valt, verder „Muziek even", de laatste nieuwtjes op het ge bied van de lichte muziek. „Bezig met muziek" is een informatief program- na voor amateur-musici. Drie grote opera's zullen worden uit gezonden en wel op 6 oktober „Salome" van Richard Strauss, op 2 november „Edipo a Colono" van Rossini en van Britten op 11 december „The prodigal son" HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke muz. (7.30 Nws., 7.32 Ac tualiteiten, 7.50 Overweging, 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.35 Waterstanden.) 10.00 Pedagogische lezing. 10.20 Barok muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Licht muz. 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Gevarieerd progr. 13.30 Lichte muz. 13.45 Musical Funny Girl. 14.30 Oude muziek. 15.00 Hervormde dienst. 15.30 Hobbykroniek. 15.50 Lezing kruis verenigingen. 16.00 Nws. 16.02 Kamer muziek. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Jazz. 17.56 Sportactualiteiten. 18.00: Koor en harmonie-orkest. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Nieuws prot. chr. organisaties. 19.15 Leger des Heils 19.30 Moderne muz. 20.00 Kerk, zen ding en oekumene. 20.10 Gevarieerd progr. 21.55 Kerkorgelconcert. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. S.O.S.-be richten. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Trio. 23.00 Hallo Europa. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte muz. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 Lichte muz. (8.30 De Groenteman.) 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Orkestwerken. 9.40 School radio. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.55 Beursberichten. 12.00 Amusementsmuz. 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Modern platteland. 12.35 Toppers van toen. 13.00 Nws. 13.11 Jour naal 13.30 Moderne muz. 14.00 Logboek München. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.02 Hoorspel. 16.42 Gevarieerd progr. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededelin- gn. 18.00 Nws. 18.16 Journaal. 18.20 Anti Revolutionaire Partij. 18.30 Ama teurs musiceren. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Jazz Spectrum. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 20.05 Opera van Wagner 22.30 Nws. 22.40 Journaal. 22.55 Klassieke en moderne muz. 23.55 Nws. HILVERSUM IH. 9.00 Nws. 9.02 Voor zieken. 9.30 Lich te muz. 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Praten tussen platen. 13.00 Nws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Knalmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Popmuziek. 15.00 Nws. 15.03 Licht platenprogr. 16.00 Nws. 16.03 Tie- nerprogr. 17.00 Nws. 17.02 Actualitei ten. 17.07 Verzoekplaten. BRUSSEL 324m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.40 Weerbericht, SOS-berichten voor schip pers. 12.48 Lichte muz. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Geva rieerde muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Hand in hand met Nederland. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.30 Koormuz. 18.00 Nws. 18.03 Voor soldaten. 18.28 Paardesport- uitslagen. 18.30 Taalwenken. 18.32 Gram. muz. 18.35 Tips voor het ver keer. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gram. muz. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 Vrije politieke tribune. 19.55 Gramm. muz. 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.10 Ka mermuziek. 20.30 Hoorspel. 21.11 Amu sementsmuz. 22.00 Nws. Nederland 1 17.00 NCRV: Voor kinderen. 18 50 NTS: Barend de Beer. 18 56 STER: Reclame. 19 00 NTS: Journaal. 19 03 STER Reclame. 19.06 NTS. In kleur: De Bosbrigadiers (feuilleton). 19.31 Documentaire visserij-onderzoek. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER Reclame. 20 20 PP: Katholieke Volkspartij. 20.30 NTS Socutera. 20.35 Speelfilm (14 jaar) 22.05 In kleur: Taptoe Delft. Nederland 2 18 50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19 03 NCRV: Amusement, kunst, nieuwtjes uit buitenland 19.53 Klassieke muziek. 20.00 NTS Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Film. 20.40 De inwoning, film met discussie. 21.25 Portret van George Brassens 22.00 Pasfoto. 22.10 NTS Journaal. Nederland 1 11.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 14.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19 00 NTS: Journaal. 19 03 STER: Reclame. 19.06 TROS: Film. 19.30 The Munsters (feuilleton). 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame 20.20 TROS: Honey West (feuilleton). 20.45 Klucht. 22.40 NTS: Journaal. 22.45 Teleac. Nederland 2 18.50 NTS: Barend de Beer. 18.56 STER: Reclame. 19 00 NTS: Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Quiz. 20.00 Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 VARA: Achter het nieuws 20.40 Coronation Street, film. 21.05 HaarHem en kleutermode. 21.35 Actuele muziek. 22.00 IKOR/CVK: Psycho-analist dr Erich Fromm. 22.30 NTS: Journaal. 12 826.283 op 1 augustus. knnjmjmni uuinniinniinnnnnnnrrrri

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9