Tom Okker na zege op Rosewall in finale van Forest Hills EINDSTRIJD TEGEN ARTHUR ASHE Posterholt kansloos tegen defensief zeer sterk Niloc Matige prestaties van door slechte planning atletes KNAU Ciska Jansen en Anneke de Bruin verspeelden Mexico Uitslagen van Parijs ONBEKENDE BELG INEENS „VEDETTE" Bodard na val van Wolfshohl winnaar van Bordeaux-Parijs Schoten verloor laatste duel in hoofdklasse Wiesbaden Flyers Europees kampioer OKKER SEMI-PROF Franse jockey verongelukt RCH verloor eerste duel voor promotie Van de Heuvel en Van Herpen gaan niet naar Mexico Ronde v.h. Noorden voor Steevens Van der Horst won in België 15 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 1 FOREST HILLS In het jaar dat de historische verzoening tot stand kwam tussen het prof- en amateurtennis heeft Tom Okker zich temidden van een moordende concurrentie opgewerkt tot de allersterkste tennisser, die Nederland ooit heeft gehad. Na zijn kwartfinaleplaats op Wimbledon, kwalificeerde hij zich voor de eindstrijd van Forest Hills, waarin hij het zal moeten opnemen tegen Arthur Ashe, dezelfde die hem op Wimbledon van een verdere zegetocht afhield. De Nederlandse kampioen won zondag voor 14.088 toeschouwers sinds het optreden van Parker in 1947 herbergde het stadion vrijwel nooit meer zoveel mensen met 8-6, 6-4, 6-8, 6-1 van de als derde geplaatste Austra lische professional Ken Rosewall. Het was de eerste maal dat beide spelers tegenover elkaar stonden. Rosewall maakte jaren deel uit van de groep Kramer en werd reeds algemeen beschouwd als 's werelds sterkste speler, toen Okker in eigen land succesjes begon te behalen. Okker is als finalist zeker van 9.000 dollar. Als hij de finale wint incasseert hij 14.000 dollar. Tom Okker had al op Wimbledon met enige verbazing geconstateerd dat het Rosewall ontbreekt aan een service van klasse. Op Forest Hills stapte hij „in" op de zonder achterzwaai geslagen bal en forceerde doorbraken. Zijn kleine Australische tegenstander, die in vrien denkringen wordt aangeduid als „mus cles' 'beschikt echter naar alle waar schijnlijkheid over de beste service-re turns ter wereld en herstelde daarmee het evenwicht. Of beter gezegd, hij nam doordat hij met serveren was begon nen een voorsprong in de tweede en negende game. Okker kwam direct te rug. In de elfde game was hij in ern stig gevaar zijn service voor een derde maal te verliezen, maar ondanks zes maal game-point drukte Rosewall niet door. Het was daarentegen de Australiër, die in de 14e game zijn opslag verloor door een dubbele fout. Rosewall nam Okkers service in het begin van de tweede set. Het antwoord van Okker kwam in de zesde game. Hij forceerde een doorbraak en opnieuw één in de tiende game, waarbij Rosewall op de kritieke momenten tweemaal een dub bele fout sloeg. De Nederlander leek bij een voorsprong van 4-1 in de derde set op weg naar een „straight setszege Nog eenmaal vocht Rosewall terug met de inzet, die hem eerder dit jaar de ti tel bezorgde bij de open kampioenschap pen van Bournemouth en Frankrijk. Het werd 4-4. In de derde game liet Okker's touch hem even in de steek, toen hij drie volleys in het net sloeg. Rosewall greep zijn kans en de set. De tien minuten rust hadden Okker er van doordrongen dat hij het tempo hoog zou moeten houden om zijn 33-jarige te genstander definitief op de knieën te krij gen. Hij deed het. Onder druk serveer de Rosewall bij gamepoint tegen in de vierde game opnieuw een dubbele fout. De Nederlandse kampioen forceerde in de zesde game een tweede doorbraak en maakte op die wijze het echec van het prof-tennis compleet. Arthur Ashe plaatste zich zondag als eerste niet-blanke voor de eindstrijd. Na een aanvankelijke achterstand opgelopen door weinig controle op zijn slagen ver sloeg hij zijn landgenoot Clark Graebner in één uur 50 minuten met 4-6, 8-6, 7-5, 2. Okker werd zaterdagavond met de Amerikaan Marty Riessen uitgeschakeld in de kwart finales heren dubbelspel. De Amerikaanse combinatie Osborne-McMa- nus zegevierde met 8-6, 6-2. Tevoren had den Okker en Riessen in de derde ronde de Mexicanen Lara en Loyo Mayo ver slagen met 7-5, 6-2, 7-5. De Britse Virginia Wade heeft de open Amerikaanse titel in het damesenkelspel veroverd. Zij versloeg in de eindstrijd de Amerikaanse Wimbledonkampioene Billie Jean King in twee sets: 6-4, 6-2. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De hoofdklassecompe titie is op een oor na gevild. Schoten ver loor zijn laatste wedstrijd met 7-1 van ABC. Deze wedstrijd was de laatste voor de ABC-er Jan Meyer die van zijn coach Houtkamp de eerste twee innings als wer per mocht optreden. Schoten in feestop- stelling Hil van Maren speelde tweede honk scoorde niet op Meyer, maar op zijn vervanger Beenders. Jan Meyer trad verder op als coach. In de eerste klasse A is de situatie on deraan er niet duidelijker op geworden UW greep de laatste strohalm en ver sloeg RAP met 4-9. Thamen verloor in Den Haag met 5-1 van ADO en moet nu de laatste wedstrijd thuis tegen ADO winnen om niet te degraderen. Wint Thamen de laatste wedstrijd dan eindigt de ploeg uit Uithoorn gelijk met UW en HCTIW, terwijl er ook nog een kans be staat dat RAP tot de degradatie-kandida ten gaat behoren. De standen luiden: Hoofdklasse Eerste klasse A: Nicols 20 32 Giants 14 24 Sparta 21 30 Ajax 13 16 OVVO 21 26 ADO 12 14 ABC 21 22 Volew 13 14 HCK 20 18 RAP 13 10 Storks 20 16 HCTIW 14 10 HCAW 19 12 UW 14 10 Schoten 20 6 Thamen 13 8 (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De Wiesbaden Flyers zijn kampioen geworden van de Ameri kaanse militaire honkbalcompetitie Europa. Deze luchtmachtploeg versloeg de kampioen van de landmacht, de Berlin Bears, in de finale door de beslissende wedstrijd met 6-2 te winnen. Deze twee ploegen zullen de komende week met het Nederlands team om het open Europees kampioenschap spelen. Zaterdagmiddag werd in Berlijn de eer ste wedstrijd gespeeld. De Berlin Bears wonnen na een werpersduel met 2-1 in de tiende inning. De return-match werd zondag in Wiesbaden gespeeld en de Fly ers wonnen achter het werpen van Tober met 4-3. De beslissende wedstrijd werd direct daarna gespeeld. De Wiesbaden Flyers die geen werper meer beschikbaar hadden, lieten Tober weer werpen. Tober hield het de gehele wedstrijd en de Wies baden Flyers wonnen met 6-2. Tober wierp dus 18 innings achtereen met een tussenpauze van een half uur en schakel de in beide wedstrijden elf tegenstanders op 3 sl. uit. Tom Okker is door de internationale tennisfederatie als één van de eerste spelers ter wereld ondergebracht in de onlangs ingestelde categorie van „ge registreerde spelers". Dit is een tus senvorm tussen amateur- en beroeps- status. De speler blijft daarbij onder controle van de nationale bond, mag geld ontvangen op toernooien, maar niet van het tennis zijn hoofdberoep maken en dient bij bepaalde gelegen heden uit te komen voor de nationale bond. De internationale federatie, die had geconstateerd dat Okker bij be paalde gelegenheden prijzengeld had ontvangen, stelde de Nederlandse bond ervan in kennis de nationale kampi oen als geregistreerd speler te be schouwen. De leden-landen van de ILTF moeten trouwens toch voor 1 ok tober a.s. berichten, welke spelers en speelsters zij opgenomen willen zien in de categorie van de geregistreerde spelers. De Nederlandse bond heeft verder een boete gekregen van 100 oond sterling 860) voor het feit dat men Okker tijdens de Wimbledon-exhi- bititie in het dubbelspel heeft laten uit komen tegen professionals. De KNLTB reeft hiertegen beroep aangetekend. BAZEL. De 24-jarige Franse jockey Paul Lec is tijdens internationale paar denraces in Bazel van zijn paard geval len en om het leven gekomen. De Parijse jockey raakte met zijn paard uit de baan, reed tegen een paal en kwam zo ongeluk kig terecht dat hij zijn nek brak. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM Landskampioen Poster- holt heeft het tegen Niloc niet kunnen redden. De Limburgse dames namen wel tweemaal een voorsprong, doch voor de rust leidde Niloc met 4-2. Na de her vatting sloot de Amsterdamse defensie goed en rustig speelde Niloc zich naar een ruime 7-2 overwinning. Adrie Meyer (ex-Blauw Wit) was goed voor drie tref fers. PSV en Velo deden niet veel voor elkaar onder, doch de Wateringse schot kracht was groter. Bij de rust was het PARIJS. Nederland heeft de laatste landenwedstrijd van het seizoen tegen Frankrijk en Zweden dan wel gewonnen, maar de KNAU heeft de Mexicogangsters met deze laat geplande wedstrijd bepaald geen dienst bewezen. Vooral voor de acht van de twaalf dames, die eind augus tus door het NOC voor een tiendaags trainingskamp naar Sankt Moritz waren gestuurd, verliep het optreden in Parijs teleurstellend. Het achttal dat in de Zwitserse wintersportplaats onder leiding van coach Wil Westphal voornamelijk ge werkt heeft op het verbeteren van de conditie, arriveerde vrijdag in Parijs, waar gebleken is dat een dag te kort is om weer over te schakelen naar het leven op zeeniveau. De hoogtegroep maak te een wat lome indruk en dat kwam ook wel tot uiting in de prestaties. Vooral op de 800 m, waar Maria Gommers en Ilja Keizer geen verweer hadden tegen de Francaise Maryvonne Dupereur. Twee andere atletes Ciska Jansen en Anneke de Bruin kregen in Parijs ook een teleurstelling te verwerken. Voor hen viel namelijk de deur naar Mexico-stad definitief dicht. Ciska Jansen, die de laat ste maanden vergeefs heeft gejaagd op het totaal van ruim 4.700 punten op de vijfkamp kon haar illusies zaterdag wel vergeten. De Amsterdamse kwam uitein delijk tot een totaal van 4592 punten. An neke de Bruin die zich dit seizoen heeft ontwikkeld tot een discuswerpster van ni veau, kon in Parijs niet voldoen aan de eisen van 53 meter in de eerste drie po gingen en dan bovendien nog een worp (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. In de derde klasse D hield HVH het Amstelveense DVH met 2-0 op afstand en behaalde ongeslagen het kampioenschap. Met Jeka, Robur en het Ileilose Foresters, dat door een 4-9 over winning op DCG kampioen van 3C werd, moet HVH nu vechten om drie plaatsen in de tweede klasse. Ook in 3C verloor THB met 5-3 van De Spartaan. Door deze uitslagen zijn THB, DCG en Thor Twins gelijk onderaan geëindigd en moeten nu in een beslissingscompetitie uitmaken wie van de drie degradeert. Het eerste pro motieduel heeft RCH geen succes opgele verd: Quick Amersfoort bleef met 5-0 de meerdere. RCH moet nu komende week van Neptunus winnen om een promotie kans te behouden. THB heeft het enige benodigde punt niet bij De Spartaan kunnen weghalen. Een veldfout werd in de derde inning de inleiding tot vier Amsterdamse runs. waardoor de stand op 5-0 kwam. THB bleek daarna aanvallend te zwak om ver der dan tot 5-3 in te lopen. Konijnenberg wierp 2.2.4, Van Heuven won met de cij fers 10.6.3. RCH zag zijn opmars naar de eerste klasse (voorlopig) gestuit door Quick Amersfoort. Het g eheel uit Antillianen bestaande team bleek goed met het slag hout om te kunnen gaan: reeds in de eerste slagbeurt zorgden homeruns v an Adelina en Loopstok voor 3-0. Hierna werd Drayer op de heuvel vervangen door Leo Kaestner, die tot de achtste inning stand hield. Toen deden drie honkslagen de stand oplopen tot 5-0. De Amersfoortse pitcher Bergeik bleef met 9.1.3 heer en meester. Drayer en Kaestner wierpen sa men 15.2.6. De eindstand in 3C: Foresters 14-24, Geuzen 14-22, NDS M14-18, Spartaan 14-1 Quick 14-14, DCG, THB en Thor Twins 14-6. De eindstand in 3D: HVH 14-28, DVH 14-24, TYBB 14-16, VFC 13-14, Libanon 14-10, Nado-V 13-8, Ripperda 14-8, Vodo 14-2. over de 54, die door het NOC gesteld was. De Sliedrechtse, haalde in haar bes te worp de tweede 50.96 m. van haar andere drie pogingen lagen er nog drie boven de vijftig meter. De ontmoe ting tussen Frankrijk en Nederland is tot het laatste moment bijzonder spannend geweest. Pas in de 4 x 100 m. estafet te viel de beslissing. Het Nederlandse kwartet Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Corrie Bakker had de overwinning uiteindelijk te dan ken aan de weer volledig van een blessu re herstelde Corrie Bakker, die daardoor haar plaats als slotloopster weer kon in nemen. De balans sloeg door die over winning door in het voordeel van Neder land: 65-63. De zege van de estafette ploeg was in dubbel opzicht de meest waardevolle van de middag. Het kwartet besliste daarmee ondanks twee min der geslaagde wissels niet alleen de wedstrijd, maar toonde opnieuw aan dat met hen in Mexico-stad terdege rekening moet worden gehouden. Nauwelijks een week geleden hadden de Frangaises op het tartan van de hooggelegen Franse trainingspiste Font Romeux het nationa le record verbeterd tot 44.4 sec, waarmee Nederland en Engeland, die veertien da gen geleden in Chrystal Palace beide tot 44.5 waren gekomen, werden verdrongen van de tweede plaats op de wereldrang lijst, die met 43.9 wordt aangevoerd door een Russisch viertal. Op de 400 m. die qua bezetting een hal ve finale in Mexico waardig zou zijn ge weest, heeft nationaal kampioene Myrna van der Hoeven een nieuwe ervaring op gedaan. De 20-jarige Haagse, die gewend is op het laatste rechte stuk geen tegen stand te ondervinden moest in de laatste 80 meter vechten om zich vooral Col- lette Besson van het lijf te houden. Het lukte haar voortreffelijk. Met 53,8 se conden kwam zij als enige onder de 54 seconden. Ilja Keizer en Maria Gom mers beiden hoog genoteerd op de we reldranglijst op de 800 m, hadden op hun specialiteit geen verweer tegen de tussen- sprint, die Maryvonne Duperaur na 500 m lanceerde. Het Nederlandse tweetal dat op dat moment geleid had, werd vol komen verrast en keek toen plotseling te gen een niet te overbruggen achterstand aan. Maria Gommers, die de eerste 400 m op kop had afgelegd in 64.5 sec. „ik wilde eens experimenteren met een niet te snelle eerste ronde" probeerde de Frangaise nog wel te achterhalen maar kwam op de streep bijna een volle secon de te kort. KASSEL. De Rotterdammer Rijn van de Heuvel heeft zaterdag tijdens in ternationale atletiekwedstrijden in Kassei zijn laatste kans voor uitzending naar de Olympische spelen in Mexico niet kunnen grijpen. Van de Heuvel won weliswaar de 400 meter, maar zijn tijd (47,2 s conde) biedt weinig perspectief. De atleet van AVR zou zeker onder zijn nationale record (46,7 sec.) hebben moeten eindigen om enige aanspraak op een Mexicoticket te kunnen maken. Sjouke Tel behaalde achter de Westduitser Knaak (47,8) de derde plaats in 48,2. Fred van Herpen van de Spartaan uit Lisse heeft zaterdag tijdens de Leidse at letiekkampioenschappen op de sintelbaan in de Leidse Hout, drie titels veroverd. Vooral de tijd op de 100 meter, 10.5 se conde, maakte indruk. De leraar Duits uit de bloembollenstad zou aanvankelijk za terdag in de Duitse plaats Kassei een laatste poging ondernemen zich via een tijd van om en nabij de 46,5 seconde op de 400 meter te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Mexico. De ten gere Lissenaar besloot echter geen kans meer te wagen. In Leiden won hij ook de 200 meter in 21,4 sec. en de 400 meter in 48,0 sec. Mia Gommers en Ilja Keizer gaan nog aan de leiding tijdens de 800 meter. Later zullen zij verrast worden door de Frangaise Dupureur in derde po sitie. 80 meter horden: 1. Josette Schoebel (Fr.) 11.0 sec.; 2. Ullar Brit Wieslander (Zw.) 11 1: 4. Hilly Gankema (Ned.) 11.2; 6. Nel van der Veen (Ned.) 11.6. 400 meter: 1. Myrna van der Hoeven (Ned.) 53.8 sec.; 2. Colette Besson (Fr.) 54.1; 5. Tilly van der Made (Ned.) 54.9. Speerwerpen: 1. Hennie de Bruin (Ned.) 46.12 m; 2. Andrea Malsert (Fr.) 44.62; 3. Greet Versterre (Ned.) 41.96. 200 meter: 1. Sylvianne Telliez (Fr.) 23.7 sec.; 2. Truus Hennipman (Ned.) 24.1; 4. Mie ke Sterk (Ned.) 24.2. 800 meter: 1. Maryvonne Dupureur (Fr.) 2.05.8: 2. Maria Gommers (Ned.) 2.06.7; 3. Ilja Keizer (Ned.) 2.08.5. Hoogspringen: 1. Gyslaine Bernay (Fr.) 1.76 m (nieuw Frans record); 2. Nicole Denise (Fr.) 1.74; 4. Mary van de Raadt (Ned.) 1.66; 5. Anita Meyer (Ned.) 1.60. Kogelstoten: 1. Els van Noordyn (Ned.) 16.16 m; 2. Maryvonne Maney (Fr.) 14.02. 100 meter: 1 Sylvianne Telliez (Fr.) 11.5; 2. Truus Hennipman (Ned.) 11.9; 3. Wilma van den Berg (Ned.) 11.9. Discuswerpen: 1. Anneke de Bruin (Ned.) 50.96 m; 2. Jet van der Giessen (Ned.) 48.62. Verspringen: 1. Odette Ducas (Fr.) 6.04 m; 2. Gunilla Cederstroem (Zwe.) 5.92; 3. CiSka Jansen (Ned.) 5.82: 6. Ella Deurloo (Ned.) 5.67 4 x 100 meter estafette: 1. Nederland (Wil ma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hen nipman en Corrie Bakker) 45.0 sec.: 2. Frank rijk 45.1. Vijf kamp: 1. Marian Ackermans-Thomas (Ned.) 4677 punten (80 m horden 11.5, kogel stoten 13.08 m, hoogspringen 1.66 m. versprin gen 5.63 m, 200 meter 25.61; 2 Ciska Jansen (Ned.) 4592 punten; 3. Michele Bategny (Fr.) 4560 punten. 3-3; na "het wisselen van speelhelft liepen de gasten uit tot 4-6, en via 5-7 won Velo met 9-5. Swift was duidelijk sterker dan Zee burg. In Thea Hendrix hadden de Lim burgse dames weer een goede af werk ster. De thuisclub won met 9-5. Walche ren behaalde de eerste overwinning ten koste van Hygiëa, dat nu nog puntloos 7-6 aan het langste eind. Bij de heren viel de monsteroverwin ning op, die AHC'31 behaalde op ESC A VC. De Amsterdammers waren een klas se beter en stonden halverwege al met 12-6 voor. De hoofdstedelingen, die in Kees Swart een bekwaam speler hadden, wonnen met 21-8. In de eerste helft speel den Niloc en Sittardia een goede partij. De 4-4 ruststand was een goede afspie geling van de krachtsverhouding. In de tweede helft werd het spel harder en had weinig aantrekkelijks meer. Vlak voor het einde gaf Niloc de winst nog uit handen. (7-8). Eenzelfde spelbeeld gaf de ontmoeting tussen Attila en Aalsmeer te zien. Voor de rust goed spel van bei de ploegen hetgeen resulteerde in een klei ne 6-5 voorsprong voor de gastheren. De eindstand (8-8) was een juist resultaat. Olympia en Operatie '55 speelden een spannende wedstrijd, waarin de zege van Olympia pas kort voor het einde tot stand kwam. Een aanvallend sterker Olympia stond na een half uur met 9-8 achter. Tot ver in de tweede helft bleven de Ha genaars voor (15-16), maar in de slotfase grepen de Hengeloërs toch nog beide punten. Bij de landskampioenen schoten Poort en Meinen zesmaal raak, terwijl de Haan bij Operatie '55 hetzelfde deed. ROUBAIX. Na bijna twee seizoenen bij de beroepsrenners te hebben gekoerst lijkt Harry Steevens nu dan toch naar het niveau te groeien, waar velen hem overigens al direct na zijn overgang naar de profs hadden gedacht. Een overwin ning in de Ronde van het Noorden zal in de wielerwereid dan niet die beroering wekken als de overwinning van Bodard in Bordeaux-Parijs, feit is het dat de 23- jarige Limburger toch erkende coureurs als Desiré Letort, Willy Bocklandt en Jos Huysmans achter zich heeft weten te la ten. Steevens heeft zijn vijf seconden voor sprong, die hij in de eerste etappe ver overde op uitstekende wijze verdedigd. Na een pechvol seizoen, dat met een etappezege in de ronde van Andalusië en een voortreffelijke Parijs-Nice (hij droeg er een dag de witte leiderstrui) zo goed begon, wilde Steevens zijn eerste zege in een internationale etappekoers in geen geval meer prijs geven al legde vooral de kleine Belg Wilfred David hem het vuur in de laatste etappe nog na aan de sche nen. NIEUWKERKENWAAS (B) - De Haar lemmer Jan van der Horst is zaterdag winnaar geworden van een wegwedstrijd voor profs over 150 km te Nieuwkerken- waas. Hij legde de afstand af in 3 uur 43 min. De Belg Kegels werd in de eind sprint verslagen. Jan van Katwijk eindig de als zesde, Cees Zoontjes als negende. Cees Zoontjes is zondag eerste geworden in een 145 kilometer lange wielerwedstrijd in het Belgische Duffel. Zoontjes reed de afstand in 3 uur en 28 minuten en ver sloeg in de eindsprint de Belg Fons de Bal. Vierde werd Wim Schepers. PARIJS Emile Bodard heeft zondag voor de verreweg grootste verrassing van dit toch echt niet aan surprises arme wie- lerseizoen gezorgd. Tot nauwelijks zestig kilometer voor het einde van 's werelds langste eendaagse wielerkoers Bordeaux- Parijs (554,5 km) was de Belg een ren ner, die alleen in eigen land en in Frank rijk enige bekendheid genoot. Toen echter tuimelde de Duitse wegkampioen Rolf Wolfshohl van zijn fiets en kwam Bodard ineens in kansrijke positie te liggen voor een nooitgedachte triomf in de 67ste uit gave van deze monsterrace. Met een „al les of niets" mentaliteit stortte de Waal zich in de strijd en in een bijzonder korte spanne tijds had hij zo'n voorsrpong ver overd, dat Raymond Delisle, de op een reservefiets geklauterde Wolfshohl en de Nederlander Eddy Beugels geen schijn van kans meer kregen. Onbedreigd fietste de 26-jarige renner over de eindstreep om zich luttele minuten later breedlachend en alsmaar handen schuddend door de inter nationale pers als een groot vedette te la ten fêteren. Toch heeft Bodard. sinds twee jaar be roepsrenner en in dienst van Jan Jan- sen's extra-sportieve groepering Pelforth- Sauvage de overwinning niet zonder meer in de schoot geworpen gekregen. Van het vroege begin (de renners hadden Bor deaux reeds 's nachts om half twee ver laten) tot aan de ongelukkige val van Wolfshohl vond men Bodard steeds in eer ste linie en samen met Eddy Beugels en Raymond Delisle heeft de Belg zelfs lan ge tijd voorop gelegen met een voorsprong die in de buurt van Tours vijf minuten op Wolfshohl en 5.20 op het peloton (waarin de favorieten Guyot en Bracke inmiddels de strijd hadden gestaakt) bedroeg. Toen echter begon Wolfshohl aan een grandioze achtervolging, die hem ongetwijfeld de overwinning had gebracht als hij zestig kilometer voor het einde, alleen voorop rijdend, niet tegen zijn gangmaker was op gebotst. De taaie Duitser smakte tegen het asfalt, maar naar het scheen onge deerd stond hij al weer snel op de been om toen te merken dat zijn fiets door een achterop komende motorrijder tot schroot was gedegradeerd. Een reservefiets liet geruime tijd op zich wachten en Wolfs hohl kon pas weer gaan rijden toen Bo dard en Deslisle hem al gepasseerd wa ren. Even nog leek de Duitse wegkampioen toch nog op de zege af te stevenen, maar in de slotfase kwam hij toch krachten te kort om het Bodard en Deslisle moeilijk te maken. Hij ging met grote voorsprong op Eddy Beugels, als derde over de finish waar hij zodra hij van zijn fiets was ge stapt, in elkaar zakte. De Duitser werd direkt naar een ziekenhuis gebracht waar 'n ondegzoek in eerste instantie geen noe menswaardig letsel aan het licht bracht. Hij zal echter nog 24 uur in observatie worden gehouden. 1. Bodard (België) de 554,5 km in 14.54.16, 2. Delisle (Fr) 14.56,58, 3. Wolfs hohl (Did) 14.58,10, 4. Beugels (Ned) 15.09.17, 5. Foré (België) 15.13,52. De Belg Bodard achter zijn derny- gangmaker op weg naar de finish.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15