Prof. P. Korringa maakt studiereis naar de West PIM-cursisten kregen diploma Sleep van zandzuiveringsinstallatie ■i; A 6 De Olga- Elektra matras Gratis Safari door Oost-Afrika Lezingen over visserij- onderwerpen Jongen overreden in Uitgeest Vuurpijlen boven de Noordzee Kijk Uit begint met jeugdgroep Ruiten vernield Jongetje startte elektrocar Hoe wint u de Safari? Laat die kans u niet ontlopen! Koop niet zomaar een matras, vraag uitdrukkelijk om een Olga. Matrassen •waarop u wérkelijk uitrust DINSDAG 10 SEPTEMBER 1968 Lezingen "ff» 4X Nu is er de volkomen veilige* en goedgekeurde elektrisch ver warmde matras waarop u heerlijk licht én warm slaapt: De warmte van de Olga Elektra kunt u zelf regelen, van koud naar warm in 9 fasen, net zoals u zelf wilt. Voor prettige warmte, die van onder uit komt en daarom beter is voor een goede en gezonde nachtrust! Vraag uw bedden vakman om inlichtingen over deze nieuwe. verrassende slaapmogelijkheid van Olga en ding mee naar de safari! Deze safari wordt een unieke, volledig verzorgde reis van ruim twee weken door Oost-Afrika. De reis waar u alleen maar van had kunnen dromen komt met een Olga matras nu binnen uw bereik. Uw beddenvakman geeft u graag alle inlichtingen, over Olga ma trassen en Olga Elektra matrassen, èn hoe u de safari kunt winnen of uw aankoopsom terug verdienen. I.TMUIDEN Vandaag zijn prof. dr. G. P. Baerends, hoogleraar in de dierkunde in Groningen, dr. J. Huizinga, aniropo- bioloog aan de Rijksuniversiteit in Utrecht prof. dr. P. Korringa. directeur van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek in Umuiden en hoogleraar aan de universi teit van Amsterdam, prof. dr. J. Lever, hoogleraar in de dierkunde in Amsterdam en prof. dr. A. Punt, hoogleraar in de dierfysiologie in Amsterdam, naar Cura cao vertrokken. Zij zullen daar in 't kader van een door de stichting „Nedèrlands-Antilliaanse" Academie" georganiseerd symposium een aantal voordrachten houden over biologie en samenleving. Bovendien willen zij zich een indruk vormen van de mogelijkheden, die de Nederlandse Antillen bieden voor het hoger onderwijs op het gebied van de natuurwetenschappen. Daartoe zullen be zoeken worden gebracht aan een aantal instellingen op de Antillen, welke daar mede het klimaat van de wetenschap'.be oefenaar bepalen. De heren Huizinga en Lever komen omstreeks 10 oktober naar Nederland te rug. Dè andere leden van het gezelschap zullen via Suriname, waar men van 14 tot UITGEEST. Maandagmiddag om streeks vier uur is de 11-jarige Johannes Nicolaas Bijman uit Uitgeest bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De jongen reed op een fiets waarvan de trapper waarschijnlijk de stoeprand raakte, waardoor hij onder een naast hem rijdende vrachtauto kwam en overre den werd. Ernstig gewond werd hij over gebracht naar het St. Jozefsziekenhuis in Heemskerk, waar hij kort na aankomst is overleden. 18 oktober zal blijven, naar Nederland te rugkeren. De studiereis wordt gefinancierd door het kabinet van de vice-minister-president dat de administratieve organisatie van de voorbereidingen van de uitzending op droeg aan de Sticusa (Stichting Culturele Samenwerking met Suriname en de Ne derlandse Antillen). Tijdens het verblijf op Curagao zal prof. Korringa spreken over onderwerpen wel ke op de visserij betrekking hebben, o.m. over „de .visserij in enkele Europse ri viermondingen onder invloed van veel soortige menselijke activiteiten" „het overbevissingsprobleem, toegelicht met enkele voorbeelden ontleend aan de Noordzee" en „de verontreiniging van de zee door lozing van afvalstoffen en de ge volgen daarvan voor het biologisch milieu" Prof. Baerends zal spreken over „de be tekenis van gedragsonderzoek van dieren voor de kennis van het gedrag van de mens", en over „communicatie by die ren". Prof. Punt spreekt over de invloed van het electrisch veld op het gedrag van dieren, over water- en luchtverontreini ging. Prof. Lever zal o.a. voordrachten houden over merkwaardige verschijnselen bij het aanspoelen van schelpen. Dr. Hui zinga zal o.m. de populatie-genetica behan delen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Vanaf het strand boven de Noordzee ter hoogte van Noordwijk waargenomen vuurpijlen omstreeks half- acht maandagavond deden vrezen dat zich een schip in moeilijkheden bevond. De reddingboot „Kurt Carlsen" van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij voer na het eerste alarmsein uit, maar kon op de opgegeven positie geen schip in nood vinden. Later bleek, dat vuurpijlen zijn afge schoten vanaf een vaartuig dat werk zaam is ten behoeve van het zoeken naar aardolie en aardgas in het Nederlandse Noordzeeplat, waarbij gebruik wordt ge maakt van een kabel. Vissersschepen dreigden de kabel te raken en ter waar schuwing zijn toen vuurpijlen de lucht in gegaan. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens een gezellige feestavond in het verenigingsgebouw „De Vrijburcht" aan de Vrijburglaan heeft de chirurg G. Vidra het diploma uitgereikt aan 26 geslaagde cursisten van de EHBO vereniging PIM. Voor het overige werd de avond gevuld met films over Japan, Thai land en Zweden en het optreden van het ensemble „De Hawaian-sterretjes" uit Wijk aan Zee onder leiding van de heer Van Soest. Aan het slot van de avond richtte de voorzitter, de heer P. Monsma, een dankwoord tot de arts-docent C. J. Nielen. Als stoffelijke blijk van waarde ring ontving de heer Nielen een huisbar Mevrouw Nielen kreeg een heerlijke taart met daarop een gespalkt been van marse pein aangeboden. Tenslotte deelde de heer Monsma nog mee, dat het tweede gedeel te van de jeugdcursus op maandag 16 september om 18.45 uur in de blokhut „Florisheem" aan de Mozartstraat van start gaat. (Van onze schaakmedewerker) VELSEN. De Velser schaakvereni ging Kijk Uit heeft het initiatief geno men tot het oprichten van een jeugdaf deling. Lid kunnen worden alle jongens en meisjes tot plus minus 16 jaar. Het ligt in de bedoeling dat er vooral schaak- instructie gegeven zal worden. Bij de organisatoren hoopt men steun te vinden van de schoolhoofden der lage re en middelbare scholen waartoe aan directeuren en hoofden van scholen in de Gemeente Velsen een circulaire is uitge gaan waarin men spreekt over pedago gische voordelen van het beoefenen van schaken in clubverband, zoals het bevor deren van sportiviteit en het logisch den ken. Uiteraard zullen de schaakavonden onder deskundige leiding staan. De eer ste ontmoetingsavond zal zijn op vrijdag 13 september in het wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat 5 in IJmuiden, van half zeven tot half acht. De bakkenzuiger „Ardea", die met. drijvende zandontziltingsjabnek. „Aquila" zoutloos Noordzeezand gaat produceren voor nieuwe bouwter reinen in Amsterdam. BEVERWIJK De noteringen aan de groenteveiling „Kennemerland" van maan dag 9 september waren: andijvie 9-20, bloemkool 35-93, bospeen 20-54, spinazie 32-96, sla 5-23, tomaten 40-79, waspeen 13- 42, sperziebonen 60-139, snijbonen 60-139, pronkbonen 65-110, komkommer 15-42, prei 18-42. groenekool 20-28, rodekool 10-15, uien 18-30, postelein 58-78, knollen 20-32, aardbeien 54-84. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij de Velsense politie werd de vernieling aangegeven van een ruit van de westelijke ingang van het wa renhuis aan de Lange Nieuwstraat, het geen tijdens het afgelopen weekeind moet zijn geschied. Dit was ook het geval met drie glasruiten van de Del Court van Krim- penschool in Velsen-Noord. Voorts wer den van een aan de IJmuiderstraatweg geparkeerde vrachtauto twee schijnwer pers gedemonteerd en meegenomen. (Van een onzer verslaggevers) Umuiden. Een 6-jarig jongetje uit Umuiden heeeft maandagmorgen om streeks half twaglf op de Bik en Arnold- kade een kleine kettingbotsing veroor zaakt. omdat hij in de elektrocar van een melkboer was geklommen en deze op gang had gebracht. De kar reed daarop tegen twee geparkeerde personenauto's aan, welke botsing enige lichte materiële schade veroorzaakte. iieuwe en gratis een unieke v t De Olga Elektra matras KEMA ileeft het KEMA keur CIVIM (veiligheid!) en is goed- EUR gekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen (kwaliteit!). Olga Elektra matrassen zijn overtrokken met damast en hebben een vaste waarborg op het Draka binnenwerk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4