Minder bussen op zondagmorgen en zaterdag COROLY COROLY COROLY VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Muziek, drums en vuurwerk toe in IJmondgemeenten Uitspraken rechtbank Proefvaart van schip voor onderzoek van visserij Haarlemse politierechter Verdacht van brandstichting Nieuwe toneelgroep „Erato" debuteert met blijspel in Ruïne van Brederode WINTERDIENST VAN NZH Lijn 70 rijdt door naar Meerwijk Kunstmarkt op Marktplein in IJmuiden Expositie van Aart Ros Vijf dagen naar Parijs SLIJTERIJ SWIER Jeugdclubs weer actief Discussie over Tsjechoslowakije Voetballende ambtenaren Iets van U bij? Zangers gevraagd Nieuwe voorzitter DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 [5 voor al uw AUTO - ACCESSOIRES Grootste sortering Scherpste prijzen VOOR DE TOPMERKEN BROMFIETSEN Bij beter af!! BREESTRAAT 108 BEVERWIJK V elsen-IJmuiden Beverwijk SPECIALE AANBIEDING BOUW IN OPDRACHT VAN F.A.O. Zonder bevoegdheid if Zelfstandig „Spel met een droom" (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De winterdienstregeling van de NZH, die op zondag 29 september ingaat, houdt een verlaging van de fre quentie op een aantal lijnen op zaterdag en zondagmorgen in, als gevolg van de per 1 oktober in te voeren arbeidstijd verkorting van 45 tot 4344 uur per week. Deze maatregel vindt trouwens zijn recht- ADVERTENTIE DONDERDAG 12 SEPTEMBER Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan (met katholieke bibliotheek) 19 tot 21.15 u. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9-12 u.: Bejaardensociëteit. Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 en 20-22 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k openbare bibliotheek, Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; r.-k. biblio theek filiaal Velsen-Noord, Banjaertstr. 13, 14-17 en 19-21 uur. Raadhuis Velsen, Plein 1945, is te be zichtigen op werkdagen van 10-12 uur DONDERDAG 12 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30-21.30 u.: kantoor Beverwijkse Sport raad geopend. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 20.1521.30 u. Paviljoen „Lommerlust", Alkmaarse- weg 32a, 20 u.: jaarvergadering bridge club „Never down". VRIJDAG 13 SEPTEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 20 u.: Lezing W. Hoogendoorn over „Vanuit het water tussen het gewas achter glas Beverwijkse Boekhandel, Breestraat,.27. Discussie-avond jongerengroep „Liber tijn". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7—8.15, 8.45—10, 10.30—11.45, 12.15—13.30, 16—17.15 en 20.15—21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volw. 1417.30 en 19—21 u.; jeugd 15.30—17.30 en 19—21 u.; Arendsweg 61: volw. 1417.30 en 1921 u.; jeugd 15.3017.30 u.; Amstelstraat 44: volw. 1517.30 en 1921 u.; Parmentier «traat 2: jeugd 18.3020.30 u. vaardiging, aldus de maatschappij, in het juist op die tijdstippen gedaalde aantal reizigers. Met het o og op de uitbreiding van Haarlem-Schalkwijk wordt lijn 70 (IJmuiden-Haarlem Station-Schalkwijk) van de Boerhaavewijk doorgetrokken naar Meerwijk. De route is Professor Eijkmanlaan, Bernadottelaan, Erasmus- laan, Guyotlaan, Albert Schweitzerlaan, Bernadottelaan. Op de stadslijnen 1 en 5 wordt de avondrequentie van 12-minutendienst op een kwartierdienst gebracht. Op zater dagmorgen wordt tot tien uur een 12- minutendienst gereden. Bovendien krijgt lijn 1 een latere verbinding van Haar lem-Noord en Haarlem-Station naar Heemstede, waardoor een betere trein- aansluiting ontstaat. Deze laatste bus ver trekt om 0.12 uur van de Muiderslotweg en om 0.22 uur van het station. De frequentie van lijn 2 zal van maan dag tot en met vrijdag in de ochtendspits tussen 6.30 en 9.00 uur tot een 12-minu- dienst worden opgevoerd. Ditzelfde geldt tussen 13.00 en 18.00 uur. Lijn 3 blijft vrijwel ongewijdigd. Van lijn 6 komen de diensten van 0.13 en 0.38 van Tuindorp Overveen naar het station Haarlem te vervallen. De laatste bus van Overveen naar het station via lijn 6 ver trekt om 0.02 uur. Daarna gaat er om 0.15 uur nog een bus van lijn 4. De stranddiensten naar IJmuiden van lijn 70 worden, zoals gebruikelijk tij dens de winterdienst, beperkt tot de weekeinden. Op zaterdag vervallen de diensten IJmuiden Station (vertrek 7.09 uur) tot Hoogovens deze rit blijft dus van Hoogovens (7.48 uur) tot de Arosa Sun gehandhaafd Hoogovens (7.29 uur) tot IJmuiden Station, Zeeweg 8.02 uur tot IJmuiden Station en op zondag Haarlem Station 7.03 uur tot Zeewijk, verder IJmuiden Station 7.39 uur tot Hoogovens, Haarlem Station 7.33 uur tot Zeewijk, IJmuiden Station (8.09 uur) tot Zeewijk en IJmuiden Station (8.14 uur) tot Schalkwijk. Wat lijn 72 (IJmuiden-Houtrakpolder- Amsterdam) betreft, wordt gedurende de winterdienst in IJmuiden van het In dustrieterrein (Kromhoutstraat) vertrok ken. Op lijn 81 wordt de in de winter ge bruikelijke uurdienst (Zandvoort-Bloe- mendaal aan Zee-Haarlem) gereden, zij het dat de eerste bussen op zaterdag 7.52 uur van Zandvoort en om 7.25 uur van Haarlem Station vertrekken. Op zon- en feestdagen gaat de eerste bus om 8.52 uur van Zandvoort en om 8.25 uur van Haar lem Station. Tenslotte zal, teneinde de wachttijd van in Heemstede-Aerdenhout overstap pende treinreizigers wat te bekorten, de büs van 23.45 uur uit Haarlem richting Noordwijk voortaan om 23.35 uur ver trekken. ADVERTENTIE LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN 1 liter jonge jenever8.95 1 liter Vieux9-25 1 liter oude jenever 9.25 1 liter vruchtenbrandewijn 7.75 DEZE WEEK Kersen- of aardbeienbrandewijn Kersen- of abrikozensap 1 liter Vermouth vruchtenwijn 1 fles Jus d'Orange 1 fles Sherry 1 fles Whisky Old Henry 6.95 1.50 1.95 0.95 3.95 9.95 Alles Slijterskwaliteit met volle garantie. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op het Marktplein in IJmuiden zal op zaterdag 21 september een openluchtkunstmarkt worden gehou den onder auspiciën van de Stichting Vel- ser Gemeenschap. Het is de bedoeling, dat drs. P. L. Just- man Jacob, lid van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. te IJmui den, om halfelf deze kunstmarkt zal ope nen. De kunstmarkt duurt tot tien uur 's avonds. De sluiting zal geschieden door de heer J. G. Kolkman, als waarnemend wethouder van Culturele Zaken. BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk wordt op donderdag 19 september in Ga lerie Boumans aan de Breestraat 122 te Beverwijk een expositie geopend van schilderijen en tekeningen van Aart Roos Na de pauze houdt de Amsterdamse couturier Gérard Spork een modeshow. Zijn collectie wordt aangevuld met hoe den van Anton Kühr en bijoux van Char les Schabbing. UTRECHT. Op de ledenvergadering van de afdeling Utrecht van de Boeren partij hebben zowel het bestuur als de leden zich volledig geschaard achter het hoofdbestuur van de Boerenpartij onder leiding van de heer H. Koekoek, aldus heeft de heer Diekema, gemeenteraadslid van de Boerenpartij in Utrecht meege deeld. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bij gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Hoogovens IJmui den zullen vijftig harmonie- en fanfare korpsen en drumbands in Noord-Holland van zich laten horen. In de IJmond zullen op vrijdag 20 sep tember voor en na het vuurwerk een zevental korpsen voor het publiek musi ceren. Verder zullen op vrijdag 20 en zaterdag HAARLEM De Haarlemse rechtbank heeft een 33-jarige schilder, een 23-jarige koopman en een 21-jarige chauffeur uit Haarlem veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. De drie mannen hadden onder meer bij de Nederlandse Spoorwegen koperkabel en in Amersfoort bouwmaterialen gestolen. De chauffeur nam ook het rijbewijs van de koopman weg en reed in een auto ter wijl de rijbevoegdheid hem was ontzegd. Er was tegen alle drie verdachten twee jaar met aftrek geëist. Een 19-jarige betonvlechter uit Haarlem is veroordeeld tot vijf maanden met aftrek wegens bedreiging met zware mishandeling van een agent van de Haarlemse gemeente politie. Op 26 juni van dit jaar negeerde de betonvlechter een stopteken van een agent en reed op hem in. Er was anderhalf jaar met aftrek geëist. Een 25-jarige schilder uit IJmuiden werd wegens diefstal van 900 uit de por tefeuille van zijn oom in Haarlem con form de eis veroordeeld tot zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. ROTTERDAM Het eerste visserij - onderzoekschip van een serie van vijf, die in Nederland wordt gebouwd in opdracht van F.A.O., de voedsel- en landbouworga nisatie van de V.N., zal vrijdag zjjn proef vaart maken op de Noordzee. Het is het m.s. „Canopus", bestemd voor Honduras. Met de bouw van deze schepen is een be drag van ruim één miljoen dollar gemoeid. Deze schepen zijn bestemd voor het on derzoek van de visserij en training van locale vissers door experts van de F.A.O. Aan boord bevinden zich onder meer een laboratorium voor visserij-onderzoek, elek tronische visopsporingsapparatuur met on derwaterradar, elektronische zeewatertem- peratuurmeting, zelfregistrerend echolood, automatische piloot, radio-richtingszoeker radar en radio-telefooninstallatie. De „Canopus" vertrekt de komende week op eigen kracht over de Atlantische Oceaan naar Honduras. Het tweede schip wordt vrijdag te water gelaten. Dit is be stemd voor Senegal. De andere drie sche pen gaan naar Sierra Leone, Zuid-Vietnam en Mexico. 21 september in 24 andere plaatsen in Noord-Holland muzikale wandelingen worden gemaakt. Tijdens het vuurwerk in IJmuiden tre den op: Arion, St. Cecilia, Hoogoven Har monie, Harmonie Soli Deo Gloria, IJmui- der Harmonie en Fanfarekorps Wilhel- mina. Zaterdag 21 september laten zich in de IJmond, Santpoort en Haarlem-Noord ho ren de drumbands van de Chr. Gymnas tiekvereniging IJmuiden, IJmond- trekkers, Voorwaarts, Schulpen-Meerwei den, IJmuider Harmonie, Wilhelmina, Be verwijkse Harmoniekapel, Arion en St. Cecilia. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Het waren maar oude fietsen, als we hadden willen stelen had den we wel nieuwe genomen", zeiden woensdag drie jongens uit IJmuiden toen zij bij de Haarlemse politierechter we gens diefstal terecht moesten staan. Op 3 juni was het drietal, een 20-jari ge melkslijter, een 22-jarige varensgezel en een 19-jarige bankwerker, gaan dan sen in Wormerveer. De jongelui misten het laatste openbare vervoer terug naar IJmuiden en pakten toen elk een oude fiets waarop zij naar huis reden. Zij vonden het de gewoonste zaak van de wereld en keken vreemd op toen er wegens diefstal 100 boete tegen hen werd geëist. De politierechter veroordeel de de IJmuidenaars conform de eis. Een 42-jarige vrachtwagenchauffeur uit Haarlem werd tot drie weken gevange nisstraf en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeeld omdat hij voor de tweede maal een auto had be stuurd terwijl de bevoegdheid hem was ontzegd. „Ik kon niemand vinden die mijn auto naar huis wilde rijden, toen heb ik het zelf maar gedaan", voerde de chauffeur aan. De officier van justitie had drie we ken gevangenisstraf en vier maanden ont zegging geëist. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De rijkspolitie te water heeft woensdag drie inwoners van Bever wijk aangehouden, die ervan worden ver dacht brand te hebben gesticht op het plezierjacht, dat dinsdagmiddag in de om geving van Zij kanaal B is uitgebrand. De zeven meter lange motorkruiser is het eigendom van een inwoner van Heems kerk. Wanneer de weersomstandigheden die avond een optreden in de openlucht tenminste nog mogelijk maken, zal dinsdag 17 september op de binnenplaats van de Ruïne van Brederode de nieuwe toneelgroep „Erato" uit Santpoort aan het publiek worden voorgesteld. Dit geschiedt dan met een opvoering van „Esther", een historisch bijbelspel in vier taferelen door Ali Kooi, waarvoor de handeling geheel aan dit oude bij belboek werd ontleend. Vandaar dat het stuk zich omstreeks 450 iaar voor Christus afspeelt aan het Perzische hof van koning Ahasverus, waar het joodse meisje Esther erin slaagt haar volk voor grote rampspoed te behoeden. Aan deze gebeurtenissen wordt bij de joden nog alijd her innerd door het vieren van het Purimfeest. De spelers van dit ensemble kunnen voor een deel al op enige toneelrouti ne bogen, omdat „Erato" is voortge komen uil een onderafdeling van het gereformeerd jongeren ver bond „Re veille", waarvoor het clubje geregeld toneelvoorstellingen verzorgde. Van daar opvoeringen als „Pinky, een blank negermeisje" en „Het witte schaap van de familie". Inmiddels hebben bij „Reveille" eni ge interne reorganisaties plaatsgehad, waarbij de oude kern van de toneel club besloot het bestaan zelfstandig als „Erato" te gaan voortzetten. Binnen betrekkelijk korte tijd slaagde men er in een aantal nieuwe krachten aan te trekken, zodat regisseur J. E. Jansen thans kan beschikken over een werken de kring van ongeveer vijftien acteurs en actrices, op de leeftijd van 17 tot 24 jaar. En de propagandisten onder hen wisten ervoor té zorgen dat „Erato" al mag rekenen op de regelmatige con tributies van ruim honderdvijftig dona teurs. Van niet minder belang zijn de enthousiaste activiteiten "van een tech nische staf, bestaande uit vier handi ge knutselaars, die zich geregeld met het vervaardigen van decors en kos tuums zullen belasten. De jeugdclub „Fripon" uit IJmuiden zal zaterdag 14 september, des avonds om acht uur in het wijkgebouw aan de Radarstraat een begin maken met haar nieuwe w interactiviteiten. Voor deze eerste bijeenkomst van het sei zoen is de band „Job-Sound" geïnvi teerd, terwijl het voorts in de bedoe ling ligt ook verder om de veertien dagen geregeld een gezellige beat- en discotheekavond te organiseren. Ook de jeugdsociëteit „De Ark" opent zaterdag 14 september in het gebouw aan het Kerkplein in Oud-Velsen het seizoen met een dansfeest, dat des mid dags om drie uur al begint en dan voortduurt tot middernacht. Het be stuur stelt hiervoor enige „blitse at tracties" in het vooruitzicht, zoals lichteffecten en het optreden van de „Spirits Rejoice". Ook zal gebruik worden gemaakt van een uitgebreide discotheek. De danslustigen in Heemskerk kun nen van vrijdag 13 september af weer terecht bij de „Society Artistique" in het buurthuis „De Lichtboei" aan de Maasstraat in Oosterwij k. Het wordt een disco-avond, ingeleid door de disc- jockey Swinging Sam Soul (Peter Roe mer). De volgende disco's worden zon dagmiddag 22 september en vrijdag avond 27 september gehouden. Voorts heeft deze sociëteit een nieuw bestuur gekregen, thans bestaande uit A. van Goesen, voorzitter; Mieke Bel- lo, secretaresse en Piet Zijlstra, pen ningmeester. Daarbij zijn Piet Visser en Joop den Hollander de nieuwe tech nische medewerkers. Indien de voorstelling door ongun stig weer onverhoopt moet worden uitgesteld, hetgeen wegens de idea le omgeving voor een dergelijk bijbel spel zou zijn te betreuren, betekent dit allerminst een afstel. Want in dit geval zullen er twee opvoeringen van „Es ther' 'worden gegeven in gebouw „De Haven" in Santpoort op vrijdag 27 en zaterdag 28 september. De jongerengroep „Libertijn" uit Be verwijk begint het nieuwe seizoen met een discussieavond op vrijdag 13 sep tember, te houden bij Jaap van der Velden, Breestraat 27 (Beverwijkse Boekhandel). Het onderwerp bestaat uit de recente gebeurtenissen in Tsje- cho-Slowakije, waarbij de discussies door Kees Geutskens op gang zullen worden gebracht. Door de sectie voetbal van de per soneelsvereniging „Heemskerk" is voor zaterdag 14 september een voetbaltoer nooi georganiseerd, bestemd voor amb tenarenteams uit de omgeving. Acht ploegen zullen nu trachten de fraaie prijzen te bemachtigen en wel die uit Wormerveer, Zaandijk, Uitgeest, Cas- tricum, Heemstede, twee uit Heems kerk en een elftal van Drukkerij Ver mande Zonen uit Velsen. De wedstrijden beginnen des mor gens om kwart voor tien op de sport velden aan de Hoogdorperweg, waarna de burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen des middags omstreeks half drie de prijsuitreiking zal verzor gen. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: autoped, oorbel, bankbiljet, meisjesvest, kinderschoen, sjaal, kof fertas met overhemd en ondergoed, verzekeringsplaatjes bromfiets (PHL 459 en MZX 897), hond, fietstas met regenjas, ketting, dameshandtasje, he renportemonnee met geld en naam plaatje, sporttas met onderbroek, twee baddoeken en twee boeken, armbandje, étui, linker kinderschoen, konijn, ver- pleegstersschort, regenjas, geel zwaai licht, dameshandtas, vulpen, fietspom- pje, overjas, zakmes, geluidsband, muntbiljet, sleutels, armbandje met bedel, twee autosleuteltjes (Peugeot), portefeuille, portemonnee met inhoud, bril, regenjas, kinderportemonnee. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Regisseur J. E. Jansen en enige spelers van „Erato" tijdens een repetitie van „Esther". Met het oog op het binnenkort te vieren tienjarig bestaan van het katho liek gemengd koor „Heemskerk" zou het bestuur gaarne een aantal nieuwe zangliefhebbers in de gelederen willen opnemen. Vooral de herenpartijen kun nen wel enige versterking gebruiken. Zij kunnen zich aanmelden op de repe tities, 'die elke maandagavond van 20 tot 22.15 uur worden gehouden in „De Schakel" (naast de sporthal) aan de Maerelaan in Heemskerk. Op deze re petities worden thans diverse uitvoerin gen in bejaardencentra voorbereid. Ten bate van een in Heemskerk te bouwen dagverblijf voor geestelijk ge handicapte kinderen, zal op zaterdag 5 oktober een autopuzzelrit worden ge houden, waarvoor de hoofdprijs bestaat uit een vijf-daagse reis naar Parijs voor twee personenen. Deze prijs wordt na afloop van de rit onder de deel nemers verloot. De eerste auto vertrekt hiervoor des middags om een uur, met als startplaats de Vrijburglaan. De voorinschrijving voor deze puzzel- rit begint zaterdag 21 september van 10 tot 12 uur en maandag 30 septem ber van 20 tot 21 uur in het Heems- kerkse raadhuis. En voor zover moge lijk zal men ook aan de starttafel nog kunnen inschrijven, van twaalf uur af. De kosten bedragen respectievelijk f 12,50 en 15,- per équipe, waarbij de deelnemers in de klassen A, B, en C zullen worden ondergebracht. Zij die niet kunnen meerijden en toe met het doel sympathiseren, kunnen ook een bijdrage storten op bankreke ning 160258 van de Nutsspaarbank Be verwijk-Heemskerk. In verband met het vertrek uit de IJmond van de heer P. W. Postma, is zijn functie als voorzitter van de stichting „Protestants-Christelijk Nij verheidsonderwijs" in de IJmond in middels overgenomen door drs. W. Doornenbal. Derhalve is het stichtings bestuur thans als volgt samengesteld: drs. W. Doornenbal, voorzitter; J. Kool, secretaris; J. Reinhout, penning meester; H. J. Visser, algemeen ad junct en voorts de heren H. Rieke, K. Stolk en W. van der Tuin. Ook de Hervormde Toneelgroep uit IJmuiden-Oost heeft thans na de va kanties de repetities weer hervat, waar opvoeringen worden voorbereid van „Spel met een droom", toneelspel in vijf bedrijven door Hans Nesna. Er zul len drie opvoeringen van worden ge geven in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan en wel op vrij dag 8, zaterdag 9 en maandag 11 no vember.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5