Begroti ngsgeheimen nog goed bewaard Voor radicalisering PvdA Nieuw Links gaat actie voeren K u nststof-gasplaatjes thans vervangen Kanaal Terneuzen-Gent voor grote zeeschepen jekker Kort en bondig ïeWier lom boutique Agenda voor Haarlem en de IJmond n Nieuw stadhuis voor Arnhem Witteveens belastingplannen vormen politiek twistpunt MILJOEN STUKS IN ÉÉN JAAR Met ingang van 19 december Pornografie viel niet uit de hemel Politie bedreigd met harpoen Scheepsbotsing op Westerschelde Rustig weer 4 „M I R A B E L" VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 Bouw pro gr am I er schuiving Steunmaatregelen Huizing Baalhoek kanaal Huizing 34 tot en met 44 Haarlem t elsen-1Jmuiden Beverwijk Heemskerk is o (Van onze correspondent) UTRECHT Op geruisloze wijze is de rijksbegroting voor 1969 gereedge komen. Haar geheimen zijn dit jaar goed bewaard gebleven, want slechts enkele geruchten die niet beves tigd zijn kwamen naar de opper vlakte drijven. Dergelijke geruchten zijn nooit geruststellend: sigaretten, benzine en wegenbelasting zouden ge voelig duurder worden, zo is veron dersteld. We moeten afwachten wat hiervan waar is, tot op de derde dins dag van september, de zeventiende, de plannen van minister Witteveen worden onthuld. Zijn belastingplannen zullen zonder twij fel grote belangstelling trekken. Met in gang van 1 januari 1969 voert Nederland het nieuwe systeem van belasting op de toegevoegde waard, (BTW) in, de stap die de regering zelf indertijd „een uit zonderlijk grote structurele ingreep noemde. ners, die toegespitst zelfs tot een kabi netscrisis zou kunnen leiden. Dat lijkt ons overigens niet waarschijn lijk. want een crisis thans, met vermoe delijk opnieuw vervroegde verkiezingen, is met iets waar Nederland behoefte aan heeft. Ook de politieke partijen zullen er mets voor voelen, behalve wellicht de V.V.D. die heeft aangekondigd een crisis niet uit de weg te gaan wanneer gerecht vaardigde belastingplannen van minister Witteveen door de houding van de rege ringspartners niet kunnen worden doorge zet. De B T W is een eerste stap naar een verschuiving van de belastingdruk van directe naar indirecte belasting of wel I r\ j duidelijker gezegd: lonen, inkomens, ver- \VnaerWl)S mogens en winsten zullen in de toekomst iets minder zwaar worden belast, ver- bruiksgoederen daarentegen meer. Dat zal tot uiting komen in de prijzen. Er zijn uiteraard meer punten, die met zorg in de miljoenennota bekeken zullen worden. Zeker het bouwprogramma en het gehele bouwbeleid. Vorig jaar is be gonnen de woningbouw te verminderen ten gunste van de particuliere (premie) bouw en het is waarschijnlijk dat deze lijn wordt voortgezet. Bij de politieke partijen hangt het er van af of het bouwprogramma van rond 125.000 woningen voor 1968 wordt gehaald en of de gebouwde premiewoningen in huur betaalbaar zijn voor mensen met be scheiden inkomens. Politiek zijn de meningen over een ver schuiving van directe naar indirecte be lastingen sterk verdeeld. Minister Witte veen behoort tot hen, die voorstander zijn van een dergelijke verschuiving maar anderen, met name de Partij van de Arbeid, menen dat directe belastingen de meest sociale wijze van hefen is (be lasten naar draagkracht).- Zij gaan al leen mee met de B T W omdat het aan passing is van ons belastingstelsel aan dat van de Euromarktlanden. Zij zijn er daarbij voorstander van als compensatie een verlichting in de inkomstenbelasting aan te brengen in de vorm van uitbrei ding van de zogenaamde belastingvrije voet dat is dus voor de lagere inko mens. Op dit punt worden de belastingvoor stellen in de miljoenennota met spanning tegemoet gezien. Minister Witteveen heeft al eerder aangekondigd dat hij de invoering van de B T W met zijn hogere opbrengst wil gebruiken voor een meer algemene verlaging van de inkomstenbe lasting of, zoals de minister het noemt „een rechttrekken van de progressieve lijn in de belastingtarieven." Tegen dit voorstel is bij voorbaat al scherp protest aangetekend door de A.R.- fractieleider mr. Biesheuvel. Het is de vraag of de minister daardoor van zijn voornemens is afgestapt. Op dit punt zit er een controverse in de regeringspart- Onderwijs. de belangrijkste uitgaven post op de begroting 5,7 miljard in 1968) krijgt zonder twijfel een evenredi ge belangstelling. Wij behoeven alleen maar te denken aan de invoering van de Mammoetwet, die 1 augustus haar beslag kreeg en zeker van invloed zal zijn op de begroting. De houding van de leraren te genover de Mammoet wijst er op dat meer mankracht, meer scholen en dus meer geld beschikbaar moeten komen om de voordelen van de wet tot gelding te brengen. Het wetenschappelijk onderwijs, het rapport-Maris, de toevloed van studenten, de benauwende situatie in de medische op leiding, zijn maar enkele knelpunten, waarmee de minister van Onderwijs is geconfronteerd. Het beleid hier zal tot de meest belangwekkende delen van de aan staande begroting behoren. Wat defensie betreft, de andere grote uitgavenpost, staan we na de recente ver schijning van de Defensienota niet voor verrassingen. Ook wat de sociale verzekering betreft staan ons geen nieuwe wetten te wachten, maar wel premiever hogingen. Het wachten in deze sector is op een regeling van het stakingsrecht, waarvoor in de vorige miljoenennota een I wetsontwerp werd aangekondigd, maar dat nog niet is verschenen. Verdere maatregelen tegen de werk loosheid, speciaal gericht op steun aan de noordelijke provincies, West-Brabant en Zuid-Limburg behoren in de aanstaan de begroting niet te ontbreken. Of er uit breiding gegeven zal worden aan de ont wikkelingshulp, is op dit moment een vraagteken. Er bestaan terechte twijfels aan dit beleid in die zin, dat een zeer be langrijk deel van de Nederlandse hulp verlening naar Indonesië wordt geleid, mogelijk ten koste van steun aan andere landen. De begroting zal hierover inzicht moeten geven. Wat de begrotingsbehandeling van de afzonderlijke departementen aangaat zal de Tweede Kamer dit jaar twee systemen I volgen. De voorbereiding kan plaats vinden volgens het oude, schriftelijke I systeem van voorlopig verslag en memo rie van antwoord dan wel volgens de me thode van openbare commissievergaderin- I gen. Vorig jaar werd alleen de laatste methode gevolgd, die echter niet hele maal voldeed omdat er toch te veel ge praat en afgedwaald werd, zodat er te veel tijd in ging zitten. Dit jaar dus een mengvorm. Of de Kamer er daardoor in zal slagen de gehele begroting vóór Kerst mis achter de rug te hebben (zoals altijd het streven is geweest, maar dat zelden of nooit is gelukt) moeten we afwachten. Het nieuwe Arnhemse stadhuis kosten 20 miljoen gulden is donder dag door minister Beernink van Bin nenlandse Zaken geopend. Indruk wekkend noemde de minister hei, dat de bestuurders van de Gelderse hoofdstad in een zo kort tijdsbe stek er in zijn geslaagd de oorlogs jaren terug te dringen tot proporties die te overzien zijn. Het overgrote deel van de bevolking in het westen van ons land heeft te weinig weet van hetgeen zich in Arnhem tijdens de oorlog heeft afgespeeld, aldus de minister, die in dit verband in het bijzonder roemde burgemeester C. G. Matser, die reeds geruime t~jd ziek is en ook niet bij de officiale opening tegenwoordig kon zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Groep Nieuw Links in de Partij van de Arbeid gaat een lan delijke actie beginnen met ais doel, de P.v.d.A. te radikaiiseren. De actie wordt ingezet met een grote bijeenkomst in Nij megen op donderdag 19 september. Op dezelfde dag zal een .discussienota b. Speciaalzaak voor prettige schoenen I Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I Ook FormaNatura I „Rotterdam-Lom bardijpn" - Met veel fees telijk vertoon is donderdag in Rotter dam-Zuid de nieuwe accommodatie van 't Rotterdamse voorstadstation „Rotter - dam-Lombardijen" geopend. Al sinds 1964 stopte een aantal treinen op de lijn Rotterdam c.s.-Dordrecht in Lom- bardijen, maar er was maar weinig ac commodatie. Biafra. De Christen Jonge Vrouwen Fe deratie YWCA, de Katholieke Neder landse Vereniging van Vrouwen met Academische Opleiding en de Bond van Gereformeerde Vrouwen in Nederland hebben de minister-president donderdag een telegram gezonden waarin de orga nisatie met klem de aandacht van de regering vraagt voor „de noodzaak alles in het werk te stellen om aan de on menselijke volkerenmoord in Biafra (Nigerië) een einde te maken. Sprekend een burgemeester. Burgemees- ster mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag heeft donderdag het boekje „Sprekend een burgemeester' 'aangebo den gekregen van de uitgever. Het boekje samengesteld bij gelegenheid van het afscheid van de eerste burger van de residentie, geeft observaties, ken schetsen, meningen en beschouwingen van hem. Hijzelf zei er vanmorgen van, dat met het werkje de gemeente en de uitgever genaderd zijn aan de grens, waar het overschatting gaat worden en waardoor hij belachelijk gemaakt zou kunnen worden. Prins ontving delegatie. Donderdag heeft prins Bernhard als voorzitter van de Fondation Européenne de la Culture de Italiaanse delegatie ontvangen, die de afgelopen week in Nederland waterstaat kundige werken heeft bezocht. De Ita lianen stelden zich in ons land op de hoogte van de maatregelen die genomen kunnen worden tegen een verdergaan de verzakking van Venetië. MIDDELBURG. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat en zijn Belgische collega's de heren De Saeger van Open bare Werken en Fayat van Buitenlandse Handel hebben donderdag tijdens bespre kingen in Middelburg afgesproken het Ka naal van Terneuzen naar Gent op 19 de cember voor grote zeeschepen in gebruik te stellen. Gehoopt wordt dat koningin Ju liana en koning Boudewijn de opening zullen verrichten. Tijdens de conferentie is overeenstem ming bereikt over een verdere verdieping van het kanaal met één meter waardoor schepen tot ongeveer 60.000 ton door het kanaal zullen kunnen varen. België betaalt 80 percent en Nederland 20 percent van de kosten. De ministers hebben met voldoening vastgesteld, dat het werk aan de nieuwe Schelde-Rijnverbinding goede voortgang maakt. Wat betreft het Belgische tracé van de Schelde-Rijnverbinding zei mi nister De Saeger dat beslist is het oor spronkelijke rechtstreekse tracé aan te houden. Zoals bekend was na het tot stand komen van het Schelde-Rijn-trac- taat besloten tot een ombuiging van het tracé rondom de Basf-fabrieken nabij de Nederlandse grens. De minsters zijn overeengekomen on derhandelingsdelegaties aan te wijzen om een tractaat voor het Baalhoekkanaal voor te bereiden, waarin met alle aspecten van het project zoals economische, technische financiële en planologische, rekening ge houden wordt. Zoals bekend zal de aanleg van dit kanaal door het verdronken land van Seaftinge de linker Scheldeoever bij Antwerpen ontsluiten voor de industrie. Verscheidene grensoverschrijdende we gen kwamen tijdens de besprekingen aan de orde. Als tijdstip van ingebruikneming zijn de volgende data bevestigd of af gesproken: voor de e-3 (Rijssel, - Gent, Antwerpen-Eindhoven) 1971, voor de e-10 (Breda-Antwerpen-Brussel-Parijs) 1971, voor de e-39 (de verbinding tussen Bel gisch en Nederlands Limburg) 1972, voor de e-9 (Luik-Maastricht) 1973. Wat be treft de e-39 deelde minister Bakker nog mede, dat de brug bij Elsloo over de Maas en het Julianakanaal binnen korte tijd aanbesteed zal worden en dat ook deze in 1972 gereed zal zijn. DEN HAAG. De vervanging van de ongeveer één miljoen ondeugdelijke kunst stof „gasplaatjes" door messing plaatjes is vrijwel voltooid. De actie die zich over bet gehele land heeft uitgestrekt, heeft ruim één jaar geduurd, zo heeft het VEG-Gasinstituut meegedeeld. Donderdag is 't Gemeentelijk Energiebedrijf van Den Haag, één van de laatste gemeenten waar men nog met de vervanging van de plaat jes bezig was, met het werk gereed geko men. In Den Haag en het Westland wer den 150.000 exemplaren vervangen. Onder de verwijderde plaatjes was er géén, dat scheuren tengevolge van corro sie vertoonde. Wel werden hier, evenals elders in het land, bij een aantal plaatjes andere gebreken geconstateerd, die voor de verbruikers overigens geen risico's hebben meegebracht. Aanleiding tot het vervangen was een gasontploffing in Nijmegen in mei van het vorig jaar, waarbij enkele mensen ge wond werden. Enige tijd daarna werd in een woning in Weesp geconstateerd, dat een kunststofplaatje de oorzaak was van een gaslekkage. Een onderzoek wees uit, dat dergelijke plaatjes tengevolge van corrosie na ge bruik van vele jaren scheurtjes zouden kunnen gaan vertonen. Begin augustus vo rig jaar werden de gasbedrijven hiervan ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen I Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I Ook Forma Natu ra y op de hoogte gesteld. Naar het VEG-Gas instituut meedeelt hebben zich sinds met de vervanging van de kunststofplaatjes werd begonnen, geen gasontploffingen voorgedaan, waarvan de plaatjes de oor zaak zouden kunnen zijn. In Den Haag heeft het energiebedrijf in 5.000 gevallen niet kunnen nagaan of daar nog kunststofplaates aanwezig wa ren, omdat deze 5.000 mensen niet gerea geerd hebben op het herhaalde malen ge dane verzoek om een monteur voor con trole te laten komen. Men zal nogmaals deze mensen aanraden de kunststofplaat jes te laten vervangen. SCHIPHOL De politie van Helmond is tot de voorlopige conclusie gekomen dat haar mededelingen over pornografi sche pamfletjes, die uit een helicopter op Helmond zouden zijn neergedwar- reld. op zijn minst gezegd ietwat voor barig moeten worden beschouwd. De politie is afgegaan op de verklarin gen van twee kinderen van elf jaar. De desbetreffende helikopter moet volgens de politie haast wel onverdacht zijn. Zij werd bestuurd door helikoptervlieger Jan Menge van General Aviation, die woedend is over de publiciteit. Aan boord van de helikopter bevonden zich vijf hoge Philips-functionarissen. De brandweer heeft op geen der daken van hog.e ge bouwen in de buurt van de plaats, waar de formuliertjes zijn aangetroffen ook maar een velletje gevonden. Resteert dus slechts de mogelijkheid, dat de schendblaadjes vanuit een lager-bij de-gronds niveau zijn rondgestrooid. Wie dat heeft gedaan en hoe, kan de politie nog niet meedelen. worden gepubliceerd, die op ruime schaal onder de leden van de P.v.d.A. zal worden verspreid. De vruchten van deze actie hoopt Nieuw Links te kunnen plukken op het congres dat de P.v.d.A. in maart 1969 in Den Haag zal houden. De meest dringende politieke vraagstuk ken zijn volgens Nieuw Links de verdeling van de welvaart in Nederland en de wereld als geheel, het probleem van oorlog en vrede, de vervuiling van lucht, water en bodem, de bouw en verdeling van goede, betaalbare woningen, het onder controle brengen van de gezondheidszorg en het on der controle van de gemeenschap brengen van alle belangrijke nationale en inter nationale investeringen. DELFT. Anderhalf uur lang heeft een 17-jarige jongeman uit Delft zich donderdagmiddag tegen acht politieman nen verdedigd door met een harpoen te dreigen. Met dit wapen had hij zich op de zolder van zijn woning aan de Tere- siastraat verschanst. De knaap was op 26 augustus ontvlucht uit het rijksopvoe dingsgesticht in Breda. Een hoofd-inspecteur slaagde er ten slotte in de jongeman te bewegen de har poen weg te werpen. Hij deed dat nadat de geüniformeerde politiemannen op zijn eis waren verdwenen en hij voorts te toezegging had gekregen dat zijn vader hem op weg naar Breda zou mogen ver gezellen. Met een politiewagen is de jon geman naar Breda overgebracht. VLISSINGEN. Donderdagavond zijn op de Westerschelde de Noorse tanker „Havfrost" van 9001 brt komende van Antwerpen en de Duitse „Uhenfels" ko mende van zee en bestemd voor Ant werpen, met elkaar in aanvaring geko- men. Beide schepen hebben grote schade aan de bovenbouw. Na de aanvaring zijn de schepen op eigen kracht naar Antwerpen gevaren. Twee sleepboten die reeds uit Terneuzen onderweg waren naar de plaats van de botsing, keerden onverrichterzake terug. ADVERTENTIE DEZE WEEK UIT ITALIË EEN TRICOT PAKJE 45,- Iedere week nieuwe modellen. Barteljorisstraat 33 Haarlem Telefoon 18309 SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) vrij dag en zaterdag 20.15 u. Toneelgroep Gen trum „Slachtveld". Gebouw St. Bavo, (Smedestraat) vrij dag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haar loheim". MUZIEK Concertgebouw. (L. Begijnestraat) za terdag 20 u.: Concert m.m.v. tenor Char les Holland. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Non", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Johnny Yu ma", 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoor stelling 23.30 u.: „Breng de Bismarck tot zinken", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: .Frankenstein schiep een vrouw", 18 j. Zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „Arizona Colt", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Met de pil méér mans", 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Mein Kampf', 18 j. Minerva. 20.15 u.: „Tobroek", 14 j. Za terdag, zondag en woensdagmiddag 14.30 u.: „Boemelstudenten", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Nacht, bedek onze zonden", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Onverza digde driften", 18 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' mesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teyiers Museum (Spaarne 16): Zomer- tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie, Dagelijks van 10 tot 20 uur. Galerie-t, (Bakenessergracht 67), 11-17 u.: Expositie werken van de hedendaagse internationale schilders. Zondag 14 tot 16 uur. Tot en met 15 septembr. Crquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem- stde): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. Raadhuis Bloemendaal, (Bloemendaal- seweg 158, O verveen): Expositie werken van Flip van der Burgt en Willeke Went- zel. Van 14 september tot en met 5 ok tober, van 14-17 uur. DIVERSEN Najaarsfeesten Hillegom, Jonkh. Mock- kade. Kermis van 14 tot en met 17 sep tember. Zaterdag vanaf 2 uur. Zaterdag kinderwedstrijden. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, da gelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio da gelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zandvoort) dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp pony manege, spoortrein etc. dagelijks. VRIJDAG 13 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Zo schieten de Schotten in Texas". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zeventien" Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Opening expositie schilderijen en tekeningen van Haija Gemser. De tentoon stelling is dagelijks open van 14 tot 17 uur en duurt tot en met 6 oktober. ZATERDAG 14 SEPTEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo schie ten de Schotten in Texas". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zeventien". 1 °n' Heldestraat 45 IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie schilderijen en teke ningen van Haije Gemser. De tentoonstel ling duurt tot en met 6 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Slechts moord kon zijn wraaklust be vredigen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Le gendarme de Saint Tropez". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie houtsneden van Herman Stam- meshaus en keramieken van Wilma Man- tje-Bakker; geopend van 9-18 u. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Slechts moord kon zijn wraaklust be vredigen"; 23.30 u.: „Bonjour tristesse". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Le gen darme de Saint Tropez". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie houtsneden van Herman Stam- meshaus en keramieken van Wilma Mantje-Bakker; geopend van 9-18 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: „De wraak van ar. Fhu Man Chu". Het K.N.M.I. deelt mee: In de komende 30 uur zullen opklarin gen zich ook naar het noorden en oosten van ons land uitbreiden. In het zuiden zal het weer morgen geleidelijk beïnvloed worden door een depressie, die zich van de oceaan naar de Golf van Biscaye uit breidt. Daar zal later meer bewolking zijn met enkele verspreid voorkomende buien. Aangezien de wind geleidelijk naar zuide lijke richtingen krimpt, zullen de tempe raturen morgen mogelijk iets hoger zijn dan vandaag. Maximum- temperaturen Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Twente Vlissingen Ypenburg fj -Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen lasabon bocarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Osjo Parijs Rome a Lock holm //enen Zurich ZATERDAG 14 SEPTEMBER Zon op 6.13 uur; onder 18.57 uur. Maan op 21.37 uur; onder 15.06 uur. maanstanden laatste kwartier 14 september 21.31 uur Nieuwe maan 22 september 12.08 uur. Eerste Kwartier 29 september 6.07 uur HOOG EN LAAG WATER IN 1JMUIDEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER Hoog water 7.16 uur en 19.32 uur. Laag water 3.03 uur en 15.10 uur! ZATERDAG 14 SEPTEMBER Hoog water 7.56 uur en 20.20 uur Laag water 3.32 uur en 15.42 uur.' Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. WEERRAPPORTEN «n minimum- d •en %4 buitenland SS gÜ mist zzw 19 12 4 mist zzw 19 10 0.1 mist zzw 19 12 0.5 mist zw 18 11 0.1 mist wzw 20 11 1 onbew. wzw 19 14 0 mist zzw 18 10 0 licht bew. zw 19 13 0 mist zw 20 13 0.5 onbew. zzw 20 10 0 zw. bew. w.stil 14 10 0.8 onbew. w stil 20 0 mist n 25 19 1 geh. bew. wnw 33 14 3 geh. bew. w 22 13 0 zw. bew. ono 22 13 0 mist wzw 19 11 0.1 zw. bew. w.stil 20 8 0 onbew. w.stil 19 6 8 0 licht bew. w.stil 0 mist ono 12 0 0.4 mist w.stil 21 5 0.1 licht bew. no 20 10 8 zw. bew. w 24 18 6 onbew. w.stil 9 0 geh. bew. zw 20 12 2 mist' w.stil 17 8 0 motregen w.stil 25 16 0.2 niet ontvangen zw. bew. ono 30 20 0 onbew. z 19 8 0 zw. bew. n 16 onbew. nno 17 4 0 mist w.stil 22 9 0 zw. bew. w.stil 24 16 0 licht bew. nnw 13 6 0.6 zw. bew. w 20 12 0.3 mist w.stil 19 7 0

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2