Raad discussieerde over vorm bestuur onder wijs-instituut Meer treinen per uur en korter reizen Het WURLITZER electronische orgel dagelijks van 10 uur tot 9 uur n.m NIEUWE MARKT VELSEN-ZUID 25 gld. J.ikm Pastoor W. Eman priester algemene dienst O.K. kerk Nachtelijke sleutelaars gearresteerd VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Jubilea in en rond de raad Brievenbussen voor Zeewijk In de vishal en op zee Kunstmarkt in IJmuiden met uitgebreid assortiment Neem nü een kwartaalabonnement! Geen PC-raadslid gekozen Nieuwe spoorboekje is uit Protest tegen ProgiV Met standplaats IJmuiden IJmuider Courant Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 5 en diverse andere merken worden ('s zondags gesloten) gedemonstreerd op de IN HET RIJDEND MUZIEKCENTRUM Toegang vrij Kom luisteren Kom spelen Sindi n.Vr. Sinds 1898 Westersingel 42-44 e R'dam tel. (010)13 50 25 Velsen-IJ muiden Randstadexpres Tien percent voor minder valide kind Willemsbeekwea 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze SPAARREGELING Muziek BEVERWIJK De benoeming van le den van het algemeen bestuur van het Regionaal Instituut openbaar voortgezet onderwijs in Midden-Kennemerland in de openbare raadsvergadering onder voorzit terschap van burgemeester J. G. S. B r u i n s m a, nam donderdagavond bij na een uur in beslag. Kernpunt daarbij was de tendens om uit de raad daarin te benoemen leden van de P.v.d.A., V.V.D. en P.S.P. fracties, hetgeen tegen de zin was van de protestant-christelijke fractie, welke een van haar leden in dit bestuur benoemd zou willen zien. Zij zag zich daarbij gesteund door de meerderheid van dc K.V.P.-fractie. Slechts één van de K.V.P.-ers in de raad steunde het stand punt van de andere fracties, die aan het einde van de discussies hun verlangen in vervulling zagen gaan. De sprek'irsrij werd geopend door de heer J. W. G. Re ij kers (K.V.P.), die een minderheidsstandpunt innam in zijn fractie. Hij zou in het algemeen bestuur van het Regionaal Instituut die raadsle den willen benoemen, waarin de voorstan ders van het openbaar onderwijs vertrou wen hebben, en stelde daarom kandidaat mevrouw M. E. S c h m o h 1-H e ij n e s (P.v.d.A.), mevrouw A. B o 11 e-P r e n t (P.S.P.) en de heer A. Klomp. Zijn fractievoorzitter de heer Jacq de Weyer verkondigde het standpunt van de meerderheid van de KVP-fractie en be toogde, dat de raadsleden de eed, dan wel de belofte hebben afgelegd, de belangen van de bevolking te zullen dienen. Daarom zou hij willen opmerken, dat de voorge stelde drie kandidaten te eenzijdig zijn, door het ontbreken van een lid van de Protestant - Christelijke groepering en stelde hij voor in de plaats van de heer Klomp, de heer D. K o g e r (Prot. Chr.) kandidaat te stellen. Mevrouw M. E. S c h m o h 1 (P.v.d.A.) verklaarde nadrukkelijk, dat een even wichtige samenstelling destijds bij eerdere besprekingen was toegezegd. Uitvoerig ging zij daarop in om tot slot als de mening van haar fratie te verkondigen, dat het door de heer R e ij k e r s genoem de drietal de instemming heeft van de P.v.d.A.. De heer Kogel (Prot. Chr.) betreurde het zeer dat men niet de groot heid heeft kunnen opbrengen, om vertrou wen te stellen in een vertegenwoordiger van de Protestant Christelijke fractie. Mevrouw J. H. Vos-Muller (even eens Prot. Chr.) betreurt de gang van zaken zeer en zeide het gesprokene door de heren De Weyer en Koger stellig te ondersteunen. Zo de keuze van de raad uitvalt op de namen genoemd door de heer R e ij k e r s, dan zal de Prot. Chr. fractie zo de noodzaak daartoe noopt de vergaderingen van het Regionaal Instituut nauwlettend volgen. De heer C. Berghuis (C.P.N.) speet het zoveel onverdraagzaamheid te beluis teren. Als de K.V.P.-fractie in het ge noemde bestuur een andere fractie opge nomen wil zien, waarom dan ook niet een lid van de C.P.N.-fractie? Doch daar over wordt niet gesproken! Spreker voelt er overigens niets voor de oude school strijd op te rakelen. Wethouder A. J. H e r m e s stelde na drukkelijk, dat het college geen taak heeft in deze hij wilde wel pogen eni ge duidelijkheid te brengen. Het college ADVERTENTIE ORGELSHOW-DEMONSTRATIES o Bijzondere mogelijkheden voor financiering, o.a. huur met recht van koop, vanaf per maand, zonder eerste storting, o Bij aanschaffing GRATIS de unieke cursus volgens het aan- wijssysteem. Alleen bij ons verkrijgbaar, o Ook gedemonstreerd wordt de vermaarde Tchaika-piano. Door rechtstreekse import en directe verkoop aan u Slechts de helft van de prijs UTRECHT Verhoogde frequenties en een kortere reisduur zijn de kenmerken van de nieuwe dienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, die op 29 septem ber ingaat. Voor het eerst sinds 1962, toen werd afgestapt van de zomer- en winter- dienstregeling, komen de Spoorwegen weer met twee boekjes in één jaar. Het is evenwel niet de bedoeling daarvan weer een traditie te maken. Een dienstregeling van mei tot mei blijft het streven maar de spoorwegen menen op dit moment een zodanig aantal verbeteringen te kunnen lanceren dat daarmee niet gewacht moet worden tot mei 1969, zoals normaal het geval zou zijn geweest. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de afgelopen nacht werd de Velsense politie er om kwart voor een door een inwoner van IJmui- den van in kennisgesteld, dat hij voor zijn woning twee mannen bezig had gezien met het demonteren van de koplampen van zijn hier geparkeerde personenauto. Toen hij naar buiten was gegaan waren beide mannen in een lichtgekleurde Volks wagen op de vlucht geslagen. De politie zocht daarop onmiddellijk de omgeving af, waarbij in de Kromhout straat een dergelijke auto werd ontdekt, waarvan de motor nog warm was. In de wagen vond de politie een clignoteur en enig gereedschap. De eigenaar, een 18- jarige inwoner van IJmuiden was toen spoedig gevonden, die tegenover de poli tie verklaarde met een 18-jarige vriend aan het sleutelen te zijn geweest. Deze werd om kwart over twee van zijn wo ning opgehaald en omdat de politie ver moedt dat beide jongemannen zich in IJmuiden al eerder met dergelijke acti viteiten hebben beziggehouden, zijn zij op het hoofdbureau ingesloten. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 19 tot 21.30 uur; fi liaal Wijkerstraatweg 77. Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur; filiaal (met r.-k. biblio theek), Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 uur; r.k. open bare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek- weg 96, IJmuiden-Oost: 19 tot 21 u.; r.-k. bibl. filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 19-21 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Sportpark Zeewijk, 15 u.: Opening van het sportpark door wethouder C. Ocke- loen. De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, 20 u.: Veiling ten bate van het jeugdwerk. De Ark, jeugdsociëteit, Kerkplein 5. Vel- sen-Zuid, 15 u.: Opening van het nieuwe •ei?oen, het openingsfeest duurt tot 24 u. Fripon, jeugdclub, Wijkgebouw Radar straat 5, IJmuiden, 20 u.: Opening nieuwe seizoen, beatband Job-Sound. Zodiak, jeugdsociëteit, Radarstraat, IJmuiden 20 u.: Discotheekavond. Bibliotheken: Gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmui den, het filiaal in Velsen-Noord, het filiaal in Santpoort-Noord, r.-k. bibliotheek, V/il- lemsbeekw. 96 in IJmuiden-Oost en Vel sen-Noord zijn geopend van 10 tot 12.30 u. Frequentieverhoging komt er ook ln Noord-Holland. Tussen Haarlem en Sant poort-Noord wordt het aantal treinen van twee tot drie per uur opgevoerd. Tussen Amsterdam en Alkmaar gaat elk uur een sneltrein rijden, die als stop trein verder gaat naar Den Helder. De verbinding van de stations ten noorden van Alkmaar met Amsterdam wordt hier mede in iedere richting met vijftien minu ten versneld. De sterke groei van Purmerend en de daarmee gepaard gaande toenemende oriëntatie op Amsterdam, is aanleiding geweest de uurdienst tussen beide plaat sen tot een halfuurdienst gedurende de he le dag op te voeren. In de relatie Rotterdam-Utrecht-Den Haag wordt de frequentie gedurende de hele dag opgevoerd van twee tot drie trei nen p.u. De stations Voorburg en Gou da profiteren mee, omdat de toegevoegde trein ook daar stopt. Komende van Rot terdam en Den Haag eindigen deze trei nen gedurende de nieuwe dienstregeling in Utrecht. In de tegenovergestelde rich ting zijn ze afkomstig uit Groningen. Tussen Arnhem-Utrecht-Amsterdam wordt ieder uur in beide richtingen een sneltrein toegevoegd, die in dezelfde plaatsen zal stoppen als de reeds be staande sneltrein. De thans bestaande stoptrein Utrecht-Arnhem wordt doorge trokken naar Amsterdam C.S. Zowel de sneltrein als de stoptrein beiden in Utrecht korte aansluitingen op de treinen naar en van Den Haag en Rotterdam. Verschil in reistijd tussen Utrecht en Amsterdam zal er vrijwel niet meer zijn, want de stop treinen zullen met het modernste snel op trekkende materiaal worden gereden. Voor de sneltrein bedraagt de reistijd 31 tot 32 minuten, voor de stoptrein 34 tot 35 minuten. Tussen Groningen en Holland gaat ie der uur een zeer snelle trein rijden naar het voorbeeld van de bekende Randstad expres. Deze treinen bieden het ene uur een doorgaande verbinding naar Den Haag (in Amersfoort wordt dan een trein- deel naar Rotterdam bijgeplaatst), het andere uur naar Rotterdam (een treindeel voor Den Haag wordt dan in Utrecht aan gekoppeld). De treinen zullen onderweg stoppen in Assen, Zwolle, Amersfoort, Utrecht, Gouda en Voorburg. In de rich ting Holland-Groningen zal ieder uur een treindeel tot Zwolle worden meegevoerd, dat na afsplitsing in Zwolle als sneltrein- deel, slechts stoppend in Assen, naar Gro ningen rijdt. In beide richtingen tussen Zwolle en Groningen ontstaat een reis tijdwinst van tien minuten en tot Holland zelfs van vijftien minuten. Jonge kunstenaar op IJmuidens eerste kunstmarkt. heeft te kennen gegeven, dat het graag waarborgen wil zien, dat de meerderheid van de voorstanders van het openbaar on derwijs in het algemeen bestuur verzekerd zal zijn. Jammer is het, dat er interge meentelijk geen overleg heeft plaats ge had. Voor het overige is het een zaak, waarin de raad zelf moet voorzien. De raadsvoorzitter onderstreepte de woorden van de wethouder en betreurde het dat noch de K.V.P.-fractie, noch de Prot. Chr. fractie te kennen heeft gegeven in haar gelederen voorstanders te hebben van het openbaar onderwijs. De daarop volgende stemming wees uit, dat de stemmen gingen naar: mevrouw M. E. Schmohl (26 stemmen), me vrouw A. Bolte (26 stemmen) en de heer A. Klomp (15 stemmen). De heer Koger kreeg 11 stemmen. BEVERWIJK Alvorens burgemeester J. G. S. Bruinsma donderdagavond bij de aanvang van de openbare raadsvergade ring de agenda aan de orde stelde, vroeg hij de aandacht van de aanwezigen voor enige bijzondere zaken. Allereerst betrof dit de herbenoeming om de vier jaar van de raadsleden waarvan verschei dene op een lange staat van dienst mogen bogen. Daarnaast wijdde de raadsvoorzit ter enige woorden aan het 50-jarig be staan van Hoogovens. Met betrekking tot de herbenoeming at tendeerde burgemeester Bruinsma op de volgende staten van dienst: W. Vessies (22 jaar, waarvan 19 jaar wethouder); E. Gerritse (19 jaar, waarvan 15 jaar wethouder); F. R. W. Kaebisch (10 jaar, waarvan 6 jaar wethouder); A. J. Her mes (10 jaar wethouder); Jacq de Weyer (22 jaar raadslid); G. W. P. Langendijk en M. A. de Ruiter (19 jaar raadslid); mevr. M. E. Schmohl-Heynes, J. W. R. Reijkers en S. P. Bol (allen 10 jaar raads lid) en D. Koger (13 jaar raadslid). Laatstgenoemde ontving ter gelegenheid van zijn voorbije koperen jubileum een verzilverde sigarenaansteker. Hij zowel als de heer De Weyer als nestor van de raad, dankten voor de ge lukwensen en hoopten nog" lang van een zelfstandig Beverwijk getuige te mogen zijn. Ten aanzien van het aanstaande jubi leum van Hoogovens benadrukte de raads voorzitter, dat 50 jaar Hoogovens tevens betekent: 50 jaar vermeerdering van de welvaart. Het Hoogovenbedrijf heeft zijn stempel gezet op deze omgeving en on derhoudt vele contacten met de gemeen te; waarbij stellig gezegd mag worden, dat de verstandhouding uitstekend is. Na mens de raad en over de hoofden van de raadsleden heen wenste spreker Hoog ovens geluk met dit gouden jubileum. De heer Jac de Weyer als nestor van de raad voegde hieraan toe, dat de Raad van Bestuur en de directie van Hoog ovens ten aanzien van de oplossing van agrarische problemen ten voorbeeld ge steld kunnen worden aan provincie en rij (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De tweede kunstmarkt in IJmuiden zal, zoals wij eerder heb ben gemeld, op zaterdag 21 september worden gehouden op het IJmuidense Marktplein aan de Lange Nieuwstraat. In 1967 werd de eerste kunstmarkt ge houden ter gelegenheid van de opening van de vergrote havenmond, thans wordt de tweede kunstmarkt geopend in het ka der van de festiviteiten rond het 50-jarig jubileum van Hoogovens. Op het verzoek van het bestuur van de Velser Gemeenschap verklaarde drs. P. L. Justman Jacob, lid van de Raad van Bestuur van Hoogovens, zich gaar ne bereid deze openluchtkunstmarkt te openen. Deze opening zal plaatsvinden des morgens om half elf. De Velser Gemeenschap besloot aan de kunstmarkt een charitatief doel te ver binden en zij vond hierbij de kunstenaars aan haar zijde. Van de opbrengst van verkocht werk zal door de kunstenaars 10 percent worden afgedragen ten gunste van het MIVAKI-werk. De commissie van het MIVAKI-werk verzorgt voor minder valide kinderen uit de gemeente Velsen jaarlijks enkele va kantiereizen. Met de aankopen die op de BEVERWIJK Twee Beverwijkse raadsleden hebben donderdagavond in een openbare raadsvergadering zeer ernstig gewaarschuwd tegen de plannen voor het toelaten van de zwavelkoolstoffabriek „Progil" aan het Noordzeekanaal. Het waren mevrouw J. H. V o s-M u 11 e r, (Prot. Chr.) en ir. J. C a m f f e r m a n (K.V.P.) die elk attendeerden op de grote explosiegevaren welke verbonden zijn aan zulk een industrie. Vooral omdat het te maken produkt door zelfontbranding kan exploderen. Gevraagd werd in deze zaak zeer dilligent te zijn en zo dit nodig mocht zijn ingevolge de hinder wet te protesteren tegen deze industrie. Wethouder F. R. W. Kaebisch zegde de grootste oplettendheid toe. ADVERTENTIE markt warden gedaan wordt derhalve in belangrijke mate bijgedragen aan het werk van genoemde commissie. De kunstmarkt zal een uitgebreid as sortiment bieden en, wat belangrijk is, reeds voor een klein bedrag zal men op de kunstmarkt kunnen slagen. Men vindt er sieraden, handweefproduk- ten, wandkleden, klein emailleerwerk, grafisch werk, tekeningen, aquarellen, schilderstukken, beeldhouwwerk, keramiek batikwerk, composities in steen, terwijl ook literatuur is vertegenwoordigd. Enkele kunstenaars zullen het tot stand komen van hun handwerk demonstreren. Zo zal men een pottenbakker aan het werk kunnen zien met een draaischijf, een keramist zal werkstukken op zijn boetseertafel vormen, emailleerwerk zal in een oven worden gebakken, een weef ster zal haar weefgetouw tonen en batik werk zal worden gemaakt. Ook zal een edelsteenslijptrommel in werking te zien zijn. Een jonge kunstenaar zal populai re kunst demonstreren. In enkele stands kan men zich oriënteren omtrent cultu rele activiteiten die in Velsen plaats vinden. Felison zal inlichten over de bevorde ring van de beeldende kunst, de Velser Kunstkring zal geïnteresseerden op de hoogte brengen van het toneelleven in Velsen terwijl jongeren van 15-23 jaar in de gelegenheid worden gesteld, het Cul tureel Jongeren Paspoort aan te vragen. De stichting Dorp Velsen zal inlichtin gen verstrekken over de instandhouding en herbouw in oude stijl van het histori sche dorp Oud Velsen, Terpen-Tijn zal aanwijzingen geven over amateur-schil derwerk. En, waar deze kunstmarkt ten slotte in het licht staat van het minder valide kind, voor inlichtingen kan men zich vervoegen bij de MIVAKI stand. Ook muzikale klanken zullen op deze dag niet ontbreken. De drumband van de „IJmuider Harmonie" en Drumband „Voorwaarts" zullen de kunstmarkt muzi kaal opluisteren. Vertegenwoordigers van de lichte mu ze uit Velsen zullen de kunstmarkt van af 7 uur des avonds ondersteunen. Mede werking zullen verlenen de „Regatta Rag time Band", „de Flinns", terwijl liefheb bers van beat kunnen genieten van een speciaal voor de kunstmarkt geformeeTde beat-band. De volksdansgroep „Spaarnborg" zal een demonstratie van Joegoslavische volksdansen verzorgen. De kunstmarkt zal des avonds om 10 uur worden gesloten door de waarnemend Wethouder van Culturele Zaken, de heer J. G. Kolkman. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Pastoor W. A. Eman die zich dezer dagen in de oud- katholieke pastorie aan de Julianakade 70 te IJmuiden heeft gevestigd, nadat deze door het gezin van pastoor J. C. M. Ke- man was verlaten wegens verhuizing naar de pastorie aan de Wilgenstraat 16, bij het nieuwe Oud-katholieke centrum in IJ- muiden-oost, wordt met ingang van 16 september toegevoegd aan de geestelijk heid van de Oud-Katolieke Kerk van Nederland. Zoals wij reeds eerder berichtten, was pastoor Eman tot voor kort als geeste lijke verbonden aan de Anglicaanse Kerk. Het gezin heeft twee kinderen, een doch ter van twaalf jaar en een zoon van tien jaar. Met ingang van 16 september is de nieu we pastoor benoemd tot priester in alge mene dienst der Oud-Katholieke Kerk van Nederland in het bisdom Haarlem. Als zo danig zal hij gaan fungeren als pastoor- deservitor van de parochies te Krommenie en Zanadam, die sedert enkele maanden wegens het overlijden van pastoor A. Zwart geen vaste zielzorger hadden. Pastoor Eman werd in 1923 als zoon van een bestuursambtenaar in het hartje van West-Borneo geboren. Met uitzondering van tweemaal 8 maanden Europees ver lof bracht hij zijn jeugdjaren door op ver schillende plaatsen in Borneo, Sumatra en Java. Op achttienjarige leeftijd maakte hij het uitbreken van de oorlog in het Verre Oosten mee en werd de studie onderbro ken door inlijving in de militie. Dit duur de slechts enkele maanden, want toen brak na de capitulatie, drieëneenhalf jaar krijgsgevangenschap aan, waarvan 1 jaar in de tropen en de langste tijd in Japan zelf. Na terugkeer via de Philippijnen, waar twee maanden herstel van ontberin gen werd gevonden, volgde opnieuw tien maanden militaire dienst in Indonesië, ge volgd door demobilisatie wegens studiere denen. Als werkend passagier kwam de jonge Eman, juist op zijn drieëntwintigste jaar, in Nederland aan om hier zijn ouders weer te zien. Sedert 1946 volgden negen jaar van afrondende schoolopleiding en een theologische studie aan de Leidse uni- vesiteit. Hier leerde de nu oud-katholiek priester zijn vrouw kennen dochter van een arts en geboren in Groede (Zeeuws- Vlaander en), studente in de psychologie. Na de studie werd gekozen voor de Angli caanse Kerk en de missie in Singapore en Maleisië. Na in 1955 te zijn getrouwd, volgde de eerste uitzending naar het Anglikaans se minarie in Singapore om vervolgens als diaken te worden overgeplaatst naar het (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Aan de door de P.T.T.- Velsen in de Dennekoplaan in Zeewijk geplaatste brievenbus is inmiddels een tweede toegevoegd. Deze bevindt zich in de Raafstraat, op de hoek van de Orion- weg. Voorts is voor het gemak van de omwonenden de brievenbus van het Plei- adenplantsoen verplaatst naar de Hercu lesstraat, hoek Voermanstraat. oude stadje Malakka. Hier werd de pries terwijding toegediend door de toenmalige bisschop van Singapore en Maleisië. Ge durende bijna zes jaar werd, na enkele maanden Europees verlof te hebben geno ten, daar gewerkt in een zeer gemengde parochie. Engels sprekende Chinezen en Indiërs en Engelsen deelden hetzelfde kerkgebouw met Indiërs en Chinezen die inheemste talen spraken. Nadat nog weer een half jaar in Nederland met verlof was doorgebracht, ging het gezin naar Epsom in het Engelse graafschap Surrey om daa gedurende vijf jaar pastorale arbeid te verrichten. Ofschoon de familie Eman veel vrienden en hartelijkheid in haar pastorale leven tot nu toe heeft ervaren, is het gezin verheugd in Nederland terug te zijn, waar pastoor Eman na zoveel Anglicaanse ja ren zijn geestelijk werkterrein heeft kun nen vinden in de gemeenschap van de Oud-katholieke Kerk. IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden in totaal 1750 kisten vis aan gevoerd; bij de aanvoer waren 87 kisten tong en tarbot, 284 schol, 5 schar, 12 ma kreel, 634 schelvis, 368 wijting, 135 ka beljauw en gul, 12 haai, 15 poon, 168 koolvis en 30 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 6.01-5.19, grm. tong 4.50-4.26, kim. tong 5.70-5.39, kl. tong I 5.76-5.40, kl. tong II 4.89-4.20, tarbot I 7.20-6. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 152- 132, gr. koolvis wit 118. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 60-58, kim. schol en kl. schol I 54-50, kl. schol II 42-22, schar 26, makreel 47.20- gr. schelvis 38-37, grm. schelvis 40-34, kim. schelvis 40-28, kl. schelvis I 42-34, kl. schelvis II 30-18, wijting 26-12, gr. gul 59-47, mid. gul 56-41, kl. gul 47-31, kl. haai 44-35. Besommingen: KW 195-9460, 92-3140, 96-2350, 109-650. Vrijdagmorgen zijn in IJmuiden door 27 vaartuigen aangevoerd: 4700 kisten vis, 9300 kilogram tong en 140 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 350 kisten schelvis, 190 kleine kisten schel vis, 260 wijting, 60 kleine kisten wijting, 420 gul en kabeljauw, 720 koolvis, 2250 spanharing, 20 makreel, 185 kleine kis ten makreel, 380 schol, 5 tarbot en 145 varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 8.70, tarbot 6.90-6.20, grote tong 5.70- 5.21, grootmiddel tong 4.53-4.30, kleinmid- del tong 5.43-5.13, tong een 5.97-5.63, tong twee 5-4.37, zalm 10. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 150- 130, mid. kabeljauw 142-120, middel kool vis 74-61, grote leng 100. Per tien stuks: grote kabeljauw 144-120, middel kabeljauw 72-60. Per stuk: haai 200. Per 50 kilogram: grote schelvis 41-38, middel schelvis 37-30, kleinmiddelschel- vis 35-25, schelvis een 36-26, schelvis twee 2617, kabeljauw een 57-54, kabeljauw twee 46-40, kabeljauw drie 38-33, koolvis een 23-19, koolvis twee 18-15, grove schol 64-44 schol twee 50-39, schol drie 32-28, schar 38-32, poon 10-5, haai 45-23, gestripte wij ting 28-21, dichte wijting 19-13, haring 28- 14, makreel 37-11.50, tarbot 264-154, heek twee 64, kleine leng 32-31. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 50 kisten schelvis, 150 wijting, 250 gul, 50 haring, 27 kleine kis ten haring, 100 makreel,. 650 kleine kis ten makreel, 220 schol, 100 varia en 5500 kilogram tong. De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5