Teleurstellende resultaten van Nederlanders in Coupe Simonis CEULEMANS EN SCHERZ BEWEZEN HUN KLASSE Russen komen niet dammen De Ruyter verving Rudolph EDO - GO AHEAD Go Ahead zonder Warnas en Knoef tegen EDO Ter Neuzen voerde nationale ploeg naar zege op Berlin Bears MANAGER VAN DER LAAN OVER KRITIEK DOS-SUPPORTERS „Minderwaardig Ajax-fiJm van Haanstra op tv BURGEMEESTER MANIPULEERDE MET DE KEU Hal Connolly voor vierde maal Olympiër Kleuren-TV boks gevecht Dertien winnaars in sporttoto HOMERUNS VAN ROBERT MAAT EN BLOM geselecteerd goed gesteund door velders Spasski liep uit op Kortsjnoi Belg won in keine Tour Merckx na snelle tijdrit weer bovenaan Tom Okker derde geplaatst 11 ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 ZONDAG 14.30 UUR: (Van onze correspondent) HILVERSUM Morgenavond 15 sep tember zendt de KRO-televisie van 20.30 tot 20.50 uur via Nederland 2 de film „Ajax retour Madrid" van Bert Haan- stra uit. De film heeft het cup-avontuur van Ajax in het vorig seizoen tot onder werp. Burgemeester Cremers schudde we reldkampioen Ceulemans de hand. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM Reeds op de eerste dag hebben Raymond Ceulemans en Johan Scherz bewezen de matadoren te zijn in het internationale driebandentoernooi om de Coupe Simonis. Zij kregen allengs meer de sympathie van het in behoorlijk aan tal aanwezige publiek in de Hildebrand- zaal. Vooral ook omdat de Nederlanders nogal teleurstellende resultaten boekten. Voor Henny de Ruyter gold een excuus, doordat hij vlak voor de aanvang van het toernooi opgeroepen werd in te vallen voor de niet verschenen Rudolph. Ceulemans had in zijn partij tegen de Deen S0gaard een zeer trage start .In 11 beurten had hij slechts 5 caramboles ver zameld tegen Sdgaard 16. De Deen liep in de 24e beurt, door een gelukkige serie van 10, zelfs uit met 13 caramboles. Op dat moment veranderde er iets in het optre den van Ceulemans en met regelmatige producties liep hij op zijn tegenstander in. Een sublieme reeks van 11, welke in de zaal voor het nodig rumoer zorgde, betekende het einde van de partij, S0gaard toch nog een achtm stand bezor gend van 15 caramboles. Op de andere ta fel leverden Scherz en van Oosterhout een spannende strijd. Een overweldigende start van Scherz leek een grote nederlaag van de sympathieke Nederlander te zullen op leveren. Zonder grote series kwam Van Oosterhout echter terug, doch op 't mo ment dat de stand gelijk was, overwon Scherz zijn inzinking en finishte hij met geringe voorsprong. Herman Popeyus ondervond van de Fransman Haoun practisch geen tegen stand. Reeds vanaf de eerste beurt bouw de hij geleidelijk aan een steeds grotere voorsprong. Halverwege de partij was het met zijn produktiviteit gedaan en met veel moeite kon hij een redelijk eindmoyenne handhaven. Tijdens de ontmoeting Ceule mansPopeyus. de eerste avondpartij, was van de zijde van de wereldkampioen een voortdurende demonstratie van be heersing en virtuositeit. Ogenschijnlijk ge heel ontspannen verzamelde Ceulemans in beurten maar liefst 29 caramboles. Voor de op dat moment opgetogen toeschouwers was het wellicht een grotere teleurstelling dan voor de Belg, dat zijn productiviteit niet voortduurde. Voor de resterende 31 caramboles had Ceulemans evenzovele beurten nodig, wat resulteerde in een par tijmoyenne van 1.578, het hoogste van de eerste dag. Ceulemans Sogaard Scherz Oosterhout Popeyus Hanoun De Ruyter Boulanger Popeyus Ceulemans Hanoun Sogaard De Ruyter Scherz Oosterhout Boulanger Burgemeester Cremers van Haarlem manipuleerde gistermiddag onder de blikken van de grote biljartmeesters met de keu en de ballen. Hij opende daarmee het toernooi om de Coupe Simonis, dat in „Brinkmann" te Haarlem wordt gehouden. LIVORNO Ook na de vierde ronde van het toernooi om het Europese kam pioenschap dammen in Livorno is de Ne derlander Tonny Sijbrands ongeslagen. Vrijdag zegevierde hij over de Fransman Hisard. De Nederlander voert met 8 pun ten uit vier partijen de ranglijst aan. In middels is definitief komen vast te staan dat de Russische deelnemers niet naar Italië zullen reizen om aan het toernooi deel te nemen. De uitslagen van de partijen van de vierde ronde zijn: Fanelli (It)-Feldl(Oost) 2-0, Agliardi (It)-Kleinmann (Belg) 1-1 Sijbrands (Ned)-Hisard (Fr) 2-0, Verse (Fr)-Vitru (It) 2-0,. De partij Okrogelnik (Ned)-Bajolle (Fr) werd uitgesteld wegens ziekte van de Ne derlander. De stand aan de kop van de ranglijst na vier ronden: 1. Sijbrands 8 punten, 2 Verse 7. 3. Fanelli 6. SOUTH LAKE TAHOE Hal Connol ly zal Amerika voor de vierde maal ver tegenwoordigen op Olympische Spelen De oud-wereldrecordhouder werd giste ren in het hoog gelegen South Lake Tahoe derde bij 't kogelslingeren, hetgeen inhoudt, dat hij zal worden uitgezonden naar de Olympische Spelen van Mexico stad. De zege was voor Ed Burke die de kogel 68,96 meter ver slingerde. Al Hall werd met 67,18 m. tweede. Connolly ein digde met 65,13 m. op de derde platas, die nog juist goed was voor een plaats in de Amerikaanse olympisch atletiekploeg HILVERSUM Vanavond brengt de AVRO-televisie om 22.55 uur via „Nederland" II een reportage in kleur van de strijd om het wereldkam pioenschap zwaargewicht boksen tussen de Amerikanen Floyd Patterson en Jim my Ellis, die in het „Solna-stadion" in Stockholm wordt gehouden. De commen tator is Koen Verhoeff. 60 45 60 57 60 34 36 60 32 60 60 24 36 60 42 60 41 41 69 69 69 69 44 68 38 38 41 41 44 44 63 63 11 10 6 5 4 3 4 8 5 9 9 3 1.463 1.097 0.869 0.286 0.869 0.492 0.818 0.882 0.842 1.578 1.463 0.585 0.818 1.363 0.666 0 0.952 2 (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM Al op de eerste dag jaten de organisatoren van de Coupe Simonis in de problemen. De Duitser Rudolph bleef zonder bericht weg. Bo vendien liet Popeyus telefonisch weten pas om half drie aanwezig te kunnen zijn. (Zijn dochtertje moest aan de amandelen worden geholpen). Reserve Henny de Ruyter was wel direct be- -eikbaar, maar arriveerde met ander- aalf uur vertraging in Haarlem. Het aponthoud bleef nu beperkt dank zij ;en wijziging in het programma tot aen pauze tussen de eerste en tweede aartijen. ADVERTENTIE EREDIVISIEVOETBAL in Haarlem, met o.a. de internationals v. Zoghei, Veenstra en Warnas. Op last K.N.V.B. seizoen- en donateurskaarten niet geldig. Hoofdprijs loterij FIAT KOELKAST. Voorwedstrijd EDOVITESSE jeugdselectie - 12.30 uui. (Van onze sportredactie) tegen Willem II, dat zich de eerder ge leden nederlaag nog wel zal herinneren. HAARLEM/1JMOND De eerste be- Bij Haarlem is Kruyer nog geblesserd. kerronde brengt EDO op eigen terrein in jjet elftal blijft voor het duel tegen eerste- het veld tegen Go Ahead. De Haarlem- divisiedebutant Helmond Sport hetzelfde mers is veel gelegen aan een redelijk ie- ajs vorige week: Boomgaard - Wentink, sultaat. Zondagmorgen zondert de ploeg peijs, Peters en Meijer - De Haan en Kes- zich af. In de bosrijke omgeving van seiaar - Lefering, Couperus, Fransz en Bloemendaal bereidt men zich voor op bet Hoeben. EDO heeft Slisser vervangen door bekerduel. Voor de spelers is een extra yan der Putten, die nu de linksbuiten premie te verdienen. Zelfs bij verlies. Bij plaats voor zijn rekening neemt. Overi- Go Ahead zijn Warnas en Knoef gebles- gens is het team ongewijzigd, seerd. Hun vervangers zijn nog niet be kend. RCH bekert thuis tegen Willem II en Telstar en Haarlem spelen uit tegen resp. Heerenveen en Helmond Sport. Telstar kan zich dit seizoen permitteren wat enthousiaster aan de bekerstrijd deel DEN HAAG Dertien deelnemers ?ro^zo^eS^et;SnennVo^ -„"de *49*49 ^^e^3eis^nd^a Sen" eennfoutloze kolom ingevuM^et De wedstrijd tegen Heerenveen blijft ech- levert, hun 18.949 gulden op. 237 tweede- ter ..gevaarlijk", aldus De Visser. ..Wij prijswinnaars ontvangen 694 gulden en hebben daar niets te winnen, alleen te 3138 deelnemers worden van hun rijtje verliezen". Bij Telstar is Kort geblesseerd, met 11 goede uitslagen 78Sulden rijk Hij wordt waarschijnlijk vervangen door De extra-prrjs leverden 1773 deel neme s André. Clement heeft deze week weer ge- 92 gulden op Voor de eerste en derde traind, maar het is nog niet zeker dar hij prijs was 246 922 gulden beschikbaar en zal spelen. Bij RCH is Schipper vervan- voor de tweede en extrapnjs 164.615 gul gen door Van Doeselaar. Schipper maakt den. een studiereis. De Heemstedenaren komen T//7M h CTtTI/lflfl voor de tweede maal in drie weken uit r tilt iiilvi sl* jTUUuuiilnnnnnfwnnnnmnrr-"-—M,'*",",'"'l""lw"ww>— (Van onze sportredactie) HAARLEM Telstar-linksachter Paul van Egmond is uitgenodigd voor de cen trale training van Jong Oranje dat 25 u ii ii 1111 mi ii iihm mm mnnm.■■■■—■■■■■■■■■■■■■■■mmmmwww 1 september in Aalborg tegen Denemarken uitkomt. De 25-jarige Van Egmond is op verzoek van bondscoach Kessler dispen satie verleend. (De leeftijdsgrens van Jong Oranje is 23 jaar). Kessler stelde er prijs op hem in een vertegenwoordigend elftal aan het werk te zien. De overige vijftien geselecteerden zijn: Boskamp, Geels en Treytel (Feijenoord), Knoef, Rijnders en Schneider (Go Ahead), Drost en Pahlplatz (FC Twente), Graaumans en Brouwers (NAC), Van Straaten (FC Den Bosch), Comelis (GVAV), Klijnjan (Spar ta). (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het Nederlands honkbal team heeft vrijdagavond voor ruim 1000 toeschouwers in een snelle, goede wedstrijd met 3—1 van de Berlin Bears gewonnen. Werper Ton ter Neuzen te kende voor de winst na een sterke partij, daarbij voortreffelijk gesteund door zijn velders. Twee van de drie Nederlandse runs werden gescoord dank zij homeruns. Robert Maat en Arnoud Blom waren de producenten. De derde Nederlandse run werd binnengeslagen door Hudson John die met drie honkslagen uit vier beurten de grote uitblinker aan slag was. Door deze uitslag is de wedstrijd van vanavond het duel tussen Nederland en de Wies- baden Flyers beslissend voor het open Europees kampioenschap. Werper Ton ter Neuzen heeft de slag- ploeg van de Berlin Bears op vier honk slagen gehouden en dat was ongetwij feld een schitterende prestatie van de Zwanenburger. Hij kreeg zeer goede steun van zijn achtervanger Arnoud Blom en zijn overige velders, van wie Boudewijn Maat zich onderscheidde met een schit- Arnoud Blom heeft een homerun geslagen en wordt op de thuisplaat begroet. KIEV De Russische schaakgroot- terende vang op een harde tik van McLean in de vijfde innings. Het gehele binnenveld kreeg gelegenheid om te meester Boris Spasski heeft vrijdag in schitteren, want de Amerikanen sloegen Kiev de vierde partij voor de finale van in totaal slechts zeven ballen in het bui- het kandidatentoernooi tegen zijn landge- tenveld. Alleen in de zevende inning noot Viktor Kortsjnoi gewonnen. Spasski kwam Ten Neuzen in moeilijkheden, toen heeft in de tweekamp met 3-1 de leiding. Carl Perhac met een honkslag opende en scoorde op een honkslag van Bob McLean. /A U- RnlfyarPn Met het derde en tweede honk bezet en v^/(.IIv LI II1 u 1 C1I een uit kregen de Berlin Bears goede kansen op meer runs, maar Ter Neuzen ïijf 17 ïirnrVJ-FLHT loste de moeilijkheden zelf op. Uil UiUlUpd LU}J Op het moment dat Perhac voor de Berlin Bears scoorde, leidde Nederland SOFIA In navolging va de Poolse met 2—0, In de tweede inning sloeg Ro- voetbalbond heeft de Bulgaarse bond be- bert Maat als eerste man een homerun s]0ten Levski (landkampioen) en Spartak op het werpen van Ron Yarbrough. Een I ja (bekerwinnaar) uit de Europese inning later profiteerde Martin Stroker bekertoernooien terug te trekken. De Bul van een striemende twee honkslag van gaarse voetbalbond stelt in een communi- Hudson John. Dat geschiedde op het wer- I qU£ (jaj jje Europese voetbalunie de Bul pen van Bob McLean die verder weinig gaarse ploegen discrimineert door de kansen weggaf. Zo weinig dat Arnoud njeuwe loting voor de eerste ronde van Blom die in de tweede helft van de ze-1 toernooien, waardoor west- en oost- vende inning als eerste aan slag kwam europese ploegen elkaar niet ontmoeten, de stand was toen net 21 geworden aan coach Wim Geestman vroeg of hij op de eerste bal een stootslag mocht geven. Geestman gaf hem het volgende advies „Sla de eerste bal zo hard als je kunt I en probeer de tweede bal te stoten". Blom zwaaide voluit op de eerste worp en sloeg een homerun De eindstand werd dus 31. Nederland Berlin Bears: 0-0-0-0-0-0-1-0-0 0-1-1-0-0-0-1-0-X 3. 1. Werperresultaten: Nederland: Neuzen 9-1-4 (9 inn.) UTRECHT. Het stadion Galgewaard in Utrecht toonde afgelopen zondag een nors gezicht. De DOS-schare had haar vloek uitgeschilderd over één man. Want de beddelakens lieten met leuzen als „Van der Laan": go home" en „Van der Laan de laan uit" geen twijfel lezen: de aanhang van Utrechts best geplaatste voet balvereniging eiste de val van manager Tim van der Laan, naar hun oordeel schuldig aan het feit, dat DOS er tot op heden niet in is geslaagd ook maar één bal over de vijandelijke doellijn te werken. „Belachelijk", weet 44-jarige Van der Laan, dagelijks met gymnastiek en massage in de weer „het doet me weinig of niets. Dat is toch een minderwaar dige zaak, een goedkoop middel om an deren te beïnvloeden. Oh ja, natuurlijk, het publiek wil Jantje en Pietje in het elftal en omdat dat niet gebeurt is het boos. En het zijn geen enkelingen hoor. Ook de wielerbaan was beklad. Dat is het werk van een groep, zondagmorgen vroeg of zaterdagavond al. Ik weet ook wel wie het zijn, maar nogmaals, ik lach erom". Tim van der Laan voelt zich allerminst de schuldige en weet dan ook precies te vertellen waarom de afwijkingen van zijn selectie nog niet zijn gecorrigeerd. „Wery hebben we verkocht. Daarvoor kwamen de Joegoslaven Veljkovic en Mi- lic en de DWS-er Nieuwenhuys in de plaats. Doelman Veljkovic doet het uitstekend. Maar dan de aanval. Nieuwenhuys is goed. Milic na een optater in een van de eerste wedstrijden maar erg matig. Een eenvoudig sommetje leert dan dat onze aanval aan kracht heeft verloren: Wery, goed maar weg en Nieu wenhuys en Milic, die tegen elkaar opwe gen. En dan de verzwaarde training. Vroeger vier, vijf keer in de week, nu negen maal. Dat gaat straks resultaten opleveren. Nu echter is het een tijd van aanpassing. Een grotere vermoeidheid in eerste instantie, die de mentaliteit van de spelers aan de kaak stelt". DOS moet zijn eerste winstpunt nog veroveren. Een zwakke mentaliteit dus? „Ach, op het mentale vlak hebben we geen dwarslig gers. We kennen geen Van den Burch, geen Geurtsen. Maar ja, de moraal, zo als dat heet, is nu eenmaal goed bij winst en slecht bij verlies. Neem Sparta. Je hebt ze bijna op de knieën en Plagemen trapt opeens over een bal heen. Hup, 0-1 achter. Kijk, dan zie je er een paar, die zo'n tegenslag maar moeilijk kunnen ver werken". „En hoe je dat moet doen? Kijk naar ons. Wery is verkocht. Van dat geld hebben we ons op verschillende punten versterkt en toch hielden we nog over. En dan krijg je het punt, waarover ie dereen hier zich zo opwindt. Ik wil geen afdankertjes, geen Haak, geen Clement. Nee, de rest van het geld stop je in de training om meer spelers gedegen op te kunnen leiden. Dat doen wij en dat zullen we blijven doen. En is het dan niet zonde als je bijvoorbeeld HVC al zijn geld in het eerste elftal ziet steken. Ze hebben de beste jeugd van Neder land. Pomp daar die centen in en je bent even ver, nee verder. „Neem Harde man. Die is hier zo uit de klei getrok- THONON-LES-BAINS Een demarra ge op enkele kilometers voor de finish, waardoor hij een voorsprong van 150 m kreeg op een groepje van vijf renners, heeft de Belg Michel Coulon de overwin- Ton ter ning opgeleverd in de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst, een bergrit over 144 km met start en aankomst in Berlin Bears: Ron Yarbrough 4-0-3 (2 Thonon-Les-Bains. inn.) Rob McLean 12-0-4 (6 in.). De uitslag van de eerste etappe is 1. Coulon (Belg) de 144 km in 3.46.35 (met Homeruns: Nederland: Robert Maat (2), 120 sec. bonificatie), 2. Abrahamian (Frl j Arnoud Blom (7). 3.46,53 (met 10 sec. bonificatie) 3. De Beste slagman: Nederland: Hudson John Vlaeminck (Belg) 3.46 58 (met 5 sec. bo- 750. Berlin Bears: Bobby Ball 500 (2 uik 4- Ducreux <Fr) z t- 5- an Im" 4). Carl Perhac 500 (1 uit 2). Pe (t5elg' zX' ROSAS De Belg Eddy Merckx heeft vrijdag 't tweede deel van de zesde etap pe van de ronde van Catalonië gewonnen en is daarmee opgeklommen naar de eer ste plaats in het algemeen klassement. Merckx maakte een tijd van 58 minuten en 48 seconden in een tijdrit over 45 ki lometer tussen Figueras en Rosas. Twee de werd de Italiaan Felice Gimondi (59.26). Het eerste deel van de etappe, een rit over 151 kilometer van Vich naar Figueras leverde een zege op voor de Belg Roger Swerts. ken. En toch is het nu een waardevol speler. Kijk, en dan worden ze boos als je hem vanuit de aanval opeens in de achterhoede plaatst. Ja, vroeger ging je eruit als je niet meer voldeed op een bepaalde plaats. Maar heeft ooit iemand eens geprobeerd van een aanvaller een half of een back te maken? Heeft ooit iemand eens naar andere eigenschap pen in een speler gezocht. Hardeman is een uitstekend afnemer en voldoet nu achter veel beter". Toch kampt DOS met problemen. „Ze ker, nog geen doelpunt gemaakt. Het j moeilijke is, dat je na twee forse neder lagen mentaal werd verplicht verdedigend te spelen. Toch schiepen wij ons tegen Sparta drie, vier kansen op enkele me-1 ters. We kunnen het dus. Daarom ook ben ik overtuigd, dat ik gelijk krijg. Men valt mij fel aan en toch zal ik deze trai ning vasthouden, deze spelers handhaven En dan kom ik boven de staart uit hoor. Of ik zou er zo glad naast zijn. Dat kan ik mij niet voorstellen. Nee, dat is onmo gelijk". LOS ANGELES. Tom Okker is als derde geplaatst voor het zuidwestelijke Pacific toernooi, dat dit weekeinde in Los Angeles begint. De Australische profes sional Rod Laver staat als eerste op de lijst en Arthur Ashe, de Amerikaanse kampioen, is tweede. Bij de dames staat mevrouw Billie Jean King bovenaan de lijst. Ann Jones is tweede. Er is voor dit toernooi ruim honderd duizend gulden aan prijzen beschikbaar.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11