NAUW CONTACT MET P.P.R. BEPLEIT D'66 vriendelijker tegenover NAVO I i Agenda voor Haarlem en de IJmond „Politieke vernieuwing door gesprekken aan de basis en niet aan de top" en „Arme studenten" misbruiken offerbereidheid /Zr\ N.tf. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE SAAB V4 1969 Rede mr. Van Mierlo op congres D'66 CONGRES BEGONNEN Centraal Archief waarschuwt in jaarverslag „Bliksemexplosie" in Musselkanaal Kans op regen Hippe jongeren vinden werk bij Plantsoenendienst DE JONG's Fa. FLINTER MAN 1 èi ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 2 Zelfbedrog Garagehouders i Minder eensgezind Weldoenersvormen moeilijke groep Enorme ravage M inder-validen Weldoeners LAAT NU uw auto voor de winter een ANTI- ROEST behandeling ondergaan met een VIER JARIGE GARANTIE (Zweeds M.L. systeem). /-£—H CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 023 - 8 47 87 H aarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Gebedsgenezing SHOWROOM: a ai il c| es ëx (Van onze parlementaire redactie) LEIDEN D (>6 moet voorlopig niet meedoen aan de onderhandelingen over een progressieve concentratie, maar moet proberen de verstarring van liet politieke denkpatroon te doorbreken door de politieke vraagstukken uit de links-rechts-tegenstelling te halen en meer mensen bij de publieke zaak te betrekken. De politieke vernieuwing moet bereikt worden door gespre ken aan de basis en niet aan de top. Het bestuur van D'66 moet daarbij leiding geven en contact onderhouden met andere partijen om te weten wat zich daar afspeelt. Met name moet de partij nauwe contacten hebben met de Politieke Partij Radicalen, omdat deze partij een sterke gelijkge richtheid in het denken met D'66 heeft en beide partijen sterk op elkaar zijn aangewezen. Aldus vanmorgen mr. H. A. F. M. O van Mierlo. fractie-voorzitter van D'66 in de tweede Kamer in een uitvoerige rede tot het politieke congres van zijn partij te Leiden. Het Congres moet vandaag be slissen over het bestuursvoorstel om voor lopig niet mee te doen aan de onderhan delingen over een progressieve concentra tie. Mr. Van Mierlo's rede was een sterk en uitvoerig pleidooi voor deze resolutie en voor andere bestuursvoorstellen waarin wordt gepleit voor deelneming van zo veel mogelijk geïnteresseerden aan de politiek en voor een internationale gerichtheid van de Nederlandse politiek. Politieke vernieuwing, zo zette mr. Van Mierlo in zijn rede uiteen, wordt niet be reikt door het versmelten van bestaande groeperingen. Het politieke denkpatroon is verstard en daardoor is het midden van de politiek, dat de stemmen voor een voor uitstrevende politiek zou moeten leveren onbeweeglijk geworden. De grote politie ke problemen moeten daarom uit de links rechts tegenstellingen worden gehaald. ,,En dat", aldus mr. Van Mierlo „betekent dat het 'n primaire daad van vernieuwing is om naar de burgers te gaan en ze uit te leggen dat je over verreweg de meeste problemen kunt nadenken zonder die links-rechts achtergrond". Voorwaarde voor de doorbreking van het patroon is volgens de heer Van Mierlo voorts, dat aan de politiek meer mensen gaan mee doen dan tot nu toe het geval is. „Ver nieuwing betekent het aktiveren van krachten die nu nog afzijdig blijven", De vraag wordt dan hoe democratiseer je de samenleving. Gebeurt dat niet dan groeit er een houding van moedeloosheid en vervreemding, uitgedrukt in de woor den „ze doen maar". De gebeurtenissen in Frankrijk hebben aangetoond, dat zo'n toestand ineens kan veranderen in een chaos. Daarom moeten er met vreed zame middelen kanalen gegraven worden van de burgers en hun frustaties naar de centra van de macht. Een progressieve concentratie, gevormd nit bestaande politieke partijen en bereikt door onderhandelingen door de leiding van deze partijen, zou die kanalen niet kun nen graven omdat deze partijen praten in de „ismen" die de kiezer wantrouwt. He zou „een gigantisch stuk zelfbedrog zijn" te menen dat een progressieve con centratie bij de verkiezingen de meerder heid zou halen. Onderhandelinge met derden, voor het geval de concentratie geen meerderheid zou halen zoals onlangs door de socialistische fractievoor zitter Den Uyl in een interview gesugge reerd noemde mr. Van Mierlo „vol strekt onaanvaardbaar". Een langdurige oppositie zal een progressieve concentratie echter een stuk van zijn werfkracht doen verliezen. r. Van Mierlo voerde nog een argument aan tegen de vorming van een progressie ve concentratie. Het praten aan de top door de partijleidingen zou de vertrou wenscrisis aan de basis niet wegnemen. Alleen door tot de basis af te dalen kan men komen tot werkelijk geloofwaardige vernieuwing. Pas daarna kan er een ADVERTENTIE Technisch revlslebedrijf Trompstraat 66 IJmuiden O Telefoon 02550 -13784 Revisie Hydrauliek en persgereedschap Ruilsysteem Mac Pherson voorveerophanglng Israeltentoonstelling. De nieuwe zaakge lastigde voor Israel, de heer Y. I. A. Acov Yannay heeft vrijdag een Israel tentoonstelling in de Prins-Bernhardhoe ve te Zuidlaren geopend. Naast een groot aantal schilderijen, waaronder werken van Sholomo Ben David en Han nah Jakin, bevat de expositie een groot aantal voorwerpen van de Israëlische kleinkunst. Amsterdam zonder stroom. Het uitvallen van een transformator, vrijdagochtend omstreeks 10 uur, is oorzaak geweest dat Amsterdam-Noord en een deel van het centrum ongeveer een kwartier lang ■onder stroom hebben gezeten. werkelijk nieuwe machtsbundeling wor den gevormd. „We zullen praten aan de top wanneer we het gevoel hebben dat we een politiek kunnen voeren, die althans zoveel mogelijk aansluit op wat onder de kiezers leeft of levend gemaakt kan worden", zei mr. Van Mierlo. Het voeren van gesprekken aan de basis moet echter niet inhouden dat er aan de top helemaal niets gebeurt. De leiding zal moeten stimuleren, coördineren en contac ten moeten onderhouden met anderen om te weten wat zich daar afspeelt. „Met name geloof ik", zo vervolgde de heer Van Mierlo, „dat het van het grootste belang is dat ons noofdbestuur nauwe con tacten onderhoudt met het hoofdbestuur van de P.P.R zoals ik ook geloof dat het voor de hand ligt en gewenst is, dat onze afdelingen met voorrang gesprekken ope nen met de P.P.R." Misschien bestaat er verschil van opvatting tussen de P.P.R. en D'66 over de weg naar politieke ver nieuwing, maar die verschillen zijn nooit echt uitgepraat, zo meende de heer Van Mierlo. Op de vraag of niet meedoen aan een gesprek over de progressieve concentratie betekent, dat D'66 de volgende verkiezin gen alleen zal ingaan antwoordde de heer Van Mierlo: „Liever niet maar desnoods wel. Wij zullen van onze kant al ons best doen om de voorwaarde te vervullen voor de volgende verkiezingen tot een machtsbundeling te komen. Mocht dat niet lukken dan zullen we wel alleen moe ten. Het lijkt twijfelachtig dat het dan onze taak is om regeringspartij te wor den Mocht dat toch moeten gebeuren dan zal D'66 voor de verkiezingen zijn onwrik bare voorwaarden scherp formuleren, zo besloot de heer Van Mierlo. (Van onze parlementaire redactie LEIDEN Een belangrijk deel van de aanhang van D'66 is sinds de Russische inval in Tsjecho-Slowakije aanmerkelijk vriendelijker gaan denken over de NAVO. Dat bleek gisteren op de eerste dag van het congres van de partij, dat (tot morgenavond) in de Leidse Stadsge hoorzaal wordt gehouden. Er werd voornamelijk gedokterd aan voorstellen voor programma-wijzigingen. Dat gebeurde in secties, die naar onder werp (buitenlandse politiek, volkshuis vesting enz.) grote aantallen amendemen ten behandelden op de bestuursvoorstel len. De voorstellen van de secties zullen morgen aan het voltallige congres wor den voorgelegd. In de sectie buitenland bleek een dui delijke accentverschuiving ten gunste van de NAVO. Een ontwerp-artikel „Neder land dient voorshands niet uit de NAVO te treden" werd met grote meerderheid veranderd in het veel positievere „Neder land dient in de NAVO te blijven Ver der was de sectie buitenland het er over eens, dat men moet blijven streven naar ontspanning tussen Oost en West, maar er werd wel aan toegevoegd dat dat dient te gebeuren „ondanks de scherp veroor deelde interventie in Tsjecho-Slowakije". Zo waren er meer bijzonderheden, waar uit kon worden opgemaakt dat de NAVO er bij D'66 voorlopig beter op staat. Gezien de stemmenverhouding, waarmee deze gedachtengang in de sectie werd aangehangen, mag worden aangenomen, dat het hele congres er ongeveer net zo over zal oordelen. Dat is ook te verwachten t.a.v. de voor stellen dat de Nederlandse regering de NAVO-partners moet opwekken om Grie kenland en Portugal uit het bondge nootschap te stoten. Wijzigingsvoorstellen om die passage af te zwakken, kregen geen schijn van kans. Over het al of niet erkennen van Oost- Duitsland waren de democraten minder eensgezind. Ongeveer 60 percent van de sectie ging met het bestuursvoorstel mee, dat kort en bondig zegt: Nederland dient de DDR te erkennen. De rest was het daarmee wel eens, maar wilde er een aantal voorwaarden aan ver binden. Deze knoop zal de voltallige ver gadering morgen moeten doorhakken. Vandaag is het overigens de belang rijkste dag van het congres, waarop de beslissing moet vallen of de partij al of niet met de P.v.d.A. en de P.P.R. gaat praten over de progressieve concentra tie. Er ligt de ontwerpresolutie van het bestuur, waarin onder meer wordt ge zegd dat er voorlopig niet aan een der gelijk gesprek begonnen zal worden. Daarop doelde de voorzitter, mr. H. van Lookeren Campgne, toen hij giste ren ter opening van het congres zei. dat het belang ervan „ver uitstijgt boven de omvang van D'66". R Jongeten, die wegens hun uiterlijk moeilijkheden onde/t emden bij het verkrijgen van een baan, worden sinds enige lijd in n. ,Maj9 Seholjaen door het „arbeidsbureau voor hippe jong eren"dat voor hen toch nog verschillende plaatsingsmoge lijkheden nee.lt. Een van die mogelijkheden is werk bij de Plantsoenendienst. Hier is een groep bezig met het wieden van een rhododendronplantsoen. DEN HAAG Met de „sentiments- verkoop", om „arme werkstudenten" fi nanciële hulp te bieden, wordt een nieuw terrein betreden door handige lieden. Daarbij wordt het publiek om veel gro tere bijdragen gevraagd dan voordien het geval was bij de verkoop van door blin den of mindervaliden vervaardigde artike len of van b.v. zeep, pleisters en prent briefkaarten. Dit staat te lezen in het verslag over de verrichtingen van het Centraal Ar chief- en Inlichtingenbureau inzake het inzamelingswezen. Bij deze acties wordt het publiek aangeboden een abonnement te nemen op meestal maandbladen, MUSSELKANAAL Boven Musselka naal heeft vrijdagochtend 'n hevig onweer gewoed, waarbij zich een soort „bliksem explosie" heeft voorgedaan. De nog nieu we woning van het gezin J. Strockmeijer aan de Musselweg werd geheel vernield. Het leek alsof er een bom was ingesla gen. Geen ruit bleef heel, muren scheur den en deuren werden uit de hengsels geslagen. De inboedel liep eveneens ern stige schade op. Er was niemand thuis. De knal werd in wijde omgeving ge hoord en op hetzelfde moment zag buur man Schutte de deuren uit de woning vliegen,waarna een rookkolom en een enorme stofwolk naar buiten joegen. Door dezelfde „explosie" werden van een dertigtal woningen in de omgeving van de Musselweg de ruiten vernield; elektriciteitsmeterkasten werden van de muren gerukt en televisietoestellen zwaar beschadigd. Aan de Musselweg zelf sloeg de hoofdbuis van de waterleiding kapot. waarbij de zich als werkstudent aanbieden de colporteur een zekere provisie geniet, waarvan hij zijn „studie" zou kunnen be kostigen. Het Centraal Archief waar schuwt tegen deze activiteiten. Het Centraal Archief neemt in zijn ver slag opnieuw stelling tegen de verkoop-a: tiviteiten van door gehandicapten ver vaardigde artikelen. Een van de bezwa ren tegen deze verkopen is, dat de pro duktie van gehandicapten soms in grote hoeveelheden wordt opgekocht door ge heel op commerciële basis opgezette ver koopkantoren, tegen uiteraard sterk gere duceerde prijs. Op de liefdadigheid van het publiek wordt dan een beroep ge daan om de artikelen tegen sterk verhoog de (met 100-400 percent) prijzen af te nemen, daarbij suggererende dat de ge handicapten bij dit verkoopproces alle be lang zouden hebben. Het publiek beseft niet, aldus het Centraal Archief, dat de opbrengst, de winst, goeddeels de valide eigenaar en medewerkers van het ver koopkantoor toevalt. „Het zijn echter allerminst alleen acti viteiten op het gebied van de gehandicap ten-zorg enerzijds en van de culturele zorg anderzijds, waarover het Centraal Archief zich in afwijzende zin moest uitspreken zo staat in het verslag. „Nog altijd immers blijken er figuren te zijn, die op volkomen oncontroleerba re wijze omspringen met gelden, geofferd door particulieren of het bedrijfsleven en „In diverse andere gevallen kon niet zonder meer tot onbetrouwbaarheid van organisatoren geconcludeerd worden, doch had men met een veel moeilijker catego rie van „weldoeners" te maken. Het ging dan om wilde inzamelingsacties van figuren, die hoe minder zij van de socia le kaart van Nederland en van afzonder lijke onderdelen van het maatschappelijk werk. van sociaal-medische arbeid of van cultuur werk afwisten, des te meer zich geroepen voelden dergelijke arbeid van de grond af op te bouwen dan wel te her ADVERTENTIE SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), zater dag 20.15 uur: Toneelgroep Centrum: ,Slachtveld". Zondag 20.15 u.: Nationaal Philippijnse Dansgroep „Baranggay". Gebouw St. Bavo (Smedestraat), zater dag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), zater dag 20 u.: Concert m.m.v. Charles Holland, tenor. Maandag 20.15 u.: Concert Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends (Culturele Manifestatie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „De Non", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Johnny Yuma", 18 j. Za terdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Breng de Bismarck tot zinken", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 „Frankenstein schiep een vrouw". 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Ari zona Colt", 18 j. Zondagochtendvoorstelling 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Met de pil méér mans". 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Mein Kampf", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Tobroek", 14 j. Za terdag. zondag en woensdagmiddag 14.30 u.: „Boemelstudenten", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Nacht bedek onze zonden", 18 j. Zondagochtendvoor stelling 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Onverzadigde drif ten", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde", 18 j. Zondagochtendvoorstelling 11 u.: „Der Zigeunerbaron", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken 1 uit de Haarlemse school van de I8de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' mesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer- ten toonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 uur. Galerie-t, (Bakenessergracht 67), 11-17 u.: Expositie werken van de hedendaagse internationale schilders. Zondag 14 tot 16 uur. Tot en met 15 septembr. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem- stde): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. Raadhuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen): Expositie werken van Flip van der Burgt en Willeke Wentzel. Dagelijks 14-17 uur. Van 14 september tot en met 5 oktober. Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 1, Zand voort): Werken van Willem Snitker. Tot en met 30 september, alleen zaterdag en zondag van 14-16 uur. DIVERSEN Grote Markt, zaterdag 20 u.: Marswed strijden. Najaarsfeesten Hillegom, Jhr. Mockkade: Kermis tot en met 17 september. Meerlaan: maandag 19 u.: Zeepkistenrace. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, da gelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio da gelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zandvoort) dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dan sen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. ZATERDAG 14 SEPTEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo schie ten de Schotten in Texas". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zeventien". ZONDAG 15 SEPTEMBER City Theater, 14.30 u.: De onoverwinne lijke gebroeders Maciste"; 19 en 21.15 u.: Zo schieten de Schotten in Texas". Stadsschouwburg, 15 u.: „Waaghalzen van het circus"; 20 u.: „Zeventien". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 1417 u.: Expositie schilderijen en teke ningen van Haije Gemser. MAANDAG 16 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „In koele bloede". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 1417 u.: Expositie schilderijen en teke ningen „van Haije Gemser. De tentoon stelling duurt tot en met 6 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevre digen"; 23.30 u.: „Bonjour tristesse". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Le gen darme de Saint Tropez". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie houtsneden van Herman Stam- meshaus en keramieken van Wilma Man- tje-Bakker; geopend van 918 u. ZONDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Zie je ze vliegen?"; 16.30 u.: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen"; 19.30 u.: „De brug over de Kwai". Luxor Theater, 14.15 u.: „De tijger van Ceylon"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Nudisten- paradijs". MAANDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „De brug over de Kwai". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Nudis- tenparadijs". ZATERDAG 14 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: „De wraak van dr. Fhu Man Chu". ZONDAG 15 SEPTEMBER Marquette Theater, 14.15 u.: „De pira ten van de Diabolo"; 16 u.: „De wraak van dr. Fhu Man Chu"; 20 u.: „De ge vangene van haar hartstochten". vormen en te verbeteren. Deze mensen me ten hun „recht van spreken" af aan de mate van rucces van de gevoerde actie. En, zo zegt het Centraal Archief, „het publiek is maar al te goedgelovig en bij herhaling tot steunverlening bereid, mede omdat het eerdere teleurstellingen maai al te spoedig vergeet". Onder de categorie van „weldoeners" rangschikt het archief ook evangelische groeperingen, die gebedsgenezing voor staan en door de verkoop langs de deur van organen, brochures en grammofoon platen niet onbelangrijke sommen weten bijeen te brengen. In de kringen van de geestelijke volksgezondheid wordt, aldus het Centraal Archief het standpunt ge huldigd. dat met een dergelijk optreden geen enkel positief belang gediend kan zijn. ADVERTENTIE Wat er allemaal nieuw is aan de SAAB V4 1969, kunnen wij U vanaf heden laten zien in onze GEOPEND VAN 10 - 22 UUR Zandvoortselaan 365, Bentveld Telefoon: 023-42212 (Van onze weerkundige medewerker) Bij de Engelse zuidkust heeft zich in de afgelopen nacht een kleine depressie ge activeerd, waarvan het regenfront tegen de avond Zeeland zal bereiken. Het is mogelijk dat dit front morgen nog enige verstoring geeft met plaatselijk een bui, later weer gevolgd door opklaringen. De stabiliteit en daarmee de zekerheid heeft september de laatste dagen wat ver loren. Alleen tijdens zonnige perioden blijft het weer aangenaam en stijgt de temperatuur tot ongeveer 18 graden. Het is waarschijnlijk dat in bepaalde delen van ons land het weekeinde gun stiger zal verlopen dan in het westen en zuiden waar in de eerste dagen de regen kans het grootst lijkt. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- w 10 b temperaturen binnen- en buitenland M £2 Amsterdam mist no 20 9 0.1 De Bilt mist w.st. 20 8 0.1 Deelen hal bew. o 18 8 0.1 Eelde mist w.st. 19 7 0.2 Eindhoven zw.bew. w.st. 20 8 0 Den Helder mist z 19 11 0 Twente mist w.st. 18 7 0 Vlissingen zw.bew. ono 18 13 0.1 Vpenburg mist w.st. 20 9 0.1 Z.-Limburg geh. bew. ozo 20 11 0.1 Aberdeen zw. bew. nw 14 10 0 Athene Barcelona geh. bew. ono 27 19 0 Belgrado onbew. w.st. 23 12 0 Berlijn mist z 18 8 3 Bordeaux regen z 23 15 3 Brussel zw bew. ozo 21 11 0 Frankfort zw bew. no 20 9 0 Genève mist w.st. 20 13 1 Grenoble zw bew. ono 23 12 3 Helsinki zw. bew. nnw 11 6 1 Innsbruck geh,. bew. w.st. 20 7 0 Kopenhagen regen ono 15 11 4 issabon zw. bew. wnw 21 16 2 Locamo regen w.st. 21 13 6 Londen geh. bew. no 19 13 0 Luxemburg zw. bew. ono 20 10 0 Madrid licht bew. zw 24 15 6 Malaga half bew. nw 34 22 0 Mallorca zw. bew. w.st. 26 20 0 Mhnchen zw. bew. zzo 20 8 0 Nice zw bew. n 22 16 33 Jsjo zw. bew. n 13 5 1 Parijs geh bew. z 22 13 0 Rome zw. bew. ono 26 16 0 Stockholm regen n 11 6 0.3 //enen zw. bew. ozo 21 9 0 Züricb regen O 19 9 1 ZATERDAG 14 SEPTEMBER Zon op 6.13 uur; onder 18.57 uur. Maan op 21.37 uur; onder 15.06 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 14 september 21.81 uur. 22 september 12.08 uur. 29 september 6.07 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZONDAG 15 SEPTEMBER Zon op 6.14 uur, onder 18.55 uur. Maan op 22.25 uur. onder 16.05 uur. ZONDAG 15 SEPTEMBER Hoog water 8.49 uur en 21.18 uur. Laag water 4.12 uur en 16.30 uur. Het Hoog en laag watei te tan.'voort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2