Beverwijk viert uitgebreid het Hoogoven-jubileum Stroom van goede ideeën bij Hoogovens IJmuiden beloond Het WURLITZER electronische orgel dagelijks van 10 uur tot 9 uur n.m. NIEUWE MARKT VELSEN-ZUID 25 gld. f.Oan Briefport f 0.25 Medewerking van velen Vijf informatiebijeenkomsten over parochiële adviesraad Stertocht van vijf drumbands Schooljeugd Middenstand actief Versierde auto's Vrije expressie Films Voor bejaarden Verkiezingen in maand oktober Bij Hoogovens exposeren 20 kunstenaars Wegaf sluiting Scholen vrijaf na geboorte van Prinsenkind n.v. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 4 r? WmËËÊm mm WÊÊÊÊmm' en diverse andere merken worden ('s zondags gesloten) gedemonstreerd op de IN HET RIJDEND MUZIEKCENTRUM Toegang vrij Kom luisteren Kom spelen Sinds Sinds 1898 Westersingel 42-44 e R'dam tel. (010) 13 50 25 TAKE FIVE THE TRAMPS V en discotheek COMMERCIEEL - ADMINISTRATIEF MEDEWERKER BEVERWIJK. Het comité Stadsfees ten Beverwijk heeft voor de feestelijkhe den ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum van Hoogovens het navolgende de finitieve programma samengesteld. Uiter aard in samenwerking met groepen uit de burgerij en de middenstandsorganisa ties. Zaterdag 14 september 19.00-19.45 u.: Stertocht van vijf drumbands vanaf ver schillende punten naar het Kunenplein. 19.15-19.45 u.: Concert door het fanfare korps „St. Caecilia" uit Heemskerk op het Kuenenplein. 20.00-21.00 u.: Muzikale show op het Ku enenplein door de IJmuider Harmonie, de Hoogoven Harmonie en de Bever wijkse Harmoniekapel. Zondag 15 september 14.30-16.30 u.: Volksdansen (gedeeltelijk in klederdracht) in de rozentuin van hui ze „Scheybeeck", Velserweg door de groepen „Zabava", „Tarantella" en „Duivelspaard". Maandag 16 september 20.00-24.00 u.: Ontmoetingsavond in het Stadskantoor voor vertegenwoordigers van burgerij en verenigingsleven. Dinsdag 17 september 20.00-22.15 u.: Feestconcert in de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan te Heems kerk door 't Noordhollands Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Henri Arends met medewerking van Wilma Driessen, sopraan, en Jan Wijn piano, als solisten. Voor bejaarden boven 65 jaar gratis kaarten verkrijgbaar. Woensdag 18 september 13.30, 15.00 en 16.30 u.: Gratis filmvoor stellingen voor de leerlingen van alle lagere scholen in het Kennemer Theater en Luxor Theater. Vanaf 9.30 u.: Kinderfeesten voor de scholen in Wijk aan Zee. 20 u.: Caba retvoorstelling voor bejaarden van „Zee vanc" en „Gasthuis" in het badhotel. Donderdag 19 september 14.00-22.00 u.: Middenstandsaktiviteiten Koopavond en attrakties in de winkel centra. Zaterdag 21 september 15.00-17.00 u.: Concours d'élegance van ongeveer 60 „versierde" auto's. Verder werken hieraan mee de drumbands van de „Zwervers", „Arion", „Meeresteiin en „Wijkers". Zondag 22 september 13.30 u.: Wijkertorenrit. Autopuzzelrit van de KMAC vanaf het Meerplein. Vrijdag 27 september 20.00-22.30 u.: Ontspanningsavond voor zieken en invaliden in het verenigings gebouw „De Vrijburcht" (Morgenster- kerk), Vrijburglaan te Heemskerk. Van zaterdag 14 september tot en met zondag 22 september is er dagelijks ker mis op het Meerplein. Er is voorts feest verlichting aangebracht aan de Spoorsin- gel, het Stationsplein, Velserweg. hui2e „Scheybeeck", huize „Akerendam", de Wijkertoren en de Regina Caelikerk. Bovendien wordt er van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 september in vrije tijdscentrum „De Slof" aan het Raamveld nabij de grote Houtweg een tentoonstelling gehouden van werkstukken vrije expres sie. De expositie is geopend op 18, 19 en 20 september van 15.00-17.00 uur en op 21 september van 16.00-17.00 uur. De werk stukken kunnen worden afgehaald op za terdag 21 september van 16.00-17.00 uur. Op vrijdag 20 september organiseert het Comité geen aktiviteiten. Deze dag blijft gereserveerd voor de feestelijkheden van Hoogovens. Het comité Stadsfeesten Beverwijk no digt alle inwoners uit op vrijdag 20 septem ber de vlag uit te steken. Aan de stertocht door 5 drumbands naar het Kuenenplein op zaterdagavond 14 sep tember wordt deelgenomen door de korp sen „Schulpen-Meerweiden", „Meeresteijn' „Zwervers", „Arion" en „Speeltuincen trale". De drumband „Schulpen-Meerweiden" start vanaf het Stratingsplantsoen en gaat via de Wijkerstraatweg, Velserweg. Bree- straat, Peperstraat. Kerkstraat, Toren straat. Arendsweg, Galgenweg. Gote Hout weg en Laan van Kanaan naar het Ku enenplein. De drumband „Meeresteijn" vertrekt vanaf de Dommelsingel en volgt de route Waalstraat, Belgiëlaan, Europaplein, Be- neluxlaan. Laan der Nederlanden, Van der Hoopstraat, Van Riemsdijklaan, Fokker laan, Van Meelstraat, Plesmanweg, As jesstraat. Van Riemsdijklaan, Olieslagers- laön, Blériotlaan, Plesmanweg, Wijk aan Duinerweg, Westerlaan, Hilbersplein. De drumband „Zwervers" heeft het be ginpunt op de Grote Houtweg (vrijetijds centrum „De Slof") en zoekt haar weg naar het Kuenenplein via Heemskerker- weg. Dierluststraat, Alkmaarseweg (over steek) Regulierstraat, Regulierdwars straat. Zweedselaan, Hendrik Mandeweg, Kruisweg, Hoflanderweg, Dierluststraat, Heemskerkweg, Grote Houtweg, De Wit- straat. De mensen van „Arion" uit Wijk aan Zee lopen vanaf het Westerhoutplein via Duinwijklaan, Populierenlaan, Florastraat Plantage, Rijvordtlaan, Bergerslaan, Insu- lindestraat en Soetemanstraat naar het Ku enenplein. Voor het korps van de „Speeltuincen trale" is als route uitgestippeld: Plantage, Boeweg, Kees Delfsweg, Moensplein, Dr. Schuitstraat, Beecksanghlaan, Vondellaan Akerendamlaan. Prins Bernhardlaan, Baanstraat, Arendsweg, Galgenweg, Wil- genhoflaan. Huiderlaan, Oostertuinen, en Grebbestraat, Kuenenplein. In een op het Kuenenplein geplaatste muziektent geeft intussen het fanfarekorps „St Caecilia" uit Heemskerk een inleidend concert. Van 8 tot 9 uur wordt een muzi kale show gegeven door de IJmuider Har monie. de Hoogovenharmome en de Be verwij kse Harmondekapel, eerst ieder af zonderlijk en daarna gezamenlijk. In het kader van de feestelijkheden rond het jubileum van Hoogovens worden op woensdag 18 september kinderfeesten ge organiseerd voor de schooljeugd. Zo worden 's morgens om half tien op het veld van de voetbalvereniging „Wijk aan Zee" kinderspelen gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen en de kinderen van het „Emmahuis" De leerlin gen van de kleuterscholen worden in de eigen lokalen verwacht voor een en an der. In de tehuizen „Jozolesko" en „He- liomare" wordt dit intern verzoTgd. In de avonduren wordt in het „Bad hotel" een cabaretvoorstelling gegeven voor de bejaarden van „Zeevanc" en het „Gast huis". Tijdens de feestweek rond het jubileum van Hoogovens ontwikkelt ook de midden stand een aantal aktiviteiten in de winkel centra. Naast de koopavond op donderdag 19 september, welke voor alle wijken geldt organiseert het stadscentrum een brade rie op de Parallelweg van de Breestraat en de Zeestaat tot aan de Baanstraat van 's middags twee tot 's avonds tien uur. Voorts wordt er gedurende gehele week een etalagewedstrijd gehouden. Het win kelcentrum Wijkerbaan houdt 'n verloting met als prijzen 25 kaarten voor de Snip en Snaprevue. Op het Europaplein worden waardebonnen uitgedeeld en worden er doorlopende poppenkastvoorstellingen ge geven. De winkelierscombinatie „Plan West" heeft de verlichting van de Regina Caelikerk voor haar rekening genomen en heeft elke dag een attentie klaar liggen voor een eerstgeborene. De plantage viert de gehele week feest met muziek en vlaggen. Het hoogtepunt is daar een bal-champêtre op donderdag avond. De dansmuziek wordt dan verzorgd door het combo Rob Hoeke en het trio Heesbeen. Zaterdag 21 september is er op de Plantage een groot ballonfeest en wor den er 10.000 ballonnnen gratis uitgereikt. Aan het „Concours d'élégance" op za terdag 21 september in het kader van de feestelijkheden rond het 50-jarig jubileum van Hoogovens wordt deelgenomen door circa 60 „versierde" auto's, terwijl bo vendien medwerking wordt verleend door de drumbands „De Zwervers", „De Wij kes", „Arion" en „Meeresteijn". De deelnemende auto's worden op ver schillende onderdelen gejureerd door me vrouw Bruinsma, mevrouw Bakker, en de heren P. Nijssen, G. Tabak en C. Broeze. Vanaf de bloemenveiling ,,'t Centrum" maakt 't geheel een rondgang door Bever wijk langs de volgende route: Parallel weg, Spoorsingel, Koude Horn, Graaf Jan straat, Schans, Breestraat. Zeestraat, Groe- nelaan, Populierenlaan, Florastraat, Plan tage, Wijk aan Duinerweg. Plesmanweg Laan der Nederlanden, Italiëlaan, Europa plein. Benluxlaan, Laan der Nederlanden, Heemskerkerweg, Van Riemsdijklaan, Plesmanweg naar het Stadskantoor op het President Kennedyplein. Hier blijven de auto's nog enige tijd ter bezichtiging staan. De werkstukken, welke voor de tentoon stelling „Vrij expressie" worden ingezon den. worden gejureerd door bugemeester J. G. S. Buinsma, de glazenier H. Beek man. de beeldhouwer Nico Betjes. de heer H. Schipper, hoofd van de Zeewijkschool en Ellie van Zalinge. De expositie wordt gehouden in het vrijetijdscentrum „De Slof" aan het Raam veld en is geopend van woensdag 18 tot en met vrijdag 20 september van 15.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 21 september is de tentoonstelling geopend van 14.00 tot 16.00 u. De ingeleverde werkstukken kun nen worden afgehaald op zaterdag 21 sep tember van 16.00 tot 17.00 uur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Deze week werd bij Hoog ovens voor ruim 4.000 uitgekeerd als be loning voor goede ideeën. De grootste be loning 1.000 viel vier heren van de afdeling elektrotechnisch onderhoud ten deel. Het waren de heren R. van Gelder en W. G. Grapendaal uit Alkmaar, P. Roos Hoefgeest uit IJmuiden en S. G. de Vet uit Heemskerk. Ir. P. van Rijn, chef elektrotechnisch onderhoud ijzer en staal, reikte hen het bedrag uit, voor hun voorstel om een hulp- relais in de elektrische schakeling op te nemen voor het openen en sluiten van gro te deuren, zoals die onder andere in de staalfabrieken zijn. Door dit hulprelais blijft de deur of dicht of open, maar hij kan niet meer in een tussenstand blijven staan. Hierdoor wordt de kans aanzienlijk verkleind dat de deuren worden aangere den bij het uitrijden. Daarmee wordt op materiaal- en onderhoudskosten aanzien lijk bespaard. Het grootste bedrag individueel ontving de heer N. C. Kok uit Heemskerk uit han den van de heer B. de Heer, onderdirecteur produktie. De heer Kok is werkzaam bij de afdeling werktuigkundig onderhoud ka- liberwalserijen. Hij kwam op de uitsteken de gedachte om een constructiewijziging toe te passen aan de bediening van de tweezijdige warmvlammaohine in blokwals twee. waardoor storingskansen en het daaruit voortvloeiende onderhoud werd verminderd. Hij ontving hiervoor 800. Dr. J. H. van der Veen, onderdirecteur kwaliteit, kon 500 overhandigen aan de heer A. Duin, uit Wijk aan Zee van de kwaliteitsafdeling. Diens idee betrof een andere wijze van afvlammen van plakken hoogwaardig staal. Ook een bedrag van f 500 ontving de heer C. J. de Wildt uit Heemskerk, eerste walser bij blokwals twee. Door een verbe- De heren De Heer (links) en Kok, inzender van het goede idee. Van links naar rechts de heren Roos Hoefgeest, ir. Van Rijn, Van Gelder, Grapendaal en De Vet. tering aan de kantelinstallatie van de blok wals vermindert de kans op produktiesto- ring. De heer A. Kuiper uit Heemskerk, afde ling railvervoer ontving f 375, de heren M. Waanders en J. Kuiper uit Heemskerk, werkzaam bij respectievelijk technisch bu reau walserijen en werktuigkundig onder houd plaatwalserijen kregen f 250, de heer J. A. Nunnink uit IJmuiden, afdeling werk tuigkundig onderhoud ijzer, f 250, de heer W. F. Rozemeijer uit Wormer van de Fir ma Klinkenberg, f 160, de heer J. N. H. Rijs uit Heemskerk, werktuigkundig on derhoud plaatwalserijen, f 110, de heer E. Smalbil uit IJmuiden van de Dolomiet steenfabriek, f 140, de heer M. Vos uit Be verwijk, werktuigkundig onderhoud plaat walserijen, f 80 en de heer C. van der Waa uit Beverwijk, werktuigkundig onderhoud Ijzer, 80. %mk In plaats van de door het Comité Stads feesten Beverwijk geplande wijk- en buurt feesten, welke door allerlei omstandighe den geen doorgang konden vinden, worden er nu op woensdagmiddag 18 september in het Kennemer Theater en Luxor The ater gratis filmvoorstellingen gegeven voor de leerlingen van de Beverwijkse lagere scholen. De aanvangstijden zijn ge steld op half twee, drie uur en half vijf. ADVERTENTIE Kaarten voor deze filmvoorstellingen kunnen worden afgehaald op maandag 16 september van 16.30-17.30 uur bij het Har moniegebouw aan de Groenelaan, het Vondelschool aan de Zweedselaan, het Groene Huis aan het Raamveld, de kleu terschool „Kleuternest" aan het Kuenen plein hoek De Witstraat, het postagent schap De Ridder aan "de Plantage, het verenigingsgebouw „De Grenspost" naast de r.k. kerk in Meerestein en het buurt huis „De Lichtboei" aan de Maasstraat in Oosterwijk. De kinderen uit de wijken Meerestein, Oosterwijk Zwaansmeer en Zuidbroek wor den gratis per bus van en naar de theaters vervoerd en wel voor de voorstelling van half twee. Vertrek van de bussen vanaf „De Grenspost" en „De lichtboei" om 13.15 uur. Bij de afhaaladressen „Grenspost" en „De Lichtboei" zijn derhalve alleen maar kaarten voor de filmvoorstelling van half twee te verkrijgen. In tegenstelling tot eerdere berichten, dat voor het feestconcert in de Dr. Pin- senhal te Heemskerk op dinsdag 17 sep tember gratis kaarten beschikbaar zouden worden gesteld voor bejaarden boven 70 jaar. deelt het Comité Stadsfeesten Bever wijk nu mee, dat deze leeftijdsgrens is gesteld op 65 jaar. Gelegenheid tot het afhalen van deze kaarten bestaat nog ui terlijk tot zaterdag 14 september bij de volgende adressen: reisbureau „De Mag neet", C. H. Moensstraat 13. Beverwijk. Dagblad Kennemerland, Breestraat 77, Beverwijk; P. W. Ridder, Plantage 130, Beverwijk; Boekhandel ABC, Maerelaan 4 Heemskerk; Boekhandel De Graaf, Kerk- weg 34, Heemskerk; VVV-kantoor, Julia- naplein 3, Wijk aan Zee. Ook wordt er gezorgd voor gratis bus vervoer. Vertrekpunten zijn: reisbureau „De Magneet" aan de C. H. Moensstaat, het hervormde verenigingsgebouw aan de Schans, het kruispunt Arendsweg - Gal genweg en het Julianaplein te Wijk aan Zee. Voor Beverwijk is het vertrek be paald op uiterlijk half acht en voor Wijk aan Zee op uiterlijk kwart over zeven. 0RGELSH0W-DEM0NSTRATIES o Bijzondere mogelijkheden voor financiering, o.a. huur met recht van koop, vanaf per maand, zonder eerste storting, o Bij aanschaffing GRATIS de unieke cursus volgens het aan- wijssysteem. Alleen bij ons verkrijgbaar, o Ook gedemonstreerd wordt de vermaarde Tchaika-piano. Door rechtstreekse import en directe verkoop aan u Slechts de helft van de prijs (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Voor alle paro chianen van 16 jaar en ouder van de St. Jozefparochie in Velsen-noord worden 5 informatie-avonden belegd om met elkaar van gedachten te wisselen over de oprich ting van een parochiële adviesraad. Deze bijeenkomsten worden gehouden op maandag 16 september in „De Meer paal" aan de Banjaertstraat, op dinsdag 17 september in de Da Costaschool aan de Noorderlaan, op donderdag 19 septem ber in „De Vinkenbaan'V °P maandag 23 ADVERTENTIE DE LOODS - VELSEN-N. ZATERDAGAVOND ZONDAGMIDDAG IJMUIDEN Zondag van 2-5 uur wordt in het Bedrijfsrestaurant van Hoogovens voor een ieder vrijelijk te bezichtigen een expositie opengesteld. Deze tentoon stelling wordt gehouden ter gelegenheid van de viering van het vijftigjarig bestaan van Hoogovens. Een aantal kunstwerken, waarvan het onderwerp aan verschillende facetten van de fabriek is ontleend, wordt er tentoongesteld. Er zijn oude en nieuwe werken. Sommige naturalistisch, andere gedeformeerd of abstract. De collectie be staat uit olieverven, aquarellen, tekenin gen en etsen. Onder de inzenders zijn oude vertrouwden, die eerder in de kantines hebben geëxposeerd en ook enkelen, die thans op Hoogovens hun debuut maken. De medewerkende kunstenaars zijn: C. Boutzinger, Freek van den Berg, Wim Bos nia, Ellen Bottenheim, Maaike Braat, Rob Claus, Joop Dam, Poppe Damave, P. Hoh- ner, G. Hordijk, Piet Klaasse, Roelof Klein, Jo Klingers, Jan Korthals, Truus Menger, Max Radecker, Frans Verpoorten, Ciano Siewert, H. Stol en J. Wildschut. Namens de Directie van HARTENDORP BERESFORD N.V. zoeken wij contact met candidaten voor de functie van HAARLEM Deze functionaris zal, na inwerking, belast worden met: de correspondentie, in hoofdzaak in Engels en Nederlands; de administratie in het algemeen; de verkoop-administratie in het bijzonder. Niet alleen aan administratieve kennis en ervaring, maar ook aan gedegen kennis van de Engelse taal zal derhalve grote waarde worden gehecht. Uitvoerige eigenhandig geschreven sollicitaties, welke met discretie zullen wor den behandeld, worden ingewacht onder no. 9900 bij het: Psychologisch Adviesbureau Dr J. Slikboer Prinsen Bolwerk 5, Haarlem. september wederom in „De Meerpaal' en op donderdag 26 september in „De Loods" aan de Geelvinckstraat. Tijdens deze informatie-avonden worden de paro chianen nog eens mondeling ingelicht over het waarom van deze parochiële ad viesraad. Bovendien wordt met elkaar nog gesproken over het meedoen aan de liturgie en het zoeken naar nieuwere vormen, initiatieven voor en door jonge mensen, het meeleven met zieken, bejaar den en alleenstaanden, belangstelling bij vreugde en verdriet, h et welkom aan nieuwe parochianen en het contact met niet-katholieken. Op de 5 informatiebijeenkomsten kun nen door de aanwezigen per bijeenkomst 5 kandidaten worden gesteld. Uit deze totale lijst moeten er dan 10 worden ge kozen om op te treden als vertegenwoor diger van de verschillende groeperingen naar leeftijd, wijk, maatschappelijke ge leding en opvatting uit de parochie. De gehele parochiële adviesraad zal bestaan uit 16 leden, waarvan 2 zetels gereser veerd worden voor de zielzorgers. 1 voor het kerkbestuur en 3 voor de leden van de oprichtingsgroep. In de loop van de maand oktober vinden de verkiezingen plaats. Het ligt in de bedoeling, dat de raad een wisselende en levende groep zal blij ven steeds aangepast aan het verande rend tijdsbeeld en inzicht. BEVERWIJK In verband met werk zaamheden aan de wegverharding wordt de Arendsweg tussen de Baanstraat en de Galgenweg met ingang van dinsdag 17 september voor alle rij verkeer afge sloten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar da bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ^XlOOOOOOQOOOOOGOOOOO (Van een verslaggever) IJMUIDEN In overeenstemming met de rijksscholen zullen de openbare scholen in de gemeente Velsen na de ge boorte van een prinsenkind een dag vrij krijgen. Als de geboorte door de radionieuws dienst in de uitzending van zeven uur 's morgens bekend wordt gemaakt, dan zijn de scholen diezelfde dag gesloten. Komt de bekendmaking later op de dag, dan zal de volgende dag worden vrij ge geven. Wordt de geboorte op een zaterdag of een zondag bekendgemaakt, dan zul len de scholen de maandag daarop vrij hebben. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De PTT-tarieven zul len volgend jaar opnieuw omhoog gaan. Het huidige briefporto van 20 cent zal waarschijnlijk op 25 cent worden ge bracht. De posttarieven zullen over vrij wel de gehele linie stijgen met uitzonde ring van het porto voor drukwerk en dag en nieuwsbladen. Reeds eerder is aange kondigd. dat ook de telefoontarieven om hoog zullen gaan, mede als gevolg van het overschakelen van stadsgesprekken naar het systeem van tijdtarief. De rigoureuze tariefsverhogingen bij de PTT zullen worden aangekondigd in de Miljoenennota, die dinsdag, op Prins jesdag, aan de Staten-Generaal wordt aangeboden. De PTT maakte vorig jaar nog een winst van ruim 160 miljoen gulden, maar reeds in het jaarverslag over 1967 dat in juli j.l. verscheen, werd een sombere prognose gegeven over de mogelijkheden om tot omvangrijke en langlopende in vesteringen te komen. Teneinde hieraan tegemoet te komen, heeft minister Witte- veen een ruime tariefsverhoging voor 1969 toegestaan.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4